» »

motoristi na mejnem prehodu

motoristi na mejnem prehodu

««
6 / 16
»»

Samael ::

DostMam je izjavil:

"Ampak kolikor sem razumel, motorist PO TVOJE tega ne sme narediti, ker zaradi tvoje lastne nekompetentnosti za volanom tega ne more narediti varno?" Če bi vsi bili kompetentni, do nevarnih situacij ne bi prihajalo (razen v primeru višje sile). Torej, drži: res ne more (in ne sme) nečesar narediti varno zaradi tuje nekompetentnosti. Tako pač je.


Pravprav članek zgoraj komentira tudi tale del:

Kljub temu, da vozniki motorjev lahko prehitijo kolono vozil, se zgodi, da mu kakšen avtomobil namenoma želi zapreti pot. To početje je ne le nevarno, tako za voznika motorja kot voznika avtomobila, pač pa se lahko ob kršitvi cestno-prometnih predpisov tudi kaznuje.

"Seveda se pri takem početju voznika osebnega avtomobila ugotavlja katero kršitev cestno-prometnih predpisov je voznik storil in se mu na podlagi ugotovitev izreče ustrezna sankcija," je povedala Ciperle Adlešičeva.


Torej če naredim povzetek, tu ni težava v legalnem prehitevanju motorista po desni, ampak v tem, da ima nekdo kot je @UganiKdo vozniško dovoljenje.
Samael != Samuel

DostMam ::

Samo s tistim o posesti izpita se ne strinjam - razen če je mišljeno kot deskriptivna posplošitev.

mirator ::

Eno je dovoljeno prehitevanje stoječe kolone, drugo pa vrivanje v stoječo kolono (kako boš sicer z motorjem zapeljal med dve vozili, med katerima je razdalja ca 0,5m?). Zapiranje poti pomeni ovirati pri prehitevanju.
Torej motoristi lahko prehitijo kolono pred mejnim prehodom in se zapeljejo do kontrole potnih listov. Ampak, da pa se lahko vključijo nazaj v kolono, pa to ni več samoumevno. Morajo si vključitev izprositi.
Ena od možnosti je tudi, da se najprej ustavijo pred stoječo kolono, počakajo sledeče vozilo in se nato zapeljejo mimo kolone do kontrole. Ko bo na vrsto prišel voznik, ki je pripeljal prvi za motoristi, jih bo ta spustil v vrsto. Na ta način je vse v mejah predpisov in kulture. Saj to vsi razumemo, da se je z motorjem težko premikati meter za metrom.

Malcolm_Y ::

"Logično je, da se motorist ne preriva, pač pa nakaže svoje "želje" in počaka na reakcijo"

Brez zamere, ampak tale tvoj stavek je navadna oslarija in kilometre daleč od resničnega dogajanja.

mikhaair ::

Ampak če je desno na voznem pasu, je že tam, se mu ni treba vrivat, ti ga ne smeš prehitevati.
Če prehiteva levo, se vriva.
Prehitevanje preko polne črte pa je tudi prepovedano.

mirator ::

Ampak pred okenček za kontolo lahko pripelje samo eno vozilo. Torej se mora eno izmed dveh vozil v dveh vzporednih vrstah vriniti v eno vrsto.

Malcolm_Y ::

mirator je izjavil:

Ampak pred okenček za kontolo lahko pripelje samo eno vozilo. Torej se mora eno izmed dveh vozil v dveh vzporednih vrstah vriniti v eno vrsto.


Tako je. In jasno je, kako razmišljajo motociklisti - prehitijo 30 avtov, prvemu čakajočemu avtu pa ponižno pomignejo, češ, "a me spustiš" - šofer jasno pokima, ker noče sranja delat pred carinikom (noben noče, da mu cel avto preobrnejo) - in motociklist se kao korektno zapelje pred prvi čakajoči avto in se potem še lepo zahvali.

Ampak ostalih 29 pa nič ne vpraša - zato je tak manever sebičen, nesramen in pišmevuhovski.

stara mama ::

Pol pa začni referendum, da se spremeni zakon! Vrjamem, da boš imel večinsko podporo :)

Malcolm_Y ::

Zakon ti dovoljuje obvoziti kolono, ne pa vrivanja na meji, še ne bereš dovolj dobro?

Utk ::

Oni lahko prehitevajo po desni, ampak na slovenskih cestah to realno ni mogoče. Razen na avtocesti, kjer imamo pa mislim da cela 2 taka prehoda. Bolj realno je da prehitevajo po levi, kjer je pa ponavadi veliko pred prehodom polna črta. Tu vam sklicevanje na zakon ne pomaga. Na kulturo pa še manj.

Ampak zdaj bo en napisal, da mi nismo policaji. Se pravi, da nekdo nekaj dela proti pravilom in proti kulturi, pa ne sme nihče nič niti na forum napisat, ker nisi policaj in ker si samo fauš. Bravo za logiko že vnaprej.
Btw, kretenom jaz nisem fauš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

free_rider ::

Karma slej ko prej poskrbi za nestrpneže, takšne in drugačne.

Najde se pa zarukan folk za vsakmu vogalom in v vsaki temi.
SJW aktivizem pa na pohodu.

DePalmo ::

Dejansko nismo policaji in ko to dojameš in da je včasih bolje odnehati in priti cel in zdrav na cilj, življenje kar naenkrat postane lažje in bolj preprosto. Sem tudi sam bil včasih lokalni "šerif" na cesti in učil druge voziti in jim solil pamet, odkar skrbim zase in da varno pripeljem na cilj, sploh nimam več dram na cesti, prej pa večkrat vsak dan. Sedaj mi ni izpod časti se umakniti na rob da me lahko motorist prehiti, na mejah se ponavadi vedno umaknem na rob ceste da lahko motoristi (pač so nekateri divjaki in rinejo brezglavo naprej) varno prehitijo in da mi ne spraska avta. So vmes tudi taki ki se lepo pripeljejo in se imajo kam za umaknit ko pride avto nasproti. Tako mi tudi ni izpod časti na avtocesti predse spustiti kamion in tudi do kolesarjev se obnašam lepše, ji ne prehitevam brezglavo ampak vedno počakam da vidim kaj je za ovinkom. So še vedno pacienti ki mi dvignejo pritisk, ampak se trudim ne obremenjevat z njimi in raje posvečam svoj čas svojim skrbem in svojim težavam.

Torej ne, nismo policaji, lahko pa seveda človeka opozoriš na nepravilnosti, ne moreš pa vsiljevat svoje volje. Če se je nekdo odločil da bo kršil predpise, reskira svoj denar, izpit in svoje življenje. In to je njegov problem, ne moj.

Malcolm_Y ::

DePalmo, lepo za tebe, ampak jaz (in še narsikdo) ne maramo izgubljati časa z vožnjo po nepotrebnem, še zlasti ne na račun osebkov, ki vrivanje vidijo kot nek sveti privilegij, ki jim je podeljen, ker nosijo lederjakno.

Zgodovina sprememb…

Jebomir ::

Še manj časa boš po nepotrebnem izgubil, če na pot ne greš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebomir ()

oemdzi ::

Če nisi na motorju sposoben čakati v vrsti, gre očitno za promet neprilagojeno vozilo, predlagam, da se uporaba prepove, vsaj po soncu in gostem prometu... :))
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Malcolm_Y ::

Jebomir je izjavil:

Še manj časa boš po nepotrebnem izgubil, če na pot ne greš
U, dobra. Ali pa če motoristi ne grejo na pot, pa se ne vrivajo pred nas. Plot twist.

stara mama ::

oemdzi je izjavil:

Če nisi na motorju sposoben čakati v vrsti, gre očitno za promet neprilagojeno vozilo, predlagam, da se uporaba prepove, vsaj po soncu in gostem prometu... :))

Ok, se bojo vsakemu motorju dodali bumperji v širino 3 metre in dolžino 6 metrov, da bo vsak motor zavzel točno toliko prostora kot en avtomobil. Potem mu bo tudi fizično onemogočeno prehitevanje, parkirnih prostorov bo manj, vozilo bo končno prilagojeno za lepo vozit po sredini pasu, mi pa vsi srečni.

Jebomir ::

Malcolm_Y je izjavil:

Jebomir je izjavil:

Še manj časa boš po nepotrebnem izgubil, če na pot ne greš
U, dobra. Ali pa če motoristi ne grejo na pot, pa se ne vrivajo pred nas. Plot twist.

Potem jim pa prepovej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebomir ()

Malcolm_Y ::

Jebomir je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Jebomir je izjavil:

Še manj časa boš po nepotrebnem izgubil, če na pot ne greš
U, dobra. Ali pa če motoristi ne grejo na pot, pa se ne vrivajo pred nas. Plot twist.

Potem jim pa prepovej
Na tvoje fašistične rešitve se požvižgam. Samo vrstni red morajo upoštevati.

Utk ::

DePalmo je izjavil:

Dejansko nismo policaji in ko to dojameš in da je včasih bolje odnehati in priti cel in zdrav na cilj, življenje kar naenkrat postane lažje in bolj preprosto. Sem tudi sam bil včasih lokalni "šerif" na cesti in učil druge voziti in jim solil pamet, odkar skrbim zase in da varno pripeljem na cilj, sploh nimam več dram na cesti, prej pa večkrat vsak dan. Sedaj mi ni izpod časti se umakniti na rob da me lahko motorist prehiti, na mejah se ponavadi vedno umaknem na rob ceste da lahko motoristi (pač so nekateri divjaki in rinejo brezglavo naprej) varno prehitijo in da mi ne spraska avta. So vmes tudi taki ki se lepo pripeljejo in se imajo kam za umaknit ko pride avto nasproti. Tako mi tudi ni izpod časti na avtocesti predse spustiti kamion in tudi do kolesarjev se obnašam lepše, ji ne prehitevam brezglavo ampak vedno počakam da vidim kaj je za ovinkom. So še vedno pacienti ki mi dvignejo pritisk, ampak se trudim ne obremenjevat z njimi in raje posvečam svoj čas svojim skrbem in svojim težavam.

Torej ne, nismo policaji, lahko pa seveda človeka opozoriš na nepravilnosti, ne moreš pa vsiljevat svoje volje. Če se je nekdo odločil da bo kršil predpise, reskira svoj denar, izpit in svoje življenje. In to je njegov problem, ne moj.

Kam se jim pa umakneš? Oni lahko prehitevajo po desni, torej moraš čim bolj levo. Samo potem ne morejo prehitevat po levi do polne črte.

GrX ::

starfotr je izjavil:

Saj se frajerji vozijo tudi po narejenem reševalnem pasu na AC. Kot, da je koridor narejen za njih in ne za reševalce in ostale službe.

Naj se vozijo ponoči, če čez dan ne morejo stati v vrsti, kot vsi normalni ljudje. To, da so v usnju in na njih nažiga sonce me prav nič ne gane. Če tega nočejo, naj se vozijo ponoči ali z drugimi prevoznimi sredstvi.

Prometna kultura šepa na vseh ravneh.

Ti pa za zelo malo veš. Kot voznik motorja imam pravico, da kolono prehitim. Tako pravi zakon..

Mi je pa hecno, kako vse voznike motornih koles mečeš v isti koš. Kot bi jaz zate rekel, da vedno voziš pijan, ker tako počne nekaj posameznikov.

Utk ::

Ta je predpisana v 4. odstavku, kjer je določeno, da lahko voznik enoslednega vozila, če je kolona vozil ustavljena na smernem vozišču in je na njem dovolj prostora, s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani.

Po desni lahko prehitevaš kvečjemu s tem:



S katerim resnim motorjem imaš na desni dovolj prostora?

free_rider ::

Malcolm_Y je izjavil:

DePalmo, lepo za tebe, ampak jaz (in še narsikdo) ne maramo izgubljati časa z vožnjo po nepotrebnem, še zlasti ne na račun osebkov, ki vrivanje vidijo kot nek sveti privilegij, ki jim je podeljen, ker nosijo lederjakno.


Kaj če bi svojo jezo raje usmeril v tiste avtomobiliste, ki parkirajo na invalidskih mestih? Aja, to se pa tebe ne tiče, ker ti nič ne izgubiš. Po vsej verjetnosti tudi večkrat parkiraš tam, saj zakaj bi pa imeli oni prednost pred tabo.

Malcolm_Y ::

free_rider je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

DePalmo, lepo za tebe, ampak jaz (in še narsikdo) ne maramo izgubljati časa z vožnjo po nepotrebnem, še zlasti ne na račun osebkov, ki vrivanje vidijo kot nek sveti privilegij, ki jim je podeljen, ker nosijo lederjakno.


Kaj če bi svojo jezo raje usmeril v tiste avtomobiliste, ki parkirajo na invalidskih mestih? Aja, to se pa tebe ne tiče, ker ti nič ne izgubiš. Po vsej verjetnosti tudi večkrat parkiraš tam, saj zakaj bi pa imeli oni prednost pred tabo.
Oprosti, ampak s teboj ni vse v redu. S takim nimam kaj debatirati, pa vseeno - nikoli v življenju še nisem parkiral na mestu za invalide, nikoli ne nameravam in upam, da mi nikoli ne bo treba. Tudi zate upam, da se ti take neumnosti kdaj ne maščujejo. Če nimaš argumentov, pejdi na med-over in ne obtožuj. Ali pa odpri temo o parkiranju na mestih za invalide in spokaj.

Res pa je, da verjetno ti isti motoristi, ki se vrivajo na meji, tudi parkirajo na mestih za invalide in ob toči ustavljajo pod nadvozi - nekulturnež je pač nekulturen povsod.

GrX je izjavil:

Ti pa za zelo malo veš. Kot voznik motorja imam pravico, da kolono prehitim. Tako pravi zakon..


Tega nihče ne oporeka. Nimaš pa pravice se vrivati v vrsto čakajočih na mejni pregled.

Zgodovina sprememb…

UganiKdo ::

Samael je izjavil:

DostMam je izjavil:

"Ampak kolikor sem razumel, motorist PO TVOJE tega ne sme narediti, ker zaradi tvoje lastne nekompetentnosti za volanom tega ne more narediti varno?" Če bi vsi bili kompetentni, do nevarnih situacij ne bi prihajalo (razen v primeru višje sile). Torej, drži: res ne more (in ne sme) nečesar narediti varno zaradi tuje nekompetentnosti. Tako pač je.


Pravprav članek zgoraj komentira tudi tale del:

Kljub temu, da vozniki motorjev lahko prehitijo kolono vozil, se zgodi, da mu kakšen avtomobil namenoma želi zapreti pot. To početje je ne le nevarno, tako za voznika motorja kot voznika avtomobila, pač pa se lahko ob kršitvi cestno-prometnih predpisov tudi kaznuje.

"Seveda se pri takem početju voznika osebnega avtomobila ugotavlja katero kršitev cestno-prometnih predpisov je voznik storil in se mu na podlagi ugotovitev izreče ustrezna sankcija," je povedala Ciperle Adlešičeva.


Torej če naredim povzetek, tu ni težava v legalnem prehitevanju motorista po desni, ampak v tem, da ima nekdo kot je @UganiKdo vozniško dovoljenje.


A mi žalostno, ko revež nisi sposoben drugega kot da svoje duševne motnje projeciraš na druge?

Kaj ko bi prebral relevantno zakonodajo, še posebej tisti del, ki govori o tem, da motorist (ali kdorkoli sme prehitevat kolono) pri tem ne sme ovirat drugih udeležencev?

Saj vem, da je to za revčke tvojega kova prezahtevno in mi raje slaboumno podtikaš stvari, ki nimajo z mano in mojo vožnjo nič skupnega. Ampak od revčka tvojega kova drugega ni pričakovati, ker žal nimaš več dometa kot je branje novinarskih člankov. Žalostno, ampak nič novega.

Lahko pa dokažeš, da nisi popolnoma funkcionalno nepismen slaboumnež in podaš en citat, kjer sem kakorkoli zagovarjal ali kako drugače nakazoval, na to, da naj bi vozniki avtomobilov kakorkoli smeli ovirali motoriste, ki prehitevajo, ne glede ena legalnost motoristovega početja? Bo šlo? Ali bomo ugotovili, da si navaden lažniv seronja, ki drugega kot podtikanja ni sposoben? Za razliko od psihopatov tvojega kova nikoli nisem zagovarjal nikakršnega ravnanja, ki bi pomenilo ogrožanje ostalih udeležencev. Pa čeprav so to nesposobni slaboumneži, ko si ti.

BTW. Funkcionalno pismeni, so lahko v tem članku opazili, da omenjena policistka ves čas govori samo o koloni in se striktno izogiba konkretni situaciji okrog katere je govora. Ampak za revčke Samaelovega kova, vem da je to preveč komplicirano za dojet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

Ta je predpisana v 4. odstavku, kjer je določeno, da lahko voznik enoslednega vozila, če je kolona vozil ustavljena na smernem vozišču in je na njem dovolj prostora, s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani.

Po desni lahko prehitevaš kvečjemu s tem:



S katerim resnim motorjem imaš na desni dovolj prostora?


Samael, ki je promet videl samo na papirju si domišlja, da z vsakim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

MH0 ::

oemdzi je izjavil:

Če nisi na motorju sposoben čakati v vrsti, gre očitno za promet neprilagojeno vozilo, predlagam, da se uporaba prepove, vsaj po soncu in gostem prometu... :))

Glede na to, da je menda vožnja naokrog za zabavo prepovedana, je to precej smiseln predlog. :-)

DePalmo ::

Malcolm_Y je izjavil:

DePalmo, lepo za tebe, ampak jaz (in še narsikdo) ne maramo izgubljati časa z vožnjo po nepotrebnem, še zlasti ne na račun osebkov, ki vrivanje vidijo kot nek sveti privilegij, ki jim je podeljen, ker nosijo lederjakno.

Če izgubljaš čas, delaš nekaj narobe. Ko grem jaz na morje, mi je čas zadnja skrb (govora je o vrivanju na mejnem prehodu, ane?), tistih par motoristov me pa res ne moti. Bolj bi me motilo če bi na vročem soncu stal pred mano in bi zaradi vročine padel skup in zaprl cesto.

Utk je izjavil:

Kam se jim pa umakneš? Oni lahko prehitevajo po desni, torej moraš čim bolj levo. Samo potem ne morejo prehitevat po levi do polne črte.

V tej temi sem prvič prebral da lahko motoristi prehitevajo po desni strani, do sedaj sem se vedno (in se bom tudi v prihodnje) umikal na desni rob, ker vsi prehitevajo po levi strani. Če bom v tem primeru sledil črki zakona, bom naredil samo štalo.

Utk ::

Po desni je ves point te izjeme. Ker drugače se kolone ne prehiteva, pika. Niso motoristi izjema. Razen če se moped, ali pa bicikl, zgužva po desni.

mirator ::

Pravzaprav za prehitevanje premikajoče kolone, veljajo predpisi enako za vsa vozila (eno ali dvosledna). Prehitevanje po desni je za ene in druge prepovedano.
Izjema je pri stoječi koloni (tako izrecno piše v zakonu) in tam ne gre za prehitevanje (stoječega vozila se verjetno ne more prehiteti)temveč vožnjo mimo. Tukaj pa je dopustno, da motorist pelje mimo kolone ali po desni ali po levi strani. In še, vse to je mišljeno po istem smernem pasu. V vsakem primeru pa je velja pogoj, da to lahko stori varno in da ne ogroža drugih.
Res je treba brati to kar piše in ne kar se misli, da piše.

mikhaair ::

A motorist je na svojem pasu, ko so kolesa znotraj črt ali tudi stranski kovčki? Npr. tisti Al kasoni na BMWjih. Tej dediji wannabe globetroterji se mi zdi, da včasih ne vejo kolk so široki.

Comandante ::

Haha, ko berem kaksne dusevne bolecine dozivljate eni, ko se mimo pelje motor... vrhunsko! Od zdaj naprej se bom se z vecjim uzitkom vozil mimo vas :))

Utk ::

Zakaj, a prej nisi vedel ko si se vrival čez vrsto, da te imajo za nekulturnega bedaka? No, sej najbrž res nisi. Ker pač to si.

Comandante ::

Utk je izjavil:

Zakaj, a prej nisi vedel ko si se vrival čez vrsto, da te imajo za nekulturnega bedaka? No, sej najbrž res nisi. Ker pač to si.

V bistvu sem za vecino ljudi doktor kulture, ampak z motorjem pa se vedno vozim mimo, to pa ja. Vsaj na semoforjih s tem nikogar ne oskodujem, ker speljem hitreje kot vsak avto. Ce pa je nekdo zaradi tega butthurt pa me boli johnson ;)

Malcolm_Y ::

Comandante je izjavil:

Utk je izjavil:

Zakaj, a prej nisi vedel ko si se vrival čez vrsto, da te imajo za nekulturnega bedaka? No, sej najbrž res nisi. Ker pač to si.

V bistvu sem za vecino ljudi doktor kulture, ampak z motorjem pa se vedno vozim mimo, to pa ja. Vsaj na semoforjih s tem nikogar ne oskodujem, ker speljem hitreje kot vsak avto. Ce pa je nekdo zaradi tega butthurt pa me boli johnson ;)
Pusti semaforje, tega nihče ne očita. Pa zastoj na AC, ipd. Tam je jasno, da če motorist hitro spelje (recimo da je res tako :)), avti ne izgubijo praktično niti sekunde, mogoče sekundo, ajde.

Gre izrecno za mejni prehod, kjer pa ne gre za to, da gre motorist mimo, ampak se vrine v vrsto čakajočih, ki posledično čakajo dlje.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Zanimivo, da so problemi z vrivajočimi motoristi samo v SLO, v tujini nikjer nisem doživel takih odzivov, kot pri naših zafrustriranih, živčnih, nekultrnih in nesposobnih voznikih. Ni važno ali si na kolesu, motorju, peš ali v vozilu, vedno se kdo pizdi, le redko vidiš nasmeh na obrazu voznikov.
Kot, da bi bili vsi pripravljeni na fajt in komaj čakajo, da nekdo kihne, da lahko skočijo, je pa tudi to res, da si le redki upajo iz vozila in to na cesti povedati na glas.

Hec je v tem, da sem bil z motorjem 2 uri prej v LJ, kot kolega z avtom, če prav smo štartali istočasno.
Delo krepa človeka

Malcolm_Y ::

solatko je izjavil:

Zanimivo, da so problemi z vrivajočimi motoristi samo v SLO, v tujini nikjer nisem doživel takih odzivov, kot pri naših zafrustriranih, živčnih, nekultrnih in nesposobnih voznikih. Ni važno ali si na kolesu, motorju, peš ali v vozilu, vedno se kdo pizdi, le redko vidiš nasmeh na obrazu voznikov.
Kot, da bi bili vsi pripravljeni na fajt in komaj čakajo, da nekdo kihne, da lahko skočijo, je pa tudi to res, da si le redki upajo iz vozila in to na cesti povedati na glas.

Hec je v tem, da sem bil z motorjem 2 uri prej v LJ, kot kolega z avtom, če prav smo štartali istočasno.


Povsem zgrešeno prepričanje. Motoristi se vrivajo, avtomobilisti pa so "zafrustrirani, živčni, nekulturni in nesposobni"?! Ne drži, tvoje besede so neumnosti - motoristi so nekulturni, živčni in sebični, ker za lastno korist požvižgajo na desetine ljudi, ki bi morali bili na vrsti pred njimi.

"Hec je v tem, da sem bil z motorjem 2 uri prej v LJ, kot kolega z avtom" - Jasno, če pa se vrivaš, izsiljuješ in kaj-vem-kaj-še.

stara mama ::

Tebi je pa en motorist nekaj hudega nekoč naredil

Malcolm_Y ::

Nikoli noben. Vrivači so egoisti, ni potrebe po kaki osebni zameri, da je tako.

Zakaj ste eni tako zaplankani, in ne razumete kaj je vrstni red? In da si nihče ne sme vzeti pravice, da se vriva pred druge? Da se ima za več vrednega od desetin ljudi, ki čakajo v vrsti v avtomobilih? A res ne razumete, je stvar v intelektualni kapaciteti, ali gre za kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

Ok če že bentimo čez motoriste. Mene ne motijo. Me pa izjemno motijo tisti kreteni na skuterjih in štirikolesnikih - in to kjerkoli se pojavijo. To katastrofalno glasno govno bi moralo biti prepovedano še preden se je začelo prodajat.

WizzardOfOZ ::

V državah, kjer niso tako zafrustrirani kot v sloveniji, predvsem pa veliko manj obremenjeni z bedarijami, se na sprehodu nasmehneš neki osebi, ki ti gre nasproti in ta oseba se nasmehne nazaj. V sloveniji če se neki osebi nasmehneš, le ta že začne po forumih pisat, da si jo hotel najmanj oropat, posilit,....
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Alfa Dog ::

Mene ne motijo, če je treba jih tudi spustim predse da se vključijo nazaj v kolono.
Saj tudi ustavim kakemu revčku z avtom, ki se poskuša iz stranske ceste vključiti na glavno kjer se vozi v strnjeni koloni. Nikdar nisem pomisli da sem s tem sotrpinom za mano ukradel kumulativno 30 ali 60 minut...

DostMam ::

Meni na jetra gre to pizdenje čez Slovenijo. Verjetno ste gastarbajter in nam solite pamet s dosežki prebivalcev tiste dežele, ne z vašimi. Če bi vas vprašal katera je to dežela, kjer prebivalci niso tako zafrustrirani, bi je ne znali imenovati, saj se za vsako lahko najde črna pika. Brezveze! Če vam je dobro tam, kamor ste odšli, prav. Po nas, ki srečno živimo tukaj ne pljuvajte. Itak boste prišli nazaj in razlagali, kako je to in to "pri nas v tujini" lepo urejeno, kot bi to bil vaš dosežek.

O nezafrustriranih pa: če jih nekultura ne moti, sem raje malce zafrustriran. Če takrat naštimajo lažni nasmešek pa, kot že rečeno, je to samo hipokrizija.

WizzardOfOZ ::

DostMam je izjavil:

Meni na jetra gre to pizdenje čez Slovenijo. Verjetno ste gastarbajter in nam solite pamet s dosežki prebivalcev tiste dežele, ne z vašimi. Če bi vas vprašal katera je to dežela, kjer prebivalci niso tako zafrustrirani, bi je ne znali imenovati, saj se za vsako lahko najde črna pika. Brezveze! Če vam je dobro tam, kamor ste odšli, prav. Po nas, ki srečno živimo tukaj ne pljuvajte. Itak boste prišli nazaj in razlagali, kako je to in to "pri nas v tujini" lepo urejeno, kot bi to bil vaš dosežek.

O nezafrustriranih pa: če jih nekultura ne moti, sem raje malce zafrustriran. Če takrat naštimajo lažni nasmešek pa, kot že rečeno, je to samo hipokrizija.


V državi o kateri govorim, ljudje nimajo prav dosti (ni pa to severna koreja). Vseeno pa niso tako zafrustrirani kot večina slovencev. In nasmeški so edino kar lahko podelijo sočloveku, ker drugega nimajo. Zato niso zaigrani.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Malcolm_Y ::

WizzardOfOZ je izjavil:

DostMam je izjavil:

Meni na jetra gre to pizdenje čez Slovenijo. Verjetno ste gastarbajter in nam solite pamet s dosežki prebivalcev tiste dežele, ne z vašimi. Če bi vas vprašal katera je to dežela, kjer prebivalci niso tako zafrustrirani, bi je ne znali imenovati, saj se za vsako lahko najde črna pika. Brezveze! Če vam je dobro tam, kamor ste odšli, prav. Po nas, ki srečno živimo tukaj ne pljuvajte. Itak boste prišli nazaj in razlagali, kako je to in to "pri nas v tujini" lepo urejeno, kot bi to bil vaš dosežek.

O nezafrustriranih pa: če jih nekultura ne moti, sem raje malce zafrustriran. Če takrat naštimajo lažni nasmešek pa, kot že rečeno, je to samo hipokrizija.


V državi o kateri govorim, ljudje nimajo prav dosti (ni pa to severna koreja). Vseeno pa niso tako zafrustrirani kot večina slovencev. In nasmeški so edino kar lahko podelijo sočloveku, ker drugega nimajo. Zato niso zaigrani.
Ko se nekdo vrine pred njih, se mu gotovo ne nasmehnejo, pa naj bo Kambodža ali Bosna.

WizzardOfOZ ::

Se ne vrine, ker so vsi v istem dreku, ampak lepo počakajo da pridejo na vrsto.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Malcolm_Y ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Se ne vrine, ker so vsi v istem dreku, ampak lepo počakajo da pridejo na vrsto.
Ajde, če so vsi v istem dreku, pol pa ni kaj. :)

WizzardOfOZ ::

Pri nas so nekateri bolj enakovreni kot drugi:
Se peljem za črnim mercedesom (nimam pojma kdo je bil to, nikoli prej videl, nikoli kasneje), avto je mel zatemnjene šipe, nič se ni videlo notri. Sicer slovenske tablice, ampak...
Tip zapelje v enosmerno po napačni strani. Ob cesti stojijo policaji in kot da ga niso opazili. Zapeljem še jaz, me takoj ustavijo. Ko rečem "za unim sem" in pokažem na mercedesa, mi policaj reče, "oprostite gospod" in sem se lahko naprej v napačno stran enosmerne zapeljal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Malcolm_Y ::

Je že mel razloge.

Razen če se kriminalisti na motorjih pod krinko vozijo v Umag, naj kar stojijo v vrsti, kot vsi ostali.

MisterM ::

Malcolm_Y je izjavil:

Je že mel razloge.

Razen če se kriminalisti na motorjih pod krinko vozijo v Umag, naj kar stojijo v vrsti, kot vsi ostali.


Upam, da se zavedaš, da bo ostalo le pri tvojih pobožnih, pravičniških željah in da ne boš nato zlival žolča po tistih voznikih, ki so nas spustili naprej. Teh pa je vseeno več kot somišljenikov tvojega kova.
««
6 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15221702 (18092) facepalm

Blaznost na slovensko-hrvaški meji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23638784 (32409) ADIJOOO

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17331532 (25760) bluefish
»

Loviti ali ne loviti motoriste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6312483 (10654) strup121
»

prometna nesreca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8817638 (15100) St235

Več podobnih tem