» »

motoristi na mejnem prehodu

motoristi na mejnem prehodu

««
5 / 16
»»

Malcolm_Y ::

Comandante je izjavil:

Da se ne boste kregali - ko so novinarji sprasevali DARS, zakaj ravno sredi najvecje turisticne sezone popravja ceste. Ker je gospodarska skoda bojda najmanjsa, saj izgubljen cas ljudi na dopustu bojda ni vreden nic, ker niso v sluzbi, ampak - na dopustu.

Tako da, ko vas prehiti motorist, ko cakate na Jelsanah - ne se sekirat, gospodarska skoda ni bila storjena :))
Evo, najlepše povedano - izgubljen je čas na dopustu.

Še zadnjič, z moje strani: recimo da pripeljem na mejo in bi glede na vrsto (recimo 29 avtov) čakal 60 minut. Potem se vrine 10 motoristov, vsak porabi 1 minuto. Potemtakem jaz čakam 1 uro in 10 minut, torej 10 minut več kot bi, če se motoristi ne bi vrivali - upam da se do tod vsi strinjamo. Če je izračun za koga prezahteven, mi pišite v ZS, da vam razložim.

In to je problem - na račun sebičnih motoristov preživim 10 minut dopusta zaprt v avtu, namesto da bi recimo plaval, šel na pijačo, se sprehajal, kolesaril,...

In to je problem, ki ga zagovorniki vrivanja kar nočete dojeti. Zaradi vašega egoizma sem (v hipotetičnem zgornjem primeru) ob 10 minut dopusta. Ker "vam je vroče". Vsem avtomobilistom odžirate minute dopusta, ki se naberejo.

Zato ste sebični in nekulturni.

Zgodovina sprememb…

dreta ::

Se malo pa pride morski moz in zaklene.

Comandante ::

Zaradi vašega egoizma sem (v hipotetičnem zgornjem primeru) ob 10 minut dopusta.

Teh 10 min se da na avtocesti lepo kompenzirat, malo ga stisnes pa je ;)

Ne, resno. Sem z motorjem zaradi vrocinskega udara ze zapeljal s ceste, ni kul. Se poskusam v najvecji mozni meri izogibati kolonam in vrocini, vedno pa ne gre.

stara mama ::

Malcolm_Y je izjavil:


In to je problem - na račun sebičnih motoristov preživim 10 minut dopusta zaprt v avtu, namesto da bi recimo plaval, šel na pijačo, se sprehajal, kolesaril,...

In potem svizec zavije tvojo brihtnost v folijo.
Eni ste tako leni (sploh na dopustu), da rabite še več kot 10 minut, da se samo iz postelje spravite!
Al pa, ko je treba vsak večer (celo na dopustu!!) buljit 2-3 ure v televizijo in od tega gledat 1/3 časa samo reklame, 1/2 časa pa hudo nekvalitetnih vsebin .... to vam je pa čist super, kajne?

Zgodovina sprememb…

Malcolm_Y ::

Ti resno argumentiraš preskakovanje vrst s količino reklam na TV? Dude.;((

jshadlsa232 ::

FoxKnox je izjavil:

Mene sicer ne motijo motoristi ,ki prehitavajo kolono pred mejnimi prehodi ali semaforji, so pač hitrejši.Motijo me pa tisti, ki se ti nabijejo na prehitevalnem pasu za rit, ker je pač 130 za njih prepočas in jadra levo desno , da bi te prehitel nekje, ti pa prehitavaš kolono tovornjakov in nimaš kam.Bi rabu posebne 360 stopinjske senzorje posebej za mororiste, da bi vedu kje je .Če si na prehitevalnem te prehiti pri sredinski ograji ali po voznem, če si ti na voznem, te prehiti po prehitevalnem ali po odstavnem pasu.Za take avtomobiliste imamo izraz IDIOTI, za motoriste pa ne vem, se mi pa ne zdi to napačen izraz.

Daj gas pa prehitevaj hitreje

nekikr ::

Teh 10 min se da na avtocesti lepo kompenzirat, malo ga stisnes pa je

Tako je. Da se bo ubogi motoristek lahko še naprej vrival malo stisnite gas in bo. Kakšna točka ni problem, evrov imate dovolj za kazen, zdravje je pa tako ali tako precenjeno.

Ne, resno. Sem z motorjem zaradi vrocinskega udara ze zapeljal s ceste, ni kul. Se poskusam v najvecji mozni meri izogibati kolonam in vrocini, vedno pa ne gre.

Ne, resno. Jaz sem pa v vrsti za sladoled stal na soncu in mi je bilo prav neprijetno vroče. Sem hotel tisto mamico pred mano z mulcem odriniti stran, da bi ga dobil prej, ampak sem se spomnil, da nisem totalni kreten. Če bi sedel na motorju bi jo pa sigurno odrinil.

Malcolm_Y ::

stara mama je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:


In to je problem - na račun sebičnih motoristov preživim 10 minut dopusta zaprt v avtu, namesto da bi recimo plaval, šel na pijačo, se sprehajal, kolesaril,...

In potem svizec zavije tvojo brihtnost v folijo.
Eni ste tako leni (sploh na dopustu), da rabite še več kot 10 minut, da se samo iz postelje spravite!
Al pa, ko je treba vsak večer (celo na dopustu!!) buljit 2-3 ure v televizijo in od tega gledat 1/3 časa samo reklame, 1/2 časa pa hudo nekvalitetnih vsebin .... to vam je pa čist super, kajne?

Zagovorniki preskakovanja vrst, se pridružujete temu krasnemu argumentu - "avtomobilisti so lenuhi, ki na dopustu gledajo reklame in nekvalitetne vsebine, zato se vrivate pred njih, ker je njihov čas manjvreden"?

stara mama ::

Malcolm_Y je izjavil:


Zagovorniki preskakovanja vrst, se pridružujete temu krasnemu argumentu - "avtomobilisti so lenuhi, ki na dopustu gledajo reklame in nekvalitetne vsebine, zato se vrivate pred njih, ker je njihov čas manjvreden"?

Ja, resno argumentiram preskakovanje vrst s količino TV oglasov!!
Ker če te moti tistih 5 motoristov ki te prehiti, potem verjamem da te vsak proizvajalec, ki ti predvaja (TV, youtube, ...) reklame posebej moti! Zračunaj si kumultativno porabo tvojega dragocenega časa, ki ga porabiš za take neumnosti na leto in boš ugotovil, da je preskakovanje kolone na meji pljunek v morje!

In če imaš čas in voljo tule izgubljat ure svojega hudo dragocenega časa (razen če mešaš zrak v JS, potem je vse jasno), potem vsekakor tvoj čas JE manjvreden! To mi sporočaš tudi s tem, da izbereš tako ne-optimalen prehod meje. In nehaj se zdaj fašistično obnašat in postavljat svoja pravila.

Še dobro, da je tvoje mnenje irelevantno in v praksi prav nikogar ne zanima.

DostMam ::

stara mama
:: danes, 08:39:38
"Ja, resno argumentiram preskakovanje vrst..."

Smo res pri tem, da lahko zagovarjamo nekulturno početje, ki ga oblečemo v en napačno interpretirani odstavek zakona? (V tem trenutku se mi svita, da je za VEČINO motoristov to drugi - in zadnji - člen zakona, ki so ga pripravljeni spoštovati. Prvi je vožnja po desni.)

Če smo že pripravljeni tolerirati motorista, ki se prerine pred avtomobiliste, smo tudi pripravljeni tolerirati motorista (ki mu je še bolj vroče), ki se prerine mimo motoristov? In še enkrat: pri kateri temperaturi se preneha vrivanje in začne kultura?

Da ne bo pomote: vozil sem motor in čakal v vrsti.

Ben Dover ::

ne premorete niti kančka empatije in razumevanja, žalostno.. Kot da bi pisali otroci iz vrtca.. ZAKAJ PA ON LAHKO JAZ PA NE? GROW THE FUCK UP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

stara mama ::

DostMam je izjavil:


Smo res pri tem, da lahko zagovarjamo nekulturno početje, ki ga oblečemo v en napačno interpretirani odstavek zakona?

Smo res pri tem, da že jemljemo vse izven konteksta, da nadaljujemo neumno temo na tem forumu?

pirat ::

A ni logično, da spustiš motorista na mejnem prehodu naprej, saj bo porabil manj časa in bolj mu je vroče?
A ni logično, da v trgovini na blagajni spustiš naprej kupca s samo 1 artiklom (ti pa celim vozičkom)?
A ni logično, da na cesti počakaš sekundo, dve in daš možnost vlačilcu, da se zbaše iz ozkega dvorišča s še ožjim izhodom?
A ni logično, da če zvečer piješ na dvorišču pivo in se počasi ohlajaš, da ponudiš še sosedu pločevinko, ko ravno zraven stoji?

Utk ::

Je. Logično pa je tudi, da sosed to odkloni, ko ima 30 kolegov na obisku...

Ali pa ko gre cela firma po malico v mercator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Malcolm_Y ::

Ej, stara mama, daj še več napiši, res delaš reklamo za motoriste, po moje so ti ful hvaležni.

"To mi sporočaš tudi s tem, da izbereš tako ne-optimalen prehod meje." Huh? Čaki, a boš ti določal kdaj in kje smejo drugi čez mejo? Izberi ti drug prehod pa se ne vrivaj.

"In nehaj se zdaj fašistično obnašat in postavljat svoja pravila." Fašistično? Upoštevanje vrstnega reda je fašistično? Ti sploh več kaj pišeš? :) In niso "moja" pravila, pač pa družbena - tebi velika neznanka, očitno.

pirat ::

Utk je izjavil:

Je. Logično pa je tudi, da sosed to odkloni, ko ima 30 kolegov na obisku...

Ali pa ko gre cela firma po malico v mercator.

Ja, a ni logično, da če ima sosed 30 kolegov na obisku, da potem pa on tebi ponudi pivo?

solatko ::

UganiKdo - Lej, s teboj se sploh ne ukvarjam več, ker razen večnega ponavljanja o dementnežih, nisi sposoben enega kolikor toliko uporabnega posta. Citate prepuščam takim, kot si ti, spodbijanja trditev kogarkoli tukaj, z argumenti, pa EGO kalibri tvojega kova, itak niste sposobni.

Malcolm_Y - Dejansko ti to pokvari dopust.:'( Temu se izogneš, če dopust vzameš v juniju ali septembru, je prometa manj, krajši so zastoji na meji,... pa še cene namestitve so v teh dveh mesecih nižje. Ali pa postani motorist in boš blagodejnosti (pa tudi probleme) enoslednega vozila, uporabljal tudi ti.
Delo krepa človeka

UganiKdo ::

Ce bi se primitivno slaboumno potikanje izjav pustil pri miru. Tako si pa samo pomilovanja vreden dementen psihopat.

Citata pa v zivljenju nisi bil sposoben spravit skupaj zaradi cisto enostavnega dejstva: ker si slaboumen laznivec, ki drugega kot podtikat in nabijat ne zna. Seveda spet ni citatov, ker si si vse skupaj preprosto izmislil.

Argumentirane debate pa s tabo seveda ne more bit, ker se v zivljenju nisi dal argumentov, ampak znas samo lagat in prodajat pravljice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

solatko ::

UganiKdo - In tale prispevek je vrh tvojega EGO IQ-ja. Iz posta v post si bolj beden in je tvoj prispevek k vsaki temi vreden malo manj kot lanski sneg. Dej že zamenjaj dealer-ja, ta, ki ga imaš sedaj, ima zelo nekvalitetno robo.;((
Delo krepa človeka

UganiKdo ::

Pa se kar ni citatov za vse lazi ki jih izbljuvas v vsaki temi. Bogi dementni revcek.

DostMam ::

A ni logično, da se motorist na mejnem prehodu prerine naprej, saj bo porabil manj časa in bolj mu je vroče?
A ni logično, da v trgovini na blagajni kupec s samo 1 artiklom gre mimo tebe samo zato, ker si ti s celim vozičkom?
A ni logično, da na cesti počakaš sekundo, dve in daš možnost vlačilcu, da se zbaše iz ozkega dvorišča s še ožjim izhodom?
A ni logično, da če zvečer piješ na dvorišču pivo in se počasi ohlajaš, da si sosed, ko ravno zraven stoji, sam postreže kako se mu zljubi?

Samael ::

UganiKdo je izjavil:

Samael je izjavil:

Saj se zavedaš, da že par postov nisi povedal prav ničesar le repenčiš se, kakšno grozno krivico ti delam, ker ne piham v tvoj rog, tu pa tam malce pojamraš o spuščanju na osebno raven (a ti posodim ogledalce? :-) v glavnem pa cepetaš, jočeš in težiš, kako grozen sem, pa kako strašna krivica se ti dela, ker si z moje strani nerazumljen.
Tebi se to na tem forumu dogaja kar pogosto, a? Da si nerazumljen. :)

Daj še malce pocepetaj s tema nožicama no, pa za večji dramatični učinek uporabi nekaj standardnih fraz tipa "funkcionalno nepismen/podtikanje/slaboumno/revček/osebni nivo/..." zapri šlic, pljuni v tla in si kot taprav dec z nenadno toplino v srčku reci "zdaj sem mu pa pokazal".
Aja, saj si že... :D


ROFL, še kar jokaš dalje? bogi revček.

:))

Pa ne bi malce potožil vsaj še, kako se spravljamo na osebno raven, pa to?
Samael != Samuel

UganiKdo ::

Ko mački stopiš na rep zacvili, kajne revček?

DostMam je izjavil:

A ni logično, da se motorist na mejnem prehodu prerine naprej, saj bo porabil manj časa in bolj mu je vroče?
A ni logično, da v trgovini na blagajni kupec s samo 1 artiklom gre mimo tebe samo zato, ker si ti s celim vozičkom?
A ni logično, da na cesti počakaš sekundo, dve in daš možnost vlačilcu, da se zbaše iz ozkega dvorišča s še ožjim izhodom?
A ni logično, da če zvečer piješ na dvorišču pivo in se počasi ohlajaš, da si sosed, ko ravno zraven stoji, sam postreže kako se mu zljubi?


Logično še ne pomeni, da je pravilno. Še manj pa da ima do tega absolutno pravico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Samael ::

Ali pa si se danes odločil, da kljub grozni krivici, ki ti jo delamo, danes ne boš nič jamral? :D
Samael != Samuel

UganiKdo ::

Samael je izjavil:

Ali pa si se danes odločil, da kljub grozni krivici, ki ti jo delamo, danes ne boš nič jamral? :D


Si me zamenjal za revčka po imenu samael? Al o kakšnem jamranju točno sanjaš v svoji nepismenosti? Je pa zanimivo, da sam o sebi govoriš v množini. Se tako počutiš bolj pomembnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Samael ::

Daj še malce pocepetaj s tema nožicama no, pa za večji dramatični učinek uporabi nekaj standardnih fraz tipa "funkcionalno nepismen/podtikanje/slaboumno/revček/osebni nivo/..." zapri šlic, pljuni v tla in si kot taprav dec z nenadno toplino v srčku reci "zdaj sem mu pa pokazal".
Aja, saj si že... :))
Samael != Samuel

UganiKdo ::

ROFL in revček še kar jamra...

starfotr ::

Malcolm_Y je izjavil:

Comandante je izjavil:

Da se ne boste kregali - ko so novinarji sprasevali DARS, zakaj ravno sredi najvecje turisticne sezone popravja ceste. Ker je gospodarska skoda bojda najmanjsa, saj izgubljen cas ljudi na dopustu bojda ni vreden nic, ker niso v sluzbi, ampak - na dopustu.

Tako da, ko vas prehiti motorist, ko cakate na Jelsanah - ne se sekirat, gospodarska skoda ni bila storjena :))
Evo, najlepše povedano - izgubljen je čas na dopustu.

Še zadnjič, z moje strani: recimo da pripeljem na mejo in bi glede na vrsto (recimo 29 avtov) čakal 60 minut. Potem se vrine 10 motoristov, vsak porabi 1 minuto. Potemtakem jaz čakam 1 uro in 10 minut, torej 10 minut več kot bi, če se motoristi ne bi vrivali - upam da se do tod vsi strinjamo. Če je izračun za koga prezahteven, mi pišite v ZS, da vam razložim.

In to je problem - na račun sebičnih motoristov preživim 10 minut dopusta zaprt v avtu, namesto da bi recimo plaval, šel na pijačo, se sprehajal, kolesaril,...

In to je problem, ki ga zagovorniki vrivanja kar nočete dojeti. Zaradi vašega egoizma sem (v hipotetičnem zgornjem primeru) ob 10 minut dopusta. Ker "vam je vroče". Vsem avtomobilistom odžirate minute dopusta, ki se naberejo.

Zato ste sebični in nekulturni.


Ceste se ne da popravit pozimi. Zato to delajo poleti.

Samael ::

UganiKdo je izjavil:



Kaj nisi takoj zinil, da si ne moreš pomagati in potrebuješ pomoč? 8-O
Pa valjda bi ti, podobno kot motoristu v vročini na mejnem prehodu, ustregel, saj smo samo ljudje.
Ajde, zini na hitro še nekaj tvojih standardnih globokih misli o "funkcionalni nepismenosti/podtikanju/slaboumnosti/revčkih/osebnem nivoju/" ... (kar prosto izberi iz mojega teksta, da se ne boš naprezal) pa gremo dalje :D
Samael != Samuel

UganiKdo ::

še vedno pri množini? to pa so hude travme, revček mali.

Ben Dover ::

Ne se pobit.. :))

DostMam ::

UganiKdo je izjavil:

Ko mački stopiš na rep zacvili, kajne revček?

DostMam je izjavil:

A ni logično, da se motorist na mejnem prehodu prerine naprej, saj bo porabil manj časa in bolj mu je vroče?
A ni logično, da v trgovini na blagajni kupec s samo 1 artiklom gre mimo tebe samo zato, ker si ti s celim vozičkom?
A ni logično, da na cesti počakaš sekundo, dve in daš možnost vlačilcu, da se zbaše iz ozkega dvorišča s še ožjim izhodom?
A ni logično, da če zvečer piješ na dvorišču pivo in se počasi ohlajaš, da si sosed, ko ravno zraven stoji, sam postreže kako se mu zljubi?


Logično še ne pomeni, da je pravilno. Še manj pa da ima do tega absolutno pravico.

Seveda, strinjam se. Samo parafraziral sem Pirata:: danes, 11:22:24

UganiKdo ::

Ja definitivno, in tega nekateri v tej temi pac niso sposobni razumet in potem raje lazejo kot pes tece ali pa morajo sami sebe onikat da se pocutijo pomembne.

Spuscanje motorista mimo na meji je pac stvar kulture in dobre volje ostalih udelezencev, nikakor pa ne sveta pravica motorista kot bi nekateri radi prikazali.

Rok Woot ::

stara mama je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:


Zagovorniki preskakovanja vrst, se pridružujete temu krasnemu argumentu - "avtomobilisti so lenuhi, ki na dopustu gledajo reklame in nekvalitetne vsebine, zato se vrivate pred njih, ker je njihov čas manjvreden"?

Ja, resno argumentiram preskakovanje vrst s količino TV oglasov!!
Ker če te moti tistih 5 motoristov ki te prehiti, potem verjamem da te vsak proizvajalec, ki ti predvaja (TV, youtube, ...) reklame posebej moti! Zračunaj si kumultativno porabo tvojega dragocenega časa, ki ga porabiš za take neumnosti na leto in boš ugotovil, da je preskakovanje kolone na meji pljunek v morje!


Mene sicer pet motoristov ne moti, razen če so Hells Angels. Reklame me pa zelo, kar uč mi tripa, ko me nekdo posili z reklmo, pa nič ne morem. TV-ja pa itaq ne gledam.

Bi pa poudaril, da motorist manj ogroža kot avto, dela manj gužve. Če bi imeli vsi le motorje, potem bi imeli vsaj tri pasove do morja lahko.

A pešci vas tudi motijo ko prečkajo mejo? Naj čakajo za vašim avtom?

Na žalost nimam motorja, ker rabiš v tej državi neke papirje ... Bomo že enkrat ...

pirat ::

UganiKdo je izjavil:

Ja definitivno, in tega nekateri v tej temi pac niso sposobni razumet in potem raje lazejo kot pes tece ali pa morajo sami sebe onikat da se pocutijo pomembne.

Spuscanje motorista mimo na meji je pac stvar kulture in dobre volje ostalih udelezencev, nikakor pa ne sveta pravica motorista kot bi nekateri radi prikazali.

In? A ni logicno od zrelega in odraslega voznika v obicajnih razmerah pricakovati kulturno obnasanje z nekaj malega dobre volje?

Comandante ::

nekikr je izjavil:

Teh 10 min se da na avtocesti lepo kompenzirat, malo ga stisnes pa je

Tako je. Da se bo ubogi motoristek lahko še naprej vrival malo stisnite gas in bo. Kakšna točka ni problem, evrov imate dovolj za kazen, zdravje je pa tako ali tako precenjeno.

Ne, resno. Sem z motorjem zaradi vrocinskega udara ze zapeljal s ceste, ni kul. Se poskusam v najvecji mozni meri izogibati kolonam in vrocini, vedno pa ne gre.

Ne, resno. Jaz sem pa v vrsti za sladoled stal na soncu in mi je bilo prav neprijetno vroče. Sem hotel tisto mamico pred mano z mulcem odriniti stran, da bi ga dobil prej, ampak sem se spomnil, da nisem totalni kreten. Če bi sedel na motorju bi jo pa sigurno odrinil.

Ce rad odrivas ljudi, potem ti je nek dvotonski SUV boljsa izbira. Samo pazi da ne naletis na napacnega motorista.

Pojdi malo do osebnega zdravnika, dandanes se s tabletami da resiti marsikatero bolezensko stanje ;)

WizzardOfOZ ::

pirat je izjavil:

Utk je izjavil:

Je. Logično pa je tudi, da sosed to odkloni, ko ima 30 kolegov na obisku...

Ali pa ko gre cela firma po malico v mercator.

Ja, a ni logično, da če ima sosed 30 kolegov na obisku, da potem pa on tebi ponudi pivo?


Glede na napisano zgoraj v temi, mu moraš ti ponuditi 31 piksen. Pa tiho moraš bit, ko se derejo in razbijajo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

DostMam ::

pirat je izjavil:

...
In? A ni logicno od zrelega in odraslega voznika v obicajnih razmerah pricakovati kulturno obnasanje z nekaj malega dobre volje?

Pa spet parafrazirajmo: A ni logično od zrelega in odraslega voznika motocikla v običajnih razmerah pričakovati kulturno obnašanje? Pa ne gre samo za motoriste na meji. Gre za preskakovanje vrste kjerkoli. Nekulturno je in izziva revolt. Če pa od tistih, ki upoštevajo vrstni red potem pričakujete "kulturo", ki se konča s tem, da naštimajo nasmešek na obraz in se lažejo: "Kar izvolite, ne moti me," klinc pa takšna kultura.

Kulturno je zaprositi, da te nekdo spusti naprej in kulturno je reči hvala, ne glede na odgovor.

mirator ::

Kot sem že uvodoma k temi zapisal, me je na razmišljanje o prehitevanju motoristov kolone vozil pred mejnim prehodom, navedla radijska kontaktna oddaja. Sam teh težav nisem imel nikoli (resda že kar lepo število let ne počitnikujem na Hrvaškem) in do te oddaje, o tem problemu sploh nisem razmišljal. Me je pa presenetil burni odziv nekaterih motoristov, ki svoj samodoločeni privilegij branijo na vse kriplje. Celo citirajo predpis, ki ga pa razumejo samo v tistem delu, da dvosledno vozilo lahko prehiteva kolono vozil po levi ali desni. Potem si izmislijo celo nek protokol, ki naj bi veljal, vendar pa dokaznega linka ne posredujejo, pa insinuirajo do onemoglosti. Zapičijo se v matematični izračun (resda sprva mogoče nekoliko nerodno zapisan), ki je povsem relativno gledano relevanten. Gre pač za to, da nekdo časovno veliko profitira na račun drugih, ki posamično gledano do neke meje, nimajo omembe vredne časovne izgube. V bistvu gre za čustvene slabiče, ki jim jezdenje motorja, kot fetiš, nudi občutek samozavesti. V resnici pa se samopomilujejo in jim je bonton oz. kulturno obnašanje španska vas. Na srečo, je takšnih le peščica motoristov, medtem ko se večina drži prometne kulture.
Mislim, da smo si že vsi vse povedali in ker se je tema, kot večina ostalih že izrodila v osebna nizkotna obračunavanja, bi mogoče res bilo dobro, da se zaklene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

Samael ::

mirator je izjavil:

Kot sem že uvodoma k temi zapisal, me je na razmišljanje o prehitevanju motoristov kolone vozil pred mejnim prehodom, navedla radijska kontaktna oddaja. Sam teh težav nisem imel nikoli (resda že kar lepo število let ne počitnikujem na Hrvaškem) in do te oddaje, o tem problemu sploh nisem razmišljal. Me je pa presenetil burni odziv nekaterih motoristov, ki svoj samodoločeni privilegij branijo na vse kriplje. Celo citirajo predpis, ki ga pa razumejo samo v tistem delu, da dvosledno vozilo lahko prehiteva kolono vozil po levi ali desni. Potem si izmislijo celo nek protokol, ki naj bi veljal, vendar pa dokaznega linka ne posredujejo, pa insinuirajo do onemoglosti. Zapičijo se v matematični izračun (resda sprva mogoče nekoliko nerodno zapisan), ki je povsem relativno gledano relevanten. Gre pač za to, da nekdo časovno veliko profitira na račun drugih, ki posamično gledano do neke meje, nimajo omembe vredne časovne izgube. V bistvu gre za čustvene slabiče, ki jim jezdenje motorja, kot fetiš, nudi občutek samozavesti. V resnici pa se samopomilujejo in jim je bonton oz. kulturno obnašanje španska vas. Na srečo, je takšnih le peščica motoristov, medtem ko se večina drži prometne kulture.
Mislim, da smo si že vsi vse povedali in ker se je tema, kot večina ostalih že izrodila v osebna nizkotna obračunavanja, bi mogoče res bilo dobro, da se zaklene.

No evo, to pa je primer čustvene labilnosti - če si lahko dovolim v tvoji maniri nekoliko psihološke evaluacije.

Mislim, človek z nekim staliscem odpre temo, kjer naj bi se debatiralo, nato pa opazi, da mnenja nekaterih v debati sodelujocih odstopajo od njegovega lastnega, se postavi v moralo pozicijo vsevednega odlocevalca, kaj je prav in kaj narobe, jih slabsalno okarakterizira in zakljuci, da je problem v njih.
Cemu sploh odpres temo, ce ne zelis slisati drugačnih mnenj in izkušenj? Na osnovi prebranega bi rekel, da si custveni slabic, ki ga omenjas v pisanju, predvsem ti sam.
Samael != Samuel

Utk ::

Lahko obračaš kolk češ, to je preskakovanje vrste. Lahko iščeš dovoljenja v nekih primerih v zakonu ali v pravici do tega, ker ti je vroče, ampak to ne spremeni osnovnega dejstva, da je to preskakovanje vrste. V katerih primerih in na kakšen način se to dela, če se že dela, bi pa moral vedet vsak kulturen človek. Da s tem nimajo nekateri problema se pa vidi marsikje. Ni treba bit jokalica, če ti nekdo to reče.

Malcolm_Y ::

DostMam je izjavil:

pirat je izjavil:

...
In? A ni logicno od zrelega in odraslega voznika v obicajnih razmerah pricakovati kulturno obnasanje z nekaj malega dobre volje?

Pa spet parafrazirajmo: A ni logično od zrelega in odraslega voznika motocikla v običajnih razmerah pričakovati kulturno obnašanje? Pa ne gre samo za motoriste na meji. Gre za preskakovanje vrste kjerkoli. Nekulturno je in izziva revolt. Če pa od tistih, ki upoštevajo vrstni red potem pričakujete "kulturo", ki se konča s tem, da naštimajo nasmešek na obraz in se lažejo: "Kar izvolite, ne moti me," klinc pa takšna kultura.

Kulturno je zaprositi, da te nekdo spusti naprej in kulturno je reči hvala, ne glede na odgovor.
This! Bravo!

Samael ::

Utk je izjavil:

Lahko obračaš kolk češ, to je preskakovanje vrste. Lahko iščeš dovoljenja v nekih primerih v zakonu ali v pravici do tega, ker ti je vroče, ampak to ne spremeni osnovnega dejstva, da je to preskakovanje vrste.

Ki pa ni moralno sporno razen v vaših nerazumevajočih sebičnih beticah.

Mimogrede, sam nisem motorist, pa se zavedam kako preklemansko nečloveško je pri 30 stopinjah celzija v kombinezonu stati na pripekajočem asvaltu in vem, da me ne bo konec, če me motorist po desni obide in bom posledično zato jaz čakal v vrsti kakšno minuto-dve več. Običajno še manj, glede na to da motoriste na mejnih prehodih zadržujejo zgolj izjemoma.
Omenjaš jokalice, pa saj vi non stop jočete, ker morate zaradi teh groznih motoristov kakšno jebeno minuto ali dve dlje stati v koloni. Mene to ne moti. Ker lahko razumem, da mene ne stane tu ničesar, nekomu pa lahko s tem preklemansko olajšam.
Z malce uvidevanja in razumevanja tudi ti ne boš imel problema s tem, tako da raje počisti v tej tvoji betici predno s prstom kažeš na druge.
Samael != Samuel

Utk ::

Kolk je za koga moralno sporno v neki situaciji, ve vsak zase. Če je to en motorist na koncu 8 km kolone je to nekaj, če je to 20 motoristov, ki prehitijo 10 avtov samo zato, ker lahko, je pa nekaj drugega. Odvisno od situacije.

zmist ::

Rok Woot je izjavil:

A pešci vas tudi motijo ko prečkajo mejo? Naj čakajo za vašim avtom?


Seveda. Pa na prehodu za pesce bi pesca, ki stopi na zebro najraje povozili.

SodVina ::

pirat je izjavil:

A ni logično, da spustiš motorista na mejnem prehodu naprej, saj bo porabil manj časa in bolj mu je vroče?
Zakaj bi porabil manj časa? Enake dokumente potrebuje za prehod.

pirat je izjavil:

A ni logično, da v trgovini na blagajni spustiš naprej kupca s samo 1 artiklom (ti pa celim vozičkom)?
Primerjava bolj na mestu tu je, da si ti s celim vozičkom, nekdo za tabo pa s košaro, ampak oba imata isto artiklov.

pirat je izjavil:

A ni logično, da na cesti počakaš sekundo, dve in daš možnost vlačilcu, da se zbaše iz ozkega dvorišča s še ožjim izhodom?
Da. Kaj pa če si ti sam in je vlačilcev 10? Ni logično, da tistih 10 vlačilcev počaka, da je cesta prazna, preden naredijo totalno gužvo?

pirat je izjavil:

A ni logično, da če zvečer piješ na dvorišču pivo in se počasi ohlajaš, da ponudiš še sosedu pločevinko, ko ravno zraven stoji?
Če boš naslednjič ti brez, pa ti jo sosed ponudi, potem definitivno da. Če si pa vedno samo ti tisti, ki tala zastonj pivo, pa nekako ni logično.

Tvoja logika je stvar perspektive.

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

Kolk je za koga moralno sporno v neki situaciji, ve vsak zase. Če je to en motorist na koncu 8 km kolone je to nekaj, če je to 20 motoristov, ki prehitijo 10 avtov samo zato, ker lahko, je pa nekaj drugega. Odvisno od situacije.


Kar je še bolj zanimivo je kako je naš revček sedaj začel jokat o morali, ko je očitno sprevidel kako zelo je brcnil v temo glede zakonske ureditve tematike.

Samael ::

UganiKdo je izjavil:

Utk je izjavil:

Kolk je za koga moralno sporno v neki situaciji, ve vsak zase. Če je to en motorist na koncu 8 km kolone je to nekaj, če je to 20 motoristov, ki prehitijo 10 avtov samo zato, ker lahko, je pa nekaj drugega. Odvisno od situacije.


Kar je še bolj zanimivo je kako je naš revček sedaj začel jokat o morali, ko je očitno sprevidel kako zelo je brcnil v temo glede zakonske ureditve tematike.

Kar ne moreš preboleti dejstva, da te lahko motorist na mejnem prehodu po desni prehiti povsem legalno https://www.24ur.com/novice/slovenija/m... in se sklicuješ, da to pa že ne, ker ga ti s svojo nevarno, nekompetentno vožnjo (med čakanjem v vrsti? wtf..) ogrožaš. Svašta. :))


"V 53. členu navedenega Zakona so navedena tudi pravila vožnje mimo, ki so prav tako enaka kot pri osebnih avtomobilih," je povedala višja policijska inšpektorica Maja Ciperle Adlešič in dodala, da za enosledna vozila obstaja izjema.
Ta je predpisana v 4. odstavku, kjer je določeno, da lahko voznik enoslednega vozila, če je kolona vozil ustavljena na smernem vozišču in je na njem dovolj prostora, s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani. Izjema ne velja, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem. Ker pri mejnem prehodu ne gre za križišče je vožnja mimo stoječe kolone dovoljena.


Ampak kolikor sem razumel, motorist PO TVOJE tega ne sme narediti, ker zaradi tvoje lastne nekompetentnosti za volanom tega ne more narediti varno? Kje si pa kupil vozniško? 8-O
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

DostMam ::

"Ampak kolikor sem razumel, motorist PO TVOJE tega ne sme narediti, ker zaradi tvoje lastne nekompetentnosti za volanom tega ne more narediti varno?" Če bi vsi bili kompetentni, do nevarnih situacij ne bi prihajalo (razen v primeru višje sile). Torej, drži: res ne more (in ne sme) nečesar narediti varno zaradi tuje nekompetentnosti. Tako pač je.

pirat ::

SodVina je izjavil:

pirat je izjavil:

A ni logično, da spustiš motorista na mejnem prehodu naprej, saj bo porabil manj časa in bolj mu je vroče?
Zakaj bi porabil manj časa? Enake dokumente potrebuje za prehod.

pirat je izjavil:

A ni logično, da v trgovini na blagajni spustiš naprej kupca s samo 1 artiklom (ti pa celim vozičkom)?
Primerjava bolj na mestu tu je, da si ti s celim vozičkom, nekdo za tabo pa s košaro, ampak oba imata isto artiklov.

pirat je izjavil:

A ni logično, da na cesti počakaš sekundo, dve in daš možnost vlačilcu, da se zbaše iz ozkega dvorišča s še ožjim izhodom?
Da. Kaj pa če si ti sam in je vlačilcev 10? Ni logično, da tistih 10 vlačilcev počaka, da je cesta prazna, preden naredijo totalno gužvo?

pirat je izjavil:

A ni logično, da če zvečer piješ na dvorišču pivo in se počasi ohlajaš, da ponudiš še sosedu pločevinko, ko ravno zraven stoji?
Če boš naslednjič ti brez, pa ti jo sosed ponudi, potem definitivno da. Če si pa vedno samo ti tisti, ki tala zastonj pivo, pa nekako ni logično.

Tvoja logika je stvar perspektive.


Motorist potrebuje enake dokumente, vendar policaj na meji nekako hitreje presodi ali morebiti v prtljažniku "šverca" še kakega migranta, kot pa to velja za nadebudneža v črnem BMX X6 z zatemnjenimi šipami. Primerjava z enakim številom artiklov tudi ni na mestu. Na motorju je običajno ena (max dve osebi), v avtu lahko tudi sedemčlanska družina s psom in je potrebno skenirati 7 osebnih izkaznic in 1 potrdilo o cepljenju za psa. Tudi pivo ti sosed seveda vrne -> ko prideš do svojega kampa v Umagu lažje dobiš prosto parkirno mesto, saj motorji zasedejo manj prostora. Posledično lahko vsak večer pelješ svojo družino v mesto na fritule brez da bi predhodno moral prositi soseda naj malo premakne svoj avto (mimo motorja pač gre, je ravno še dovolj prostora med njim in borovcem) in tako vsak večer prihraniš 15 minut. Skupaj si na dopustu zaradi motorista posledično izgubil 1 minuto na mejnem prehodu ter prihranil 105 minut za fritule :))
Tako, da meni je logično oboje. Logično je, da se motorist ne preriva, pač pa nakaže svoje "želje" in počaka na reakcijo (sam zapeljem nekoliko desno, da gre lahko po levi lažje mimo, funkcionira tudi pri zastojih na avtocesti). Logično je tudi, da se motorist (če je kulturen) za to zahvali z iztegom noge (in nekateri, ne moreš verjeti se). So pa tudi med motoristi seveda idioti, ki z neregistrirano kroslo vijugajo med avti in predvsem mi grejo na živce tisti, ki prehitevajo po desni.
««
5 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15221728 (18118) facepalm

Blaznost na slovensko-hrvaški meji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23638807 (32432) ADIJOOO

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17331574 (25802) bluefish
»

Loviti ali ne loviti motoriste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6312489 (10660) strup121
»

prometna nesreca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8817652 (15114) St235

Več podobnih tem