» »

Blaznost na slovensko-hrvaški meji

Blaznost na slovensko-hrvaški meji

«
1
2 3
...
5

zmaugy ::

Z današnjim dnem se je začela uresničevati neka poblaznela uredba EK o sistematični kontroli na schengenskih mejah, zaradi katere se na povsem običajen dan lahko za prehod slovensko hrvaške meje čaka nekaj ur.
Zakaj takšen ton? Zato ker če se sprejme uredba, zaradi katere se na prehod meje med dvema EU državama čaka nekaj ur, je očitno nekdo kolosalno zasral. Kot špricer hladne pripombe šefa policije, da se bo pač treba navaditi in to v bodoče vkalkulirati v potovalni načrt so prst v oko. NE, na to se NE BOMO navadili!!!!
Kaj sledi? Barikade znotraj držav in ausweis check?

Če so zasrali na hrvaški strani, se jih pač obvesti, da naj porihtajo svoje sranje predno se grejo to bedarijo, drugače be en velik NE za schengen.
Vse kar je več kot 10 minut v običajnih razmerah (toliko je bilo običajno predno je bila Hrvaška v EU), je nesprejemljivo. A se komu od teh uradniških biserov sploh sanja, kakšen kolaps bo čez en teden? Da ne omenjam prvega tedna avgusta.

http://www.rtvslo.si/slovenija/mejni-pr...
  • zaklenil: Mavrik ()

next3steps ::

Poiščeš prehod, kjer ne čakaš tako dolgo. Problem solved. Lahko zapremo temo, hvala.

dottor ::

Jaz sem se že navadu da moja lokalna cesta je neprevozna za vse vikende med aprilom in oktobrom ter večinoma cel avgust... So pa škodljivci najdli tudi vmesne ceste in manjše mejne prehode ;((

Pol pa imaš tiste ki se ne znajo postavljat na pravi pas in zaustavijo celoten potek prometa ko zagledajo tablo za avtocesto.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

zmaugy ::

next3steps je izjavil:

Poiščeš prehod, kjer ne čakaš tako dolgo. Problem solved. Lahko zapremo temo, hvala.

Mater si pameten. Si bil danes na katerem od prehodov? Ne? Potem pa ne blebetaj bedarij.

sivistol ::

prehod pr ormožu sameva večino cajta

zmaugy ::

sivistol je izjavil:

prehod pr ormožu sameva večino cajta

Not today.

sivistol ::

sicer nesmisleno zakaj vrste IZ države , vrste bi mogle bit V državo, spet nekaj cmerko po diktatu muti merkel pa spet zahebal ?

zmaugy kolko pa čakalna vrsta ?

zmaugy ::

Danes sem videl kolono pri Zavrču za izstop IZ države, bila je dolga kakšen kilometer. Na Obrežju je bilo na izhodu za čakat menda nekaj ur, vzporedni prehod cca 1 uro.
Kdo si je izmislil to neumnost...%#}{?!!

Unilseptij ::

Naslov teme pove vse. To je to... blaznost v najčistejši obliki na ravni celega kontinenta.

zmaugy ::

Ne predstavljam si, kaj bo drug teden v petek. Če ne bojo ukrepali, se bo čakalo 15 ur. Enostavno ne razumem kako smo zaradi tega kaj bolj varni. Tem birokratom se je zmešalo.

mtosev ::

kdaj je velika noč, ker planiramo na hrland tedaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zmaugy ::

Danes teden. Najemi avtodom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

next3steps ::

Malo pred zavrčom imaš eno lokalno cesto, kjer brez problema prideš na Hrvaško.

zmaugy ::

Legalno?

next3steps ::

Če moraš državno mejo prestopitu zaradi nepredvidljivih nujnih okoliščin, je vseeno, kje jo prestopiš.
(Pač prestopiš tam, kjer ni palicaj kompanije ali vojske)

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

uf, tega pa res ne bi počel.

next3steps ::

Potem boš pa moral počakati, tako kot večina drugih državljanov, ki nimajo pooblastila za prehod meje mimo mejnega prehoda.
Imaš pravico preiti mejo, vsekakor pa ni v tvojih rokah, kdaj boš prestopil, saj infrastrukture ne financiraš ti. Lahko pa si postaviš svoj prehod, sam pripravi papirje in denarčke.

zmaugy ::

Poslušaj, to,kar se je danes dogajalo, je norost. Birokrati se imajo za vsest in prvo tistim, ki so v tole skočili, ne da bi se pripravili, opilit eno lepo kazen.
Potem pa spravit to v normalne okvire. Ali pa naj spokajo.

Magic1 ::

Kam bojo spokal? Saj oni pišejo zakone, ti lahko samo upaš, da se bodo česa pametnega hitro spomnili.
Sploh pa zdaj imajo ultimativen izgovor, ko nismo več nikjer "varni" (vsaj vsi obični mediji nam tako pravijo).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

s1m0n ::

Samo se jamra!
Saj pa ni nič drugače kot v sezoni :) Pripravite se raje na sezono, da boste odšli en dan prej na preljubo Hrvaško morje!

zmaugy ::

Magic1 je izjavil:

Kam bojo spokal? Saj oni pišejo zakone, ti lahko samo upaš, da se bodo česa pametnega hitro spomnili.
Sploh pa zdaj imajo ultimativen izgovor, ko nismo več nikjer "varni" (vsaj vsi obični mediji nam tako pravijo).


Naj se spokajo iz svojih položajev, če producirajo takšno naci sranje. Ker drugače smo res blizu checkpointov znotraj držav z vojaki, ki se derejo:"AUSWEISS! " in nemškimi ovčarji.

facepalm ::

Sezona kolon se je zacela en vikend prej kot ponavadi. Nic hudega, bomo ze potrpeli:)

zmaugy ::

s1m0n je izjavil:

Samo se jamra!
Saj pa ni nič drugače kot v sezoni :) Pripravite se raje na sezono, da boste odšli en dan prej na preljubo Hrvaško morje!


Ja. Ampak danes ni sezona. To si povedal kot da bi rekel, pa kaj jamraš, saj te ne boli nič bolj kot kadar ti pri zobozdravniku vlečejo ven živec. Pa čeprav v tistem trenutku nisi pri zobozdravniku.

facepalm je izjavil:

Sezona kolon se je zacela en vikend prej kot ponavadi. Nic hudega, bomo ze potrpeli:)


Aha. Pa vsak dan v tednu tudi. Povej to tistim, ki grejo na/skozi Hrvaško službeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Magic1 ::

zmaugy je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Kam bojo spokal? Saj oni pišejo zakone, ti lahko samo upaš, da se bodo česa pametnega hitro spomnili.
Sploh pa zdaj imajo ultimativen izgovor, ko nismo več nikjer "varni" (vsaj vsi obični mediji nam tako pravijo).


Naj se spokajo iz svojih položajev, če producirajo takšno naci sranje. Ker drugače smo res blizu checkpointov znotraj držav z vojaki, ki se derejo:"AUSWEISS! " in nemškimi ovčarji.

Ja ja itak, smo že v Auschwitz-u... Get a life man.
Spravi se raje na medije, če že hočeš kaj pametnega narest. Birokrati le probajo mirit panično EU populacijo na glup način.
Magic

facepalm ::

Tisti, ki grejo v sluzbo, grejo ob takih urah, ko ni vas turistov na cestah. Za njih bojo najvecji problemi v sezoni in za vikende. tako kot vsako leto.
Zanimivo, da se najbolj bunijo tisti, kateri bi radi sli na HR morje in bodo morali cakat v koloni 4x, 5x letno.
Mi, kateri zaradi takih stojimo v koloni skoraj 100 dni v letu (veckrat na dan), nam je nekako vseeno. Ce pa imam za it na HR, bi mi tudi danes uspelo pridet cez mejo v manj kot 1h.

zmaugy ::

@Magic: A sem omenil, da sem danes na lastne oči gledal te pofukane kolone? Toliko o get a life.
@epecar: kakšno jebeno morje?

get your facts straight.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

facepalm ::

zmaugy, koliko si dejansko cakal danes?

zmaugy ::

Uro in pol na izhod in pol ure nazaj. Opravek, ki sem ga imel, mi je vzel dve jebeni uri več kot običajno. In za nazaj sem imel srečo očitno.
Kaj bo poleti, si ne predstavljam.
In vse to zato, ker si je nek trop birokratov spomnil, da se bojo malo igrali na mejah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

konspirator ::

epecar
O kakšnih turistih sanjaš ? Niso noben razlog za čakanje.

Po novem bo popotnik/obiskovalec sosednje države stal na Šengenski meji vsak dan, ne glede na sezono in turiste.


Čakalne dobe za osebne avtomobile na mejnih prehodih ob 21.30:
http://www.rtvslo.si/slovenija/mejni-pr...

Slovenska vas je maloobmejni mejni prehod zraven Obrežja, 1.5/1.0 ura čakanja izstop/vstop xD.Noro.
--

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

In kaj naj naredijo birokrati za varnost EU meja, če vsi mediji delajo iz vsakega incidenta popolno paniko. Mularijo je danes pa itak strah že lastne sence in so občutljivi na vsako stvar...
Magic

facepalm ::

To je primerljivo s casom, ki bi ga porabil v sezoni. Za moje pojme nic dramaticnega.
Naslednji vikend bo pestro. V sezoni pa take kontrole ne bojo izvajali ker ne bo mogoce. V primeru, da bi bila taka kontrola avgusta, bi prislo do prometnega kolapsa po celi Sloveniji (vsaj po AC).

@konspirator brez turistov bi bili prehodi bistveno bolj prehodni. no vsaj tukaj na obali. kar sem danes videl tablic na cesti, je bilo precej turistov (ita, lj, ce itd..).
tisti, ki precka mejo vsak dan, bo moral racunat, da bo stal na meji nekaj 10 min. za vikende pa vsaj urco vec.
se da navadit:)

ta kontrola je bullshit ampak se dad prezivet. v sezoni se ne bo dalo:)

s1m0n ::

V sezoni bo problem za Hrvate, če bodo čakalne dobe tako dolge.

konspirator ::

Iz zgornjega članka:
Tako obsežni zastoji samo pri nas
Od polnoči je tako nadzor poostren tudi na drugih zunanjih mejah schengenskega območja. Ta vključuje 26 držav, med njimi večino članic Evropske unije. Kopenski del zunanje schengenske meje je dolg 7.721 kilometrov.

Sodeč po posnetkih, ki so jih tuje agencije posredovale do zdaj, pa takšnih zastojev kot pri nas poostritev nadzora drugje ni povzročila, je poročala Televizija Slovenija.
--

zmaugy ::

facepalm je izjavil:

To je primerljivo s casom, ki bi ga porabil v sezoni. Za moje pojme nic dramaticnega.
Naslednji vikend bo pestro. V sezoni pa take kontrole ne bojo izvajali ker ne bo mogoce. V primeru, da bi bila taka kontrola avgusta, bi prislo do prometnega kolapsa po celi Sloveniji (vsaj po AC).

@konspirator brez turistov bi bili prehodi bistveno bolj prehodni. no vsaj tukaj na obali. kar sem danes videl tablic na cesti, je bilo precej turistov (ita, lj, ce itd..).
tisti, ki precka mejo vsak dan, bo moral racunat, da bo stal na meji nekaj 10 min. za vikende pa vsaj urco vec.
se da navadit:)

ta kontrola je bullshit ampak se dad prezivet. v sezoni se ne bo dalo:)


Nimaš pojma kaj pišeš. Ljudje potujejo vsakodnevno iz države v državo in nazaj. Zaradi butastih birokratov se jim je ravnokar podaljšal delovni čas ob tistih dneh za nekaj ur. In ti isti ljudje imajo obveznosti, tudi v tistih urah, ki jih zaradi butastih birokratov morajo preživeti v butastih kolonah. Ni tukaj govora o doupustu enkrat letno na hrvaško obali.
In seveda da bojo enako kontrolo izvajali tudi v sezoni, drugače pa res vse skupaj še dodatno ne bo imelo smisla in bo šlo iz kategorije blaznosti v kategorijo kretenizma.

Magic1 je izjavil:

In kaj naj naredijo birokrati za varnost EU meja, če vsi mediji delajo iz vsakega incidenta popolno paniko. Mularijo je danes pa itak strah že lastne sence in so občutljivi na vsako stvar...


Vsekakor birokratsko zajebavanje državljanov članic EU na mejah, potem, ko so brez papirjev v EU spustili več kot milijon ljudi, ni na mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

facepalm ::

Ti ne razumes kaj jaz pisem. To kar je bilo danes na cestah ne ponazarja vsakdanjega stanja saj je petek in napovedan je lep vikend.
Pocakajmo na ponedeljek, torek. Takrat bo videti kaksno bo "vsakodnevno" stanje.

zmaugy ::

facepalm je izjavil:

Ti ne razumes kaj jaz pisem. To kar je bilo danes na cestah ne ponazarja vsakdanjega stanja saj je petek in napovedan je lep vikend.
Pocakajmo na ponedeljek, torek. Takrat bo videti kaksno bo "vsakodnevno" stanje.


Danes je bil petek kot običajno. In ob normalnih petkih se ne čaka omembe vredno dlje kot sredi tedna.

facepalm ::

Res verjames, da bi bil tak kaos tudi nek random dezeven petek sredi januarja?

zmaugy ::

Preveč petkov, ponedeljkov, torkov, sred in četrtkov ob vseh letnih časih in urah sem že prečkal mejo, da bi polagal neke upe v to, da bo v ponedeljek drugače. Ne bo, razen če ne spremenijo procedur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Magic1 ::

Dej ne nabijaj, sončen vikend je napovedan, prazniki se bližajo, folk pa navali na morje. Fak no, dej sfiltriri svoj tantrum kako drugače.
Magic

facepalm ::

Dosti pove ze podatek, da je cakalna doba za izstop iz drzave konkretno visja kot za vstop. Ce bo v nedeljo obratno, bo to potrdilo mojo tezo.

edit:
žmogoce so pa hrvaski policisti toliko hitrejsi:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Karaya 52 ::

Zmaugy je leta 2017 spoznal kaj je to schengen. Žal snowflakes postanejo dojemljivi za določene zadeve šele ko so določeni privilegiji ogroženi. In potem ropotajo po forumih. Posiljujte Evrope še z novimi "arabskimi doktorji" in kontrole bodo na vseh mejah.

zmaugy ::

epecar, Magic, ne mi čez mesec ali dva hodit na tole temo jokat.

SaXsIm ::

Ste se že malce razvadili, pred leti takšno stanje ne bi bilo nič kaj posebnega.

Zanimivo bo videti, kako bojo sedaj obrnili zagovorniki zapiranja mej.
SaXsIm

zmaugy ::

Karaya 52 je izjavil:

Zmaugy je leta 2017 spoznal kaj je to schengen. Žal snowflakes postanejo dojemljivi za določene zadeve šele ko so določeni privilegiji ogroženi. In potem ropotajo po forumih. Posiljujte Evrope še z novimi "arabskimi doktorji" in kontrole bodo na vseh mejah.

Kaj je že jype zate napisal? Bom poiskal. Ma ne bom, se mi ne da s tabo ukvarjat...

Magic1 ::

zmaugy je izjavil:

epecar, Magic, ne mi čez mesec ali dva hodit na tole temo jokat.

Ne bom, bom tempiral odhod gužvi primerno. Znam uporabljat internet.
Magic

zmaugy ::

SaXsIm je izjavil:

Ste se že malce razvadili, pred leti takšno stanje ne bi bilo nič kaj posebnega.

Zanimivo bo videti, kako bojo sedaj obrnili zagovorniki zapiranja mej.

10 minut je bilo običajno "pred leti".

Utk ::

Nič posebnega, samo da so se ljudje malo bolj navadili skakat čez, ker je šlo zadnje čase hitro, pa še privatniki dost hodijo čez odkar je Hrvaška v EU. Zdaj ko bojo morali računat še 2 ure čakanja na meji, bo matematika malo drugačna.

zmaugy ::

Magic1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

epecar, Magic, ne mi čez mesec ali dva hodit na tole temo jokat.

Ne bom, bom tempiral odhod gužvi primerno. Znam uporabljat internet.


hehe, spomni se na tole ob primernem trenutku, ki bo neizogibno prišel.>:D

Utk je izjavil:

Nič posebnega, samo da so se ljudje malo bolj navadili skakat čez, ker je šlo zadnje čase hitro, pa še privatniki dost hodijo čez odkar je Hrvaška v EU. Zdaj ko bojo morali računat še 2 ure čakanja na meji, bo matematika malo drugačna.

Dejmo še med Ljubljano in Koprom pa med Ljubljano in Kranjem pa med Ljubljano in Mariborom pa med Ljubljano in Novim mestom naredit checkpointe. Ker terorizem... Pa bo matematika spet malo drugačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Karaya 52 ::

Utk je izjavil:

Nič posebnega, samo da so se ljudje malo bolj navadili skakat čez, ker je šlo zadnje čase hitro, pa še privatniki dost hodijo čez odkar je Hrvaška v EU. Zdaj ko bojo morali računat še 2 ure čakanja na meji, bo matematika malo drugačna.


Poljska, Slovaška, Madžarska, vse te države so schengen bolj resno jemale. Na drugih forumih se lahko bere s kakšno lahkotnostjo so slovenski policisti v državo spuščali turiste s Hrvaške. Pomahal si s potnim listom in že si šel dalje, lol. Sladki čakalni časi na SLO-HR meje so za nekaj časa mimo. Pa tudi večina Evropejcev podpira okrepljeno zunanjo mejo. Nič posebnega torej, move along.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

zmaugy je izjavil:

epecar, Magic, ne mi čez mesec ali dva hodit na tole temo jokat.


ni straha:) jaz stojim v koloni vsako poletje, skoraj vsak dan. pa ne hodim na Hrvasko ampak delat/v trgovino/po opravkih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretečen potni list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6510555 (8699) deleted
»

V Srbijo z osebno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5114809 (12950) jero_no1
»

Pristojnosti policistov na mejnih prehodih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821184 (18171) Tomi

Več podobnih tem