» »

Cerkev: Kondomi ne varujejo pred AIDS-om

Cerkev: Kondomi ne varujejo pred AIDS-om

Tero ::

Link
Mislim, to pa je nabolj bedasta stvar kar sem ji čul:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

frenk ::

jah cerkev more na cajte kj tazga izjavt da se vid da še obstaja...čas se jim izteka:D

Thomas ::

Nič ne more zaustaviti AIDSA, razen učinkovitega in dostopnega zdravila, ki ga pa še ni na obzorju. Seveda, da bi kondomi LAHKO pripomogli k počasnejšemu širjenju in marsikdo bi AIDSA ne dobil. Velika in nesprejemljiva napaka RKC je, govori drugače. Podobno napako delajo pri kontroli rojstev. Nesprejemljivo!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

flipflop ::

Cerkev sicer kot edino zanesljivo obrambo pred aidsom priporoča spolno vzdržnost.


In če se okužiš z iglo,na katero si stopil?

elson2k ::

Pac se ena izmed bedastih izjav. Mene samo zanima na podlagi cesa so prisli do te ugotovitve; studija ali izkusnje (ritopiki)?

Airbagi v osebnih avtomobilih ravno tako ne zagotavljajo 100% zascite (pri nizkih hitrostih seveda), je pa definitivno uporaben pripomocek in ga tudi masovno vgrajujejo v avtomobile. Ce resi le 10% ljudi pred hudimi poskodbami ali pa celo smrtjo je se vedno bolje kot pa nic. S kondomi je enako; ce prepreci vsaj 10% okuzb z virusom HIV-a je se vedno bolje kot nic a ne? A po logiki cerkve ocitno ne.

In dopovedovanje misionarke ze obolelemu cloveku da uporaba kondomov ne prepreci sirjenja virusa je NEVERJETNO NEUMNO, se strinjate? Ta clovek bo pac v prepricanju da itak ni mogoce narediti nic zoper ta virus se naprej okuzeval druge, ker on v vsakem primeru nima vec kaj zgubiti. Kaksna neumnost.

Lahko se pa seveda motim.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elson2k ()

freejack ::

How can we take sexual advice from people that don´t do it, from the fuckless, the fuckless zone was asked how to do it... :D

To je tko, kot da bi od gobavca sprejemal nasvete o negi kože. Mislim HALO.

Cerkev mi počasi gre že na ku*ac... ;((

DavidJ ::

To je neumna izjava, ki pa ima lahko tudi pozitivne posledice. Če to katorišli pridigarji razglašajo po Afriki, obstaja lepa možnost, da se bo nataliteta v Afriki zmanjšala, kar bi bil lep dosežek.

Pri nas takšna izjava lahko vpliva le na nepoučene. Tisti, ki vemo, da temu ni tako, se lahko temu le nasmejimo. Za Afričane naj bo prioriteta vzdržnost, Evropskim dekletom pa kaj nasprotnega. :D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

Thomas ::

Utopija, da bodo Afričani vzdržni! Ali kdorkoli, če zmo že pri tem. Pomagalo bi jim nasut kontracepcijo v vse vodne vire. To, mogoče. Pa zraven še imunizator za AIDS.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::


Zanesljivost kondomov je po njihovih besedah 90-odstotna, prav tako po njihovih navedbah v kondomih ni por, skozi katere bi se lahko izmuznil smrtonosni virus.


Kako je kondom lahko samo "90% zanesljiv", če v njem "ni por, skozi katere bi se lahko izmuznil smrtonosni virus" ?

A to pomeni, da na vsakih 10 primerov enkrat poči ?

Zheegec ::

Thomas - kaj pa če nimajo vodnih virov? Joke :D

Cerkev se gre res pravo nazadnjaštvo, to je že nezaslišano. Od izjav "EU bo krščanska ali pa je ne bo," pa do te izjave, vseskozi kažejo da se jim gre za to, da bodo ljudje ostali konzervativni in bodo ostali ovčke -- kar pomeni obstoj za Cerkev, saj brez vernikov religije NI.

Me zanima, kako bi duhovniki sploh obstajali, če bi se ves svet šel vzdržnost do poroke...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Brane2 - ali poči ali pa se nepravilno uporablja (čeprav je res težko naštudirati uporabo kondoma :D )...

Ali pa prodajajo preluknjane - to bi kar pripomoglo k nataliteti v Sloveniji.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DavidJ ::

Hehehe, bo treba kdaj na škatlico pogledat oz. tudi prebrat navodila, ne le uporabljat, če že vsi misli-mo/te, da zna-mo/te. ;)

Uspešnost kondomov gre od 97% navzgor. Ti pa ta statistika nič ne pomaga, če padeš med omenjene 3 odstotke.

:| ;)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Binji ::

Mah..lih zaradi takih stvari mi rata slabo sam ko mi kdo samo omeni Cerkev.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

darh ::

Kdo pa še fuka s kondomom? >:D Kt bi sladoled skoz šipo lizal >:D
Excuses are useless! Results are priceless!

jRk0 ::

Mene se vedno bolj skrbi nosecnost kot okuzba z aidsem...
tabletke ownz?:)
You fuck up once, you loose two teeth.

DMouse ::

Če Cerkev z opozarjanjem na slabo zaščito s kondomom reši enega, je dosegla svoj namen, in če se vam to zdi takooo zelo bedasto da podolgem in počez udrihate po Cerkvi, pa udrihajte še po Ministrstvu za zdravstvo, ki je na cigaretne škatlice nalepila opozorilo, da je kajenje nezdravo.
Za tiste, ki mislite da si Cerkev vse to "zmišljuje", pa imam pripravljen en link.

ferdo ::

Dmouse: ne bit naiven...cerkev s tem, če je rešila enege ŠE ni dosegla svojega namena oz. cilja. to si vgraviraj v čelo. Cerkev ma veliko VEČJE cilje in namene, kot rešiti enega človeka. Meni se zdi bolj blesavi TO, če cerkev tako udriga po doooolgem in po čes.
Če bo izzvala nestrpnost, je bo deležna in se zaradi tega nerabi čudit. Naj se CERKEV spreobrne, pa se bodo tudi njeni verniki.
Zakaj pa cerkev neBLUZI o kajenju tako naglas kot o kondomih? to je pa preveč moralno vprašanje, ker smrdi po tobaku?? Po čem pa smrdijo kondomi? CERKVE je nekaj kar lahko še bol smrdi kot vse to kar sem naštel....., ČE se tako obnaša.

Cerkev si nebo zmišljevala, ker tisti, ki vodijo to ustanovo NE poznajo to kar bi pomenilo: SI IZMISLITI. za njih je to sveto, in oni so poslani od boga, da to govorijo, zato ni izmišljeno. bla-bla.

Kdo ti je zaslepil um, kaj nisi sposoben sam razmislit o teh perečih stvareh?
zamisli si, če bi bil eden izmet množice, ki so okuženi z HIV....
PS: če bi delali po merilih CERKVE ali drugače rečeno, bili pod oblastjo cerkve, kondomov nebi bilo. marsičesa nebi bilo. važno bi bilo to, da smo owce, ki vsako nedeljo pri maši kimajo, in se klanjajo.....bodimo ROBOTI.

madmitch ::

V dokumentarcu je objavljen še posnetek, na katerem neka misijonarka prepričuje z virusom HIV okuženega človeka, da nima smisla uporabljati kondoma.


Ja s tem bo cerkev sigurno rešila kakšno ubogo paro. Samo česa, tuzemskega trpljenja. Ne bodi naiven.
Če bi bilo tako, kot si cerkev želi, bi bila zemlja še vedno ploščata in vse rdečelaske čarovnice.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

asskicker ::

Kej čmo, ferdo! Kondomi res niso 100% zaščita pred katoliško cerkvijo, delujejo pa le! :8)
Heaven is on the next door!

madmitch ::

asskicker, kje pa prodajajo takšne kondome, se naročim nanje - 100s izvedbo.

Takšno namerno zavajanje po mojem mnenju meji na kaznivo dejanje. Bilo bi lepo če bi jih nekdo tožil za VELIIIIIKKEEEE $$$$$$ in z njimi financiral dejansko odpravo ali vsaj zajezitev virusa (in RKC tudi).
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

DMouse ::

ferdo:
Jest mam o Cerkvi čist svoje stališče, drugačno od tvojega, in drugačno od množice ljudi, ki vsako nedeljo hodi k maši. Ampak v to se ne mislim spuščat, ker vem da bo vsak gonil svoje naprej in ne bomo nikamor prišli. Rajši povej, kaj te tako žuli pri TEM opozorilu... jest mislim da je še zmeri preveč ljudi, ki misli da si s kondomom varen pred vsemi možnimi spolnimi boleznimi, a temu očitno ni tako. Problem je samo, ker na to opozarja Cerkev, če bi kdo drug, bi bilo pa vse vredu. Mam prav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

ferdo ::

Žuli me to, ker cerkev je skeptična do kondomov..najjih sprobajo! nemorejo...
bodo videli kako so zanesljivi.>:D šele potem naj sodijo o kakovosti zaščite.
dokler ne sprobaš jabolko, nemoreš sodit kako okusno je!.
tukaj smrdi po foušariji, kot da si nam fouš, ker so se zavezali celibatu, in tega oni nesmejo početi, pa imajo v sedanjosti toliko grehou s pedofelijo da tako smrdi po crkovini da ...uh...fuj.
sm že veliko povedu, pa bom še bluziu....za nekatere res.

mene to žuli, če zagovarjaš cerkev in stem nisi nič pripomogle k boljšemu. Ostal si na istem stališču, sam se pa nisi vprašu, če je to bilo koristno in če si naredil neko dobro delo za druge in zase.
Žuli me tudi to, da za vsako izrečeno besedo se skriva nek motiv, ki mu daje ta beseda masko s katero prevara ljudstvo oz tiste, ki slepo verjamejo tem besedam.
To je manipuliranje z ljudmi. Cerkev je takšen sistem , če ji RAJA vrjame ima MOČ.
Potemtakem, ima nekako cerkev oblast nad tabo, vendar samo takrat ko si ti v cerkvi.

To je zame pranje možganov.
Do takšnih institucij bom vedno kritičen, zame je cerkev tako kot oglas v časopisu, ko te nagovarjajo, dajte nam denar, boste videli, kako velike obrestiimamo, 3x višji znesek po petih letih varčevanja, nakoncu pa vse propade.....
Ljudje tega nebodo nikoli dojeli, da ti lahko tako banalna stvar pokvari celo živlenje.
in ko si na tleh, greš v cerkev pa te tam tolažijo?,....seveda, rabijo ljudi, ki so na tleh, da so ubogljivi, in delajo po njihovem receptu.In tudi pozdravijo rane sigurno, vendar, verjemite mi, tudi brez cerkve si bi lahko pozdravili rane.
Poznam veliko ljudi, ki so verni, pa TAKO grešijo....BOG se jih usmili.DOBESEDNO.in KoUNEJO.bog se jih usmili.....
A je cerkev zato, da se lahko greši, in si zloben, itd...sej nam bo bog odpustu si mislijo verniki, zato pa grešijo:D to me žuli, ker ga ni poštenjaka na tem svetu, sem tudi jaz baraba, pa zato nisem veren, tisti pa ko je veren inje baraba se pa samo lepega dela DA ni.ker se lepo obleče ob nedeljah in se pokaže ostalim. Tako...
Dej me skritizerej.

Jzt sm se pogovarju z župnikom. Ki ima drugačen pogled na sedanjost in prihodnost, od večine pristašev RKC.
PA ga zaradi tega v RKC nemarajo. Če bi bili taki ljudje v RKC, bi imel lepši pogled na RKC, tako ga pa nimam, ker je to za nas neka institucija, ki nam ovira razvoj in posledično krati pravice. Ko bom slišu, da nam cerkev žuga s prstom, jim boj zt 3x bolj žugau nazaj.
RKC ima veliko grehou za sabo, in mislijo da so se jih otresli, vendar tudi če smo leta 2003, še nepomeni, da lahko vse kar se je dogajalo pozabimo in rečemo, oproščeno vam je. NE!

Dmouse: veš koliko žuljev je???? da sploh hodit nebi mogu niti sedet! ti kar hodi v cerkev, in jim zaupaj. mene osebno to tvoje mišlenje ne moti, ti kar!.. če boš kdaj opeharjen ali se ti bo godila krivica na račun RKC se spomni zgodovine in mojih besed.
S tem, vedi, da je to upirjeno proti RKC, NE priti tebi. če pa misliš da se vse to še tebe tiče, je pa tvoj problem. TO kar pišem, je moje mnenje in imam pravico do svobode govora. Rad bi da malo premisliš, lahko em tudi pokritizeraš. Če me boš pa kritizeru, se osredotoči NA samo TO, kar sem napisu!.pa bodi dosleden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Xplicit ::

Pa to nemors verjet, da ti grejo kej tazga javno objavt oz. da grejo prepricevat folk z adisom da naj NE uporablja kondomov.

sej a niso bli kondomi narjeni glih zato da se preprecuje prenos spolnih bolezni (in preprecijo nosecnost)

res ne vem od kje jim take ideje. a zato ker oni ne smejo, pa tud mi ne al kaj?!?

Beernarrd ::

Ferdo:
-A to da na 24ur iz podatka da je "na posnetku neka misijonarka, ki..." naredijo v podnaslovu "katoliški misijonarji trdijo" pa zate ni manipulacija. Pa formulacija "po mnenju cerkve kondomi ne morejo..." Ja kot da ni bilo nobene raziskave ustrezih institucij na to temo, ki jih cerkev citira. PopTv skratka po mojem mnenju ni institucija ki bi ji zaupal bolj kot cerkvi. Iz celega sestavka so uporabni samo podatki, kaj sta rekla oba nadškofa, in da so v who negativno komentirali film, ki naj bi bi kolikor toliko verno posredoval stališča v cerkvi. Za drugo pa bi se bilo treba bolj seznaniti s filmom (ne izključujem možnosti, da so z njim res grdo kiksnili)
- Ne moreš in ni treba sprobat vsega na svetu, da bi o tem lahko sodil.
- To da ne seksaš je zihr bolj varno kot da seksaš s kondomom. Ob splošni kamapamji proti aidsu se premalo omenja mojžnost da se lahko kakšne stvari človek tudi vzdrži. In to, da se ponuja kondom kot vsemogočna rešitev proti aidsu, je ravno tako, kot da bi rekel raji: fantje veselo in množično vsevprek dol dajajmo, tud če se do sedaj nismo, saj mamo kondom. (okej mal pretiravam - gre pa približno v tej smeri, če hočeš: podobno kot če ljudje pravijo: veselo grešimo, daj nam bo bog odpustil - se pa oboje dogaja, vsaj na ravni odločevanja posameznika) Pa mimogrede: kaj mislite kaj se plete po glavi tistim devičnikom iz srednje šole (resno me zanima kolikšen procent jih je), ki jim 1. decembra talajo kondome (ne vem če jih tudi že osnovnošolcem). --> Da bi jih čimprej sprobal - če to ni reklama za aids...
- tisto v zvezi z raznimi alter - župniki in nunami in škofi pa gre men orenk na jetra. Kot da niso vedeli v kaj se podajajo. Noben jih (praviloma - ampak kaj veš kaj kaj vse hodi po svetu) ni silil naj se ne poročijo kaj smejo in kaj ne. Vse so vedel kaj so "podpisali", potem se pa nekaj bunijo, če se jim ne da več držat dogovora. Ja valjda, pol so pa največji frajerji ker niso ovce. Vsaka firma ima pravico izbirati svoje zaposlene, a v cerkev naj pa pride vsak lolek al kaj, pa bog ne daj da bi mu nadrejeni kaj rekli...

Mislim, da je to druga plat iste medalje.

DMouse ::

> mene to žuli, če zagovarjaš cerkev in stem nisi nič pripomogle k boljšemu. Ostal si na istem stališču, sam se pa nisi vprašu, če je to bilo koristno in če si naredil neko dobro delo za druge in zase.
:) Pa saj ne zagovarjam Cerkve, pravim le, da je prav, da to o kondomih zve čimveč ljudi. In mi je prav vseeno ali je to Cerkev ali Ministrstvo za zdravstvo, pravzaprav bi še raje videl, če bi bilo ministrstvo, ker bi imelo večjo težo.

> Potemtakem, ima nekako cerkev oblast nad tabo, vendar samo takrat ko si ti v cerkvi.
Ja seveda :D

> Poznam veliko ljudi, ki so verni, pa TAKO grešijo....BOG se jih usmili.DOBESEDNO.in KoUNEJO.bog se jih usmili.....
Hehe, ta je še ena hecna. Po tvojem bi morali biti vsi verniki največji poštenjaki, ki nikoli ne kradejo, lažejo, preklinjajo, varajo svojih žena...? Tudi verniki so samo ljudje in če ti to ni jasno, potem si ti tisti s skrivljenim pogledom na svet.

BigWhale ::

Z zensko prideta do postle, stvari se dogajajo, ti si nataknes gor kondom in ona ti se mimo grede pove, da ima AIDS. Bi kdo tvegal?

:)

Me prav zanima... ;>

undefined ::

BigWhale, good point. Sicer pa je kondom že tako brez veze. Je pa sicer res, da predstavlja delno zaščito, za določeno ceno odrečenega užitka (beri: liz sladoleda skozi steklo). :)

ferdo ::

Dmouse: pišem, za tiste, ki jim vera v boga daje potuho, in si s tem perejo svoje umazane roke, ki mislijo, če se bom spovedu, da sem opran vseh grehou.Taki ljudje so neodgovorni. mislijo da bo bog z anjih odgovarju tistemu, komur so naredili krivico.
Kaj bo meni bog pomagu, če me je nekdo povozu, pa se zato spovedu v cerkvi? jaz bom pa v bolnici 3tedne.... se je zgodilo, da ga še vest ni pekla! ni prišel na obisk v bolnico do človeka ki ga j ezbil. PA je človek VEREN!!!!

sto ljudi sto čudi.....

Beernarrd: tisto na 24ur.com sem prebral. Kakor sem jaz tisto zastopu, zgleda kot, da nam hoče cerkev vsilit svoje mišlenje oz. pogled na kondome.
Recimo da izjava predstavnika RKT ni vsiljiva. Kako ti dojameš to?
Neverjamem, da si novinarji zmišlujejo, ker posledično bi ljudje vedno manj verjeli v njihovo kredibilnost in nepristransko pisanje člankov.

DMouse ::

> Dmouse: pišem, za tiste, ki jim vera v boga daje potuho, in si s tem perejo svoje umazane roke, ki mislijo, če se bom spovedu, da sem opran vseh grehou.Taki ljudje so neodgovorni. mislijo da bo bog z anjih odgovarju tistemu, komur so naredili krivico.
> Kaj bo meni bog pomagu, če me je nekdo povozu, pa se zato spovedu v cerkvi? jaz bom pa v bolnici 3tedne.... se je zgodilo, da ga še vest ni pekla! ni prišel na obisk v bolnico do človeka ki ga j ezbil. PA je človek VEREN!!!!
> sto ljudi sto čudi.....

Točno tako, 100 ljudi 100 čudi. Ljudje smo različni in take nas je treba jemati, ne pa nas predalčkati po veri in neveri. Nobena vera ne more nekomu vcepiti vesti, če si sam ne želi biti bolj vesten, podobno pri drugih stvareh. Če nekdo hoče biti boljši človek, se mora najprej sam pri sebi odločiti za to, potem pa ni važno (no ja) ali bo šel poslušat napotke RKC, protestantske cerkve, budizma, ali pa si bo kar sam sebi postavil načela, po katerih bi rad živel. Če pa odločitve ni, pa lahko še tako redno hodi k maši, pa zaradi tega ne bo nič bolj pošten, vesten ali moralen.

P.S.: zdej pa upam da se bo debata nadaljevala o kondomih in varnem sexu :)

Thomas ::

Ble ble! Kakšna nestrpnost - za to sem enkrat odprl posebno temo - in to spada tja! Tle mamo pa kondome na tapeti in odklonilen odnos RKC do njihove uporabe v Afriki. Že če jih prepovedujejo v Evropi - bo samo več splavov, kar za Cerkev mora biti bistveno večji greh, kot pa kondomi ali kakšna druga kontracepcija. V Afriki je pa boljš, da bi tistim črncem dali zastonj pištole in brzostrelke, kot pa jim prepovedovali kondome. Manj bi bilo mrtvih! 25% okuženih ponekod. Brez kondomov jih bo kmalu 50, sicer pa morda 30%. Pamet v roke - ane. Aja da bodo vzdržni? Heh ... seveda bodo. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Beernarrd ::

ferdo: Izjava zna biti vsiljiva toliko, kolikor se ji pripisuje teže. Za nekoga, ki se na mnenje cerkve požvižga je irelevantna, za tiste, ki mislijo, da je njeno mnenje pomembno, pa vredna premisleka.
Problem je v tem, da se mnenja o preprečevanju okužbe ni izmislila cerkev, ampak strokovne instance(ne vem kdo, Dmouse je dal en link). To vejo tudi "znanstveniki" in who. Politika who je pač, da vseeno priporoča kondome, politika cerkve pa je pač drugačna. Izjava predstavnika rkc, se mi zato ne zdi vsiljiva. Problematična je, ker izpostavi tistih 10% nezanesljivosti kondomov, ki bi jo who rad čimmanj omenjal.
V nepristranskost novinarjev (sploh pri nas) pa malo ljudi verjame. Mogoče bi bilo dobro odpreti temo, kjer bi bile razne slovenske cvetke v zvezi s tem. Isti članek na 24ur bi lahko imel naslov "WHO: le 90 odstotna zanesljivost kondomov" in isto besedilo, pa bi splošni vtis povsem drugačen. Izbira načina predstavitve informacije je že manipulacija. Vsakdo pač predstavi info s svojega vidika in vidik 24ur me tu bolj spominja na stil rumenega tiska kot pa stil resnega cajtnga.
Moti me tudi formulacija "znanstveni dokazi", ker ti niso skoraj nikoli skladni med seboj. Bolje bi bilo "večina znanstvenikov" ali kaj podobnega.
Novica kot taka pa je koristna predvsem za to, da izvemo, da kondomi le niso 100%, da who meni da so dovolj, da jih priporoča kot najboljše sredstvo zaščite proti aidsu in da se cerkev s tem ne strinja. To pa je tako nevtralna novica, da je 24ur ne bo predstavil nezačinjene.

Thomas ::

Cerkev naj govori kar hoče. Jest vseeno bolj verjamem statistikam o uporabi kondomov in o širjenju AIDSa.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

madmitch ::

Thomas: 25% okuženih ponekod. Brez kondomov jih bo kmalu 50, sicer pa morda 30%.

Si pa optimist, ponekod v zfriki so te številke že presežene, na žalost. Konec koncev ima cerkev kar se afrike tiče morda še prav. Kondomi gor ali dol, težko bo slabše kot je.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Thomas ::

Jest bi reku tkole: En AIDS manj, najmanj ene peklenske muke (na Zemlji) manj. To je pa že cilj, za katerim bi morali vsi stremeti.

AIDS pa seveda lahko premaga in odpravi le (ultra)tehnologija, ostalo ga kvečjemu lajša. Zame so stvari jasne, premočrtne in - črnobele. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Reči, da kondomi ne varujejo pred AIDSom, je isto, kot bi rekel, da varnostni pas v avtomobilu ne varuje pred smrtno nesrečo. V nekaterih primerih je seveda lahko oboje res. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najpomembnejše znanstveno odkritje leta 2011: protiretrovirusna zdravila zmanjšujejo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2711693 (7923) MrStein
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14930140 (27471) JanK
»

Verouk kot oblika pranja možganov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30817781 (13164) Barakuda1

Papež je umrl (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23714903 (9401) kuglvinkl

Več podobnih tem