» »

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

««
32 / 48
»»

Mato989 ::

Holedino je izjavil:

Če je tebi vseeno če Evropa izumre, meni pač ni. Če je tebi vseeno če ne boš imel pokojnine prav, meni pač ni, večini tudi ne. Če je tebi vseeno če si ves izmozgan in depresiven zaradi avtomobilskega izpuha prav, večini ljudi to ni vseeno. Če je tebi vseeno da si energetsko odvisen od drugih držav prav, ampak pametnim ljudem pa to ni vseeno. Če je tebi vseeno kakšen življenjski standard imaš prav, večini pa to ni vseeno. Če je tebi vseeno kako visoko je evro glede na druge valute in kakšno efektivno plačo s tem imaš prav, večini ljudi pač ni vseeno. Poraba reseurcev in energije pri EV je manjša overall. MNOGO manjša. Še kaj?


Nima veze kaj jaz menim jaz ti povem dejstva, da EVROPA DANES PORABI VEČ RESURSOV kot 20, 40, 60, 100 let nazaj in da porabljamo danes več kot Zemlja lahko regenerira kot 20, 40, 60, 100 let nazaj... in da je danes populacije ZEMLJE višja kot leta nazaj...

Tvoj spin da bi porabili še več če ne bi bilo EVjev je spin... ker v vsakem primeru porabimo preveč in drvimo v prepad... morda še bolj zaradi EVjev ker ljudje manj umirajo in je populacija še višja

In da če želimo rešit Zemljo moramo ZMANJŠAT populacijo (kar zmanjša porabo resursov) ne povečat...

Cilj je da ljudje umrejo PREJ ne dalj časa živijo če želiš rešit Zemljo >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Holedino ::

Nima veze kaj jaz menim jaz ti povem dejstva

TO je fail tvojega razmišljanja in sklepanja. Ja danes porabimo več reseurcev kot pred 100 leti, vendar če ne bi bilo EVjev bi jih pa porabili še več. Kapiš?

Tvoj spin da bi porabili še več če ne bi bilo EVjev je spin.

Pa kakšen spin lol. Tud razmišljat ne znaš, niti osnove ti niso jasne in pol nej debatiram s tabo?!

Cilj je da ljudje umrejo PREJ ne dalj časa živijo če želiš rešit Zemljo

Cilj je da ljudje živijo KAKOVOSTNO, brez bolezni, z dobrim počutjem produktivnostjo in brez depresije. To je glavno. Ostalo je za tem. TO da bi ti načrtno z izpuhom ubijal ljudi sliči na nacije! BI inštaliral tudi plinske komore in s cianidom moril ljudi? Sam vprašam. Aja ne, ti bi jim kar izpuh od avta notri napeljal...pa še hitro umrejo, 8 minut je dovolj in hkrati se ne morejo premakniti, odlično za tvoj plan, mar ne?

Texas woman, child, die from carbon monoxide poisoning after car left running in garage
https://www.wave3.com/2021/02/16/texas-...



His keyless car killed him while he slept. New legislation could save others
https://eu.freep.com/story/money/cars/2...

Carbon Monoxide Poisoning: Garages (AEN-207)
https://www.abe.iastate.edu/extension-a...

"How dangerous is it to operate an engine in a closed building? So dangerous that it must NEVER be done, even for a short time! The extremely high concentrations of carbon monoxide produced by an engine can raise CO concentrations in a closed building so quickly that a person may collapse before they even realize there is a problem. "

"Iowa State University investigated the death of two men in a car wash. Operation of their poorly tuned truck in a closed car wash raised CO concentrations to the immediately dangerous concentration of 1200 ppm in less than 8 minutes. After only 22 minutes concentrations reached 3500 ppm. The two men had died without being able to move toward the outside door. Survivors of similar occurrences say they did not realize they were being poisoning, became dizzy, then quickly collapsed, and were unable to move toward the door."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Mato989 ::

Tako, vsak mrtev človek je olajšanje za resurse Zmelje... ko boste to dojeli boste videli da reševanje Zemlje in napredek gresta redkokdaj skupaj... danes smo bolj napredni kot kdajkoli v (znani) zgodovini, rezultat je da je danes Zemlja bolj usrana kot kdajkoli za človeško življenje odkar obstaja človek... (več rek je onesnaženih več gozdov uničenih itd...)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Holedino ::

Plinske komore si že inštaliral? Debil!










Če se obnašamo odgovorno imamo lahko čisto zemljo brez tvojih debilnih idej o načrtnem pobijanju ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

nejc_nejc ::

Holedino je izjavil:

Sploh ni fora v šolanju, temveč v predstavljanju dejstev. In procent je tipična varjanta za možne manipulacije, kar ne dojame ali pa noče vedeti.

Pa kakšne manipulacije človek božji?! JASNO SEM ZAPISAL da gre za procent prodaje pri prodaji novih vozil (napisal sem da 92 % prodaje predstavljajo električni avtomobili) in to je DEFINITIVNO res. Da si pa ti funkcionalno nepismen pa nisem jaz kriv.

Bo čas pokazal kako bo.

Seveda bo pokazal. Že kaže. 92 % prodaje na Norveškem so električni avtomobili, ostale države tesno sledijo. ;) 2025 bodo polovico vse prodaje v Evroprski uniji električni avtomobili. Že leta 2021 jih je bilo 19 %, kar je cca 10 % več kot 2020. Hitro gre gor. ;)


Jaz sem te spraševal o odregistriranih avtomobilih na racun EV.

Ja s procenti, sicer točnimI, z lahkoto manipuliraš folk in podobnih zgodb je nebroj.:|

Holedino ::

Sploh se ne pogovarjam s tabo ker niti debatirat ne znaš! Sem ti že pojasnil z videom ki ga nalašč nisi pogledal glede odregistriranih vozil zaradi EVjev. Nobene manipulacije ni bilo z moje strani nikoli, JASNO sem povedal da so 92 % PRODAJE na Norveškem električni avtomobili in to je DEFINITIVNO RES, JASNO sem to povedal! Da pa ti ne znaš brat pa ni moj problem. Pa kaj samo brat, tudi debatirat ne znaš!

The Fall of The ICE car - EV adoption CAN'T be slowed down to 50% by 2030


Video zate še enkrat. Nej uganem, spet ga boš zignoriral in ga ne boš pogledal, je tako? Potem boš pa hotel odgovor na vprašanje ki je jasno pojasnjeno v videu?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

nejc_nejc ::

Matr si zabit...
Noben tukaj v celi temi ti ne negira procentov prodaje.
Dopovedujemo ti, da dozkazovanje rezultatov česarkoli, s procenti, z lahkoto predstaviš, kakor ti paše.
Pa glej čudo vsi procenti so točni.

Holedino ::

Matr si zabit...

Laž. TO si ti, ne jaz.

Noben tukaj v celi temi ti ne negira procentov prodaje.

KAJ SE POL USAJAŠ?! Ko imaš enkrat 100 % prodaje električnih avtov, pol samo počakaš da vsi naftni crknejo, in walaa, že imaš same električne avte na cestah. Čudež ane?

Dopovedujemo ti, da dozkazovanje rezultatov česarkoli, s procenti, z lahkoto predstaviš, kakor ti paše.

NI RES, če bi znal brat bi točno vedel kaj sem dokazal s procenti. In to ni karkoli, ampak je dejstvo ki je jasno glede na podatke iz prakse. Žal ne znaš brat, zato pa ne veš. Sam si si kriv! Je treba PREBRAT kaj piše in to točno to kaj piše! Treba je brat precizno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

nejc_nejc ::

Očitno si res se mladenič brez izkušenj. Med drugim, te jebe marketing.

V stilu BLEŠČEČE ČISTO pri pralnih praških na tv.

Holedino ::

Ne drži. Ko se boš naučil debatirat in brat pa pridi nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Valvoline ::

Holedino je izjavil:

Sploh se ne pogovarjam s tabo ker niti debatirat ne znaš! Sem ti že pojasnil z videom ki ga nalašč nisi pogledal glede odregistriranih vozil zaradi EVjev. Nobene manipulacije ni bilo z moje strani nikoli, JASNO sem povedal da so 92 % PRODAJE na Norveškem električni avtomobili in to je DEFINITIVNO RES, JASNO sem to povedal! Da pa ti ne znaš brat pa ni moj problem. Pa kaj samo brat, tudi debatirat ne znaš!

The Fall of The ICE car - EV adoption CAN'T be slowed down to 50% by 2030


Video zate še enkrat. Nej uganem, spet ga boš zignoriral in ga ne boš pogledal, je tako? Potem boš pa hotel odgovor na vprašanje ki je jasno pojasnjeno v videu?!

O tem kaj se bo prodajalo odloca izkljucno politika. Normalno da na norveskem vsi kupujejo ev saj tam ice dejansko stane 3x vec. Kljub silnim tehnoloskim napredkom ter eko fantaziranju v slo dobrih 40% gospodinjstev se danes se ogreva na drva. Da je ev poceni je iluzija, takoj ko bo obdavcen podobno kot iceji bo prodaja strmoglavila, prihajajo casi k se avto ne bo vec menjal tako pogosto kot vcasih. Vsa ta silna prednost evja je izkljucno politicna, z eno potezo lahko pokopajo ev cez noc, recimo evro davka za vsak prevozen km. Ekoloski niso v nobenem primeru, zaradi teze svinjajo se bolj kot ice zarad povecane obrabe pnevmatik.

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

O tem kaj se bo prodajalo odloca izkljucno politika.

Ni res.


O tem kaj se bo prodajalo odloca izkljucno politika. Normalno da na norveskem vsi kupujejo ev saj tam ice dejansko stane 3x vec.

Ni 3x več, niti približno. EVji so oproščeni DDVja. Norveška je ODLIČEN primer kaj se zgodi ko izenačiš nakupno ceno EVja in ICEja in to se bo po napovedih strokovnjakov zgodilo že leta 2026, na dolgi rok skupaj zs troški goriva pa so evji mnogo cenejši že danes.

. Kljub silnim tehnoloskim napredkom ter eko fantaziranju v slo dobrih 40% gospodinjstev se danes se ogreva na drva.

Ni nobenega fantaziranja. Noben pameten se ne ogreva več na drva. Bolj se ti splača drva prodati in se greti na toplotno črpalko, ampak kaj bo pa neumen to vedel, saj ni zračunal in niti ne zna. Ja neumni kmetje in nekmetje se kje, da je pa večina populacije neumna se pa tako ali tako ve. Pripravlja se zakonodaja za obvezno namestitev čistilnih naprav na dimnike za kurjenje na drva, prodaja navadnih peči na drva brez pirolize pa je prepovedana že danes.

Da je ev poceni je iluzija

Laž.

takoj ko bo obdavcen podobno kot iceji bo prodaja strmoglavila,

Laž.
Fail v razmišljanju.
Ni treba enako obdavčiti ker EVji ne povzročijo 14.000 EUR škode po 1 naftnem avtu (pa tudi če bi enako obdavčil, še vedno bi bila vožnja z EVjem cenejša, da pa to ni smiselno pa v nadaljevanju). Iz prihrankov pri zdravstveni blagajni.
Nič ne rabiš nadomestit. Zdravljenje bolezni zaradi izpuha in BDP škoda glede na študije nas stane 14.000 EUR vsako leto za vsak avto. Od tega voznik avta plača samo 600 EUR letno preko trošarin in DDVja na gorivo. Torej vsak naftni avto je overall velik MINUS za proračun, ne pa plus! To je tko kot da bi jst vsako leto vlomil v tvoj dom in ti vzel 10.000 EUR gotovine, nato bi ti pa 1000 EUR poslal nazaj po pošti. In kar naenkrat bi nehal vlamljati v tvoj dom, ti bi pa rekel "ja kako bom pa nadomestil teh 1000 EUR, ki jih vsako leto od vlomilca dobim po pošti". JA KOJI KURAC! Prej si bil vsako leto 9000 EUR v minusu, KLJUB temu da ti je vlomilec poslal 1000 EUR vsako leto po pošti, sedaj ko ti je pa nehal vlamljati pa nimaš več 9000 EUR minusa vsako leto. Skratka neumen pomislek, pa brez zamere.

"New academic research has calculated that the lifetime cost of a small car--such as an Opel Corsa--is about $689,000, of which society pays $275,000."
Lifetime Cost Of Small Car $689,000; Society Subsidizes This Ownership With $275,000
https://www.forbes.com/sites/carltonrei...

$275,000 je enako 280.527 EUR. Delimo z 20 let kot je živjenjska doba enega avtomobila in pride 14.000 EUR na leto!! PO enem avtu vsako leto! Vi date 20x manj v skupno malho kot pa iz nje VZAMETE!!

Vsa ta silna prednost evja je izkljucno politicna

laž. Tehnična dejtva ti niso jasna.

z eno potezo lahko pokopajo ev cez noc, recimo evro davka za vsak prevozen km.

Laž. Da pa to ne bi bilo smiselno smo pa že povedali. In tudi če bi to naredili, še vedno bi bila vožnja z EVjem cenejša, ker EV porabi EKVIVALENT samo 1,5 litra dizla na 100 km.

Ekoloski niso v nobenem primeru, zaradi teze svinjajo se bolj kot ice zarad povecane obrabe pnevmatik.

Laž. Smo ti že dokazali da to ni niti približno res in ta tvoj stavek nima nobene logike, pa še kar naprej debiličiš. Dej pejt nekam no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

Holedino je izjavil:

jedrske v vsako vas,

Ne rabimo jedrske. Jedrska daje 5x dražjo elektriko od ostalih virov, zakaj bi kdo to hotel?! In rabimo samo 15 % več elektrike če gremo vsi na EVje, kar je 5 do 7 hidroelektrarn, ozriroma dobro tretjino jedrske. Ampak jedrska se ne splača, kot povedano.

WizzardOfOZ je izjavil:

Pravijo, da bodo pozimi prepovedal poganjanje žičnic, če bo kriza. Ali bodo prepovedal tudi polnjenje EV?


Kje piše da bodo prepovedal poganjanje žičnic? Aja izmislil si si..

m0LN4r je izjavil:

Se enkrat, kje?




Tukaj. 92 % vse prodaje avtov so elekrični avti. ;) Ostale države tesno sledijo. Čez nekaj let tudi pri nas (smo že na 3 % btw). Smo pač par let za razvitim svetom, ampak pride to tudi k nam.



Norway At New Record High 92% Plugin EV Share In March
https://cleantechnica.com/2022/04/02/no...

Norway At New Record High 92% Plugin EV Share In March
https://cleantechnica.com/2022/04/02/no...

Sploh ne ves na kaj se vprasanje nanasa?
Popuscas

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Na to vprasanje sem ti zgoraj odgovoril. Da, na Norveskem porabijo manj fosilnih virov kot 10 let nazaj. Tudi v absolutni kolicini.
Ni mi pa jasno, zakaj si arbitrarno izbral leto 1922 kot referencno vrednost.


Izbral nisem točno 100 let ampak figure of speech... zanima me kako se onesnaževanje planeta giblje na 100 letnih intervalih ali pa vsaj 50 letnih... to je dejansko edino merodajno... Torej ali danes porabimo manj virov kot 1922 ali več? Ali je danes planet bolj onesnažen kot 1922 ali manj... in tako primerjajmo za vsakih 100 let (lahko tudi 50)

Kot resursov mislim predvsem na TOLE:

https://www.zurnal24.si/zdravje/eko-kot...

Globalno onesnazujemo vec, tovarne na Kitajskem in Indiji laufajo (gorijo) kot se nikoli prej!
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kow ::

Za vas norce, se bo zacel kmalu zacel novi sok. Da bo poraba bencina kmalu v evropi zacela padati, je ze ocitno. Trenutno pa je manj ocitno, da se je zacela tudi revolucija pri elektricnih busih in kombijih. Amazon je prva firma, ki je v fazi skaliranja proizvodnje kombijev. Sledi, sprva upocasnjena rast porabe dizla, kmalu zatem pa preidemo v padanje porabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Holedino ::

Sploh ne ves na kaj se vprasanje nanasa?
Popuscas

Seveda vem. TI si dal sliko iz Slovenije. In povedal sem ti električni avtomobili bodo prihodnost tudi v SLoveniji, to pride tudi k nam. Par let nazaj smo bili na 0,3 % prodaje. Danes smo že na 3 %, kar je 10x več. Na Norveškem so že na 92 % prodaje. TOrej kar 92 % prodaje predstavljajo električni avtomobili. TO kmalu pride tudi k nam, trend po vseh državah je jasen in delež električnih vozil IZJEMNO hitro narašča iz leta v leto, glej graf spodaj in ti bo jasno.

m0LN4r ::

Ja saj, mi zategujemo pas. Kitajci pa Indijci so zakurblali nove tovarne

Holedino je izjavil:

Sploh ne ves na kaj se vprasanje nanasa?
Popuscas

Seveda vem. TI si dal sliko iz Slovenije. In povedal sem ti električni avtomobili bodo prihodnost tudi v SLoveniji, to pride tudi k nam. Par let nazaj smo bili na 0,3 % prodaje. Danes smo že na 3 %, kar je 10x več. Na Norveškem so že na 92 % prodaje. TOrej kar 92 % prodaje predstavljajo električni avtomobili. TO kmalu pride tudi k nam, trend po vseh državah je jasen in delež električnih vozil IZJEMNO hitro narašča iz leta v leto, glej graf spodaj in ti bo jasno.

Zlata riba, izvolis:

m0LN4r je izjavil:

Slovenci imajo neverjetno dobre avte na cestah glede na naše plače!




Kje?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Holedino ::

Delež električnih vozil narašča tako hitro da je dejansko 65x več prodanih avtomobilov v letu 2022, kot pa so 2014 napovedale ugledne agencije (IAE, EIA ipd), OPEC (združenje naftarjev je bilo stran za faktor tisoč), dobro za združenje naftarjev je jasno da bodo pač lagali. GLej video da boš razumel kaj sem hotel povedati.
How they got the EV adoption WRONG so far & the consequences LONG term!


Globalno onesnazujemo vec, tovarne na Kitajskem in Indiji laufajo (gorijo) kot se nikoli prej!

Laž.



Da pa EV prestavi onesnaženje stran od ljudi, tako da ljudje ne dobijo strupov v svoje telo, kar je KLJUČNEGA POMENA smo pa že povedali. V mestih so zaradi naftnih avtomobilov koncentracije STRUPENEGA dušikovega oksida tudi 500x večje!
https://today.duke.edu/2021/04/childhoo...
CHILDHOOD AIR POLLUTION EXPOSURE LINKED TO POOR MENTAL HEALTH AT AGE 18
As a risk factor, it is equivalent to lead exposure

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

Tle ni vsteta povisana proizvodnja itn. brezvezen si.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Valvoline ::

Holedino je izjavil:

O tem kaj se bo prodajalo odloca izkljucno politika.

Ni res.


O tem kaj se bo prodajalo odloca izkljucno politika. Normalno da na norveskem vsi kupujejo ev saj tam ice dejansko stane 3x vec.

Ni 3x več, niti približno. EVji so oproščeni DDVja. Norveška je ODLIČEN primer kaj se zgodi ko izenačiš nakupno ceno EVja in ICEja in to se bo po napovedih strokovnjakov zgodilo že leta 2026, na dolgi rok skupaj zs troški goriva pa so evji mnogo cenejši že danes.

. Kljub silnim tehnoloskim napredkom ter eko fantaziranju v slo dobrih 40% gospodinjstev se danes se ogreva na drva.

Ni nobenega fantaziranja. Noben pameten se ne ogreva več na drva. Bolj se ti splača drva prodati in se greti na toplotno črpalko, ampak kaj bo pa neumen to vedel, saj ni zračunal in niti ne zna. Ja neumni kmetje in nekmetje se kje, da je pa večina populacije neumna se pa tako ali tako ve. Pripravlja se zakonodaja za obvezno namestitev čistilnih naprav na dimnike za kurjenje na drva, prodaja navadnih peči na drva brez pirolize pa je prepovedana že danes.

Da je ev poceni je iluzija

Laž.

takoj ko bo obdavcen podobno kot iceji bo prodaja strmoglavila,

Laž.
Fail v razmišljanju.
Ni treba enako obdavčiti ker EVji ne povzročijo 14.000 EUR škode po 1 naftnem avtu (pa tudi če bi enako obdavčil, še vedno bi bila vožnja z EVjem cenejša, da pa to ni smiselno pa v nadaljevanju). Iz prihrankov pri zdravstveni blagajni.
Nič ne rabiš nadomestit. Zdravljenje bolezni zaradi izpuha in BDP škoda glede na študije nas stane 14.000 EUR vsako leto za vsak avto. Od tega voznik avta plača samo 600 EUR letno preko trošarin in DDVja na gorivo. Torej vsak naftni avto je overall velik MINUS za proračun, ne pa plus! To je tko kot da bi jst vsako leto vlomil v tvoj dom in ti vzel 10.000 EUR gotovine, nato bi ti pa 1000 EUR poslal nazaj po pošti. In kar naenkrat bi nehal vlamljati v tvoj dom, ti bi pa rekel "ja kako bom pa nadomestil teh 1000 EUR, ki jih vsako leto od vlomilca dobim po pošti". JA KOJI KURAC! Prej si bil vsako leto 9000 EUR v minusu, KLJUB temu da ti je vlomilec poslal 1000 EUR vsako leto po pošti, sedaj ko ti je pa nehal vlamljati pa nimaš več 9000 EUR minusa vsako leto. Skratka neumen pomislek, pa brez zamere.

"New academic research has calculated that the lifetime cost of a small car--such as an Opel Corsa--is about $689,000, of which society pays $275,000."
Lifetime Cost Of Small Car $689,000; Society Subsidizes This Ownership With $275,000
https://www.forbes.com/sites/carltonrei...

$275,000 je enako 280.527 EUR. Delimo z 20 let kot je živjenjska doba enega avtomobila in pride 14.000 EUR na leto!! PO enem avtu vsako leto! Vi date 20x manj v skupno malho kot pa iz nje VZAMETE!!

Vsa ta silna prednost evja je izkljucno politicna

laž. Tehnična dejtva ti niso jasna.

z eno potezo lahko pokopajo ev cez noc, recimo evro davka za vsak prevozen km.

Laž. Da pa to ne bi bilo smiselno smo pa že povedali. In tudi če bi to naredili, še vedno bi bila vožnja z EVjem cenejša, ker EV porabi EKVIVALENT samo 1,5 litra dizla na 100 km.

Ekoloski niso v nobenem primeru, zaradi teze svinjajo se bolj kot ice zarad povecane obrabe pnevmatik.

Laž. Smo ti že dokazali da to ni niti približno res in ta tvoj stavek nima nobene logike, pa še kar naprej debiličiš. Dej pejt nekam no.

Aha. Borzne cena x10 pa umetna redna cena pri distributerjev, lol. Kdo bo placal razliko ter kako doug se bo to se vleklo. Skupaj z netmetering idiotizmov, legalna lopovscina.
Ko se bo zacelo z dnevnimi tedenskimi itn blackouti bomo vidl kdo je pameten kdo bo najebal. Olje je bilo in ter poceni, se je koncalo, prisli peleti hitro koncalo, zdaj so toplotne (se evji pa bohve se kaj)... kaj mislis da se bo spet zgodilo?

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

m0LN4r je izjavil:

Tle ni vsteta povisana proizvodnja itn. brezvezen si.


Laž.

m0LN4r je izjavil:

Ja saj, mi zategujemo pas. Kitajci pa Indijci so zakurblali nove tovarne

Holedino je izjavil:

Sploh ne ves na kaj se vprasanje nanasa?
Popuscas

Seveda vem. TI si dal sliko iz Slovenije. In povedal sem ti električni avtomobili bodo prihodnost tudi v SLoveniji, to pride tudi k nam. Par let nazaj smo bili na 0,3 % prodaje. Danes smo že na 3 %, kar je 10x več. Na Norveškem so že na 92 % prodaje. TOrej kar 92 % prodaje predstavljajo električni avtomobili. TO kmalu pride tudi k nam, trend po vseh državah je jasen in delež električnih vozil IZJEMNO hitro narašča iz leta v leto, glej graf spodaj in ti bo jasno.

Zlata riba, izvolis:

m0LN4r je izjavil:

Slovenci imajo neverjetno dobre avte na cestah glede na naše plače!




Kje?


Sej na slikah niso tako slabi avtomobili glede na slovensko mikroskopsko majhne plače. V Nemčiji nimajo nič boljših, pa imajo plače krat 3 napram slovenskim...

In tudi treba je vedet da če bi šel na kakšen drug plac, bi bilo dobrih avtomobilov še več, če bi šel pred kakšen Ljubljanski hotel bi jih bilo več ipd ipd. Ker kdo kupuje pohištvo v lesnini? Tak ki je super bogat sigurno ne, tak ga po meri naroči pri mizarju.

Skupaj z netmetering idiotizmov, legalna lopovscina.

Laž. Ni nobena lopovščina. Sončne elektrarne nižajo ceno elektrike za vse (torej ostali zaradi njih plačujejo manj), poteg tega nižajo tudi onesnaženje zraka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

Ko se bo zacelo z dnevnimi tedenskimi itn blackouti bomo vidl kdo je pameten kdo bo najebal.

Laž. Mokre sanje tebe. Nobenih dnevnih in tedenskih blackputov ne bo lol. In tudi če za trenutek predpostavimo da bi bili, bi tisti ki bi si sam proizvajal svojo energijo s sončno elektrarno in jo shranjeval v zalogovniku prišel 100x bolje skos kot nekdo ki ne in vse vleče iz omrežja (recimo ti).

Olje je bilo in ter poceni, se je koncalo, prisli peleti hitro koncalo, zdaj so toplotne (se evji pa bohve se kaj)... kaj mislis da se bo spet zgodilo?

Ni tako. Ne poznaš tehnologije. Vožnja z EV ni poceni zato ker je elektrika poceni, ampak zato ker je EV tako varčen in porabi tako malo. EV porabi samo ekvivalent 1,5 litra dizla na 100 km (vsak liter dizla vsebuje 10 kWh). Ker malo porabi tudi malo plača. Logično.

Ko ti natankaš svojega dizla za 100 EUR gre samo 20 EUR v obračanje koles in premikanje avtomobila, kar 80 EUR se pretvori v odpadno toploto (to vržeš stran), glej sliko spodaj, je tako enostavna da jo boš razumel tudi ti, ki si laik. Zato je pa vožnja na naftne derivate draga, na elektriko pa poceni. Logično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

jotunn2 ::

Holedino je izjavil:

V Nemčiji nimajo nič boljših, pa imajo plače krat 3 napram slovenskim...

Spet te stevilke jebejo... tako kot vedno. V Nemciji niso niti blizu x3 slovenskim placam. Preveri uradne podatke, ne youtube, pa bos mogoce celo ti uspel videti, da zopet lazes in prirejas stevilke, da bi pasale v tvojo agendo.

m0LN4r ::

Holedino je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tle ni vsteta povisana proizvodnja itn. brezvezen si.


Laž.

m0LN4r je izjavil:

Ja saj, mi zategujemo pas. Kitajci pa Indijci so zakurblali nove tovarne

Holedino je izjavil:

Sploh ne ves na kaj se vprasanje nanasa?
Popuscas

Seveda vem. TI si dal sliko iz Slovenije. In povedal sem ti električni avtomobili bodo prihodnost tudi v SLoveniji, to pride tudi k nam. Par let nazaj smo bili na 0,3 % prodaje. Danes smo že na 3 %, kar je 10x več. Na Norveškem so že na 92 % prodaje. TOrej kar 92 % prodaje predstavljajo električni avtomobili. TO kmalu pride tudi k nam, trend po vseh državah je jasen in delež električnih vozil IZJEMNO hitro narašča iz leta v leto, glej graf spodaj in ti bo jasno.

Zlata riba, izvolis:

m0LN4r je izjavil:

Slovenci imajo neverjetno dobre avte na cestah glede na naše plače!




Kje?


Sej na slikah niso tako slabi avtomobili glede na slovensko mikroskopsko majhne plače. V Nemčiji nimajo nič boljših, pa imajo plače krat 3 napram slovenskim...

In tudi treba je vedet da če bi šel na kakšen drug plac, bi bilo dobrih avtomobilov še več, če bi šel pred kakšen Ljubljanski hotel bi jih bilo več ipd ipd. Ker kdo kupuje pohištvo v lesnini? Tak ki je super bogat sigurno ne, tak ga po meri naroči pri mizarju.

Skupaj z netmetering idiotizmov, legalna lopovscina.

Laž. Ni nobena lopovščina. Sončne elektrarne nižajo ceno elektrike za vse (torej ostali zaradi njih plačujejo manj), poteg tega nižajo tudi onesnaženje zraka.

Sem pogledal skozi okno, so "novejsi" in mocnejsi avti sparkirani, ampak ne se sekirat, to gre vse cez par let v export na jug.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Holedino ::

jotunn2 je izjavil:

Holedino je izjavil:

V Nemčiji nimajo nič boljših, pa imajo plače krat 3 napram slovenskim...

Spet te stevilke jebejo... tako kot vedno. V Nemciji niso niti blizu x3 slovenskim placam. Preveri uradne podatke, ne youtube, pa bos mogoce celo ti uspel videti, da zopet lazes in prirejas stevilke, da bi pasale v tvojo agendo.


Me ne. Inženir v Nemčiji dobi 3x večjo plačo, lahko tudi še precej več. Mediana pa je res 2x večja kot v Sloveniji. AL pa pustmo Nemčijo, recimo Švica. Mediana plače je 5x višja kot v Sloveniji, pa avtov nimajo nič kaj boljših. Slovenci izjemno veliko damo na pločevino (avtomboile), pa četudi vse ostalo zato trpi..
http://www.salaryexplorer.com/salary-su...
http://www.salaryexplorer.com/salary-su......%203%20Percentiles%20

m0LN4r je izjavil:

Holedino je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tle ni vsteta povisana proizvodnja itn. brezvezen si.


Laž.

m0LN4r je izjavil:

Ja saj, mi zategujemo pas. Kitajci pa Indijci so zakurblali nove tovarne

Holedino je izjavil:

Sploh ne ves na kaj se vprasanje nanasa?
Popuscas

Seveda vem. TI si dal sliko iz Slovenije. In povedal sem ti električni avtomobili bodo prihodnost tudi v SLoveniji, to pride tudi k nam. Par let nazaj smo bili na 0,3 % prodaje. Danes smo že na 3 %, kar je 10x več. Na Norveškem so že na 92 % prodaje. TOrej kar 92 % prodaje predstavljajo električni avtomobili. TO kmalu pride tudi k nam, trend po vseh državah je jasen in delež električnih vozil IZJEMNO hitro narašča iz leta v leto, glej graf spodaj in ti bo jasno.

Zlata riba, izvolis:

m0LN4r je izjavil:

Slovenci imajo neverjetno dobre avte na cestah glede na naše plače!




Kje?


Sej na slikah niso tako slabi avtomobili glede na slovensko mikroskopsko majhne plače. V Nemčiji nimajo nič boljših, pa imajo plače krat 3 napram slovenskim...

In tudi treba je vedet da če bi šel na kakšen drug plac, bi bilo dobrih avtomobilov še več, če bi šel pred kakšen Ljubljanski hotel bi jih bilo več ipd ipd. Ker kdo kupuje pohištvo v lesnini? Tak ki je super bogat sigurno ne, tak ga po meri naroči pri mizarju.

Skupaj z netmetering idiotizmov, legalna lopovscina.

Laž. Ni nobena lopovščina. Sončne elektrarne nižajo ceno elektrike za vse (torej ostali zaradi njih plačujejo manj), poteg tega nižajo tudi onesnaženje zraka.

Sem pogledal skozi okno, so "novejsi" in mocnejsi avti sparkirani, ampak ne se sekirat, to gre vse cez par let v export na jug.


V Albanijo recimo. Čez 10 let ne bo skoraj nihče hotel kupiti naftnega avtomobila, tudi rabljenega ne. Boste videli. Kar zapišite si to izjavo in jo poglejte čez 10 let. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

Članek, zelo zanimivo branje, smešno in žalostno hkrati, tragikomedija torej.

Slovenska posebnost

Zgoraj napisano velja na splošno, a Slovenci imamo neko posebnost in ta je vir zadrege za prometne strokovnjake. Zaznavajo jo nezavedno, saj so del naroda, a razumsko ubesediti je ne morejo. Tudi jaz je nisem, dokler ...

... se enkrat lani nisem ustavil v enem tistih nizkocenovnih tujih diskontov, ki so zrasli v naših predmestjih. Sprehajal sem se med robo, zloženo na paletah in doživel sem občutek ponavljanja: da sem nekoč že šel skozi to, da ... spomnil sem se! Ko sem se v Ameriki vozil od kraja do kraja, sem v predmestnih marketih nakupil popotnico in nekajkrat sem prišel tudi v trgovine, kjer nakupujejo najbolj revni. ZDA so namreč svoj socialni mir ohranile tako, da obstajajo cele verige, namenjene siromakom. Če v središču Seattla plačate 7 dolarjev za sendvič, se lahko v predmestju za isti znesek prenažirate v "vse-kar-lahko-poješ" restavraciji. Pogledal sem po naši trgovini in res: ista govorica telesa, cenena oblačila, preračunavanje cen. Posebej mi je v oči padel človek, ki se je sklanjal nad hladilnikom in okleval nad vakumsko pakiranim kosom najcenejše salame, v moji mladosti imenovane pasja radost. Vzel jo je, gledal, obračal, videl ceno, vrnil, že stopil korak proč, pa spet vzel v roke in znova okleval. Adamovo jabolko se je trdo premikalo, goltal je slino. Moram reči, da se mi je vse skupaj zdelo tako žalostno, da sem odkorakal na blagajno.

Zunaj me je prešinilo, da je nekaj hudo narobe. To, kjer sem sedaj, se začenja razlikovati od mojega ameriškega spomina. Ustavil sem se in mozgal. Trajalo je, preden sem doumel: odklepam najcenejši avto na celem parkirišču! V Ameriki ni bilo tako: ne zato, ker bi vozil dragocen izposojen avto, marveč ker so tamkajšnji reveži sedali v take podrtije, da jih v Evropi ne vidiš. Pri nas pa sploh ne.

Osuplo sem gledal po vrstah parkiranih vozil. Čakaj, čakaj, je to mogoče?

Sklenil sem počakati človeka, ki je travmatiziral nad pasjo radostjo. Prišel je in sedel v novega audija.

Ne vem, če je kupil salamo ali ne.


Slovenski avti

Ko so nekaj mesecev kasneje odpirali še eno od nizkocenovnih veleblagovnic in so se kupci zbrali nekaj ur prej, se stepli za robo, prihranili nekaj evrov, je TV posnetek zaokrožil tudi po internetu. Nek prijatelj mi ga je poslal s pripisom, glej te idiote. Pogledal sem in mu odpisal: ti pa glej avte, ki so parkirani za njimi. Njegovo začudenje je preseglo okvire e-pošte in moral me je poklicati: Miha, to je neverjetno, saj so za prerivajočo množico parkirani za tak obup daleč predobri avtomobili!

V Sloveniji obstaja previsoka kritična masa ljudi, ki si je privoščila predrag avto glede na svoje finančne sposobnosti. Taki posamezniki obstajajo povsod, le pri nas pa jih je toliko, da vplivajo na celotno populacijo. Tak človek si je kupil avto na kredit (ali lizing) in MORA vsak mesec zbrati točno določeno količino denarja za odplačilo. Kar postane njegova môra. Ponavadi ne gre za strategijo posameznika, marveč za obsedenost družin, zato pišem v množini: ne privoščijo si počitnic, varčujejo na vseh koncih, tudi pri hrani, drug drugemu gledajo pod prste, očitajo si, se prepirajo in neprestano kalkulirajo, kako bodo zbrali za mesečni obrok. Hkrati pa že hrepenijo po novem avtu, novem kreditu! ...

Kako bo mirno in zadovoljno peljal voznik, ki je pred vožnjo 10 minut okleval, preračunaval in sline cedil ob najslabši možni klobasi? Če jo je kupil, ima občutke krivde, kako bo pa sedaj odplačal kredit? Uničil je družinski proračun! Če je ni, podzavestno sovraži avto okoli sebe, za katerega se še hrani odreka! Nakar tak človek v takem razpoloženju pred seboj zagleda nekoga, ki vozi počasneje kot on! Kako bo trobil! Stiskal bo hupo in mislil, da gre za pravičniški bes odličnega voznika, v resnici pa gre le za človeka, ki bi raje stiskal pasjo radost kot volan.

Ker smo ljudje s svojimi zrcalnimi nevroni narejeni za posnemanje, bodo taki kreditni zagrenjenci, če jih je zadosti veliko, diktirali obnašanje na cesti vsem ostalim (tudi turistom, dodajam za one, ki se sprašujejo, kako se tujci tako hitro navadijo lokalnih običajev).

Preberi celo (ali pa vsaj vse kar sem odebelil z krepko), se boš vsaj nasmejal če drugega ne. :)

Originalni članek:
Miha Mazzini: Slovenci in avti
, Objavljeno v Sobotni prilogi, 3. maja 2008
https://web.archive.org/web/20080710034...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

mn ::

V Sloveniji obstaja previsoka kritična masa ljudi, ki si je privoščila predrag avto glede na svoje finančne sposobnosti.


In ti jim priporočaš še dražje - električne avte.

Holedino ::



mn je izjavil:

V Sloveniji obstaja previsoka kritična masa ljudi, ki si je privoščila predrag avto glede na svoje finančne sposobnosti.


In ti jim priporočaš še dražje - električne avte.


Cenejše avte, avte ki te na dolgi rok vključno z stroški goriva stanejo 2 do 3x manj od naftnega avtomobila. Prijatelj je lopo povedal: nisem tako bogat da bi si lahko privoščil nafni avto. Vozi NIssan Leafa. Je v bloku, na blok je inštaliral domačo polnilnico. Vse se da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

fikus_ ::

kow je izjavil:

Za vas norce, se bo zacel kmalu zacel novi sok. Da bo poraba bencina kmalu v evropi zacela padati, je ze ocitno. Trenutno pa je manj ocitno, da se je zacela tudi revolucija pri elektricnih busih in kombijih. Amazon je prva firma, ki je v fazi skaliranja proizvodnje kombijev. Sledi, sprva upocasnjena rast porabe dizla, kmalu zatem pa preidemo v padanje porabe.


To je pljunek v morje. Najprej bodo politiki rajo s cenami prisilili, da bodo močno omejili osebne prevoze, potem se bodo pa kaj novega spomnili za cuzanje denarja. Kdor bo imel pa denar, si bo pa s tem "kupoval odpustke" in svinjal naprej.
Fosilna goriva v gospodarstvu še dolgo ne bodo izpodrinjena.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

m0LN4r ::

Slovenska posebnost
Ne ni. V sloveniji prave avto-moto kulture niti ni. To da se 1x na leto srecajo na parkplacu 40 avto je pickin dim.
Resno ti pravim, pridi na obisk pa bova sla na Car spotting v mesto velikosti Maribora, potem pa bova sla isto delat v Maribor. Bos presenecen.
Ne serji ga. Lepo te prosim. V sloveniji, ce hoces videt kak malo boljsi avto ala Golf R, Yaris GR, 2020+ m2,m3,m4 moras prevozit pol drzave ali pa biti 3 dni v LJ, da kaj sploh vidis.
Tu na podezelju pa se zapeljem samo en krog pa jih srecam vec kot na enotedenskem dospustu cez slovenijo.

Ne sanjaj. Slovenija je vozni park 5-15 let starih, skod, pezojev, cliotov in oplov.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

jotunn2 ::

Yup na dolgi rok... 15-20 let te res pridejo cenejsi. Je pa res, pri cenah avtomobilov katere jim predlagas ti, je res, da si ga ne bodo mogli privosciti menjati vsakih 5-7 let, ampak se bodo vozili z 20-30let starimi, ker si drugih taksnih ne bodo mogli privosciti. No v tem casu se bo pa ze izplacal :))

Holedino ::

Ne sanjaj. Slovenija je vozni park 5-15 let starih, skod, pezojev, cliotov in oplov.

Na Audije, BMW je in vse ostalo si pa pozabil. Še vsak čefur ima BMWja ali Mecedeza. ..glede na plače in to da večina ljudi komaj shaja iz meseca v mesec imamo predobre avte!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

jotunn2 ::

Holedino je izjavil:

Ne sanjaj. Slovenija je vozni park 5-15 let starih, skod, pezojev, cliotov in oplov.

Na Audije, BMW je in vse ostalo si pa pozabil. Še vsak čefur ima BMWja ali Mecedeza. ..

Te boli ker ima vsak cefur BMW ali Mercedes, ti si pa niti Dacie ne mores privosciti?

m0LN4r ::

Holedino je izjavil:

Ne sanjaj. Slovenija je vozni park 5-15 let starih, skod, pezojev, cliotov in oplov.

Na Audije, BMW je in vse ostalo si pa pozabil. Še vsak čefur ima BMWja ali Mecedeza. ..

Ne nisem, ampak v moci in starosti je kr ogromna razlika. Tudi v stevilcnosti. Tu na "podezelju" je tolko M modelov osemk, kot v celi LJ.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Holedino ::

Ne, ne boli me. TUdi ne drži da nimam za Dacio, ampak tu nisem važen jaz, tu je važna mentaliteta povprečnih Slovencev, ki si kupijo avtomobile, ki si jih ne morejo privoščiti. Boli pa me da potem jamra da nima za hrano. A kredit za BMWja si je pa lahko privoščil?! MENE je žical če mu lahko posodim denar, ker da nima za hrano. Sem rekel ne. Sam si je kriv da je kupil BMW ja na kredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

Holedino je izjavil:

Ne, ne boli me. Boli pa me da potem jamra da nima za hrano. A kredit za BMWja si je pa lahko privoščil?! MENE je žical če mu lahko posodim denar, ker da nima za hrano. Sem rekel ne. Sam si je kriv da je kupil BMW ja na kredit.

Kolko zgodbic si si bos se izmislil?

Holedino je izjavil:

Ne, ne boli me. Boli pa me da potem jamra da nima za hrano. A kredit za BMWja si je pa lahko privoščil?! MENE je žical če mu lahko posodim denar, ker da nima za hrano. Sem rekel ne. Sam si je kriv da je kupil BMW ja na kredit.

Jaz poznam en kup ljudi, ki zivotarijo v luknjah v mestu, jejo konzerve, da potem potujejo po tajskem pa fehtarijo za prevoz.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Holedino ::

Ni zgodbica, je bilo res enkrat. Leta 2012 se je to zgodilo. No pa saj nima veze, lepo poglej da večina ljudi komaj ŽIVOTARI iz meseca v mesec, da bi kupili malo slabši avto pa jim ne pade na pamet..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

Ja res wow, na avto.net je 8 oglasov za Golf 8 R mlajsih od treh let. To je res zalostno, pa to je se relativno "poceni" avto. Glede na razmerje stevila prebivalcev, bi jih moralo biti vsaj 2x tolko.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Holedino ::

Še en resničen primer: v oddaji Tednik je bila družina ki je jokala in prosila za denarno pomoč gledalcev, da še za jest nimajo. Hčera je jokala da je dostikrat lačna. A če si dobro pogledal en kader so imeli da dvorišču Audija par let starega!! Pa kdo se tu norca dela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

jotunn2 ::

Holedino je izjavil:

Ni zgodbica, je bilo res enkrat. Leta 2012 se je to zgodilo. No pa saj nima veze, lepo poglej da večina ljudi komaj ŽIVOTARI iz meseca v mesec, da bi kupili malo slabši avto pa jim ne pade na pamet..

Se pravi te je leta 2012, ko si bil star koliko? 8 let? Nekdo z BMWjem zical za denar, da bi lahko kupil hrano? :)):))

Holedino ::

m0LN4r je izjavil:

Ja res wow, na avto.net je 8 oglasov za Golf 8 R mlajsih od treh let. To je res zalostno, pa to je se relativno "poceni" avto.


So vsi pokupljeni. Je kriza z avti kot veš. Jih ni. Na novega čakaš po leto, dve..

jotunn2 je izjavil:

Holedino je izjavil:

Ni zgodbica, je bilo res enkrat. Leta 2012 se je to zgodilo. No pa saj nima veze, lepo poglej da večina ljudi komaj ŽIVOTARI iz meseca v mesec, da bi kupili malo slabši avto pa jim ne pade na pamet..

Se pravi te je leta 2012, ko si bil star koliko? 8 let? Nekdo z BMWjem zical za denar, da bi lahko kupil hrano? :)):))


Nisem bil. Takrat sem bil na začetku srednjih let.

Molnar: SI PREBRAL?!! Zakaj nisi prebral?!! Bi bilo smešno, če ne bi bilo žalostno.... ... ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

Holedino je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ja res wow, na avto.net je 8 oglasov za Golf 8 R mlajsih od treh let. To je res zalostno, pa to je se relativno "poceni" avto.


So vsi pokupljeni. Je kriza z avti kot veš. Jih ni. Na novega čakaš po leto, dve..

Cudno, ker sem bil par tedno nazaj doli in sem naredil 350km po SLO in sem srecal tocno enega modrega. Kje se skrivajo, ce ne na cesti?
Se tu jih srecam vec, ce grem do majhnega mesteca v center in nazaj.
Ce jih ne najdes, na mobile.de jih je 682 komadov.

Holedino je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ja res wow, na avto.net je 8 oglasov za Golf 8 R mlajsih od treh let. To je res zalostno, pa to je se relativno "poceni" avto.


So vsi pokupljeni. Je kriza z avti kot veš. Jih ni. Na novega čakaš po leto, dve..

jotunn2 je izjavil:

Holedino je izjavil:

Ni zgodbica, je bilo res enkrat. Leta 2012 se je to zgodilo. No pa saj nima veze, lepo poglej da večina ljudi komaj ŽIVOTARI iz meseca v mesec, da bi kupili malo slabši avto pa jim ne pade na pamet..

Se pravi te je leta 2012, ko si bil star koliko? 8 let? Nekdo z BMWjem zical za denar, da bi lahko kupil hrano? :)):))


Nisem bil. Takrat sem bil na začetku srednjih let.

Molnar: SI PREBRAL?!! Zakaj nisi prebral?!! Bi bilo smešno, če ne bi bilo žalostno.... ... ...

Mazzini v zivljenju se sploh ni videl, kaj je avto kultura, ker ne more ven iz svoje zaplankanosti.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Holedino ::

Molnar: SI PREBRAL?!! Zakaj nisi prebral?!! Bi bilo smešno, če ne bi bilo žalostno.... ... ...Tudi za pasjo radost ni imel.:))


Preberi celo (ali pa vsaj vse kar sem odebelil z krepko), se boš vsaj nasmejal če drugega ne. :)

Beri vsaj od podnaslova "Slovenska posebnost" naprej. :)
Originalni članek:
Miha Mazzini: Slovenci in avti
, Objavljeno v Sobotni prilogi, 3. maja 2008
https://web.archive.org/web/20080710034...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

Ti rajs poglej to:


Sej lepo, da se decki trudijo, ampak to je srednja zalost. Vec sem jih videl na obicn delovni dan sparkiranih na vaski nogometni tekmu tukaj.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Holedino ::

V članku zgorej boš zvedel tudi "zakaj Slovenci vozijo vsaj nervozno in agresivno, če ne samomorilsko".

m0LN4r ::

Lazi mehurckarja ne bomo brali, no.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Holedino ::

lol, je zelo prav povedal. Kar preberi in spoznal boš da se v bistvu strinjaš z njim. ;)

nejc_nejc ::

osebni avtomobili v uporabi (v mio.) povpr. starost

1 Luksemburg 0,426 6,5
2 V. Britanija 35,158 8
3 Avstrija 5.039 8,3
4 Irska 2,172 8,4
5 Švica 4,572 8,6
6 Danska 2,65 8,8
7 Belgija 5,813 9,1
8 Nemčija 47,715 9,6
9 Švedska 4,887 10
10 Francija 38,215 10,2
11 Norveška 2,768 10,7
12 Nizozemska 8,938 11
13 Italija 39,545 11,4
14 Slovenija 1.245 11,7
15 Finska 2,72 12,2
16 Španija 25,008 12,7
17 Portugalska 5,205 12,8
18 Madžarska 3,809 13,5
19 Slovaška 2,391 14
20 Latvija 0,656 14
21 Poljska 24,36 14,1
22 Hrvaška 1,728 14,6
23 Češka 5989 14,9
24 Grčija 5,247 16
25 Romunija 6,91 16,5
26 Estonija 0,794 16,7
27 Litva 1,264 16,8

Holedino ::

Starost sama ti ne pove nič, moraš gledat tudi ceno teh avtov, 10 let star premium Audi ali Ferrari/POrsche še vedno ni poceni avto. Zdej pa to vse skupaj NORMIRAJ na Slovenske plače. Veš kaj pomeni da nekaj normiraš, si kdaj že delal to? Glede na Slovenske plače imamo Slovenci ene najboljših avtov v Evropi..Ker plače v Sloveniji so shit, bodimo pošteni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Ne sanjaj. Slovenija je vozni park 5-15 let starih, skod, pezojev, cliotov in oplov.

Na Audije, BMW je in vse ostalo si pa pozabil. Še vsak čefur ima BMWja ali Mecedeza. ..glede na plače in to da večina ljudi komaj shaja iz meseca v mesec imamo predobre avte!


Povprecna placa je 2k bruto. Depozitov na bankah imamo vec kot 20 milijard. Denarja je ko dreka...

Holedino je izjavil:

Starost sama ti ne pove nič, moraš gledat tudi ceno teh avtov, 10 let star premium Audi ali Ferrari/POrsche še vedno ni poceni avto. Zdej pa to vse skupaj NORMIRAJ na Slovenske plače. Veš kaj pomeni da nekaj normiraš, si kdaj že delal to? Glede na Slovenske plače imamo Slovenci ene najboljših avtov v Evropi..Ker plače v Sloveniji so shit, bodimo pošteni.



Shit place so za nizkokvalificirana dela. To so povsod.

Zgodovina sprememb…

««
32 / 48
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni avto? (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Na cesti
2708241096 (2739) DamijanD
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058125368 (85433) D3m
»

Norvežani bodo že prihodnje leto kupovali le še električne avtomobile (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
68163356 (43196) gruntfürmich
»

rabljen poceni ev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19130193 (24998) hojnikb

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25632571 (29102) bluefish

Več podobnih tem