» »

FURS stopil korak nazaj pri predlogu o obdavčitvi kriptovalut

FURS stopil korak nazaj pri predlogu o obdavčitvi kriptovalut

Slo-Tech - Po burnem odzivu javnosti na predlog, da bi se pri unovčenju kriptovalut plačeval davek v višini 10 odstotkov od glavnice, je FURS stopil korak nazaj in predstavil kompromisen predlog. Sedaj predlagajo, da bi bila meja za obdavčitev 15.000 evrov unovčene kriptovalute v koledarskem letu. Šele nad tem zneskom bi nastala davčna obveznost.

Obdavčitev pa bi potem lahko izvedli na dva načina, odvisno od izbire zavezanca. Lahko bi obdavčili glavnico z 10 odstotki, kar bi bilo ugodneje za tiste, ki so ustvarili izjemno visoke donose ali pa morda nimajo evidentiranih vseh poslov. Druga možnost pa bi bila obdavčitev dejanskega dobička, ki bi ga zavezane moral dokazati, in sicer s 25 odstotki. Zavezanec bi sam izbral, katero možnost bo uveljavljal.

Do kakršnihkoli sprememb je sicer še dolga pot, saj mora na koncu zakonski predlog potrditi parlament.

103 komentarji

«
1
2 3

andromedar ::

Čakaj, kaj dobiček od tradanja kriptovalut sploh ni obdavčen zdaj?
Eh?

NubCake ::

Ni slabo, to kaj je bilo prej 10% v vsakem primeru je bil bullshit, saj bi moral plačevat v trgovini +10% zneska za vse kar bi kupil, 15 000EUR na leto je OK številka, saj si lahko v trgovini vsak mesec kupuješ brez, da bi za to plačeval davek (ki si ga itak že plačal, da si prišel do gotovine, da si zamenjal za Bitcoin/crypto).

Lahko bi bilo boljše, lahko pa slabše :)

andromedar je izjavil:

Čakaj, kaj dobiček od tradanja kriptovalut sploh ni obdavčen zdaj?

Mislim, da je sedaj obdavčen samo mining.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

mtosev ::

Tole pa se mi zdi čisto v redu. Večina ljudi do tega zneska ne bo prišla.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Izi ::

Na srečo te Fursove pijavke nimajo nobene besede in lahko samo sanjajo in predlagajo neumnosti.
Zadeva je čisto ensotavna. Kriptovalute so isto kot vse ostale valute. Kako bi zgledalo, če Euru zraste vrednost in bi morali kar naenkrat vsi plačati Fursu davek, ker je Euro vreden več.
Pri vseh valutah se davek plačuje ob transakcijah, tudi pri Kriptu te obdavčijo ob praktično vsaki transakciji. To kar predlaga Furs pa je navadna kraja.

fikus_ ::

V bistvu pojma nimajo, kako bi obdavčili trgovanje s kripto! Podrobno za vsak nakup in prodajo je preveč dela in iščejo neko pavšalno obdavčitev.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

c3p0 ::

>> Čakaj, kaj dobiček od tradanja kriptovalut sploh ni obdavčen zdaj?

Zakaj bi pa bil obdavčen? Saj valutno trgovanje tudi ni. Nimajo znanja in kapacitet in predlagajo neke pavšalne "rešitve".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

andromedar ::

Izi je izjavil:

Na srečo te Fursove pijavke nimajo nobene besede in lahko samo sanjajo in predlagajo neumnosti.
Zadeva je čisto ensotavna. Kriptovalute so isto kot vse ostale valute. Kako bi zgledalo, če Euru zraste vrednost in bi morali kar naenkrat vsi plačati Fursu davek, ker je Euro vreden več.
Pri vseh valutah se davek plačuje ob transakcijah, tudi pri Kriptu te obdavčijo ob praktično vsaki transakciji. To kar predlaga Furs pa je navadna kraja.


Ojoj, v tvojem postu je toliko narobe, da niti ne vem kje začeti.
Trgovanje s kriptovalutami je kvečjemu primerljivo s trgovanjem s tujimi valutami (Forex). Forex dohodki so obdavčeni 40%.
Če ti imaš milijon bitcoinov na računu in jim vrednost iz 100 eur zrase na 100.000 eur na kovanec, te ne bo nihče obdavčil. Če boš pa to pretopil v realno valuto, pol se mi pa zdi smiselno, da te.
Pri transakcijah kriptovalut te durs/država nič ne obdavči. Od kje ti to?
Eh?

DS5000 ::

Ta predlog je nekaj najboljšega, kar so pogruntali naši veleumi.
do 15k je "free". Za ostalo pa ni problema plačat 10% in me doben ne gnjavi s transakcijami...etc.
Če ste pa že pikolovski, pa obstaja celo morje "crypto kartic" s katrerimi lahko plačujete brez vednosti FURSa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DS5000 ()

globoko grlo ::

Sem ze nekje napisal, ko mi pomagajo prebolet izgube, lohka tut sam 10 posto, al pa 25% vracila izgube, bom z veseljem placal davk.

Vsaka pizda bi se usedla na +, - pa men ostane, hvala lepa
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

c3p0 ::

Če si hodlal več kot leto, davka sploh ne bi smelo bit, saj ne gre za day oz. pattern trading.

Dokazat tudi ni težko. Kje je problem? Še tega ne zmorejo?

Spura ::

globoko grlo je izjavil:

Sem ze nekje napisal, ko mi pomagajo prebolet izgube, lohka tut sam 10 posto, al pa 25% vracila izgube, bom z veseljem placal davk.

Vsaka pizda bi se usedla na +, - pa men ostane, hvala lepa

To si tko napisal kot da je kripto izjema. Za vse financne nalozbe velja isto. Pri nekaterih sicer lahko uveljavljas izgubo iz prejsnjega leta pri dobicku letosnjega, to je pa to.

Gregor P ::

Kaj, a da potem ne bo nič s slovensko davčno oazo oz. pralnico denarja, al kako zdaj?:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Jure14 ::

Meja za neobdavčeno bi morala biti 50.000€.
Ker to je nek znsek, ki ti omogoča živeti brez službe pri nas.
Je pa hkrati še vedno malo premalo za življenje v tujini.
Kar pomeni, da bi se več kripto srečnežev odločilo za "upokojitev" doma, sprostilo kakšno delovno mesto, hkrati bi pa večino zneska porabili v SLO.

15.000 si niti avta ne moreš kupit. In za večje zneske se bodo obvodi v tujini iskali.

Teh 15.000 je uporabnih edino, da vzameš kredit za bajto na 20 let in vsako leto 15.000 porabiš za plačilo kredita.

Invictus ::

Zakaj bi bili traderji kriptovalut neobdavčeni?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

49106 ::

Zakaj bi bili forex traderji neobdavčeni?

robbe ::

Ni vsak, ki ima kriptovalute trader.
Kolikor vem, pa tudi trgovanje na spot forex trgu ni obdavceno za fizicne osebe.

DePalmo ::

Jaz sem ZA 10%. Sem že odprl temo (in nisem dobil odgovora!) kako slediti oz. katera dokazila potrebuješ za FURS. Ker se tega nabere da še sam težko sledim, sem pač mislil da bom začel zbirat dokazila kar sproti, če pride do tega da bi moral kaj dokazovati. Sedaj pa so zelo poenostavili: si izplačaš, plačaš 10% in je vse legalno, pa še trest se nerabiš če boš oddal prave dokumente in če nisi kje kaj pozabil.

Tudi meja 15.000 je idealna za male ribe ki bi vrgli noter par 100e ali kakšnega tisočaka.

Sicer bi bilo bolje kot je sedaj: 0%, ampak vsega pač ne moremo imeti. Je tudi FURS zavohal da je v kriptu denar in da jim davki polzijo skozi prste.

Boobiz ::

15k letno? prenizek znesek. fak ta rupetina.
I'm drunk, what's your excuse?

DS5000 ::

Se mi dozdeva, da se najbolj pritozuje folk, ki sploh ne preseze 15kEUR v kriptu.
- do 15kEUR 0%
- od 15kEUR - 10% oz. 25% na profit je zastonj

Malo poglejte kakšne so obdavčitve po drugih državah. Naj nekdo, ki je nad 15kEUR napiše, da je predlog slab.
Ostali se lahko pa zadržite komentarjev, ker se vas v bistvu sploh ne tiče in ne boste plačali 0.

Edit: Vak ki je nad 15kEUR, se verjetno spozna na kripto svet in bo tudi pregoljufal če bo želel. (bankomati, kartice ....)
Jaz bom z veseljem plačal 10% in imam čisto vest in nisem v prekršku.

Boobiz je izjavil:

15k letno? prenizek znesek. fak ta rupetina.


Ostani v USDT, izplačaj 1x decembra, in potem 1x januarja. In si na 30k brez davka.
Če imaš dosti več, pa mislim, da ti nebo porblem plačat 10%.
Meni nebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DS5000 ()

FireSnake ::

DS5000: kot si rekel.
Jokajo taki, ki so narudarili za jurja.

Ostali, ki iamjo, so tiho, ker so srečni, da je tako.

Delnice? 25% na dobiček. Pa kdo joka?

To je balkanska mentaliteta: sama šmuglarija.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

starfotr ::

Pa zakaj klinac morajo biti vedno neki odpustki, izjeme, olajšave?

Enotno, vse v istem procentu se vzame in to je to. Najbolj pravično. Progresivno in ne vem kakšno obdavčevanje z miljon izjemami in olajšavami je neumnost.

Invictus ::

Zato, ker izjeme zlobirajo člene v zakonu, da plačajo manj.

A ni to logično...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ryanair ::

Hvala za novico, me je pomirila.... :D
Zdaj lahko mirno "trgujem" dalje. Pot do dejanskega zakona pa je še daleč.

IL_DIAVOLO ::

Dejansko je to davcna oaza :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kriptobog ::

Forex fantje. 0% ;)

robbe ::

DS5000 je izjavil:


Malo poglejte kakšne so obdavčitve po drugih državah. Naj nekdo, ki je nad 15kEUR napiše, da je predlog slab.


Predlog je slab.

Sprva bi bilo treba definirat kaj se sploh obdavcuje. Kaj se steje za kriptovaluto? Je to BTC, je to vsak token ki za vodenje knjigovodskega stanja uporablja tehnologijo verizenja blokov (blockchain) ? Je to vsak priliv, ki ga dobis iz racuna podjetja, ki je registrirano kot kripto menjalnica?

Drugo: Zakaj bi placeval 10% davka, ce sem za nakup uporabil nekaj drugega kot evro? Se strinjam da se DDV placa v enoti, ki je po godu drzavi, vendar zakaj bi bil na slabsem ce placam z BTCjem? Kaj ce recimo storitev placam v zlatu?

matijadmin ::

1) Dacarji so za pobirat davke, ne pa, da se igrajo zakonodajalčka. Kako procesno tehnikalijo, da predlagajo, bi še razumel, ampak tak vsebinski (sekvester), ahm ... Potem bodo morali tudi numizmatike, filateliste in druge zbiratelje z istimi vatli ...

2) Predlog je butast, ker bo imel za učinek predvsem odjave davčnega rezidentstva največjih zaslužkarjev in še več utaj, pri čemer ni nujno, da bodo ti ljudje potem tudi ostali doma, ob enem pa sijoče odraža silno nesposobnost tega organa (s takim poenostavljanjem); kar poglejte si sodno prakso - furs serijsko puši na sodiščih, ker velikokrat ne zna obrazložiti in zagovarjati svojih odločb.

3) A je Simić na glavo padel, ko je obljubljal skoraj davčni raj, zdaj pa takole?!
Vrnite nam techno!

andromedar ::

kriptobog je izjavil:

Forex fantje. 0% ;)


Kak to misliš?
https://www.forex-trgovanje.si/nasveti/...
Eh?

kriptobog ::

andromedar je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Forex fantje. 0% ;)


Kak to misliš?
https://www.forex-trgovanje.si/nasveti/...


Malo bolj se poglobi. Če trguješ zase in ne znotraj dejavnosti si tax free. to ti lahko razloži vsak računovodja in tudi na Fursu

DS5000 ::

matijadmin je izjavil:

1) ... ker bo imel za učinek predvsem odjave davčnega rezidentstva največjih zaslužkarjev in še več utaj, pri čemer ni nujno, da bodo ti ljudje potem tudi ostali doma ...
!


Moj post se nanaša samo na ta del (označen). Predlog je daleč od idealnega (in je samo predlog), ampak v tvoji točki vidim prav nasprotno.
Če imaš vsaj 100k v kriptu, se ti res zdi, da je predlog slab ? Še enkrat bom napisal. 10% je zastonj. Če naredijo 10% bodo ljudje delali prijave rezidenstva, samo da bodo lahko tukaj izplačali :)

WhiteAngel ::

Tale zakon bo itak namenjen za v bodoče. Kdor je pridno varčeval zadnjih 10 let v BTC, bo lepo zdele izplačal v EUR na svoj račun (brez obdavčitve) in potem nazaj na menjalnico, če bo hotel naprej varčevati. Bodoči dobički (in davki) se mu bodo šteli potem od te vsote dalje.

NubCake ::

DS5000 je izjavil:

Ostani v USDT, izplačaj 1x decembra, in potem 1x januarja. In si na 30k brez davka.
Če imaš dosti več, pa mislim, da ti nebo porblem plačat 10%.
Meni nebo.

Jaz sem razmišljal drugače, če je treba in ima kdo več, rečeš punci, bratu, fotru, majki, babici, vsakemu bližnjemu sorodniku, in ti lahko dvigne 15k na leto zastonj, čist dovolj, da vsak, ki bo hotel, ne bo plačal davka. Sicer pa tudi FURS ne bo vedel, če boš nakazal nekomu v tujino BTC in si kupil nekaj.

Drugače pa tisti, ki imajo miljone, itak ne bodo prodali Bitcoin-a (ali pa kakšne druge stvari, delnice, nepremičnine, ...), ampak ga "zastavili" banki, prejeli posojilo in ga odplačevali 10 let, si ponovno sposodli in ker bo vrednost (asset-a) narastla, so v bistvu naredili profit in si spet sposodiš za naslednjih 10 let... in to delaš v nedogled, brez da kaj odplačaš, razen obresti.

Lepo razloženo:

sniff ::

Sami finančni in davčni strokovnjaki. No pejdi lepo do banke in probaj zastaviti svoj kripto za kredit....boš mel že pri delnicah problem..

Sploh pa ne vem kaj jambrate. Če bi prišlo do regulative, da bi lahko izbiral med 10% na priliv ali 25% na dobiček, pa še 15.000€ oljašave ste lahko samo hvaležni.

Da vidm junaka, da svoj davčni domicil premakne v "davčno oazo". Večini se je problem še v drug mest preselt.

Heisenberg ::

Sorry za n00b vprašanje...

15000 neobdavčeno, ampak se vseeno plača potem dohodnina na to?

janezvalva ::

naj se enostavno dvigne DDV za dodatnih 5% pa adijo.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

matijadmin ::

DS5000 je izjavil:

matijadmin je izjavil:

1) ... ker bo imel za učinek predvsem odjave davčnega rezidentstva največjih zaslužkarjev in še več utaj, pri čemer ni nujno, da bodo ti ljudje potem tudi ostali doma ...
!


Moj post se nanaša samo na ta del (označen). Predlog je daleč od idealnega (in je samo predlog), ampak v tvoji točki vidim prav nasprotno.
Če imaš vsaj 100k v kriptu, se ti res zdi, da je predlog slab ? Še enkrat bom napisal. 10% je zastonj. Če naredijo 10% bodo ljudje delali prijave rezidenstva, samo da bodo lahko tukaj izplačali :)

Problem je (ne)utemeljenost take obdavčitve, pa naj bo malo ali dosti. Potrebno je imeti v vidu, da lahko povleče - in, če želimo biti načelni, tudi bi moralo povleči - za sabo resne fiskalne spremembe (daveke na marsikaj oz. na koncu koncev na karkoli). Za 100k najbrž res ne bo nihče menjeval davčnega rezidentstva, a bodo zagotovo iskali načine, kako to utajiti. Kar običajo odpira Pandorino skrinjico (enkrat utajevalec, zmeraj utajevalec).
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

winiwini ::

kaj pa v primeru, da se nekdo ravno s tem ukvarja. Torej s trgovanjem kripto valut. Mora najprej odpreti s.p. in nato še davek glede na velikost letnega izplačila? je kdo kaj o tem zasledil?

Mobidick ::

Teh 10% je letos 1x slabše kot je predlagal Simič že pred letom dni, in sicer je takrat govoril o 5% na unovčenje. Res pa, da takrat še ni bilo govora o olajšavi 15.000 eur (kar je lahko za nekoga veliko, za nekoga pa skoraj nič).

Predlog 1
Izplačila kriptovalut v nacionalne valute se obdavčijo s 5% in se smatrajo kot kapitalski dobiček, ki se ga prijavi ob oddaji poročila o kapitalskih dobičkih in se ne vštevajo v dohodnino. Izplačilo kriptovalut z izgubo je, ob dokazilu izvora, neobdavčeno.
Vir
The future is digital!

Jerry000 ::

Mi je všeč, ampak mi ni všeč. Ker kupujem stanovanje in nameravam izplačat vse kripto da sem brez kredita, je teh 10% ogromno. Zdaj moram 1x dlje čakat da mi vse zraste da bom imel dovolj za davek in stanovanje. 5% bi blo čist dost, 15k letno je pa čist premalo, še avta si nemoreš kupiti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

profesjonalc ::

Saj še ni nič v veljavi, izplačaj si zdaj in dokazi izvor, če te vprašajo, pa je problem rešen :)

Mato989 ::

Jerry000 je izjavil:

Mi je všeč, ampak mi ni všeč. Ker kupujem stanovanje in nameravam izplačat vse kripto da sem brez kredita, je teh 10% ogromno. Zdaj moram 1x dlje čakat da mi vse zraste da bom imel dovolj za davek in stanovanje. 5% bi blo čist dost, 15k letno je pa čist premalo, še avta si nemoreš kupiti


Kaj si tako nesposoben da ne morš v familji nafehtat par sorodnikov ki niso v cryptu da dvignejo vsak po 15k? in ti dajo darilo?

Fak eni pa res ne mislite...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

sniff je izjavil:


Da vidm junaka, da svoj davčni domicil premakne v "davčno oazo". Večini se je problem še v drug mest preselt.


Tisti, ki so v BTC "vložili" 100 EUR, ne bodo, ne. Ko pa je enkrat par 100k... Torej bodo davek plačevali spet ti, ki varčujejo za sladoled, veliki pa bodo odšli. Bravo furs.

tomaz- ::

ehh, jebiga, sem mislil svojih 9 bitkojnčkov držati še 10 let do penzije, pa bo zgleda treba dvignit pred tole pocarijo :(
Ne glede na to, da sem kupil k sreči precej nizko in je zrastel soliden kupček, jim ne dam 10 posto

bbbbbb2015 ::

c3p0 je izjavil:

Če si hodlal več kot leto, davka sploh ne bi smelo bit, saj ne gre za day oz. pattern trading.

Dokazat tudi ni težko. Kje je problem? Še tega ne zmorejo?


Problem je verjetno v kontroli. Za sedaj je tako, da oni pojma nimajo, na kateri borzi ali menjalnici imaš odprt račun, ter tudi ne morejo videti prometa, ker gre preko denarnic. Verjetno jih je že toliko kdo podučil, kako se (lahko) služi v kriptovalutah, od miniranja, do trgovanja, do ... obstaja še par stvari, skratka.

Nad vsem tem je problem, da oni kontrole nimajo. Eventuelno neko kontrolo dobijo, če kaj kapne na TRR, ampak še vedno je tako, da imaš kripto kartice, ter ti trošiš, od zadaj pa nalagaš v kripto valuti.

Zdaj, da plačueš 10% davek od miniranja, je smiselno in razumno. Od trgovanja seveda ni, ker lahko imaš hudo izgubo, oz. imaš zelo lep dobiček.

Se pa učijo in bodo pogruntali, ko bodo pogruntali, nek optimum.

Sicer pa, države že lep čas gruntajo, kako obdavčiti multinacionalke iz Nizozemske, Irske. In efektivno, do danes, še vedno niso našle načina. Najbojl efektiven način je, seveda, prometni davek. To je recimo imela Jugoslavija. Tam je bil promenti davek 6,5% in to je bilo to.

Jerry000 ::

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mi je všeč, ampak mi ni všeč. Ker kupujem stanovanje in nameravam izplačat vse kripto da sem brez kredita, je teh 10% ogromno. Zdaj moram 1x dlje čakat da mi vse zraste da bom imel dovolj za davek in stanovanje. 5% bi blo čist dost, 15k letno je pa čist premalo, še avta si nemoreš kupiti


Kaj si tako nesposoben da ne morš v familji nafehtat par sorodnikov ki niso v cryptu da dvignejo vsak po 15k? in ti dajo darilo?

Fak eni pa res ne mislite...

Zato ker...no, ne bom razlagal tu osebnih stvari. Fak ste eni res...

zmist ::

Izi je izjavil:

Na srečo te Fursove pijavke nimajo nobene besede in lahko samo sanjajo in predlagajo neumnosti.
Zadeva je čisto ensotavna. Kriptovalute so isto kot vse ostale valute. Kako bi zgledalo, če Euru zraste vrednost in bi morali kar naenkrat vsi plačati Fursu davek, ker je Euro vreden več.
Pri vseh valutah se davek plačuje ob transakcijah, tudi pri Kriptu te obdavčijo ob praktično vsaki transakciji. To kar predlaga Furs pa je navadna kraja.


Neumnost. Dobicki od kriptovalut (valuta v kriptovaluta je samo slabo poimenovanje) bi morali biti obdavceni kot vsaka druga igra na sreco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

c3p0 ::

Bedarija. Igra na srečo je po taki logiki lahko karkoli, še prečkanje ceste, sploh pa vse finančne investicije.

ViperR ::

zmist je izjavil:

Izi je izjavil:

Na srečo te Fursove pijavke nimajo nobene besede in lahko samo sanjajo in predlagajo neumnosti.
Zadeva je čisto ensotavna. Kriptovalute so isto kot vse ostale valute. Kako bi zgledalo, če Euru zraste vrednost in bi morali kar naenkrat vsi plačati Fursu davek, ker je Euro vreden več.
Pri vseh valutah se davek plačuje ob transakcijah, tudi pri Kriptu te obdavčijo ob praktično vsaki transakciji. To kar predlaga Furs pa je navadna kraja.


Neumnost. Dobicki od kriptovalut (valuta v kriptovaluta je samo slabo poimenovanje) bi morali biti obdavceni kot vsaka druga igra na sreco.


Katere igre na sreco pa so obdavcene? Kazino je neobdavcen, sportne igre so neobdavcene, poker je neobdavcen?

Problem je, ker se v "krptovalute" vlaga z namenom hitrega zasluzka. To enostavno resis, da uvedes visok davek, npr. Prodaja kovanca po 1-3 let z davkom 40%.

Ce je pa tvoj primarni namen vlaganje pa davka ni(oz. se niza z leti). S tem tudi "obvarujes" narod pred vlaganjem v random kovance, kjer vecina ljudi popusi.

boolsheat ::

DS5000 je izjavil:

Se mi dozdeva, da se najbolj pritozuje folk, ki sploh ne preseze 15kEUR v kriptu.
- do 15kEUR 0%
- od 15kEUR - 10% oz. 25% na profit je zastonj

Malo poglejte kakšne so obdavčitve po drugih državah. Naj nekdo, ki je nad 15kEUR napiše, da je predlog slab.
Ostali se lahko pa zadržite komentarjev, ker se vas v bistvu sploh ne tiče in ne boste plačali 0.

Edit: Vak ki je nad 15kEUR, se verjetno spozna na kripto svet in bo tudi pregoljufal če bo želel. (bankomati, kartice ....)
Jaz bom z veseljem plačal 10% in imam čisto vest in nisem v prekršku.

Boobiz je izjavil:

15k letno? prenizek znesek. fak ta rupetina.


Ostani v USDT, izplačaj 1x decembra, in potem 1x januarja. In si na 30k brez davka.
Če imaš dosti več, pa mislim, da ti nebo porblem plačat 10%.
Meni nebo.



Predlog je seveda zelo slab... V isti koš meče varčevalce (hodlerje) in "Pro" je (traderje)... Pa omejitev 15k je smešna. Od kje so to potegnili?

Trenutna ureditev je boljša, manjka pa seveda transparentnosti pri tem kje so meje za FURS.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obdavčitev nepremičnin - zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31185311 (80121) Mr.B
»

Dohodnina 2007 - Nateg? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17013011 (8913) Ziga Dolhar

Več podobnih tem