» »

motoristi na mejnem prehodu

motoristi na mejnem prehodu

««
7 / 16
»»

Malcolm_Y ::

Bejž - a vseh 30 avtov vprašaš, če te spustijo?

MisterM ::

Avte včasih res ogovarjam, a so njih vozniki navadno bolj zgovorni.

Apofis ::

Ma jst se ne nerviram okrog motoristov, itak jih puščam naprej...a nimajo že dovolj smole, da morjo nosit une vroče pajace, pa še da se morajo peljati na teh dvokolesnih trugah. Itak so skoz v nevarnosti, da jih kar naenkrat ni več med živimi, pol jim bom pa še jst moril...

Malcolm_Y ::

Evo, pejte motoristi, zakaj bi vi čakali.



(MisterM, se popravljam - ali vprašaš voznika vsakega avtomobila, ki je v vrsti pred tabo, ali te spusti predse?)

MisterM ::

Absolutno. Vsakemu, ki ga obvozim, pomolim skozi okno večstransko izjavo v treh izvodih v podpis. Nato izbrskam notarja, ni vrag, da se v takšni gneči ne najde vsaj eden, ki mi jih uveri in kolkuje, tako da do kontrole pridem z vso potrebno dokumentacijo.

Malcolm_Y ::

Super. Upam, da res, sicer si egoistična reva.

A110 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Evo, pejte motoristi, zakaj bi vi čakali.



(MisterM, se popravljam - ali vprašaš voznika vsakega avtomobila, ki je v vrsti pred tabo, ali te spusti predse?)

Ni denarja da čakam tu zadaj če lahko grem mimo. Tudi na kolesu se redno ob rdeči peljem po desni naprej do glave kolone če je seveda prosto. Svet bi moral stremeti k čimveč enoslednim vozilom in ne jih dodatno ovirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Malcolm_Y ::

Pol se pa čudite neprijaznosti avtomobilistov?

A110 ::

Poglej pretočnost vozil v aziji kjer je delež enoslednih vozil veliko večji kot pri nas. Že v bolj južnih državah (jug italije, spanije) je veliko bolje. Niso enosledna vozila tista, ki povrzočajo gnečo. So pa ti že tudi drugi povedali da je v tekstilni jakni oz usnju poleti na soncu zelo vroče oz zelo nevarno ker tam ni klime (dodatno vročino ustvarjajo vsi možni izpuhi avtomobilistov ki imajo avto v leru da dela klima) in je tudi to razlog da se dopušča enoslednim vozilom več svobode. Ali bi pešec oz koleesar po tvoje se mogel postaviti v vrsto z vozili in čakati na soncu? Enako v prometnih zastojih na avtocesti je prav da se enosledna vozila spušča naprej in tako veča pretočnost in krajša kolona.

Ahim ::

A110 je izjavil:

Poglej pretočnost vozil v aziji kjer je delež enoslednih vozil veliko večji kot pri nas. Že v bolj južnih državah (jug italije, spanije) je veliko bolje. Niso enosledna vozila tista, ki povrzočajo gnečo. So pa ti že tudi drugi povedali da je v tekstilni jakni oz usnju poleti na soncu zelo vroče oz zelo nevarno ker tam ni klime (dodatno vročino ustvarjajo vsi možni izpuhi avtomobilistov ki imajo avto v leru da dela klima) in je tudi to razlog da se dopušča enoslednim vozilom več svobode. Ali bi pešec oz koleesar po tvoje se mogel postaviti v vrsto z vozili in čakati na soncu? Enako v prometnih zastojih na avtocesti je prav da se enosledna vozila spušča naprej in tako veča pretočnost in krajša kolona.

Nekdo je malo visje predlagal, da pac ne gres z avtom na pot cez mejo, je je tak problem ... Zakaj bi potem motoristi vozili v tekstilni jakni in usnju, ce je tak problem? 8-O

Malcolm_Y ::

A110 je izjavil:

Poglej pretočnost vozil v aziji kjer je delež enoslednih vozil veliko večji kot pri nas. Že v bolj južnih državah (jug italije, spanije) je veliko bolje. Niso enosledna vozila tista, ki povrzočajo gnečo. So pa ti že tudi drugi povedali da je v tekstilni jakni oz usnju poleti na soncu zelo vroče oz zelo nevarno ker tam ni klime (dodatno vročino ustvarjajo vsi možni izpuhi avtomobilistov ki imajo avto v leru da dela klima) in je tudi to razlog da se dopušča enoslednim vozilom več svobode. Ali bi pešec oz koleesar po tvoje se mogel postaviti v vrsto z vozili in čakati na soncu? Enako v prometnih zastojih na avtocesti je prav da se enosledna vozila spušča naprej in tako veča pretočnost in krajša kolona.

Pa kaka pretočnost? Saj me ne moti na avtocesti, ob zastojih, ipd. Na meji ne gre za "pretočnost", pa razumi že!! Motorist se vrine, prav nič bolj pretočen ni promet zaradi tega.

pirat ::

Za motoriste je seveda bistveno bolj pretočen!

mirator ::

Apofis je izjavil:

Ma jst se ne nerviram okrog motoristov, itak jih puščam naprej...a nimajo že dovolj smole, da morjo nosit une vroče pajace, pa še da se morajo peljati na teh dvokolesnih trugah. Itak so skoz v nevarnosti, da jih kar naenkrat ni več med živimi, pol jim bom pa še jst moril...

Tale post pa predlagam za post leta.
Bravo, vse povedano.

stara mama ::

Malcolm_Y je izjavil:

Nikoli noben. Vrivači so egoisti, ni potrebe po kaki osebni zameri, da je tako.

Zakaj ste eni tako zaplankani, in ne razumete kaj je vrstni red? In da si nihče ne sme vzeti pravice, da se vriva pred druge? Da se ima za več vrednega od desetin ljudi, ki čakajo v vrsti v avtomobilih? A res ne razumete, je stvar v intelektualni kapaciteti, ali gre za kaj drugega?

Aha ok.
Vsak dan se peljem čez eno semaforizirano križišče, kjer me indukcija na dvoslednem vozilu ne zazna. Ker sem iz manj prometnega priključka, lahko čakam tudi po 5 minut in več na zeleno luč, ZAPLANKANI EGOISTI V AVTOMOBILIH se pa cel čas vozijo mimo in jih lahko samo gledam, kako meni sistematično kradejo čas, ker tist ki je dizajniral semafor je zagotovo avtomobilist in je NAMENSKO naredil semafor neprijazen motoristom!!!
Zakaj so pa lahko avtomobilisti tu večvredni???

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Za to pa res ni treba se ti na avtomobiliste jezit...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Comandante ::

stara mama je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Nikoli noben. Vrivači so egoisti, ni potrebe po kaki osebni zameri, da je tako.

Zakaj ste eni tako zaplankani, in ne razumete kaj je vrstni red? In da si nihče ne sme vzeti pravice, da se vriva pred druge? Da se ima za več vrednega od desetin ljudi, ki čakajo v vrsti v avtomobilih? A res ne razumete, je stvar v intelektualni kapaciteti, ali gre za kaj drugega?

Aha ok.
Vsak dan se peljem čez eno semaforizirano križišče, kjer me indukcija na dvoslednem vozilu ne zazna. Ker sem iz manj prometnega priključka, lahko čakam tudi po 5 minut in več na zeleno luč, ZAPLANKANI EGOISTI V AVTOMOBILIH se pa cel čas vozijo mimo in jih lahko samo gledam, kako meni sistematično kradejo čas, ker tist ki je dizajniral semafor je zagotovo avtomobilist in je NAMENSKO naredil semafor neprijazen motoristom!!!
Zakaj so pa lahko avtomobilisti tu večvredni???

V Mariboru je vsaj en tak semofor, tudi v Slovenski Bistrici je vsaj en. Pocakam dva intervala, potem pa pac previdno peljem skozi rdeco. Treba bi bilo malo prilagoditi obcutljivost indukcijskih zank.

Zgodovina sprememb…

MisterM ::

Pred parimi dnevi sem zaključil svojo Balkansko-Egejsko turo od Maribora do pristanišla Lavrio pri Atenah. 1656 km dolga pot je vodila po avtocesti bratstva in edinstva čez 4 mejne prehode, s počitki in čakanjem na mejah skupno 27 ur vožnje v dveh dneh. Žal nisem mogel izbrati ugodnejšega termina, tako da sem štartal v petek zgodaj zjutraj.

Na prehodu Gruškovje ni bilo težav, kilometer dolgo kolono sem zlahka obvozil.

Na prehodu Bajakovo je bila tako strnjena kolona, da se ni dalo mimo. Tam sem stoično čakal, da se vrste poravnajo toliko, da jih lahko obvozim. Približno pol ure čakanja, nato sem lahko peljal mimo.

Na prehodu Preševo je bila kolona par kilometrov, a se jo je dalo obvoziti brez čakanja.

Zadnji prehod Bogorodica, spet strnjena kolona, da se ni dalo mimo. Znova sem stoično čakal, da se linije poravnajo toliko, da jih lahko varno obvozim. Čakanja na to je bilo malo manj kot eno uro.

Nikjer ni bilo težav, da sem kolone obvozil. Ko je bilo treba pač čakati, pa so se ostali vozniki, od Slovencev, Turkov, Albancev, Makedoncev, Grkov, Nemcev, Poljakov, Bolgarov, itd. izkazali za zelo solidarne. Ponujali so mi pijačo, eden celo možnost, da se malo ohladim v njegovi klimi, vsekakor pa so mi odprli prostor, ko je bilo to možno, da sem jih lahko varno obvozil.

Lepo je živeti v strpni in solidarni družbi.

solatko ::

MisterM - Saj se tudi pri nas najde samo nekaj idiotov, ki se jim to ne zdi fer in kot kaže, jih je večina na S-T.>:D

Lepa tura, si šel sam ali vas je bilo več?
Delo krepa človeka

nekikr ::

Lepo je živeti v strpni in solidarni družbi.

Zakaj samo pol stavka napišeš? Hotel si namreč zapisati:

Lepo je živeti v strpni in solidarni družbi, če morajo biti seveda strpni in solidarni izključno drugi.

Nikonja ::

Nisem motorist ampak nimam čist nobenega problema spustit motorista naprej, posebej poleti ko jih vidiš v tistih usnjenih pajacih na 35 stopinj.
Fak, sm res moraš bit idiot da jim iz klimatiziranega avta greš prebit da se vrne nazaj v vrsto ko veš da švica kot idiot, mater ste eni nestrpni. Pa še najslabše od vsega je se vam to zgodi glih ko greste na dopust, tko da vam teh dodatnih 10min kaj boste zgubili na meji na klimi, ne pomeni čisto nič, temu motoristu pa 1 ura čakanja na soncu pomeni velik!

Invictus ::

Mene ne motijo motoristi, ki gredo mimo, me pa moti, ker nihče nima pripravljenih dokumetov in jih iščejo po vseh žepih in torbah.

Če že greš mimo vrste, bodi vsaj pripravljen... In večina jih ni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MisterM ::

solatko je izjavil:

MisterM - Saj se tudi pri nas najde samo nekaj idiotov, ki se jim to ne zdi fer in kot kaže, jih je večina na S-T.>:D

Lepa tura, si šel sam ali vas je bilo več?


Sam, sem pa v Srbiji na bencinski, kamor sem se zatekel pred najhujšim nalivom, srečal en parček iz Italije na GS-u, ki sta prav tako potovala v Grčijo. Od Beograda do Niša je namreč lilo kot iz škafa in smo bili kljub dežni opremi premočeni do kože, nato smo nekaj časa vozili skupaj. Naslednji dan pa sem srečal parček iz Makedonije na VFRki in smo skupaj prečkali makedonsko ter grško mejo.

nekikr ::

Nikonja je izjavil:

Nisem motorist ampak nimam čist nobenega problema spustit motorista naprej, posebej poleti ko jih vidiš v tistih usnjenih pajacih na 35 stopinj.
Fak, sm res moraš bit idiot da jim iz klimatiziranega avta greš prebit da se vrne nazaj v vrsto ko veš da švica kot idiot, mater ste eni nestrpni. Pa še najslabše od vsega je se vam to zgodi glih ko greste na dopust, tko da vam teh dodatnih 10min kaj boste zgubili na meji na klimi, ne pomeni čisto nič, temu motoristu pa 1 ura čakanja na soncu pomeni velik!

Trenutno vsak dan poslušamo kakšne vrste so na mejnih prehodih. Da se čaka po tri ure in več. Razlog je preprost, vsakega pogledajo in vpišejo. Postopek traja nekaj minut (mi smo imeli vse papirje lepo natisnjene in zložene po vrsti, v prozorni mapi, čisto zgoraj elektronsko prijavo, pa je še vedno listal, tipkal in gledal kakšne tri minute).

Zdaj pa za domačo nalogo nekaj matematike: koliko motoristov se v treh urah čakanja vrine mimo stoječe kolone? Eden, dva? Nekaj 10? Koliko je potem to dodatnih minut čakanja za ostale? Če je samo 10 motoristov je to pol ure (še posebej, ker vemo, da motoristi po tistih žepih in predalih iščejo dokumente, vsekakor niso tako pripravljeni kot smo bili mi, pa je še vedno trajalo nekaj minut za pregled).

In zdaj najpomembneje (oz. se motoristom jebe za to, ker morajo biti samo ostali solidarni do njih, mentalnih revežev): Zakaj naj bi bilo samoumevno, da je polnoletna, odrasla oseba, ki ima možnost, da svoj hobi prakticira drugje ali ob drugi, za njih bolj primerni, uri, tako zelo pomembna, da mora mlada družina, z dvema otrokoma, ki se jima ne da dopovedati zakaj stojijo na meji, samo lepo pokimati in biti tiho, ko se pred njih vrivajo hobi motoristi, ki jim je, po svoji izbiri hobija, vroče?

solatko ::

nekikr - Če nimaš večjih problemov, potem ti je na tem svetu prelepo.:))
Delo krepa človeka

nekikr ::

To je kretenska izjava in si jo nekam zatlači. Tema govori o točno določenem problemu in napisal sem odgovor na to. S prakticiranjem takega hobija sprejmeš določene omejitve, kar vročina med potovanjem vsekakor je. Včasih se je celo večkrat poslušalo, kako se je nemogoče peljati z motorjem 50 čez naselje, češ, 1000 kubikov, športni motor, ne morem se jajcat čez vasi 50. Kar je seveda res, ampak, jebiga, takle mamo, an? Bi morali policisti pogledati na drugo stran ob prekršku (kot zdaj, ko se vrivajo), ostali pa mirno sprejeti divjanje (kot zdaj vrivanje), ker "cestni motor res ni za 50 na uro"? Morda, če bi se to sprejelo na referendumu (ali kako drugače) in bi bilo večini všeč. Danes pa motorist naredi prekršek, se vrine, lahko bi še sredinca vmes mladi družini s cmerajočimi otroki pokazal in če kdo kaj reče je nestrpen. GFY.

mgermo ::

I bet you're fun at parties.

oemdzi ::

mgermo je izjavil:

I bet you're fun at parties.

Verjetno bolj kot motorist v leder jakni, ki se neuspešno rine skozi vrsto do šanka, ker je pozabil, da ni več na motorju.

** Vsi, ki pozimi nosijo kratke hlače, bi jih morali prednostno spustiti v bilokakšno stavbo, saj so reveži čisto prezebli, menda ja ne bodo čakali z ostalimi... Prav tako bi vsi kolesarji morali v vseh križiščih imeti prednost, ker v avtu samo na gas stisneš pa greš, kot kolesar pa moraš vedno znova na gonilko pritiskati in je res nevzdržno kolesariti po mestu, kjer 20 minut pedaliraš, 20 minut pa stojiš na križiščih, medtem ko v avtomobilu udobno sediš.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

mirator ::

mgermo je izjavil:

I bet you're fun at parties.
I bet you're lonely at parties

Alfa Dog ::

Očitno imamo nov globalni problem - motoriste ki se vrivajo v koloni pred mejnim prehodom.
To bo še Greta pograbila, fuck globalno segrevanje....

mgermo ::

mirator je izjavil:

mgermo je izjavil:

I bet you're fun at parties.
I bet you're lonely at parties

Nah, you're mama is keeping me company.

mirator ::

mgermo je izjavil:

mirator je izjavil:

mgermo je izjavil:

I bet you're fun at parties.
I bet you're lonely at parties

Nah, you're mama is keeping me company.

Yeah, she told me she was with someone who had a short and equal mind

Lahko mi še odgovoriš v svojem stilu, vendar mislim, da sva si dorekla vse, kar si kdo o kom misli. Tako, da kar uživaj.

PrimoZ_ ::

nekikr je izjavil:

Lepo je živeti v strpni in solidarni družbi.

Zakaj samo pol stavka napišeš? Hotel si namreč zapisati:

Lepo je živeti v strpni in solidarni družbi, če morajo biti seveda strpni in solidarni izključno drugi.


Lahko pa je on strpen in solidaren kje drugje, pa tam vrne to prijaznost ki mu je bila izkazana v koloni pred mejo.

Comandante ::

PrimoZ_ je izjavil:

nekikr je izjavil:

Lepo je živeti v strpni in solidarni družbi.

Zakaj samo pol stavka napišeš? Hotel si namreč zapisati:

Lepo je živeti v strpni in solidarni družbi, če morajo biti seveda strpni in solidarni izključno drugi.


Lahko pa je on strpen in solidaren kje drugje, pa tam vrne to prijaznost ki mu je bila izkazana v koloni pred mejo.

Res je, dokazano je da je strpnost "nalezljiva". Da se ne menimo o tem, koliko zivcev si prihranis, ko se ne jezis. Saj ne recem, vcasih ko kdo dela tezke neumnosti na cesti ga je treba natrobiti, ampak vecini sranja se s strpnostjo in defenzivno voznjo izognes, rizike pa zmanjsas na minimum.

Za kolega nekkirja je pa pomoje dobra resitev, da si omisli motor, in uziva fantasticno zivljenje, v katerem kolone ne obstajajo :))

Ahim ::

PrimoZ_ je izjavil:

nekikr je izjavil:

Lepo je živeti v strpni in solidarni družbi.

Zakaj samo pol stavka napišeš? Hotel si namreč zapisati:

Lepo je živeti v strpni in solidarni družbi, če morajo biti seveda strpni in solidarni izključno drugi.

Lahko pa je on strpen in solidaren kje drugje, pa tam vrne to prijaznost ki mu je bila izkazana v koloni pred mejo.

Najbrz. Jaz si ga kar zivo predstavljam kako je na poti nazaj sel na mejnih prehodih veckrat samoiniciativno par mest nazaj ali pa celo na rep kolone, da je lahko spustil naprej avtomobile z druzinicami z majhnimi otroki.

MisterM ::

V strnjenih kolonah žal ne moreš spustiti naprej dvoslednjega vozila, ker za kaj takega enostavno ni prostora, kot sem napisal, včasih tudi za motoriste ni dovolj prostora, da bi strnjene kolone lahko [varno] obvozili.

Za mlade družine naj te pa nikar ne skrbi, tudi do njih so ljudje solidarni. Dostikrat namreč mame izstopijo iz vozil in nato peš prečkajo mejo z majhnimi otroci, na očete pa počakajo v bifejih ob meji, kjer imajo na voljo stranišča, prostore za previjanje, okrepčitve in WiFi.

WizzardOfOZ ::

MisterM je izjavil:

Za mlade družine naj te pa nikar ne skrbi, tudi do njih so ljudje solidarni. Dostikrat namreč mame izstopijo iz vozil in nato peš prečkajo mejo z majhnimi otroci, na očete pa počakajo v bifejih ob meji, kjer imajo na voljo stranišča, prostore za previjanje, okrepčitve in WiFi.


Seveda imamo to na vsakem mejnem prehodu. To celo po 3 take na mejni prehod. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

stara mama ::

Vročina vas je že čist skurla, da sploh nadaljujete take brezsmiselne debate.

DostMam ::

Luštno! Prišli smo do točke: "Najprej mamice z z otroki in motoristi, nato pa moški, če bo kaj placa."

nekikr ::

Samo malo si zamešal vrstni red, sicer je pa ok. Najprej so namreč motoristi, potem mamice z otroki, ostali pa lahko počakamo :) Ampak najprej pa motoristi, ker jim je vroče, ker so se odpravili na pot ob napačni uri.

Za kolega nekkirja je pa pomoje dobra resitev, da si omisli motor, in uziva fantasticno zivljenje, v katerem kolone ne obstajajo

Ne boš verjel ampak že dve leti me mika, da bi si kupil kakšen motor. Stanje v koloni je ena od stvari, zaradi katerih se še nisem odločil. Mogoče naslednje leto. Ampak potem se bom v stilu in z visoko dvignjenima sredincema vrinil pred vse avtomobiliste, obrnil in se še enkrat vrnili, če bo kdo samo grdo pogledal bom pa začel kričati "nestrpnež!!!" ;)

stara mama ::

Že Tomos APN je dost za prehitevanje na meji.

mirator ::

MisterM je izjavil:

Za mlade družine naj te pa nikar ne skrbi, tudi do njih so ljudje solidarni. Dostikrat namreč mame izstopijo iz vozil in nato peš prečkajo mejo z majhnimi otroci, na očete pa počakajo v bifejih ob meji, kjer imajo na voljo stranišča, prostore za previjanje, okrepčitve in WiFi.

Neverjetno, kaj vse si za opravičilo nekateri izmislite.

Utk ::

Drugič ko bo kolona povejte, bom šel jaz tam in naj grejo kar vsi iz avta peš čez mejo, jaz pa za 20 evrov po avtu premikam avte proti rampi. Ko pridem do tam pokličem in ga prevzamete...
Izi money.

solatko ::

Res je večina nestrpnežev na S-T, saj jih v 50+ letih nisem na vseh mejnih prehodih z motorjem srečal toliko. Upam, da do destinacije pozabite na te probleme in dopust izkoristite za kakšne bolj smiselna razmišljanja in aktivnosti.

Lep dopust, kljub pokvarjenim motoristom.:'(
Delo krepa človeka

nejcek74 ::

nekikr je izjavil:

Ne boš verjel ampak že dve leti me mika, da bi si kupil kakšen motor. Stanje v koloni je ena od stvari, zaradi katerih se še nisem odločil. Mogoče naslednje leto. Ampak potem se bom v stilu in z visoko dvignjenima sredincema vrinil pred vse avtomobiliste, obrnil in se še enkrat vrnili, če bo kdo samo grdo pogledal bom pa začel kričati "nestrpnež!!!" ;)

Raje ostani brez motorja, ta bi bil v rokah neukega nestrpneza prenevaren:
“Vožnja mimo stoječe kolone pred mejnim prehodom je dovoljena. Voznik enoslednega vozila lahko, če je dovolj prostora, vozi mimo kolone po desni strani. To mora storiti s primerno hitrostjo in pazljivo. Vožnja mimo stoječe kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti nazaj na smerno vozišče, po katerem je vozil pred tem. Upoštevati je treba tudi talne označbe. Prehitevanje ali vožnja mimo preko neprekinjene črte ni dovoljena. Na mejnem prehodu so vsi vozniki obravnavani enakovredno.”
To, da nisi edini s takim mnenjem, je bolj slaba tolažba.
haha, avtomobilisti se sklicujejo na "enakopravnost", kake pi....ce :))

LeQuack ::

Če bi bilo govora o kolesarjih namesto motoristih bi bili zihr vsi proti da gredo mimo, še motoristi.
Quack !

PrimoZ_ ::

Kolesarjem ni vroče pod usnjeno jakno. Pa ne sedijo na pregreti mašini.
Kar naj čakajo :D

/S

Sicer pa kje najdete vse te silne trume motoristov. Mene v 10ih letih na mejnih prehodih ni prehitelo toliko motorjev, kot jih nekatere tule ob vsakem prečkanju.

Če bi šel mimo cel moto zbor par 100 motorjev bi tudi mene zagotovo malo pojezilo. A realno se ponavadi pripelje ene par motorjev, ki v celi sliki ne pomenijo nič

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

nekikr ::

Res je večina nestrpnežev na S-T, saj jih v 50+ letih nisem na vseh mejnih prehodih z motorjem srečal toliko.

Seveda si jih, neprimerno več. Ampak ljudje pač ne odprejo vrat in začnejo kričati neolikanemu kretenu. Mislijo si svoje. Motoristi si pa v svoji omejenosti govorite, da so vas vsi spustili naprej, ker ste hudi carji in ninđe. V trgovini si pa tega ne upate narediti, ker bi slišali in videli kaj si kdo misli o vas (primer gajbe pira s prejšnjih strani, ki ga motoristi ignorirate).

Sicer pa kje najdete vse te silne trume motoristov.

Trenutno so kolone dolge 3 ure. Če se vrine samo en motorist na 10 minut in na prehodu instantno poišče papirje in jih miličnik instantno pogleda in vnese v sistem in to opravi v dveh minutah to znese 36 minut. Vse vrednosti so zaokrožene močno navzdol. Zdaj pa ninđe in frajerji povejte mladi družini, da vam je vroče, ker ste opravilno nesposobni in se ne znate na svoj hobi odpraviti ob primerni uri in da naj njihovi mulci lepo vreščijo še naprej. Tudi tisti z avtomobili brez klim lahko počakajo. Če vas bo medtem kdo grdo pogledal pa hitro začnite cviliti o nestrpnežih in o tem, kako bi bi bil svet lepši, če bi le vsi bili strpni - do vas.

Ahim ::

MisterM je izjavil:

V strnjenih kolonah žal ne moreš spustiti naprej dvoslednjega vozila, ker za kaj takega enostavno ni prostora, kot sem napisal, včasih tudi za motoriste ni dovolj prostora, da bi strnjene kolone lahko [varno] obvozili.

Za mlade družine naj te pa nikar ne skrbi, tudi do njih so ljudje solidarni. Dostikrat namreč mame izstopijo iz vozil in nato peš prečkajo mejo z majhnimi otroci, na očete pa počakajo v bifejih ob meji, kjer imajo na voljo stranišča, prostore za previjanje, okrepčitve in WiFi.

Ce je prostor za peljat naprej mimo njih, je tudi prostor za pocakat, da grejo oni naprej. Ce ne morejo (ker ni prostora), pa pac ne morejo, ane?

Za ljudi seveda vem da so solidarni, mene v tem primeru se posebno veseli da ste motoristi do njih tako solidarni in jim pomagate, jih spuscate naprej, da jim ni potrebno cakat v vrocini itd.

oemdzi ::

Še vedno ne razumem zakaj se motoristi lahko vrivajo, če so neprimerno oblečeni pač sori, voziš vozilo neprimerno za zgoščen promet. Če ne zmoreš čakati, se ali sleči, ali pa odvij, ti ni namenjeno prečkanje meje z motorjem...

Jamramo niti ne zato, ker nas na vsakem prehodu prehiti gruča motoristov, vendar pa se mi vseeno ne zdi pošteno, da ko si 10. v vrsti, kjer enega masirajo po 5 minut, pa se ti trije motoristi vrinejo in dodajo 15 minut čakanja za to, da so oni prednostno obravnavani, ker je revežem pač vroče. Če je to tak problem, jim naj naredijo ločeno kabino za obravnavno...

A stare kripe brez klime lahko tudi prehitevajo, ker jim je vroče?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

MisterM ::

Ne razumeš zakaj se lahko? Zato, ker je ob normalnih vrstah v stoječi koloni za enosledna vozila dovolj prostora, da jih varno obvozijo.

Če pa se sprašuješ, ali se smemo vrivati, pa je odgovor seveda ne. A v praksi kot motorist kolono obvoziš do carinske postaje, kjer lahko vsaj v senci počakaš na vrsto, te pa skoraj takoj kdo izpusti predse.

Jaz sem imel pri prečkanju štirih meja pripravljen potni list, EUDCC, prometno ter zeleno karto. Razen na grški meji, ko so mi zatežili za PLF, si na nobeni niti čelade nisem rabil sneti, čez sem bil v nekaj sekundah.

In hej, če želiš temu reči egoistično vrivanje, kar izvoli, nikomur ne boš kratil spanca. Ne vleči pa, prosim, teh nesrečnih, oškodovanih mladih družin kot moralni argument v zagovarjanju svojih stališč.
««
7 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15223402 (19792) facepalm

Blaznost na slovensko-hrvaški meji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23641019 (34644) ADIJOOO

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17333332 (27560) bluefish
»

Loviti ali ne loviti motoriste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6313084 (11255) strup121
»

prometna nesreca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8818381 (15843) St235

Več podobnih tem