» »

motoristi na mejnem prehodu

motoristi na mejnem prehodu

««
3 / 16
»»

Malcolm_Y ::

luli je izjavil:

Tudi ti imaš možnost prehitevanja. Le motor si moraš nabaviti. Tudi parkiranje na invalidskem bi se dalo urediti. Navsezadnje se da prečkati mejo tudi brez dokumentov in nepotrebnega čakanja kar tudi potrjujejo določene skupine ljudi.


Ne gre za prehitevanje. Tukaj pade vsa vaša logika.

Vse našteto (izsiljevanje prednosti, lažno izkazovanje invalidnosti, ilegalni prehodi meje) so pa kazniva dejanja. Ostanimo v okviru zakona, če se da.

Samael ::

UganiKdo je izjavil:

Samael je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Upam, da se nekoč vrinete pred enega, ki vam bo dal tako ali drugače vedeti, da ste v zmoti.


Malcolm_Y je izjavil:

Carji ste, ni kaj.


Ti, car, saj se zavedaš, da je tu težava zgolj v tvoji lastni glavi, medtem, ko Zakon o pravilih cestnega prometa pravi:

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.


Spregledal si odstavek prej, ki pravi:
(3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi.

Pravno formalno motorist kolone pred mejnim prehodom ne sme prehitevat ne po levi ne po desni, če se ne more brez oviranja vključit nazaj na svoj pas.

Ničesar nisem spregledal, le ti si ni namislil nek dodaten scenarij, okoliščino in jo posplošil na splošno situacijo.
Glej, tule na prvi strani ti je nekdo z linkom že prej pomagal razumeti, pa je najbrž pretežko?

luli je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/m....


Kljub temu, da vozniki motorjev lahko prehitijo kolono vozil, se zgodi, da mu kakšen avtomobil namenoma želi zapreti pot. To početje je ne le nevarno, tako za voznika motorja kot voznika avtomobila, pač pa se lahko ob kršitvi cestno-prometnih predpisov tudi kaznuje.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

IL_DIAVOLO ::

Malcolm_Y je izjavil:

Lol, a lahko matematiku kdo pomaga, prosim.


Sicer pa še tole, Il diavolo: "Zato je treba takim ki nimajo moznosti klime, prednost."

Se strinjam, vsekakor imajo možnost klime, samo z avtom naj grejo. Če se prostovoljno odločijo za vozilo brez klime, pa si zato po moje ne zaslužijo prednostne obravnave, na carini ali kje drugje.


Glej po zakonu lahko to prakticirajo in tudi ce bi kršili zakon, to ni moja stvar, dokler mi ne skace pred avto in povecuje moznost nesreče. Ce s tem, ko gre mimo mene in me ne nervira, hvala bogu.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

UganiKdo ::

Samael je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Samael je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Upam, da se nekoč vrinete pred enega, ki vam bo dal tako ali drugače vedeti, da ste v zmoti.


Malcolm_Y je izjavil:

Carji ste, ni kaj.


Ti, car, saj se zavedaš, da je tu težava zgolj v tvoji lastni glavi, medtem, ko Zakon o pravilih cestnega prometa pravi:

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.


Spregledal si odstavek prej, ki pravi:
(3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi.

Pravno formalno motorist kolone pred mejnim prehodom ne sme prehitevat ne po levi ne po desni, če se ne more brez oviranja vključit nazaj na svoj pas.

Ničesar nisem spregledal, le ti si ni namislil nek dodaten scenarij, okoliščino in jo posplošil na splošno situacijo.
Glej, tule na prvi strani ti je nekdo z linkom že prej pomagal razumeti, pa je najbrž pretežko?

luli je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/m....


ROFL, če pa na 24 ur tako piše potem pa je to ja skladno z vsemi zakoni. Žalostno kak domet imaš. Ne gre za nikakršni izmišljanje scenarijev. V strnjeni koloni pred mejo voznik motorja večinoma pač ne more nazaj na svoj pas brez oviranja. Posledično je takšno prehitevanje prepovedano. Še na tvojem linku se citirana inšpektorica modro izogne jasnemu odgovoru (ampak za reveža tvojega kova je to prekompleksno) in govori zgolj o prehitevanju kolone. Vse ostalo o meji je bluzenje novinarja. Torej ja, prehitevanje kolone je dovoljeno, vendar zgolj in le po pogojem, da voznik motorja pri tem nikogar ne ovira. Imaš zgoraj en lep posnetek kako je to v praksi.

Kar se pa matematike tiče. A če tovarna z 500 zaposlenimi ustavi proizvodnjo za eno uro, so potemtakem izgubili 500 delovni ur al samo eno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Samael ::

UganiKdo je izjavil:

Kar se pa matematike tiče. A če tovarna z 500 zaposlenimi ustavi proizvodnjo za eno uro, so potemtakem izgubili 500 delovni ur al samo eno?

Vsakdo zaposlenih je izgubil eno samo uro. Kot po scenariju zgoraj vsakdo čakajočih v koloni eno minuto.

Kdo pa je ta "tovarna" v primeru čakajoče kolone? Pozabavaj nas, da vidimo kam ti bo zdaj zaplavala domišljija.
Samael != Samuel

mikhaair ::

Če prehitevala po desni, si že na svojem pasu, ne?

Kako bi se končalo prehitevanje motorista kolone 30-ih motoristov na meji?

Samael ::

@UganiKdo mora to zdajle malce premisliti.
Samael != Samuel

UganiKdo ::

Samael je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Kar se pa matematike tiče. A če tovarna z 500 zaposlenimi ustavi proizvodnjo za eno uro, so potemtakem izgubili 500 delovni ur al samo eno?

Vsakdo zaposlenih je izgubil eno samo uro. Kot po scenariju zgoraj vsakdo čakajočih v koloni eno minuto.

Kdo pa je ta "tovarna" v primeru čakajoče kolone? Pozabavaj nas, da vidimo kam ti bo zdaj zaplavala domišljija.


vidim, da ti funkcionalna pismenost ni vrlina, ker to je bilo navedeno v osnovnem postu, kjer se je ta "matematični" diskurz začel.

tudi goljuf, ki 100.000 ljudi oškoduje za 1 EUR je v tvoji blodnji naredil za 1 EUR škode?

mikhaair je izjavil:

Če prehitevala po desni, si že na svojem pasu, ne?

Kako bi se končalo prehitevanje motorista kolone 30-ih motoristov na meji?


Takole nekako si na svojem pasu:



Zakonodaja je jasno. Prehitevanje kolone je dopustno zgolj in le, če pri tem ne ovira ostalih. In to je pri prehitevanju strnjene kolone pred mejnim prehodom težko izvedljiv scenarij.

Samael je izjavil:

@UganiKdo mora to zdajle malce premisliti.

žal nimam časa, tako kot ti mlatit, refresh vsakih 5 sekund.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Samael ::

UganiKdo je izjavil:

Samael je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Kar se pa matematike tiče. A če tovarna z 500 zaposlenimi ustavi proizvodnjo za eno uro, so potemtakem izgubili 500 delovni ur al samo eno?

Vsakdo zaposlenih je izgubil eno samo uro. Kot po scenariju zgoraj vsakdo čakajočih v koloni eno minuto.

Kdo pa je ta "tovarna" v primeru čakajoče kolone? Pozabavaj nas, da vidimo kam ti bo zdaj zaplavala domišljija.


vidim, da ti funkcionalna pismenost ni vrlina, ker to je bilo navedeno v osnovnem postu, kjer se je ta "matematični" diskurz začel.

Pa čakaj no, a te prazne floskule so zdaj vse kar mi lahko ponudiš v odgovor?

Kaj okoli tega, da stvari ne delujejo tako, kot jih je sproducirala tvoja bogata domišlija, ti ni jasno? A ponovim? Če 30 ljudi čaka v vrsti, in jih nekdo prehiti, ter se pri tem zamudi minuto, je to še vedno odvzeta minuta, ne pa trideset minut ker pač, akhm... jih je v vrsti trideset.
Mi zdaj lahko zaupaš kdo je ta "tovarna" v primeru posameznikov čakajočih v koloni po tvoje? Pa saj imaš toliko domišljije no, da boš nekaj sproduciral, al kaj? Potrudi se.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Malcolm_Y ::

A zdej iz principa vztrajaš pri svoji zmoti ali ti še res ni jasno? :)

Če 30 ljudi izgubi po 1 minuto, je to 30 izgubljenih minut. 1 minuta kuhanja, 1 minuta čiščenja, 1 minuta plavanja, 1 minuta kolesarjenja,... skupno 30 minut ukradenih soljudem zaradi lastne sebičnosti in ignorance, ker "meni je vroče v lederjakni, bejžte mi s poti".

Samael ::

Malcolm_Y je izjavil:

A zdej iz principa vztrajaš pri svoji zmoti ali ti še res ni jasno? :)

Če 30 ljudi izgubi po 1 minuto, je to 30 izgubljenih minut. 1 minuta kuhanja, 1 minuta čiščenja, 1 minuta plavanja, 1 minuta kolesarjenja,... skupno 30 minut ukradenih soljudem zaradi lastne sebičnosti in ignorance, ker "meni je vroče v lederjakni, bejžte mi s poti".

Ne, le tvoja logika šepa. Saj so ti že prej pojasnili. Če 30 ljudi čaka v vrsti, in jih nekdo prehiti, ter se pri tem zamudi minuto, je to še vedno odvzeta minuta, ne pa trideset minut ker pač, akhm... jih je v vrsti trideset.
Če vsak posameznik v vrsti izgubi minuto je še vedno to izgubljena minuta vsakega posameznika. Nikomur ni odvzel 30 minut.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Malcolm_Y ::

Točno, vsak izmed 30 čakajočih v vrsti izgubi po eno minuto na račun sebičnega motorista. To trdim že ves čas.

Zato vrivanje ni kul.

Samael ::

Malcolm_Y je izjavil:

Točno, vsak izmed 30 čakajočih v vrsti izgubi po eno minuto na račun sebičnega motorista. To trdim že ves čas.

Zato vrivanje ni kul.

Ne, zdajle si se zlagal. Ti trdiš, da jim je vzel 30 minut. Ker se po tvojem čas čakanja vsakega čakajočega iz nekega razloga, ki je znan samo tebi, sešteva.
Ja, osnovnošolska matematika, ki pa si jo najbrž prešprical.
Samael != Samuel

r3dkv1c4 ::

tt1024 je izjavil:

O moj bog, kok ste butthurt, ker 2 motorista v množici 500 avtomobilov gresta mimo vas. Sem motorist, sicer eden od unih ki res spostujem omejitve. V zakonu piše da na mejnem prehodu npr. Motorist lahko prehitu stoječo kolono. Vam pa polagam na srce, da v usnjenem kombinezonu res ni prijetno čakati na žgočem soncu in upam, da mi oprostite, če vas v koloni pred mejnim prehodom prehitim medtem ko vi buljite v vaše telefone v klimatiziranem avtu. Aja pa še to, prav ali ne, v 95% primerov mi na meji policist samo pomaha, naj grem skozi, tako da zaradi motoristov res ne čakate uro več na meji.

Ti si najbrž enak ali njihov teoec, če je vrsta za vse , so pravila za vse enaka.
A je tebi butthurt če moraš čakat, kot ostali udeleženci.
Za debilne motoriste je samo odbijač od avta dober.
Ne gre drugače.
Rezultati so vidni na cesti.
Q
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

MisterM ::

free_rider je izjavil:


Kot motorist ne vem če sem 10x šel mimo kolone v 10 letih. Če ni pretirane vrste (manj kot 10 avtov) niti ne grem, se lepo v vrsti cjazim in kuham in si mislim kakšen bedak sem, da ne grem mimo za tistih 5 minut.


Tudi jaz kot motorist v glavnem izbiram mejne prehode in lovim termine, v katerih je majhna verjetnost gužve. Če kljub temu naletim na kolono, jo v vročih dneh obvozim do postaje, da lahko v senci počakam na vrsto. V petnajstih letih mi je še vedno nekdo odstopil prednost, včasih pa mi tudi sam carinik pomaha, naj grem naprej. Kadar pa je pred menoj deset ali manj vozil, pa ni nobene potrebe po obvozu.

Je pa ob takih in podobnih primerih zmeraj lepo doživeti uvidevnost s strani voznikov dvoslednih vozil.

nekikr ::

Samael je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Točno, vsak izmed 30 čakajočih v vrsti izgubi po eno minuto na račun sebičnega motorista. To trdim že ves čas.

Zato vrivanje ni kul.

Ne, zdajle si se zlagal. Ti trdiš, da jim je vzel 30 minut. Ker se po tvojem čas čakanja vsakega čakajočega iz nekega razloga, ki je znan samo tebi, sešteva.
Ja, osnovnošolska matematika, ki pa si jo najbrž prešprical.

Nehaj že pretepati slamnatega moža, povsem jasno je napisal in povsem pravilno. Vzel je 30 minut časa. Precej logično je, da skupno vsem. Tako kot kreten "ki ne rabi zimskih gum zaradi snega dvakrat letno" ne vzame zgolj dveh ur, ampak vzame 500 čakajočih avtomobilov x 2 uri "ur". In vse to zaradi tega, ker mu je vroče v jakni.

Saj je zgoraj nekdo lepo napisal, lahko bi pa med motoristi naredili tudi test na to temo in sicer kako bi odreagirali, če bi šli na Super Soboto v lokalno trgovino, naložili v voziček stvari in čakali v dolgi vrsti z dvema mulcema. Nato bi mimo ves brez vprašanj pridirkal nekdo, ki se ni odločil za voziček ampak bo gajbo pira kar nesel. Ker je to neprijetno (v primerjavi s porivanjem vozička) bi očitno imel prednost? Kaj pa, ko bi potem prišla še dva. Vsak od njih bi pa iskal kartico zvestobe in drobiž po žepih. Bi bili mnenja: super, saj mu je res neprijetno ali bi ga nekam poslali?

Pa da ne bo podtikanj: brez izjeme vedno sam rečem, da naj gre nekdo, s precej manj izdelki v košarici od mene, naprej. Če ga ne opazim reče, da se mu mudi, ga spustim z veseljem. Nikakor pa ne bi spustil enega arogantneža, ki bi se mu zdelo samoumevno, da gre pred vse, ker se je sam odločil, da ne bo imel vozička in bo gajbo kar nesel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

IL_DIAVOLO ::

Enega spustim jaz, drugega pa bo tisti za menoj. A je to kaj novega?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Samael ::

nekikr je izjavil:

Samael je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Točno, vsak izmed 30 čakajočih v vrsti izgubi po eno minuto na račun sebičnega motorista. To trdim že ves čas.

Zato vrivanje ni kul.

Ne, zdajle si se zlagal. Ti trdiš, da jim je vzel 30 minut. Ker se po tvojem čas čakanja vsakega čakajočega iz nekega razloga, ki je znan samo tebi, sešteva.
Ja, osnovnošolska matematika, ki pa si jo najbrž prešprical.

Nehaj že pretepati slamnatega moža, povsem jasno je napisal in povsem pravilno. Vzel je 30 minut časa. Precej logično je, da skupno vsem. Tako kot kreten "ki ne rabi zimskih gum zaradi snega dvakrat letno" ne vzame zgolj dveh ur, ampak vzame 500 čakajočih avtomobilov x 2 uri "ur". In vse to zaradi tega, ker mu je vroče v jakni.


Le da matematika ne deluje tako kot tvoja ali njegova domišljija, kar vas je nekdo pred tem že popravil. Kakorkoli jo obračate, oblikujete, maličite, da ustreza vašemu scenariju, tip ki se je zamudil pred vami minuto, še vedno ni nikomur pobral 30 minut, temveč minuto.
To, kar počnete je navadna manipulacija s podatki, ki jih predstavljate tako, kot vam ustrezajo in nimajo prav ničesar skupnega s sklicevanjem na matematiko, kjer očitno šepate.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

WizzardOfOZ ::

10 programerjev dela na enem programu eno celo uro. Jim moraš plačat 10 ur dela (vsakemu po eno uro) al samo eno uro?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

starfotr ::

On misli, da če kuhaš 5 jajc v loncu in se morajo kuhat 7 minut, da je treba kuhat 5x7 min in ne samo 7 min.

IL_DIAVOLO ::

Vprašaj se rajsi, 10 programerjev dela na 1 programu. V kolikem casu je opravljena naloga? V 1 ali 10? Tako butasta je vasa logika.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

showsover ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vprašaj se rajsi, 10 programerjev dela na 1 programu. V kolikem casu je opravljena naloga? V 1 ali 10? Tako butasta je vasa logika.

Kaj? Če dela 10 programerjev eno uro, je to 10 inženirskih ur (ki se tako ali drugače obračunajo), teoretično bi lahko tudi en programer delal 10 ur, če bi bil usposobljen, bi bilo ceneje (verjetno ceneje, ker bi bilo manj fiksnih stroškov). Pomembno je še, ali so dela neodvisna ali odvisna (en čaka drugega).

Načeloma, če ti prehitiš 30 avtov in zato vsa kolona zastane za minuto, je to kumulativno izgubljenih 30 minut. In to je edino, kar šteje, gostitelji izgubijo 30 minut oddajanja, če se gosti vračajo ob istem času kot je bilo predvideno na začetku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

G0zdar ::

Konkreten primer:
V koloni stoji 10 vozil z naslednjimi šoferji:
1.Franci, 2.Janez, 3.Miran,....., 10.Simon.

Kolono prehiti motorist, zaradi česar morajo tisti v koloni čakati minuto dlje. Koliko minut je ljudem v koloni "ukradel" motorist ?
10. Franciju sicer samo 1, prav tako Janezu, Miranu, ... Simonu. Ampak zaradi njega (enega samega) je 10 ljudi izgubilo 1 minuto, zato je "ukradel" 10 minut.

mirator ::

Tale vaš brezvezni matematični spor je podoben sodniški uganki:
Zakaj je sodnik v prometni nesreči dveh kolesarjev (peka in dimnikarja), ki se je zgodila na ozki poti in sta vozila eden proti drugemu, dosodil krivdo dimnikarju?

WizzardOfOZ ::

Ker od peka dobi zastonj vsak dan sveže žemljice, dimnikar pa pride enkrat letno mimo, pa zaračuna mu.

Pa ni brezvezni izračun, ampak večina misli da je 1 minuta oduzeta prvemu v koloni, pa ni res. Vsakemu je vzeta po ena minuta. In če bi se to zaračunavalo, bi tisti moral vsem plačat po minuto za čakanje.

Podobno je s sistemom zadrge. Večina ga ne pozna, niti ne ve točno kako naj bi zgledalo. No, domišljajo si, da ga poznajo, ampak ker ne znamo voziti enakomerno s pravo varnostno razdaljo, da bi se na zožanju samo združili v eno kolono, vsi na koncu čakamo, ker se vse zabije.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Samael ::

Jajce se mehko kuha 5 minut. Če daš v lonec dve jajci se pa mehko kuhata 10 minut? :))
Tako butasto deluje manipuliranje s številkami brez razumevanja in logike.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

WizzardOfOZ ::

Ti očitno ne razumeš logike.
Če 10 ljudi dela vsak po eno uro, je delo narejeno v eni uri, plačat jim moraš pa 10 ur. Po tvoje bi jim moral pa plačat samo eno uro. Zakaj?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Samael ::

Le da to nima nobene veze z matematiko ampak zgolj "če.." manipulacijo s številkami.
Mehko kuhana jajca, ki se kuhajo 5 minut se bodo še vedno kuhala 5 minut, tudi če jih bo v loncu deset.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

nekikr ::

Pa ni brezvezni izračun, ampak večina misli da je 1 minuta oduzeta prvemu v koloni, pa ni res. Vsakemu je vzeta po ena minuta. In če bi se to zaračunavalo, bi tisti moral vsem plačat po minuto za čakanje.

Jaz sem predlagal, da je kazen pri neuporabi ustrezne zimske opreme sorazmerna z oškodovanjem podjetij. Če torej majster, ki zimskih gum ne rabi, povzroči nesrečo/zastoj, ki je dolg en kilometer in traja 1 uro, je poštena kazen povprečna urna bruto bruto postavka * št. udeleženih vozil (kilometer deljeno z recimo 7 metri na vozilo z razmakom). Plus obvezni tehnični pregled in kupček točk.

IL_DIAVOLO ::

Samael je izjavil:

Le da to nima nobene veze z matematiko ampak zgolj "če.." manipulacijo s številkami.
Jajce, ki se kuha 5 minut se bo še vedno kuhalo 5 minut, tudi če jih bo v loncu deset.


Samo skuhana ne bodo :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Samael ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Samael je izjavil:

Le da to nima nobene veze z matematiko ampak zgolj "če.." manipulacijo s številkami.
Jajce, ki se kuha 5 minut se bo še vedno kuhalo 5 minut, tudi če jih bo v loncu deset.


Samo skuhana ne bodo :D

Odvisno :)
V veliki posodi z veliko vrele vode, se ob dodatku nekaj jajc več ne bo kaj bistveno spremenila temperatura vode, ane :) Ampak ja, saj si razumel :)
Samael != Samuel

showsover ::

Bruto izgubljen čas je 30 minut, to ve vsak, ki obračuna(va) čas. In stroške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

IL_DIAVOLO ::

Samael je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Samael je izjavil:

Le da to nima nobene veze z matematiko ampak zgolj "če.." manipulacijo s številkami.
Jajce, ki se kuha 5 minut se bo še vedno kuhalo 5 minut, tudi če jih bo v loncu deset.


Samo skuhana ne bodo :D

Odvisno :)
V veliki posodi z veliko vrele vode, se ob dodatku nekaj jajc več ne bo kaj bistveno spremenila temperatura vode, ane :) Ampak ja, saj si razumel :)


Sem vedel, da si prav studiral :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

twom ::

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
še mal matematične statistike, če bo kdo sploh bral 3 strani prispevkov

koliko motoristov te bo prehitelo tebe avtomobilista je odvisno zgolj od tega kako hitro se povečuje kolona in kolikšen je delež motoristov.

prvi primer:
se pravi si zadnji v koloni 30 vozil, kolona se v naslendji uri poveča za 100 vozil, motoristov je 5 (5 procentov od 100)
se pravi da te bojo tebe avtomobilista do tvojega prihoda do carinika prehiteli pet motoristov
tisti ki so pred teboj za tvoje čakanje itak niso relevatni

drugi primer:
si zadnji v koloni 200 vozil, kolona se v naslednji uri zmanjša na 100 vozil, pride pa novih 100 v tem času,
motoristov je še vedno 5 procentov, kar pomeni da te bo v eni uri kolikor boš čakal da prideš do meje prehitelo 5 motoristov

zaključek:
prehitevanje motoristov je marginalen problem,
probelm imajo samo tisti ki so zafrustrirani, v slabem odnosu, in ki jim njihova že nekaj časa ni dala

čakanje motorista:
iz prve roke lahko povem da postane po parih minutah zelo zelo vroče
lahko probate, danes oblečite budno in dolge kavboje in pojdite za 5 minut na sonce

je res tako velik problem če te prehitim?
jaz delam to zelo počasi, samo stoječe kolone, tudi pred semaforji (če je kolona daljša), ko se kolona premakne se premikam s kolono

bipa opozoril na kulturo voznikov avtov, ti je trena voziti na 5 metrov za motoristom?
če bo zavrl, na tej razdalji ne odmakneš niti noge z gasa ko zadaneš motorista pred seboj

za volanom avta in krmilom motorja sedi isti primitiven egoističen znerviran folk
hvalabogu nismo vsi taki, nekaterim draga da večkrat na dan..., pa tudi sicer smo našli notranji mir v sebi in ne na cesti

showsover ::

Samael, ne razumeš in ne želiš makro vidika, to tako pač je.
Kot rečeno, ne gre toliko zame (mikro) kot gre za skupni izgubljen čas (makro).
Tebi osebno nepomemben, v biznisu in gospodarstvu zelo pomemben.

Samael ::

Aha, in tebe, ki čakaš v koloni pred mejnim prehodom in te legalno prehiti motorist, obremenjuje to, koliko vsi skupaj pred in za teboj dlje čakate kot celota, ne pa koliko zaradi tega dlje čakaš ti sam? :)) Ker ja, razumevanje in logika tu spljoh ne štejeta.

showsover je izjavil:

Samael, ne razumeš in ne želiš makro vidika, to tako pač je.
Kot rečeno, ne gre toliko zame (mikro) kot gre za skupni izgubljen čas (makro).
Tebi osebno nepomemben, v biznisu in gospodarstvu zelo pomemben.


Ampak to o čemer ti govoriš se nanaša na same okoliščine, ne matematiko.
Kako pa to, da vas ne zanimajo stvarne okoliščine, ki se tičejo te dejanske debate? Čakanja v vrsti, ki je marginalno, recimo v koloni si v primeru da te prehiti motorist minuto dlje. Mislim, če že razpravljate, ane.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

twom ::

showsover je izjavil:

Bruto izgubljen čas je 30 minut, to ve vsak, ki obračuna(va) čas. In stroške.

sam ti ne čakaš bruto časa, znerviran in zafrustriran si pa kot da je ves bruto na tebi

100 vozil, 5 motoristov, carinik vsakega obdeluje 1 minuto
100 vozil čaka 100 minut,
v povprečju (ob predpostavki konstantnega dotoka novih vozil 1 na minuto) se vsakemu v avtu čas čakanja iz 100 minut poveča na 105 minut

MISLIM DA LAHKO Z BOLJŠIM UPRAVLJANJEM S ČASOM RPIHRANIŠ OGORMNO ČASA VSEPOVSOD IN V VSAKEM TRENTKU, ne samo na meji v koloni

JUTRI VSTANI 15 MINUT PREJ, TUDI ČE TI VSI SPRAZNIJO CESTO JIH NA CESTI NE BOŠ DOBIL NOTRI (sam tega folk na žalost ne dojema)

luli ::

Prepričali ste me. Zakoni brezveze ščitijo šibkejše. Ne vem, kaj ma avtobus na meji za hodit v svojo kolono, naj raje vsi čakajo v eni skupaj z tovornjaki. Tudi tisti, ki prečkajo peš, naj lepo stojijo za avtom, medtem pa lepo po gasu.
Prav tako sem alergičen na kolesarje tipa Dupe. Nima se in kaj v mestu mimo vozit malo po pločniku, malo po kolesarski, malo po cesti. Predlagam, da ko ga kdo naslednjič vidi na cesti kako nevarno prehiteva samo ostro v desno. Kolikor sem ga enkrat videl, mu čelada ne bo zaščitila gepisa.

showsover ::

Ne, samael, sem že razlagal, bom še enkrat, morda še večkrat, če bo potrebno.

Če vsa kolona zamudi eno minuto, bo destinacija izgubila kumulativno 30 minut, če ostali pogoji ostanejo nespremenjeni.

Jaz govorim o kumulativi, niti približno si ne domišljam, da sem jaz enota ali faktor sam po sebi. Sem samo en od koleščkov sistema, niti približno, vsaj, kar se tiče prehoda meje, nisem posebej voden kot poseben stroškovni nosilec s svojimi alociranimi sredstvi.

twom je izjavil:

MISLIM DA LAHKO Z BOLJŠIM UPRAVLJANJEM S ČASOM RPIHRANIŠ OGORMNO ČASA VSEPOVSOD IN V VSAKEM TRENTKU, ne samo na meji v koloni

JUTRI VSTANI 15 MINUT PREJ, TUDI ČE TI VSI SPRAZNIJO CESTO JIH NA CESTI NE BOŠ DOBIL NOTRI (sam tega folk na žalost ne dojema)

Ja, mi gremo navadno sredi trde teme (šofer pač ne spim) prav s tem namenom, da ne čakamo na mejah in se ne obremenjujemo za razne prehitevalce, pa še hladno je bolj. Se zavedamo svojega (ne)vpliva, zato se pač prilagodimo, je ceneje in manj stresno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Samael ::

showsover je izjavil:

Jaz govorim o kumulativi, niti približno si ne domišljam, da sem jaz enota ali faktor sam po sebi. Sem samo en koleščkov sistema.

Ki pa je povsem irelevantna za debato, glede na to da te zanima in nervira na cesti zgolj tvoj lasten čas čakanja v koloni. Nekatere nas pa še to ne in posledično sploh težave ni. Zaradi motorista si po scenariju zgoraj točno minuto dlje. To je edini podatek tu, ki je nekomu lahko ali pač ne problematičen. Vse ostalo je manipuliranje s številkami.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

twom ::

showsover je izjavil:

Ja, mi gremo navadno sredi trde teme (šofer pač ne spim) prav s tem namenom, da ne čakamo na mejih in se ne obremenjujemo, pa še hladno je bolj. Se zavedamo svojega (ne)vpliva, zato se prilagodimo.

Pejt svojo babo pocrklat, če jo maš, boš videl kako bo zadovoljna (seveda če ti sploh še da), sem prepričan da se ne boš več obremenjeval z bruto čakanjem, niti s svojim neto ne več ;)

showsover ::

Samael je izjavil:

showsover je izjavil:

Jaz govorim o kumulativi, niti približno si ne domišljam, da sem jaz enota ali faktor sam po sebi. Sem samo en koleščkov sistema.

Ki pa je povsem irelevantna za debato, glede na to da te zanima in nervira na cesti zgolj tvoj lasten čas čakanja v koloni. Nekatere nas pa še to ne in posledično sploh težave ni.

To, koga nervira ali ne, nima zveze z dejansko kumulativo izgubljenega časa, jao.
Mislim, daj, naj nekdo prevzame tole s Samaelom, smo svetlobna leta narazen glede razumevanja in obračunavanja.
Jaz nimam časa, ne potrpljenja.

twom je izjavil:

showsover je izjavil:

Ja, mi gremo navadno sredi trde teme (šofer pač ne spim) prav s tem namenom, da ne čakamo na mejih in se ne obremenjujemo, pa še hladno je bolj. Se zavedamo svojega (ne)vpliva, zato se prilagodimo.

Pejt svojo babo pocrklat, če jo maš, boš videl kako bo zadovoljna (seveda če ti sploh še da), sem prepričan da se ne boš več obremenjeval z bruto čakanjem, niti s svojim neto ne več ;)

Mi smo tudi uradno stara družina, romantika je prenesena na ljubčke in ljubice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Samael ::

showsover je izjavil:

Samael je izjavil:

showsover je izjavil:

Jaz govorim o kumulativi, niti približno si ne domišljam, da sem jaz enota ali faktor sam po sebi. Sem samo en koleščkov sistema.

Ki pa je povsem irelevantna za debato, glede na to da te zanima in nervira na cesti zgolj tvoj lasten čas čakanja v koloni. Nekatere nas pa še to ne in posledično sploh težave ni.

To, koga nervira ali ne, nima zveze z dejansko kumulativo izgubljenega časa, jao.
Mislim, daj, naj nekdo prevzame tole s Samaelom, smo svetlobna leta narazen glede razumevanja in obračunavanja.
Jaz nimam časa, ne potrpljenja.

To je zato, ker ti manjka samega razumevanja dotične problemske situacije in z manipulacijo številk prikazujete problem večji, kot je. Povsem v osnovi zaradi enega motorista še vedno čakaš minuto ne pa toliko minut, kot je v vrsti čakajočih prevoznih sredstev. In to je tu edino relevantno.
Samael != Samuel

Malcolm_Y ::

Če bi šlo samo za mojo 1 minuto, ajde, ni panike, pejdi naprej, bom preživel.

Ampak gre v bistvu za 30 kumulativnih minut, pol ure, ki jo en razvajeni motorist odžre soljudem, ker mu je vroče.

Po tej logiki tudi v gostilni zahtevate, da natakar preskoči vse ostale, ker ste bolj žejni?!

showsover ::

Samael je izjavil:

To je zato, ker ti manjka samega razumevanja dotične problemske situacije in z manipulacijo številk prikazujete problem večji, kot je. Povsem v osnovi zaradi enega motorista še vedno čakaš minuto ne pa toliko minut, kot je v vrsti čakajočih prevoznih sredstev. In to je tu edino relevantno.

To je relevantno samo tebi in to na MIKRO nivoju.

Samael ::

Malcolm_Y je izjavil:

Po tej logiki tudi v gostilni zahtevate, da natakar preskoči vse ostale, ker ste bolj žejni?!

Ne, me pa po tej logiki ne moti, če prej postreže recimo, kaj vem ... družino s težje invalidnim otrokom.
Ampak ti tega najbrž ne boš razumel ...

showsover je izjavil:

Samael je izjavil:

To je zato, ker ti manjka samega razumevanja dotične problemske situacije in z manipulacijo številk prikazujete problem večji, kot je. Povsem v osnovi zaradi enega motorista še vedno čakaš minuto ne pa toliko minut, kot je v vrsti čakajočih prevoznih sredstev. In to je tu edino relevantno.

To je relevantno samo tebi in to na MIKRO nivoju.

Ja o čem pa tu govorimo, luba duša? Koga tu moti motorist, ki ga prehiti v vrsti?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

showsover ::

Samael je izjavil:

Ja o čem pa tu govorimo, luba duša? Koga tu moti motorist, ki ga prehiti v vrsti? Daj povej mi, kdo ima problem zaradi izgubljene minute?

Gospodarstvo kumulativno izgubi 30 minut zaslužka.
In motorist ni invaliden otrok (razen, če je), niti ne gre samo za enega motorista in eno samo kolono.
Sicer pa, motoristi imate dovolj svojih težav, če bi bili bolj počasni, bi jih verjetno imeli manj.

Samael ::

showsover je izjavil:

Samael je izjavil:

Ja o čem pa tu govorimo, luba duša? Koga tu moti motorist, ki ga prehiti v vrsti? Daj povej mi, kdo ima problem zaradi izgubljene minute?

Gospodarstvo kumulativno izgubi 30 minut zaslužka.

Spet manipuliraš. Torej je ta tema odprta zavoljo gospodarstva, ki trpi zaradi prehitevanja motoristov, ne pa ker gre parim posameznikom na k... ker zaradi kakšnega motorista čakajo v vrsti minuto, dve več? Kakšno sprenevedanje 8-O
Samael != Samuel

showsover ::

Samael je izjavil:

Spet manipuliraš. Torej je ta tema odprta zavoljo gospodarstva, ki trpi zaradi prehitevanja motoristov, ne pa ker gre parim posameznikom na k... ker zaradi kakšnega motorista čakajo v vrsti minuto, dve več? Kakšno sprenevedanje 8-O

Kaj manipuliram? Jaz skušam razložiti razliko med (neopazen) mikro vpliv na (opazno) makro posledico. Briga mene za tvoje 'kolonske navade'. Če boš komu šel dovolj 'na živce', bosta že obračunala svoje čase tudi brez mene.

Ti si navadno bolj agresiven možakar, ali? Se mi zdi, da se spomnim več kakšnih tvojih takšnih 'konfliktnih' debat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Malcolm_Y ::

Na to lahko gledamo skozi gospodarstvo, lahko tudi iz ekološkega vidika (če mora 30 avtov čakati po minuto dlje, je to 30 x po 1 minuto več izpušnih plinov v ozračju), v vsakem primeru pa motorist, ko pelje mimo 1.Francija, 2.Janeza, 3.Mirana,....., 10.Simona. sporoča "stoka, vi kar čakajte in se kuhajte v avtih, jaz sem car, jaz sem pomemben, meni je vroče, grem kar mimo".
««
3 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15221708 (18098) facepalm

Blaznost na slovensko-hrvaški meji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23638791 (32416) ADIJOOO

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17331548 (25776) bluefish
»

Loviti ali ne loviti motoriste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6312486 (10657) strup121
»

prometna nesreca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8817646 (15108) St235

Več podobnih tem