» »

motoristi na mejnem prehodu

motoristi na mejnem prehodu

««
2 / 16
»»

Amdforce ::

Včeraj na meji so nas prehiteli tocno trije motoristi -secovlje, ce je pa to tako grozno pa res ne vem, kako se spopadate eni z vsakdanjim življenjem. In ja, v mojem avtu sta bila dva mulca-1 in 3 leta, plus zena pa me ni nic bolelo....

zmaugy ::

Oberyn je izjavil:

Meni je zadeva zelo enostavna. Stoletni dedek v avtu lahko malo potrpi in počaka in mali otroci in dojenčki tudi, ni problem. Klima pri nekaterih avtih niti ne dela, ko avto stoji v koloni in ni obratov motorja. Na primer pri mojem avtu ne dela. Pač malo stisneš zobe, dve urici in je mimo. No zdrav, močan možakar na motorju ne more. Torej je slabič. Je invalid v bistvu. Vroče mu je, čelada ga tišči, kdo bi to zdržal? Pa prehiti par sto ljudi, tudi starcev in otrok in jim malo podaljša njihovo trpljenje, da bi skrajšal svojega. Slabič. Jaz osebno jih enačim z tistimi, ko so na Titaniku odrivali vstran otroke, da bi sami prej prišli v čoln. Slabiči. To je pač moje osebno mnenje. Rečem nič, mislim si pa svoje. Ko imamo glih tako temo, sem pa to še napisal. Ne more škoditi.

Če je motor prižgan (pa start & stop izklopljen), bi klima morala delati tudi če avto miruje.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

UganiKdo ::

Oberyn je izjavil:

Meni je zadeva zelo enostavna. Stoletni dedek v avtu lahko malo potrpi in počaka in mali otroci in dojenčki tudi, ni problem. Klima pri nekaterih avtih niti ne dela, ko avto stoji v koloni in ni obratov motorja. Na primer pri mojem avtu ne dela. Pač malo stisneš zobe, dve urici in je mimo. No zdrav, močan možakar na motorju ne more. Torej je slabič. Je invalid v bistvu. Vroče mu je, čelada ga tišči, kdo bi to zdržal? Pa prehiti par sto ljudi, tudi starcev in otrok in jim malo podaljša njihovo trpljenje, da bi skrajšal svojega. Slabič. Jaz osebno jih enačim z tistimi, ko so na Titaniku odrivali vstran otroke, da bi sami prej prišli v čoln. Slabiči. To je pač moje osebno mnenje. Rečem nič, mislim si pa svoje. Ko imamo glih tako temo, sem pa to še napisal. Ne more škoditi.


Kaj šele kolesarji in barabe od pešcev. Če je sposoben hodit, je sposoben tudi stat v koloni. Ne more škodit.

stara mama ::

Bohnedaj, da te kdo na skiroju prehiti !!!!!

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

stara mama je izjavil:

Bohnedaj, da te kdo na skiroju prehiti !!!!!

Treba je vedeti, da so komentatorji na slo-techu vseh vrst...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

starfotr ::

Če smo že pri tem, kaj koga moti. Mene moti neenakost na meji.

Pride folk iz Srije in jih spustijo čez. Pride motorist in samo pomaha. Jaz moram pa čakat v koloni in kazat dokumente, mogoče še gepek odpret.

Naj bo enoten postopek za vse. Če enmu odprejo gepek, naj vsem. Če enemu poskenirajo osebno ali potni list, naj jo vsem. To je to kar rabimo, standardni pregled, ne pa kakor se kateremu cariniku dvigne.

In ustavljat na 2 okencih, kot, da smo retardi. Naj raje odprejo še sosednji pas, kot pa 2 zaporedna okenca.

stara mama ::

Mare2 je izjavil:


Treba je vedeti, da so komentatorji na slo-techu vseh vrst...

Res je, sploh pa začetnik te teme in vsi nasprotniki vsakršnegakoli prehitevanja so že dolgo nazaj pozabili, da jih NIHČE NE SILI STAT V KOLONI na mejnih prehodih. Mislijo da jim je pravica do vožnje, do gužvanja in do hrvaške obale od boga dana in uzakonjena.

DOBRO SE VE, da je zdaj vreme vroče, VE SE da gre pol evrope na hrvaško, DOBRO SE VE kakšne so razmere v teh časih, ampak še vedno si pridružujejo pravico it tja, povzročat ŠE VEČJO kolono, zraven se pa še pizdit in blokirat vse motoriste/kolesarje/pešče/skiroiste,... , češ KAKO SI LE DRZNEJO!!!

UganiKdo ::

starfotr je izjavil:

Če smo že pri tem, kaj koga moti. Mene moti neenakost na meji.

Pride folk iz Srije in jih spustijo čez. Pride motorist in samo pomaha. Jaz moram pa čakat v koloni in kazat dokumente, mogoče še gepek odpret.

Naj bo enoten postopek za vse. Če enmu odprejo gepek, naj vsem. Če enemu poskenirajo osebno ali potni list, naj jo vsem. To je to kar rabimo, standardni pregled, ne pa kakor se kateremu cariniku dvigne.

In ustavljat na 2 okencih, kot, da smo retardi. Naj raje odprejo še sosednji pas, kot pa 2 zaporedna okenca.


rezultat, ko je so bedaki nazadnje probal izvajat tak nadzor: https://www.dnevnik.si/1042937037

starfotr ::

Kaj je smisel meje? Kontrola. Plačujemo jih za to, da jo izvajajo dosledno. Ne pa da luftajo in mahajo "daj pelji že naprej". Za mahat ne rabimo ljudi, lahko samo dvignemo rampo in zapremo mejne prehode, pa bo vse tekoče.

Torej, če dosledno opravljajo svoje delo, je problem po tvoje. Ne vidim problem, dokler ga res dosledno opravijo in jih plačujemo za izvajanje njihovih nalog. To, da enemu težijo 20 minut, drugega pa spustijo skozi z mahanjem ali pa celo, da gre mimo mejnega prehoda čez mejo in se mu nič ne zgodi, to pa je problem, ki ga vidim kot državljan. Plačujem za storitev, ki ni opravljena, preko davkov in dajatev seveda.

free_rider ::

To je čisto slovenceljska miselnost OP. "Če jaz čakam v vrsti, naj pa še drugi."

Kot motorist ne vem če sem 10x šel mimo kolone v 10 letih. Če ni pretirane vrste (manj kot 10 avtov) niti ne grem, se lepo v vrsti cjazim in kuham in si mislim kakšen bedak sem, da ne grem mimo za tistih 5 minut.

Bi pa vsakega od teh avto-elitnežev, rad videl kako pri 35+ v senci, po ene 5ih urah vožnje na motorju, lepo čakajo v vrsti in se pražijo na soncu.
Na koncu koncev je za splošno prometno varnost boljše, da so udeleženci zbrani, ne pa izžeti kot cunje.

Zato mi tudi v primeru, da sem v avtomobilu na mejnem prehodu ni nič hudega, če me prehiti kakšen motorist. Moj k.... ni zaradi tega nič krajši.
Nekateri se pa vtaknejo res v vsako malenkost. Me pa zanima kolikokrat OP uporabi smernik za izhod iz krožišča in kolikokrat v avtu drži mobitel...

Res bi prijalo malo manj egoizma v družbi...

Malcolm_Y ::

stara mama je izjavil:

Mare2 je izjavil:


Treba je vedeti, da so komentatorji na slo-techu vseh vrst...

Res je, sploh pa začetnik te teme in vsi nasprotniki vsakršnegakoli prehitevanja so že dolgo nazaj pozabili, da jih NIHČE NE SILI STAT V KOLONI na mejnih prehodih. Mislijo da jim je pravica do vožnje, do gužvanja in do hrvaške obale od boga dana in uzakonjena.

DOBRO SE VE, da je zdaj vreme vroče, VE SE da gre pol evrope na hrvaško, DOBRO SE VE kakšne so razmere v teh časih, ampak še vedno si pridružujejo pravico it tja, povzročat ŠE VEČJO kolono, zraven se pa še pizdit in blokirat vse motoriste/kolesarje/pešče/skiroiste,... , češ KAKO SI LE DRZNEJO!!!
Ne razumeš o čem teče beseda.

DostMam ::

Starfotr,
dokler gledate samo s stališča "kaj plačujem in kaj dobim" imate 100% prav.
Ko bi se našli na mejnem prehodu kjer delajo dosledno: 10 minutni pregled dokumentov, notranjisti vozil, prtljage za vsako vozilo in osebo..., bi pa hitro spremenili mnenje.
On topic: moje mnenje je, da vsi morajo počakati svojo vrsto. Prehitevaje motoristov sodi v nabor vseh tistih "privilegijev", ki si jih oni kar lastijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DostMam ()

free_rider ::

DostMam je izjavil:

Starfotr,
dokler gledate samo s stališča "kaj plačujem in kaj dobim" imate 100% prav.
Ko bi se našli na mejnem prehodu kjer delajo dosledno: 10 minutni pregled dokumentov, notranjisti vozil, prtljage za vsako vozilo in osebo..., bi pa hitro spremenili mnenje.
On topic: moje mnenje je, da vsi morajo počakati svojo vrsto. Prehitevaje motoristov sodi v nabor vseh tistih "privilegijev", ki si jih oni kar lastijo.


Ne bo držalo, je kar uzakonjeno, 4. odstavek:
https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/53-c...

zobnik ::

Predvsem noben ne spoštuje cpp predpisov a z njimi nimam težav.

energetik ::

free_rider je izjavil:

To je čisto slovenceljska miselnost OP. "Če jaz čakam v vrsti, naj pa še drugi."

Kot motorist ne vem če sem 10x šel mimo kolone v 10 letih. Če ni pretirane vrste (manj kot 10 avtov) niti ne grem, se lepo v vrsti cjazim in kuham in si mislim kakšen bedak sem, da ne grem mimo za tistih 5 minut.

Bi pa vsakega od teh avto-elitnežev, rad videl kako pri 35+ v senci, po ene 5ih urah vožnje na motorju, lepo čakajo v vrsti in se pražijo na soncu.
Na koncu koncev je za splošno prometno varnost boljše, da so udeleženci zbrani, ne pa izžeti kot cunje.

Zato mi tudi v primeru, da sem v avtomobilu na mejnem prehodu ni nič hudega, če me prehiti kakšen motorist. Moj k.... ni zaradi tega nič krajši.
Nekateri se pa vtaknejo res v vsako malenkost. Me pa zanima kolikokrat OP uporabi smernik za izhod iz krožišča in kolikokrat v avtu drži mobitel...

Res bi prijalo malo manj egoizma v družbi...
Lej načeloma mi je dokaj vseeno, če gredo motoristi varno mimo, po drugi strani pa - sam si je izbral tak način prevoza, naj malce pomisli, kako bo v kombinezonu, če se bo moral ustaviti za dalj časa. Kaj pa če bo nesreča in tudi on ne bo mogel naprej mimo?
Meni je vseeno, v avtu je klima in nima veze če je zunaj 40° (tisti, ki je pisal, da mu v štandgasu klima ne dela, naj raje pregleda nastavitve ali če ima sploh izpraven HVAC).

Sicer pa med normalno vožnjo in cijazenjem v koloni se motoristom seveda ne umikam na rob pasu, vozim predvidljivo po sredini voznega pasu, to pa iz enega razloga - ker potem prehitevajo nevarno, v nepregledne ovinke, preblizu avta. Prehiteva se, če je nasprotni pas frej.

Machete ::

A si predstavljate necepljenega motorista, ki se vriva?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WizzardOfOZ ::

Mene ne moti, če se motoristi vrinejo, moti pa me, da niso organizirani. Če se že vrine pred tebe, naj vsaj ima že vnaprej pripravljene dokumente, saj je vedel, da bo prišel na mejo, ne pa da še dodatnih 10 minut išče dokumente po žepih in torbah.
In enako me motijo avtomobilisti, ki potem 10 minut iščejo dokumente in ostale papirje za prehod meje.

Mislim, veš, da boš šel čez mejo in se pripraviš že na začetku poti in si pripraviš dokumente in papirologijo, da to samo pokažeš pri okencu in se potem takoj odpelješ naprej, ne pa da papirje in dokumente šele začneš iskati, ko se ustaviš pri okencu.
Pa nekateri potem še 5 minut pospravljajo papirje, namesto, da bi se odpeljali naprej.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Aston_11 ::

Machete je izjavil:

A si predstavljate necepljenega motorista, ki se vriva?
Podobno kot motorista, ki ceste ne vidi kot dirkališča. Redka zadeva. BTW zakaj ni nadzora in enih 3 radarjev recimo na Planinskih ridah? Tam je tudi veliko slaboumnih voznikov osebnih vozil, ki se vozijo gor pa dol, nekaj jih je vedno za pospraviti na psihiatrijo Kalce levo. Stare kante ala 20 let star a3 terajo tako, kot da mislijo, da lahko vzleti.

#Postojna #POlicija #?

Machete ::

Saj tam jih sem pa tja žal ograja in pa kaka skala spomni na omejitve. Tako kot žal pokojnega od Rakitne dol par dni nazaj. Radarji takim ne bodo rešili življenja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

solatko ::

Oberyn - Ko v avtu ni delovala klima ali je sploh ni bilo, sem pot načrtoval tako, da me zastoj ni ujel sredi dneva, ko je pripeka najhujša ali sem uporabljal obvozne ceste (pri nas recimo staro cesto proti primorski), večinoma skoraj prazna od Vrhnike naprej.

starfotr - Praviloma je kontrola selekcionirana, pač tiste, ki zgledajo malo nenavadno, malo bolj pogledajo. Če si miren in imaš povprečen avto, večinoma samo mahnejo, da pojdi naprej. Ne vem, če sem (še prej, ko nismo bili v Šengnu, 10x odprl prtljažnik), na motorju pa malo večkrat pokazal dokumente, večinoma je bil samo zamah z roko.

WizzardOfOZ - Praviloma smo imeli motoristi dokumente na najbolj dostopnem mestu, seveda pa je poleti veliko novih, ki se glede teh stvari še lovijo, tudi avtomobilisti nimajo vsi pripravljeno dokumentacijo pri roki.

Aston_11 - Zanimivo, da so se nam na ridah velikokrat pridružili motoristi - policisti, od katerih so tisti, ki so hotreli poslušat, dobili marsikateri pameten in dober nasvet.

Machete - Taka so naravna pravila, če prekoračiš lastne sposobnosti, se na enoslednem vozilu, zadeva po navadi, konča v grobu. Na žalost kar nekaj na leto. Pametni preživijo.
Delo krepa človeka

Machete ::

Ne rabiš ti narediti napake, dovolj je nesrečen odlomljen kamen na cestišču, 90 letnik na trakotrju.. Na motorju dejansko močno gemblaš, najsabše pa je, da večinoma niti ni odvisno od tebe, kdo oz. kaj te lahko sravi med rajne. Tisoč nepredvidljivih faktorjev. Cestni motor ne hvala. Na meji pa me ne motijo, v koloni pa jim puščam plac.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WizzardOfOZ ::

solatko je izjavil:

WizzardOfOZ - Praviloma smo imeli motoristi dokumente na najbolj dostopnem mestu, seveda pa je poleti veliko novih, ki se glede teh stvari še lovijo, tudi avtomobilisti nimajo vsi pripravljeno dokumentacijo pri roki.


Kako STE NEKOČ imeli to vi urejeno, me ne zanima, jaz govorim za to kar danes vidim. 5 motoristov je včeraj prehitelo celo kolono in potem je vsak, ko je prišel na vrsto, iskal dokumente.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

solatko ::

WizzardOfOZ - Med vožnjo noben ne bo držal dokumentov v roki, jih pa imaš v najbolj dostopnem žepu. Išče morda prvi, če jih gre več skupaj, imajo ostali že v roki, ko so na vrsti. Seveda od frišnih ne moreš pričakovati, da so že vse finte pogruntal. Tudi za avtomobilistom sem čakal pet minut, na koncu je ugotovil, da so dokumenti ostali doma, na srečo je bil iz Pivke.>:D

Ko prevoziš celo evropo po dogem in počez imaš to že v mezincu in prehod meje ne traja več kot pol minute, razen, če kaj komplicirajo na prehodu.
Delo krepa človeka

-žiga- ::

solatko je izjavil:

Tudi za avtomobilistom sem čakal pet minut, na koncu je ugotovil, da so dokumenti ostali doma, na srečo je bil iz Pivke.>:D

A si ga poznal?

solatko je izjavil:

Ko prevoziš celo evropo po dogem in počez imaš to že v mezincu in prehod meje ne traja več kot pol minute, razen, če kaj komplicirajo na prehodu.

Kako si pa potem zgoraj kolega čakal pet minut, če imaš v mezincu in ne traja več kot pol minute?
Kaj pomeni, da komplicirajo? Da opravljajo svojo službo?

WizzardOfOZ ::

solatko je izjavil:

WizzardOfOZ - Med vožnjo noben ne bo držal dokumentov v roki, jih pa imaš v najbolj dostopnem žepu. Išče morda prvi, če jih gre več skupaj, imajo ostali že v roki, ko so na vrsti. Seveda od frišnih ne moreš pričakovati, da so že vse finte pogruntal.


Preberi še 5x kaj sem napisal, potem pa pametuj.
5 motoristov je včeraj prehitelo celo kolono in potem je vsak, ko je prišel na vrsto, iskal dokumente.

Ti to zgleda, kot da je prvi iskal, ostali so pa pripravili dokumente? NE, prvi jih je iskal in potem naslednji, pa spet naslednji,...
Noben se ni vnaprej pripravil, čeprav so morali čakat za tistim prvim, ki jem iskal dokumente.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Aston_11 ::

solatko je izjavil:

Aston_11 - Zanimivo, da so se nam na ridah velikokrat pridružili motoristi - policisti, od katerih so tisti, ki so hotreli poslušat, dobili marsikateri pameten in dober nasvet.

Solatko, družba policistov ne pomeni, da ste kot skupina bili nadpovprečno inteligentni, in da niste ogrožali ostalih na cesti.

starfotr ::

free_rider je izjavil:

To je čisto slovenceljska miselnost OP. "Če jaz čakam v vrsti, naj pa še drugi."





Prekleti slovenceljni, ker hočemo red in da se čaka v vrsti ne glede na vse. Mogoče smo pa tole iz mejnih prehodov izvozili na daljni vzhod?

Ne bi spremenil mnenja glede kontrole, če bi bilo za vse enako. Vendar ugotavljam, da ni za vse enako, kar me pa moti.

starfotr ::

http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...

(3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi.

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.


Prosim za obrazložitev, kako se bo motorist varno vključil v kolono, brez da bi nekoga izsili in se mu vrinil pred nos ter s tem njegovo varnostno razdaljo, ki jo ima med vozili izničil in sebe ter druge udeležence spravil v nevarnost?

Poleg tega, kako motorist ve, da se bo čez nekaj 100 m lahko varno vključil v kolono? Menim, da ne ve in torej ne sme iti mimo kolone, ker nima tega podatka.

Poleg tega, zakaj se mora peljati vse do mejnega prehoda, zakaj ne prehiti samo 5 avtov in se varno ustavi?

Go home motoristi. Poln kufr imam tega. Tudi sam sem nekoč imel motor, sedaj mi zaradi drugih udeležencev ni več do vožnje, ker je prenevarno. Mi pa gre nekultura v prometu na jetra.

Če si na dopustu, se ti nima mudit. Mudi se ti lahko, če nekoga pelješ v bolnico. In čisto nikamor drugam. Za vse ostalo je tu bolj zgodnja odprava na pot in vremenu ter letnemu času primerno izbrano vozilo ter oprema.

Likalnik ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Mene ne moti, če se motoristi vrinejo, moti pa me, da niso organizirani. Če se že vrine pred tebe, naj vsaj ima že vnaprej pripravljene dokumente, saj je vedel, da bo prišel na mejo, ne pa da še dodatnih 10 minut išče dokumente po žepih in torbah.
In enako me motijo avtomobilisti, ki potem 10 minut iščejo dokumente in ostale papirje za prehod meje.

Mislim, veš, da boš šel čez mejo in se pripraviš že na začetku poti in si pripraviš dokumente in papirologijo, da to samo pokažeš pri okencu in se potem takoj odpelješ naprej, ne pa da papirje in dokumente šele začneš iskati, ko se ustaviš pri okencu.
Pa nekateri potem še 5 minut pospravljajo papirje, namesto, da bi se odpeljali naprej.


Se strinjam z napisanim...tudi mene to moti...stojimo v koloni več kot 30 minut....ko pa pride na mejo...pa brskat po avtu in torbic za dokumenti....enako se mi je zgodilo v tujini pri plačevanju cestnine...čakamo v koloni...ko je bila na vrsti pa ven iz avta v prtlažnik po denarnico in nabirat kovance.

Res mi ni jasno kaj folk razmišla tist čas, ko stoji in čaka....a se je tako težko priravit.

SodVina ::

vse je stvar perspektive:
1. si zadnji v koloni 30 avtomobilov. Mimo tebe se peljejo 3 motoristi. V redu?
2. si zadnji v koloni 3 avtomobilov. Mimo tebe se pelje 30 motoristov. Še vedno v redu?
Ena meja dobrega okusa bi morala biti. Velikokrat je ravno tisti "konvoji" nimajo.

Tista, da jim je vroče, da nimajo klime, tista je neumna. Imaš družine, ki gredo z avtom brez klime, z dojenčkom na zadnjem sedežu čez mejo. A tisti gredo tudi mimo kolone?

Drugače pa, če je uzakonjeno da lahko prehitevajo, potem se nimaš komu žalit. Nekako podobno, kot če bi se jezil nad omejitvijo 50 v naseljih. Brez efekta.

stara mama ::

SodVina je izjavil:


Tista, da jim je vroče, da nimajo klime, tista je neumna. Imaš družine, ki gredo z avtom brez klime, z dojenčkom na zadnjem sedežu čez mejo. A tisti gredo tudi mimo kolone?

Še bolj neumen je tisti, ki v teh časih (ko imajo še največje kante na cesti klimo) gre na pot z malim dojenčkom, in to splanira na največje zastoje in najbolj vroče vreme ki ga je našel.
Že spravljat se na pot v taki situaciji je zelo neumno, še v normalnih pogojih je taka pot zelo stresna, če bi imel dojenčka bi to dobro vedel.
Torej je posledično celotna izjava zelo neumna.

Čudijo me pa vsi čehi in švabi ki se vozijo cele dneve z dojenčkom, pol pa vozičkajo na hrvaški meji ob kolonah.
Res, kje imajo ti ljudje pamet in sočutje do malega bitja??

Zgodovina sprememb…

SodVina ::

stara mama je izjavil:

SodVina je izjavil:


Tista, da jim je vroče, da nimajo klime, tista je neumna. Imaš družine, ki gredo z avtom brez klime, z dojenčkom na zadnjem sedežu čez mejo. A tisti gredo tudi mimo kolone?

Še bolj neumen je tisti, ki v teh časih (ko imajo še največje kante na cesti klimo) gre na pot z malim dojenčkom, in to splanira na največje zastoje in najbolj vroče vreme ki ga je našel.
Že spravljat se na pot v taki situaciji je zelo neumno, še v normalnih pogojih je taka pot zelo stresna, če bi imel dojenčka bi to dobro vedel.
Torej je posledično celotna izjava zelo neumna.

Čudijo me pa vsi čehi in švabi ki se vozijo cele dneve z dojenčkom, pol pa vozičkajo na hrvaški meji ob kolonah.
Res, kje imajo ti ljudje pamet in sočutje do malega bitja??


Se strinjam.
Ampak enako potem velja za motoriste.

SodVina je izjavil:

stara mama je izjavil:

SodVina je izjavil:


Tista, da jim je vroče, da nimajo klime, tista je neumna. Imaš družine, ki gredo z avtom brez klime, z dojenčkom na zadnjem sedežu čez mejo. A tisti gredo tudi mimo kolone?

Še bolj neumen je tisti, ki v teh časih (ko imajo še največje kante na cesti klimo) gre na pot z malim dojenčkom, in to splanira na največje zastoje in najbolj vroče vreme ki ga je našel.
Že spravljat se na pot v taki situaciji je zelo neumno, še v normalnih pogojih je taka pot zelo stresna, če bi imel dojenčka bi to dobro vedel.
Torej je posledično celotna izjava zelo neumna.

Čudijo me pa vsi čehi in švabi ki se vozijo cele dneve z dojenčkom, pol pa vozičkajo na hrvaški meji ob kolonah.
Res, kje imajo ti ljudje pamet in sočutje do malega bitja??


Se strinjam.
Ampak enako potem velja za motoriste. A ni potem tudi motorist neumen, če gre na pot v vročini, pa cel v usnju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

solatko ::

-žiga- - Tako na glas so se kregali, da so vsi v koloni vedeli od kje so.:'(
Sem večkrat doživel, da so si dolgčas krajšali z nepotrebnimi komplikacijami, pa dokument v drug prostor pa odpiranje kufrov na motorju, pa preverjanje zelene karte,.....
Ni bil kolega, temveč voznik, ki s seboj ni imel dokumentov. S kolegi smo bili čez vsak prehod v nekaj minutah, razen pri naših yugo carinikih, ki so včasih iskali dlako v jajcu, seveda polni fovšije, ker si nekateri Slovenci lahko privoščimo motor za 20kDEM+. Na nobeni meji na zahodu evrope nisem stal več kot minuto.

WizzardOfOZ - In ti to inteligentno sprocesiraš na vse motoriste. Poglej si včasih exspres blagajne in različne tipe, kako so hitri, enako je pri voznikih in ravno tako pri motoristih. Večina nas je preko meje zelo hitro, tako v avtu, ko imaš vse pri roki, kot z motorji, ko imaš dokumente v najbolj priročnem žepu.

Aston_11 - Večinoma jih res nismo, se pa vedno najdejo opice, ki znajo navit gas do konca ali pohodit pedal do podna. Tisti, ki smo 50 let vozili motor in ostali nepoškodovani, nismo ogrožali sebe in tako tudi drugih ne, vedno vožnja s prilagojeno hitrostjo.

starfotr - Normalni vozniki po celem svetu, motorista spustijo predse, samo slovenceljni zapirajo razdaljo do tistega spredaj, da se nebi slučajno kdo urinu. Si med njimi? Tudi v počasnih kolonah počneš tako? Ljudje si kupijo motor, razen zaradi užitka, tudi zato, da so hitreje na cilju, ker se jim ni potrebno cjazit v kolonah. Veš kaj se dogaja na nemških, italjanskih, francoskih,.... cestah, ko se začne preselitev narodov na dopuste? Motoristi, razen v SLO, tega ne občutijo. Ko se ljudje odločijo za dopust, računajo tudi na kolone, zastoje,.... V Italiji, se ob feragosti preseli 70 miljonov ljudi, večinoma po cestah, v Nemčiji podobno,.... slovenci pa itak delamo gnečo vsak dan, na prehodih pa ob petkih popoldne in sototo na cestah proti HR.

SodVina - Redki so motoristi, ki prehitevajo na prehodih, cestninah,... manj kot pet, šest avtomobilov. Če pa so, so praviloma s slovenskimi tablicami. Kaj imajo motoristi z otroci v pregretih avtomobilih v kolonah? Zaradi njih te niso nič daljše.
Delo krepa človeka

SodVina ::

solatko je izjavil:


SodVina - Redki so motoristi, ki prehitevajo na prehodih, cestninah,... manj kot pet, šest avtomobilov. Če pa so, so praviloma s slovenskimi tablicami. Kaj imajo motoristi z otroci v pregretih avtomobilih v kolonah? Zaradi njih te niso nič daljše.


Hočem samo povedat, da niso edini, ki jih potencialno moti vročina. In če pametni starši z otroki znajo splanirati čas vožnje, ko ni vročine, potem verjetno to znajo tudi motoristi. Tako da "to, da jim je vroče in lahko prehitijo kolono", ni izgovor.

mirator ::

stara mama je izjavil:


Res je, sploh pa začetnik te teme in vsi nasprotniki vsakršnegakoli prehitevanja so že dolgo nazaj pozabili, da jih NIHČE NE SILI STAT V KOLONI na mejnih prehodih. Mislijo da jim je pravica do vožnje, do gužvanja in do hrvaške obale od boga dana in uzakonjena.

DOBRO SE VE, da je zdaj vreme vroče, VE SE da gre pol evrope na hrvaško, DOBRO SE VE kakšne so razmere v teh časih, ampak še vedno si pridružujejo pravico it tja, povzročat ŠE VEČJO kolono, zraven se pa še pizdit in blokirat vse motoriste/kolesarje/pešče/skiroiste,... , češ KAKO SI LE DRZNEJO!!!

Še enkrat si preberi začetni post! Nič od tega, kar mi pripisuješ ne drži.

free_rider je izjavil:

To je čisto slovenceljska miselnost OP. "Če jaz čakam v vrsti, naj pa še drugi."

Enako velja zate. Preberi si začetni post in ne insinuiraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

stara mama ::

mirator je izjavil:


Še enkrat si preberi začetni post! Nič od tega, kar mi pripisuješ ne drži.

V čem je potem problem?
Pač ne greš čez mejo, če ti ne paše vse skupaj.

Itak pa vidiš da sta dva bregova ki klatita eden po drugem, vmes pa ne obstaja. Kot vse drugo v današnjem času.

Malcolm_Y ::

Res zanimivo, kako eni gnevno branijo neupravičen privilegij izbrancev.

To, da jim je vroče, ni izgovor, marsikomu je vroče in sicer neudobno.

In ne gre za prehitevanje kolone, pač za osnovno kulturo sobivanja - vrstni red. In motoristi, ki preskakujejo vrsto, to delajo na škodo drugih.

Zmaga pa tista, "pač ne hodi čez mejo, če te moti vrivanje motoristov". Katastrofa. Upam, da se nekoč vrinete pred enega, ki vam bo dal tako ali drugače vedeti, da ste v zmoti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Samael ()

Samael ::

starfotr je izjavil:

Naj se vozijo ponoči, če čez dan ne morejo stati v vrsti, kot vsi normalni ljudje. To, da so v usnju in na njih nažiga sonce me prav nič ne gane. Če tega nočejo, naj se vozijo ponoči ali z drugimi prevoznimi sredstvi.


Normalni ljudje? Nisem motorist, pa se mi zdi tvoja težava, nerazumevanje, z vsem tem vse prej kot normalna. Mislim, dejansko kaj mora delati v glavi človeka, kot si ti, ko ga LEGALNO prehitijo tisti trije motoristi?

Pravzaprav, ko smo ravno pri tem, tudi tebi ni treba nikamor, ostani doma ali pa pazi, po tvoji logiki, te nihče ne sili, da se voziš v avtu, naredi izpit in se vozi z motorjem, v skladu s Zakonom o pravilih cestnega prometa legalno prehitevaj, pa bo šla ta tvoja težava stran.

Malcolm_Y je izjavil:

Katastrofa. Upam, da se nekoč vrinete pred enega, ki vam bo dal tako ali drugače vedeti, da ste v zmoti.

Zakon pravi, da niso v zmoti, medtem, ko mi tvoja želja deluje kot zametek neuravnovešenosti. Mislim dejansko, kaj mora delati v glavi človeka, da zapiše takšno neumnost?
(pa nisem motorist)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

IL_DIAVOLO ::

Malcolm_Y je izjavil:

Res zanimivo, kako eni gnevno branijo neupravičen privilegij izbrancev.

To, da jim je vroče, ni izgovor, marsikomu je vroče in sicer neudobno.

In ne gre za prehitevanje kolone, pač za osnovno kulturo sobivanja - vrstni red. In motoristi, ki preskakujejo vrsto, to delajo na škodo drugih.

Zmaga pa tista, "pač ne hodi čez mejo, če te moti vrivanje motoristov". Katastrofa. Upam, da se nekoč vrinete pred enega, ki vam bo dal tako ali drugače vedeti, da ste v zmoti.


Vrocina je tihi ubijalec na cesti, v kolikor se tega nisi vedel. Zato je treba takim ki nimajo moznosti klime, prednost.

Dejansko ne razumem tega egoizma in nesodelovanja v prometu. Kaj si manj vreden, ce odstopis prednost? Odrastite no.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Malcolm_Y ::

Carji ste, ni kaj.

Samael ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dejansko ne razumem tega egoizma in nesodelovanja v prometu. Kaj si manj vreden, ce odstopis prednost? Odrastite no.

E, to ja. Ko v resnici človeku ne predstavlja nobene večje težave, neprilike, karkoli ... ampak nekaj v teh človeških bučah ...
Samael != Samuel

Malcolm_Y ::

Samael je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dejansko ne razumem tega egoizma in nesodelovanja v prometu. Kaj si manj vreden, ce odstopis prednost? Odrastite no.

E, to ja. Ko v resnici človeku ne predstavlja nobene večje težave, neprilike, karkoli ... ampak nekaj v teh človeških bučah ...

Če motorist prehiti 30 vozil, in rabi za postopek 1 minuto, potem je soljudi oškodoval za 30 minut, ki jih morajo prečakati namesto njega. Če je 5 motoristov, gre za 2 uri in pol skupnega ukradenega časa. Neprilika? Hm.

In zakaj bi bil čas motoristov več vreden od ljudi v avtih?! Ste sami zdravniki, nuklearni fiziki in misijonarji?

A110 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Samael je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dejansko ne razumem tega egoizma in nesodelovanja v prometu. Kaj si manj vreden, ce odstopis prednost? Odrastite no.

E, to ja. Ko v resnici človeku ne predstavlja nobene večje težave, neprilike, karkoli ... ampak nekaj v teh človeških bučah ...

Če motorist prehiti 30 vozil, in rabi za postopek 1 minuto, potem je soljudi oškodoval za 30 minut, ki jih morajo prečakati namesto njega. Če je 5 motoristov, gre za 2 uri in pol skupnega ukradenega časa. Neprilika? Hm.

In zakaj bi bil čas motoristov več vreden od ljudi v avtih?! Ste sami zdravniki, nuklearni fiziki in misijonarji?


Ti si pa izumil neko svojo matematiko. Se dobro, da njihov čas teče eden za drugim in ne istočasno kajne? :))

Čakam da se začne kdo buniti ker imajo taxiji in Busi ponekod v mestih svoj pas in lahko tako prehitijo vse ljudi ki v avtih čakajo na vzporednem pasu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Samael ::

Malcolm_Y je izjavil:

Upam, da se nekoč vrinete pred enega, ki vam bo dal tako ali drugače vedeti, da ste v zmoti.


Malcolm_Y je izjavil:

Carji ste, ni kaj.


Ti, car, saj se zavedaš, da je tu težava zgolj v tvoji lastni glavi, medtem, ko Zakon o pravilih cestnega prometa pravi:

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.
Samael != Samuel

Malcolm_Y ::

A110 je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Samael je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dejansko ne razumem tega egoizma in nesodelovanja v prometu. Kaj si manj vreden, ce odstopis prednost? Odrastite no.

E, to ja. Ko v resnici človeku ne predstavlja nobene večje težave, neprilike, karkoli ... ampak nekaj v teh človeških bučah ...

Če motorist prehiti 30 vozil, in rabi za postopek 1 minuto, potem je soljudi oškodoval za 30 minut, ki jih morajo prečakati namesto njega. Če je 5 motoristov, gre za 2 uri in pol skupnega ukradenega časa. Neprilika? Hm.

In zakaj bi bil čas motoristov več vreden od ljudi v avtih?! Ste sami zdravniki, nuklearni fiziki in misijonarji?


Ti si pa izumil neko svojo matematiko. Se dobro, da njihov čas teče eden za drugim in ne istočasno kajne? :))

Čakam da se začne kdo buniti ker imajo taxiji in Busi ponekod v mestih svoj pas in lahko tako prehitijo vse ljudi ki v avtih čakajo na vzporednem pasu
Me ne čudi, da vam osnove vrstnega reda niso jasne, če še osnovnošolske matematike ne razumete.

A110 ::

Malcolm_Y je izjavil:

A110 je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Samael je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dejansko ne razumem tega egoizma in nesodelovanja v prometu. Kaj si manj vreden, ce odstopis prednost? Odrastite no.

E, to ja. Ko v resnici človeku ne predstavlja nobene večje težave, neprilike, karkoli ... ampak nekaj v teh človeških bučah ...

Če motorist prehiti 30 vozil, in rabi za postopek 1 minuto, potem je soljudi oškodoval za 30 minut, ki jih morajo prečakati namesto njega. Če je 5 motoristov, gre za 2 uri in pol skupnega ukradenega časa. Neprilika? Hm.

In zakaj bi bil čas motoristov več vreden od ljudi v avtih?! Ste sami zdravniki, nuklearni fiziki in misijonarji?


Ti si pa izumil neko svojo matematiko. Se dobro, da njihov čas teče eden za drugim in ne istočasno kajne? :))

Čakam da se začne kdo buniti ker imajo taxiji in Busi ponekod v mestih svoj pas in lahko tako prehitijo vse ljudi ki v avtih čakajo na vzporednem pasu
Me ne čudi, da vam osnove vrstnega reda niso jasne, če še osnovnošolske matematike ne razumete.


Tebi niso. Jaz imam svojo izobrazbo, po naključju ravno iz matematike. Če čas vsem udeležencem tecehkrati nosi ukradel 30 minut če si jih prehitel 30 temveč 1minuto.

Malcolm_Y ::

Lol, a lahko matematiku kdo pomaga, prosim.


Sicer pa še tole, Il diavolo: "Zato je treba takim ki nimajo moznosti klime, prednost."

Se strinjam, vsekakor imajo možnost klime, samo z avtom naj grejo. Če se prostovoljno odločijo za vozilo brez klime, pa si zato po moje ne zaslužijo prednostne obravnave, na carini ali kje drugje.

UganiKdo ::

Samael je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Upam, da se nekoč vrinete pred enega, ki vam bo dal tako ali drugače vedeti, da ste v zmoti.


Malcolm_Y je izjavil:

Carji ste, ni kaj.


Ti, car, saj se zavedaš, da je tu težava zgolj v tvoji lastni glavi, medtem, ko Zakon o pravilih cestnega prometa pravi:

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.


Spregledal si odstavek prej, ki pravi:
(3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi.

Pravno formalno motorist kolone pred mejnim prehodom ne sme prehitevat ne po levi ne po desni, če se ne more brez oviranja vključit nazaj na svoj pas.

luli ::

Malcolm_Y je izjavil:

Lol, a lahko matematiku kdo pomaga, prosim.


Sicer pa še tole, Il diavolo: "Zato je treba takim ki nimajo moznosti klime, prednost."

Se strinjam, vsekakor imajo možnost klime, samo z avtom naj grejo. Če se prostovoljno odločijo za vozilo brez klime, pa si zato po moje ne zaslužijo prednostne obravnave, na carini ali kje drugje.

Tudi ti imaš možnost prehitevanja. Le motor si moraš nabaviti. Tudi parkiranje na invalidskem bi se dalo urediti. Navsezadnje se da prečkati mejo tudi brez dokumentov in nepotrebnega čakanja kar tudi potrjujejo določene skupine ljudi.

Samael ::

Malcolm_Y je izjavil:

Lol, a lahko matematiku kdo pomaga, prosim.

Njemu? Mislim, da bi bilo predvsem tebi narisati, da bi razumel.
Manjko empatije, razumevanja ... zdaj pa še osnovnošolske matematike? A sploh imaš izpit ali pa se pizdiš zaradi pizdenja samega?

A ti pomagam še jaz, pa mogoče vseeno pride v to tvojo trdo bučo? Ne glede na to, kje stojiš v vrsti, pa naj bo tam 5 ali pa 500 oseb, po tvojem scenariju izgubiš eno samo minuto. Če vas je 500 v vrsti, pa vas nekdo prehiti in se pri tem zamudi eno minuto, vam ni ukradeno 500 minut, ampak ena sama.
Bo zdaj šlo?
Samael != Samuel
««
2 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15221724 (18114) facepalm

Blaznost na slovensko-hrvaški meji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23638800 (32425) ADIJOOO

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17331565 (25793) bluefish
»

Loviti ali ne loviti motoriste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6312487 (10658) strup121
»

prometna nesreca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8817649 (15111) St235

Več podobnih tem