» »

Kako deliti stroške? Sostanovalca sta se med korono preselila, hočeta, da plačam vse ...

Kako deliti stroške? Sostanovalca sta se med korono preselila, hočeta, da plačam vse ...

1
2
»

gruntfürmich ::

no in kako se je končala saga?

Inventorista je izjavil:

Če gre za večstanovanjsko hišo, moraš plačati četudi imaš zaprte radiatorje minimalno povprečni strošek ogrevanja vseh gospodinjstev v stavbi.
Logično, ker si z zaprtimi radioatorji pijavka, ki se ogreva na tuj račun.

to trdijo samo retardirani slovenčki. takšni, ki so favšni ker sosed pač manj greje in špara pri kurjavi.
in zato so takšni egalitarni favšni slovenčki izglasovali ned beden pavšal, ki omejuje varčevanje in so vsi na slabšem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Ne nabijaj, ce ni v pogodbi drugace doloceno je odgovornost najemnikov da placujejo tekoce stroske. Najemodjalec nima nic s tem kako se placujej stroski, razen ce je to izrecno dogovorjeno v pogodbi.
ž

Ne nabijaj, to kar ti praviš v praksi ne špila. Vse te stvari so ali navedene na pogodbi ali pa del stroška najemodajalca, ta pa preko pogodbe mesečno zaračuna te stroške - ali preko položnice, ali pavšalno.

UganiKdo ::

Meizu je izjavil:

Ne nabijaj, ce ni v pogodbi drugace doloceno je odgovornost najemnikov da placujejo tekoce stroske. Najemodjalec nima nic s tem kako se placujej stroski, razen ce je to izrecno dogovorjeno v pogodbi.
ž

Ne nabijaj, to kar ti praviš v praksi ne špila. Vse te stvari so ali navedene na pogodbi ali pa del stroška najemodajalca, ta pa preko pogodbe mesečno zaračuna te stroške - ali preko položnice, ali pavšalno.

Nehaj delat bedaka iz sebe in preberi stanovanjski zakonik. Za tekoce stroske je odgovoren najemnik, razen ce je eksplicno dogovorjeno drugace.

Meizu ::

Nehaj delat bedaka iz sebe in preberi stanovanjski zakonik. Za tekoce stroske je odgovoren najemnik, razen ce je eksplicno dogovorjeno drugace.


Nehaj delat bedaka iz sebe - če je človek podpisal pogodbo je ni podpisal za vse ostale, temveč za svoj del, ki ga določa pogodba. Vse ostalo ni njegova stvar. Si boš moral menda ti prebrati stanovanjski zakonik, al pa si kupi očala.

UganiKdo ::

Invictus je izjavil:

Najemodajalec ima precej pri tem kako se stroški plačujejo, saj ob neplačilu upniki dostikrat veselo rubijo kar lastnika.

Jebe se njim za najemne pogodbe. Preprosto so preleni, da bi to preverjali in se kregali z najemniki, ki so v Sloveniji precej dinamična komponenta. Lepo plomba na stanovanje in basta...

Eno je teorija, drugo praksa. Siva cona pa paše vsem...


A to je misljeno kot tvoja budalastina dneva? Prvo kot prvo si povsem zgresil kontekst. Drugo kot drugo pa je to kar si izjavil navaden idiotizem. O kakih plombah sanjas? Zaradi dolgov najmenika seveda ne morejo rbit nepremicnine lastnika. Od kje ti take idiotske ideje? Nepremicnina pac ni twlevozor, da se ne bi dalo preverit lastnistva.

Meizu je izjavil:

Nehaj delat bedaka iz sebe in preberi stanovanjski zakonik. Za tekoce stroske je odgovoren najemnik, razen ce je eksplicno dogovorjeno drugace.


Nehaj delat bedaka iz sebe - če je človek podpisal pogodbo je ni podpisal za vse ostale, temveč za svoj del, ki ga določa pogodba. Vse ostalo ni njegova stvar. Si boš moral menda ti prebrati stanovanjski zakonik, al pa si kupi očala.

Nisek vedel da imate badaki kristalno kroglo v riti in veste kaj je podpisal op.

Nic nevadnega ni da se pogodba sklene v imenu enega, oatali pa so zgolj stanovalci. Ali pa da je posamezen racun samo na enega najmenika, ceprav so pogodbo o najemu podpisali vsi. Lahko pa nas razvetlis kako elektro izda racun v primeu najema, ce jw nqjemnikov vec. A posljejo vsakemu najmeniku en racun? Lej, ce v zivljenju nisi najamal drugega kot studentske postelje, je skoda da se oglasas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Meizu ::

Nisek vedel da imate badaki kristalno kroglo v riti in veste kaj je podpisal op.

Nic nevadnega ni da se pogodba sklene v imenu enega, oatali pa so zgolj stanovalci. Ali pa da je posamezen racun samo na enega najmenika, ceprav so pogodbo o najemu podpisali vsi. Lahko pa nas razvetlis kako elektro izda racun v primeu najema, ce jw nqjemnikov vec. A posljejo vsakemu najmeniku en racun? Lej, ce v zivljenju nisi najamal drugega kot studentske postelje, je skoda da se oglasas.


Bom obrnil zadevo. Nisem vedel, da imate bedaki kristalno kroglo v riti in veste kaj je podpisal op.

Kdor pa pogodbo podpisuje nase namesto na posameznika, si je pa sam kriv, jaz take pogodbe ne podpišem, pa če mi 2.000€ predujma v dobro voljo podariš.

Elektro naslavlja položnice na lastnika, ne na najemnika. Dobra praksa je, da takšne položnice najemodajalec uredi preko SEPA obremenitev, nato nakazujejo svoj dogovorjen delež stanovalci neposredno najemodajalcu, v obliki pavšala, ali pa dinamičnega poračuna. To je dobra praksa v primeru večih stanovalcev. Kakšne študentske postelje ti najemaš mi ni jasno, pa me tudi ne briga. Ampak če se pustiš nategnit s takimi pogodbami kot jih ti omenjaš, potem si pravzaprav zaslužiš bit nategnjen.

UganiKdo ::

Bom obrnil zadevo. Nisem vedel, da imate bedaki kristalno kroglo v riti in veste kaj je podpisal op.

za razliko od tebe si nisem domišljal, da vem kaj je op podpisal. Ti po drugi strani si si domišljaš da veš kaj je op podpisal. In to je pač idiotime prve vrste.

Kdor pa pogodbo podpisuje nase namesto na posameznika, si je pa sam kriv, jaz take pogodbe ne podpišem, pa če mi 2.000EUR predujma v dobro voljo podariš.

Elektro naslavlja položnice na lastnika, ne na najemnika. Dobra praksa je, da takšne položnice najemodajalec uredi preko SEPA obremenitev, nato nakazujejo svoj dogovorjen delež stanovalci neposredno najemodajalcu, v obliki pavšala, ali pa dinamičnega poračuna. To je dobra praksa v primeru večih stanovalcev. Kakšne študentske postelje ti najemaš mi ni jasno, pa me tudi ne briga. Ampak če se pustiš nategnit s takimi pogodbami kot jih ti omenjaš, potem si pravzaprav zaslužiš bit nategnjen.

Verjamem, da se najstniki še niste srečali z najemnimi pogodbami drugje kot pri študentski sobah in potem pač govorite neumnosti. Saj bo boljše, ko ti ne bo več mleko teklo od ust.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

UganiKdo ::

Dobra praksa je, da takšne položnice najemodajalec uredi preko SEPA obremenitev, nato nakazujejo svoj dogovorjen delež stanovalci neposredno najemodajalcu, v obliki pavšala, ali pa dinamičnega poračuna. To je dobra praksa v primeru večih stanovalcev.

idiotizem, da glava peče. Kaj ima lastnik za šarit po mojih položnicah? Ko sem stanovanje najel je stanovanje in vse s tem povezano v moji posesti. Lastnik ima pravico 2x letno prit pogledat ali z njegovo lastnino ravnam kot dober gospodar in to je to. Ne pa da potem slaboumni študentki take idiotizme predstavljate kot dobro prakso.

Elektro naslavlja položnice na lastnika, ne na najemnika.

Zakaj spet govoriš o stvareh, ki jim nisi dorasel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Meizu ::

idiotizem, da glava peče. Kaj ima lastnik za šarit po mojih položnicah? Ko sem stanovanje najel je stanovanje in vse s tem povezano v moji posesti. Lastnik ima pravico 2x letno prit pogledat ali z njegovo lastnino ravnam kot dober gospodar in to je to. Ne pa da potem slaboumni študentki take idiotizme predstavljate kot dobro prakso.


Ja, je videt, da s tem nimaš baš nekih izkušenj. Saj bo. Če se rabiš tu zventat, evo zdaj ti je šansa, te ne bom po riti. :))

UganiKdo ::

Samo da te je srecala pamet in ne bos vec delil neumnih nasvetov.

Utk ::

Jaz že ne bi oddal stanovanja ne da bi imel vpogled v živo ali so plačani vsi stroški. Smetja, vode, ogrevanja v bloku itd. ti ne morejo zlepa odklopit. Čez eno leto najemnik spoka, ti pa ostaneš z jurjem ali dvema dolgom. Ja, toži ga...pravniki komaj čakajo na to. Ostali imajo več pameti.

galu ::

d_omen je izjavil:

Prosil bi za pomoč, kakšne je vaše mnenje? Kdo ima prav


Jaz bi sprejel "zahtevo" sostanovalcev, saj bi mi ugajalo imeti celo stanovanje zase za cca 1/3 cene. Če jim visas stroške, jih motiviras da se prej vrnejo pa še grdo se boste gledali. Nima smisla, razen če ti finance ne dopuščajo.
Tako to gre.

Meizu ::

Utk je izjavil:

Jaz že ne bi oddal stanovanja ne da bi imel vpogled v živo ali so plačani vsi stroški. Smetja, vode, ogrevanja v bloku itd. ti ne morejo zlepa odklopit. Čez eno leto najemnik spoka, ti pa ostaneš z jurjem ali dvema dolgom. Ja, toži ga...pravniki komaj čakajo na to. Ostali imajo več pameti.


Uganikdo bi to reševal bolj takole, po kavbojsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Inventorista ::

gruntfürmich je izjavil:

no in kako se je končala saga?

Inventorista je izjavil:

Če gre za večstanovanjsko hišo, moraš plačati četudi imaš zaprte radiatorje minimalno povprečni strošek ogrevanja vseh gospodinjstev v stavbi.
Logično, ker si z zaprtimi radioatorji pijavka, ki se ogreva na tuj račun.

to trdijo samo retardirani slovenčki. takšni, ki so favšni ker sosed pač manj greje in špara pri kurjavi.
in zato so takšni egalitarni favšni slovenčki izglasovali ned beden pavšal, ki omejuje varčevanje in so vsi na slabšem.


Biti favšen nekomu, ki živi v mrzlem stanovanju..... makes sense!
Vzemi termalno kamero v roke, pa boš hitro videl pri čem si. Zakaj imajo gospodinjstva z izpostavljenimi stenami korekturne faktorje?
Lahko pa vprašaš sosede, s katerimi si deliš stene, da zdaj pozimi odprejo okna in zaprejo radiatorje. Potem pa opazuj termometer v svojem stanovanju.

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

Jaz že ne bi oddal stanovanja ne da bi imel vpogled v živo ali so plačani vsi stroški. Smetja, vode, ogrevanja v bloku itd. ti ne morejo zlepa odklopit. Čez eno leto najemnik spoka, ti pa ostaneš z jurjem ali dvema dolgom. Ja, toži ga...pravniki komaj čakajo na to. Ostali imajo več pameti.


Ce so racuni na najemnika bodo terjali njega. Ffs ste nekateri preneumni za svoje dobro.
Se najbolj problematicna je lahko elektrika, ce bi prislo do doklopa. Sam tam so pa precej agresivni tako da hitro pride do odklopa.

Meizu je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz že ne bi oddal stanovanja ne da bi imel vpogled v živo ali so plačani vsi stroški. Smetja, vode, ogrevanja v bloku itd. ti ne morejo zlepa odklopit. Čez eno leto najemnik spoka, ti pa ostaneš z jurjem ali dvema dolgom. Ja, toži ga...pravniki komaj čakajo na to. Ostali imajo več pameti.


Uganikdo bi to reševal bolj takole, po kavbojsko.

Ne, samo nimam dusevnih motenj da bi dovolil da mi vsak sari po racunih. In obratno, nisem mamica najemnikom da bom za njih urejal racune.

Kavbojsko je tocno to kar ti predlagas. Racune od tretje osebe imas pisane nase. Kaj mislis kogq bodo v tvojem primeru terjal, ce bo najemnik nehal placevat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

UganiKdo ::

Sem preprican da si eden od kretenov, ki bi hodil po najemnino osebno in domislja kako bo menjaval kljucavbice, ce najemnik zamudi s placilom.

Utk ::

Ti delaj s svojimi stanovanji po svoje, jaz bom pa po svoje.
Računi naj bojo na njih, jaz pa hočem online vpogled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

UganiKdo ::

Moznost vpogleda v racune je stvar dogovora med najemnikom in najemodajalecem.

Samo to nima nic z idiotizmi, ki jih razlaga Meizu, da o Invitusu ne govorimo.

Likalnik ::

Glede na to, da si se ti za najem dogovarjal z najemodajalcem...prav tako druga dva najemnika...ti enostavno, najemodajalcu daj svojo najemnino plus svoj del za stroške...ostalo pa naj najemodajalec izterja od drugih dveh....nimate se kaj vi med seboj dogovarjati koliko bo kdo plačal.
Jaz bi ju sprašil, da bi se kar kadilo, če bi prišla s to idejo do mene...oziroma ti jima povej nazaj, da tebe v stanovanju tudi že tri mesece ni...prideš samo enkrat na teden prezračiti...

UganiKdo je izjavil:

Sem preprican da si eden od kretenov, ki bi hodil po najemnino osebno in domislja kako bo menjaval kljucavbice, ce najemnik zamudi s placilom.


Točno to delam jaz...in sem naredil...vsak mesec pregled stanovanja in najemnina na roke....ko ni bilo najemnine dva meseca...sem zamenjal ključavnico....in si nič ne domišljam...to dejansko naredim....če ne bi tega naredil bi imel zadnjo najemnico še vedno v stanovanju na moje stroške..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

UganiKdo ::

Glede na to, da si se ti za najem dogovarjal z najemodajalcem...prav tako druga dva najemnika...

še eden, ki jaha kristalno kroglo.



Točno to delam jaz...in sem naredil...vsak mesec pregled stanovanja in najemnina na roke....ko ni bilo najemnine dva meseca...sem zamenjal ključavnico....in si nič ne domišljam...to dejansko naredim....če ne bi tega naredil bi imel zadnjo najemnico še vedno v stanovanju na moje stroške..

ja, goveda ki uživa v trpinčenju soljudi in nategovanju vsega po vrsti se nikoli ne manjka. Naj uganem, tudi najemnino FURS po tvoje prijavljajo samo bedaki?
Na srečo najemna razmerja niso omejena na psihopate, ki bi radi molzli študente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Likalnik ::

UganiKdo je izjavil:

Glede na to, da si se ti za najem dogovarjal z najemodajalcem...prav tako druga dva najemnika...

še eden, ki jaha kristalno kroglo.



Točno to delam jaz...in sem naredil...vsak mesec pregled stanovanja in najemnina na roke....ko ni bilo najemnine dva meseca...sem zamenjal ključavnico....in si nič ne domišljam...to dejansko naredim....če ne bi tega naredil bi imel zadnjo najemnico še vedno v stanovanju na moje stroške..

ja, goveda ki uživa v trpinčenju soljudi in nategovanju vsega po vrsti se nikoli ne manjka. Naj uganem, tudi najemnino FURS po tvoje prijavljajo samo bedaki?
Na srečo najemna razmerja niso omejena na psihopate, ki bi radi molzli študente.


Ne jaham nobene kristalne krogle...lahko ti pa povem koga jaham...pa vrjemi, da ti ne bo vsec.
Ce je vse po PS-u se te zadeve menis z najemodajalcem...vsaj pri meni je tako...pa ce imam notri 10 ljudi ali pa samo enega...vse gre preko mene...stroski,najemnina itd...nic med sabo.

Pa zakaj mislis, da ce grem po najemnino v stanovanje, da potem ne prijavim fursu?
Po tvojem je to trpincenje?...se vidi, da pojma nimas o oddaji stanovanja in o tem nisi slisal se nikjer drugje kot tu na forumu...

UganiKdo ::

se vidi, da pojma nimas o oddaji stanovanja in o tem nisi slisal se nikjer drugje kot tu na forumu...

ravno obratno,govedo tvojega kova nateguje študente levo in desno potem si pa domišlja, da je to normalna slika najemnega trga.

Ne jaham nobene kristalne krogle...

Aha, potem si preprosto lagal? al kako točno veš kakšno pogodbo je sklenil OŽP? kaj misliš, da če ti trpaš po 10 študentkov v eno stanovanje in sistematično kršiš njihove pravice, da je to normalna slika? Te moram razočarat, da si samo še eden v vrti bedakov, ki si samo domišlja, da je to normalno.

Pa zakaj mislis, da ce grem po najemnino v stanovanje, da potem ne prijavim fursu?

Kristalna krogla mi je povedala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

vnetidebater ::

če imaš stanovanje v najemu plačuješ delež stroškov če si v stanovanju ali pa na luni.

Če se sostanovalca s tem ne strinjata naj se odselita in prekineta najemniško pogodbo.

Tudi ko ste vsi trije hkrati v stanovanju si stroške delite na 3 enake dele ne pa glede na to kdo je več elektrike porabil naprimer.



Jaz bi plačal svoj delež in fertik. Če nastane problem pa se odseliš v drugo najemniško stanovanje.


Pizda a če si nekdo kuha čaj, drugi pa ne, se to tudi upošteva pri deljenju stroškov na 3 dele? :D rofl.
Kaki bedni problemi nastanejo ko ljudje praskajo zadnje evre iz dna raztrganih žepov.


ps.: razen če živite v modernem stanovanju in se poraba elektrike in vode dejansko odčitava iz meseca v mesec tako da dobiš na račun realno stanje. Potem pa pač ja....plačaj kar si porabil. :D
Pri večini stanovanj namreč odčitavajo zgolj decembra potem pa čez leto plačuješ nekakšno povprečje...tudi če porabiš natanko 0 vode in 0 elektrike še vedno plačaš povprečje, ki pa se potem decembra upošteva in dobiš denar povrnjen.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

UganiKdo je izjavil:

se vidi, da pojma nimas o oddaji stanovanja in o tem nisi slisal se nikjer drugje kot tu na forumu...

ravno obratno,govedo tvojega kova nateguje študente levo in desno potem si pa domišlja, da je to normalna slika najemnega trga.

Ne jaham nobene kristalne krogle...

Aha, potem si preprosto lagal? al kako točno veš kakšno pogodbo je sklenil OŽP? kaj misliš, da če ti trpaš po 10 študentkov v eno stanovanje in sistematično kršiš njihove pravice, da je to normalna slika? Te moram razočarat, da si samo še eden v vrti bedakov, ki si samo domišlja, da je to normalno.

Pa zakaj mislis, da ce grem po najemnino v stanovanje, da potem ne prijavim fursu?

Kristalna krogla mi je povedala.


Kot prvo..a jaz tebe zalim? Ti mene zalis, ker pravis, da sem govedo...ocitno ti je normalna cloveska komunikacija cisto tuj spekter...(se vidi, da so sole ze dalj casa zaprte...drugace bi to ze obdelali in bi se bil sposoben pogovarjat na cloveskem nivoju)
Povej mi na kaksen nacin po tvojem mnenju nategujem studente? Ker grem vsak mesec tja po najemnino? Teh tvojih zakljuckov ne zastopim...razlozi kje si videl nateg iz moje strani?


Vidis smo dobili odgovor iz tvojega zapisa kdo jaha kristalno kroglo.

UganiKdo ::

vsak mesec pregled stanovanja
sem zamenjal ključavnico....in si nič ne domišljam...to dejansko naredim

Človeška komunikacija predpostavlja komunikacijo med ljudmi. Dokler se s takim hvališ si še daleč do tam.

Me pa veseli, da smo razčistili, da je tvoj domet oddajanje študentom.

ps.: razen če živite v modernem stanovanju in se poraba elektrike in vode dejansko odčitava iz meseca v mesec tako da dobiš na račun realno stanje. Potem pa pač ja....plačaj kar si porabil. :D
Pri večini stanovanj namreč odčitavajo zgolj decembra potem pa čez leto plačuješ nekakšno povprečje...tudi če porabiš natanko 0 vode in 0 elektrike še vedno plačaš povprečje, ki pa se potem decembra upošteva in dobiš denar povrnjen.

Plačilo po dejanski porabi je možno tudi v stanovanjih, ki nimajo avtomatskih števcev. Zahteva pa disciplino pri odčitavanju števcev in sporočanju. Se pa OP od prvega posta ni več javil tako da lahko samo ugibamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

UganiKdo ::

Jaz bi plačal svoj delež in fertik. Če nastane problem pa se odseliš v drugo najemniško stanovanje.

IMO OP nima te opcije, drugače ne bi postavil vprašanja. Če bi bil najemnik pri talentih kot sta Likalnik in Meizu potem bi tako ali tako imel v pogodbi samo najem postelje in bi svoj del stroškov plačeval na roko najemodajalcu. Glede na vprašanje imajo očitno drugače. Recimo kaj tako bogokletnega, kot je klasičen najem stanovnaja, ki je našim revežem, ki jim domet nese do trpanja študentov po plesnivih kleteh, čisto nerazumljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Meizu ::

Alo jahač!

A si tudi ti pravkar pojahal kristalno kroglo :))
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717815 (7583) St235
»

Najemnik nekoga šverca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11324191 (20069) m0LN4r
»

Podnajemna pogodba - problem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26655737 (49330) mojca
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637638 (24113) Timurlenk
»

Stanovanje za mlad par (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513417 (11160) Okapi

Več podobnih tem