» »

Počasen wi fi

Počasen wi fi

Laki_lai k ::

Prosil bi za pomoč.Namreč modem ubee tvw625 mi preko wi fi-ja dopušča samo nekje 1/3 hitrosti prenosa.Torej hitrost interneta je 50 Mbps prerko wi fi-ja pa mi speedtest pokaže le 16.11 Mbps (testirano na pc-ju in tablici).Se da to kje kaj nastaviti ali sem obsojen na tako hitrost preko brezžične povezave?Naj omenim da v času speedzesta ne lavfa noben drug program in ni povezan noben drug račubnalnik ali bilo kera druga naprava.Modem ni nič nastavljan in je tak kot je bil priklopljen z strani operaterja.
Prosim za pomoč
Hvala
lp

hojnikb ::

MB al Mbit?

Kaksno wifi kartico mas v pcju?
#brezpodpisa

Laki_lai k ::

hojnikb je izjavil:

MB al Mbit?

Kaksno wifi kartico mas v pcju?

hitrost je direkt prepisana iz rezultata testa torej je tak kot sem napisal.Kar se karice tiče imam ključek netgear wg111 v3 če misliš to.
https://www.speedtest.net/result/132753...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Laki_lai k je izjavil:

hojnikb je izjavil:

MB al Mbit?

Kaksno wifi kartico mas v pcju?

hitrost je direkt prepisana iz rezultata testa torej je tak kot sem napisal.Kar se karice tiče imam ključek netgear wg111 v3 če misliš to.
https://www.speedtest.net/result/132753...

si si ze sam odgovoril. Imas wifi-g, ki v praksi tako ne leti vec kot 20Mbit
#brezpodpisa

Laki_lai k ::

Ok hvala.Se ne spoznam na te zadeve zato sem vprašal.Hval še nekrat.

Laki_lai k ::

Danes sem naredil speedtest nekoliko krat na tabluci in na mobitelu in je tudi problem hitrost wi fi-ja. Giblje se od 5 do 15 Mbps. Tako da je najbrž kak problem pri modemu ki očitno brezžično ima nek problem ali bo pa treba kaj nastavit glede hitrosti.

Laki_lai k ::

Opažam da je wifi dljw od 4 metrov od modema zelo slab in zato posledično najbrž tudi taka nihanja.Če speedtest delam v bližini modema je hitrost celotna.

Zgodovina sprememb…

c00L3r ::

Če hočeš boljši Wifi, kot ti nudi oprema od ponudnika je najboljše kupit posebej router. Nato javiš ponudniku, da naj dajo svojo opremo v bridge mode. S tem dosežeš, da njihova oprema deluje samo v vlogi modema, vse ostalo pa dela tvoj router.

S tem imaš potem možnost it na veliko hitrejše Wifi rešitve, kot tudi na Mesh (več dostopnih točk povezanih med seboj).

Laki_lai k ::

c00L3r je izjavil:

Če hočeš boljši Wifi, kot ti nudi oprema od ponudnika je najboljše kupit posebej router. Nato javiš ponudniku, da naj dajo svojo opremo v bridge mode. S tem dosežeš, da njihova oprema deluje samo v vlogi modema, vse ostalo pa dela tvoj router.

S tem imaš potem možnost it na veliko hitrejše Wifi rešitve, kot tudi na Mesh (več dostopnih točk povezanih med seboj).

Se opravičujem za pozen odgovor.Ja res bi lahko to naredil samo mi ni za še en dodaten "okrasek" na hodniku.Že sedaj imam na steni dve škatlici in na polici en moden in mi res ni za to da bi sedaj dodal še en ruter zraven.
Zanima me če ima kdo ta modem in ima dober wifi.Tu mislim moč signala in hitrost prenosa.Se da kje nastavljat hitrost linije?

MrStein ::

To si pri A1?

Ta Ubee sem imel sam lani in je res zanič. Probaj se zmeniti, da ti dajo Zyxel-a.

Laki_lai k je izjavil:


Se opravičujem za pozen odgovor.Ja res bi lahko to naredil samo mi ni za še en dodaten "okrasek" na hodniku.Že sedaj imam na steni dve škatlici in na polici en moden in mi res ni za to da bi sedaj dodal še en ruter zraven.

Lep daš svoj ruter namesto tega Ubee. Je pa potrebno nastaviti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Laki_lai k ::

MrStein je izjavil:

To si pri A1?

Ta Ubee sem imel sam lani in je res zanič. Probaj se zmeniti, da ti dajo Zyxel-a.

Laki_lai k je izjavil:


Se opravičujem za pozen odgovor.Ja res bi lahko to naredil samo mi ni za še en dodaten "okrasek" na hodniku.Že sedaj imam na steni dve škatlici in na polici en moden in mi res ni za to da bi sedaj dodal še en ruter zraven.

Lep daš svoj ruter namesto tega Ubee. Je pa potrebno nastaviti.


A ni ta ube modem?Kako lahko zamenjam modem z ruterjem?

MrStein ::

Modem je kvečjemu ONT.
V Ubee gre ethernet kabel in je modem toliko kot katerikoli drug ruter.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Laki_lai k ::

Torej bi lahko dal namesto tega ubeja naprimer linksysa wrt 160n seveda z predpostavko da vem nastavitve?

MrStein ::

Če ta linksys podpira VLAN-e, potem bi skoraj sigurno moralo delati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

c00L3r ::

Ubee tvw625 ima vgrajen xDSL modem in priključek za RJ11 telefonsko parico. Linksys wrt 160n je samo router brez modema in brez telefonskega RJ11 priključka. Pa ta konkreten Linksys je iz leta 2009, verjetno dela še slabše kot Ubee.

Tako boš imel dodaten "okrasek", kar pa si prej omenil, da ne želiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

Laki_lai k ::

Ker se bolj spoznaš na te reči mi prosim povej ker eni trdijo tako drugi drugače.Torej tega ubeja se ne da menjat za ruter?Abbi ga lahko naprimer menjal z FRITZ!Box 7590 AX v2 ki ga imam možnost dobiti?

MrStein ::

Imaš optiko ali DSL?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Laki_lai k ::

Imam optiko (a1 preko telekomove optike)

c00L3r ::

Laki_lai k je izjavil:

Ker se bolj spoznaš na te reči mi prosim povej ker eni trdijo tako drugi drugače.Torej tega ubeja se ne da menjat za ruter?Abbi ga lahko naprimer menjal z FRITZ!Box 7590 AX v2 ki ga imam možnost dobiti?


Da bi uporabniki imeli svoje modeme in ne tiste od ponudnika interneta je izredno redko. Ker je to recept za neskončne težave, ko je treba ugotovit zakaj internet ne dela, kot bi moral. Ponavadi je celo tak, da ima ponudnik večje administratorske pravice na tej napravi, uporabnik, pa lahko samo osnovne spreminja.

Imaš 2 možnosti:
- Kontaktiraj svojega internetnega ponudnika, če ti lahko (pro)dajo kako drugo ali boljšo napravo, ki deluje kot modem in router.
- Kupi posebej Wifi router in javi internetnemu ponudniku, naj dajo modem v bridge mode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

MrStein ::

Laki_lai k je izjavil:

Imam optiko (a1 preko telekomove optike)

Imaš ONT? Znamke Innbox? G21?
Potem imaš tako kot jaz in lahko zamenjaš ruter s svojim.
internet iz ONT je na VLAN-u številka 3902
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Laki_lai k ::

MrStein je izjavil:

Laki_lai k je izjavil:

Imam optiko (a1 preko telekomove optike)

Imaš ONT? Znamke Innbox? G21?
Potem imaš tako kot jaz in lahko zamenjaš ruter s svojim.
internet iz ONT je na VLAN-u številka 3902


Kot sem napisal se na to ne spoznam.Vem le da je ena škatla od telekoma iz katere gre potem utp kabel do tega ubeja.Na tej od telekoma res piše INNBOX G21To je pa tudi to kar ti lahko povem.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

No. Potem je to to.
Linksys-a nastaviš na:
- tip povezave: PPPoE
- username in geslo: kot piše na listku ki si ga dobil od A1
- WAN port : eth0.3902

Ta zadnji del je najbolj vprašljiv. Mogoče tega ta ruter ne podpira. Če res ne, lahko poskusiš s kakim 3rd party firmware. Torej na ruter namestiš drug "operacijski sistem".

Recimo OpenWRT. Ta podpira te VLAN-e, ni pa 100% da tudi na tvojem ruterju. To je pač stvar poskušanja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Laki_lai k je izjavil:

?Abbi ga lahko naprimer menjal z FRITZ!Box 7590 AX v2 ki ga imam možnost dobiti?

Tudi možno. Spet pod pogojem, da omogoča nastavitev tega VLAN-a.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Laki_lai k ::

MrStein je izjavil:

No. Potem je to to.
Linksys-a nastaviš na:
- tip povezave: PPPoE
- username in geslo: kot piše na listku ki si ga dobil od A1
- WAN port : eth0.3902

Ta zadnji del je najbolj vprašljiv. Mogoče tega ta ruter ne podpira. Če res ne, lahko poskusiš s kakim 3rd party firmware. Torej na ruter namestiš drug "operacijski sistem".

Recimo OpenWRT. Ta podpira te VLAN-e, ni pa 100% da tudi na tvojem ruterju. To je pač stvar poskušanja.


Hvala ti.Bom poskušal pogledat če podpira vlane.Če ne pa nabavim drug ruter ki to podpira.
Hvala še enkrat.

Laki_lai k ::

Predno grem v bilo kako nabavo ruterja sem naredil speedtest na tablici ki sem jo imel ob računalniku in na sami tablici je test pokazal hitrost 47 Mbps.Torej pomeni da ni kriv signal.A je možno da bi bil kriv ta usb wi-fi ključek ASUS USB-N10NANO B1.Ali lahko še katera druga komponenta vpliva na hitrost interneta?Zdi se mi brezveze in nesmiselno zapravljat denar in na koncu bo ista hitrost zato bi rad ughotovil kaj je lahko krivo.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Kupi si tp link deco x20 (komplet 3) in ne kompliciraj ter ne odkrivaj tople vode.

OK.d ::

Tako je, lahko je tudi kakšen cenejši Deco komplet M5, M9.
LPOK.d

Laki_lai k ::

Ok vse tonje ok ampak kaj mi bo ta deco če mi nekaj v računalniku ne spusti čez celotne linije.

starfotr ::

Menjaj vse, kar lahko.

Laki_lai k ::

Ključek sem menjal pa ni razlike.Ostale komponente pa ne najbrž ne vplivajo na hitrost ker če priklopim preko utp kabla je hitrost celotna.Seveda za to moram pc fizično prinest do modema.Na žalost pa ni možnosti priklopa utp kabla na tej lokaciji kjer je računalnik sedaj.

OK.d ::

Zato pa potem utp priklopiš na eno enoto deco-ta v tem prostoru kjer imaš ta pc.
LPOK.d

Laki_lai k ::

To bi bilo ok če bi si lahko privoščil.Zato iščem rešitev brez velikih vlaganj.Eni si pač ne moremo privoščit vsega kar bi si želeli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1923593484 (561) Trubar
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
381105951 (1731) Zvezdica27
»

A1 Optika TV & Internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7717306 (4541) WaterBoy
»

T-2 tezenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6312354 (8082) d0rK
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24681185 (23590) Tilen

Več podobnih tem