» »

motoristi na mejnem prehodu

motoristi na mejnem prehodu

««
«
1 / 16
»»

mirator ::

Nekaj dni nazaj sem v neki kontaktni oddaji na radiu, zasledil da se motoristi, na mejnih prehodih prehodih, preprosto prešlepajo, podobno kot v semaforiziranem križišču. Najprej sem se nekoliko nasmehnil, vendar potem uvidel, če to drži, da morotsti na mejnih prehodih v bistvu podaljšujejo čakalane vrste.
V križišču ni problem, če se motorist postavi v prvo vrsto, ker spelje bistveno hitreje kot avtomobil. Na meji, pa mora opraviti enak protokol, kot voznik avtomobila in prav tako podaljšuje čakalno vrsto.
Torej, me zanima, kakšne izkušnje imate.

mikhaair ::

Za njih ne velja čakanje, ker revčki so v usnju in jm je vroče. Zato lahko prehitevajo preko polne črte in kolono.

starfotr ::

Saj se frajerji vozijo tudi po narejenem reševalnem pasu na AC. Kot, da je koridor narejen za njih in ne za reševalce in ostale službe.

Naj se vozijo ponoči, če čez dan ne morejo stati v vrsti, kot vsi normalni ljudje. To, da so v usnju in na njih nažiga sonce me prav nič ne gane. Če tega nočejo, naj se vozijo ponoči ali z drugimi prevoznimi sredstvi.

Prometna kultura šepa na vseh ravneh.

Miha 333 ::

Sem na lastne oči videl, kako je enega takega hrvaški policist nazmerjal, tako da praviloma morajo stati v vrsti kot vsi drugi.

tt1024 ::

O moj bog, kok ste butthurt, ker 2 motorista v množici 500 avtomobilov gresta mimo vas. Sem motorist, sicer eden od unih ki res spostujem omejitve. V zakonu piše da na mejnem prehodu npr. Motorist lahko prehitu stoječo kolono. Vam pa polagam na srce, da v usnjenem kombinezonu res ni prijetno čakati na žgočem soncu in upam, da mi oprostite, če vas v koloni pred mejnim prehodom prehitim medtem ko vi buljite v vaše telefone v klimatiziranem avtu. Aja pa še to, prav ali ne, v 95% primerov mi na meji policist samo pomaha, naj grem skozi, tako da zaradi motoristov res ne čakate uro več na meji.

luli ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/m...

Vedno vozim mimo. Me prav briga za one v avtih, ki čakajo 2 uri. Naj si kupijo motor.

HappyPills ::

Me ne gane. Naj prehitijo. Ze tak plavajo v svojem svicu.

IL_DIAVOLO ::

Kaj za vraga te sploh moti? To da se slepa ali da dela kolono?

Ali pa si ko stara baba, ki jo moti vse?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

2f4u ::

No, jaz sem enega podrl tik pred mejo, kombi, prikolica.. izsilil me je in drago placal, prijavo sodniku in se pike je dobil. Poskodoval mi je sprednje desno kolo in precej skode je imel tudi on. Vse zavarovano toda policaj je bil dosleden.

Res pa je, se sreco je imel, da ni bil poskodovan..

Tako da ja, ne spustite jih notri, avo postavite polovico bolj levvo, ne puscajte varnostne...

Ne recem en ali dva, morda pet... Potem mocnejsi zmaga. JBG, nesramni so tudi oni.

A. Smith ::

Miha 333 je izjavil:

Sem na lastne oči videl, kako je enega takega hrvaški policist nazmerjal, tako da praviloma morajo stati v vrsti kot vsi drugi.


Morajo stati v koloni, ja. Na Hrvaškem. V Sloveniji jo lahko prehitijo.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/m...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

mirator ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj za vraga te sploh moti? To da se slepa ali da dela kolono?

Ali pa si ko stara baba, ki jo moti vse?

Nič me ne moti in tudi stara baba nisem. Se pa s tem načinom, če je res dovoljen, nikakor ne strinajam, ker mora tudi vsak motorist na meji opraviti protokol identifikacije in včasih tudi pregled. In na mejne prehode ne pride samo pet motoristov ampak kar občutno več in še da sta na motorju največkrat dve osebi.

luli ::

2f4u je izjavil:

No, jaz sem enega podrl tik pred mejo, kombi, prikolica.. izsilil me je in drago placal, prijavo sodniku in se pike je dobil. Poskodoval mi je sprednje desno kolo in precej skode je imel tudi on. Vse zavarovano toda policaj je bil dosleden.

Res pa je, se sreco je imel, da ni bil poskodovan..

Tako da ja, ne spustite jih notri, avo postavite polovico bolj levvo, ne puscajte varnostne...

Ne recem en ali dva, morda pet... Potem mocnejsi zmaga. JBG, nesramni so tudi oni.

To si verjetno malo sanjal ko si čakal v pregreti konzervi.

starfotr ::

http://entrosys.com/

Tole so nabavite pa čakajte v koloni.

Torej, kolona je sestavljan iz najmanj 3 vozil. Če pride zadaj 500 motoristov, lahko prehitijo 3 avte, ki morajo po zakonu čakat?

luli ::

mirator je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj za vraga te sploh moti? To da se slepa ali da dela kolono?

Ali pa si ko stara baba, ki jo moti vse?

Nič me ne moti in tudi stara baba nisem. Se pa s tem načinom, če je res dovoljen, nikakor ne strinajam, ker mora tudi vsak motorist na meji opraviti protokol identifikacije in včasih tudi pregled. In na mejne prehode ne pride samo pet motoristov ampak kar občutno več in še da sta na motorju največkrat dve osebi.

Navadi se. Postali smo družba izjem.
V prometu so sicer najjači oni z električnimi deskami. Na protestih mavrični, na centrih za socialno delo zapečemo, pri parkiranju invalidi, pri kreditnih javni sektor in pri plačah tisti, ki delajo čez mejo.
Ampak če se znajdeš gre.

2f4u ::

luli je izjavil:

2f4u je izjavil:

No, jaz sem enega podrl tik pred mejo, kombi, prikolica.. izsilil me je in drago placal, prijavo sodniku in se pike je dobil. Poskodoval mi je sprednje desno kolo in precej skode je imel tudi on. Vse zavarovano toda policaj je bil dosleden.

Res pa je, se sreco je imel, da ni bil poskodovan..

Tako da ja, ne spustite jih notri, avo postavite polovico bolj levvo, ne puscajte varnostne...

Ne recem en ali dva, morda pet... Potem mocnejsi zmaga. JBG, nesramni so tudi oni.

To si verjetno malo sanjal ko si čakal v pregreti konzervi.

Ne ko je napihal 0.7. Lej, nisem ga videl, je pa pripeljal bedak.

IL_DIAVOLO ::

mirator je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj za vraga te sploh moti? To da se slepa ali da dela kolono?

Ali pa si ko stara baba, ki jo moti vse?

Nič me ne moti in tudi stara baba nisem. Se pa s tem načinom, če je res dovoljen, nikakor ne strinajam, ker mora tudi vsak motorist na meji opraviti protokol identifikacije in včasih tudi pregled. In na mejne prehode ne pride samo pet motoristov ampak kar občutno več in še da sta na motorju največkrat dve osebi.


Imas pravico da se ne strinjas, ampak ce bos delal red, pa bos v prekršku.

Lp
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tt1024 ::

Pa kje vi res najdete te trume motoristov? A ste bili 2. v vrsti ko vas je prehitelo 800 Hell's angelsov, ko so sli na zborovanje al kaj? Kot receno, kontrola dokumentov (prav ali ne) ponavadi zgleda tako da ti policist pomaha da gres naprej. Sprijaznite se ali pa ne, vsi, ki vas motijo grdi grdi motoristi, ki vas prehitijo v vasih klimatiziranih konzervah ste stare babe

mirator ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

mirator je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj za vraga te sploh moti? To da se slepa ali da dela kolono?

Ali pa si ko stara baba, ki jo moti vse?

Nič me ne moti in tudi stara baba nisem. Se pa s tem načinom, če je res dovoljen, nikakor ne strinajam, ker mora tudi vsak motorist na meji opraviti protokol identifikacije in včasih tudi pregled. In na mejne prehode ne pride samo pet motoristov ampak kar občutno več in še da sta na motorju največkrat dve osebi.


Imas pravico da se ne strinjas, ampak ce bos delal red, pa bos v prekršku.

Lp

Saj ne mislim delati reda, ker me to na srečo ne prizadane. Če si prebral moj prvi post, me je zanimala dejanska situacija na mejnih prehodih. V drugem postu sem samo dodal, da mora motorist na meji ravno tako skozi protokol identifikacije, kot voznik osebnega avtomobila.
To sicer ni replika na tvoj post, vendar se mi pa zdi za lase privlečen problem črnega kombinezona, ki se ga med čakanjem v kolini, preprossto odpne.

A110 ::

mirator je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

mirator je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj za vraga te sploh moti? To da se slepa ali da dela kolono?

Ali pa si ko stara baba, ki jo moti vse?

Nič me ne moti in tudi stara baba nisem. Se pa s tem načinom, če je res dovoljen, nikakor ne strinajam, ker mora tudi vsak motorist na meji opraviti protokol identifikacije in včasih tudi pregled. In na mejne prehode ne pride samo pet motoristov ampak kar občutno več in še da sta na motorju največkrat dve osebi.


Imas pravico da se ne strinjas, ampak ce bos delal red, pa bos v prekršku.

Lp

Saj ne mislim delati reda, ker me to na srečo ne prizadane. Če si prebral moj prvi post, me je zanimala dejanska situacija na mejnih prehodih. V drugem postu sem samo dodal, da mora motorist na meji ravno tako skozi protokol identifikacije, kot voznik osebnega avtomobila.
To sicer ni replika na tvoj post, vendar se mi pa zdi za lase privlečen problem črnega kombinezona, ki se ga med čakanjem v kolini, preprossto odpne.



wtf??? da se kombinzon preprosto odpne? si ze videl sploh kdaj kombinezon v zivo?

IL_DIAVOLO ::

Razumem zakon, da se omogoca motoristom da ne stojijo na 50 stopinj, kjer ni treba. Vrocina zelo vpliva na zbranost in živčnost.

Veter ki jih prepiha je edina klima.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zmaugy ::

mirator je izjavil:

Nekaj dni nazaj sem v neki kontaktni oddaji na radiu, zasledil da se motoristi, na mejnih prehodih prehodih, preprosto prešlepajo, podobno kot v semaforiziranem križišču. Najprej sem se nekoliko nasmehnil, vendar potem uvidel, če to drži, da morotsti na mejnih prehodih v bistvu podaljšujejo čakalane vrste.
V križišču ni problem, če se motorist postavi v prvo vrsto, ker spelje bistveno hitreje kot avtomobil. Na meji, pa mora opraviti enak protokol, kot voznik avtomobila in prav tako podaljšuje čakalno vrsto.
Torej, me zanima, kakšne izkušnje imate.

Tudi sam sem razmišljal podobno, vendar po premisleku bi rekel, da se je poleg vročine v kombinezonu zoprno tudi pomikat po par metrov in ustavljati s težjim motorjem dlje časa.
In torej čeprav to prehitevanje na meji ni primerljivo s tistim na križišču, kjer resnično nikogar ne ovirajo (zgolj kakšn ego je poškodovan), se iz svoje klimatizirane kabine ne razburjam nad motoristi, ki me prehitijo v koloni na mejnih prehodih.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Karen ::

Tisti ki niso motoristi ne bodo nikoli razumeli, kakorkoli se trudiš pojasniti te stvari. Sam sem (tudi) motorist pa ko vidim (par avtov) za seboj ko se peljem v avtu motorista ga aktivno spremljam (pozornost v prometu pa to) in se vedno pomaknem na rob da lahko še po mojem pasu mimo mene prehiti. Ko se pelješ z motorjem pa želiš koga prehiteti takoj vidiš kdo je "tudi motorist" pa kdo ni - ampak to vidijo samo vozniki avtov ki so tudi motoristi - stvar izkušenj z ene in druge perspektive, pa malo kulture. Zato ne gre zameriti voznikom nemotoristom ker pač nimajo te izkušnje.

nekikr ::

Kot receno, kontrola dokumentov (prav ali ne) ponavadi zgleda tako da ti policist pomaha da gres naprej.

Praviloma je drugače in sicer tako, da motorist prehiti vse ostale, potem se ustavi pri okencu in išče po žepih kje ima dokumente.
Meni je za vaše švicanje tudi čisto vseeno. Peljite se ponoči, če vam je podnevi vroče. A v trgovini tudi prehitite ostale čakajoče, ker vam je revežem pretoplo?

solatko ::

2f4u - Običajna slovenska p...a. Si jim fovš, ker gredo lahko tam, kjer ti ne moreš.

mirator - Ti nisi bil nikoli motorist, če niti tega ne veš, kakšni so protokoli na meji, za motoriste.

nekikr - Nič se sekirat, med slovencelni je ogromno takih pičkic, kar mirno se teko obnašaj še naprej pa če kakšnega v ogledalu zagledaš (če sploh veš zakaj ga imaš), obvezno čim bližje sredinski črti.
Delo krepa človeka

mirator ::

A110 je izjavil:


wtf??? da se kombinzon preprosto odpne? si ze videl sploh kdaj kombinezon v zivo?

Pravzaprav, sem že kar nekajkrat videl motorista s povsem razkrečenim oz. do pasu slečenim kombinezonom. Ampak, v redu. Če res pripeka sonce. Kaj pa v oblačnih ali deževnih dneh?
Sicer pa vseeno hvala za tvojo sugestijo, bom v nadaljnje razmišljal tudi v to smer.

mirator ::

Karen je izjavil:

Tisti ki niso motoristi ne bodo nikoli razumeli, kakorkoli se trudiš pojasniti te stvari. Sam sem (tudi) motorist pa ko vidim (par avtov) za seboj ko se peljem v avtu motorista ga aktivno spremljam (pozornost v prometu pa to) in se vedno pomaknem na rob da lahko še po mojem pasu mimo mene prehiti. Ko se pelješ z motorjem pa želiš koga prehiteti takoj vidiš kdo je "tudi motorist" pa kdo ni - ampak to vidijo samo vozniki avtov ki so tudi motoristi - stvar izkušenj z ene in druge perspektive, pa malo kulture. Zato ne gre zameriti voznikom nemotoristom ker pač nimajo te izkušnje.

No to pa ni čisto res. Jaz nisem motorist, pa se vsakemu motoristu( seveda ko vozim avto), ki se mi približuje, umaknem tako, da me lahko varno prehiti.

A110 ::

mirator je izjavil:

A110 je izjavil:


wtf??? da se kombinzon preprosto odpne? si ze videl sploh kdaj kombinezon v zivo?

Pravzaprav, sem že kar nekajkrat videl motorista s povsem razkrečenim oz. do pasu slečenim kombinezonom. Ampak, v redu. Če res pripeka sonce. Kaj pa v oblačnih ali deževnih dneh?
Sicer pa vseeno hvala za tvojo sugestijo, bom v nadaljnje razmišljal tudi v to smer.


Mogoče v gostilni, zagotovo pa tega nihče ni delal ob čakanju v koloni. Ali bi potem kolona čakala tudi njega, da se nazaj obleče (varnost in to, obleke zagotovo ne nosi ker v njej uživa)? Čelada, rokavice in zapenjanje jakne hitro vzamejo par minut. Da enodelnih kombinezonov sploh ne omenjam. V deževnih dneh motoristov na cesti praviloma ni, tako da takrat dvomim da si jih videl kaj dosti na meji.

forplan ::

da se strinjam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: forplan ()

mirator ::

solatko je izjavil:

2f4u - Običajna slovenska p...a. Si jim fovš, ker gredo lahko tam, kjer ti ne moreš.

mirator - Ti nisi bil nikoli motorist, če niti tega ne veš, kakšni so protokoli na meji, za motoriste.
Imaš prav, nikoli nisem bil motorist. Nimaš pa prav glede favšije. Tudi za protokole na meji ne vem, zato pričakujem, da jih boš linkal. Prav gotovo bodo prišli prav še komu.

mirator ::

A110 je izjavil:

mirator je izjavil:

A110 je izjavil:


wtf??? da se kombinzon preprosto odpne? si ze videl sploh kdaj kombinezon v zivo?

Pravzaprav, sem že kar nekajkrat videl motorista s povsem razkrečenim oz. do pasu slečenim kombinezonom. Ampak, v redu. Če res pripeka sonce. Kaj pa v oblačnih ali deževnih dneh?
Sicer pa vseeno hvala za tvojo sugestijo, bom v nadaljnje razmišljal tudi v to smer.


Mogoče v gostilni, zagotovo pa tega nihče ni delal ob čakanju v koloni. Ali bi potem kolona čakala tudi njega, da se nazaj obleče (varnost in to, obleke zagotovo ne nosi ker v njej uživa)? Čelada, rokavice in zapenjanje jakne hitro vzamejo par minut. Da enodelnih kombinezonov sploh ne omenjam. V deževnih dneh motoristov na cesti praviloma ni, tako da takrat dvomim da si jih videl kaj dosti na meji.

Lej, briga me. Sem pač povzel, kar sem slišal na radiu. Ampak tvoj argument je pa za lase privlečen. Seveda rabiš nekaj minut. Ampak, če je kolona imaš na razpolago, da se razkomotiš tudi kakšno uro ali več, tako kot vsi avtomobilisti v katerih pa so tudi majhni otroci. Po zaključenem carinskem postopku se pač umakneš iz vrste, opremiš nazaj in uspešno prehitiš vse avtomobiliste pred seboj.

mgermo ::

Avtomobilisti imajo klimo. Motorist pa naj se sleče do nazga, se vleže na travo in čaka 2 uri tako kot drugi ker?

NSA_Agent ::

Samo motoristke prosim. Hvala.

Mare2 ::

NSA_Agent je izjavil:

Samo motoristke prosim. Hvala.


Jep.

Se lahko še malo posonči. :)
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

D4G4 ::

Iz enih res sekata egoizem in nezadovoljstvo z življenjem. Promet je sodelovanje. Če lahko z enostavno potezo nekomu olajšaš življenje, zakaj ne bi? In najbrž nekaterim nedoumljivo, večina ljudi se za prijazno potezo zahvali.

Jaz recimo na regionalkah, kjer je težko varno prehiteti, motoristom z veseljem nakažem, da sem jih opazil in signaliziram, kdaj je varno, da prehitijo. Skoraj vsi se zahvalijo z iztegom desne noge ali žmigavci. Tako malo je treba, da je lažje meni, ker nimam nikogar za sabo in njim, ker lahko varno prehitijo in uživajo v prazni cesti pred sabo.

Z Vršiča dol jih redno spuščam naprej, ker vem, da je zanje (ogromno tujcev) ta cesta once in a lifetime doživetje. Zakaj jim ne bi privoščil užitka namesto vožnje za avtom?

P.S.: Nisem motorist in me motorji drugače ne zanimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: D4G4 ()

dope1337 ::

V zakoniku ni nikjer omenjeno, da je to dovoljeno zaradi tega, ker je motoristom vroce, voznikom osebnih avtomobilov pa ne ...

Prosim preberite si definicijo "voznja mimo" pa boste uvideli, da je to omogoceno izrecno zaradi tega, ker lahko vozniki enoslednih vozil prehitevajo stojeco kolono na varen nacin, medtem ko vozniki dvoslednih vozil tega niso sposobni.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Utk ::

forplan je izjavil:


Da se mu vrine tam je pa res pretiravanje. Eni res nimajo meje.

Amdforce ::

Mene se nikoli na nobeni meji niso vprašali za dokumente na motorju,vedno pa jih drzim v roki in imam vizir dvignjen. Kolono vedno prehitim, ce sem v avtu pa pustim prostor motoristom, saj jih ni toliko. Ps-v avtu imas klimo pa ni neke sile, na motorju pa zna bit pasje.

clothes ::

Sem motorist. Menim, da ne smemo prehiteti kolone na meji, čeprav to počnem tudi sam.
Na meji ali cestnini se na začetku kolone opravlja nek postopek na katerga vsi čakajo. Prehitevanje v tem primeru pomeni navadno vrivanje mimo vrste. Vročina ni izgovor. Razumem avtomobiliste ki besnijo, ko se pred njih vrine skupina motoristov od katerih polovica nima pripravljenih dokumentov.
Drugo pa je vožnja mimo zastoja na cesti. Tam motorist lahko prehiteva/ vozi mimo.

Malcolm_Y ::

Pazi - v trgovini vzamem gajbo pira in jo nosim, ne dam v voziček.

Potem lahko gladko zaobidem vse čakajoče na blagajno, ker mi je čakanje bolj neprijetno kot njim, ki imajo kupljeno v vozičkih.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

2f4u je izjavil:


Tako da ja, ne spustite jih notri, avo postavite polovico bolj levvo, ne puscajte varnostne...

Takole, za vse tiste ki mislite delat red in s čudnimi manevri in odpiranjem vrat onemogočat vožnjo mimo:

Ali je zapiranje poti motoristom kaznivo?

Kljub temu, da vozniki motorjev lahko prehitijo kolono vozil, se zgodi, da mu kakšen avtomobil namenoma želi zapreti pot. To početje je ne le nevarno, tako za voznika motorja kot voznika avtomobila, pač pa se lahko ob kršitvi cestno-prometnih predpisov tudi kaznuje.

"Seveda se pri takem početju voznika osebnega avtomobila ugotavlja katero kršitev cestno-prometnih predpisov je voznik storil in se mu na podlagi ugotovitev izreče ustrezna sankcija," je povedala Ciperle Adlešičeva.

Zgodovina sprememb…

brbr21 ::

Fak koliko ene nestrpnosti. Očitno nam je prelepo in bo spet kmalu pokalo.

Izjeme namenjene šibkejšim so znak civilizacije in razvitosti družbe. Drugače velja samo še zakon močnejšega. Veš, jaz imam večjo palico, večjo mišico in večji tovornjak od tebe. Boš tudi tako nestrpen ko te jaz povozim? Ne? Bos le še cvilil, lej ga prasca name se je spravil. Šibkejšega!!!

Motorist nisem več že natanko 20let, predvsem zaradi vseh nestrpnežev in NESPOSOBNEŽEV v sedaj že dvotonskih škatlah. Stati v vrsti v kombinezonu, s čelado na glavi, z vso vročino motorja, ki ga imaš pod jajci, ni fino. Vem, vem lahko bi šel z avtom, kot ti, ampak tudi ti bi šel lahko z vlakom, pa ne bi imel težav v koloni na meji. Pa še bolj ekološki bi bil. Kot je že nekdo napisal, ne gre za 200 motoristov, temveč nekaj par. Boš pač toplo pivo v lokalu na plaži za 50kun spil pol minute kasneje. Big dil.

Jebomir ::

V bistvu nihče nikogar ne sili, da se mora gužvat v vročini na mejnih prehodih!
Kaj vam nestrpnežem ni jasno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebomir ()

Utk ::

Najprej se treba odločit kaj je to, zakon ali kultura, da grejo motoristi naprej. Če je zakon, piše v zakonu, da lahko prehitevajo kolono, ko je to mogoče. Če kombi stoji sred pasu in je polna črta, to pač ni mogoče. Če je to kultura, je pa tudi kulturno, da motoristi to početje samoomejijo, in se ne vrivajo povsod, tudi ko ni potrebe za to, ali je pa to nevarno. Vsi bi samo radi, da so vsi drugi kulturni do nas, mi pa ne rabimo bit do drugih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

luli ::

Utk je izjavil:

Najprej se treba odločit kaj je to, zakon ali kultura, da grejo motoristi naprej. Če je zakon, piše v zakonu, da lahko prehitevajo kolono, ko je to mogoče. Če kombi stoji sred pasu in je polna črta, to pač ni mogoče. Če je to kultura, je pa tudi kulturno, da motoristi to početje samoomejijo, in se ne vrivajo povsod, tudi ko ni potrebe za to, ali je pa to nevarno. Vsi bi samo radi, da so vsi drugi kulturni do nas, mi pa ne rabimo bit do drugih.

Problem je, da ta imaginarni kombi ne sme stati sredi pasu v stoječi koloni, ker s tem ne dopušča reševalnega pasu.

sandmat ::

mirator je izjavil:


V križišču ni problem, če se motorist postavi v prvo vrsto, ker spelje bistveno hitreje kot avtomobil.

To je res samo, če voziš dizla. V 21. stoletju je kup avtov hitrejših pri speljevanju od motorja. Hint, elektrika ;)

-žiga- ::

sandmat je izjavil:

mirator je izjavil:


V križišču ni problem, če se motorist postavi v prvo vrsto, ker spelje bistveno hitreje kot avtomobil.

To je res samo, če voziš dizla. V 21. stoletju je kup avtov hitrejših pri speljevanju od motorja. Hint, elektrika ;)


V praksi pa je pomembno to, da spremljaš promet in semafor. Tako da bo 80-letna babica v Twingu lahko speljala hitreje kot gospod v Ferrariju, ki ravno piše "nujen" mail. Motoristi ponavadi hitro reagirajo, ko se vklopi zelena luč na semaforju.

Kar se pa teme tiče, nisem motorist, ampak ne vidim problema v tem, da grejo počasi mimo. Se mi zdi, je za vse bolj varno.

Utk ::

luli je izjavil:

Utk je izjavil:

Najprej se treba odločit kaj je to, zakon ali kultura, da grejo motoristi naprej. Če je zakon, piše v zakonu, da lahko prehitevajo kolono, ko je to mogoče. Če kombi stoji sred pasu in je polna črta, to pač ni mogoče. Če je to kultura, je pa tudi kulturno, da motoristi to početje samoomejijo, in se ne vrivajo povsod, tudi ko ni potrebe za to, ali je pa to nevarno. Vsi bi samo radi, da so vsi drugi kulturni do nas, mi pa ne rabimo bit do drugih.

Problem je, da ta imaginarni kombi ne sme stati sredi pasu v stoječi koloni, ker s tem ne dopušča reševalnega pasu.

Ni res.

AndrejS ::

Kolesarji pa lahko prehitevajo ? ALi pa če greš PEŠ preko preko meje , se tudi moreš v vrsto postavit ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejS ()

mahoni ::

Jebemu mater kera tema. Pa kaj vas vse ne moti??

Dejte se skulirat, pac poletje je, dopusti, guzve...to je to. Nemores pricakovat tud od vseh, da se bo drzal pravil. Pa naj gre naprej, samo naj ne prehiti kolone sto na uro, ampak normalno.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Oberyn ::

Meni je zadeva zelo enostavna. Stoletni dedek v avtu lahko malo potrpi in počaka in mali otroci in dojenčki tudi, ni problem. Klima pri nekaterih avtih niti ne dela, ko avto stoji v koloni in ni obratov motorja. Na primer pri mojem avtu ne dela. Pač malo stisneš zobe, dve urici in je mimo. No zdrav, močan možakar na motorju ne more. Torej je slabič. Je invalid v bistvu. Vroče mu je, čelada ga tišči, kdo bi to zdržal? Pa prehiti par sto ljudi, tudi starcev in otrok in jim malo podaljša njihovo trpljenje, da bi skrajšal svojega. Slabič. Jaz osebno jih enačim z tistimi, ko so na Titaniku odrivali vstran otroke, da bi sami prej prišli v čoln. Slabiči. To je pač moje osebno mnenje. Rečem nič, mislim si pa svoje. Ko imamo glih tako temo, sem pa to še napisal. Ne more škoditi.
««
«
1 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15221671 (18061) facepalm

Blaznost na slovensko-hrvaški meji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23638741 (32366) ADIJOOO

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17331513 (25741) bluefish
»

Loviti ali ne loviti motoriste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6312477 (10648) strup121
»

prometna nesreca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8817616 (15078) St235

Več podobnih tem