» »

Izklopljen elektronski nadzor stabilnosti (ESC / ESP)

Izklopljen elektronski nadzor stabilnosti (ESC / ESP)

hp98 ::

Danes se je v twingu za 2 sekundi prižgala (ni utripala ampak svetila) taka lučka:
https://www.google.com/search?q=Izklopl...

Očitno gre za elektronski nadzor stabilnosti, je pa v tem času avto bil na "vodi" saj je bila taka drseča površina zaradi snega. Je to morda znak kakšne okvare? Avto je še v garanciji.

hp98 ::

hp98 je izjavil:

Danes se je v twingu za 2 sekundi prižgala (ni utripala ampak svetila) taka lučka (ali zelo podobna):
https://www.google.com/search?q=Izklopl...

Očitno gre za elektronski nadzor stabilnosti, je pa v tem času avto bil na "vodi" saj je bila taka drseča površina zaradi snega. Je to morda znak kakšne okvare? Avto je še v garanciji.

Badwolff ::

AFAIK ti to zasveti, kadar se ti vklopi abs, se pravi ko mal zdrsneš.

residual ::

Sveti ob napaki.

Lahko da je trenutno ob brozgi snega in soli le ta prisla med senzor in disk na enem izmed koles. Ce en senzor ne dobiva online podatka o vrtenju koles dolocen cas se abs izklopi, posledicno tudi esr v takem primeru. Meni se je nekajkrat to zgodilo ob mocnem soljenju cest. Sel sem v avtopralnico -talno pranje in zadeva je bila resena.

kloko ::

Kakor kje. V mojem avtu oranžna lučka ESC sveti, kadar se aktivira nadzor stabilnosti (to ni ABS). V navodilih izrecno piše, da je treba ESC deaktivirati pri vožnji po snegu, drugače avto samo "škripa" in nikamor ne gre. Kar se v praksi tudi redno dogaja.

L.p., Kloko

GrimReaper2 ::

Ni enkrat nisem rabil deaktivirati ESP. Edinokrat ko mi začne utripat lučka je prvi dve prestavi pri pospeševanju na polno na mokri cesti. V snegu nimam nobenih problemov.

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

Ta lucka se prizge kadar se aktivira esp, torej ko elektronika poseze v delovanje zaradi zdrsa. Nic nenavadnega glede na razmere na cesti. Drugo pa je ce neprekinjeno sveti.

To o cemer govori koko je situacija kjer bi v snegu hotel prisilit da se kolesa zavrtijo v prazno pri soeljevanju. Kako pogosto to kdo rabi je predvsem odvisno od tega kje vozi.

d4vid ::

Če bi bila kakšna okvara, ti lučka ne bi ugasnila. Samo vozi.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

mirator ::

Tule so navodila za twingo.
https://si.e-guide.renault.com/sites/de...
Glej stran 2.27

toro69 ::

ta pravi dedci ne berejo navodil. odprejo novo temo.

TheBlueOne ::

To zgolj pomeni, da ESP resuje situacijo. Skratka normalno delovanje.

Kako to, da se nekaterim kaj takega se ni prizigalo mi ni cisto jasno. Takoj ko na snegu vozis malo bolj dinamicno imas garantiran tale lightshow.

WhiteAngel ::

Meni je ta lučka gorela, ko sem imel slab akumulator, ker mi ob vklopi ni bil zmožen scentrirati volanskega obroča.

Daniel ::

Najlepše pa je, ko s stikalom funkcijo izklopiš in narediš par obratov z ročno po snegu na parkirišču... Malo še, pa niti to ne bo več možno, glede na to, da bojo tudi ročne kmalu vse elektronske.

TheBlueOne ::

Daniel je izjavil:

Najlepše pa je, ko s stikalom funkcijo izklopiš in narediš par obratov z ročno po snegu na parkirišču... Malo še, pa niti to ne bo več možno, glede na to, da bojo tudi ročne kmalu vse elektronske.


ESP se pri nekaterih avtih izklopi samo deloma, tako da je se ta problem. :D

bambam20 ::

TheBlueOne je izjavil:

To zgolj pomeni, da ESP resuje situacijo. Skratka normalno delovanje.

Kako to, da se nekaterim kaj takega se ni prizigalo mi ni cisto jasno. Takoj ko na snegu vozis malo bolj dinamicno imas garantiran tale lightshow.


Ko ESp poseže v tvojo vožnjo ni normalno delovanje, pač pa , da si pretiraval.

Ker večina vozimo normalno.

fikus_ ::

TheBlueOne je izjavil:

Daniel je izjavil:

Najlepše pa je, ko s stikalom funkcijo izklopiš in narediš par obratov z ročno po snegu na parkirišču... Malo še, pa niti to ne bo več možno, glede na to, da bojo tudi ročne kmalu vse elektronske.


ESP se pri nekaterih avtih izklopi samo deloma, tako da je se ta problem. :D


Ali pa pri 50 km/h in več spet vklopi.


OP, kaže da si avto pred kratkim nabavil. Sedaj imaš možnost na kakšnem praznem zasneženem/poledenelem parkirišču testirat odziv avta. Poskusi močno zaviranje, "driftanje", izklopiš ESP, . . . Toliko, da se z avtom spoznata. In ne pretiravat.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

GrimReaper2 ::

fikus_ je izjavil:

Toliko, da se z avtom spoznata. In ne pretiravat.

Seveda, z avtom moraš postati eno.

toro69 je izjavil:

ta pravi dedci ne berejo navodil. odprejo novo temo.

Ta komentar mi gre začuda precej na smeh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lučka za ABS se občasno prižge (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9124614 (2928) PrimozR
»

Kako se vaš avto pelje v snegu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24528441 (15656) simnov

sistem proti zdrsu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10722732 (19586) BigWhale
»

Vprašanje glede tečaja varne vožnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717952 (15980) St235
»

nakup starega avta.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
516969 (6077) z3ro

Več podobnih tem