» »

Moskovska podzemna železnica uvedla plačevanje s prepoznavanjem obraza

Moskovska podzemna železnica uvedla plačevanje s prepoznavanjem obraza

Slo-Tech - Na moskovski podzemni železnici so zagnali sistem Face Pay, ki omogoča točno to, na kar nakazuje ime. Face Pay je sistem za plačevanje javnega prevoza, ki kot identifikacijo uporablja prepoznavanje obraza. Sistem, ki so ga v petek zagnali na več kot 240 postajah, je po besedah upravljavca prvi tovrstni javni sistem na svetu. V Moskvi so imeli že pred tem enega največjih videonadzornih sistemov na svetu.

Uporaba sistema Face Pay je prostovoljna. Ostali načini plačila ostajajo v veljavi. Kdor pa želi uporabljati Face Pay, mora prek aplikacije Moscow Metro naložiti svojo fotografijo in jo povezati s svojim profilom, ki vsebuje podatke o naročnini na javni prevoz in bančne podatke. Potem je plačevanje preprosto - na vrtljivem križu za vstop na podzemno železnice zgolj pogleda v kamero, pa ga bo sistem prepoznal. Medtem ko upravljavec sistem trdi, da so podatki zavarovani in šifrirani, so skupine za zaščito zasebnosti zaskrbljene, da bo sistem spodkopaval zasebnost in človekove pravice.

28 komentarjev

mr_chai ::

Sm moral pogledat na koledar, če je slučajno 1.april.

twom ::

Še dobro da bo sistem prepoznaval samo tiste ki se bojo prijavili...

feryz ::

Yep, točno to. In takoj nato izbrisal faco iz sistema.

Sindrom ::

No, sedaj bom še na železniško moral hoditi z masko, da ne bodo slučajno vedeli kdo sem.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

GrX ::

twom je izjavil:

Še dobro da bo sistem prepoznaval samo tiste ki se bojo prijavili...

Zaenkrat ja, čez čas pa znajo uvrsti, da je to pogoj za uporabe storitve...

Mr.B ::

No če znajo to rusi, na tako slabem HQ-ju ker nimajo dnarja, kaj šele znajo AI-ji na zahodu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

c1aps ::

Sindrom je izjavil:

No, sedaj bom še na železniško moral hoditi z masko, da ne bodo slučajno vedeli kdo sem.

ze obstaja tehnologija, za prepoznavanje obraza cez masko

FireSnake ::

Mr.B je izjavil:

No če znajo to rusi, na tako slabem HQ-ju ker nimajo dnarja, kaj šele znajo AI-ji na zahodu.


Kaj majo Rusi slabo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

c1aps ::

Na marsikaterem podrocju so Rusi dalec pred zahodom. Znanje je bolj pomembno od denarja.

gruntfürmich ::

c1aps je izjavil:

Sindrom je izjavil:

No, sedaj bom še na železniško moral hoditi z masko, da ne bodo slučajno vedeli kdo sem.

ze obstaja tehnologija, za prepoznavanje obraza cez masko

na našem šihtu MORAŠ imeti masko da te sistem za prepoznavo obraza spusti noter. kovid ukrepi pa to...:))
če nimaš maske gor te zavrne. pred kovidom pa seveda je bilo brez maske.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

Jao, tole bo tak fail, ko bo več uporabnikov. RFID/NFC in čao miki...

Zimonem ::

V lj problemov z podzemno železnico še dolgo ne bo. Je pa urbana lahko anonimna. Aleluja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

mtosev ::

Dokler je tole prostovoljno in obstajajo drugi načini plačila je tole ok. Naj uporabljajo tisti kateri si to želijo, drugi pač ne rabijo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

c1aps ::

Dokler je tole prostovoljno in obstajajo drugi načini plačila je tole ok.

Tako se ponavad zacne, ja. Se iz zgodovine nic ne naucite? Cez x let lahko reces, pa sej imamo ze x let to tehnologijo, sej to ni nic takega. Tako se zacne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: c1aps ()

redmax ::

me zanima kak dela ce se obrijes, oz mas brado...je se vedno tako natancen ...drugace pa .....minority report ;) (sicer je skeniral oci tam ampak podobno) ...lahk aplicirajo kasneje na reklame ko se sprehajas po podzemni da ti podturijo mal gadgete al pa kej drugega :)
Admin me je zbrisal, kljub opozorilu naj se logiram...
registriran drugače že od 2009 pa do izbrisa

Glugy ::

Ah seveda ne bo nobena varnostna služba uporabljala te tehnologije za ciljno skupino aktivistov ki bi bog ne dej hotl opozarjat na nepravilnosti v državi al pa jih celo spremenit. Veš da ne. Ta draga investicija v to tehnologijo je zgolj za dobrobit državljanov da jim ne bo treba niti listka/kartice povlečt vn za vstop. Vešde....

Scaramouche ::

Glugy je izjavil:

Ah seveda ne bo nobena varnostna služba uporabljala te tehnologije za ciljno skupino aktivistov ki bi bog ne dej hotl opozarjat na nepravilnosti v državi al pa jih celo spremenit. Veš da ne. Ta draga investicija v to tehnologijo je zgolj za dobrobit državljanov da jim ne bo treba niti listka/kartice povlečt vn za vstop. Vešde....


Najhujša vrsta kontrole je tista, ki jo sam spustiš domov v imenu splošnega dobrega...

slitkx ::

Morš bit pa fejst usekan, da "plačaš" na tak način.

joze67 ::

... ali pa da se naokoli pomikaš s sledilno napravo v žepu ... recimo.

DamijanD ::

sicer to napravo lahko vedno izključiš in jo uporabljaš samo, ko jo potrebuješ. Vseh kamer okoli sebe pa pač ne moreš.

gruntfürmich ::

redmax je izjavil:

me zanima kak dela ce se obrijes, oz mas brado...je se vedno tako natancen ...drugace pa .....minority report ;) (sicer je skeniral oci tam ampak podobno) ...lahk aplicirajo kasneje na reklame ko se sprehajas po podzemni da ti podturijo mal gadgete al pa kej drugega :)

če te kaj zanima potem preberi komentarje. to se je vedno izkazalo za najboljše za izobraževanje; branje namereč.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Poldi112 ::

DamijanD je izjavil:

sicer to napravo lahko vedno izključiš in jo uporabljaš samo, ko jo potrebuješ. Vseh kamer okoli sebe pa pač ne moreš.


In koliko ljudi to dela? Kolikokrat ti recimo izključiš telefon? Ter ali mu zaupaš, da se resnično izključi?

Ta bitka je že zdavnaj izgubljena in s tem se obremenjujejo zgolj ludisti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

BigWhale ::

Poldi112 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

sicer to napravo lahko vedno izključiš in jo uporabljaš samo, ko jo potrebuješ. Vseh kamer okoli sebe pa pač ne moreš.


In koliko ljudi to dela? Kolikokrat ti recimo izključiš telefon? Ter ali mu zaupaš, da se resnično izključi?

Ta bitka je že zdavnaj izgubljena in s tem se obremenjujejo zgolj ludisti.


Telefon lahko vedno pustis doma, obraza pa ne mores.

Mato989 ::

c1aps je izjavil:

Sindrom je izjavil:

No, sedaj bom še na železniško moral hoditi z masko, da ne bodo slučajno vedeli kdo sem.

ze obstaja tehnologija, za prepoznavanje obraza cez masko


A preko gas maske tudi pa čelade od motorja?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Poldi112 ::

BigWhale je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

sicer to napravo lahko vedno izključiš in jo uporabljaš samo, ko jo potrebuješ. Vseh kamer okoli sebe pa pač ne moreš.


In koliko ljudi to dela? Kolikokrat ti recimo izključiš telefon? Ter ali mu zaupaš, da se resnično izključi?

Ta bitka je že zdavnaj izgubljena in s tem se obremenjujejo zgolj ludisti.


Telefon lahko vedno pustis doma, obraza pa ne mores.


To je seveda res. A poanta ni v tem, da se enkrat lahko skriješ, ko greš recimo skakat čez plot, ampak v tem, da dnevno nosimo telefon v žepu in smo posledično že v nulo sprofilirani. Kamere itak že so na podzemni z namenom nadzora. Da te prepozna je zgolj udobje brez posledic. Nadzor itak že imamo - kaj izgubiš, če ga izkoristiš za udobje?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

BigWhale je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

sicer to napravo lahko vedno izključiš in jo uporabljaš samo, ko jo potrebuješ. Vseh kamer okoli sebe pa pač ne moreš.


In koliko ljudi to dela? Kolikokrat ti recimo izključiš telefon? Ter ali mu zaupaš, da se resnično izključi?

Ta bitka je že zdavnaj izgubljena in s tem se obremenjujejo zgolj ludisti.


Telefon lahko vedno pustis doma, obraza pa ne mores.

Lahko. Poglej naše politike kako so brezobrazni... :))
sudo poweroff

Furbo ::

Organizacije zaskbljene lol.. banda dvolična.
Sem ravnokar izpolnjeval papirje za let v London preko Bruslja.. samo tiho naj bodo.
Precej bolje bi bilo pokazati le faco in čao.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

bluefish ::

Britanci pa pravijo: "Za otroke denar se gre."

https://www.theverge.com/2021/10/18/227...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple Pay prispel v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16944159 (2220) Apple
»

Apple Pay bo tudi v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11023960 (3536) Curve Ball
»

Applove novosti: iOS 9, OS X El Capitan, Apple Music, watchOS 2, Apple Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9038279 (33786) m0LN4r
»

Težave s prevarami pri Apple Pay

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3916323 (12838) antonija
»

Vlada napoveduje velike omejitve prometa v mestih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18210560 (10560) kekz

Več podobnih tem