» »

Papež je umrl

Papež je umrl

1
...
3 4
5
»

Matev ::

ravnokar so odpadli simpsonovi iz tv sporeda - domnevam da zaradi dneva žalovanja

sedaj pa tudi meni že najeda vse skupaj

poweroff ::

ravnokar so odpadli simpsonovi iz tv sporeda - domnevam da zaradi dneva žalovanja
sedaj pa tudi meni že najeda vse skupaj


Kriza, ne?
En dan boš moral TV gledati pol ure manj.

Jaz bi se kar zjokal.
sudo poweroff

Matev ::

to je sindrom nimby

NIMBY-Syndrom

še kako resničen in aktualen

poweroff ::

Mediji so samo izpolnjevalci zahteve ljudi. Morajo sodelovati pri tem, če ne so out.
Nisem povsem prepričan. Po moje to idejo furajo mediji sami kot opravičilo.

Zakaj nisem prepričan? Ob raznih aferah slišimo, da je "javni interes" tak in tak. Kdo pa določa javni interes?
Mediji ga določajo.

Definitivno bi bilo v interesu vseh zaposlenih, da zvemo kaj o sociali v novi evropski ustavi. Oz. da izvemo kaj konkretnega nova evropska ustava prinaša. To bi bil javni interes.
Pa o tem ni bilo v medijih nič ali skoraj nič.
Ob istem času pa je bila na veliko obdelana zgodba o intimnem življenju enega poslanca.

Kdo je določil o čem se bo pisalo, kdo je izbral temo? Mediji, jasno. Tako ni presenetljivo, da ob kakšnih pomembnih državniških dogodkih (ali pa recimo ob obisku papeža) mediji namenijo velik del časa poročanju o varnostnih ukrepih, jedilniku in podobnih banalnostih, manj pa vsebini dogodka.


Pa ne pravim, da dogodka ne bi smeli medijsko pokrivati. Sploh ne. Ampak moti me, ker nimajo nobenega spoštovanja.
Ljudje pa itak preberejo kar jim ponudiš.

P. S. še en razmislek. Če so mediji samo izpolnjevalci zahtev ljudi, kako potem HKRATI velja trditev, da (razni komunistični) mediji (Thomas je konkretno omenjal DELO) manipulirajo ljudi?
Ha, mogoče pa mediji samo izpolnjujejo želje ljudi po pljuvanju po Bushu in širjenju komunističnih idej?
Tole bo treba še malce logično premisliti, kaj?
sudo poweroff

Matev ::

mediji hkrati zadovoljujejo ljudstvo
in hkrati tudi krojijo dobršen del ljudskega vsakdanjika

drejc ::

Ha, mogoče pa mediji samo izpolnjujejo želje ljudi po pljuvanju po Bushu in širjenju komunističnih idej?


Čist odvisn na katerem kontinentu si. Tam kjer je večini to (trenutno) v interesu (in se sklada z njihovimi potrebami) tam to je.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Thomas ::

Seveda. Mediji bi veliko pisali o invaziji črnih mravelj z Jelovice na Pokljuko preko Soteske in reke Bohinjke, če bi predvidevali veliko branost in gledanost.

Velike branosti in gledanosti ne predvidevajo, zato se bosta za to odločila kvečjemu Discovery Channel in National Geograpic. Pa mogoče še Proteus.

Bi pa prišlo to tudi v Novice, če bi uredniki domnevali veliko povpraševanje (in bi bilo to potem še potrjeno).

Da je pa una zguba Čimpski velik hit, to pa vedo in ga "močno pokrivajo".

Samo tako mediji funkcionirajo. To je vsa njihova logika. Če je kako drugačna ... najbrž ne bo dovolj pokupljenih izvodov.

IgorGrozni ::

Vse kar bi bilo ( kar bom pripolnil) IMHO potrebno reči ob smrti Janeza P. II je: Umrl je dolgoletni vodja politične organizacije. Stare. Velike. Vplivne.

LP. IgorGrozni

Thomas: Who the fuck je Čimpski ?:\

Thomas ::

cirecire ::

Thomas, a je to tisti stric, ki je imel zadnjič svojo mašo(predavanje) v Gallusovi dvorani.

In na koncu maše so mu njegovi verniki(poslušalci) navdušeno ploskali.


To je tisti stric, ki ima rešitve za cel svet. Kritizira kapitalizem, za svoja nakladanja pa vedno potegne veliko ameriških zelencev.

STASI ::

Ja to je ta teta!:|
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

flipflop ::

Je rahlo offtopic tale Čimpski, pa vseeno me zanima kdo je sploh to?

Thomas ::

Ta teta je US multimilijonar zaradi svojih pridig proti Ameriki in kapitalizmu. Podobno oziroma isto kot uni Moore.

Če to ni ironija ... >:D

S tem ne moremo biti preveč zadovoljni ne pristaši svobodnega kapitalizma - povpraševanje ju je vrglo na dan - ne njegovi nasprotniki. Samo še bolj nasukana turbokapitalista sta kot drugi! Pa še Šoroš zraven! :D

Thomas ::

Tale izlet v off topic je bil morda koristen zato, da je jasno, da mediji bodo (hvalabogu) pograbili tisto, kar bo njihove stranke zanimalo.

Tukaj je po mojem lahko konec moraliziranja o medijih.

Sergio ::

Tale Chomsky bi vseeno lahko prejemal malo vec spostovanja zaradi njegovih izumov na podrocju racunalnistva, ne pa da ga zmerjamo s simpanzem.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

IgorGrozni ::

Ach ! Tze Jew. Noah.:D

LP. IgorGrozni

Za Thomasa, pod črto:

Sicer ni On Top.. Ampak, če odmislim svetovni nazor, pa še nekaj stvari ...si mu nekako podoben. Bolj kot večini tukaj ! With no malice.:D

Kot vsak pravi intelektualec je Noah idealist, globoko v duši, nezavedno. In se ne zna izmotati iz tega, drugače, kot da veliko govori. Kdor pa veliko govori, včasih, no ja, govori preveč v svoji vnemi in bolj je star/slaven bolj si verjame !

Thomas ::

Sergio,

Dej tvojo plat N. C. - ja v Z&T. Pomembnost na enem področju ni alibi za sranje na drugem. Navsezadnje, v SLO je bil zaradi svojih "političnih" pogledov, ne zaradi svojih hiearhij.

Igor,

Se zavedam in ne jemljem te pripombe za zlo. Upam samo, da nimam tako zelo narobe kot on!

poweroff ::

No, out of topic, vendar je Chomsky edini živeči človek, ki je največkrat citiran v znanstvenih delih.
Če se ne motim, so ga citirali celo večkrat kot Biblijo.

Človek s toliko objavljenimi knjigami in citati se pa pač ne more primerjati z enim Thomasom, ki verjetno še navadnega znanstvenega članka nima objavljenega, kaj šele SCI članka.

Ampak, da se povrnemo k medijem: Seveda. Mediji bi veliko pisali o invaziji črnih mravelj z Jelovice na Pokljuko preko Soteske in reke Bohinjke, če bi predvidevali veliko branost in gledanost.

Se pravi če uredniki in lastniki medijev predvidijo gledanost, zadevo sfurajo v medije.
Zanimivo je pa tole: če zadevo dovolj razbobnajo, gledanost kar sama naraste. BePOP recimo. Iz totalne bedarije naredijo mega dogodek.

Se pravi: lako bi o papežu poročali tudi drugače, vendar so poročali kot pač so. A to je bila njihova odločitev in način poročanja so v bistvu vsilili.

Ja ali ne?
sudo poweroff

IgorGrozni ::

Matthai :
Ne bit taka rit! Nihče ni enačil kompletne ˝veličine˝N.C. z komerkoli iz tega foruma !

LP. IgorGrozni

OwcA ::

@Matthai : ne.
Popolnoma neutemeljen sklep. BePop je lahko le produkt natančno raziskanega "okusa" (izraz tu uporabljam ohlapno >:D). Torej tako nastavljeni, da so čim manj ljudem apriorno odurni, za ostalo pa poskrbi gledalcev nekritičnost. Ampak poanta je v tem, da če ne bi tega naredili oni bi pa kdo drug. Še vedno gre za odziv na tržišče in konkurenco in ne nek nietzchejanski eksperiment zdolgočasenih vsemogočnežev. Svoje lahko vsiljuješ le tam, ko je večini dejansko vseeno kaj je. Če bi BePop igrali death metal bi ne uspeli v takšni, pa če se Pro Plus na glavo postavi.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

perci ::

Ne bit taka rit! Nihče ni enačil kompletne ˝veličine˝N.C. z komerkoli iz tega foruma
Nekdo na tem forumu ga zmerja s šimpanzom :\.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Matev ::

Tema se je izrodila.

V znak spoštovanja do papeža jo zaklenite.

poweroff ::

Owca: delni imaš prav. Vendar ne popolnoma. Kajti če bi imel prav popolnoma, oglaševanje ne bi delovalo.

Mediji okus tudi ustvarjajo.

Glede metala nisem povsem prepričan. Samo dovolj dolgo bi morali vrteti oglase... :D :D :D
sudo poweroff

Tear_DR0P ::

Papež - mediji - Chomski - šimpanzi - podobnost

tele asociasije so mi res dobre :))
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

IgorGrozni ::

Tear-drop: Kadar rečeš podobno, se lahko to začne že s tem :

Tear-drop je podoben šimpanzu:D .....imaš dve nogi, dve roki, glavo in zobe:D, kar je dovolj za ˝podobnost˝. Se pa podobnosti nehajo...
Če se pogovarjaš z razumnimi, se to razume samo po sebi, če pa to ni samoumevno... je pa pogovor tako ali tako brez zveze.

So pa takšnele ˝izčiščene˝ povezovalne verige, lahko res zabavne, se strinjam !:D

LP. IgorGrozni

Tear_DR0P ::

te zabava moja veriga ali veriga o meni? :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Barakuda1 ::

Mal stze zašli :|

Če na naslovno temo ni več kaj za povedat, je ni problem zaklent.

OwcA ::

Zaradi masovnega pisanja nevmesnih komentarjev zaklepam.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Trubadur ::

Evo nov papež je izvoljen...
Berite Thomasa!

Damjan Jagar ::

Zgleda da res, vsaj če po dolgotranjem zvonenju z cerkvenimi zvonovi sodim.
http://jagar.si

sid911 ::

link
ja imamo novega papeža...baje še 20 minut da se izve kdo je
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Damjan Jagar ::

Zdaj lahko padejo še zadnje stave. :))
http://jagar.si

sid911 ::

mislim da bo francoz;)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

sid911 ::

papež je: kardinal Ratzinger
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Vikking ::

folk pa za vsako besedo vpije,,, kot da bi vidu koncert backstreeboysu...

Sem vernik, ampak tole mi je pa že u iber tu much.;(( ;(( ;(( ;((

Alexius Heristalski ::

Dobr, no ... novega papeža ne volijo glih vsak dan.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Barakuda1 ::

To, da je bil član naštetih organizacij ni kvalifikacija, ampak dejstvo.


Življenjepisa novega Papeža še nisem proučil (tud nimam ga lih namena posebaj proučevat)
Če pa je bil Papež res član katere koli organizacije in mi to dokažete z ustreznim linkom, bom izbrisane poste (nekatere malce popravljene) ponovno objavil.

Dokler temu ne bo tako, bom štel, da gre za razžalitev najvišjega cerkvenega dostojanstvenika (Papeža) in suverena države Vatikan.

Eno so namreč gola dejstva, drugo je komentar ali mnenje o osebnosti novega Papeža in nekaj povsem tretjega so žalitve.

Upam, da sem bil JASEN IN RAZUMLJIV.


Hvala za razumevanje

kuglvinkl ::

Ok, dobili smo novega papeža. Ker je očitno, da se ne boste v tej temi zmogli omejiti na smrt Janeza Pavla II., in tudi, zakaj bi se, temo zaklepam.

V prvi post teme o novem papežu bom dodal link o novi temi, da bodo informacije zbrane in pogovor ponovno potekal v eni temi.
Your focus determines your reallity
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14929851 (27182) JanK
»

Cerkev pritiska na Pahorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8112280 (10559) ABX
»

Ratzinger nov papež! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
665112 (3564) Dr Evil
»

Kdo naj bo novi papež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534538 (3597) mips/cips

Več podobnih tem