» »

Smartbox za eon tv?

Smartbox za eon tv?

daver ::

Pozdravljeni.
Cel dopoldan že prebiram forum, ampak nisem prišel do odgovora...
Ker imamo total tv, imamo imamo možnost uporabe eon tv na treh napravah (telefon, tablica,..).
Smartbox xiaomi mi box mi zazna kot smart tv in na njem eon ne deluje.
Dejansko me zanima kateri modeli smartboxov so, da delujejo tako kot mora in da lahko gledaš eon tv na njem, brez kakšnih posebnih posegov?
Hvala in vse dobro vam želim,
D.
www.jkvihar.com

link_up ::

pomoje moras dat taprav app gor. Probaj najt na apkpure.
In and Out

daver ::

Ne bi rad tega spreminjal. Ne da se mi ubadat s tem. Rad bi kupil nov smart box in me zanima kateri bi mi omogočal zgoraj navedene stvari...
www.jkvihar.com

xseki ::

https://play.google.com/store/apps/deta...

To je pravi App za Smart TV in Smart Box. Preverjetno deluje na Chromecastu. Ostalo nevem.

Morison ::

daver je izjavil:

Ne bi rad tega spreminjal. Ne da se mi ubadat s tem. Rad bi kupil nov smart box in me zanima kateri bi mi omogočal zgoraj navedene stvari...

Kaj ti ni jasno. Že nešteto odprtih tem, kjer je bilo to pojasnjeno. Karkoli boš nabavil boš moral gor namestit pravilen app. Brezveze vse spet na novo razlagat, ker se nekaterim ne da malo poiskat in prebrat.

link_up ::

daver je izjavil:

Ne bi rad tega spreminjal. Ne da se mi ubadat s tem. Rad bi kupil nov smart box in me zanima kateri bi mi omogočal zgoraj navedene stvari...


Verjetno se nisva razumela. :) Menjati moras EON app in ne firmware oz. Android. :)
In and Out

d4vid ::

Z malo kolobocijami sem ga spravil na fire TV stick in dela solidno. Edino na daljincu nimam tipk za program gor/dol, kar pogrešam, ampak kolikor gledam TV, mi je tako kot je, uredu.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Ales ::

daver je izjavil:

Pozdravljeni.
Cel dopoldan že prebiram forum, ampak nisem prišel do odgovora...
Ker imamo total tv, imamo imamo možnost uporabe eon tv na treh napravah (telefon, tablica,..).
Smartbox xiaomi mi box mi zazna kot smart tv in na njem eon ne deluje.

Ta box ima Android TV in na njem EON seveda deluje. Problem je, da vas paket ne omogoča uporabe na taki napravi.

Dejansko me zanima kateri modeli smartboxov so, da delujejo tako kot mora in da lahko gledaš eon tv na njem, brez kakšnih posebnih posegov?
Hvala in vse dobro vam želim,
D.

Poglej v tej in v tej temi.

Pa ker ljudje malo mešajo stvari med sabo, pazi, da gledaš za Android boxi in ne Android TV boxi. Slednjega že imaš.

Big_Al ::

Na Mi BOX lahko uporabljaš tako EON za androidTV kot "navadnega". Če imaš možnost registracije EONSmartTV uporabi seveda tega, če pa samo aplikacije EON (za telefone in tablice) pa jo sideload-aj.

Tukaj preberi malo gor dol pa bo mogoče kaj več jasno.

https://slo-tech.com/forum/t752026/p739...

OK.d ::

Tole nabavi in dobro deluje za raznorazne stream zadeve.
https://www.igabiba.si/products/google-...
LPOK.d

V-i-p ::

daver: saj so ti že zgoraj objasnili, pa vseeno. Namestiš lahko obe aplikaciji, navadno, ki je za telefone in tablice kjer se vpišeš z mailom in geslom in tisto, ki je za smart teveje, kjer ti zgenerira kodo, ki jo vneseš v svoj uporabniški račun.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

daver ::

Morison, malo se umiri...

V-i-p
Sem na xiaomi poskusil naložiti eon za telefone, pa daleč od ideala...

Zato me zanima, ali obstaja smartbox, s katerim greš preprosto na google play, si downloadas eon app in gledaš kot na telefonu?

OK.d
Je potrebno za take box iskati posebne verzije eona?
www.jkvihar.com

Ales ::

daver je izjavil:

Morison, malo se umiri...

V-i-p
Sem na xiaomi poskusil naložiti eon za telefone, pa daleč od ideala...

Kaj pa je zate "ideal"? Če ti aplikacija deluje, je to točno to, kar boš imel na katerem koli boxu z navadnim Androidom.

Zato me zanima, ali obstaja smartbox, s katerim greš preprosto na google play, si downloadas eon app in gledaš kot na telefonu?

Saj smo ti že odgovorili. Da, obstaja. Link na doolgo temo o točno teh škatlicah sem ti dal...

Ampak če si si že naložil to verzijo EON-a na tvoj Android TV box, je to to. Nič drugače ne bo.

OK.d
Je potrebno za take box iskati posebne verzije eona?

Ne.

daver ::

Ok, hvala vsem. Prišel sem tako daleč, da eon dela lepo, edino do trenutka ko izberes program in ga začneš gledati, je slika obrnjena za 90 stopinj. Kakšna rešitev?
Lep dan želim...
www.jkvihar.com

OK.d ::

Naloži uradno aplikacijo za android tv.
Predvidevam, da imaš sedaj apk. za telefon, tab.
LPOK.d

daver ::

OK.d, ne morem, ker nimam v paketu EONa za TV.
Zdaj sem naložil modano 1.8.120 in je to to. Super dela, slika normalna...

Me pa zanima, če kdo ve, kako bi ikono eona nastavil "bližje" začetnemu zaslonu. Zdaj ga moram poiskati pod aplikacije / sistemske aplikacije.
Gre se pa za xiaomi mi box...
www.jkvihar.com

Big_Al ::

Direktno na začetni zaslon še nisem uredil, smo se navadili na Sideload Launcher... torej ikono od SL na home screen in ga izbereš s klik1, nato izbereš EON s klik2 in voila.

https://play.google.com/store/apps/deta...

daver ::

O, super. Hvala ti... ?
www.jkvihar.com

daver ::

Ok, na xiaomi boxu sem uredil.

Sem pa kupil še google chromecast (https://www.igabiba.si/products/google-...

Tukaj pa naletim na problem, ker ne morem vpisati up. imena in gesla niti s priloženim daljincem, niti s telefonom... Miške pa ne morem priključiti, ker nima usb vhoda...?
Kakšna ideja?
www.jkvihar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15448849 (603) Ulixes
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138424 (10215) zitrus

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561087599 (347606) Mavrik

Več podobnih tem