» »

Ležarina

Ležarina

«
1
2 3

srus ::

Moja banka spušča meje za zaračunavanje ležarine in me misli po 1. januarju osrečiti z uvedbo mesečne ležarine na denarju, ki sem ji ga zaupal. Če si pravilno razlagam bančno latovščino iz dopisa, ki sem ga dobil, se v osnovo za izračun ležarine ne štejejo sredstva v tuji valuti npr. USD, ali CHF, ki jih imam na osebnem računu. Ali razmišljam pravilno?

Uporabnik ::

Odpri račun pri še eni banki in prenesi tja do zneska pri katerem te hočejo štrafat. Če piše da ne štejejo pol verjetno ne štejejo, še najbolje je da preveriš pokličeš na banko :)
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

bobby ::

Banki nisi zaupal tvoje valute v varovanje ampak si s tem, da imas neko kolicino valute v banki, postel njen delnicar in v zameno dobivaš dividende (obresti).
Ce banka propade, si v stecajni masi, kjer do 100k eur garantira drzava vse ostalo od 100k naprej, ce si med srecnezi (financno neizobrazenimi) pa pristanes v stecajni masi in se dejansko obrises pod nosom.

Drugace pa ja, razmisljas pravilno.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

BCSman ::

Odpri še en bančni račun in presežek prenesi tja. Da ne bi tem podganam kakšnih ležarin plačeval.

jabe ::

Točno tako. Odpres neki osnovni najcenejši račun nekje in parkiraš tja denar. To te stane npr 25€/leto, kar je manj kot lezarina.

Vball ::

n26, free in do 50k brez negativnih obresti.

OZZY ::

jabe je izjavil:

Točno tako. Odpres neki osnovni najcenejši račun nekje in parkiraš tja denar. To te stane npr 25EUR/leto, kar je manj kot lezarina.


Ja lahko proba..a banke zavračajo odpriranje takih računov. Ob odpiranju te tako ali tako vprašajo o namenu odprtja in če ne boš omenil, da boš prenesel toliko denarja, bodo lahko račun tudi zaprli, ker ni v skladu z namenom... Se že dogaja.. poznam kar nekaj osebkov, kjer so mislili, da je boljše bit tiho in niso povedali, da bojo prenakazali večjo količino..čez en mesec pa dobijo odpoved od pogodbe zaradi tega.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

BCSman ::

Čeprav imam občutek da bo ščasoma kak "zakon" prišel ven, ali kaj podobnega, kjer se bo gledalo kumulativno zneska na vseh bankah in se ne bo dalo izognit ležarinam tudi s prenosom presežka na drugo banko. Namreč ležarine skrbijo samo tiste na dnu, iznajdljivi kapitalisti so že zdavnaj optimizirali portfelj, da na trr-ju nimajo takšnih visokih zneskov.

jabe ::

Če že sedaj ni na sberbanki, lahko poskusi to: https://www.sberbank.si/osebne-finance/...

Fizikalko ::

Tule imaš "NLB Paket Digitalni" za 1 EUR na mesec, vključuje tudi Mastercard:

https://www.nlb.si/paket

user4683 ::

Hranilnica LON nima ležarin. V bistvu imajo celo nekaj malega pozitivnih obresti - cca 0.1eur na 100k :))

Machete ::

Gotovina v sef? :)
50-70 eur na leto.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Hemi426 ::

bobby je izjavil:

Banki nisi zaupal tvoje valute v varovanje ampak si s tem, da imas neko kolicino valute v banki, postel njen delnicar in v zameno dobivaš dividende (obresti).
Ce banka propade, si v stecajni masi, kjer do 100k eur garantira drzava vse ostalo od 100k naprej, ce si med srecnezi (financno neizobrazenimi) pa pristanes v stecajni masi in se dejansko obrises pod nosom.

Drugace pa ja, razmisljas pravilno.


Teoretično je to res, kar si povedal, v praksi pa ni. Banka lahko ima veliko večji profit ob upravljanju tvojega denarja, kot so tvoje dividende, sedaj so skoraj neobstojoče.
Ležarnina se lahko dejansko šteje kot na ekstra davek na tvoj denar na banki.

Machete je izjavil:

Gotovina v sef? :)
50-70 eur na leto.


Nazadnje ko sem se pozanimal pri lokalnih bankah, je sef nemogoče dobiti, so kar dolge čakalne vrste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

krucymucy ::

Vball je izjavil:

n26, free in do 50k brez negativnih obresti.

Samo 50? Ker sem premaknil nekaj vec dva tedna nazaj.

Blaz90 ::

Jaz sem za isti namen vzel UniCredit digitalni paket 0.90 EUR/mesec (debetna Mastercard, spletna & mobilna banka)

Dobiš 6 mesecev vodenja TRR zastonj + 30 EUR zlahka dobiš nagrade, kar pomeni, da imaš dejansko zastonj vodenje računa za 3 leta.

https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...

shadeX ::

OZZY je izjavil:

jabe je izjavil:

Točno tako. Odpres neki osnovni najcenejši račun nekje in parkiraš tja denar. To te stane npr 25EUR/leto, kar je manj kot lezarina.


Ja lahko proba..a banke zavračajo odpriranje takih računov. Ob odpiranju te tako ali tako vprašajo o namenu odprtja in če ne boš omenil, da boš prenesel toliko denarja, bodo lahko račun tudi zaprli, ker ni v skladu z namenom... Se že dogaja.. poznam kar nekaj osebkov, kjer so mislili, da je boljše bit tiho in niso povedali, da bojo prenakazali večjo količino..čez en mesec pa dobijo odpoved od pogodbe zaradi tega.


Drži. Prijateljica, ki dela na banki je povedala da prihajajo k njim odpirat račune (je neka manj znana banka), zato ker bi radi tam samo hranili nekaj manjšega denarja. Ta banka ima sicer pogoj da tja prejemaš tudi plačo zato te zahtevke zavračajo.

Kakorkoli, zame je uvedba ležarnine kriminal prve stopnje. Ne da samo banke sedaj obračajo tvoj denar, še računajo ti za to da lahko to delajo. Kam smo prišli? :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

jabe ::

Saj tisti Sberbank, ki sem ga nato linkala je pa prav za parkiranje denarja namenjen.

Sparkasse imam samo za parkiranje denarja. Pa do sedaj nihče nič rekel. Imam še tisti udobni plus paket, ki ga zdaj več ni, tako da zdaj ne vem več, koliko so kaj "ugodni". Težijo pa ne...

Lonsarg ::

Tisti ki imate danar nad vsoto za katero je lezarina, ste itak financno nepismeni in vam bo inflacija zdesetkala premozenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Uporabnik ::

Imaš tudi alternative, Nexo, Binance, na obeh lahko imaš EUR in prejemaš še obresti.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

delfinus ::

ce ze mora biti na banki in da ne lezi pac v vezano vlogo za najkrajse obdobje (npr ze od 8 dni naprej), ki je na voljo in potem sprotno podaljsevanje dokler pac ne rabis tega kesha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

permit ::

Blaz90 je izjavil:

Jaz sem za isti namen vzel UniCredit digitalni paket 0.90 EUR/mesec (debetna Mastercard, spletna & mobilna banka)

Dobiš 6 mesecev vodenja TRR zastonj + 30 EUR zlahka dobiš nagrade, kar pomeni, da imaš dejansko zastonj vodenje računa za 3 leta.

https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...


Kako pa dobiš teh 30 EUR ?

bobby ::

permit je izjavil:

Blaz90 je izjavil:

Jaz sem za isti namen vzel UniCredit digitalni paket 0.90 EUR/mesec (debetna Mastercard, spletna & mobilna banka)

Dobiš 6 mesecev vodenja TRR zastonj + 30 EUR zlahka dobiš nagrade, kar pomeni, da imaš dejansko zastonj vodenje računa za 3 leta.

https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...


Kako pa dobiš teh 30 EUR ?



"Ob aktivni uporabi bančnih storitev v paketu pa pridobite še do 30 EUR nagrade na račun."

:))

Oziroma:
https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

jocoj ::

delfinus je izjavil:

ce ze mora biti na banki in da ne lezi pac v vezano vlogo za najkrajse obdobje (npr ze od 8 dni naprej), ki je na voljo in potem sprotno podaljsevanje dokler pac ne rabis tega kesha.

To se vse šteje v ležarino.

SasoS ::

Stablecoin, defi pa 10% obresti...

luclucluc ::

SasoS je izjavil:

Stablecoin, defi pa 10% obresti...

Youre gonna have a really, really bad time in a month or two. Cant wait to see you absolute retards get decimated lmfao.

bobby ::

Care to explain?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

krucymucy ::

Lonsarg je izjavil:

Tisti ki imate danar nad vsoto za katero je lezarina, ste itak financno nepismeni in vam bo inflacija zdesetkala premozenje.

Kaj pa ce imamo investicijo naslednje leto?
In ker smo financno nepismeni nocemo jemati kredita?

Lonsarg ::

So izjeme vsekakor, v tem primeru je to ok. Moj komentar je bil oster ker sem bral, da je v sloveniji skoraj 30 miljard denarja "v denarju". Pa dvomim da je opazen delež tega planiran kot investicija, v večini gre za ljudi, ki jim je/bo inflacija precej pobrala.

Fizikalko ::

@Lonsarg: Morda pa pri trenutnih balonih vsi niso ravno najbolj naklonjenih k vlaganju v tem trenutku ali pa so, še morda precej bolje, potegnili keš ven iz investicij in ga rabijo nekam parkirat, dokler ne bo spet en orenk deep na marketih. Si pomislil na to?

bobby ::

Morda se lahko pomisli, da se investira v kaj,, kar ta trenutek redkokater investitor ne povoha,, ker je bljak, ga ne zanima,... Gold anyone, silver, uranium.
(ja spet)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ginekk ::

Lonsarg je izjavil:

Tisti ki imate danar nad vsoto za katero je lezarina, ste itak financno nepismeni in vam bo inflacija zdesetkala premozenje.


Ja tisti, ki pa niste nepismeni, boste pa enako kot ostali s svojim davki reševal banke enkrat ko nasedejo in pride kriza.

In kaj predlagaš? Nimamo vsi časa grafov gledat cele dneve, pa nič ni 100% garancija, da bi lahko denar nekam parkiral in plemenitil pred inflacijo. Sem se že parkrat opekel in se nimam časa s tem zajebavat. Vse izgleda fino ko raste, samo čisto vedno je enkrat veselja konec in takrat rabiš nekaj kar je lahko hitro likvidno.

Comandante ::

Lonsarg je izjavil:

So izjeme vsekakor, v tem primeru je to ok. Moj komentar je bil oster ker sem bral, da je v sloveniji skoraj 30 miljard denarja "v denarju". Pa dvomim da je opazen delež tega planiran kot investicija, v večini gre za ljudi, ki jim je/bo inflacija precej pobrala.

Jaz trenutno drzim 75% likvidnega premozenja (torej izvzete nepremicnine) v kesu, ker ta trenutek ne vidim pametne investicije, vse se mi zdi precenjeno. To sem delal ze pred kovidom, in sem posledicno lahko aprila 2020 sel all-in v nafto in poceni delnice. Najboljsi biznis mojega zivljenja. Vcasih se splaca potrpeti malo inflacije, ce potem denar obrnes dobro.

Sicer meni N26 ne zaracunava nikakrsnih obresti, ste prepricani da je meja 50k?

jabe ::

Je. Za tiste, ki so po določenem datumu odprli račun... Jaz recimo sem tudi brez. Ne spomnim se, kateri je bil tisti datum

Comandante ::

jabe je izjavil:

Je. Za tiste, ki so po določenem datumu odprli račun... Jaz recimo sem tudi brez. Ne spomnim se, kateri je bil tisti datum

Aja, to je mozno, jaz imam ze kar nekaj let racun pri njih.

Blazz ::

Machete je izjavil:

Gotovina v sef? :)
50-70 eur na leto.


sefi so zavarovani večinoma samo do 30k ali 40k eur

con28 ::

Če se kdo želi izogniti ležarini, poznam slo. banko, ki ležarine za zdaj ne računa in ob priporočilu dobiš še 20€ ob odprtju računa, več na zs.

GregiB ::

bobby je izjavil:

Banki nisi zaupal tvoje valute v varovanje ampak si s tem, da imas neko kolicino valute v banki, postel njen delnicar in v zameno dobivaš dividende (obresti)..

Wut? Ojej…. S svojimi sredstvi na TRR si delničar banke… well, today I learned…
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

amacar ::

Ima kdo kakšen podatek glede ležarine za Sparkasse? Gledam po ceniku in nič kaj ne najdem, škoda bi bilo, da bi mi kaj zaračunavali, rajši prestavim drugam.

delavec44 ::

amacar je izjavil:

Ima kdo kakšen podatek glede ležarine za Sparkasse? Gledam po ceniku in nič kaj ne najdem, škoda bi bilo, da bi mi kaj zaračunavali, rajši prestavim drugam.


Nima. Za fizične osebe.

Zgodovina sprememb…

WaterBoy ::

luclucluc je izjavil:

SasoS je izjavil:

Stablecoin, defi pa 10% obresti...

Youre gonna have a really, really bad time in a month or two. Cant wait to see you absolute retards get decimated lmfao.

Pouči nas zakaj bo slabo. Res me zanima

BCSman ::

Zanimivo kako že od malega učijo otroke, naj varčujejo na banki, medtem ko je jasno, da je vsak evro na banki dejansko MINUS.

bobby ::

BCSman je izjavil:

Zanimivo kako že od malega učijo otroke, naj varčujejo na banki, medtem ko je jasno, da je vsak evro na banki dejansko MINUS.


Kdo in kje to ucijo??
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

starfotr ::

Jah še vedno bolje učit šparanja kot pa nakup vsega na kredit/lizing. In vsak mesec do limita biti konstantno v minusu.

fikus_ ::

Banke imajo takšne varcevalce zelo rade, dokler plačujejo kredit.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kriptobog ::

bobby je izjavil:

BCSman je izjavil:

Zanimivo kako že od malega učijo otroke, naj varčujejo na banki, medtem ko je jasno, da je vsak evro na banki dejansko MINUS.


Kdo in kje to ucijo??



Nase babice so nas to ucile.

Jerry000 ::

Torej, kako najbolje rešiti to? Res banke zavračajo takšne račune da denar samo stoji gor za hrambo? Ker 0,04% mesečno plačevat se mi zdi pa malo preveč da bi jim dajal.

delavec44 ::

Kolikor sem gledal nove TRR pri nas, pač kar je ugodno, je povsod pogoj za odprtje, da preneseš dohodek. Torej nekih pametnih varčevalnih računov ni?

Jerry000 ::

To tudi mene zanima. Skladi me ne zanimajo ker rabim denar ko bom našel stanovanje. Torej dejansko rabim navaden varčevalnik ampak sedaj so s tem ležarninam začel srat in si človek še prihrankov ne more naredit. Kaj pa če recimo iz banke vzameš polovico denarja, toliko da imaš potem na varčevalniku 90k, ostalo pa v bankovcih? Potem pa pred večjim nakupom daš vse na račun in nakažeš. Še najlažje je pa ubistvu se prestaviti na Unicredit, ti nimajo ležarnine. Se ustvari račun, prenese ves varčevalni račun ter dohodek na Unicredit, na obstoječi banki se pa račun zapre

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Lonsarg ::

Ja razdelis na vec bancnih racunov da nikjer nisi cez limit pa je.

Tecno ampal zal tko je, trenutno ni dobro imeti denarja v gotovini. Bolje z denarjem kupit delnice pa potem stanovanje na kredit :P

Jerry000 ::

Lonsarg je izjavil:

Ja razdelis na vec bancnih racunov da nikjer nisi cez limit pa je.

Tecno ampal zal tko je, trenutno ni dobro imeti denarja v gotovini. Bolje z denarjem kupit delnice pa potem stanovanje na kredit :P

Ne, banke zapirajo takšne račune, vsaj delavska hranilnica. Če ni račun aktiven ti zaprejo račun.
Ampak sem pa nekaj uogotovil...upam da je res (lahko kdo potrdi?). Torej povsod berem da banke zaračunajo ležarnino 0,04% EUR mesečno. Za primer da lažje govorimo, če imas 130k, do sedaj sem mislil da na celo vrednost 130k plačaš 0,04%, ampak ubistvu plačaš ležarnino samo na višek od 100k (ker do 100k ni ležarnine), torej na 30k. Mogoče je komu samoumevno, mene je zdaj prešinilo to :)

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148083 (11141) kombinezon
»

Dvig prihrankov in hramba gotovine, kako zagotoviti sledljivost za FURS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10017014 (8252) Mato989
»

Delavska hranilnica mi zapira račun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721498 (12086) Utk
»

Sef (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6013369 (11559) Smrekar1
»

Umik bankovca za 500€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39888415 (71881) AndrejO

Več podobnih tem