» »

Kako deliti stroške? Sostanovalca sta se med korono preselila, hočeta, da plačam vse ...

Kako deliti stroške? Sostanovalca sta se med korono preselila, hočeta, da plačam vse ...

«
1
2

d_omen ::

Zanima me vprašanje glede delitve obratovalnih stroškov med več sostanovalcev.

Situacija je taka, da stanovanje najemamo trije sostanovalci. Med 2. valom korone sta dva od nas odšla domov, jaz pa sem ostal v stanovanju sam. Ta začasni odhod se je zgodil na željo teh dveh sostanovalcev. Takrat ni bilo nobenih pogovorov okoli delitve stroškov ali najemnine (stroški se delijo na tretjine).

Zdaj pa sta ta dva izrazila željo, da jaz plačam več. Tudi za nazaj. Njun argument je, da sem edini, ki uporablja stanovanje. Njun predlog - naj plačam v celoti variabilni del elektrike, vode in ogrevanja, fiksne pa si delimo.

Jaz sem pripravljen plačati le variabilni del stroškov elektrike in vode, ogrevanja pa ne - ogrevanje smatram za fiksni strošek stanovanja, ki si ga najemniki delijo na enake dele ne glede na to, koliko časa so v stanovanju. K temu nas zavezuje 'dogovor o sobivanju', ki je bil sklenjen na začetku in se ni spreminjal.

Tu je prišlo do konflikta, ker ne najdemo kompromisa.

Prosil bi za pomoč, kakšne je vaše mnenje? Kdo ima prav?

Hvala:)
  • spremenilo: d_omen ()

TESKAn ::

Če se niste vnaprej dogovoril, lepo na tri dele, kot do sedaj. Za naprej se pa vnaprej dogovarja. Za kolk se pa sploh gre, par 10€?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Kumbaja ::

lepo na tri dele, kot do sedaj

Zakaj točno bi morala stanovalca, plačevat njegovo porabo?

ogrevanje smatram za fiksni strošek stanovanja,

Odvisno kako imate urejeno ogrevanje ampak v večstanovanjskih objektih se ravno tako kot ostali stroški deli na fiksni in variabilni del.


Kdo ima prav?

Prav je stvar dogovora med vami, enoznačnega odgovora tretje osebe tukaj ne moreš dobit.

Njun predlog - naj plačam v celoti variabilni del elektrike, vode in ogrevanja, fiksne pa si delimo.
Osebno se mi zdi najbolj poštena rešitev. Fiksni del bi bil za plačat v vsakem primeru. Variabilni pa je posledica dejanske porabe. In to porabo si očitno ustvaril samo ti, če ostalih ni bilo. Seveda se to smiselno uporabi samo za čas ko si bil v stanovanju sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

IL_DIAVOLO ::

Ja, kaj pa bos drugega kot da plačaš vse sam? To je bil ustni dogovor, ki se ga mamini sinkoti aka socialci seveda niso držali. Ker za njih je pac vse brezplačno, ce pa ni, pa bo ze en drug poravnal. Njim pac ni logično, da se plačuje položnice za nazaj.

Sola za naslednjič.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

UganiKdo ::

V bistvu je v tej zgodbi "mamin sinko, ki bi rad vse brezplačno" OP, glede na to, da od sostanovalcev pričakuje, da bodo plačali del stropkov, ki jih je on ustvaril.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

tikitoki ::

VElik del racuna za elektriko in vodo je sestavljen iz fiksnih stroskov. Prikljucnina, omreznina,...

Kvinta ::

Zakaj bi onadva plačevala nekaj kar ne uporablata še fiksne stroške ti bi morala obesit >:D
A.C.A.B

c3p0 ::

Plačuje se kot je bil dogovor, če pisno še toliko bolje. Če niste sklenili novega, naj do tega trenutka velja stari.

Kumbaja ::

tikitoki je izjavil:

VElik del racuna za elektriko in vodo je sestavljen iz fiksnih stroskov. Prikljucnina, omreznina,...


Kot je razumet iz prvega posta, fiksni stroški niso problem.

FTad ::

Ce ste vsi še vedno zapisani v pogodbi, da tam stanujete, se deli na 3. Nima veze, če so ali niso v stanovanju. Kdo bi pa stroške plačeval, če nihče od vas ne bi bil tam?

HappyPills ::

Se pravi, ko gre kdo na dopust tudi ne plača za tist teden ko ga ni?

mirator ::

Pravzaprav je že dal edini smiselni odgovor @FTad. Če vzameš stanovanje v najem, potem plačuješ vse stroške, ali si v stanovanju ali nisi. Če sta stanovanje najela dva ali trije ali 10 najemnikov, se stroški delijo na število najemnikov ali so v stanovanju ali niso.
Razen seveda, če se za variabilne stroške začasno odjaviš. Variabilni stroški pa so samo tisti, ki so vezani na osebo.
Je pa te zadeve treba urediti z najemodajalcem. Če je on prijavil, da bo v stanovanju toliko oseb, potem bo za toliko oseb plačeval stroške in mu je prav zaprav vseeno, koliko oseb (jasno od maksimalno pogodbeno dovoljenih) stanovanje dejansko koristi.

Groot ::

FTad je izjavil:

Ce ste vsi še vedno zapisani v pogodbi, da tam stanujete, se deli na 3. Nima veze, če so ali niso v stanovanju. Kdo bi pa stroške plačeval, če nihče od vas ne bi bil tam?


Exactly!! Če ste vsi 3 napisani na najemni pogodbi, potem se vsi stroški plačujejo sorazmerno, v kolikor v sami pogodbi ni določeno drugače.

Sedaj kaj je moralno gledano pravilno je druga zgodba, ampak pravno drži zgoraj napisano. Sam nikdar nebi pristal na to da plačam celoto stroškov, saj je povsem njihova stvar da sta se odločila iti domov. Kot je rekel nekdo, če greš za 2 tedna na dopust, ti tudi potem ni treba plačati ali kako.

sumoborac ::

Če je to večstanovanjska stavba v kateri stroške deli upravnik, potem je "na plečih" tistih, ki jih ni, da javijo upravniku, da se jih odjavi. Ko pride položnica, se pogleda kaj se plačuje na osebo in kaj ne.

Če upravnika ni, potem je pa sam vprašanje kok hočete dlakocepit. Vsak strošek (voda/elektrika) ima fiksni del (omrežnine) in variabilni del. Fiksni del je potrebno deliti na vse, variabilni del plača samo tisti, ki je ostal. Če je ogrevanje deljeno na osebo, potem nekdo nekaj narobe dela, saj ogrevanje deluje ne glede na to, a si doma al ne.
Prid sm al pa tm ostan...

d_omen ::

Hvala vsem za mnenja.
Od sostanovalcev sem sicer namesto umirjenega pogovora dobil osebno napade in pasivno agresijo. :(

Tody ::

Upam da si jih že vrgel ven?

chucki ::

Cas je da greste narazen, druga ni.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Kumbaja ::

mirator je izjavil:


Razen seveda, če se za variabilne stroške začasno odjaviš. Variabilni stroški pa so samo tisti, ki so vezani na osebo.


Strškov, ki se obračunajo po števcu ne rabiš nič odjavljat.

Groot je izjavil:

FTad je izjavil:

Ce ste vsi še vedno zapisani v pogodbi, da tam stanujete, se deli na 3. Nima veze, če so ali niso v stanovanju. Kdo bi pa stroške plačeval, če nihče od vas ne bi bil tam?


Exactly!! Če ste vsi 3 napisani na najemni pogodbi, potem se vsi stroški plačujejo sorazmerno, v kolikor v sami pogodbi ni določeno drugače.

Sedaj kaj je moralno gledano pravilno je druga zgodba, ampak pravno drži zgoraj napisano. Sam nikdar nebi pristal na to da plačam celoto stroškov, saj je povsem njihova stvar da sta se odločila iti domov. Kot je rekel nekdo, če greš za 2 tedna na dopust, ti tudi potem ni treba plačati ali kako.


dva tedna dopusta, nekako ni enako 3-4 mesecem odsotnosti.

d_omen je izjavil:

Hvala vsem za mnenja.
Od sostanovalcev sem sicer namesto umirjenega pogovora dobil osebno napade in pasivno agresijo. :(


Na koncu dneva bo tako ali tako štelo samo to kar se boste med seboj zmenili. Če drugače ne gre, je to lahko dobro izhodišče za menjat sosstanovalce in takšne stvari drugič v naprej urediit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

FlyingBee ::

Vse na tri dele, nisi jih ti izgnal.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Pimoz ::

Če bi vsi manjkali bi plačali pa kako?
Najboljše, da beležite koliko ur je kdo doma, kolikokrat se tušira, kdaj ima prižgano luč in računalnik.
Debilizem. Menjaj stanovanje.

link_up ::

ja valda bosta dala zraven, kaj si pa mislita, da sta? Pocakaj, da zacneta z najemnino mencat...pacienta. Placaj sam, ce ne prideta k sebi v parih dneh in lesson learned.
In and Out

Meizu ::

Kvinta je izjavil:

Zakaj bi onadva plačevala nekaj kar ne uporablata še fiksne stroške ti bi morala obesit >:D


Te stvari ureja pogodba. Če je bila podpisana nima kaj OP prejemat na grbo še fiksnih stroškov, ki so vezani na pogodbe preostalih stanovalcev. It's bullshit and you know it.

Kar se variabilnih stroškov tiče - tu je validen argument, da jih pokrije tisti, ki je ostal v stanovanju - pod pogojem, da sta preostala stanovalca svoje stvari izpraznila in nimata priključenih nobenih porabnikov.

Edit: Sicer pa, kot je že nekdo prej zapisal, te stvari ureja upravnik oz. najemodajalec, ki te stvari ureja z najemojemalci in obratno - kar se tega tiče lahko OP enostavno ignorira pozive na poravnavo ali bilokaj podobnega - ker ni njegova stvar. Zdaj, če so si med sabo v dobrih odnosih ali ne - to je pa njihova stvar in ne naša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

m0LN4r ::

FTad je izjavil:

Ce ste vsi še vedno zapisani v pogodbi, da tam stanujete, se deli na 3. Nima veze, če so ali niso v stanovanju. Kdo bi pa stroške plačeval, če nihče od vas ne bi bil tam?

Tako, dokler ste najmeniki vsi trije nima veze ali ste v stranovanju trije al pa eden, ostali pa luftajo naokoli (razlog nima veze).

Ce nocejo placati, naj grejo ven iz pogodbe kot najemniki, ti pa zamenjas kljucavnico. Basta.

HappyPills je izjavil:

Se pravi, ko gre kdo na dopust tudi ne plača za tist teden ko ga ni?
Ja sej.

OP kolko ste stari, da vam to ni jasno?

Če bi vsi manjkali bi plačali pa kako?
:)):))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

svecka ::

Plačata na tri dela pa je...noben jih ni prisilil da sta se odselila. Sama sta se in se s tem zaveda svojih obveznosti. Stroškov ne bi imela, če bi se izselila (prekinila najemno pogodbo), tako pa se nista in nimata kaj pametovat. Polet tega pa tukaj obstaja še selitveni rok.
Pasivno/aktivno plačevanje ni možno, ker ni zavedeno v pogodbi in ni možno dokler ne boste sklenili aneksa k pogodbi.

Jaz bi na tvojem mestu preprosto poiskal drugo stanovanje in odšel ven po hitrem postopku, za unadva bi se mi pa jebalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

schtr4jh ::

Vprašaj sostanovalce kaj bi se zgodilo v situaciji, ko bi vsi trije začasno zapustili stanovanje - nihče ne plača stroškov? :)
E-commerce & Marketing platform - comms.dev

solatko ::

Po moje - če se iz stanovanja ne odjaviš in ne daš možnosti tistemu, ki ostane, da razdeli stroške z novim sostanovalcem, si dolžen plačati 1/3, razen pri vodi, če so števci, če je pavšal na osebo, pa ravno tako.

Po drugi strani pa zastopim ta dva, ki nista bila not, da nebi nič plačala, ker nista koristila, ampak po moje je to njuna stvar, ker bi lahko ali pa bi se odjavila.

Verjetno je bistvo takega najema, da vsi trije čim bolj znižajo lastne stroške najema, če jih je več v stanovanju in pizdunsko se mi zdi, v takih razmerah, se delat francoza, ker sta imela možnost it domov, OP pa ne (razlogi niso važni).
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Aston_11 ::

HappyPills je izjavil:

Se pravi, ko gre kdo na dopust tudi ne plača za tist teden ko ga ni?

Itak da ne.

FTad je izjavil:

Ce ste vsi še vedno zapisani v pogodbi, da tam stanujete, se deli na 3. Nima veze, če so ali niso v stanovanju. Kdo bi pa stroške plačeval, če nihče od vas ne bi bil tam?

Tole.

solatko je izjavil:

Po drugi strani pa zastopim ta dva, ki nista bila not, da nebi nič plačala, ker nista koristila, ampak po moje je to njuna stvar, ker bi lahko ali pa bi se odjavila.

Bravo solatko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

korenje3 ::

d_omen je izjavil:

Zanima me vprašanje glede delitve obratovalnih stroškov med več sostanovalcev.

Situacija je taka, da stanovanje najemamo trije sostanovalci. Med 2. valom korone sta dva od nas odšla domov, jaz pa sem ostal v stanovanju sam. Ta začasni odhod se je zgodil na željo teh dveh sostanovalcev. Takrat ni bilo nobenih pogovorov okoli delitve stroškov ali najemnine (stroški se delijo na tretjine).

Zdaj pa sta ta dva izrazila željo, da jaz plačam več. Tudi za nazaj. Njun argument je, da sem edini, ki uporablja stanovanje. Njun predlog - naj plačam v celoti variabilni del elektrike, vode in ogrevanja, fiksne pa si delimo.

Jaz sem pripravljen plačati le variabilni del stroškov elektrike in vode, ogrevanja pa ne - ogrevanje smatram za fiksni strošek stanovanja, ki si ga najemniki delijo na enake dele ne glede na to, koliko časa so v stanovanju. K temu nas zavezuje 'dogovor o sobivanju', ki je bil sklenjen na začetku in se ni spreminjal.

Tu je prišlo do konflikta, ker ne najdemo kompromisa.

Prosil bi za pomoč, kakšne je vaše mnenje? Kdo ima prav?

Hvala:)


Kdo je sklenil pogodobo z najemodajalcem?
Če nimaš pogodbe s tistimi, kateri bivajo s tabo, potem lahko oni prosto odidejo, saj jih nič ne veže. V bistvu jih ne veže niti to da bi plačevali stroške. Samo roka in dogovor ni dovolj.

Če so vsi stanovalci sklenili pogodbo z najemodajalcem in če so stroški všteti v najemnino, potem ni tvoj problem, saj gre za razmerje med posamezniki in najemodajalcem.

Če so vsi stanovalci sklenili pogodbo z najemodajalcem in če so stroški niso všteti v najemnino potem in če pogodba ne opisuje razdelitve stroškov... potem je nična pogodba, saj je pogodba podpisana na več strank, ne definira pa kdo mora plačat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Gagatronix ::

Preseli se drugam, lekcija za drugic, da se ne spuscas v deljenje flata z drekaci.

St235 ::


Če so vsi stanovalci sklenili pogodbo z najemodajalcem in če so stroški niso všteti v najemnino potem in če pogodba ne opisuje razdelitve stroškov... potem je nična pogodba, saj je pogodba podpisana na več strank, ne definira pa kdo mora plačat.


Da ne bo sluajno kdo verjel zgoraj napisanemu idiotizmu. Edina nicna stvar v tem primeru je iq avtorja.

Invictus ::

Sostanovalca imata posest na stanovanju, torej sta dolžna plačati svoj del stroškov.

Nista prekinila najemne pogodbe, niti se niste nič dogovorili, ne ustno, ne pisno.

To, da nista v stanivanju, je pač njuna muha. Zdaj bi pa rda malo prišparala, ker si ti čuval stanovanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Kvecjemu ti naj se dodatno placata, da si pucal, zracil, tntn, skrbel za stanovanje
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MIHAc27 ::

Iz moralnega vidika bi jaz rekel... fiksni na 1/3, variabilni plača OP.

Iz pravnega pa ja vse lepo na 1/3.

A se splača zamera ali ne pa ne vem. Pa drugič se prej to dogovorit, ne po parih mesecih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

m0LN4r ::

Ce bo zaradi nekaj takega zamera, pa naj bo. Taksnih kolegov clovek ne potrebuje, ker se bo kregarija prej al slej ponovila zaradi nekaj drugega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

techfreak :) ::

MIHAc27 je izjavil:

Pa drugič se prej to dogovorit, ne po parih mesecih.
To bi morala odseljena izraziti ob zacasni odselitvi, ne sedaj, skoraj 1 leto pozneje. Ce nic ne reces se nekako pricakuje, da bo obstojeci dogovor veljal naprej.

Wrop ::

V celoti lahko plačaš porabo el. eng., kar znese tretjino računa. Poraba pri ogrevanju je spet tako, ti si se sicer grel, ampak, greli sta se tudi njuni sobi, da jima ne splesnijo stene. Torej zakaj bi ravno ti moral pokriti celotno porabo - variabilni del pri ogrevanju. Komunalni stroški, vodarina, kanalizacija je pa njun problem, če se nista odjavila pri upravniku. Ti plačaš svoj del.

anketar ::

ogrevanje naj plačata to je tjo in tko bulšit v blokih kjluč je 80% (fiksno) 20% (variabilno na stanovanje) po razdelilcih, če je račun 40€ =32 fiksno 8= variabilno = circka 3 na sostanovalca, pr elektriki pa še manj

Avenger ::

Če se že cepijo dlake, je nekak takole: za ogrevanje moraš pri večini (vseh) stanovanj imeti vklopljene radiatorje najmanj na minimum - zvezdico, koliko porabe to nanese je pač odvisno od pozicije stanovanja in izolacije. Ampak nek minimum je. Recimo da to nanese 15€ na mesec in imaš potem v stanovanju 20 stopinj. Če si ti hotel imet 24 stopinj in si radiatorje malo bolj odprl, recimo v svoji sobi, kuhinji itd, je bilo ogrevanja skupaj 25€ torej ti plačaš 15 in onadva vsak po 5. Eto.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Meizu ::

15€ na mesec za 20 stopinj? No way.

Mene energetika ljubljana obira po 80+€ na mesec za 2 radiatorja v fakin garsonjeri. Nateg stoletja, jih moram ta teden klicat pa eno inšpekcijo spustit al nekaj.

Avenger ::

80€ je pa kr huda. Mislm, razen če je stavba brez izolacije pa maš stalno odprta okna.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Invictus ::

OP, plačaj svojo tretjino, shrani plačila.

Ko bo prišel opomin, pošlji vsem upnikom kopijo najemne pogodbe in kopije svojih plačil, ter dolg usmeri na svoja sostanovalca.

Ali naj odpovesta najem, požreta odpoovedni rok, ali pa naj plačujeta.

techfreak :) je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Pa drugič se prej to dogovorit, ne po parih mesecih.
To bi morala odseljena izraziti ob zacasni odselitvi, ne sedaj, skoraj 1 leto pozneje. Ce nic ne reces se nekako pricakuje, da bo obstojeci dogovor veljal naprej.

Začasne odselitve ne obstajajo...

Imata oba posest na stanovanju, kar prinese svoje dolžnosi, kot je plačevanje položnic.

Kaka fer igra...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Avenger ::

^^V bistvu ti dam kar prav. Kaj če bi se "začasno odselila" za 2 leti? V to razmerje je OP stopil z zelo jasnimi pogoji - najemnina in stroški se delijo na 3 enake dele, vsak stanovalec je dolžan plačevati 1 del. Pogodba verjetno nima določila, kaj se zgodi v primeru če nekdo enostransko ali sporazumno za n-časa ne stanuje v tem stanovanju - in v tem primeru je default pogodbe 1/3. Mislm, lej, a če bi eden od stanovalcev vikende preživljal drugje, druga dva pa ne, bi potem zahteval, da bo plačeval 5/7 od 1/3 stroškov? Dafak.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Kumbaja ::

Ko bo prišel opomin, pošlji vsem upnikom kopijo najemne pogodbe in kopije svojih plačil, ter dolg usmeri na svoja sostanovalca.


izdajatelja položnic popolnoma nič ne briga kako imajo ali pa nimajo urejenih medsebojnih razmerji sostanovalci. Če položnica ne bo plačana sledijo sankcije zoper nosilca pogodbe z upnikom. Tako, da ti lahko 100x pošlješ elektru kopije najemnih pogodb, pa bodo povsem enako odklopili elektriko in izterjali nosilca pogodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Meizu ::

Tako, da ti lahko 100x pošlješ elektru kopije najemnih pogodb, pa bodo povsem enako odklopili elektriko in izterjali nosilca pogodbe.


To seveda ni problem posameznega stanovalca - kot sem že prej povedal - te stvari mora urejati stanodajalec s svojimi pogodbeniki, posamezni stanovalec nima niti približno kakršnih-koli dolžnosti tukaj, dokler poravna seveda svoj del dolgov.

Največ kar lahko OP v tem primeru naredi je, da obvesti stanodajalca o nameri svojih dveh cimrov, da se izognejo plačilu stroškov, naprej urgira stanodajalec.

Magic1 ::

Vse je odvisno od pogodbe. Če je le on napisan gor, potem zna imeti probleme. Če so vsi, dileme ni.
Magic

Meizu ::

Če je le on napisan gor, potem mora tudi on imeti z ostalimi stanovalci podnajemno pogodbo, drugače so itak na črno noter. Če so na črno noter, potem si je itak sam kriv.

mertseger ::

Jaz sem tudi že 3 mesece doma pa plačujem enako kot prej. Zakaj?, ker je bila moja odločitev da grem domov. Stanovanje se ravno tako ogreva tudi če bi vse zaprli bi še vedno plačevali večino ogrevanja ker je taka uredba v skupnih stanovanjih.

UganiKdo ::

Meizu je izjavil:

Če je le on napisan gor, potem mora tudi on imeti z ostalimi stanovalci podnajemno pogodbo, drugače so itak na črno noter. Če so na črno noter, potem si je itak sam kriv.

Mesas stvari. Elektro/voko/ostale ponudnike zanima samo na koga je izdan racun. In praviloma je en naslovnik ne glede na to koliko je ljudi navedenih v pogodbi o najemu. Ravno tako ni res, da zato bivajo na crno. Posem normalno je da pogodbo o najemu sklene ena oseba, medtem ko so vsi stanovalci zgolj nasteti v enem clenu pogodbe.

Tako da ne zavajat in prodajat neresnic.

Meizu je izjavil:

Tako, da ti lahko 100x pošlješ elektru kopije najemnih pogodb, pa bodo povsem enako odklopili elektriko in izterjali nosilca pogodbe.


To seveda ni problem posameznega stanovalca - kot sem že prej povedal - te stvari mora urejati stanodajalec s svojimi pogodbeniki, posamezni stanovalec nima niti približno kakršnih-koli dolžnosti tukaj, dokler poravna seveda svoj del dolgov.

Največ kar lahko OP v tem primeru naredi je, da obvesti stanodajalca o nameri svojih dveh cimrov, da se izognejo plačilu stroškov, naprej urgira stanodajalec.

Ne nabijaj, ce ni v pogodbi drugace doloceno je odgovornost najemnikov da placujejo tekoce stroske. Najemodjalec nima nic s tem kako se placujej stroski, razen ce je to izrecno dogovorjeno v pogodbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Invictus ::

Najemodajalec ima precej pri tem kako se stroški plačujejo, saj ob neplačilu upniki dostikrat veselo rubijo kar lastnika.

Jebe se njim za najemne pogodbe. Preprosto so preleni, da bi to preverjali in se kregali z najemniki, ki so v Sloveniji precej dinamična komponenta. Lepo plomba na stanovanje in basta...

Eno je teorija, drugo praksa. Siva cona pa paše vsem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Inventorista ::

Fiksne skupaj, variabilne pa plača OP. Pošteno, v teoriji!
Pri ogrevanju se pa malo zaplete, ker tisto delitev na varibaline in stalne ni tako simple izračunat. Ne gre le za delež 60/40 ali pa 80/20.
Če gre za večstanovanjsko hišo, moraš plačati četudi imaš zaprte radiatorje minimalno povprečni strošek ogrevanja vseh gospodinjstev v stavbi.
Logično, ker si z zaprtimi radioatorji pijavka, ki se ogreva na tuj račun. Teh malusov pa na računih in poračunih ni kje videti. Pravzaprav je smešno, moji starši imajo nadpovprečno dobro ogrevano stanovanje in dobijo pri letnem poračunu denar nazaj, medtem ko sosedi v hladnih stanovanjih doplačujejo na koncu leta. Da bi izračunal, kdo je na boljšem je stvar osebnih preferenc, škode na stanovanju in zdravju in vseh položnic ogrevanja čez celo leto -/+ poračun.
Potrebuješ razliko med položnicami in poračunu med 2 enakima stanovanjama, eno je primerno ogrevano eno pa sploh ni ogrevano bi ti dalo tisti penal, ki ga plačuješ za neogrevano stanovanje. Domnevam, da v praksi nemogoče izračunat.
Na koncu koncev, neprimerno ogrevanje pušča škodo na stanovanju. Stavim da najemodajalcu ni v interesu razvoj plesni v stanovanju. Jaz osebno bi vztrajal pri enakih deležih, v nasprotnem primeru pa naj najemodajalec plačuje tiste 2/3, če sostanovalca nočeta! Kar se verjetno ne bo zgodilo, zato pa naj plačujeta sostanovalca naprej enake deleže! Simple, še vedno sta pod pogodbo in imate določeno, da se deli na enake deleže. To, da si ti pripravljen se zajebavat z izračuni na variabilne in fiksne stroški in kriti razliko v variabilnih je tvoja dobra volja. Na koncu boš vložil trud za izračun teh variabilnih stroškov in vseeno ne bosta zadovoljna in bota mešala drek!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717814 (7582) St235
»

Najemnik nekoga šverca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11324190 (20068) m0LN4r
»

Podnajemna pogodba - problem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26655733 (49326) mojca
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637627 (24102) Timurlenk
»

Stanovanje za mlad par (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513412 (11155) Okapi

Več podobnih tem