» »

motoristi na mejnem prehodu

motoristi na mejnem prehodu

««
4 / 16
»»

Samael ::

showsover je izjavil:

Samael je izjavil:

Spet manipuliraš. Torej je ta tema odprta zavoljo gospodarstva, ki trpi zaradi prehitevanja motoristov, ne pa ker gre parim posameznikom na k... ker zaradi kakšnega motorista čakajo v vrsti minuto, dve več? Kakšno sprenevedanje 8-O

Kaj manipuliram? Jaz skušam razložiti razliko med (neopazen) mikro vpliv na (opazno) makro posledico. Briga mene za tvoje 'kolonske navade'. Če boš komu šel dovolj 'na živce', bosta že obračunala svoje čase tudi brez mene.

Ti si navadno bolj agresiven možakar, ali? Se mi zdi, da se spomnim več kakšnih tvojih takšnih 'konfliktnih' debat.

Naceloma ne, ne zahajam toliko, sploh pa ne tako pogosto v konflikte kot ti, znam pa argumentirati svoje mnenje brez offtopic 'dementnih' vlozkov, ki se jih posluzujes tule ti - ki bi nekaj debatiral, te pa dejansko ne zanima o cem sploh teče debata.
Vsaj tako je razumeti glede na citirano.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

showsover ::

Ok, whatever, Samael, morda boš enkrat razumel, česar VERJETNO ne boš dojemal kot manipulacijo ali pa tudi, kaj jaz vem.. Upanje ostaja, meni osebno je načeloma vseeno.

Še enkrat, 90% udeležencev v temi dobro razume, o čem govorim jaz, čemur ti praviš manipulacije. 10% vas pač ne. Zaenkrat.

No, naj kdo drug prevzame, jaz se ponižno umikam Samaelu :-)

Samael ::

showsover je izjavil:

Ok, whatever, Samael, morda boš enkrat razumel, česar VERJETNO ne boš dojemal kot manipulacijo ali pa tudi, kaj jaz vem.. Upanje ostaja, meni osebno je načeloma vseeno.

Še enkrat, 90% udeležencev v temi dobro razume, o čem govorim jaz, čemur ti praviš manipulacije. 10% vas pač ne. Zaenkrat.

No, naj kdo drug prevzame, jaz se ponižno umikam Samaelu :-)

A kar 90%? Prav fino se to slisi, škoda le da si to potegnil iz riti in pritrdil zgolj samemu sebi.
Svašta :))
No, lep preostanek vecera.
Samael != Samuel

luli ::

Tudi meni je že ta tema postala brezveze. Bo me kar Imagodei odstranil. To je tisti admin, ko je jokal, ko je moral socialno vračat za mamo, zaradi dedovanja.
Over and out.

showsover ::

luli je izjavil:

socialno vračat za mamo, zaradi dedovanja.

Nisem na tekočem, a to je še aktualno, a niso tega nedavno odpravili?

Pa še menda uvedli, da se pri upravičenosti sploh več ne upošteva premoženja, samo (uradni) prihodki.

UganiKdo ::

Samael je izjavil:

showsover je izjavil:

Samael je izjavil:

Ja o čem pa tu govorimo, luba duša? Koga tu moti motorist, ki ga prehiti v vrsti? Daj povej mi, kdo ima problem zaradi izgubljene minute?

Gospodarstvo kumulativno izgubi 30 minut zaslužka.

Spet manipuliraš. Torej je ta tema odprta zavoljo gospodarstva, ki trpi zaradi prehitevanja motoristov, ne pa ker gre parim posameznikom na k... ker zaradi kakšnega motorista čakajo v vrsti minuto, dve več? Kakšno sprenevedanje 8-O

Edini ki manipulira si ti s svojim slaboumnim nabijaem. Ce govorimo o konceptu ali je pravilno in ali je kulturno da motoristi prehitevjo kolone, potem to ni enako tvoji slaboumni manipulaciji, ko za voljo branjenja lastnih zablod poskusas zadevo zreducirat na posamicno situacijo enega motorja in enega voznika.

Debata je bila bistveno sirse zastavljena. In ja vsak motorist s svojim ravnanjem povzroci kaskadni efekt zaradi katerga se kumulativno povecuje cas ostalih v koloni. Kar ti zagovarjas pa j3 enako idiotsko kot ce bi nekoga, ki ukrade 100.000 ljudem po 1 eur obravnavali kot da je vse skupaj ukradel 1 eur. Kako zabit moras bit da to tako dojemas pa ves samo ti.

luli ::

showsover je izjavil:

luli je izjavil:

socialno vračat za mamo, zaradi dedovanja.

Nisem na tekočem, a to je še aktualno, a niso tega nedavno odpravili?

Pa še menda uvedli, da se pri upravičenosti sploh več ne upošteva premoženja, samo (uradni) prihodki.

So saj zaradi tega ga po moje se bolj boli. Drugače pa samo luzerji tile admini tukaj.

Samael ::

UganiKdo je izjavil:

Samael je izjavil:

showsover je izjavil:

Samael je izjavil:

Ja o čem pa tu govorimo, luba duša? Koga tu moti motorist, ki ga prehiti v vrsti? Daj povej mi, kdo ima problem zaradi izgubljene minute?

Gospodarstvo kumulativno izgubi 30 minut zaslužka.

Spet manipuliraš. Torej je ta tema odprta zavoljo gospodarstva, ki trpi zaradi prehitevanja motoristov, ne pa ker gre parim posameznikom na k... ker zaradi kakšnega motorista čakajo v vrsti minuto, dve več? Kakšno sprenevedanje 8-O

Edini ki manipulira si ti s svojim slaboumnim nabijaem. Ce govorimo o konceptu ali je pravilno in ali je kulturno da motoristi prehitevjo kolone, potem to ni enako tvoji slaboumni manipulaciji, ko za voljo branjenja lastnih zablod poskusas zadevo zreducirat na posamicno situacijo enega motorja in enega voznika.

Debata je bila bistveno sirse zastavljena. In ja vsak motorist s svojim ravnanjem povzroci kaskadni efekt zaradi katerga se kumulativno povecuje cas ostalih v koloni. Kar ti zagovarjas pa j3 enako idiotsko kot ce bi nekoga, ki ukrade 100.000 ljudem po 1 eur obravnavali kot da je vse skupaj ukradel 1 eur. Kako zabit moras bit da to tako dojemas pa ves samo ti.

A kaskadno? Zakaj zavajas? Nekdo zgoraj ti je izračunal da gre zaradi motoristov pri ostalih za minorno cakanje v vrsti, pa se te nikakor ne da potolaziti.
In odkar ste zaceli cakanje po neki cudni logiki sestevati (ker ja tebi v koloni je pa res pomemben sestevek minut cakanja vseh soudelezenih v prometu - svašta) vam je zdaj se toliko težje.
Toliko neumnosti ste natresli zaradi tiste jebene minute, dveh, kar jih moras vec preživeti v vrsti, ker gre motorist naprej da je naravnost smesno. Res smešno.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Kvinta ::

luli je izjavil:

Tudi meni je že ta tema postala brezveze. Bo me kar Imagodei odstranil. To je tisti admin, ko je jokal, ko je moral socialno vračat za mamo, zaradi dedovanja.
Over and out.


:))
A.C.A.B

cleanac ::

V tej temi ste z razpravljanjem izgubili precej več časa kot so vam ga vzeli motoristi z "vrivanjem" na mejnih prehodih.

luli ::

cleanac je izjavil:

V tej temi ste z razpravljanjem izgubili precej več časa kot so vam ga vzeli motoristi z "vrivanjem" na mejnih prehodih.

Tema s tem naslovom je bila odprta samo za limanice. Vsi vemo, da Imagodei zdaj nima denarja za motor, ker je moral vračati socialno. Kugla pa itak zdaj je čips na kavču in gleda nogomet, pa še malce se mu moti od cepljenja, tako da je odzivni čas zdaj velik.

Oberyn ::

twom je izjavil:

zaključek:
čakanje motorista:
iz prve roke lahko povem da postane po parih minutah zelo zelo vroče
lahko probate, danes oblečite budno in dolge kavboje in pojdite za 5 minut na sonce je res tako velik problem če te prehitim?

Veliko ljudi v 3 km koloni pred Jelšanami ima svoje male probleme. Enim se derejo otroci, ki jim je prevroče. Ene obupno tišči srat in bi radi čimprej prišli do oštarije. Eni imajo popoldne že službo. Eni so utrujeni za znoret. Eni so lačni za znoret. Slabič bo postavil svoje male probleme pred male probleme ostalih (ki so prišli pred njim) in se zrinil mimo (čeprav je prišel pozneje). Močan človek tega ne bo naredil, dovoljeno ali pa ne. Močan človek zmore. Slabič ne zmore. Slabiče lahko vidiš povsod, kjer je potrebno malo potrpeti. Bodejo v oči že v Šparu in na pošti, kaj šele kje drugje, kjer je bolj gosto. To je vse, kar jaz mislim o tem.

WizzardOfOZ ::

twom je izjavil:

bipa opozoril na kulturo voznikov avtov, ti je trena voziti na 5 metrov za motoristom?
če bo zavrl, na tej razdalji ne odmakneš niti noge z gasa ko zadaneš motorista pred seboj


Mene motijo tako motoristi kot avtomobilisti, ki mi vozijo par metrov za ritjo, brez ali s premajhno varnostno razdaljo.
Kaj ko bi vsi upošteval varnostno razdaljo?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dice7 ::

Motoristi s prehiteanjem kolon povzrocajo toliko neproduktivnih ur, da je cudo, da se nase gospodarstvo sploh stoji

mikhaair ::

Ostaja vprašanje, če lahko motorist prehiteva kolono motoristov, ki čaka prehod meje. Pa mu je recimo še bolj vroče, pa baba še bolj tečna na zicu zadaj.

ginekk ::

mirator je izjavil:


V križišču ni problem, če se motorist postavi v prvo vrsto, ker spelje bistveno hitreje kot avtomobil.


Odvisno od avta. Meni se je že zgodilo, da je prepočasi speljal in je moral zavirat, da se ne bi zabil v kandelaber na koncu križišča. Bil sem prvi, meni je pasalo pospešit, on je bil počasen. Bi pričakoval, da če se vrine vzporedno na pas za zavijanje levo, potem tudi spelje kot se zagre in ne kot stara mama. Vedno rad čim hitreje pospešim do željene hitrosti.

Takisto je lahko problem na ovinkih. Primeren avto je hitrejši od motorja, tudi znotraj omejitve. Nekaterim motoristom je jasno in spustijo naprej.

UganiKdo ::

mikhaair je izjavil:

Ostaja vprašanje, če lahko motorist prehiteva kolono motoristov, ki čaka prehod meje. Pa mu je recimo še bolj vroče, pa baba še bolj tečna na zicu zadaj.


Že večkrat odgovorjeno - da, če pri tem ne ovira ostalih udeležencev v prometu. Enako lahko naredi tudi voznik avtomobila. Edina razlika je, da motorist to sme naredit tudi po desni.

Zdaj naj pa razni kekci Samaelovega tipa sanjajo o tem kako to zgleda v praksi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Samael ::

UganiKdo je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Ostaja vprašanje, če lahko motorist prehiteva kolono motoristov, ki čaka prehod meje. Pa mu je recimo še bolj vroče, pa baba še bolj tečna na zicu zadaj.


Že večkrat odgovorjeno - da, če pri tem ne ovira ostalih udeležencev v prometu. Enako lahko naredi tudi voznik avtomobila. Edina razlika je, da motorist to sme naredit tudi po desni.

Zdaj naj pa razni kekci Samaelovega tipa sanjajo o tem kako to zgleda v praksi.

Pravzaprav se nad tem hudujete in namisljate svoje tragicne scenarije bolj kekci tvojega tipa.
Kako zgleda v praksi pa tako ali tako jamrate tu ze cel dan. In sicer tako, da minuto, dve dlje cakate v koloni. Big deal. Daj se malo pojamraj.
Samael != Samuel

UganiKdo ::

Kje sem kaj jamral? Zakonska ureditev je jasna in nima nic z jamranjem. Ni pa moj problem ce v svoji sveti vojni kako obranit zgreseno razmisljanje funkcionalno nepismenega kekca mlatis levo in desno, v obupanem poskusu da vsaj enkrat ne bi izpadel popoln bedak. Big deal. Daj se malo pojamraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

free_rider ::

Ravnokar sem izgubil kar nekaj minut, ker sem prebral 2 strani postov od včeraj.
Ah, jih bom že na meji nazaj not prinesel.

free_rider ::

Sicer pa, ker so minute postale glavna tema te debate:

Prejšnji vikend sem šel z motorjem na Jezersko. Vikend je bil lep, kar pomeni da je na cesti tudi veliko rekreativnih kolesarjev, ki grejo v klanec počasi. Seveda na nepreglednih ovinkih jih avtomobili ne morejo prehiteti in se naredi kolona vozil, v kateri sem bil zadnji tudi jaz z motorjem.

Vendar pa, presenečenje, motor lahko enostavno prehiti kolesarja, samo z zmanjšano hitrostjo se lahko oba varno peljeta po smernem vozišču 1,5m narazen.
Kdo bo pa meni vrnil tiste minute, ki sem jih zaradi avtomobilskih kolon izgubil? Namesto običajnih 30 minut sem rabil 45, saj so bili kolesarji na vsakem km.
(primerjava je samo za prikaz absurdnosti debate, niti najmanj ne težim nikomur)

Tudi če smo realni, na motorju me še nikoli niso na meji obdelovali 1 minuto, prej 10s.

Chill out

DostMam ::

Podpišem vse, kar je napisal Oberyn 28. 9. ob 22:26:39.
Pa še to: zagovorniki prehitevanja se opirajo na člen zakona, ki prav gotovo ni napisan zato, da jim da previco preskakovanja vrste pred mejo ali mitnico. Pri tem slepo berejo ta člen in nobenega več. Sklicujejo se na vročino v kombinezonu, prehitevajo pa tudi spomladi in ponoči, ko vročine ni. Zagovorniki prehitevanja ne znajo določiti "kulturno" število motoristov, ki naenkrat lahko še prehitijo stoječe. Tega skupina tridesetih motoristov verjetno ne bi naredila. Ali pač? Od stoječih v koloni zahtevajo prometno kulturo pri nekulturnem preskakovanju vrste in, nenazadnje, niso niti poizkusili odgovoriti na vprašanje o platoju piva.

Pa še vsem "matematikom" ki so seštevali oz. množili: po izračunu moramo urediti merske enote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DostMam ()

FoxKnox ::

Mene sicer ne motijo motoristi ,ki prehitavajo kolono pred mejnimi prehodi ali semaforji, so pač hitrejši.Motijo me pa tisti, ki se ti nabijejo na prehitevalnem pasu za rit, ker je pač 130 za njih prepočas in jadra levo desno , da bi te prehitel nekje, ti pa prehitavaš kolono tovornjakov in nimaš kam.Bi rabu posebne 360 stopinjske senzorje posebej za mororiste, da bi vedu kje je .Če si na prehitevalnem te prehiti pri sredinski ograji ali po voznem, če si ti na voznem, te prehiti po prehitevalnem ali po odstavnem pasu.Za take avtomobiliste imamo izraz IDIOTI, za motoriste pa ne vem, se mi pa ne zdi to napačen izraz.

Jebomir ::

Kaj pa ko me je carinik na bosansko-hrvaški meji napizdil, da ne pridem z motorjem naprej in stojim na soncu??

Tistih 10 minut mi ni blo težko stat v vrsti, komaj sem začel koristil EU internet.

kuvanasarma ::

free_rider je izjavil:

Sicer pa, ker so minute postale glavna tema te debate:

Prejšnji vikend sem šel z motorjem na Jezersko. Vikend je bil lep, kar pomeni da je na cesti tudi veliko rekreativnih kolesarjev, ki grejo v klanec počasi. Seveda na nepreglednih ovinkih jih avtomobili ne morejo prehiteti in se naredi kolona vozil, v kateri sem bil zadnji tudi jaz z motorjem.

Vendar pa, presenečenje, motor lahko enostavno prehiti kolesarja, samo z zmanjšano hitrostjo se lahko oba varno peljeta po smernem vozišču 1,5m narazen.
Kdo bo pa meni vrnil tiste minute, ki sem jih zaradi avtomobilskih kolon izgubil? Namesto običajnih 30 minut sem rabil 45, saj so bili kolesarji na vsakem km.
(primerjava je samo za prikaz absurdnosti debate, niti najmanj ne težim nikomur)

Tudi če smo realni, na motorju me še nikoli niso na meji obdelovali 1 minuto, prej 10s.

Chill out



No, po logiki ki jo imajo eni tukaj ti ni bilo treba it takrat na Jezersko.
Če nisi sporosben se organizirat pa it takrat ko ni gužve si si sam kriv. Nima veze če ob 2 zjutraj ni nič odprto, gužve ni.

Verjetno tisti ki dopustujejo v kampu/hotelu in imajo dovoljen vstop v sobo ob dveh, ne bodo hodili en dan prej ob 20:00 od doma, pa potem 10 ur čakali pred hotelom ali pa šli tisti dan kasneje in vrgli stran cel dan zato da se ognejo gužvi. Logično bo neka gužva na meji...

Pa sej vsi vemo da prehod motorista zamakne prehod tvojega avta za 30 sekund. No big deal.
Tudi kumulativne minute so malo hecne (zastopim osnovo) vendar hotel/apartma v Dalmaciji/Istri/whatever tebi ne kasira centov na sekundo, temveč cel dan, in je res vseeno če prideš 14:30/ 14:35/15:25, tako da oni niso na izgubi v nobenem primeru.

Zastopim pa pogled voznika in motorista, kot motorist sem se itak zrinil naprej če je bila dolga kolona, za par avtov seveda ne.
Ko pa pogledam zadevo s strani avtomobilista pa mi je jasno sledeče.
Seveda če je v koloni 10 vozil pa pride en motorist se nebo nihče kregal (upam), bolj je problem ko na MP čakaš 1 uro ali dlje in te med tem prehiti 50 motoristov (1 po 1, ali pa skupina 10x5) kakorkoli. 50 motoristov po pol minute pa nanese zate dodatnih 25 minut čakanja.

Pa argumenti da se organiziraš tako ali drugače so neumni ker na koncu bomo prišli do tega da je debil vsak ki ne gre s privat helikopterjem ispred hiše saj za vse ostalo moraš čakat (če ne drugega maš semafor do Brnika pa letalo odpade)...

solatko ::

UganiKdo - Spet tablete popuščajo?
Boš razložil, komu motorist kaj ukrade, če prehiti 100 vozil, razen 1 minute vsakemu, ki pa tako ali tako niso plačane? Koliko dlje časa mora čakati stoti avtomobilist, zaradi motrorista, ki ga je prehitel?

Zraven si pametnjakovič, kakeršen si, podal primer goljufije ali kraje, ki spada v nepomembno krajo, če obravnavaš primer posamezno, ko pa to združiš, gre za velik denar. Razlika je ali gledaš kolektivno ali posamezno, posamezno je banalna zadeva za katero ne bo nihče s prstom mignil, skupno pa za vsoto, ki bo pritegnila policijo, furs, tožilstvo,...
Vendar gre tu za otipljivo stvar, pri prometu pa za izgubo ene minute, magari tisoč voznikov, ne moreš to enačit, razen, če si pod vplivom določenih substanc.

Oatali, ki se prepucavate okoli 30 minut kumulativno izgubljenega časa, pojdite v senco, ker vam vročina škodi, vsi so namreč čakali samo minuto dlje.
Delo krepa človeka

mirator ::

Saj to matematiko lahko razumeš tudi drugače.
Motorist, ki je na mejnem prehodu prehitel kolono 30 vozil, je prihranil 30 min, vzel pa tridesetim voznikom po minuto.
Ali drugače rečeno, če mi vsak Slovenec da 1 evro, bom jaz bogatejši za 2M evrov, noben Slovenec pa zaradi enega evra ne bo obubožal.
Torej eden ogromno profitira, drugim pa se to nič ne pozna.
Ampak kot že rečeno, ne gre za posameznika ampak, ko se takšnih priviligirancev s časoma nabere.

Prospekt ::

mirator je izjavil:

Nekaj dni nazaj sem v neki kontaktni oddaji na radiu, zasledil da se motoristi, na mejnih prehodih prehodih, preprosto prešlepajo, podobno kot v semaforiziranem križišču. Najprej sem se nekoliko nasmehnil, vendar potem uvidel, če to drži, da morotsti na mejnih prehodih v bistvu podaljšujejo čakalane vrste.
V križišču ni problem, če se motorist postavi v prvo vrsto, ker spelje bistveno hitreje kot avtomobil. Na meji, pa mora opraviti enak protokol, kot voznik avtomobila in prav tako podaljšuje čakalno vrsto.
Torej, me zanima, kakšne izkušnje imate.


Fora je, če bi motoristi čakali v koloni kot vsi ostali bi bila kolona še 10x daljša, ker bi rabili pomoč reševalcev, ker bi vsi po vrsti doživeli vročinski udar v oblačilih, ki jih potrebujejo za varno vožnjo.

Tako da mislim, da je zadeva dobro urejena, spokaj hitro čez mejo preden rataš še večji problem za ostale državljane.

stara mama ::

Dajte si predstavljat, da bi vsak motorist namesto na motorju bil v avtu.
Koliko bi šele potem bila podaljšana kolona!!

solatko ::

stara mama - to je za slovenceljne nepomembno, saj se noben od njih nebi vrival.
Delo krepa človeka

Ben Dover ::

Malcolm_Y je izjavil:

A zdej iz principa vztrajaš pri svoji zmoti ali ti še res ni jasno? :)

Če 30 ljudi izgubi po 1 minuto, je to 30 izgubljenih minut. 1 minuta kuhanja, 1 minuta čiščenja, 1 minuta plavanja, 1 minuta kolesarjenja,... skupno 30 minut ukradenih soljudem zaradi lastne sebičnosti in ignorance, ker "meni je vroče v lederjakni, bejžte mi s poti".


???

nekikr ::

Boš razložil, komu motorist kaj ukrade, če prehiti 100 vozil, razen 1 minute vsakemu, ki pa tako ali tako niso plačane? Koliko dlje časa mora čakati stoti avtomobilist, zaradi motrorista, ki ga je prehitel?

Fora je v tem, da ni en motorist ampak se jih v tisti uri in pol, ki jih ostali odčakajo, nabere precej, precej več. In potem to ni več minuta ampak 15. Bi rekel da celo več pri tako dolgem čakanju (kot je letos stalnica).

UganiKdo ::

solatko je izjavil:

UganiKdo - Spet tablete popuščajo?
Boš razložil, komu motorist kaj ukrade, če prehiti 100 vozil, razen 1 minute vsakemu, ki pa tako ali tako niso plačane? Koliko dlje časa mora čakati stoti avtomobilist, zaradi motrorista, ki ga je prehitel?

Zraven si pametnjakovič, kakeršen si, podal primer goljufije ali kraje, ki spada v nepomembno krajo, če obravnavaš primer posamezno, ko pa to združiš, gre za velik denar. Razlika je ali gledaš kolektivno ali posamezno, posamezno je banalna zadeva za katero ne bo nihče s prstom mignil, skupno pa za vsoto, ki bo pritegnila policijo, furs, tožilstvo,...
Vendar gre tu za otipljivo stvar, pri prometu pa za izgubo ene minute, magari tisoč voznikov, ne moreš to enačit, razen, če si pod vplivom določenih substanc.

Oatali, ki se prepucavate okoli 30 minut kumulativno izgubljenega časa, pojdite v senco, ker vam vročina škodi, vsi so namreč čakali samo minuto dlje.


lejga lejga neopismen dementnež je prilezel iz luknje. Razložim takoj, ko boš enkrat v svoji sveti nepismenosti sposoben dat kak citat, kjer sem trdil, da motorist kaj ukrade, če prehiti 100 vozil, razen 1 minute vsakemu, ki pa tako ali tako niso plačane? A bo šlo ali boš spet izpadel bedak?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

solatko ::

UganiKdo - Odgovor na nivoju, več nisem pričakoval. Dej še eno črtico potegni.
Delo krepa človeka

Samael ::

Ben Dover je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

A zdej iz principa vztrajaš pri svoji zmoti ali ti še res ni jasno? :)

Če 30 ljudi izgubi po 1 minuto, je to 30 izgubljenih minut. 1 minuta kuhanja, 1 minuta čiščenja, 1 minuta plavanja, 1 minuta kolesarjenja,... skupno 30 minut ukradenih soljudem zaradi lastne sebičnosti in ignorance, ker "meni je vroče v lederjakni, bejžte mi s poti".


???

Ja, hecni so s temi komulativnimi minutami.

Ker ko naša hišna genija @UganiKdo in @Malcolm_Y čakata v koloni 50ih vozil in mimo pripelje motorist, ki se na prehodu zamudi slabo minuto, gotovo bentita, ker jima je vsem v koloni skupaj pobral kolektivnih 50 minut, ne pa zaradi tiste slabe minute čakanja dlje :)
Kot, da je to nek resen argument. Čudaki ... :))
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

UganiKdo ::

solatko je izjavil:

UganiKdo - Odgovor na nivoju, več nisem pričakoval. Dej še eno črtico potegni.


Torej si se spet zatekel k slaboumnem podtikanju in kot ponavadi v svoji dementnosti nisi sposoben sproducirat niti enega citata? Žalostno, demetnež mali, žalostno.

Samael je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

A zdej iz principa vztrajaš pri svoji zmoti ali ti še res ni jasno? :)

Če 30 ljudi izgubi po 1 minuto, je to 30 izgubljenih minut. 1 minuta kuhanja, 1 minuta čiščenja, 1 minuta plavanja, 1 minuta kolesarjenja,... skupno 30 minut ukradenih soljudem zaradi lastne sebičnosti in ignorance, ker "meni je vroče v lederjakni, bejžte mi s poti".


???

Ja, hecni so s temi komulativnimi minutami.

Ker ko naša hišna genija @UganiKdo in @Malcolm_Y čakata v koloni 50ih vozil in mimo pripelje motorist, ki se na prehodu zamudi slabo minuto, gotovo bentita, ker jima je vsem v koloni skupaj pobral kolektivnih 50 minut, ne pa zaradi tiste slabe minute čakanja dlje :)
Kot, da je to nek resen argument. Čudaki ... :))


Če revček še nisi opazil si ti edini, ki se napihuje in benti v tri dni. Ampak v maniri slaboumnega manipulatorja seveda poskušaš problem zreducirat na eno motor in avto, da lahko svoje nerazuemvanje tematike dalje goniš v tri dni.

Predvsem pa kot že rečeno to nič ne spremeni dejanskega pravnega okvira, kar je bilo dejansko vprašanje, preden ste jamrači tvojega kova zadeve spustili na osebni nivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Samael ::

UganiKdo je izjavil:

solatko je izjavil:

UganiKdo - Odgovor na nivoju, več nisem pričakoval. Dej še eno črtico potegni.


Torej si se spet zatekel k slaboumnem podtikanju in kot ponavadi v svoji dementnosti nisi sposoben sproducirat niti enega citata? Žalostno, demetnež mali, žalostno.

Samael je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

A zdej iz principa vztrajaš pri svoji zmoti ali ti še res ni jasno? :)

Če 30 ljudi izgubi po 1 minuto, je to 30 izgubljenih minut. 1 minuta kuhanja, 1 minuta čiščenja, 1 minuta plavanja, 1 minuta kolesarjenja,... skupno 30 minut ukradenih soljudem zaradi lastne sebičnosti in ignorance, ker "meni je vroče v lederjakni, bejžte mi s poti".


???

Ja, hecni so s temi komulativnimi minutami.

Ker ko naša hišna genija @UganiKdo in @Malcolm_Y čakata v koloni 50ih vozil in mimo pripelje motorist, ki se na prehodu zamudi slabo minuto, gotovo bentita, ker jima je vsem v koloni skupaj pobral kolektivnih 50 minut, ne pa zaradi tiste slabe minute čakanja dlje :)
Kot, da je to nek resen argument. Čudaki ... :))


Če revček še nisi opazil si ti edini, ki se napihuje in benti v tri dni. Ampak v maniri slaboumnega manipulatorja seveda poskušaš problem zreducirat na eno motor in avto, da lahko svoje nerazuemvanje tematike dalje goniš v tri dni.

Predvsem pa kot že rečeno to nič ne spremeni dejanskega pravnega okvira, kar je bilo dejansko vprašanje, preden ste jamrači tvojega kova zadeve spustili na osebni nivo.

U, ti mater, mogoce so pa kdaj trije motoristi, ne samo eden, pa zato ubogo revsce cakas v koloni v klimatiziranem avtu kar dve minuti vec in ne zgolj eno samo. Tragicno :(

Zdaj pa to seštejemo se komulativno na vse v vrsti, ker ja to je pa cakajocemu res pomembno. :))
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

UganiKdo ::

Najbolj pomilovanja pri tej zadevi je tvoje slaboumno in vztrajno podtikanje čustvene komponente v vso to zadevo, samo zato, da si domišljaš kako vzvišen si v svoji omejenosti.

Ti dam pa priliko, da dokažeš, da vsaj še nisi na solatkovem nivoju in najdeš en citat, kjer sem se kakorkoli obremenjeval s tem, koliko časa osebno zgubim v koloni zaradi motoristov? Bo šlo? Al si preveč funkcionalno nepismen, da bi ugotovil, da slaboumno lajaš na napačno drevo že dva dni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Samael ::

Saj se zavedaš, da že par postov nisi povedal prav ničesar le repenčiš se, kakšno grozno krivico ti delam, ker ne piham v tvoj rog, tu pa tam malce pojamraš o spuščanju na osebno raven (a ti posodim ogledalce? :-) v glavnem pa cepetaš, jočeš in težiš, kako grozen sem, pa kako strašna krivica se ti dela, ker si z moje strani nerazumljen.
Tebi se to na tem forumu dogaja kar pogosto, a? Da si nerazumljen. :)

Daj še malce pocepetaj s tema nožicama no, pa za večji dramatični učinek uporabi nekaj standardnih fraz tipa "funkcionalno nepismen/podtikanje/slaboumno/revček/osebni nivo/..." zapri šlic, pljuni v tla in si kot taprav dec z nenadno toplino v srčku reci "zdaj sem mu pa pokazal".
Aja, saj si že... :D
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

sbawe64 ::

Oberyn je izjavil:

Meni je zadeva zelo enostavna. Stoletni dedek v avtu lahko malo potrpi in počaka in mali otroci in dojenčki tudi, ni problem. Klima pri nekaterih avtih niti ne dela, ko avto stoji v koloni in ni obratov motorja. Na primer pri mojem avtu ne dela. Pač malo stisneš zobe, dve urici in je mimo. No zdrav, močan možakar na motorju ne more. Torej je slabič. Je invalid v bistvu. Vroče mu je, čelada ga tišči, kdo bi to zdržal? Pa prehiti par sto ljudi, tudi starcev in otrok in jim malo podaljša njihovo trpljenje, da bi skrajšal svojega. Slabič. Jaz osebno jih enačim z tistimi, ko so na Titaniku odrivali vstran otroke, da bi sami prej prišli v čoln. Slabiči. To je pač moje osebno mnenje. Rečem nič, mislim si pa svoje. Ko imamo glih tako temo, sem pa to še napisal. Ne more škoditi.

Kaj voziš ?
2020 is new 1984
Corona World order

UganiKdo ::

Samael je izjavil:

Saj se zavedaš, da že par postov nisi povedal prav ničesar le repenčiš se, kakšno grozno krivico ti delam, ker ne piham v tvoj rog, tu pa tam malce pojamraš o spuščanju na osebno raven (a ti posodim ogledalce? :-) v glavnem pa cepetaš, jočeš in težiš, kako grozen sem, pa kako strašna krivica se ti dela, ker si z moje strani nerazumljen.
Tebi se to na tem forumu dogaja kar pogosto, a? Da si nerazumljen. :)

Daj še malce pocepetaj s tema nožicama no, pa za večji dramatični učinek uporabi nekaj standardnih fraz tipa "funkcionalno nepismen/podtikanje/slaboumno/revček/osebni nivo/..." zapri šlic, pljuni v tla in si kot taprav dec z nenadno toplino v srčku reci "zdaj sem mu pa pokazal".
Aja, saj si že... :D


ROFL, še kar jokaš dalje? bogi revček.

twom ::

Vidim hud problem v logiki in matematiki...

Malcolm_Y

Malcolm_Y je izjavil:

Na to lahko gledamo skozi gospodarstvo, lahko tudi iz ekološkega vidika (če mora 30 avtov čakati po minuto dlje, je to 30 x po 1 minuto več izpušnih plinov v ozračju)

Ker bi pa motorist sicer čakal 30 minut v koloni, je količina izpušnih plinov enaka. 30 x 1 = 1 x 30, a ne?

gtfo

showsover je izjavil:

Gospodarstvo kumulativno izgubi 30 minut zaslužka.
Enako velja tudi zate, kumulativno gospodarstvo ne izgubi nič, 30 minut x 1 = 1 minuta x 30.

Morda gospodarstvo celo kaj pridobi, ker motorist ni totalno prežgan, pa lahko bolj zbrano vozi in se ne zaplete v nesrečo z idiotskimi vozniki avtomobilov ki so polni frustracij. Tako da je tu celo velik dobiček, manj stroškov bolnišnične oskrbe in večja delovna storilnot...

Težava je še vedno ista, zafrustrirani, znervirani, egoistični posamezniki, a ne predraga Malcolm_Y in gtfo

showsover ::

Ok, ko si me ravno izzval in vpletaš neke scenarije, da motorist več doprinese gospodarstvu kot šoferji polno naloženih avtov. Kaj pa, če jih namesto enega samega (od kod sploh scenarij, kolina 30 avtomobilistov in en sam motorist?) motorista vzamemo, recimo, sto (da številke postavimo v neko merljivo perspektivo). In če upoštevamo, da vsak avto nima klime in da nekdo doživi kap ali pa preprosto popi*di in gre natepst motoriste z lomilko?

No, to so ekstremni primeri, glede na novo izhodišče, ki si ga prinesel, sicer izključno z namenom ščitenja lastnih interesov, niti ne posebej ne-verjetni.

In če je vsak od 30 čakajočih 1 minuto manj na končni destinaciji (kot rečeno, pri nespremenjenih ostalih pogojih), ne moreš reči, da ni spremembe. Če pa so številke premajhne, pa vzemimo milijon avtomobilistov in, ne vem, 100000 motoristov, ki prehitevajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Comandante ::

Kaj se ne bom vozil mimo kolone, ravno to je najboljsa stvar pri motorju. Seveda se vozim mimo, saj je dovoljeno. Tudi sam vedno spuscam motoriste naprej, na meji in na semaforjih. A bi bilo bolje, da bi guzvo delali vsak s svojim avtom?

Eni pa ste res nestrpni. Nazgite si klimo na 18°C, smooth jazz na radio in spijte dva deci ohlajenega pomarancnega soka. Bo takoj bolje.

showsover ::

Comandante je izjavil:

Eni pa ste res nestrpni. Nazgite si klimo na 18°C, smooth jazz na radio in spijte dva deci ohlajenega pomarancnega soka. Bo takoj bolje.

Saj jaz ne moraliziram ali se obremenjujem, jaz samo makro preračunavam. Tisti, ki se čutijo/čutite oškodovane in zato nekako izzvane, pač gledate enostransko, kaj jaz morem. Tudi jaz motoriste (pa še koga) načeloma spuščam naprej, ampak to ne spremeni preračunov.

twom ::

showsover je izjavil:

Ok, ko si me ravno izzval in vpletaš neke scenarije...
Matematika je še vedno neizprosna...
1 x 100 = 100 x 1, enako kot 1 x milijon je milijon x 1. Al pa 37.5 x 2 = 2 x 37.5. Bo šlo?

Pa če računaš 1.000.000 avtov in 100.000 motorjev, enačba se pokrajša s 100.000 in dobiš 10 proti 1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

showsover ::

Kaj? Pa če ti pravim, milijon avtomobilistov je pri nespremenjenih ostalih pogojev milijon minut manj na končni destinaciji, torej teh milijon minut manjka. Če pa je motoristov še več in če VSI prehitevajo, bo še pač več primankljaja na koncu.

Da pa ne boš mogel krajšati, pa vzemiva 999997 avtomobilistov in neko nekrajšljivo številko, recimo 142587 ali nekaj, jao... Daj, prosim, res.

Tebi je torej makro samo mikro x nek tvoj pokrajšan večkratnik.
Super.

Jaz te številke uporabljam, da se dobi občutek efekta.

Sicer pa, glej... Počni, kar želiš, kar se tiče mene, zagotovo nisem tvoj glavni problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Comandante ::

Da se ne boste kregali - ko so novinarji sprasevali DARS, zakaj ravno sredi najvecje turisticne sezone popravja ceste. Ker je gospodarska skoda bojda najmanjsa, saj izgubljen cas ljudi na dopustu bojda ni vreden nic, ker niso v sluzbi, ampak - na dopustu.

Tako da, ko vas prehiti motorist, ko cakate na Jelsanah - ne se sekirat, gospodarska skoda ni bila storjena :))

VIP58 ::

Pred časom sem se precej vozil s štirikolesnikom, motoristična oprema, vozilo pa zavzame prostora kot manjši avto. Torej vsako prehitevanje ali preskakovanje vrste odpade. Večkrat sem obstal v koloni pred MP, ali kakšnim drugim zastojem, tudi v hudi vročini, pa sem vseeno preživel, moral sem bit pripravljen tudi na take razmere. Nisem pa nikoli bentil, če me je prehitel kak motorist ali dva. Se mi je pa zgodilo, da sem stal v koloni pred MP, ko je za nami pripeljala skupina motoristov, bilo jih je več kot 20, takrat bi pa obrnil, če bi nas prehiteli, ampak so lepo ustavil za zadnjim avtomobilom v koloni in čakali, bili so tujci. Pa niso nobenega reševalci odpeljali.
Ali si predstavljate, da bi na MP odprli dodaten pas samo za motoriste, to bi bila pa revolucija. Petkolesarji bi morali protestirati še v četrtek...
Too much of everything is just enough.

showsover ::

Comandante je izjavil:

Da se ne boste kregali

Se sploh ne kregam, samo mi je hecno, da sploh o teh stvareh razpravljamo, ker se nekdo počuti nekako nagovorjenega, če ne že užaljenega. Nimam ničesar proti motoristom in se jim tudi umikam na rob, da lažje prehitijo in to, niti na MP me ne motijo. Ne vem, če bo kaj tudi iz tega, če pa bo, bo pa nekaj za dušo, glasno, počasno, pokromano in foteljsko.
««
4 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15223402 (19792) facepalm

Blaznost na slovensko-hrvaški meji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23641019 (34644) ADIJOOO

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17333332 (27560) bluefish
»

Loviti ali ne loviti motoriste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6313084 (11255) strup121
»

prometna nesreca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8818381 (15843) St235

Več podobnih tem