» »

Delavska hranilnica mi zapira račun

Delavska hranilnica mi zapira račun

«
1
2 3

Pat_MaGroin ::

Je še kdo doživel, da mu je banka poslala dopis, da mu bo v 2 mesecih zaprla račun?

Imam odprt račun pri DH, ki pa ga ne uporabljam pretirano veliko, v dopisu piše, da bodo račun lahko ohranili samo tistim, ki nanj prejemajo plačo/pokojnino.

Sem potem pogledal še malo pogoje drugih bank in praktično noben ne odpre več računa, če nimaš nanj vezane plače/pokojnine.

Sem vprašal frenda, ki je bančnik in pravi, da je na bankah enostavno preveč denarja in da počasi postaja že "nevarno", ker bi v primeru propada banke prišlo do težav pri izplačilu vseh depozitov. Po domače mi je rekel, da nočejo denarja od folka, ker so sami problemi, koristi pa nobene.

Zanimivi časi :).

starfotr ::

U, zanimivo. Pa ravno sem hotel zapreti en račun pri NKBM, ex Abanki. Ga bom raje obdržal, da ne bodo težave pri odprtju računa drugje.

Groot ::

Ja DH se je v zadnjem času intenzivno lotila zapiranja računov, ki jih preveč bremenijo. Poznam primer kjer so zaprli račun za rezervni sklad, ker je bilo gor preprosto preveč denarja (zbirajo za obnovo), enako naj bi zapirali račune drugih posameznikov.

feryz ::

Kako pa banko bremeni račun? Računalnik ima preveč dela, da izračuna enkrat mesečno obresti, ki znašajo nič cela nič evrov?
Fuck, včasih ko so na roke računali, na papir pisali in pošto pošiljali, so z lahkoto zmogli. Danes, ko nimajo popolnoma nič več dela s tem, jih pa bremeni?

Machete ::

Bremeni tako, da morajo imeti to kao na voljo za morebitni dvig, pa še nič nimajo od tebe :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Reycis ::

Problem je monetarna politika negativnih obrestnih mer aka. finančni hokus pokus, ki sploh še pokonci drži naš sistem. Banka mora plačevat za denar, ki ga ti imaš gor. Nekatere banke so že začele zaračunavat ležarino, druge pa enostavno kenslajo račune. Monetarno gledano sicer ni več potrebe po tej politiki že dolgo časa. So pa drugi razlogi (geopolitični) zaradi katerih se obrestna mera nikoli več ne bo normalizirala.
Diversity is our greatest strength

IL_DIAVOLO ::

Zakaj sploh imeti odprt trr, ce ne za nakazovanje place?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Invictus ::

Obrestna mera se bo "normalizirala", ko bo velikim to ustrezalo.

Trenutno so negativne obresti, da prisilijo banke v dajanje kreditov za investicije.

Ravno tako hočejo rajo prepričati naj neha hrčkat denar in ga porabi. Zato ležarine.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matic492 ::

Zato pa se je treba zakrediriat, par jurjev rezerve za sprotne stroške na računu, ostalo pa v kripto :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Utk ::

Invictus je izjavil:

Obrestna mera se bo "normalizirala", ko bo velikim to ustrezalo.

Trenutno so negativne obresti, da prisilijo banke v dajanje kreditov za investicije.

Ravno tako hočejo rajo prepričati naj neha hrčkat denar in ga porabi. Zato ležarine.

V kake investicije, v kaj? Še avta ne moreš kupit, materiala ni in je drag, gradbinci so pa itak bukirani za leto vnaprej, kam češ z dnarjem? Lahko samo kripto kupuješ in delnice, kar pa povzroča še več istih problemov kot jih že imamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Saj ni važno, sam da denar kroži.

Najprej so začele banke hrčkat denar, pa so jim nabili negativne obresti na ECB.

Nato je šlo to dalje na potrošnike...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Delnice in kripto so tudi hrčkanje. Drugega pa ne moreš dobit, tudi če bi hotel.

gansta ::

V Ameriki se že dvigujejo obrestne mere...

Groot ::

gansta je izjavil:

V Ameriki se že dvigujejo obrestne mere...


Zaenkrat se še ne, je pričakovati več dvigov v prihodnjem letu. So pa v tem tednu močno zaprli pipco kvantitativnega sproščanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Pat_MaGroin ::

No, prvi so jih dejansko dvignal v UK ta teden.

kixs ::

Itak gre vse v ciklih... naje*e pa vedno navaden folk.

kriptobog ::

Hitro po kredite s fiksno obrestno mero, zdaj ko so še nizke ;)

Koraaz ::

Invictus je izjavil:

Saj ni važno, sam da denar kroži.


in kako bo denar krožil, če raja nima denarja?

Če ga pa ima, ga pa hrčka, ker že x let grozijo s krizo in bodo denar porabili samo za najnujnejše.

Na koncu bo potrebno bolj pošteno razporediti denar, da se spodbudi potrošnja, ampak do tega ne bo prišlo, ker tisti na vodilnih položajih raje uporabljajo za spodbudo palico (negativne obresti, ležarnine, ukinjanje računov), kot pa korenček.

nekikr ::

in kako bo denar krožil, če raja nima denarja?

Glede na rekordne rasti povsod imaš narobe.

Če ga pa ima, ga pa hrčka,

Glede na nedobavljivost praktično vsega imaš narobe.

Na koncu bo potrebno bolj pošteno razporediti denar,

Aja, oprosti, nisem vedel da si eden tistih ekonomsko nepismenih tatov, ups, levakov.

energetik ::

Utk je izjavil:

Invictus je izjavil:

Obrestna mera se bo "normalizirala", ko bo velikim to ustrezalo.

Trenutno so negativne obresti, da prisilijo banke v dajanje kreditov za investicije.

Ravno tako hočejo rajo prepričati naj neha hrčkat denar in ga porabi. Zato ležarine.

V kake investicije, v kaj? Še avta ne moreš kupit, materiala ni in je drag, gradbinci so pa itak bukirani za leto vnaprej, kam češ z dnarjem? Lahko samo kripto kupuješ in delnice, kar pa povzroča še več istih problemov kot jih že imamo.
GSB pravijo eni (gold, silver, Bitcoin) :D
Oziroma BYOB (be your own bank).

Spura ::

Ce bi samo radi imel denar parkiran lahko kupis obveznice.

Utk ::

Ampak to ne rešuje problema, ki ga naj bi reševale nizke obresti. Še veča ga.
Sej je res, da smo mi kot posamezniki nepomembni, ampak vseeno.

Koraaz ::

nekikr je izjavil:

in kako bo denar krožil, če raja nima denarja?

Glede na rekordne rasti povsod imaš narobe.

Če ga pa ima, ga pa hrčka,

Glede na nedobavljivost praktično vsega imaš narobe.

Na koncu bo potrebno bolj pošteno razporediti denar,

Aja, oprosti, nisem vedel da si eden tistih ekonomsko nepismenih tatov, ups, levakov.


1. Rast je bila tudi 2 leti po koncu krize leta 2008. Ampak posledice je pa še zmeraj občutilo navadno prebivalstvo.

2. Ve se zakaj so težave z dobavo. Ker je zaradi trenutne razmere pandemije proizvodnja oklestena.

3. OMG, ti pa si zafrustriran s politiko :D

c3p0 ::

Koraaz je izjavil:


Na koncu bo potrebno bolj pošteno razporediti denar, da se spodbudi potrošnja, ampak do tega ne bo prišlo, ker tisti na vodilnih položajih raje uporabljajo za spodbudo palico (negativne obresti, ležarnine, ukinjanje računov), kot pa korenček.


Če daš luzerjem, bodo kmalu spet brez denarja, bogati pa z vsem denarjem in spet nov krog.

Manu ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zakaj sploh imeti odprt trr, ce ne za nakazovanje place?

Za varčevanje, da nimaš denarja doma v gotovini. Še ne dolgo nazaj so tudi na tem forumu nekateri pisali, da nima smisla imeti denarja v gotovini doma v žimnici, ampak ga imaš lepo na banki, kjer je na varnem pred tatovi.

Še posebej tisti, ki nimajo svoje nepremičnine (z namenom bivanja, ne profitiranja) varčujejo, da bodo imeli kje bivati. Včasih je varčevanje pomenilo, da nisi zapravljiv, da si odgovoren, da misliš na prihodnost.

Če pa že imaš svojo nepremičnino, je varčevanje smiselno kot črni fond za primer da se kaj zgodi. Potres, kakšna druga naravna nesreča, finančna kriza, bolezen itd... A ni dobro, da imaš privarčevan denar za take primere? Ali pa je bolje zanašati se na državo?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Saul Goodman ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Je še kdo doživel, da mu je banka poslala dopis, da mu bo v 2 mesecih zaprla račun?

Imam odprt račun pri DH, ki pa ga ne uporabljam pretirano veliko, v dopisu piše, da bodo račun lahko ohranili samo tistim, ki nanj prejemajo plačo/pokojnino.

Sem potem pogledal še malo pogoje drugih bank in praktično noben ne odpre več računa, če nimaš nanj vezane plače/pokojnine.

Sem vprašal frenda, ki je bančnik in pravi, da je na bankah enostavno preveč denarja in da počasi postaja že "nevarno", ker bi v primeru propada banke prišlo do težav pri izplačilu vseh depozitov. Po domače mi je rekel, da nočejo denarja od folka, ker so sami problemi, koristi pa nobene.

Zanimivi časi :).


ČAK, KVA? DH ti bo zaprla bančni račun in Matthai še ni začel jokat po forumu? NEMOGOČE.

FAKE NEWS. To dela izključno N26, če nisi všeč Thielu.

gus5 ::

c3p0 je izjavil:

Če daš luzerjem, bodo kmalu spet brez denarja, bogati pa z vsem denarjem in spet nov krog.
Luzerji so bogatuni. Njihove nasedle investicije so centralne banke reševale s tiskanjem denarja (kvantitativno sproščanje). Finančna industrija je bila rešena v nekaj leti po začetku krize l. 2008. Krizo je zakuhala prav ta industrija v sodelovanju s politiko, ki je deregulirala/liberalizirala finančne trge, skladno z mantro ekonomskega neoliberalizma. Reševanje finančno-bančne krize, ki se je razširila tudi v realni sektor ekonomije, je potekalo skladno s "trickle-down" ideologijo - daj javni denar bogatim in "sposobnim", oni bojo investirali v realni sektor gospodarstvo. Izkazalo se je, da je bilo investicij v realni sektor relativno malo, saj je ta sektor manj dobičkonosen kot finančni. Bolj se splačajo finančne investicije; kdor meni, da so finančne špekulacije preveč tvegane, pa raje kupuje žlahtne kovine, drage kamne, umetnine, kripto-valute, kot investira v realni sektor ekonomije. Druga zabloda monetarnih oblasti, poleg "trickle-down" ideologije, je prepričanje, da bo nižanje obrestnih mer spodbudilo investicije v realnem sektorju & potrošnjo. Tiskanje denarja in nizke obrestne mere so le delno pripomogli k okrevanju realnega sektorja gospodarstva, hkrati pa prebudili "pošast" inflacije (ta zaenkrat še ni problematična). Problem centralnih bank je, da če v imenu boja zoper inflacijo dvignejo obresti in nehajo tiskati denar, lahko sprožijo krizo v realnem sektorju (manj povpraševanja, ugašanje investicij, brezposelnost) in finančni industriji (panika špekulantov, ki bi ostali brez brezplačnega denarja centralnih bank). Če bodo centralne banke še naprej tiskale denar in tiščale obrestne mere blizu ali celo pod stopnjo 0 %, pa lahko ustvarijo pogoje za inflacijski cunami.

Pat_MaGroin ::

Saul Goodman je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Je še kdo doživel, da mu je banka poslala dopis, da mu bo v 2 mesecih zaprla račun?

Imam odprt račun pri DH, ki pa ga ne uporabljam pretirano veliko, v dopisu piše, da bodo račun lahko ohranili samo tistim, ki nanj prejemajo plačo/pokojnino.

Sem potem pogledal še malo pogoje drugih bank in praktično noben ne odpre več računa, če nimaš nanj vezane plače/pokojnine.

Sem vprašal frenda, ki je bančnik in pravi, da je na bankah enostavno preveč denarja in da počasi postaja že "nevarno", ker bi v primeru propada banke prišlo do težav pri izplačilu vseh depozitov. Po domače mi je rekel, da nočejo denarja od folka, ker so sami problemi, koristi pa nobene.

Zanimivi časi :).


ČAK, KVA? DH ti bo zaprla bančni račun in Matthai še ni začel jokat po forumu? NEMOGOČE.

FAKE NEWS. To dela izključno N26, če nisi všeč Thielu.


Vse sloveske banke imajo v splošnih pogojih, da ti lahko enostransko zaprejo račun brez navedbe razloga.

N26 so zaprl par znancem, ker so kripto nakazovali.

Oberyn ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Vse sloveske banke imajo v splošnih pogojih, da ti lahko enostransko zaprejo račun brez navedbe razloga.

Kolikor se meni zdi, ti ga ne smejo zapreti, če nimaš nobenega drugega računa. En račun ti mora nujno ostati, ker brez bančnega računa ne moreš legalno poslovati niti delati. Edino mi ni jasno, v katerem obsegu se šeje "nobenega drugega računa". Odprtega v Sloveniji ali v EU ali na svetu?

Pat_MaGroin ::

27. člen

Osnovni plačilni račun
Hranilnica lahko enostransko prekine okvirno pogodbo za dostop do osnovnega plačilnega računa le,
kadar je izpolnjen vsaj eden od naslednjih pogojev:

o uporabnik je osnovni plačilni račun namerno uporabljal za nezakonite namene;
o na osnovnem plačilnem računu več kot 24 zaporednih mesecev ni bilo nobene transakcije, pri čemer se obresti in stroški provizij ne štejejo za transakcijo;
o uporabnik je predložil netočne informacije, da bi pridobil pravico do osnovnega plačilnega računa, kadar na podlagi točnih informacij takšne pravice ne bi pridobil;
o uporabnik ne prebiva več zakonito v Evropski uniji;
o uporabnik naknadno odpre plačilni račun pri drugi banki, ki mu omogoča uporabo plačilnih storitev
o uporabnik krši ali je v zadnjih treh letih kršil pogodbeno obveznost do hranilnice;
o pod pogoji, ki jih glede odstopa od pogodbe določa zakon ali drug predpis.

Jaz imam še en TRR, ampak v tujini, ampak to ve samo FURS?

jhames ::

Ja, jaz sem tudi dobil dopis od DH, da mi bodo čez 2 meseca zaprli račun.
Imam še en TRR v slo, ampak to ve tudi samo FURS. In imel sem ga že, ko sem odprl račun in takrat sem tudi odprl ustrezen račun na DH.
Sedaj tega računa kot vidim nimajo več v ponudbi.
No prav, vsaj Rekono mi ne bodo več vsiljevali.

Mike_Rotch ::

Meni pa na DH vsakih par mesecev pridno pošljejo opomin za stroške vodenja, ki se naberejo in grozijo z izvršbami. Nakažem gor tistih 50 eur pa se zgodba čez pol leta ponovi.

Sem po telefonu vprašal, če lahko na daljavo zaprem račun pa me je gospa skoraj nadrla kaj si predstavljam po telefonu pa po emajlu sploh kaj pogovarjat z njimi o takih resnih stvareh, naj nujno pridem v poslovalnico :)

Mogoče se torej splača nakazati gor 20 jurjev pa jih imeti na TRR, če hočem, da mi zaprejo račun brez, da grem na banko? :)

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Manu je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zakaj sploh imeti odprt trr, ce ne za nakazovanje place?

Za varčevanje, da nimaš denarja doma v gotovini. Še ne dolgo nazaj so tudi na tem forumu nekateri pisali, da nima smisla imeti denarja v gotovini doma v žimnici, ampak ga imaš lepo na banki, kjer je na varnem pred tatovi.

Še posebej tisti, ki nimajo svoje nepremičnine (z namenom bivanja, ne profitiranja) varčujejo, da bodo imeli kje bivati. Včasih je varčevanje pomenilo, da nisi zapravljiv, da si odgovoren, da misliš na prihodnost.

Če pa že imaš svojo nepremičnino, je varčevanje smiselno kot črni fond za primer da se kaj zgodi. Potres, kakšna druga naravna nesreča, finančna kriza, bolezen itd... A ni dobro, da imaš privarčevan denar za take primere? Ali pa je bolje zanašati se na državo?
Jasno da je dobro imeti nekaj privarčevanega, ampak ne v papirnati valuti na banki. Saj se verjetno spomniš, kako je bilo na Cipru, ko ljudje niso mogli do svojega denarja ali so jim na koncu celo pobrali nekih 10%? So tam skoraj enaki lopovi kot tisti, ki ti pridejo na dom.
Tako da jaz imam TRR za transakcije plača-položnice-investicije, pa za par jurjev gor za sprotne stroške. Varčujem pa vse drugod kot na banki...

Markus386 ::

> Jasno da je dobro imeti nekaj privarčevanega, ampak ne v papirnati valuti na banki

Seveda imas nekaj tudi na banki... enih par jurjev na varcevalnem racunu, da ce kaj zagusti, je skoraj nuja. Ce ti crkne avto, ali pa rabis naredit kak vecji servis, kupit nov pralni stroj ali kaj podobnega, pa ja ne bos sel prodajat delnic za to.

Inventorista ::

starfotr je izjavil:

U, zanimivo. Pa ravno sem hotel zapreti en račun pri NKBM, ex Abanki. Ga bom raje obdržal, da ne bodo težave pri odprtju računa drugje.


Če je slabo za banke, je dobro za tebe. Jaz imam en račun pri Sparkasse. Mislim, da iz cirka 2005. Če si si odprl račun si dobil 20 evrov oz. 5000 SIT dobropisa! Sem bil študent...free money?... sign me up! Dolgo časa je bil zastonj, po izgubi statusa pa so pričeli računati provizijo. Še vedno ga imam in plačujem 2.9 evra na mesec provizije.... Praktično zastonj račun.
Ne zastopim, zakaj bi banka hotela zapret račun?

dexterboy ::

energetik je izjavil:

Utk je izjavil:

Invictus je izjavil:

Obrestna mera se bo "normalizirala", ko bo velikim to ustrezalo. Trenutno so negativne obresti, da prisilijo banke v dajanje kreditov za investicije. Ravno tako hočejo rajo prepričati naj neha hrčkat denar in ga porabi. Zato ležarine.
V kake investicije, v kaj? Še avta ne moreš kupit, materiala ni in je drag, gradbinci so pa itak bukirani za leto vnaprej, kam češ z dnarjem? Lahko samo kripto kupuješ in delnice, kar pa povzroča še več istih problemov kot jih že imamo.
GSB pravijo eni (gold, silver, Bitcoin) :D Oziroma BYOB (be your own bank).

Zlato ni bilo NIKOLI slaba investicija. Srebro je pa tudi bilo podcenjeno dolgo vrsto let. Ne vem trenutne tečaje, ker je tudi korelacija med zlatom in srebrom. Kripto je pa tudi varna naložba, ker ti posojanje tvojega denarja prinaša med 5 in 15% obresti 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

blink ::

dexterboy je izjavil:

energetik je izjavil:

Utk je izjavil:

Invictus je izjavil:

Obrestna mera se bo "normalizirala", ko bo velikim to ustrezalo. Trenutno so negativne obresti, da prisilijo banke v dajanje kreditov za investicije. Ravno tako hočejo rajo prepričati naj neha hrčkat denar in ga porabi. Zato ležarine.
V kake investicije, v kaj? Še avta ne moreš kupit, materiala ni in je drag, gradbinci so pa itak bukirani za leto vnaprej, kam češ z dnarjem? Lahko samo kripto kupuješ in delnice, kar pa povzroča še več istih problemov kot jih že imamo.
GSB pravijo eni (gold, silver, Bitcoin) :D Oziroma BYOB (be your own bank).

Zlato ni bilo NIKOLI slaba investicija. Srebro je pa tudi bilo podcenjeno dolgo vrsto let. Ne vem trenutne tečaje, ker je tudi korelacija med zlatom in srebrom. Kripto je pa tudi varna naložba, ker ti posojanje tvojega denarja prinaša med 5 in 15% obresti 8-)


1980 $900
2001 $260
2009 $900
2011 $1900
2021 $1800

Problem zlata je, da lahko prej umres kot prides na niclo ali v plus. Nekdo iz leta 1980 se je nacakal 29 let. Pa tudi donos 100% v 41 letih ni ravno za dol pasti. Naj omenim se, da je zlato startalo l.1971 pri $36 (Nixon shock) in kdor je zamudil 70-ta, je zamudil vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

Manu ::

energetik je izjavil:

Jasno da je dobro imeti nekaj privarčevanega, ampak ne v papirnati valuti na banki. Saj se verjetno spomniš, kako je bilo na Cipru, ko ljudje niso mogli do svojega denarja ali so jim na koncu celo pobrali nekih 10%? So tam skoraj enaki lopovi kot tisti, ki ti pridejo na dom.
Tako da jaz imam TRR za transakcije plača-položnice-investicije, pa za par jurjev gor za sprotne stroške. Varčujem pa vse drugod kot na banki...

Kolikor vem banke poslujejo tudi z elektronskim denarjem. Ne vem točno kako je to povezano s papirnatim denarjem, ampak saj ti ga ni treba dvigniti v papirni obliki. Nakažeš drugam ali pa plačaš s plačilno kartico.

Tudi, če banka nima dovolj gotovine, še vedno imaš lahko svoj denar v elektronski obliki in z njim razpolagaš elektronsko. Večina ljudi ima svoj transakcijski račun, tako da menjava elektronskega denarja ne bi smel biti problem, če gotovine ne bi bilo dovolj.

To sicer pišem v bran argumentu, da zakaj bi banke zapirale račune komitentov, če le-ti celo plačajo mesečno za to storitev. Res pa je, da razumem, da iz vidika varnosti svojega denarja, še predvsem v luči gospodarske krize nedolgo nazaj, ne zaupaš preveč bankam.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Saul Goodman ::

Matthai se še vedno ni oglasil v tej temi?

OZZY ::

Oberyn je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Vse sloveske banke imajo v splošnih pogojih, da ti lahko enostransko zaprejo račun brez navedbe razloga.

Kolikor se meni zdi, ti ga ne smejo zapreti, če nimaš nobenega drugega računa. En račun ti mora nujno ostati, ker brez bančnega računa ne moreš legalno poslovati niti delati. Edino mi ni jasno, v katerem obsegu se šeje "nobenega drugega računa". Odprtega v Sloveniji ali v EU ali na svetu?


Tole ni res. LAhko zaprejo, če nimaš drugje računa.

Stranke pa lahko zato odprejo osnovni plačni račun (ne ga enačit z kalsičnim računom), ki ga praviloma morajo odpreti za prejemaje plače. Je sicer dražje kot klasični račun, gor pa lahko prejemaš samo plačo. Pa odpreš ga lahko če nimaš drugje računa, tako da to pomeni, da mora biti uprabljan isključno za prejemanje plače. Obstaja pa še en odnovni socialni račun, ki je nemenjen prejemanju izključno socialnega transfera. Tega ti odprejo samo z dokazilol, da boš to gor prejemal. Dokazilo da CSD.

Mike_Rotch je izjavil:

Meni pa na DH vsakih par mesecev pridno pošljejo opomin za stroške vodenja, ki se naberejo in grozijo z izvršbami. Nakažem gor tistih 50 eur pa se zgodba čez pol leta ponovi.

Sem po telefonu vprašal, če lahko na daljavo zaprem račun pa me je gospa skoraj nadrla kaj si predstavljam po telefonu pa po emajlu sploh kaj pogovarjat z njimi o takih resnih stvareh, naj nujno pridem v poslovalnico :)

Mogoče se torej splača nakazati gor 20 jurjev pa jih imeti na TRR, če hočem, da mi zaprejo račun brez, da grem na banko? :)


SAmo potem bo tistih 20k ob zapiranju pšlo na skupni račun za katerega pa ne veljajo več pravila o zajamčenih vlogah. Da boš denar dobil se boš moral nato še vedno zmigati na banko.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

kow ::

Pat_MaGroin je izjavil:

No, prvi so jih dejansko dvignal v UK ta teden.


Nisi napisal za koliko.

Manu ::

OZZY je izjavil:

Tole ni res. LAhko zaprejo, če nimaš drugje računa.

Stranke pa lahko zato odprejo osnovni plačni račun (ne ga enačit z kalsičnim računom), ki ga praviloma morajo odpreti za prejemaje plače. Je sicer dražje kot klasični račun, gor pa lahko prejemaš samo plačo. Pa odpreš ga lahko če nimaš drugje računa, tako da to pomeni, da mora biti uprabljan isključno za prejemanje plače. Obstaja pa še en odnovni socialni račun, ki je nemenjen prejemanju izključno socialnega transfera. Tega ti odprejo samo z dokazilol, da boš to gor prejemal. Dokazilo da CSD.


To si malo zamešal. To, kar ti banke morajo zagotoviti je odprtje osnovnega plačilnega računa.

Namen Direktive in ZPlaSS-E je v tem delu zagotoviti finančno vključenost tistim potrošnikom, ki danes ne morejo odpreti plačilnega računa, npr. zaradi (ne)rezidentstva in/ali (slabega) finančnega položaja. Z vidika rezidentstva je potrebno zagotoviti, da potrošniki pri odprtju plačilnega računa niso diskriminirani na podlagi državljanstva ali prebivališča. Z vidika finančnega položaja potrošnika pa je namen Direktive in ZPlaSS-E, da se potrošnikom zagotovi dostop do plačilnega računa ne glede na njihove finančne okoliščine, kot so zaposlitveni status, raven dohodka, pretekli krediti ali osebni stečaj.

Vir: https://www.bsi.si/mediji/62/sporocilo-...

Ti pa omenjaš dve vrsti transakcijskega računa, ki naj bi ga banke morale ponuditi potrošnikom (eden za prejemanje plače in eden za prejemanje socialne pomoči), poleg klasičnega računa. Kakor razumem, temu ni tako.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Pat_MaGroin ::

Torej, do kaksnega racuna si potem upravičen kot neprejemnik plače /pokojnine in kot neprejemnik socialne pomoči?

Bud_Bundy ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Torej, do kaksnega racuna si potem upravičen kot neprejemnik plače /pokojnine in kot neprejemnik socialne pomoči?


Otroški varčevalni račun.

OZZY ::

Manu je izjavil:

OZZY je izjavil:

Tole ni res. LAhko zaprejo, če nimaš drugje računa.

Stranke pa lahko zato odprejo osnovni plačni račun (ne ga enačit z kalsičnim računom), ki ga praviloma morajo odpreti za prejemaje plače. Je sicer dražje kot klasični račun, gor pa lahko prejemaš samo plačo. Pa odpreš ga lahko če nimaš drugje računa, tako da to pomeni, da mora biti uprabljan isključno za prejemanje plače. Obstaja pa še en odnovni socialni račun, ki je nemenjen prejemanju izključno socialnega transfera. Tega ti odprejo samo z dokazilol, da boš to gor prejemal. Dokazilo da CSD.


To si malo zamešal. To, kar ti banke morajo zagotoviti je odprtje osnovnega plačilnega računa.

Namen Direktive in ZPlaSS-E je v tem delu zagotoviti finančno vključenost tistim potrošnikom, ki danes ne morejo odpreti plačilnega računa, npr. zaradi (ne)rezidentstva in/ali (slabega) finančnega položaja. Z vidika rezidentstva je potrebno zagotoviti, da potrošniki pri odprtju plačilnega računa niso diskriminirani na podlagi državljanstva ali prebivališča. Z vidika finančnega položaja potrošnika pa je namen Direktive in ZPlaSS-E, da se potrošnikom zagotovi dostop do plačilnega računa ne glede na njihove finančne okoliščine, kot so zaposlitveni status, raven dohodka, pretekli krediti ali osebni stečaj.

Vir: https://www.bsi.si/mediji/62/sporocilo-...

Ti pa omenjaš dve vrsti transakcijskega računa, ki naj bi ga banke morale ponuditi potrošnikom (eden za prejemanje plače in eden za prejemanje socialne pomoči), poleg klasičnega računa. Kakor razumem, temu ni tako.


Da.. govorim o osnovnem plačnem računu SAMO za plačo ali socialnko

Dh to imenuje Osnovni plačni račun - imaš 2 podvrsti. Eden SAMO za plačo, drugi pa SAMO za socialko. Je pa tako, da se tudi tak račun lahko zapre pod določenimi pogoji. Načeloma takega računa pri odprtju banka ne sme zavrniti. Samo moraš to izrecno povdarit, da želiš tako vrsto računa. Moraš pa imeti dokazilo ob odprtju, da si zaposlen ali pa da boš prejemal socialko. Če ne se to lahko tudi takoj zavrne dokler ne pridobiš potrdil.

Potem pa imaš še klasični ponudbo - Npr. DH klasični račun. Tukaj lahko prejemaš na račun tudi še ralična prenkazila, plačo itd. in ni omejen tako pri prej napisanem.

Banka mora (pod določenimi pogoji) stranki odppreti OPR. Klasični račun iz druge ponudbe pa lahko komurkoli zavrne. Tako da se tukaj nisva račumela..
Še enkrat. OPR je omejen pri prejemanju in je prejemek omejen izključno in samo za plačo ali socialnko. Na rčaun ne speš prejemati nič drugega.

spodaj imaš tudi med vrsticami napisano :
"Primerno nadomestilo je različno določeno za DVE kategoriji uporabnikov osnovnega plačilnega računa, in sicer: za finančno najbolj ranljive, tj. upravičence do denarne socialne pomoči in/ali varstvenega dodatka, ter za vse ostale potrošnike. "
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

OZZY ::

Tam mi nagaja pri poparvilu..

Da.. govorim o osnovnem plačnem računu SAMO za plačo ali socialnko

Dh to imenuje Osnovni plačni račun - imaš 2 podvrsti. Eden SAMO za plačo (vsaj DH si to tako tolmači) , drugi pa SAMO za socialko. Je pa tako, da se tudi tak račun lahko zapre pod določenimi pogoji. Načeloma takega računa pri odprtju banka ne sme zavrniti. Samo moraš to izrecno povdarit, da želiš tako vrsto računa. Moraš pa imeti dokazilo ob odprtju, da si zaposlen (vem za DH) ali pa da boš prejemal socialko. Če ne se to lahko tudi takoj zavrne dokler ne pridobiš potrdil. Pravilomo na tak račun naj ne bi prejemal drugega kot plačo ali socialko.

Potem pa imaš še klasični ponudbo - Npr. DH klasični račun. Tukaj lahko prejemaš na račun tudi še ralična prenkazila, plačo itd. in ni omejen tako pri prej napisanem.

Banka mora (pod določenimi pogoji) stranki odppreti OPR. Klasični račun iz druge ponudbe pa lahko komurkoli zavrne. Tako da se tukaj nisva račumela..

spodaj imaš tudi med vrsticami napisano :
"Primerno nadomestilo je različno določeno za DVE kategoriji uporabnikov osnovnega plačilnega računa, in sicer: za finančno najbolj ranljive, tj. upravičence do denarne socialne pomoči in/ali varstvenega dodatka, ter za vse ostale potrošnike. "

Ter za vse ostale potrošnike je pri DH točlmačeno kot OPR SAMO za plačo.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Pat_MaGroin ::

Zdaj mi je jasno. Vse banke ponujajo Osnovni račun za identično ceno 4,90 na mesec. Tega lahko odpreš in če ne zganjaš neumnosti, ti ga ne smejo zapret.

Vseeno nesramno od DH, lahko bi rekli, imate neprimeren račun, spremenimo vam ga lahko v Osnovni račun za 4,90 na mesec, drugače pa moramo obstoječi račun zapreti.

Zgodovina sprememb…

anketar ::

vzem nkbm predplačniški, dobiš iban na računu in iban na kartici, oboje đabe, filaš vse prek appa, nobinih mesečnih stroškov zaenkrat, če ne pa pejt k fintech n26, revolut itd

korenje3 ::

feryz je izjavil:

Kako pa banko bremeni račun? Računalnik ima preveč dela, da izračuna enkrat mesečno obresti, ki znašajo nič cela nič evrov?
Fuck, včasih ko so na roke računali, na papir pisali in pošto pošiljali, so z lahkoto zmogli. Danes, ko nimajo popolnoma nič več dela s tem, jih pa bremeni?


Denar imajo banke v fizični obliki. V nekih intervalih ga prenašajo med bankami po svetu.

V slovenih bankah je pa cca 50 milijard evrov. To pa pomeni 1 milijarda bankovcev za 50EUR. Kar ni malo.

Jaz sem sicer zadnji trenutek dvignu del denarja, ko sem zvedel da bodo pobiral na vse kar je nad 100kEUR na računu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

joze67 ::

feryz je izjavil:

Kako pa banko bremeni račun? Računalnik ima preveč dela, da izračuna enkrat mesečno obresti, ki znašajo nič cela nič evrov?
Fuck, včasih ko so na roke računali, na papir pisali in pošto pošiljali, so z lahkoto zmogli. Danes, ko nimajo popolnoma nič več dela s tem, jih pa bremeni?

Lahko da imajo kako metriko "donos na račun" in tak kazalec neaktivni računi nižajo. In če so menedžerji na ustreznem nivoju nagrajeni glede na to, bodo pač zaprli račune.
Če bo metrika "število odprtih računov," jih bodo metali za obstoječimi strankami. Imaš enega, zakaj ne bi odprl še dveh?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
511154257 (250) deco16
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
840195680 (7269) matobeli
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19055356 (4879) cortez
»

NLB paketi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19847418 (23028) harvey

Več podobnih tem