» »

Težave "podnajemnikov", ki to nista

Težave "podnajemnikov", ki to nista

kuall ::

poznam primere, ko je nekdo dolgo živel nekje, je postal lastnik nekdo drug, ga je lahko vrgel ven.
primoz_ je itak zbrkljal pojem, kaj pomeni posest. če ti nekdo dovoli uporabljat njegovo lastnino imaš posest. OP ni dovolil torej nimata več posesti. je to tako težko razumeti.
vprašanje je, ali se posest deduje? zelo čudaško bi bilo, če bi se.

hipertija ::

Bomo videli kaj prinese pogovor z njima. Drugače pa: kdo je rekel da nekoga vržeš iz hiše čez noč. Saj zato se pa poda roke izselitve, da si oseba najde nov dom, pa tudi če je socialni blok.

Bosta pač mogla začet delat in živeti, kot vsi ostali.
Prekle za kurnk

PrimoZ_ ::

kuall je izjavil:

poznam primere, ko je nekdo dolgo živel nekje, je postal lastnik nekdo drug, ga je lahko vrgel ven.
primoz_ je itak zbrkljal pojem, kaj pomeni posest. če ti nekdo dovoli uporabljat njegovo lastnino imaš posest. OP ni dovolil torej nimata več posesti. je to tako težko razumeti.
vprašanje je, ali se posest deduje? zelo čudaško bi bilo, če bi se.


OP je sam rekel da je dedek dovoli, da teta in njen sin živita tam.
Če sta tam še prijavljena je pa še toliko manj dvomov.

In to da je dedek "prodal" vse skupaj OP-u, ne poemni da se je prvotna "pogodba"(ustni dogovor) izničila.

Zdej pa pojdi bit neumne kam drugam.

hipertija je izjavil:

Bomo videli kaj prinese pogovor z njima. Drugače pa: kdo je rekel da nekoga vržeš iz hiše čez noč. Saj zato se pa poda roke izselitve, da si oseba najde nov dom, pa tudi če je socialni blok.

Bosta pač mogla začet delat in živeti, kot vsi ostali.


Jaz sem ti samo napisal, da se ne lotevaj stvari enostransko in po kavbojsko. Ker to slednje bo pač lahko pripeljalo do tega, da boš na koncu imel težave ti za motenje posesti.
Dobi si odvetnika, zna biti na dolgi rok najceneje.

Ne podcenjuj tako imenovanih "propalic" njima se gre tu a streho nad glavo in se zna zgoditi da se bosta bolj angažirala, kot si misliš. Sploh pa imata na oljo brezplačno pravno pomoč.
In v primeru sorodnikov, se je aktiviral še sin od tega gospoda. Seveda ne zato, da bi ga vzel k sebi v stanovanje, mu je pa zrihtal odvetnika, ga vozil na sodnijo, itd ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

kuall ::

kaj pa če ima ta najemnik otroke? bodo lahko živeli tudi zastonj v tej nepremičnini? in njihovi otroci? kje se ustavi?
meni bi bilo bolj logično, da posestvo drži, dokler je prvotni lastnik. če lastnik postane nekdo drug je izničeno.

primer se lahko zreducira na tale bolj poenostavljen primer:
avto daš v uporabo (posest) kolegu.
avto prodaš.
kupec hoče avto uporabljati.
kdo ga zdaj lahko uporablja? kupec ali kolega?

hipertija ::

No pa konec koncev tako kot sem že včeraj napisal: da meni očitno pripada doma pol bajte, ker pač v polovici bajte živim... in zdaj fotr in mama prodata bajto nekomu in jaz ne rabim spakirat, ker tukaj živim 28 let?? in mi novi lastnik nič ne more.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

Utk ::

Ko si dobil bajto nisi vedel kakšno je stanje s tisto staro bajto? Te je dedek v resnici ogoljufal? Dej se zamisli kaj govoriš. On jim je dovolil tam živet, normalno, sej mu je vnuk, glih tako kot ti. Tudi če malo manj priden. Ti si pa takšno stanje pač prevzel.

kuall ::

hipertija je izjavil:

ker pač v polovici bajte živim

raje reci, da uporabljaš celo bajto in bo po _Primozevi logiki ™ bajta za vekomaj pripadala tebi in vsem tvojim potomcem. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

hipertija ::

Utk je izjavil:

Ti si pa takšno stanje pač prevzel.

kar pa še ne pomeni, da stanja ne smem spremeniti??
Prekle za kurnk

Utk ::

hipertija je izjavil:

Utk je izjavil:

Ti si pa takšno stanje pač prevzel.

kar pa še ne pomeni, da stanja ne smem spremeniti??

Seveda smeš. Samo ne tako kot si ti predstavljaš.

PrimoZ_ ::

kuall je izjavil:

hipertija je izjavil:

ker pač v polovici bajte živim

raje reci, da uporabljaš celo bajto in bo po _Primozevi logiki ™ bajta za vekomaj pripadala tebi in vsem tvojim potomcem. :D


Nič ne pomaga če budališ.

Nekaj je lastništvo, drugo je pa posest. In vse kar sem jaz rekel, da mu ne priporočam enostranskih ukrepov ala menjanje ključavnic, odklaplanja vode/elektrike, prepovedovanje imeti punco/družino...
Ker to pač lahko vodi v tožbo za motenje posesti.

Naredi naj pa po svojem. Jaz vem da bi šel do dvetnika.

Utk ::

Če ti začneš opletat z odvetniki (v smislu tožbe, posvetuješ se seveda lahko), bojo tudi oni. In potem bo rezultat lahko tudi zelo presenetljiv. Da jim ne boš nazadnje še kakšno kopalnico obnavljal in podobno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

hipertija ::

Ni strahu, ker je to opcija d, pa mislim da do tega ne bo prišlo, ker se bomo že dogovorili da bo prav.

Hvala vsem za odgovore, sicer niso takšni kot bi jih želel, če bi že do opcije d kdaj prišlo, po drugi strani pa vsaj vemo pri čem smo.
Prekle za kurnk

PrimoZ_ ::

Sej jaz te čisto razumem, da bi rad imel urejeno okolico, da ni romsko naselje. Imaš vso pravico to zahtevat.
In če greš do njiju da se kulturno pogovoriš kaj in kako bi rad, to čisto podpiram.

Samo v primeru da te ignoritata ali direktno odjebeta, se ne poslužuj gostilniških metod da ju boš vrgel na cesto, jima odklopil vodo/elektriko ali podobno, ker se bo to končalo slabo zate.

kuall ::

Vse si zbrkljal.
Nima pravice zahtevat, kako živita. Saj smo svobodni. Če enemu paše živet med piksnami ima vso pravico tako živeti.
Ima pa pravico ju vreči iz svoje lastnine. Seveda ne fizično, tu bo rabil formalno pomoč. Obstaja ena oddaja iz Anglije, kjer je prav ena specializirana firma, ki meče ven podnajemnike, ki nočejo iti ven. Dosti dela imajo.

PrimoZ_ ::

kuall je izjavil:

Vse si zbrkljal.
Nima pravice zahtevat, kako živita. Saj smo svobodni. Če enemu paše živet med piksnami ima vso pravico tako živeti.
Ima pa pravico ju vreči iz svoje lastnine. Seveda ne fizično, tu bo rabil formalno pomoč. Obstaja ena oddaja iz Anglije, kjer je prav ena specializirana firma, ki meče ven podnajemnike, ki nočejo iti ven. Dosti dela imajo.


Mogoče malo slabo napisano. Ima pravico povedati svoje mnenje glede okolice in kako bi želel da je urejeno. Onadva pa imata pravico se na to požvižgati. Bistveno je, kot že napisano, v kulturnem pogovoru.
In predvsem naj se jih ne loti z nekimi kavbojskimi metodami, kot so zapiranje vode, odklapalanje elktrike, vunbacači, ...
Ker bo vse to močno poslabšalo njegove pravne možnosti, če ga zvelečjo pred sodišče.

kuall ::

S tem se pa strinjam. Itak pa je to odvisno od značaja, normalen človek se ne bi mogel pripraviti, da bi šel delati neke čudaške akcije. Ker je večina ljudi dokaj normalnih lahko mirno sklepamo, da je tudi OP in ni potrebe, da se mu svetuje, kot da ni.

hipertija ::

Vsekakor sem in hočem biti normalen in kulturen človek, pa tudi težav se mi resnično ne da reševati s prepirom in kregarijo, pa tudi na splošno nisem človek, da bi nekoga vrgu na cesto, sploh pa ne na lastno pest. Kot že večkrat napisano, bi samo rad mir in red okoli hiše, da me ni sram pripeljat kolegov ali sodelavcev k hiši in da lahko v miru porihtamo hišo in okolico. Niti od njiju ne potrebujem nobene najemnine in nič.
Prekle za kurnk

Knez Fjodor ::

Lepa beseda lepo mesto najde. Pa četudi na dolgi rok. Ni enostavno, nemalokrat tudi ni prijetno, lahko traja, ampak gre. Obstaja možnost tudi pozitivnega presenečenja. Drugače pa bo pač OP moral bolj zavihati rokave, kot si je predstavljal (kakšne stvari redno sam pucat), ampak ne bo imel vojne na lastnem vrtu in življenjskih zamer. To je tudi nekaj vredno.

digitalcek ::

JanK je izjavil:

Sestricna se je najemnika, ki ni hotel iz stanovanja, zelo elegantno resila.

Najela je velikega vunbacitelja, ga prosila, da si pripravi kufercek za nekaj dni in se z njim prikazala v stanovanju. Potem pa najemniku razlozila, da ga pac ne sme vreci ven. Ji pa prav noben ne more prepreciti, da bi apartma hkrati oddala se komu drugemu. Kdo bo spal na postelji in kdo na trdem kavcu v kuhinji se bosta pa ze sama zmenila.

Po treh dneh je bilo stanovanje prazno... >:D


Bravo. Tako je treba s takimi!

Sem si že c/p in javil bom tudi kolegu, ki ima z enim podnajemniškim gnojem podobne težave.

PrimoZ_ ::

digitalcek je izjavil:

JanK je izjavil:

Sestricna se je najemnika, ki ni hotel iz stanovanja, zelo elegantno resila.

Najela je velikega vunbacitelja, ga prosila, da si pripravi kufercek za nekaj dni in se z njim prikazala v stanovanju. Potem pa najemniku razlozila, da ga pac ne sme vreci ven. Ji pa prav noben ne more prepreciti, da bi apartma hkrati oddala se komu drugemu. Kdo bo spal na postelji in kdo na trdem kavcu v kuhinji se bosta pa ze sama zmenila.

Po treh dneh je bilo stanovanje prazno... >:D


Bravo. Tako je treba s takimi!

Sem si že c/p in javil bom tudi kolegu, ki ima z enim podnajemniškim gnojem podobne težave.


Bravo. Upam da tisti takoimenovani gnoj bere temo oz. kako drugače ve, da gre to za motnje posesti in tistega kolega iztoži za toliko da bo brez problema imel za polog za lastno nepremičnino.
Mogoče da kar odkupi stanovanje od tega kolega.

V zahvalo te bo zagotovo peljal na kako kavo, sok ali pivo.

digitalcek ::

PrimoZ_ je izjavil:


In predvsem naj se jih ne loti z nekimi kavbojskimi metodami, kot so zapiranje vode, odklapalanje elktrike, vunbacači, ...


Recimo, internet, oziroma wi-fi signal ima polno pravico, da VSAK DAN crkne za nekaj ur.
Najbolje proti večeru, ko prode podnajemnik iz službe.

Na morebitno pritožbo najemnika lastnik lahko izjavi: Pa saj dela.
Dela, ampak le dopoldne, ko je najemnik v službi...

Treba je uporabljat možgane, pa lahko jebeš ne samo podnajemnika, ampak tudi državne "organe"...

PrimoZ_ je izjavil:

digitalcek je izjavil:

JanK je izjavil:

Sestricna se je najemnika, ki ni hotel iz stanovanja, zelo elegantno resila.

Najela je velikega vunbacitelja, ga prosila, da si pripravi kufercek za nekaj dni in se z njim prikazala v stanovanju. Potem pa najemniku razlozila, da ga pac ne sme vreci ven. Ji pa prav noben ne more prepreciti, da bi apartma hkrati oddala se komu drugemu. Kdo bo spal na postelji in kdo na trdem kavcu v kuhinji se bosta pa ze sama zmenila.

Po treh dneh je bilo stanovanje prazno... >:D


Bravo. Tako je treba s takimi!

Sem si že c/p in javil bom tudi kolegu, ki ima z enim podnajemniškim gnojem podobne težave.


Bravo. Upam da tisti takoimenovani gnoj bere temo oz. kako drugače ve, da gre to za motnje posesti in tistega kolega iztoži za toliko da bo brez problema imel za polog za lastno nepremičnino.
Mogoče da kar odkupi stanovanje od tega kolega.

V zahvalo te bo zagotovo peljal na kako kavo, sok ali pivo.


Pojma nimaš!

V dvosobno stanovanje lahko lastnik KADAROLI v drugo, nezasedeno sobo, pripelje še enega najemnika.

Vkolikor ni v pogodbi napisano drugače... KAR pa NI! Ker lastnik ni neumen, da bi si zapiral možnosti, ki jih ima....

Zgodovina sprememb…

Jure14 ::

Stara hiša ima ločen priklop elektrike?
Kdo plačuje račune?
Zmanjšaj varovalko na 10A, zaradi požarne nevarnosti.

Voda? Ima svoj števec?
Plačuje?
Po zakonu ima "dostop do vode", tudi če mu samo en šlauf pred hišo potegneš.

Plin? Dimniki? Dimnikar?

Kako se je sploh dedek dogovoril s "stanovalci", kdo plačuje vzdrževanje?

fikus_ ::

Kuall:"poznam primere, ko je nekdo dolgo živel nekje, je postal lastnik nekdo drug, ga je lahko vrgel ven."

Verjamem, da poznaš primere in tudi možno je to, ne poznaš pa podrobnosti!

c3p0 ::

PrimoZ_ je izjavil:


Nekaj je lastništvo, drugo je pa posest. In vse kar sem jaz rekel, da mu ne priporočam enostranskih ukrepov ala menjanje ključavnic, odklaplanja vode/elektrike, prepovedovanje imeti punco/družino...
Ker to pač lahko vodi v tožbo za motenje posesti.

Naredi naj pa po svojem. Jaz vem da bi šel do dvetnika.


Ne vem kaj se še pričkate. Saj smo eni že zdavnaj napisali, naj, če ne gre drugače, sproži postopek izselitve. To pa ne gre preko vselitve vunbacitelja ali menjavanja ključavnic na lastno pest in cvikanja kablov. Rabi odvetnika.

UganiKdo ::

digitalcek je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:


In predvsem naj se jih ne loti z nekimi kavbojskimi metodami, kot so zapiranje vode, odklapalanje elktrike, vunbacači, ...


Recimo, internet, oziroma wi-fi signal ima polno pravico, da VSAK DAN crkne za nekaj ur.
Najbolje proti večeru, ko prode podnajemnik iz službe.

Na morebitno pritožbo najemnika lastnik lahko izjavi: Pa saj dela.
Dela, ampak le dopoldne, ko je najemnik v službi...

Treba je uporabljat možgane, pa lahko jebeš ne samo podnajemnika, ampak tudi državne "organe"...

PrimoZ_ je izjavil:

digitalcek je izjavil:

JanK je izjavil:

Sestricna se je najemnika, ki ni hotel iz stanovanja, zelo elegantno resila.

Najela je velikega vunbacitelja, ga prosila, da si pripravi kufercek za nekaj dni in se z njim prikazala v stanovanju. Potem pa najemniku razlozila, da ga pac ne sme vreci ven. Ji pa prav noben ne more prepreciti, da bi apartma hkrati oddala se komu drugemu. Kdo bo spal na postelji in kdo na trdem kavcu v kuhinji se bosta pa ze sama zmenila.

Po treh dneh je bilo stanovanje prazno... >:D


Bravo. Tako je treba s takimi!

Sem si že c/p in javil bom tudi kolegu, ki ima z enim podnajemniškim gnojem podobne težave.


Bravo. Upam da tisti takoimenovani gnoj bere temo oz. kako drugače ve, da gre to za motnje posesti in tistega kolega iztoži za toliko da bo brez problema imel za polog za lastno nepremičnino.
Mogoče da kar odkupi stanovanje od tega kolega.

V zahvalo te bo zagotovo peljal na kako kavo, sok ali pivo.


Pojma nimaš!

V dvosobno stanovanje lahko lastnik KADAROLI v drugo, nezasedeno sobo, pripelje še enega najemnika.

Vkolikor ni v pogodbi napisano drugače... KAR pa NI! Ker lastnik ni neumen, da bi si zapiral možnosti, ki jih ima....

So budale in potem je digitalcek...

Jure14 je izjavil:

Stara hiša ima ločen priklop elektrike?
Kdo plačuje račune?
Zmanjšaj varovalko na 10A, zaradi požarne nevarnosti.

Voda? Ima svoj števec?
Plačuje?
Po zakonu ima "dostop do vode", tudi če mu samo en šlauf pred hišo potegneš.

Plin? Dimniki? Dimnikar?

Kako se je sploh dedek dogovoril s "stanovalci", kdo plačuje vzdrževanje?

Sodisce take budalastine resuje po hitrem postopku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

hipertija ::

Ne bom več razglabljal o dotičnem primeru, pa v bistvu tudi lahko zaklenemo temo, ker smo prišli do zaključka:
- pogovor in počasi navaditi na nov sistem (pravzaprav sem se že pogovarjal z njim danes zjutraj in je deloval precej skulirano, verjetno se zaveda tega, da pač ne bo enako kot prej + dogovorjena sva še, da se tekom tedna sestanemo in dogovorimo par zadev, kar seveda nima smisla razglabljati preko telefona - red, plačevanje itd.)
- trši prijemi, vendar ne v smislu nagajanja oz. na lastno pest
- stopiti k odvetniku in sprožiti postopek izselitve

Mislim pa, da je bistvo postaviti pravila igre zdaj in tudi če je prva zamera, kot pa zadnja zamera v obliki odvetnikov.

Case closed!
Prekle za kurnk

digitalcek ::

UganiKdo je izjavil:


So budale in potem je digitalcek...

Ti res misliš, da lastnik v dvosobno stanovanje ne more vzeti še enega najemnika?

Ali da ne sme, če gre recimo za 4-sobno stanovanje, eden od dveh ali treh najemnikov ob sobotah, še raje pa ob nedeljeh zjutraj v skladu s hišnim redom ob 7,00 zjutraj v svoji sobi rolat po ojačevalcu in zvočnikih ansambel Lojzeta Slaka, in to 4 ure?

Na malo nočnejši jakosti od "sobne"?

Si pa naivnež.

zmaugy ::

Ti res misliš, da lastnik v dvosobno stanovanje ne more vzeti še enega najemnika?


Fak, kakšne neumnosti človek prebere na ST!
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

svecka ::

ko gresta a morje, preprosto zazgi hišo in je problem resen.

r3dkv1c4 ::

hipertija je izjavil:

Pozdravljeni,

na vas se obračam za povsem človeško in pravno + moralno vprašanje. Situacija je pa sledeča:
predlani sem po preužitni pogodbi od starega očeta dobil v trajno last in posest dve parceli, od tega je na eni parceli starejša hiška + nova hiša. Pri preužitni pogodbi sem se zavezal skrbeti zanjga (kar bi itak, ker si to zasluži), hkrati pa mu pripada spodnje nadstropje v tej novi hiši do smrti. Zastopimo se zelo dobro, pa tudi etaže so ločene, tako da se lahko lepo umaknemo en pred drugim, kadar je pač kdo utrujen od tega ali drugega.
Srž problema pa je ta stara hiška, v kateri pa že cca. 20 let živita teta (ni moja prava teta, ampak žena od mojega pravega strica, ki se je odločil iti od tu in začeti kao znova... who knows) in sin. Načeloma se razumemo, vendar mi sedaj, ko želim nekaj narediti na novi hiši in začeti vlagati v nepremičnino, počasi najedata zaradi večih zadev:
- sin ima vsak dan obiske, raznorazne naduvance, celo da se kdo z neregistriranim vozilom pripelje, sedaj ne več, so pa bile prisotne tudi ganđe in podobno. NIti ne pozdravljajo, cigaretni ogorki se mečejo po zelenici itd.
- pred vhodom oz. nadstreškom pred njuno hiško ležijo plastenke, orodja, motorji ni da ni, torej povsem romski sistem (pa upam, da jih ne užalim)
- raznorazne druge malenkosti, ki se ob vsakem mojem obisku pojavijo
- oba sta brezposelna, fušata, ne fušata... kakor kdaj. Pravzaprav nimata v lasti povsem ničesar, ne vem niti, če sta zdravstveno zavarovana... ampak to je njuna zadeva, vsekakor pa za njiju ne dam centa oz. še več, sedaj je stari ata sam plačeval komunalni prispevek, čistil okoli hiše za njima, sam plačeval razne davke na stavbna zemljišča oz. nepremičnino... ostalo k sreči imata ločeno. Problem je, da sta hiši precej tesno skupaj, skupen dovoz oz. parking, za dostop do hiše pa morata mimo nove hiše.

Moti me, ker sem človek, ki ima rad urejenost. Trudil sem se za dobro službo in za solidno življenje, sedaj pa mi v življenje vstopata dva, ki sta popolno nasprotje. Razumem, da bi o tem moral razmišljati prej, ampak hej... še zmeraj je to nepremičnina, ki jo lahko v najslabšem primeru prodam ali dam v najem.

Ta teden sledi sestanek, kjer se jima bo razložilo, da smo s temi zadevami zaključili in se bodo postavili pogoji. Zanima pa me, kaj lahko naredimo v primeru, da se ne strinjata oz. da si bi upala še vžigati nazaj.
Zanima me, kakšen je postopek, da ju enostavno zabrišem iz nepremičnine, ki je sedaj v moji lasti. V bistvu sta podnajemnika, ki to nista.

Prosim za realne odgovore in mnenja

Greš, poveš kaj in kako, ostalo naredi odvetniška družba v izogib problemom.
Nato, čakaj.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

digitalcek ::

zmaugy je izjavil:

Ti res misliš, da lastnik v dvosobno stanovanje ne more vzeti še enega najemnika?


Fak, kakšne neumnosti človek prebere na ST!


Ti pa res nimaš možnosti, da kdajkoli "zmagaš". Ne v realnem življenju, ne na sodišču.

Ker poznam vsaj 3 primere, ko imajo lastniki v večjih meščanskih stanovanjih (3, ali 4 sobna) SPREMINJAJOČE število podnajemnikov. In to število se spreminja včasih tudi večkrat letno.

Če kakšnemu najemniku to ni prav, lahko gre. In pride drugi, ki mu je to prav, oziroma ga ne moti.

l0g1t3ch ::

digitalcek je izjavil:

UganiKdo je izjavil:


So budale in potem je digitalcek...

Ti res misliš, da lastnik v dvosobno stanovanje ne more vzeti še enega najemnika?

Ali da ne sme, če gre recimo za 4-sobno stanovanje, eden od dveh ali treh najemnikov ob sobotah, še raje pa ob nedeljeh zjutraj v skladu s hišnim redom ob 7,00 zjutraj v svoji sobi rolat po ojačevalcu in zvočnikih ansambel Lojzeta Slaka, in to 4 ure?

Na malo nočnejši jakosti od "sobne"?

Si pa naivnež.


Ne sme. Mnenje sodelavca pravnika.
Če si oddal stanovanje, nimaš kaj naknadno oddajati posameznih sob.

Močno dvomim, da je bilo oddano in v pogodbo zapisano, da se najema samo prostore X in Y, medtem ko Z pa ne.

Iluvatar ::

Kako rešit zadevo? Reši jo tako pametno, kot jo je stari ata... Naredi tako, da bo to postal od nekoga drugega problem.

PrimoZ_ ::

Zakaj misliš da je stari ata to imel za problem ?
Gospa je ubistvu (nekdanja?) žena njegovega sina, in njen sin je njegov vnuk.

Meni se zdi povsem človeško, da jima je dovolil naprej bivati v tisti drugi stari hiši.

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Zakaj misliš da je stari ata to imel za problem ?
Gospa je ubistvu (nekdanja?) žena njegovega sina, in njen sin je njegov vnuk.

Meni se zdi povsem človeško, da jima je dovolil naprej bivati v tisti drugi stari hiši.


Meni se zdi še bolj človeško da hočeš imet svojo lastnino tako porihtano kot si nekdo kot lastnik želi in še več, da nočeš gledat zastojnkarstva enih ki ne delajo ti pa se trudiš...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

Ker te bosta dva zastonjkarja v podirajoči hiši res tako okrajšala.
Pejt jokar atiju pa mamic, da ti nakažete še par tisočakov.

Iluvatar ::

Lepo, da jim je dovolil tam živeti, problem pa je z njimi gotovo imel, če ne drugega je pospravljal za njimi. Po sliki sodeč, ki jo je objavil op je gotovo še bil kak drug problem kdaj, pa se mogoče niti ni upal kaj reševati in se truditi okoli tega na stara leta.

Op pa bi rad uredi zadeve. Moj nasvet je, da uredi tako, da postane vse to problem nekoga drugega. Kako? Recimo da v najem nekomu, proda nekomu, saj za starega oceta lahko kljub temu skrbi in ima dobre odnose z njim, tudi ce ne zivi sam tam ali ima tam najemnika.

UganiKdo ::

digitalcek je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ti res misliš, da lastnik v dvosobno stanovanje ne more vzeti še enega najemnika?


Fak, kakšne neumnosti človek prebere na ST!


Ti pa res nimaš možnosti, da kdajkoli "zmagaš". Ne v realnem življenju, ne na sodišču.

Ker poznam vsaj 3 primere, ko imajo lastniki v večjih meščanskih stanovanjih (3, ali 4 sobna) SPREMINJAJOČE število podnajemnikov. In to število se spreminja včasih tudi večkrat letno.

Če kakšnemu najemniku to ni prav, lahko gre. In pride drugi, ki mu je to prav, oziroma ga ne moti.


Ko funkcionalna nepismenost forumskih idiotov doseže povesem nove razsežnosti...

A znaš razložit kako ima oddajenaje sob karkoli z primerom , ki ga opisuje OP, brez da izpadeš še večji bedak?

Če je nepremičnina oddana osebi X, potem lastnik ne more taiste nepremičnine ali dela le te oddat v najem še osebi Y.

digitalcek je izjavil:

UganiKdo je izjavil:


So budale in potem je digitalcek...

Ti res misliš, da lastnik v dvosobno stanovanje ne more vzeti še enega najemnika?

Ali da ne sme, če gre recimo za 4-sobno stanovanje, eden od dveh ali treh najemnikov ob sobotah, še raje pa ob nedeljeh zjutraj v skladu s hišnim redom ob 7,00 zjutraj v svoji sobi rolat po ojačevalcu in zvočnikih ansambel Lojzeta Slaka, in to 4 ure?

Na malo nočnejši jakosti od "sobne"?

Si pa naivnež.


PReberi si Zakon ojavnem redu in miru. Toliko, da boš mogočel dovmel kake idiotizme razlagaš. BTW.: Hišni red ni nad zakonom.

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Zakaj misliš da je stari ata to imel za problem ?
Gospa je ubistvu (nekdanja?) žena njegovega sina, in njen sin je njegov vnuk.

Meni se zdi povsem človeško, da jima je dovolil naprej bivati v tisti drugi stari hiši.


Meni se zdi še bolj človeško da hočeš imet svojo lastnino tako porihtano kot si nekdo kot lastnik želi in še več, da nočeš gledat zastojnkarstva enih ki ne delajo ti pa se trudiš...


Govedu kot si ti, ki z človečnostjo nima niti toliko skupnega kot je črnega za nohti pač ne more bit jasno, da imajo najemniki pravice, ki jih lastnik ne more samovoljno odvzet, ker se mu tako dvigne.

l0g1t3ch je izjavil:

digitalcek je izjavil:

UganiKdo je izjavil:


So budale in potem je digitalcek...

Ti res misliš, da lastnik v dvosobno stanovanje ne more vzeti še enega najemnika?

Ali da ne sme, če gre recimo za 4-sobno stanovanje, eden od dveh ali treh najemnikov ob sobotah, še raje pa ob nedeljeh zjutraj v skladu s hišnim redom ob 7,00 zjutraj v svoji sobi rolat po ojačevalcu in zvočnikih ansambel Lojzeta Slaka, in to 4 ure?

Na malo nočnejši jakosti od "sobne"?

Si pa naivnež.


Ne sme. Mnenje sodelavca pravnika.
Če si oddal stanovanje, nimaš kaj naknadno oddajati posameznih sob.

Močno dvomim, da je bilo oddano in v pogodbo zapisano, da se najema samo prostore X in Y, medtem ko Z pa ne.


Ko imaš za najemodajalca govnaše tipa digitalček se točno to dogaja. Ampak to je omejeno na gnoj od gnoja, ki molze študente in nima ničesar s konkretno temo. Tako, da digitalčkove poste je predvem treba jemat v kontektu funkcionalne nepisnosti in huduih duševnih motenj avtorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Raptor F16 ::

m0LN4r je izjavil:

Upam, da resis zadevo cim prej. Jaz samo omenim, da smo imeli podnajemnico, ki je kao pucala in kadila, ampak stanovanje, ko smo prisli po enem letu je bilo crno. Pucamo ga ze 3. al 4. rundo, pa se kr smrdi, kot kadilnica, pohistvo, parket ima siv sloj katrana na seb, na vratih se je naredil crn lepljiv okvir katrana, bela okna so siva, vse povrsine so sive. Luftamo ze 2-3 tedne.
Ampak ona je pucala je rekla, pa luftala. Tus kabina je rumenozelena po celem, spodaj 2cm debeli crni robovi od dima. Mizo so zazgal, verjetno kaj igrali z ognjem in zlico, nato so mizo olupli in z lepilnim trakom polepli.

Skratka kar hocem rect, ona je po njenih besedah pucala, in njej se zdi spucano. Faking parket se lepi od katrana in je crn, z zida so visele pol meterske crne pajcevine. Jaz mocno dvomim, da bomo to zrihtali nazaj tako kot je bilo.


Tega smradu se boste rešil samo z ozonom ampak v isti stavbi ne sme bit nikogar da se ne bo kdo zadušu.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

FlyingBee ::

Zaradi več problemov, ne zaradi večih.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

zmaugy ::

digitalcek je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ti res misliš, da lastnik v dvosobno stanovanje ne more vzeti še enega najemnika?


Fak, kakšne neumnosti človek prebere na ST!


Ti pa res nimaš možnosti, da kdajkoli "zmagaš". Ne v realnem življenju, ne na sodišču.

Ker poznam vsaj 3 primere, ko imajo lastniki v večjih meščanskih stanovanjih (3, ali 4 sobna) SPREMINJAJOČE število podnajemnikov. In to število se spreminja včasih tudi večkrat letno.

Če kakšnemu najemniku to ni prav, lahko gre. In pride drugi, ki mu je to prav, oziroma ga ne moti.


Sem hotel komentirati, ampak ni vredno...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zobnik ::

sem nehal po parih postih brat, ste res prave žlehtnobe, vi bi metal folk ven k tam živi že več let.

Horas ::

zobnik je izjavil:

sem nehal po parih postih brat, ste res prave žlehtnobe, vi bi metal folk ven k tam živi že več let.


zadrogirano in delomzrniško drhal itak

zobnik ::

Take nabijem ven čez okn, še fotra sem še predno je hotu s pijačo v bajto, nema alkohola, drog, cigaretov...govorim o nečem drugem, da nekdo, ki tega ne uživa ne moreš iz žlehtobe ven metat.

Hren1 ::

Tudi če nekdo uživa vse možne droge, to še ni razlog za ven metat.


Bolj zanimiv se mi zdi občutek, da bi op šel tako daleč in podtaknil sadiko pred hišo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hren1 ()

zobnik ::

v takem primeru mora država poskbet za take ljudi, finančno breme pa se obesi na "žlehtobe" z višjim davki in podobno.

Hren1 ::

Kaj mora država poskrbet, da ne boš užival preveč sladkorja? Cigareti imajo cel kup davščin in trošarin, alkohol tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hren1 ()

zobnik ::

danes imaš podobno, ljudje na socialnih tranferjih, ki jih plačajo drugi ki delajo, namesto da bi pomagal tem na socialnih tranferjih da so tu oni aktivno zaposleni.

Hren1 ::

Kolega, pretepate slamnatega moža.

sekvap ::

veš kaj mi je še padlo na pamet. Skliči ju na sestanek, preseneti ju z najemno pogodbo za 3 mesece in brez plačila, kao da naj podpišeta da bosta vzdrževala red in čistočo, potem pa ko se pogodba izteče imaš pa legalno opcijo da jih vržeš ven, ker je pogodba potekla :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[najem stanovanja] Obveznosti najemojemalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
819238 (6565) poweroff
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30364194 (57110) Ishmael
»

Izselitev najemnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8722936 (19503) MrStein
»

Podnajemna pogodba - problem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26655668 (49261) mojca

Več podobnih tem