» »

prometna nesreca

prometna nesreca

«
1
2

furion ::

LP,

Zanima me, kako je s predpisi glede povzrocitvne prometne nesrece tako, da z vozilom zapiras cestisce, in sicer.
a) v naselju
b) zunaj naselja kjer je omejitev 90
c) zunaj naselja kjer je omejitev z znakom dolocena 60

Vprasanje je, v primeru prometne nesrece, ko se motorist zaleti v stojece vozilo, kdo je v prekrsku oz. povzrocitelj? Gre se za eno osebo ki je bila danes udelezena v nesreci, ko je ena baba z autom zapirala pot (stojece vozilo na cestiscu), motorist je zaviral in pri tem trcil vanjo ter utrpel tezje poskodbe. Baje je sam kriv za nesreco, ker je pac automatsko za usako prometno od odzadaj kriv zadnji clen (kao ni varnostne itd...), bi se pa rad pritozil zato me zanima, ali bi se lahko, glede na to da je zenska z avtom zapirala cestisce dobil tozbo. Za kraj nesrece nisem preprican, zato so zgoraj navedene opcije abc.

LP

EDIT: Velja omeniti, da je motorist vozil po omejitvah in z varnostno razdaljo, le v tem primeru je slo za nepregleden odsek.
  • spremenil: furion ()

šernk ::

če je imela prižgane vse štiri smerokaze, je vsekakor motorist kriv, v nasprotnem primeru pa vprašanje, kaj, kdo, zakaj, kako?

iz tvojega posta vemo, da je avto stal na cesti (opcija je tudi, da avto ravno pospešuje) in da je motorist priletel vanj, najbrž so krivca določili policisti na podlagi vseh znanih dejstev. kar tako je težko nekaj reči, kdo je kriv.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

furion ::

ne, imela je levi smernik ker je kao zavijala iz glavne v stransko, a cesta bila prazna zato je zavajala motorista in le stala na mestu. Povedala je se nekaj zelo svinjskega, in sicer, da si je uzela cas in gledala v vzvratno ogledalo kako se ji clovek zabije not namest da bi vozla ce je ze mela smernik da zavija.

Edit: Policist za krivca dolocil motorista, pa bi se pritozil zdej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

harvey ::

Kraj nesreče je irelevanten.

Ključno vprašanje je, zakaj je stala "baba". Če je šla na špricer ali na kavico k sosedi je nekaj povsem drugega, če je imela okvarjeno vozila in je le to ustrezno zavarovala - utripalke, trikotnik na ustreznem mestu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

bluefish ::

Ali je bila cesta prazna ali ne niti nima veze, če je imela prižgan smerokaz.

furion ::

ja zdrava pamet pravi, da ne mores si uzet pol ure cas da stojis na cesti ker kao zavijas, se posebej ne ker gre za glavno cesto. nevem pa, kako je po zakonu, a bi lahko glede na okolice tu rekli, da gre za oviranje prometa?

edit: gre za to, da je zavajala motorista in hkrati zapirala pot, ce das smernik in NE zavijas ampak stojis na prazni cesti, a ni to "prekrsek"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

harvey ::

ne, imela je levi smernik ker je kao zavijala iz glavne v stransko, a cesta bila prazna zato je zavajala motorista in le stala na mestu.


ja zdrava pamet pravi, da ne mores si uzet pol ure cas da stojis na cesti ker kao zavijas, se posebej ne ker gre za glavno cesto.


Zdrava pamet pravi, da med vožnjo PREDVIDEVAMO, pri vožnji z motornim kolesom pa še bolj. Tole je bila tipična napačna ocena voznika motorja in se je zaletel v rit.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

dejansan ::

se pravi vozil je po omejitvah, z varnostno razdaljo, pa še videl je avto da zavija pol ure kljub nepreglednemu ovinku pa se mu je še vedno uspelo zaleteti

in potem bi se rad še pritožil, hm
dejansan

furion ::

hja no, pomoje sta oba kriva 50-50...motorist za napako pri predvidevanju in zenska za zavajanje in motenje prometa.

Me pa zanima, kaksne so moznosti za pritozbo? Ker ce je to tko simpl po tej logiki, pol ko bom rabu kej auto poprauljat ga bom na cest parkiral pa zmigauc dal pa cakal da se mi gdo zalepi not...a ne?

ubistvu ce sm js prau razumel je bla krajsa ravnica, pol pa ovinek, zdej motorist ni takoj bremzal ker je predvideval da bo baba zavila, ko pa je vidu d stoji je bremzu ko mona pa ga je vrglo cez in not v njo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

šernk ::

Povedala je se nekaj zelo svinjskega, in sicer, da si je uzela cas in gledala v vzvratno ogledalo kako se ji clovek zabije not namest da bi vozla ce je ze mela smernik da zavija.


po pravici povedano sam vedno počakam motoriste, da vidim ali bodo ustavili ali me prehitevali, ker dnevno zavijam levo na delu ceste kjer je prehitevanje prepovedano s tablo (!), in več kot 50% motoristov gre vedno prehitevati...če so v koloni pa sploh, najprej počakam, da se motoristi ustavijo in nato zavijem, ker sem že videl motorista izvesti pošten manever, da se je rešil, kljub temu da moj avto ob zavijanju niti čez sredinsko črto še ni prišel.

krivda je vsekakor 100% na strani motorista.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

furion ::

dobr da vem, ko bom rabu kes od zavarovalnce bom biu svinja pa nareu isto kt ona :P hec hec

tu sta oba zajebala drug drugega, motorist ni hotu prehitevat ker je ona kao zavijala, ona pa ni htela zavijat ker ga je rajs gledala kko se zalepi nanjo... skoda, ker motorist posteno najebe (se polomi), ona pa se kes dobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

s1m0n ::

Glede na to kako vozijo motoristi (po predpisih 100% ne) vsaj večina ni nič čudno da se to dogaja!
Celo na kolesu me je skoraj podrl motorist in to na križišču ker me je šel prehitevat. Še vredu da me je le zadel v iztegnjeno roko! :)

Ko se bo izvedela hitrost motorja se bomo dalje menili!
Drugače pa, če je imela smerokaz imaš ti da se ustaviš še posebaj če veš da je dolgo stala (toraj si jo že od daleč videl da zavija) in moraš bit pripravljen, da se boš za njo ustavil, če še do tvojega prihoda ne bo zavila.

harvey ::

Nikakor ne more biti 50:50 :D., Sicer pa poznano premalo dejanskih podatkov, da bi lahko kaj globljega napaberkovali.

1. "Baba" je zavijala levo na stransko cesto, ima smernik. Je možno, da je v stranski ulici bil kakšen kolesar, pešec kakšna zapora na cesti? In kje potem čakaš? Ona je lahko to situacijo videla, motorist ne, to je lahko razlog za njeno daljše čakanje.
2. Po glavni cesti vozi motorist naravnost, ki upošteva predpise in razmere in se kljub temu uspe zabiti v stoječe vozilo s smernikom, ki čaka na zavinje levo. To pa je res umetnost, ker motorist gleda le naravnost in mu je logično, da če ni nasproti vozil, da se lepo zavija.

Do podobne situcije pride pri zavijanju levo v križišču, ko imaš še prehod za pešče. Nasproti tudi ni vozil, a potem kar voziš? In se ti zadaj potem zabije avtomobil, ker ni bilo nasproti vozil, ker kao bi po tej logiki moral kar peljati in potem je to 50:50. Halo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

furion ::

aha...jah jebat ga, tko je na cesti, 1-2 slabi odlocitvi in je ze problem...

mislim, d je bla stranska prazna, ampak nevem ker nisem bil tam. Pol pa je usaj 80-20 ce ne 50-50 (malo sm simpatizer motorista, ker ga poznam in vem da je star voznik in vozi spostljivo in si ni zasluzil te nesrece)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

s1m0n ::

Naj mi nekdo razloži zakaj bi bil kriv človek, ki pravilno stoji in bo zavijal ? Pa verjetno tudi če stojiš 1min prede zaviješ imaš verjetno kak razlog zakaj nisi zavil (prehod, kolesar...)

harvey ::

aha...jah jebat ga, tko je na cesti, 1-2 slabi odlocitvi in je ze problem...

Cesta ni zabava in zato pa je tako kot je. Vedno si premalo pameten/pozoren.

Poglej kakšna banalnost se je zgodila na avtocesti v Nemčiji zaradi bližine
njiv in vetra. 80 udeleženih v verižnem trčenju.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

username ::

furion je izjavil:

ne, imela je levi smernik ker je kao zavijala iz glavne v stransko, a cesta bila prazna zato je zavajala motorista in le stala na mestu.
Absolutno je bil v tem primeru motorist kriv za nesrečo.

Lahko bi še kaj elaboriral (po potrebi morda tudi bom), ampak ne vem kako lahko komu to ni jasno...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

HyperGL ::

če je govora o nesreči, ki se je zgodila danes v cepkih (rižani), je govora o naselju, in odsek je zelo pregleden, sploh v smeri iz kp proti lj... tam je postala stalnica, da se ljudje zaletavajo v domačine, ki zavijajo na lastno dvorišče oziroma, kakor v tem primeru iz glavne ceste v naselje. Navadno se ne upošteva omejitev, ki velja v naseljih, torej 50km/h, zato pa so tam redne kontrole hitrosti v obeh smereh.

Če je voznik motorja res vozil 50km/h in videl avto s prižganim smerokazom (neglede ali avto stoji na cesti ali ne), bi moral primerno tudi reagirat, torej začet ustavljati motorno kolo in ga po potrebi ustaviti. Varnostna razdalja motorja (učimo se ustavljati v 10-12m razdalje pri 40km/h) zagotovo ni bila dovolj velika, če je motorist res vozil 50km/h, oziroma reagiranje motorista ni bilo primerno situaciji!

Toliko s strani motorista.

PS: po tem kar sem danes videl na stari cesti iz KP proti LJ, na vsakem večjem ovinku, da ne govorimo o famoznem ovinku pred vasjo črni kal, vsaj en motorist, ki "polaga" 10cm od sredinske črte! Res grdo videt take motoriste, pa naj bodo to moji kolegi ali prijatelji ali pa moj fotr!

furion ::

jah kaj ces, motoristi bi mogl met svoj pas, (ravno tko kolesarji neb smel po cesti), ker so tok ranljivi pa hitr pospesijo in tesko ustavljajo...

Tam u rizani se smeraj potrudim vozit pod 60 k tam nonstop nabija murja, drugje pa tut potegnem kr cez omejitev ce le promet dopusca :P

harvey ::

Ja, točno levi pas:D

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

furion ::

eh jeba, je kar je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

lukamagic ::

furion je izjavil:

jah kaj ces, motoristi bi mogl met svoj pas, (ravno tko kolesarji neb smel po cesti), ker so tok ranljivi pa hitr pospesijo in tesko ustavljajo...


Ker normalno se pa ne da pospeševati ane? In spremljati prometa, da pravočasno ustaviš? Najboljš da takim kekcem res postavmo svoj pas ja.. malo sutra.

furion je izjavil:

Tam u rizani se smeraj potrudim vozit pod 60 k tam nonstop nabija murja, drugje pa tut potegnem kr cez omejitev ce le promet dopusca :P


Potem se pa zgodi nesreča, taka kot tvojemu kolegu, pa ni noben kriv ane?

Zgodovina sprememb…

furion ::

jah js nimam pojma o motorjih, ker nikdar nism vozu nobenga pa tut nebom, mi je cist lustno na "varnem" v autku...sam useen, mislim d je treba na njih pazit k tok hitr crkne to, dovolj da ga zabrise v ograjo pr 50kmh pa ga ni vec. pac ce si dajo malo duska po teh starih cestah, tko je...

s1m0n ::

Skoraj vsak dan ko kolesarim srečam motoriste in skoraj vsi divjajo. Le tisti ta bolj previdni ga cruzajo in lepo uživajo v vožnji po omejitvah!
Isto v našem kraju ga šibajo ko je 50 čez 90-100 in to pri dvojnem križišču in prehodu v ca 100m razdalje. No saj večina voznikov avtomobilov ne počenja kaj drugače vendar vozijo počasnjene kot motoristi.

furion ::

ja js sm tut obcasen kolesar, sam meni kot vozniku grejo bol na ziuce kolesarji kot motoristi, motoristu mau naredim plac da me komot prehiti in cau, kolesar pa zna zajebat ko ga nemores prehitet pa mors bremzat ko ena mona...recimo ko se grejo kak fant pa punca vzporedno kolesarit pa uletava kak kamjon po drugem pasu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

s1m0n ::

Mene moti, da motoristi ne morejo brez da bi prehitevali!
Tudi na samaforiziranem križišču te prehiti in se postavi pred tebe pa si že ti pred črto.
Pa tudi med pasovi vozijo samo, da so prej na svoji destinaciji.
Tisti z velikimi motorji tega ne morejo počenjat

furion ::

jah, kj ni fora motorja da prehitevas pa furas bol "odstekano"?

furion ::

evo, sm ga prasal se 1x kje se je pocu pa kko je blo, pa zdej mi je jasno da je on 99% kriv...prsu mal prehitro not iz ovinka pa prepozno vidu babo k je stala tam namest da bi na dvorisce zapelala al kamorkol ze...in je ni mogu prehitet ker je glih nesrecen del ko mu je zakvrivala pogled na naslednji del ceste, tk da ko je bremzu blo prepozn...zdej pa niti hodt ne more bogi...

madog ::

Ne vem zakaj vsi tako polemizirate, pri vožnji mora voznik predvideti vsako situacijo ki se lahko pripeti, v kolikor se je zaletel od zadaj je popolnoma kriv sam in ne samo 99%, v kolikor se ni ustavil je imel ali premajhno varnostno, preveliko hitrost, ali pa ni predvidel vseh možnih situacij za kar je sam kriv in BASTA.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

furion ::

dobr, se strinjam, 100% kriv, konc debate zame :P

BALAST ::

Mam znanca, ki je paraplegik zaradi ene voznice, ki ni znala dati levega smerokaza. Tak je to če izvzamemo, da je imel v križišču najmanj 60 na števcu.

Že veliko je bilo povedanega tudi na S-T, tako da motoristi pamet v roke, pa si raje 2x prečitajte CPP in zavorno pot, da ne boste še vi rastline.

fosil ::

Vprašaj se, če bi imel popolnoma isto situacijo z avtom, torej da se zaletiš v rit nekomu ki zavija levo, ali bi kaj dvomil o tem kdo je kriv?
Zakaj bi bilo pri motorju kaj drugače?
Tako je!

BigWhale ::

furion je izjavil:

jah kaj ces, motoristi bi mogl met svoj pas, (ravno tko kolesarji neb smel po cesti), ker so tok ranljivi pa hitr pospesijo in tesko ustavljajo...


Mene so v avtosoli (sicer ze kar nekaj let nazaj) ucili, da moras imeti za motoristom vecjo varnostno razdaljo, ker se prej ustavijo kot avto.

A to dandanes ne drzi vec?

Tarzan ::

BW, ne več. Dandanes se motoristi več ne ustavijo, spljoh.

Zheegec ::

BigWhale je izjavil:

furion je izjavil:

jah kaj ces, motoristi bi mogl met svoj pas, (ravno tko kolesarji neb smel po cesti), ker so tok ranljivi pa hitr pospesijo in tesko ustavljajo...


Mene so v avtosoli (sicer ze kar nekaj let nazaj) ucili, da moras imeti za motoristom vecjo varnostno razdaljo, ker se prej ustavijo kot avto.

A to dandanes ne drzi vec?

Športni avto se ustavi prej, kot športni motor. En povprečni avto pa seveda bistveno slabše, kot športni motor. Za pospeške pa raje ne pišemo hehe :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T0RN4D0 ::

Ženska je verjetno čakala genija da jo prehiti po levi, če se je zadaj pripeljal in je bilo očitno da se ne bo ustavil... Tud jst ne zavijem levo, če v ogledalu vidim koga ki me želi prehitet..

Krivda 80-20, lul. :))
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Go-ahead ::

100% krivda motoristu. Verjetno je predvideval da bo takoj zavila levo (brez ustavljanja) in da bo v času ko bo motorist prišel do avtomobila , le ta že spraznil cestišče. Žal temu ni bilo tako.
V kolikor bi prišlo do trčenja na levem pasu, bi bila pa druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

šernk ::

V kolikor bi prišlo do trčenja na levem pasu, bi bila pa druga zgodba.


zgodba bi bila popolnoma ista, avtomobil ki zavija levo se lahko prehiti le po desni, če je za to dovolj prostora. žal motoristi tega bolj ali manj ne upoštevajo in zato se jih potem večinoma raje počaka, da vidiš kaj ušpičijo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BigWhale ::

Verjetno je bilo misljeno na trcenje ce bi motorist pripeljal po levem pasu, iz nasprotne smeri.

s1m0n ::

Pa tudi takrat ni 100% da je celotna krivda na vozniku avtomobila! Če motorist prileti z 100km/h preden ga vidiš je že prepozno.

St235 ::

100% je krivda na motoristu.

PRedvsem pa sam sebi nasprotuješ. Če si videl, da ženska celo večnost čaka, zakaj potem nisi pravočasno ustavil?

Če se je zgodilo v nepreglednem ovinku, kako veš, da je "pol ure" čakala preden je zavila?

Dosti bolj verjetno je da si priletel z polno brzino in podcenjeval hitrost približevanja, oziroma sis si domišljal, da bo avto pravočasno zavil. Zaletel si se tako čisto po lastni neumnosti, če bi prilagodil hitrost takoj ko si videl avto tega problema ne bi bilo.

Če bi jaz zavijal levo in bi zagledal motro, ki se mi približuje z veliko hitrostjo tudi ne bi zavil. Ker če mi bo priletel v rit bo krivda njegova, če me ima namen kljub smerniku prehitet potem sem z tem ko počakam preprečil prometno nesrečo.

Če pa kljub temu zavijem in pride do trčenja na levem pasu potem pa to odpre debato o tem kdo je rpej začel zavijat in se dejansko lahko konča z deljeneno odgovornostjo.

BigWhale ::

St235 je izjavil:

Če pa kljub temu zavijem in pride do trčenja na levem pasu potem pa to odpre debato o tem kdo je rpej začel zavijat in se dejansko lahko konča z deljeneno odgovornostjo.


Prej je zacel zavijati tisti, ki je bil prvi na mestu zavijanja. V vsakem primeru avtomobil. Nikakor ne more biti deljene krivde.

Juhu? Zdej bomo pa pr zavijanju na levo, ko si ze tako na skrajni levi, morali paziti, da nas kdo ne prehiti po levi?!

Avto, ki zavija levo se prehiteva po DESNI strani.

para! ::

Dobro, da jo je skupil zgolj neodgovoren motorist, ne pa še gospa, ki je zavijala...

lp
Death before dishonor!

Go-ahead ::

Dober voznik bo pred zavijanjem preveril v levem ogledalu ali ga kdo prehiteva, še boljši bo preveril tudi mrtvi kot. Zakaj?

Ker je na cesti vedno prisotnih nekaj norcev ali premalo zbranih voznikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

šernk ::

ja in potem imaš tole temo tule, kdo je kriv, ker se ti motorist v rit zabije :'(

tile niso v nobenem primeru zadovoljni, enkrat preveč časa stojiš na mestu, drugič jim presekaš pot, tretjič prepočasi pospešuješ...nikoli pa ni njihovih 150km/h+ krivih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

delavec44 ::

BigWhale je izjavil:

St235 je izjavil:

Če pa kljub temu zavijem in pride do trčenja na levem pasu potem pa to odpre debato o tem kdo je rpej začel zavijat in se dejansko lahko konča z deljeneno odgovornostjo.


Prej je zacel zavijati tisti, ki je bil prvi na mestu zavijanja. V vsakem primeru avtomobil. Nikakor ne more biti deljene krivde.

Juhu? Zdej bomo pa pr zavijanju na levo, ko si ze tako na skrajni levi, morali paziti, da nas kdo ne prehiti po levi?!

Avto, ki zavija levo se prehiteva po DESNI strani.


Ja, prav to morate paziti. Ali vam niso tega v avtošoli povedali?

Pred zavijanjem levo se v levem vzvratnem ogledalu preveri ali se lahko to varno stori. Poenostavljeno, če nekdo prehiteva recimo 3 vozila in ne vidi smernikov prvega mu ta ne sme zapreti poti s tem da zavije levo. V tem primeru bi sam pripisal krivdo zavijajočemu.

fosil ::

Pred zavijanjem levo se v levem vzvratnem ogledalu preveri ali se lahko to varno stori. Poenostavljeno, če nekdo prehiteva recimo 3 vozila in ne vidi smernikov prvega mu ta ne sme zapreti poti s tem da zavije levo. V tem primeru bi sam pripisal krivdo zavijajočemu.

Kolone ne smeš prehitevat. Krivec je torej tisti, ki prehiteva.
Tako je!

koyotee ::

imo bi v tem primeru plačal kazen za nepravilno prehitevanje, povzročitelj pa je vseeno prvo vozilo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Furbo ::

Motorist je 100% kriv. Če bi se ta motorist pripeljal z avtom, bi se kar zagonil ženski v rit? To da pač prdi okoli na mopedu, ne pomeni, da zanj CPP ne velja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

T-h-o-r ::

zanimivi so tudi primeri, ko avto "vzame" prednost motoristu v naselju, čeprav motorist prinori s 100 km/h na uro, da ga skoraj ne morš pravi čas videt
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zaustaviti vozilo ob policijski kontroli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13525047 (19786) bajsibajsi
»

razlogi za tako vožnjo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13320490 (12561) šernk
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
52190649 (81417) St235
»

Prometna nesreča na vhodu v osnovno šolo

Oddelek: Na cesti
293532 (2701) gulfstream

Več podobnih tem