» »

Oddaja sušilca za perilo

Oddaja sušilca za perilo

«
1
2 3 4

hbgqzR ::

Dober dan, imamo načeloma sladko skrb...

Dolgoročni poznani najemnici z družino smo kupili nov pomivalec bolj na začetku leta, nismo prav ničesar zaračunali, pač gre za boljši feeling in vložek v uspešno sodelovanje še naprej. Vse lepo in prav.

Zdaj razmišljamo, da bi kupili še nov sušilec za perilo (pač v smislu popustov in zaradi inflacije in to), ki se pozimi zelo uporablja, ker in pomivalec in sušilec nista bila vključena v ponudbi za oddajo, brezplačno pa tudi več ne želimo oddati, se opravičujem, tako prijazni pač nismo. Ji damo navodila v slovenščini, ki jih, izgleda, kar skrbno preberejo, ker gre za njihovo udobje in njihov čas. Kakšne 'kompenzacije v naturi' ne pridejo v poštev.

Če preskočimo pomivalec, koliko bi se vam zdelo primerno nadomestilo za sušilec (ja, je nov, ima toplotno črpalko in je varčen in to, ni, da ni) v koliko letih bi bilo primerno, da se povrne z oddajo - v petih?

Načeloma je izredno, da tako izboljšujemo bivanje najemnikom, vendar moramo imeti tudi svjo računico pri tem.

Pobes ::

Sušilca ne kupiš in nimaš stroškov in koliko bi bilo kaj.. če hočes biti božiček jim ga kupi in da uporabljajo. Če ga mislis pa računat, je bolje da si ga kupijo sami in ga odpeljejo ko se odselijo. ali pa prodajo tebi iz prijaznosti .

Invictus ::

Počasi se bodo morali najemniki navaditi, da stvari v stanovanju niso zastonj...

Sam bi zdaj oddajal prazno stanovanje, razen če bi imel kako staro pohištvo. Novega ne bi kupoval...

Ajde, kopalnica, WC sta opremljena. Kuhinja in aparati, to je že vprašanje... Kaj šele kavč v dnevni in omare...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Kdo vam brani oddajat prazno stanovanje?

Pač, če ne znaš dati zadeve v najemnino, tudi posebej ni treba zaračunavat.

hbgqzR ::

Nismo še kupili in tudi ne bomo, če se odloči, da sušilca ne potrebuje (pa je to v resnici precej uporabna stvar). Nam gre, med drugim, tudi za to, se ne suši v prostorih in da se ne vlažijo, še posebej pozimi. Pri oddaji računaš vsako reč, pohištvo in xxl tv imajo svoj in so dolgoročni zadovoljni in navajeni, je tudi precej kvadrature na voljo. Kuhinja in kar fensi kopalnica je v celoti naša, normalno.

Pogodba je sklenjena za dalj časa in takrat še ni bilo ne pomivalca, ne sušilca.
Kolikor pa razumem večino tule, potem se vi sploh tega ne bi šli?

Ne vem, zakaj ne bi znali dati stvari v najemnino, jo vsako leto revaloriziramo.
Mislim, prosim, neke osebne domneve dajte sproščati v drugih temah.

PS: Glede samih naših izdatkov, prosim, se ne obremenjujte, to imamo vse ozaveščeno in pod polnim nadzorom :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Utk ::

Jaz bi razdelil na tolk kolk je garancije, 5 let. Več definitivno ne, kvečjemu manj.

Anney ::

Če ga potrebuje si ga bo kupila sama, če ga ne potrebuje si ga nebo, ne moreš nekaj vtruriti, brez dogovora(pogodbe) in za to zahtevati plačilo uporabe. Zmenita se sama tukaj ti bore malo lahko pomagamo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

eventyrer ::

Invictus je izjavil:

Počasi se bodo morali najemniki navaditi, da stvari v stanovanju niso zastonj...


saj niso zastonj. Plačujejo najemnino.

hbgqzR je izjavil:


Če preskočimo pomivalec, koliko bi se vam zdelo primerno nadomestilo za sušilec (ja, je nov, ima toplotno črpalko in je varčen in to, ni, da ni) v koliko letih bi bilo primerno, da se povrne z oddajo - v petih?


0 EUR. Če ga rabijo naj si ga kupijo sami in ga odnesejo s sabo ko te bodo zapustili. Zakaj bi ti ga plačali?
Če pa je trenutni se pokvaril pa jim kupi novega (ker ga itak moraš ker si najemodajalec) in jim nimaš kaj računat zarad tega.

Tako da če je trenutni aparat dotrajan in veš da se bo kmalu pokvaril ga itak boš moral menjati tako da boš privarčeval če ga kupiš zdaj.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Če ti je mar za stanovanje, potem kupiš sušilca. Lahko najcenejšega s 5. leti garancije, samo da je kondenzacijski. Elektriko plača uporabnik, ti pa imaš bistveno bolj suho stanovanje!
Magic

hbgqzR ::

No, tudi pomivalca si ni kupila sama in smo ga mi. Še njen znanec mojster vodovodar ga ni znal v celoti niti zmontirati, ker še mora biti malo mizar, nam ga je čisto obupana skoraj vrnila. Smo mi morali montirati, sedaj ne more brez njega. Domnevam, da bi bilo podobno s sušilcem...

Ji bomo na praktičnem primeru predstavili prednosti, če se ne odloči, ne bo nič, njena stvar. Prosim, ne zmotno domnevati, da se je karkoli pokvarilo, preberite v celoti.

Če vas prav razumem, vi torej ne bi izboljšali bivanje družini v najemu z novimi stroji (niti za vrednost olajšave ne), ki jih, izgleda, prej ni uporabljala kaj veliko in jih ne pozna, dokazano pa nosijo veliko uporabno vrednost in namesto vlaženja prostora 24h imajo suho v 2h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

eventyrer ::

Smo prebrali v celoti.

Zakaj bi ti ona odplačala sušilca?

hbgqzR je izjavil:


Če vas prav razumem, vi torej ne bi izboljšali bivanje družini v najemu z novimi stroji


še enkrat, zakaj bi ti ga ona mogla odplačati?

Zgodovina sprememb…

hbgqzR ::

eventyrer je izjavil:

Zakaj bi ti ona odplačala sušilca?

Zato, ker je to nadstandardna oprema, ki ni bila predvidena v originalni oddaji. Od tega ima korist ona in mi.

eventyrer ::

hbgqzR je izjavil:

namesto vlaženja prostora 24h imajo suho v 2h.


ja, to je velikanska prednost zate, lastnika nepremičnine. njo načeloma ne briga če se tebi plesen nabere po prostoru ker drugače ne more sušiti perila. Razumeš.
Ne razumem zakaj ti hočeš da ona tebi odplača ta stroj :)

hbgqzR je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Zakaj bi ti ona odplačala sušilca?

Zato, ker je to nadstandardna oprema, ki ni bila predvidena v originalni oddaji. Od tega ima korist ona in mi.


ti imaš več koristi kot ona.

Zgodovina sprememb…

hbgqzR ::

eventyrer je izjavil:

Ne razumem zakaj ti hočeš da ona tebi odplača ta stroj :)

Odplačano bo še veliko več kot samo ta stroj, če bo šlo vse po planih.

eventyrer ::

hbgqzR je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Ne razumem zakaj ti hočeš da ona tebi odplača ta stroj :)

Odplačano bo še veliko več kot samo ta stroj, če bo šlo vse po planih.


Se mi je kar zdelo da jo nateguješ in jo prepričuješ kako "skrbiš za njeno dobro bivanje".

Zgodovina sprememb…

hbgqzR ::

eventyrer je izjavil:

Se mi ej kar zdelo da jo nateguješ in jo prepričuješ kako "skrbiš za njeno dobro bivanje".

To je njena zavestna odločitev, prosim, ne soditi iz nevoščljivosti za scenarije, ki jih iz svoje perspektive ne poznaš in verjetno nikdar ne boš poznal. Moderator, prosim, zapri temo, tule se gremo neke socialne vojne spet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

starfotr ::

V bistvu, če ji hočeš dobro kot tudi stanovanju (stanam), potem montiraj rekuperacijo.

eventyrer ::

Če ona rabi sušilni stroj, naj si ga sama kupi s kreditno kartico na obroke in sušilni stroj odnese s sabo ko te zapusti.

Ni razloga da bi ga tebi odplačevala.

To kar ti razlagaš je totalen nateg.

hbgqzR je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Se mi ej kar zdelo da jo nateguješ in jo prepričuješ kako "skrbiš za njeno dobro bivanje".

To je njena zavestna odločitev, prosim, ne soditi iz nevoščljivosti za scenarije, ki jih iz svoje perspektive ne poznaš in verjetno nikdar ne boš poznal. Moderator, prosim, zapri temo, tule se gremo neke socialne vojne spet.


Sem živel dolgo v najemu, kupil dosti strojev. Nekatere je najemodajalec odkupil ko sva se odselila nekatere smo odnesli s sabo.

Zgodovina sprememb…

hbgqzR ::

eventyrer je izjavil:

Če ona rabi sušilni stroj, naj si ga sama kupi s kreditno kartico na obroke in sušilni stroj odnese s sabo ko te zapusti.

Ni razloga da bi ga tebi odplačevala.

1. Sušilec še ni kupljen.
2. Sušilec bo kupljen, če se odloči tako.
3. Lahko si kupi sušilec sama, ne vem, čemu si ga še ni.
4. Tudi pomivalca si ni kupila sama.
5. Nimam več časa za neko drobtinjene.

eventyrer je izjavil:

To kar ti razlagaš je totalen nateg.

Kaj je nateg? Oddaja stroja, ki ni zajet v pogodbi? Saj ni dolžna sprejeti, še ni kupljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

eventyrer ::

6. nategniti jo hočeš da ti kupi stroje in jih pusti pri tebi ko se bo odselila.

Edina smiselna reč je da si stroje kupi sama, ti pa jih od nje odkupiš ko se odseli.


lp.

Zgodovina sprememb…

hbgqzR ::

eventyrer je izjavil:

6. nategniti jo hočeš da ti kupi stroje in jih pusti pri tebi ko se bo odselila.

7. Kadarkoli se lahko odseli. Glede na to, kako ti zdaj pogovarjaš z menoj, dvignem najemnino z novim letom za 20%. Pa da vidimo.

eventyrer ::

Super, vidim da sem imel prav. Tvoje blodnje o tem kako ji želiš pomagat so samo pesek v oči, ti bi si rad kupil stroj da bi več zaslužil ob najemnini to je pa vse.

Boli tebe kurac za njeno dobro bivanje.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Točno to.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

hbgqzR ::

eventyrer je izjavil:

Super, vidim da sem imel prav. Tvoje blodnje o tem kako ji želiš pomagat so samo pesek v oči, ti bi si rad kupil stroj da bi več zaslužil ob najemnini to je pa vse.

Ja, za razliko od tebe nisem Božiček, je dobila že pomivalec, ki ni bil del pogodbe... Tebi pa to ni dovolj. Jaz sem v oddaji izključno zaradi denarja, ne iz dobrote. Še kakšno razjasnjenje je potrebno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

eventyrer ::

Še enkrat, sem živel v najetem stanovanju in kupil ogromno kvalitetnih strojev. Sam. Nekatere je najemodajalec od mene odkupil ko sem se odselil druge sem odnesel s sabo.


Ne me drkat da "nisi božiček".

Dobro da ne živim jaz v tvojem stanovanju, bi se vrata hitro zaprla, ti pa bi ostal brez najemnika še isti teden.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

eventyrer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Počasi se bodo morali najemniki navaditi, da stvari v stanovanju niso zastonj...


saj niso zastonj. Plačujejo najemnino.

hbgqzR je izjavil:


Če preskočimo pomivalec, koliko bi se vam zdelo primerno nadomestilo za sušilec (ja, je nov, ima toplotno črpalko in je varčen in to, ni, da ni) v koliko letih bi bilo primerno, da se povrne z oddajo - v petih?


0 EUR. Če ga rabijo naj si ga kupijo sami in ga odnesejo s sabo ko te bodo zapustili. Zakaj bi ti ga plačali?
Če pa je trenutni se pokvaril pa jim kupi novega (ker ga itak moraš ker si najemodajalec) in jim nimaš kaj računat zarad tega.

Tako da če je trenutni aparat dotrajan in veš da se bo kmalu pokvaril ga itak boš moral menjati tako da boš privarčeval če ga kupiš zdaj.


zakaj jim MORAŠ kupiti stroj (bilo kateri), če se je stari pokvaril...recimo...smo imeli najemnika 10 let...ob vselitvi je dobil nov stroj (praktično vse je bilo novo)....stroj je tudi samo on uporabljal...po cca 5-tih letih se je ta stroj pokvaril...in je hotel najemnik novega...seveda se nismo strinjali...če ga rabi naj si ga kupi in naj si ga odnese potem ven...ali mu bomo mi kot najemodajalci vsakih par let kupovali nove stroje....na koncu jih on uporablja....
se bo sedaj nekdo vtaknil..."saj plačuje najemnino" res je...jo plačuje...ampak za stanovanje kot tako in ne za premičnine....lahko bi dobil prazno stanovanje in bi ga moral še opremiti...takrat pa ne bi bilo težko mu kupiti vseh naprav.

kakorkoli...če se vrnem na temo..OP bi rad, da najemnik uporablja sušilni stroj iz vidika vlage...ker mu ga ne bi rad kupil in dal zastonj bi mu računal za uporabo le tega...težava je, da mu ga ne moreš vsiliti...lahko mu ga recimo kupiš pa dvigneš najemnino (poveš mu, da gredo vse stvari gor in da gre tudi najemnina)...kot v tolažbo mu daš stroj.
oziroma si ga bo najemnik kupil raje sam...namesto da tebi plačuje mesečno za ta srtoj je vseeno, če si ga kupi na obroke in je na koncu njegov.
odvisno pa koliko misliš dvigniti najemnino..10€, 50€, 100€ ? zaradi stroja.

Anney ::

Potem takem nebo dolgoročnega najema. Ne jih drkat, pa žepe polnit. Boš mel več težav kot koristi.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

hbgqzR ::

eventyrer je izjavil:

Še enkrat, sem živel v najetem stanovanju in kupil ogromno kvalitetnih strojev. Sam. Nekatere je najemodajalec od mene odkupil ko sem se odselil druge sem odnesel s sabo.


Ne me drkat da "nisi božiček".

Pa meni je vseeno, kako je od tebe kdo odkupoval in kakšne stroje in čemu. Pri nas pač ni tako, kot si ti vajen, niti nimaš vpliva na posel pri nas... Jaz sem lepo vprašal, ti pa se greš neko social(istič)no vojno proti meni. Hvala za tvoj input in se ne berimo več. Normalno, da hočem zaslužiti, tvoje najemodajalec je pač hotel delati izgubo. Škoda, da si šel.

eventyrer ::

Likalnik je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Počasi se bodo morali najemniki navaditi, da stvari v stanovanju niso zastonj...


saj niso zastonj. Plačujejo najemnino.

hbgqzR je izjavil:


Če preskočimo pomivalec, koliko bi se vam zdelo primerno nadomestilo za sušilec (ja, je nov, ima toplotno črpalko in je varčen in to, ni, da ni) v koliko letih bi bilo primerno, da se povrne z oddajo - v petih?


0 EUR. Če ga rabijo naj si ga kupijo sami in ga odnesejo s sabo ko te bodo zapustili. Zakaj bi ti ga plačali?
Če pa je trenutni se pokvaril pa jim kupi novega (ker ga itak moraš ker si najemodajalec) in jim nimaš kaj računat zarad tega.

Tako da če je trenutni aparat dotrajan in veš da se bo kmalu pokvaril ga itak boš moral menjati tako da boš privarčeval če ga kupiš zdaj.


zakaj jim MORAŠ kupiti stroj (bilo kateri), če se je stari pokvaril...recimo...smo imeli najemnika 10 let...ob vselitvi je dobil nov stroj (praktično vse je bilo novo)....stroj je tudi samo on uporabljal...po cca 5-tih letih se je ta stroj pokvaril...in je hotel najemnik novega...seveda se nismo strinjali...če ga rabi naj si ga kupi in naj si ga odnese potem ven...ali mu bomo mi kot najemodajalci vsakih par let kupovali nove stroje....na koncu jih on uporablja....
se bo sedaj nekdo vtaknil..."saj plačuje najemnino" res je...jo plačuje...ampak za stanovanje kot tako in ne za premičnine....lahko bi dobil prazno stanovanje in bi ga moral še opremiti...takrat pa ne bi bilo težko mu kupiti vseh naprav.

kakorkoli...če se vrnem na temo..OP bi rad, da najemnik uporablja sušilni stroj iz vidika vlage...ker mu ga ne bi rad kupil in dal zastonj bi mu računal za uporabo le tega...težava je, da mu ga ne moreš vsiliti...lahko mu ga recimo kupiš pa dvigneš najemnino (poveš mu, da gredo vse stvari gor in da gre tudi najemnina)...kot v tolažbo mu daš stroj.
oziroma si ga bo najemnik kupil raje sam...namesto da tebi plačuje mesečno za ta srtoj je vseeno, če si ga kupi na obroke in je na koncu njegov.
odvisno pa koliko misliš dvigniti najemnino..10EUR, 50EUR, 100EUR ? zaradi stroja.




Prav, pa si ga najemnik kupi sam ampak najemodajalec bo ob odhodu najemnika imel stanovanje prazno vsega kar je najemnik kupil. Ne mi fantazirat kako bo najemnik "odplačeval" stroje najemodajalcu.



Če se meni kotliček v najetem stanovanju pokvari, če mi poči WC školjka prav..bom kupi sam novo. Ma ko se odselim, odnesem vse sabo. Tudi školjko in kotliček. Razumeš?

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

ja seveda...na koncu pač odnese vse ven...pri nas je recimo potem najemnik kupil stroj na svoje stroške...ko je odšel smo ga odkupili...zakaj....ker najemnik ni imel želje prenašati teh strojev po Sloveniji...mi pa tudi ne kupovati novega...in smo se dogovorili o odkupu...če se pa ne bi bi ga pa odnesel...

hbgqzR ::

eventyrer je izjavil:

Prav, pa si ga najemnik kupi sam ampak najemodajalec bo ob odhodu najemnika imel stanovanje prazno vsega kar je najemnik kupil. Ne mi fantazirat kako bo najemnik "odplačeval" stroje najemodajalcu. lp

Normalno, ko se najemnik izseli, naj odnese vse svoje (stroje in pohištvo in cunje), če kaj ostane, je ali naše ali gre na odpad ali se jim izstavi račun za praznjenje. Mislim, to so tako osnovni koncepti, da je smešno zapravljati čas o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

eventyrer ::

Likalnik je izjavil:

ja seveda...na koncu pač odnese vse ven...pri nas je recimo potem najemnik kupil stroj na svoje stroške...ko je odšel smo ga odkupili...


to je edini pravi način, bravo.

Likalnik ::

eventyrer je izjavil:

Likalnik je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Počasi se bodo morali najemniki navaditi, da stvari v stanovanju niso zastonj...


saj niso zastonj. Plačujejo najemnino.

hbgqzR je izjavil:


Če preskočimo pomivalec, koliko bi se vam zdelo primerno nadomestilo za sušilec (ja, je nov, ima toplotno črpalko in je varčen in to, ni, da ni) v koliko letih bi bilo primerno, da se povrne z oddajo - v petih?


0 EUR. Če ga rabijo naj si ga kupijo sami in ga odnesejo s sabo ko te bodo zapustili. Zakaj bi ti ga plačali?
Če pa je trenutni se pokvaril pa jim kupi novega (ker ga itak moraš ker si najemodajalec) in jim nimaš kaj računat zarad tega.

Tako da če je trenutni aparat dotrajan in veš da se bo kmalu pokvaril ga itak boš moral menjati tako da boš privarčeval če ga kupiš zdaj.


zakaj jim MORAŠ kupiti stroj (bilo kateri), če se je stari pokvaril...recimo...smo imeli najemnika 10 let...ob vselitvi je dobil nov stroj (praktično vse je bilo novo)....stroj je tudi samo on uporabljal...po cca 5-tih letih se je ta stroj pokvaril...in je hotel najemnik novega...seveda se nismo strinjali...če ga rabi naj si ga kupi in naj si ga odnese potem ven...ali mu bomo mi kot najemodajalci vsakih par let kupovali nove stroje....na koncu jih on uporablja....
se bo sedaj nekdo vtaknil..."saj plačuje najemnino" res je...jo plačuje...ampak za stanovanje kot tako in ne za premičnine....lahko bi dobil prazno stanovanje in bi ga moral še opremiti...takrat pa ne bi bilo težko mu kupiti vseh naprav.

kakorkoli...če se vrnem na temo..OP bi rad, da najemnik uporablja sušilni stroj iz vidika vlage...ker mu ga ne bi rad kupil in dal zastonj bi mu računal za uporabo le tega...težava je, da mu ga ne moreš vsiliti...lahko mu ga recimo kupiš pa dvigneš najemnino (poveš mu, da gredo vse stvari gor in da gre tudi najemnina)...kot v tolažbo mu daš stroj.
oziroma si ga bo najemnik kupil raje sam...namesto da tebi plačuje mesečno za ta srtoj je vseeno, če si ga kupi na obroke in je na koncu njegov.
odvisno pa koliko misliš dvigniti najemnino..10EUR, 50EUR, 100EUR ? zaradi stroja.




Prav, pa si ga najemnik kupi sam ampak najemodajalec bo ob odhodu najemnika imel stanovanje prazno vsega kar je najemnik kupil. Ne mi fantazirat kako bo najemnik "odplačeval" stroje najemodajalcu.



Če se meni kotliček v najetem stanovanju pokvari, če mi poči WC školjka prav..bom kupi sam novo. Ma ko se odselim, odnesem vse sabo. Tudi školjko in kotliček. Razumeš?


ne ti ne razumeš...moraš ločiti premičnine od nepremičnin...tudi če ti voda v stanovanju spusti jo najemodajalec popravi ne najemnik...

hbgqzR ::

Anney je izjavil:

Potem takem nebo dolgoročnega najema. Ne jih drkat, pa žepe polnit. Boš mel več težav kot koristi.

Imajo precej ugoden najem, mene ne bi motilo, če se zamenja s kakšnimi bolj tržnimi...

eventyrer ::

Prav, ko spustil pralni stroj in začne puščat vodo bo najemnik ga še naprej uporabljal...če ga lastnik noče menjat pa naj mu namaka tla ob vsakem pranju.


No sej morda imaš prav. Ampak tale bedarija ki jo brkonja predlaga me je pa razkurila totalno. V 5 letih bi rad dobu stroj nazaj in zdaj na slo-techu išče predloge kako najemnico prepričat da je to v njeno dobro.

Zgodovina sprememb…

hbgqzR ::

eventyrer je izjavil:

Prav, ko spustil pralni stroj in začne puščat vodo bo najemnik ga še naprej uporabljal...če ga lastnik noče menjat pa naj mu namaka tla ob vsakem pranju.


No sej morda imaš prav. Ampak tale bedarija ki jo brkonja predlaga me je pa razkurila totalno. V 5 letih bi rad dobu stroj nazaj in zdaj na slo-techu išče predloge kako najemnico prepričat da je to v njeno dobro.

Ne, to je zagotovo v njeno dobro. In ja, 5-7 let je predvidena doba 'investicije', ne samo za to. Če se odloči za to, je poslovno opravilna sama. Njen bivši partner je že potrdil idejo ampak končna odločitev je njena. Lahko tudi sama kupi, normalno, škoda, da še ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Likalnik ::

eventyrer je izjavil:

Prav, ko spustil pralni stroj in začne puščat vodo bo najemnik ga še naprej uporabljal...če ga lastnik noče menjat pa naj mu namaka tla ob vsakem pranju.


glej, vse je stvar dogovora...težko je rečti tako je in pika...lahko ga najemnik popravi in mu potem spustiš pri naslednji najemnini...lahko pa najemodajalec popravi...

če je recimo najemnik v stanovanju 3 mesece in mu spusti stroj...je težko pričakovat, da ga bo on (najemnik)popravil na svoje stroške...če je pa 10 let notri in ga ta ves čas tudi uporablja bo pa valda popravil na svoje stroške.

pač kot rečeno...ni enega pravila...ampak nekako zdrav razum obeh sodelujočih

eventyrer ::

Zakaj?

Likalnik ::

kaj zakaj?

eventyrer ::

Likalnik je izjavil:

kaj zakaj?

Saj ni 10 let bival zastonj v nepremičnini. In pred 10 leti je nepremičnina dobila svojo višino najemnine zato ker je imela vključen pralni stroj.

Zakaj bi ga najemnik na svoje stroške popravljal?

Grem raje ven iz debate, fajn se zmenite.

lp

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

"Nam gre, med drugim, tudi za to, se ne suši v prostorih in da se ne vlažijo, še posebej pozimi."

Tole vse pove, kaj bi rad dosegel.

Tebi je torej v interesu, da se ohranja vrednost stanovanja. Na našem trgu je precej običajno, da večji gospodinjski stroji pridejo skupaj s stanovanjem (v zadnjem stanovanju sem "gazdarici" ponudil, da lahko odnese pomivalni stroj, ker imam svojega, pa ni bila zato, da se z premontažo ne bi delala škoda v stanovanju).

Povprečno stanovanje predstavlja ene 100-150k EUR kapitala. In zdaj si tak neskončen škrtuh, da tukaj gor iščeš način in opravičilo, kako bi ušivih 500 EUR stroška za sušilec obesil najemniku? Pa saj je klinčev flet tvoja lastnina in tudi sušilec bo ostal v njem.

Je res čisto ničvredno imeti solidnega najemnika, ki ne dela namerne škode in redno plačuje? Nenavsezadnje je to neke sorte poslovni partner, ki bi bil zato bolj zadovoljen v poslu. Od najemnika potegneš vsaj 5k letno, zdaj pa je 500 EUR stroška problem?

Če samo malo pobrskam po spominu o zgodbah bivših najemodajalcev... Enim je najmenik s pregovornimi bulmastifi tako uničil stanovanje, da so ga raje uničenega prodali kot obnavljali, drugim je nehal plačevati račune in čez kakšno leto šel v osebni stečaj, računi pa so zaradi subsidiarne odgovornosti ostali lastniku... Pamet v roke, soliden najmenik je tudi nekaj vreden.

hbgqzR ::

O popravljanju strojev odprita svojo temo, ker tule ne govorimo o tem.

Če prav razumem eventyrera, njemu se zdi absurdno računati za stroj, ki ni bil stvar pogodbe in za katerega se bo najemnica odločila, če se bo, ker je pogodba že dalj časa aktivna.

No, najemnina je višja, gre za nadstandardno stanovanje od 90m2.

eventyrer ::

Da, to se mi zdi absurdno. Zakaj se nočeš z njo zmeniti tako da si ga kupi sama in ga boš ti od nje odkupil ko se ona izseli?

Anney ::

hbgqzR je izjavil:

O popravljanju strojev odprita svojo temo, ker tule ne govorimo o tem.

Če prav razumem eventyrera, njemu se zdi absurdno računati za stroj, ki ni bil stvar pogodbe in za katerega se bo najemnica odločila, če se bo, ker je pogodba že dalj časa aktivna.

No, najemnina je višja, gre za nadstandardno stanovanje od 90m2.



Osebo bi te gladko odpisal, kupim svojega in imam mir. Tečen najemodajalec si, verjetno lj regija.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

hbgqzR ::

eventyrer je izjavil:

Da, to se mi zdi absurdno. Zakaj se nočeš z njo zmeniti tako da si ga kupi sama in ga boš ti od nje odkupil ko se ona izseli?

Meni je vseeno, kako ona ravna. Jaz ne gospodarim z njenimi financami. Jaz zasledujem izključno svoje interese, z vračunanim znanskim popustom od tržne. Vseh detajlov niti ne nameravam razpredati, ker niso bistveni, je zgodba precej bolj zanimiva.

Anney je izjavil:

Osebo bi te gladko odpisal, kupim svojega in imam mir. Tečen najemodajalec si, verjetno lj regija.

Zaenkrat živimo v demokraciji, kjer je poslovna pobuda prostovoljna, jaz s tem problemov nimam. Ni, LJ regija, MB regija pa je res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

eventyrer ::

No, dobil si moje mnenje. Če bi tak predlog dal meni bi v 1 tednu iskal novega najemnika od mene pa bi dobil samo še delež najemnine do dne ko se izselim.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Saj danes so vsa stanovanja nadstandardna, podrtije so vile ipd.

Tako, da tole nič ne pomeni.

In kaj poleg sten je nad standard? Meni se zdi sušilec povsem standardna oprema, kot npr. umivalnik. Ali tudi to šteješ kot nad standard in je standard umivanje v lavorju in zajem vode pri studencu?

Likalnik ::

eventyrer je izjavil:

Likalnik je izjavil:

kaj zakaj?

Saj ni 10 let bival zastonj v nepremičnini. In pred 10 leti je nepremičnina dobila svojo višino najemnine zato ker je imela vključen pralni stroj.

Zakaj bi ga najemnik na svoje stroške popravljal?


ne ni dobila višino najemnine zaradi pralnega stroja...premičnine niso bistvene...če koga motijo se lahko odstranijo in naj si prinese svoje...ampak višina najemnine ostane enaka.

kot rečeno popravi ga na svoje stroške ker ga tudi 10 let uporablja...oziroma naj si kupi novega in po potrebi odnese...ne bom mu pa jaz popravljal pralnega stroja zato, da si bo on pral gate...+ tega najemnina je že 10 let ista in se ni spremenila.
uglavnem brezveze razlagati...kot sem rekel vsak primer je specifičen...pač mi smo mu rekli glede na to, da se je najemnina marsikje zvišala mi pa smo mu v znak dobrega sodelovanja vsa ta leta pustili najemnino nespremenjeno...in bo še naprej tako...naj si stroj popravi sam...
najemnik se je takoj brez pregovarjanja strinjal in si kupil stroj...ker je točno vedel, da ima zelo ugodno najemnino in, da za ta denar stanovanje ne bi dobil nikjer.

kot rečeno potrebno je gledati celotno zgodbo...

NoFear85 ::

Tu jaz vidim predvsem, kaj je stvar pogodbe. Ce mi najemodajalec odda prazno stanovanje ga bom opremil sam ob tem pa pricakujem neko nizjo najemnino, ce odda popolnoma opremljeno, bom za to vec placeval. Stroski okvar so torej na najemodajalcu, placujem uporabo njegove lastnine (aparati).

Zdej kako najemniku uturiti nek nov aparat in to zaracunat, vidim kot nek biznis najemodajalca, vsekakor pa bi to sam reseval z najemnikom ne na forumu.

Ne vidim pa pointa, zakaj @op cel cas napihuje, kako je to oh in sploh najboljse za najemnika. A ker tako pravi masa ljudi, ker tako zapoveduje potrosniska scena,...? Zakaj?

tony1 ::

"če je recimo najemnik v stanovanju 3 mesece in mu spusti stroj...je težko pričakovat, da ga bo on (najemnik)popravil na svoje stroške...če je pa 10 let notri in ga ta ves čas tudi uporablja bo pa valda popravil na svoje stroške."

Ne, nikakor ne. In to je tudi zakonsko regulirano. To so investicijski stroški nečesa, kar je del stanovanja in so absolutno tvoj strošek. Nehaj nakladati:
https://www.mojmalipravnik.net/index.ph...

A ko bo najemnik v fletu 10 let, bo pa on plačal obnovo strehe? Fasade? Previjanje/menjavo elektromotorja štirideset let starega dvigala?

Če ti pri tem kaj ni prav, in zato nisi pripravljen nečesa početi v skladu z zakonom, ne oddajaj nepremičnine. Tako preprosto je to.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211559 (977) St235
»

Kako deliti stroške? Sostanovalca sta se med korono preselila, hočeta, da plačam vse (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
767206 (3359) Meizu
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21059119 (40652) Mato989
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30364004 (56920) Ishmael
»

Pravniški nasvet pri plačilu najemnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517349 (15791) St235

Več podobnih tem