» »

Ležarina

Ležarina

1
2
3

bobby ::

Ja, lezarnina se obracuna samo med razliko nad mejo vrednosti, ki jo ima banka nastavljene. Torej ce je 100k in ti imas 150k, potem je 0,04% od 50k. Osnova ni zajeta v to lezarnino.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Jerry000 ::

No, to je že boljše, če je tam do 120k pol je sprejemljivo še plačevati. Ampak me pa vseeno zanima kako imate kaj drugi rešeno to

Comandante ::

Trading 212 racun pa drzis vse v gotovini :))

delavec44 ::

Comandante je izjavil:

Trading 212 racun pa drzis vse v gotovini :))


Hehe, če njim zaupaš, potem nisi daleč od kakšnega Nexo itd. pa imaš 8% obresti recimo.

Comandante ::

delavec44 je izjavil:

Comandante je izjavil:

Trading 212 racun pa drzis vse v gotovini :))


Hehe, če njim zaupaš, potem nisi daleč od kakšnega Nexo itd. pa imaš 8% obresti recimo.

Imas neka jamstva, samo ne vem katero velja - za Ciper je 20k€, za UK pa 85k£ (so registrirani v vec drzavah). Katero velja, ce imas racun pri nas, pa ne vem.

Je pa bilo misljeno bolj v hecu ;)

Jerry000 ::

Kaj pa se šteje kot ležarnina oziroma brez stroškov do 100k? Samo varčevalni račun ali seštevek vsega (varčevalni račun + osebni račun + poslovni račun)?

delavec44 ::

Seštevek osebnih računov. Poslovni je posebej in je bila že prej ležarina in za nižje zneske.

energetik ::

Jerry000 je izjavil:

To tudi mene zanima. Skladi me ne zanimajo ker rabim denar ko bom našel stanovanje. Torej dejansko rabim navaden varčevalnik ampak sedaj so s tem ležarninam začel srat in si človek še prihrankov ne more naredit. Kaj pa če recimo iz banke vzameš polovico denarja, toliko da imaš potem na varčevalniku 90k, ostalo pa v bankovcih? Potem pa pred večjim nakupom daš vse na račun in nakažeš. Še najlažje je pa ubistvu se prestaviti na Unicredit, ti nimajo ležarnine. Se ustvari račun, prenese ves varčevalni račun ter dohodek na Unicredit, na obstoječi banki se pa račun zapre

Generali ima sklad MM (https://skladi.vzajemci.com/vzajemni-sk...), kamor lahko naložiš denar brez vstopnih in izstopnih stroškov, dejansko je "stabilno" kot depozit na banki. Je pa res, da je nekaj letnih upravljalskih stroškov, si moraš preračunat, ali je ceneje kot ležarina.

Druga varianta, da si nakažeš na Bitstamp in držiš gor v EUR. Tukaj je vprašanje varnosti, ker si odvisen od obstoja Bitstamp. Seveda pa lahko pretvoriš v npr. USDCje in si jih povlečeš na Ledgerja, kjer so 100% varni (če ne propade USDC :D).

Tretja - nabaviš zlato in ga daš "v štumf". Seveda tudi tu lahko kratkoročno zgubiš vrednost zaradi nihanja cene.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

energetik je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

To tudi mene zanima. Skladi me ne zanimajo ker rabim denar ko bom našel stanovanje. Torej dejansko rabim navaden varčevalnik ampak sedaj so s tem ležarninam začel srat in si človek še prihrankov ne more naredit. Kaj pa če recimo iz banke vzameš polovico denarja, toliko da imaš potem na varčevalniku 90k, ostalo pa v bankovcih? Potem pa pred večjim nakupom daš vse na račun in nakažeš. Še najlažje je pa ubistvu se prestaviti na Unicredit, ti nimajo ležarnine. Se ustvari račun, prenese ves varčevalni račun ter dohodek na Unicredit, na obstoječi banki se pa račun zapre

Generali ima sklad MM (https://skladi.vzajemci.com/vzajemni-sk...), kamor lahko naložiš denar brez vstopnih in izstopnih stroškov, dejansko je "stabilno" kot depozit na banki. Je pa res, da je nekaj letnih upravljalskih stroškov, si moraš preračunat, ali je ceneje kot ležarina.

Druga varianta, da si nakažeš na Bitstamp in držiš gor v EUR. Tukaj je vprašanje varnosti, ker si odvisen od obstoja Bitstamp. Seveda pa lahko pretvoriš v npr. USDCje in si jih povlečeš na Ledgerja, kjer so 100% varni (če ne propade USDC :D).

Tretja - nabaviš zlato in ga daš "v štumf". Seveda tudi tu lahko kratkoročno zgubiš vrednost zaradi nihanja cene.


Jaz imam namesto na kripto borzah na mojem brokerju - IC markets. Če potrebujem si nakažem dol in je denar naslednji dan zjutraj na mojem trr. :D

Motion ::

kriptobog je izjavil:

energetik je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

To tudi mene zanima. Skladi me ne zanimajo ker rabim denar ko bom našel stanovanje. Torej dejansko rabim navaden varčevalnik ampak sedaj so s tem ležarninam začel srat in si človek še prihrankov ne more naredit. Kaj pa če recimo iz banke vzameš polovico denarja, toliko da imaš potem na varčevalniku 90k, ostalo pa v bankovcih? Potem pa pred večjim nakupom daš vse na račun in nakažeš. Še najlažje je pa ubistvu se prestaviti na Unicredit, ti nimajo ležarnine. Se ustvari račun, prenese ves varčevalni račun ter dohodek na Unicredit, na obstoječi banki se pa račun zapre

Generali ima sklad MM (https://skladi.vzajemci.com/vzajemni-sk...), kamor lahko naložiš denar brez vstopnih in izstopnih stroškov, dejansko je "stabilno" kot depozit na banki. Je pa res, da je nekaj letnih upravljalskih stroškov, si moraš preračunat, ali je ceneje kot ležarina.

Druga varianta, da si nakažeš na Bitstamp in držiš gor v EUR. Tukaj je vprašanje varnosti, ker si odvisen od obstoja Bitstamp. Seveda pa lahko pretvoriš v npr. USDCje in si jih povlečeš na Ledgerja, kjer so 100% varni (če ne propade USDC :D).

Tretja - nabaviš zlato in ga daš "v štumf". Seveda tudi tu lahko kratkoročno zgubiš vrednost zaradi nihanja cene.


Jaz imam namesto na kripto borzah na mojem brokerju - IC markets. Če potrebujem si nakažem dol in je denar naslednji dan zjutraj na mojem trr. :D

Sam če ne trguješ a ni sitnosti s papirji za dohodnino.

Še ena opcija, sef na banki in noter gotovina? Al to spet ni zavarovano?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Jerry000 ::

energetik je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

To tudi mene zanima. Skladi me ne zanimajo ker rabim denar ko bom našel stanovanje. Torej dejansko rabim navaden varčevalnik ampak sedaj so s tem ležarninam začel srat in si človek še prihrankov ne more naredit. Kaj pa če recimo iz banke vzameš polovico denarja, toliko da imaš potem na varčevalniku 90k, ostalo pa v bankovcih? Potem pa pred večjim nakupom daš vse na račun in nakažeš. Še najlažje je pa ubistvu se prestaviti na Unicredit, ti nimajo ležarnine. Se ustvari račun, prenese ves varčevalni račun ter dohodek na Unicredit, na obstoječi banki se pa račun zapre

Generali ima sklad MM (https://skladi.vzajemci.com/vzajemni-sk...), kamor lahko naložiš denar brez vstopnih in izstopnih stroškov, dejansko je "stabilno" kot depozit na banki. Je pa res, da je nekaj letnih upravljalskih stroškov, si moraš preračunat, ali je ceneje kot ležarina.

Druga varianta, da si nakažeš na Bitstamp in držiš gor v EUR. Tukaj je vprašanje varnosti, ker si odvisen od obstoja Bitstamp. Seveda pa lahko pretvoriš v npr. USDCje in si jih povlečeš na Ledgerja, kjer so 100% varni (če ne propade USDC :D).

Tretja - nabaviš zlato in ga daš "v štumf". Seveda tudi tu lahko kratkoročno zgubiš vrednost zaradi nihanja cene.

Tole v Bitstamp niti ni tolk neumno, vsaj pomojem to ne bo kar tako propadlo, je pa res če pride heker, pol vse gre. A je še kakšna banka, dobra da ma višjo ležarnino? Te pretvorbe v zlato mi niso ravno všeč, ker je potem treba spet prodajat ko želiš imeti denar. Skladi...ne upam...

Motion je izjavil:

kriptobog je izjavil:

energetik je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

To tudi mene zanima. Skladi me ne zanimajo ker rabim denar ko bom našel stanovanje. Torej dejansko rabim navaden varčevalnik ampak sedaj so s tem ležarninam začel srat in si človek še prihrankov ne more naredit. Kaj pa če recimo iz banke vzameš polovico denarja, toliko da imaš potem na varčevalniku 90k, ostalo pa v bankovcih? Potem pa pred večjim nakupom daš vse na račun in nakažeš. Še najlažje je pa ubistvu se prestaviti na Unicredit, ti nimajo ležarnine. Se ustvari račun, prenese ves varčevalni račun ter dohodek na Unicredit, na obstoječi banki se pa račun zapre

Generali ima sklad MM (https://skladi.vzajemci.com/vzajemni-sk...), kamor lahko naložiš denar brez vstopnih in izstopnih stroškov, dejansko je "stabilno" kot depozit na banki. Je pa res, da je nekaj letnih upravljalskih stroškov, si moraš preračunat, ali je ceneje kot ležarina.

Druga varianta, da si nakažeš na Bitstamp in držiš gor v EUR. Tukaj je vprašanje varnosti, ker si odvisen od obstoja Bitstamp. Seveda pa lahko pretvoriš v npr. USDCje in si jih povlečeš na Ledgerja, kjer so 100% varni (če ne propade USDC :D).

Tretja - nabaviš zlato in ga daš "v štumf". Seveda tudi tu lahko kratkoročno zgubiš vrednost zaradi nihanja cene.


Jaz imam namesto na kripto borzah na mojem brokerju - IC markets. Če potrebujem si nakažem dol in je denar naslednji dan zjutraj na mojem trr. :D

Sam če ne trguješ a ni sitnosti s papirji za dohodnino.

Še ena opcija, sef na banki in noter gotovina? Al to spet ni zavarovano?

To spet verjetno plačaš kakšne mesečne stroške

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

energetik ::

Jerry000 je izjavil:

Tole v Bitstamp niti ni tolk neumno, vsaj pomojem to ne bo kar tako propadlo, je pa res če pride heker, pol vse gre. A je še kakšna banka, dobra da ma višjo ležarnino? Te pretvorbe v zlato mi niso ravno všeč, ker je potem treba spet prodajat ko želiš imeti denar. Skladi...ne upam...

V Bitstamp je po mojem še najbolj tvegano. Omenjeni Generali sklad MM je dejansko podobno varen kot banka, imam nekaj notri, ti rečem da ni nobenih stroškov, razen upravljalski, ki pa jih lahko pogledaš kar na grafu VEP. Nobenih davkov ni, ker tudi (v teh časih) ni dobička.
vires in numeris

Jerry000 ::

no ja, na sklade se ne spoznam, to mi je res siva cona. To kar v svoji banki rečem da bi rad ves varčevalni denar dal v Generali MM sklad in to je to? Potem pa lahko kadarkoli denar tudi enostavno dobim na svoj TRR? Morm mal se it pozanimat na banko

energetik ::

Ma kakšno banko, saj ona nima nič z Generalijem.
vires in numeris

Jerry000 ::

energetik je izjavil:

Ma kakšno banko, saj ona nima nič z Generalijem.

A nima banka tudi sklade? Saj sem rekel da o skladih pojma nimam :D Mi je pa dobro tole da lahko kar v svoji banki na appu storim
https://www.nkbm.si/vzajemni-skladi#

energetik ::

Jasno ima skoraj vsaka banka tudi svoje vzajemce, za te povprašaj v banki. Generali MM sem ti dal samo kot primer, ker vem, kako deluje.
Sicer imaš za Generali tudi svoj app, v katerem po mili volji prenašaš med skladi ali si jih izplačaš nazaj na TRR.
vires in numeris

bobby ::

Jerry, vse, kar te pri vzajemnih mora zanimat so vhodni stroški, izhodni in najpomembneje upravljalska provizija.

Za vse ostslo imamo nitko glede skladov.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

barakus ::

Ma dvigni v gotovino, ko jebe te banke

Comandante ::

barakus je izjavil:

Ma dvigni v gotovino, ko jebe te banke

Tezava je, ko pol nekam prides z 100k gotovine, pa te tretirajo kot najvecjega kriminalca. Moras pojasnjevati izvor ipd.

jernejl ::

energetik je izjavil:

Generali ima sklad MM (https://skladi.vzajemci.com/vzajemni-sk...), kamor lahko naložiš denar brez vstopnih in izstopnih stroškov, dejansko je "stabilno" kot depozit na banki. Je pa res, da je nekaj letnih upravljalskih stroškov, si moraš preračunat, ali je ceneje kot ležarina.

Meni se zdi da ta ležarina udari tudi po skladu in njegovem premoženju.
Če gledam spremembo vrednosti:
1 leto: -0,79%
3 leta: -1,74%
To je slabše kot če na banki plačuješ ležarino.

Comandante je izjavil:

Tezava je, ko pol nekam prides z 100k gotovine, pa te tretirajo kot najvecjega kriminalca. Moras pojasnjevati izvor ipd.
Toliko gotovine ti itak nihče ne bo vzel, razen mafije :)
Pač po potrebi odneseš nazaj na banko, če moraš narediti kakšno večjo transakcijo. Izvora pa tudi ne bo tak problem dokazati, saj imaš dokazilo, da si teh 100k nekaj časa nazaj dvignil.

Jerry000 ::

Comandante je izjavil:

barakus je izjavil:

Ma dvigni v gotovino, ko jebe te banke

Tezava je, ko pol nekam prides z 100k gotovine, pa te tretirajo kot najvecjega kriminalca. Moras pojasnjevati izvor ipd.

Sej priložiš list kjer ti piše da je iz tvojega računa blo dvignjeno...ali?

Comandante ::

Sej priložiš list kjer ti piše da je iz tvojega računa blo dvignjeno...ali?

Ali pa so pac prihranki, in nimas cesa pokazat. Da ne bo pomote, komlicirajo ze za 5000EUR. Sem prodal motor za 5k, pa so me zaslisali kot kriminalca, od kje mi toliko gotovine. :(

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Comandante je izjavil:

barakus je izjavil:

Ma dvigni v gotovino, ko jebe te banke

Tezava je, ko pol nekam prides z 100k gotovine, pa te tretirajo kot najvecjega kriminalca. Moras pojasnjevati izvor ipd.



Saj znaš pojasnit, ko hočeš kaj kupit prineseš gotovino nazaj na banko in poveš kam bi rad denar nakazal. Potem te vprašajo od kje denar in poveš, da si denar dvignil pri njih (če je ista banka itak preverijo v sistemu, če ni ista banka pa pokažeš še dvižni list, ki si ga dobil ob dvigu in lahko še bančni izpisek, kjer je dvig viden). Podpisat moraš še kakšen obrazec o izvoru, kjer navedeš enako in to je to. Pač če *znaš pojasnit*, ne bi smelo biti težav.

barakus ::

Comandante je izjavil:

Sej priložiš list kjer ti piše da je iz tvojega računa blo dvignjeno...ali?

Ali pa so pac prihranki, in nimas cesa pokazat. Da ne bo pomote, komlicirajo ze za 5000EUR. Sem prodal motor za 5k, pa so me zaslisali kot kriminalca, od kje mi toliko gotovine. :(


Če ne moreš pojasnit od kje denar, potem bodo težave. Če lahko pojasniš (z dokazili, npr. kupoprodajna pogodba) potem sicer ti lahko težijo z nekimi formalnosti ampak tako pač je. Če pa te bančni uslužbenci spravljajo v nepotrebno zadrego pa se vprašaj zakaj daješ denar taki banki, s tem pljuvaš v lastno skledo.

delavec44 ::

Ni tako enostavno. Smo že videli strašilne zgodbice ljudi kjer je bil dvig in potem par dni kasneje polog gotovine nazaj. Je furs štel, da kar si dvignil si porabil, polog je pa svež denar na katerega je padel davek na gotovino neznanega izvora.

Tam se je porodila ideja, da bi ob dvigu zapisovali serijske bankovcev. Seveda je pa vprašanje ali bi furs to upošteval.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Sami sebi pluvajo v skledo, vedno več ljudi bo hotelo svoje premoženje imeti kje drugje kot tam, kjer ti ne pustijo prosto razpolagati z njim.
vires in numeris

Motion ::

Kar je nad 100k v sef morda?

 SEF NKBM

SEF NKBM



Pri tem da je Premium patet 15e na mesec, Komplet paket pa 5e na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Comandante ::

delavec44 je izjavil:

Ni tako enostavno. Smo že videli strašilne zgodbice ljudi kjer je bil dvig in potem par dni kasneje polog gotovine nazaj. Je furs štel, da kar si dvignil si porabil, polog je pa svež denar na katerega je padel davek na gotovino neznanega izvora.

Tam se je porodila ideja, da bi ob dvigu zapisovali serijske bankovcev. Seveda je pa vprašanje ali bi furs to upošteval.

Ja, v izogib nevsecnostim imam osebno vseeno denar raje na banki, na TRR. Gotovina je postala zelo nezazelena.

No ja, saj pocasi bo tako cas za ponoven vstop na borze, da bo denar vsaj nekaj delal.

bobby ::

Motion je izjavil:

Kar je nad 100k v sef morda?

 SEF NKBM

SEF NKBM



Pri tem da je Premium patet 15e na mesec, Komplet paket pa 5e na mesec.


Vcasih je fino prebrat pogoje najema. Lahki imajo napisano, da v sefu ne smes hranit zlata in valute.

Poleg tega zakaj za vraga bi 100k papirja skrival v trrzorju, ce ti ga inflacija pobira? Ne razumem te vase logike. To je bilo za 50let nazaj, hranilna knjizica in te neumnosti, kjer digitalizacije ni bilo. Dandanes je to logiko "hranjenja" valute pozabit. Kupi kaj otipljivega, ki vsaj v povprecju ohranja vrednost ne pa da je iz leta v leto manjsa. Fucking njivo, gozd, garsonjero na robu mesta, ne vem, ne kaj, zlato Evo ,... Kupi delnice petrola, krke in triglava, bos vsaj dividende dobival bentiš.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Motion ::

bobby je izjavil:

Motion je izjavil:

Kar je nad 100k v sef morda?

 SEF NKBM

SEF NKBM



Pri tem da je Premium patet 15e na mesec, Komplet paket pa 5e na mesec.


Vcasih je fino prebrat pogoje najema. Lahki imajo napisano, da v sefu ne smes hranit zlata in valute.

Poleg tega zakaj za vraga bi 100k papirja skrival v trrzorju, ce ti ga inflacija pobira? Ne razumem te vase logike. To je bilo za 50let nazaj, hranilna knjizica in te neumnosti, kjer digitalizacije ni bilo. Dandanes je to logiko "hranjenja" valute pozabit. Kupi kaj otipljivega, ki vsaj v povprecju ohranja vrednost ne pa da je iz leta v leto manjsa. Fucking njivo, gozd, garsonjero na robu mesta, ne vem, ne kaj, zlato Evo ,... Kupi delnice petrola, krke in triglava, bos vsaj dividende dobival bentiš.


Razen kovancev lahko daš valute noter.
Sam pač ena od opcij za OP, kako shranit denar ker noče plačevat Ležarin. Še vedno bolje kot v jogiju.

Pa še kaj drugega kot naprimer vrtec zna bit cenejše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Tidule ::

delavec44 je izjavil:

Ni tako enostavno. Smo že videli strašilne zgodbice ljudi kjer je bil dvig in potem par dni kasneje polog gotovine nazaj. Je furs štel, da kar si dvignil si porabil, polog je pa svež denar na katerega je padel davek na gotovino neznanega izvora.

Tam se je porodila ideja, da bi ob dvigu zapisovali serijske bankovcev. Seveda je pa vprašanje ali bi furs to upošteval.


Si vse povedal.

barakus ::

delavec44 je izjavil:

Ni tako enostavno. Smo že videli strašilne zgodbice ljudi kjer je bil dvig in potem par dni kasneje polog gotovine nazaj. Je furs štel, da kar si dvignil si porabil, polog je pa svež denar na katerega je padel davek na gotovino neznanega izvora.

Tam se je porodila ideja, da bi ob dvigu zapisovali serijske bankovcev. Seveda je pa vprašanje ali bi furs to upošteval.



Rekla kazala, nobenih zanesljivih virov ni, da bi ta zgodba bila resnična in tudi če je, vprašanje kateri drugi detajli so bili izpuščeni. In koneckoncev če bi bila resnična, gre verjetno za eksces fursa in zadeva pade na sodišču. Če dvigneš 100k in položiš 100k in ni dokazov, da si vmes 100k zapravil za karkoli drugega, potem to ne more bit premoženje nepojasnjenega izvora.

Stellungnah ::

Sparkasse nima ležarine ne glede na zneske in 20€ dobiš od odprtju računa. https://www.sparkasse.si/sl/prebivalstv...

m3k ::

V Novi KBM skrbno spremljamo odločitve ECB* in jim prilagajamo naše poslovne odločitve.

S 1. avgustom 2022 strankam, ki so fizične in pravne osebe, ukinjamo nadomestilo za obračun ležarin, kar pomeni, da strankam od navedenega datuma ne bomo obračunali nadomestila, ne glede na stanje na njihovih računih.

https://www.nkbm.si/ukinitev-nadomestil...

*...the European Central Bank’s Governing Council decided to raise euro area interest rates by 0.5 percentage points, ending our eight-year spell of negative rates...
https://www.ecb.europa.eu/press/blog/da...

Jerry000 ::

Hvala bogu so le prišli k seb

velikBrokoli ::

Tudi Delavska hranilnica je ukinila ležarine.

Bizkit45 ::

no, saj da ne naštevamo, vsi ki sledijo regulativi ECB so "morali" ukiniti ležarine :)
vprašanje: ali katera banka v SLO ne sledi njihovi regulativi?

dronyx ::

Jerry000 je izjavil:

Hvala bogu so le prišli k seb

10% letna inflacija in uspeh je, da so ukinili ležarine? LOL. Ko je leta 2016 ECB začela masovno tiskati denar bi morali uvesti ležarine za vse depozite nad par 1000 € in sicer v višini vsaj 10% letno ali še raje več, da bi ljudje hitro umaknili denar iz bank ven. To bi bil še najbolj koristen ukrep. Sedaj so se pa tisti z večjimi prihranki znašli v pasti in bodo po moje v obdobju od 2020 do 2050 izgubili polovico prihrankov (gledano kupno moč). Glede na to, da gre za globalni fenomen, bo to največja kraja v zgodovini do sedaj. Znesek ukradenega pa bo šel v tisoče milijard evrov, USD...

Problem je bil, da so bile ležarine prenizke in bi jih morali zaračunavat za mnogo nižje zneske. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

dronyx je izjavil:

10% letna inflacija...

Se opravičujem za napako. Že 11% letna inflacija...:))

Geho ::

barakus je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Ni tako enostavno. Smo že videli strašilne zgodbice ljudi kjer je bil dvig in potem par dni kasneje polog gotovine nazaj. Je furs štel, da kar si dvignil si porabil, polog je pa svež denar na katerega je padel davek na gotovino neznanega izvora.

Tam se je porodila ideja, da bi ob dvigu zapisovali serijske bankovcev. Seveda je pa vprašanje ali bi furs to upošteval.



Rekla kazala, nobenih zanesljivih virov ni, da bi ta zgodba bila resnična in tudi če je, vprašanje kateri drugi detajli so bili izpuščeni. In koneckoncev če bi bila resnična, gre verjetno za eksces fursa in zadeva pade na sodišču. Če dvigneš 100k in položiš 100k in ni dokazov, da si vmes 100k zapravil za karkoli drugega, potem to ne more bit premoženje nepojasnjenega izvora.

V bistvu je tak, da kjerkoli se pojavi z več kot 4000-5000 gotovine, moraš dokazati od kje ti denar. Če si ga prej dvignil dol in ga zdaj polagaš nazaj, pa predložiš dokaz o dvigu, drugače pa je to nov denar tako za banko, kot za FURS. Ti lahko tudi kupiš nekaj za 100k in ne moreš dokazati, da si kupil (droge recimo).
Anyway imam znanca, ki je šel z gotovino kupit avto. Šel je na banko, dvignil denar in potem k trgovcu. Trgovec mu je gladko zavrnil gotovino in ga poslal na banko, da naj položi denar in plača preko nakazila. In je šel v banko položit nazaj in so ga spraševali od kje je izvor denarja in je potem moral dokazovati, da je prej dvignil in da denar ni prišel od nekje drugje. Skratka imel je precej zabave, in šolo, da karkoli nad 4000-5000 ne kupuješ na gotovino. Tud ne vem kak bumbar moraš biti, da s tolk gotovine hodiš naokoli? Mene je že strah imeti več kot 200€ v denarnici.

maticb492 ::

Pravne osebe ne smejo sprejeti sploh gotovine nad 5000€ oz. morajo poročati, zato verjetno raje kar zavrne vse.

https://www.24ur.com/placila-nad-5000-e...
Poslanci so z novelo zakona o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma znižali prag za gotovinsko poslovanje z zdajšnjih 15.000 evrov na 5000 evrov. Plačila blaga in storitev nad tem zneskom bo po novem mogoče izvršiti le prek nadzorovanih kreditnih in finančnih institucij.


To je že skoraj 10 let, tako da ne vem zakaj so ljudje še kar presenečeni :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

dronyx ::

maticb492 je izjavil:

Pravne osebe ne smejo sprejeti sploh gotovine nad 5000€ oz. morajo poročati, zato verjetno raje kar zavrne vse.

Inteligentno zastavljeno. Obresti na depozite v bankah 0%, denarja ljudje ne morejo pobrat iz bank, ker imajo potem z gotovino samo težave, tako da ostane konverzija v beton in zidake, delnice, zlato...Pri nas je verjetno večina konvertirala denar v beton in zidake. Res čudno, da so se nepremične podražile samo za 50% v tem času...So nekateri očitno pozabili na svoje bančne račune...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

maticb492 ::

Kot rečeno je to že od leta 2014, prej je bilo pa 15k, tako da ni nobena korona teorija zarote..
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

mr_chai ::

Ob koncu tega leta, bi znala biti letna inflacija blizu 20 %. Tako da najbolje je imeti nič denarja.
Ne vem pa s čem bomo kupovali stvari in storitve, če bomo imeli vse v zemlji in zidakih.

velikBrokoli ::

Saj je šel tudi SP500 recimo -7.5% v zadnjem letu, težko se zavaruješ :)

mr_chai ::

velikBrokoli je izjavil:

Saj je šel tudi SP500 recimo -7.5% v zadnjem letu, težko se zavaruješ :)


Jp, dejansko se ne morš. Cel sistem je rigged do konca. Zavaroval so se tisti, ki so vzeli enormne kredite po 1% fix obrestni meri ali celo manj, kašnih 2 leti nazaj IN ki imajo hkrati dovolj kapitala, da lahko čez noč odplačajo kredit.

energetik ::

mr_chai je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Saj je šel tudi SP500 recimo -7.5% v zadnjem letu, težko se zavaruješ :)


Jp, dejansko se ne morš. Cel sistem je rigged do konca. Zavaroval so se tisti, ki so vzeli enormne kredite po 1% fix obrestni meri ali celo manj, kašnih 2 leti nazaj IN ki imajo hkrati dovolj kapitala, da lahko čez noč odplačajo kredit.
Kaj se ne moreš, od lani ob tem času je šlo zlato gor za 13%.
vires in numeris

dronyx ::

maticb492 je izjavil:

Kot rečeno je to že od leta 2014, prej je bilo pa 15k, tako da ni nobena korona teorija zarote..

Če leti to name ne trdim da gre za zaroto. Bankirjem ustreza, da se čim manj posluje z gotovino, ker s tem imajo samo delo, hkrati pa monetarno okolje z 0% obrestno mero pomeni, da praktično ni več vezanih vlog na bankah in lahko jutri ljudje zahtevajo izplačilo 23 milijard depozitov (kar seveda se bi izkazalo da ne gre). Torej idealno okolje za bank run. In ni povsem nemogoče da se tudi tu pojavijo enkrat dolge vrste pred bankami. Ne bomo ne prvi, ne zadnji. Če ljudem otežiš uporabo gotovine imajo manj motivacije, da se s tem zajebavajo. Kar se tiče preprečevanja pranja denarja pa sem prepričan, da tisti ki denar perejo že najdejo druge načine. Podobno protipiratska zaščita najbolj prizadene tiste, ki kupijo legalne igre.

dronyx ::

velikBrokoli je izjavil:

Saj je šel tudi SP500 recimo -7.5% v zadnjem letu, težko se zavaruješ :)

Zavarovali so se tisti, ki so kupili 2015 ljubljanske nepremičnine po 2000 € za m2 ali kupili delnico Tesle leta 2019 in jo prodali konec 2021 po 15 krat višji ceni. Sedaj pa imamo visoko inflacijo in same balone. Tisti z več denarja na bankah so izviseli. So pa avtorji te monetarne prevare (FED) sigurno vedeli kaj delajo in kaj bo taka politika pomenila (QE pomeni strmo rast naložb, vključno s cenami nepremičnin). Edino niso predvideli Covid in vojne v Ukrajini, kar je močno pospešilo inflacijo, ki bi se pa pojavila v vsakem primeru! Kot sme nekje drugje napisal se ponavadi nepremičnine na dolgi rok dražijo podobno kot raste inflacija. Torej ni inflacija 1% letno, nepremičnine rastejo pa 20% na leto, ker potem bi bile daleč najboljši naložbeni razred in na trgu ne bi dobil ničesar več že dolgo. Torej če se nepremičnine v 5 letih ali še prej podražijo za 50% in je v tem času inflacija 8% bo slej ko prej inflacija dobila pospešek in ujela rast cen nepremičnin (druga možnost je strmoglavljenje cen nepremičnin). Je pa res, da imajo centralni bankirji ljudi za bedake. Verjetno pa tudi ni povsem naključno, da se v šolah o financah praktično ne uči nič. Imajo radi da so ljudje finančno nepismeni, ker jim tako lažje poberejo denar. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

mr_chai ::

energetik je izjavil:

mr_chai je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Saj je šel tudi SP500 recimo -7.5% v zadnjem letu, težko se zavaruješ :)


Jp, dejansko se ne morš. Cel sistem je rigged do konca. Zavaroval so se tisti, ki so vzeli enormne kredite po 1% fix obrestni meri ali celo manj, kašnih 2 leti nazaj IN ki imajo hkrati dovolj kapitala, da lahko čez noč odplačajo kredit.
Kaj se ne moreš, od lani ob tem času je šlo zlato gor za 13%.


slabih 13 %, ampak ok nekako lovi inflacijo...kaj pa če si kupu z dolarji ??!! UPSS...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148029 (11087) kombinezon
»

Dvig prihrankov in hramba gotovine, kako zagotoviti sledljivost za FURS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10017012 (8250) Mato989
»

Delavska hranilnica mi zapira račun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721490 (12078) Utk
»

Sef (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6013362 (11552) Smrekar1
»

Umik bankovca za 500€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39888389 (71855) AndrejO

Več podobnih tem