» »

Loviti ali ne loviti motoriste?

Loviti ali ne loviti motoriste?

1
2
»

Grumf ::

Fritz je izjavil:

Veliko raje imam provido, ki lahko z daljšim spremljanjem in snemanjem dokaže agresivnost in objestnost posameznega voznika kot pa kaznovanje vsakega, ki je vozil 10km/h čez omejitev na mestu kjer ni nikogar ogrožal (pa je treba tudi takšnega kaznovati, če opozorilo ne zaleže).


V bistvu mi je žal da moram dati tule objestnežem prav (in sem tudi predlagal kako to zajeziti) ampak naloga policije je zagotavljanje varnosti v prometu. Pri prvem prekršku ga morajo ustaviti, če čakajo in ga spremljajo naprej kršijo svoja lastna pravila službe. S tem ne samo da bi lahko spodbijal zadevo na sodišču ampak bi se lahko spravil tudi na policista, da ne opravlja svoje službe.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Fritz ::

Grumf je izjavil:

Fritz je izjavil:

Veliko raje imam provido, ki lahko z daljšim spremljanjem in snemanjem dokaže agresivnost in objestnost posameznega voznika kot pa kaznovanje vsakega, ki je vozil 10km/h čez omejitev na mestu kjer ni nikogar ogrožal (pa je treba tudi takšnega kaznovati, če opozorilo ne zaleže).


V bistvu mi je žal da moram dati tule objestnežem prav (in sem tudi predlagal kako to zajeziti) ampak naloga policije je zagotavljanje varnosti v prometu. Pri prvem prekršku ga morajo ustaviti, če čakajo in ga spremljajo naprej kršijo svoja lastna pravila službe. S tem ne samo da bi lahko spodbijal zadevo na sodišču ampak bi se lahko spravil tudi na policista, da ne opravlja svoje službe.

Nimaš prav, ker ima policist diskrecijsko pravico, da na prekršek sploh ne reagira oz. da te samo opozori, ne da bi te kaznoval. Zato lahko nekoga spremljajo in reagirajo šele kadar ocenijo, da gre za res agresivnega in objestnega voznika. Tedaj pa velja vso zbrano dokazno gradivo (posnetek) in tudi bolj učinkovito je, če se takšnega voznika ohladi s trenutnim odvzemom vozniškega dovoljenja in visoko kaznijo. Če je povratnik pa sledi tudi odvzem vozila.

In pri takšnih zadevah ne gre za neko slepo represijo, kot nekateri dokazujejo temveč si posamezniki takšne ukrepe sami navlečejo nase. Žal mi je le, da ne poznamo denarnih glob, ki bi bile sorazmerne zaslužku in premoženju posameznika. Posamezne globe so daleč previsoke, prisotnost policije na cestah pa majhna in slaba. V Avstriji so globe relativno nizke pa zato veliko bolj učinkovite, saj obstaja velika verjetnost, da boš kaznovan, če boš kršil predpise. Je pa res, da so tudi omejitve povečini bolj premišljeno postavljene in da je cestna in obcestna infrastruktura bistveno boljša.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

strup121 ::

Hmm... to da se policist stran obrne ko vidi prekršek ni diskrecijska pravica.

@grumf
katero pravilo pravi da mora policist nemudoma in brez odlašanja ustaviti voznika v prekršku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strup121 ()

francek1 ::

To pravico imajo le pri prekrških neznatnega pomena!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Daedalus ::

To pravico imajo le pri prekrških neznatnega pomena!


Hja, to si pa definirajo sami. Ko avto pešcu na prehodu za pešce preseka pot, recimo - jih še nisem videl, da bi šli za njim. Po drugi strani pa, so mi večkrat vrli policaji na tak način ogrozili vsaj zdravje, pa ni bilo videt, da bi se pretirano sekirali. Se pozna splošna kultura tudi pri njih in to zelo. Ko je pa treba kolesarje lovit zaradi neznatnih prekrškov, so pa divje učinkoviti. Kdor je razumen, naj razume, ane?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

francek1 ::

Daedalus je izjavil:

To pravico imajo le pri prekrških neznatnega pomena!


Hja, to si pa definirajo sami. Ko avto pešcu na prehodu za pešce preseka pot, recimo - jih še nisem videl, da bi šli za njim. Po drugi strani pa, so mi večkrat vrli policaji na tak način ogrozili vsaj zdravje, pa ni bilo videt, da bi se pretirano sekirali. Se pozna splošna kultura tudi pri njih in to zelo. Ko je pa treba kolesarje lovit zaradi neznatnih prekrškov, so pa divje učinkoviti. Kdor je razumen, naj razume, ane?

Ti se ziher Kalimero pišeš...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Daedalus ::

Ti pa ziher nimaš kaj pametnega za pripomnit.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Keyser Soze ::

Daedalus je izjavil:

Hja, to si pa definirajo sami. Ko avto pešcu na prehodu za pešce preseka pot, recimo - jih še nisem videl, da bi šli za njim. Po drugi strani pa, so mi večkrat vrli policaji na tak način ogrozili vsaj zdravje, pa ni bilo videt, da bi se pretirano sekirali. Se pozna splošna kultura tudi pri njih in to zelo. Ko je pa treba kolesarje lovit zaradi neznatnih prekrškov, so pa divje učinkoviti. Kdor je razumen, naj razume, ane?

Ti pa policaji.

Če ne bi buč sadil za vsak drek bi ti še kaj verjeli, ko govoriš čez njih. Zdaj imaš pa verodostojnost enega Valvolinea.

P.S.: Slovenček.
OM, F, G!

St235 ::

francek1 je izjavil:

To pravico imajo le pri prekrških neznatnega pomena!


način obravnave prekrška določajo pravilniki. Kakšen postopek pa bo policist uporabil pa je stvar njegove presoje. PResoja pa na podlagi njemu znanih dejstev.

Banalen primer:
Čez rdečo luč prigoni motorist.

Secenarij A: Pred eno uro je bil policist obveščen,da je točno tak motor ukraden v obroženem ropu.

Scenarij B: Motorist je vaški frajer, ki mu vsak mesec napišejo dve tri kazni in se pelje v 700m odaljeno gostilno.

Pričakovat ali celo zahtevat, da bo policist v obeh primerih ravnal enako je naravnost smešno.

Daedalus ::

Če ne bi buč sadil za vsak drek bi ti še kaj verjeli, ko govoriš čez njih. Zdaj imaš pa verodostojnost enega Valvolinea.


Dva tedna nazaj mi je policijski avto presekal pot na prehodu za pešce. Na prehod sem že stopil, za povrhu vsega pa je prehod še dvignjen (hitrostna ovira). Me je mladenič v uniformi za volanom pogledal in samo zapeljal čez prehod. Če bi mu pa potrkal po avtu, bi pa verjetno hitro ustavil, skočil ven in mi napisal kako kazen. Za kaj takega na izpitni vožnji pogrneš, kolko si dolg in širok. Tolko o Slovenčkih.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

strup121 ::

itak, pa še nabutal bi te, ker so taki ane :)

francek1 ::

Daedalus je izjavil:

Če ne bi buč sadil za vsak drek bi ti še kaj verjeli, ko govoriš čez njih. Zdaj imaš pa verodostojnost enega Valvolinea.


Dva tedna nazaj mi je policijski avto presekal pot na prehodu za pešce. Na prehod sem že stopil, za povrhu vsega pa je prehod še dvignjen (hitrostna ovira). Me je mladenič v uniformi za volanom pogledal in samo zapeljal čez prehod. Če bi mu pa potrkal po avtu, bi pa verjetno hitro ustavil, skočil ven in mi napisal kako kazen. Za kaj takega na izpitni vožnji pogrneš, kolko si dolg in širok. Tolko o Slovenčkih.

Dokaži...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

kriko07 ::

... veliko pove o slovenskih policistih.

strup121 ::

če tebi zadostuje en primerek, da na podlagi tega ocenjuješ vse policiste, si mentalno zaostal.
lp
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15221606 (17996) facepalm

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17331400 (25628) bluefish
»

Takojšen odvzem motorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14123622 (17941) solatko
»

Nori voznik trčil v policijsko vozilo in nadaljeval pot (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10513138 (9740) PaX_MaN
»

kazen zaradi nehomologiranega izpušnega lonca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9931739 (10043) Mehmed

Več podobnih tem