» »

Papež je umrl

Papež je umrl

1 2
3
4 5

STASI ::

BW da ne boš mogel reči da nisi prebral opravičila: Homily of Holy Father Asking Pardon

Nikjer ni rekel, da se je cerkev zmotila.

Saj se ni. Je nezmotljiva. Zmotljiv in grešen je le človek.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

borchi ::

Saj se ni. Je nezmotljiva. Zmotljiv in grešen je le človek.

po drugi strani pa je postavil preminuli papež človeka na prvo mesto. vidiš, take stvari lahko človeka včasih zmedejo. zato pa naj majo cerkev tisti, ki jo razumejo. drugi bomo pa že nekak.

z božjo pomočjo:)
l'jga

Keyser Soze ::

Ti, a je še vedno iz nepotrjenih virov to, da je umrl?

Damjan Jagar ::

Ti to resno?
http://jagar.si

Keyser Soze ::

Kaj a nikoli ne bereš naslovov tem v katerih pišeš odgovore? Moraš bit pa res veliko offtopic.:\

Damjan Jagar ::

Očitno ti postov ne bereš. Že dosti postov nazaj je bila uradno potrjena njegova smrt naslov teme pa je pač ostal isti.
http://jagar.si

Thomas ::

In tudi kaj dela ta tema v Loži, me zanima.

Damjan Jagar ::

Keyser Soze, bo zdaj v redu?
http://jagar.si

Balandeque ::

Eto mojih 5c. Sinoči sem gledal omizje na nacionalki, kjer je 6 cerkvenih kadrov in en filozof takisto cerkvenega mišljenja kar tekmovalo, kdo bo pel lepšo hvalnico vzvišenosti pokojnika. Saj ne rečem, da je bil to pravi čas za kritiko, ampak, tam bi lahko sedel nekdo, ki bi rekel - tega pa tega pa niso niti poskušali.
Voytila je bil papež, ki je papeževal v obdobju, ko bi cerkev lahko stopila na pot sprememb, po katerih čas kar kriči. Pa ni. Njen današnji status je pravi anahronizem, glede na tisto kar papež rad svetuje drugim. To, da je pomagal pri padcu komunizma? Komu je pa bila demokratizacija Poljske bolj v interesu, kot njemu? Kje je cerkev po demokratizaciji V. Evrope pridobila največ? Materialno in v kvoti duš. Sicer pa je vse to počel tako, da so ga v rit brcale ZDA in njihov denar.
Če je pa kdo spremljal konferenco o nataliteti '94 v Kairu, pa si o starcu lahko misli svoje. Dalje. Polovico sveta civilizacijo prejema prek misijonarjev, ki pa učijo natanko toliko in tisto kot paše Cerkvi. Recimo nekomu v državi centralne Afrike redno tumbajo da kondom je pa greh ipd, vsa soseska pa umira za aidsom. Starec je z zlato kapo in zlato palico za govornico hrulil na druge, da po svetu razsaja revščina. Slovenska cerkev je po osamosvojitvi prišla do tolikšnega premoženja, da ji res ne bi bilo treba ob nedeljah ropat naših starih mam z nabirkami, pa prispevki, pa obveznimi naročninami ipd.

Nič ne rečem, ampak toliko mladih ljudi na tem forumu, pa tako malo frajgajsta. Sindrom Titove smrti? In še nekaj mi gre na živce: "med prvimi priznal Slovenijo". Peti. Za Nemčijo in Islandijo. Zakaj "med prvimi" in ne "peti", tako kot to preštevamo drugim državam? Ker je bolj lepo in vritlezniško do svetega očeta. In nenazadnje, naš/vaš odnos do vsiljene avtoritete kaže tudi cena njegovega prvega obiska pri nas. Več kot 8 milijard sit. Kar rušili smo in popravljali hiše, bemti. Planinska zveza Slovenije ima več aktivnih članov kot cerkev, pa postelje v hribih niso zastonj. Če je bog, ga je lahko sram, če ga pa ni, bi pa zares moral bit!
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Matev ::

To kaj smo Slovenci delali ob njegovem obisku je čisto naša stvar in nima papež sam pri tem nič ali skoraj nič.

Raje se jezi nad 200.000 ljudi ki so mu peli hvalnico v postojni, če se ti res gre za to da nekoga pljuvaš.

strongman ::

se strinjam z Balandeque-jem. Kolikor jaz vem v svetem pismu bog ni nikol zahteval da se gradijo rezidence kot jr vatikan in npr. par tisoč cerkva na slovenskem. Niti ni zahteval da ljudje morajo verovat samo v njega. kar je pa cerkev delala zadnej 2000 let je pa res sramotno in me je sram da grem v cerkev ko moram. Nic nimam proti veri. vera mora bit in prou je da ljudje verujejo v nekaj. Sam jaz lahko verujem brez da grem v cerkev. cerkev si je kar sama postavla pravila in jih vbija v glavo vernikom. ko sem pri masi vidim da ljudje ki pridejo notr nimajo pojma po kaj so prisli niti ko grejo ne vejo kaj so slisal pr mas. Ne vem kako morajo met ljudje tako zamegljeno pot da ne vidjo kaj se dogaja. Ce kdo ne verjame kaj je cerkev pocela v zgodovini z ljudmi naj si prebere kako knjigo. Veliki diktatorji niso bli v primerjavi s cerkvijo nc. Npr poglejmo kako veselo se zidajo cerkve in ljudje dajejo denar na veliko. Ko pa se dela ena pediatricna klinika pa nebi dal noben nc denarja. hudo res. Glede papeza pa lahk recem da v svoji karieri ni naredil nobene sprememembe sam cerkvi je dal se vecji monopol. Na tisoce ljudi vsak dan umre pa skor noben ne zaluje za nimi za enemu clovekom pa cel svet. naj bojo vesel da se je resu muk.
L.P.

Dr Evil ::

Ta Balandeque-ov komentar je zelo sličen Šešlovi tezi,da je Papež kriv zato,da so oni mogli klat.SICK.;(

Balandeque ::

Matev: Tisto glede obiska pri nas sem pisal prav pod točko "sindrom Tita".
Dr. Evil: Zakaj? Papež bi vse zgoraj našteto lahko spremenil (no, saj vem...), ubijanja pravslovacev pač ne. Kondom ne bo nikogar pokončal, pa enkopravnost žensk pa tudi ne. Pa malo manj zlata in kupol, v skladu z 21. stoletjem in nenazadnje Jezusovim naukom, pa bom tudi jaz drugače gledal. Pa samo mimogrede, nisem analfabet. Imam vse zakramente, odličen pri verouku in bil sem ministrant. Kadarkoli lahko grem na kavo in domačica kekse k vsaj petim duhovnikom, ki - zasebno - mislijo enako kot jaz.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Dr Evil ::

Balandeque.Kondomi so prav bedast očitek.Kdo ljudem preprečuje,da jih ne uporabijo?Papež?Cccc.On nad tem nima moči.

Sicer pa.Recimo,da bi z Papeževim odobravanjem,dostopnost kondomov v podsaharski afriki naraslo,a ti res misliš,da bi s tem zajezili to kugo?

Samo v sanjah.

Problem ni tehnične narave,ampak mentalne.Ljudi je treba prepričatt,da nehajo sexat z vsem kaj leze,ne pa jih še opogumljat z nekakšno zaščito.

Kar se tiče cerkev.Nekateri jih ne marate,nekateri pa jih.Nekaj strpnosti,do vseh ne enakomislečih bi vam prav prišlo.

BigWhale ::

Ni stvar v kugi, stvar je v tem, da kontracepcija niti ni tako bad, vsaj ne biblijsko gledano.

Luc ::

Tud men gre na živce to nenehno ponavljanje PRIZNAL MED PRVIMI SLOVENIJO. Se zelo strinjam s Balandeque.

Bivša republika Slovenija je bila pač komunistična država ; komunizem pa glavni sovražnik Vatikana. Priznanje je bilo med prvimi zgolj zato, ker so v tem videli spet pričetek širjenja svoje vere oz. so zavohali možnost pridobitve gozdov ipd. Nič bolj plemenitega ni bilo v tem.


Tud jaz mam vse zakramente ( no maziljenja še ne :D ), sam se v zadnjih letih zelo distanciral od Cerkve. Tud tole pranje možganov s papežovimi dosežki kot njegova mučeniška smrt se mi pa gabi.


In ja tud jaz mislim, da če je bil Bog kdaj v tej Cerkvi, je še zdavnaj izstopill iz nje. Preveč hinavstva , krvi, sovraštva je bilo v njeni zgodovini.

Ostala je samo še institucija in razne protislovne ikone kot je recimo papež. Naivn folk se pa vedno najde. Al je to Top-shop al pa Cerkev.

Dr Evil ::

Ostala je samo še institucija in razne protislovne ikone kot je recimo papež. Naivn folk se pa vedno najde. Al je to Top-shop al pa Cerkev.


Prosim,da respektiraš tudi tiste,kateri niso tako "pametni" kot ti in jih ne naslavjaš z ovcami in drugo živino.Hvala.

Keyser Soze ::

Se strinjam z Thomasom. Tale tema paše v probleme človeštva. Sej se gre navsezadnje za dokaj "resno" stvar in ne neko šalo.

Pa en plus za Balandequeja in njegov post. Se strinjam z njim, samo nisem hotel delati kakšne hude krvi in povzročati kakšnih izbruhov jeze.

BigWhale ::

Jah, saj je Jezus sam rekel, da smo ovce....

;>

Luc ::

Niti enkrat nisem uporabil besede OVCE ali kake druge žvali.

Zato ne polagaj besed drugim v usta Dr.Evil .



Govoril sem samo o naivnosti ljudi in tako je moje mnenje do katerega imam vso pravico.

Hvala.

Alexius Heristalski ::

Sicer pa je vse to počel tako, da so ga v rit brcale ZDA in njihov denar.
Tole je kandidat za enega največjih bluzov v zgodovini Slo-Techa!

Več kot 8 milijard sit.
Ne vem, od kod tebi tole, jaz sem zasledil podatek o milijardi in pol.

Npr poglejmo kako veselo se zidajo cerkve in ljudje dajejo denar na veliko. Ko pa se dela ena pediatricna klinika pa nebi dal noben nc denarja. hudo res.
Pediatrična bi bila lahko že zdavnaj zgrajena, če se ne bi toliko kradlo! Za razliko od Cerkve država z denarjem bolj slabo ravna.

so zavohali možnost pridobitve gozdov ipd.
Če meni nekdo nekaj ukrade, bom to zahteval nazaj.

Dvomim tudi, da je zdaj, odkar ni več komunizma, več ljudi vernih. Le preganjajo jih ne. Tako da očitki o "širjenju vere" po padcu komunizma odpadejo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Dr Evil ::

Jaz pa se bom vzdržal napisat moje mnenje.

username ::

Recimo nekomu v državi centralne Afrike redno tumbajo da kondom je pa greh
Stara zgodba, tole besnenje nad cerkvenim zavračanjem kontracepcije.

Ampak pazi to: cerkev kot greh označuje tudi seks pred poroko (in v bistvu vsak seks, ki služi užitku in ne direktno razplodu ljudi).
Če vsi ti nešteti verniki brez problema vsak dan kršijo to cerkveno zapoved, zakaj jim je tako težko kršiti še tisto zapoved glede kontracepcije?

Meni se zdita obe zapovedi trapasti, itak se s tem ne ubadam, a katero versko zapoved bo človek ubogal in katero ne, je le stvar njega. Vsak mora biti sam odgovoren za svoja dejanja.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Thomas ::

Za moj okus je RKC preveč revna. Posebno Slovenska. Gospodarske dejavnosti - tudi in predvsem moderne - bi bile zanjo kar primerne, da se pač lahko financirajo dejavnosti, kot jih ima.

Bogastvo svetovne (Rim) cerkve je vse preveč le v zidovih in slikah, s čemer je ogromno stroškov, financiranje prek darov članov, je pa tudi zoprna stvar. Če jih vložiš v banko, dokler jih ne porabiš, je to že gospodarska naložba. Zakaj ne bi tega delali bolje, kot stare mame z vsem denarjem v banki? Sej do neke mere to počnejo, ampak nasprotovanje dela javnosti bogati cerkvi, prinese svoje.

Misijoni po Afriki bi tudi bili bolj uspešni, če bi bili ti gospodarsko močni. Če bi črnci videli, da po krščanskih naukih se lahko dobro živi.

Revščina ni velika vrlina. Bogastvo za dober namen je večja.

Kar se tiče kondomov v Afriki - nisem prepričan, da so učinkoviti. Zna biti, da še nasprotno. Vem pa ne, prepričala bi me tako ali drugače le kakšna resna epidemiološka študija.

Kar se tiče kontracepcije, se pa še najmanj strinjam z RKC. Nezaščiteni spolni odnosi povzročajo eksplozijo prebivalstva in splave.

To da ne priznavajo istospolnih porok, tukaj smo tudi na liniji.

To, da ne priznavajo razporoke, se mi zdi pač tako ... kaj si se pa cerkveno ženil? Jest se nisem.

Kar se tiče pobud, da bi duhovniki imeli žene ... to je njihova, cerkvena stvar. Kdor ni toliko, da bi žrtvoval svoj sex za Boga, morda ni primeren za duhovnika. Une evangeličanske bejbe, ki so duhovnice, delujejo nekoliko smešno, če mene vprašaš. Kot tudi Pravoslavni popi in protestantski pastorji s kupom otrok. A si božji služabnik in s tem tudi služabnik ljudi, ki so ti zaupani ... ali pa si samo eden od njih. Še ena ovca, ne pastir.

OwcA ::

Glede na resnost in predloge, prestavljam v PČ. Obnašajte se oddelku (in temi) primerno resno. Hvala.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

STASI ::

Za moj okus je RKC preveč revna.

Tu nastopi Opus dei, po mnenju nekaterih mafija.

Ampak pazi to: cerkev kot greh označuje tudi seks pred poroko (in v bistvu vsak seks, ki služi užitku in ne direktno razplodu ljudi).

Ne poznam sošolca iz gimnazije ki ne bi pred poroko.

Preveč hinavstva , krvi, sovraštva je bilo v njeni zgodovini.

Človek je pod kožo krvav. Ali naš bivši nadškof Šuštar ali celo papež je rekel da on sam naredi dnevno 10 grehov.

Dvomim tudi, da je zdaj, odkar ni več komunizma, več ljudi vernih

Manj nas je.

Problem sodobne cerkve da se prepočasi adaptira na spremembe. Sej bistvo vere ni da hodiš v cerkev. cerkev naj bi bila verniku v pomoč pri uresničevanju evangelija v življenju.

Polovico sveta civilizacijo prejema prek misijonarjev, ki pa učijo natanko toliko in tisto kot paše Cerkvi.

Vsaj neki a se ti ne zdi? Bolje nekaj kot nič.

Vendar pozabljate na eno osebo ki je zgled cerkvi, katero se kar pozablja. Mati Terezo. Ona je poosebljenje vere nauka Kristusa in Svetega pisma.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

ripmork ::

tole kar bom napisal ni očitek na nobenega udeleženca tegale foruma,nočem žalit nobenega kristijana ker to ni moj namen.In tudi ne bom žalil nikogar ker si noben tega ne zasluži.Kar lepo se je tale tema razvila,trenja pa so v takih temah vedno.

STASI:
da,človek je pod kožo krvav,in ko dobi oblast-ali pa si jo prisvoji-je zmožen delat največje svinjarije možne kar jih je.
In to je počela cerkev od nekdaj.Tega zanikat ne moreš,lahko pa ignoriraš.

Vera naj bi človeku pomagala razumeti svet,ga naučiti odpuščanja,pristne ljubezni med moškim in žensko,razumevanje soljudi....in krščanstvo je ljudi v vseh teh stoletjih naučilo bore malo.Imaš nekaj odstotkov ljudi,ki vedo za kaj se gre,razumejo pomen besede boga in so duhovno razviti daleč nad drugimi soljudmi.
Drugi ljudje hodijo v cerkev ob nedeljah,ko jim gre kaj narobe,se tam naučijo vseh molitvic na pamet in polagajo tisočake v košarice.Ti ljudje nimajo blage v čem se gre.Jasno,vedo kdo so trije kralji in kaj je vstajenje,kaj dosti drugega pa ne.To so ljudje ki opravljajo sosede za vogalom,se radi hudobno režijo ko gre "unmu ta bogatmu" kaj narobe,predvsem pa so to ljudje polni kompleksov,predsodkov in vsega možnega sranja kar jim otežuje življenje (in življenje drugim)brez da bi se tega sami zavedali....ker ne razmišljajo v pravo smer-ali pa sploh ne razmišljajo.

Najhuje pa je ko se tako "verovanje" širi po kmetih iz roda v rod,iz stoletja v stoletje in tiha pohlevnost,naivnost in sramovanje "tistega tam spodaj" ostaja kot pribito.
Takemu človeku kaj razlagat je brez kakršnegakoli smisla...ker ne bo dojel.

nazadnje ko sem bil v cerkvi,ČISTO IN SAMO ZATO da bi razveselil staro mamo nisem zdržal noter 5 minut...ko sem zagledal župnika&co in zaslišal :"Ta kruh je prišel iz nebes...",njihova pokrivala,kot da bi gledal lutkovno predstavo,tiste menihe ki pojejo v ozadju...enostavno sem bruhnil v strahovit smeh in hitro zbežal ven.Nočem biti nespoštljiv do ljudi v cerkvi,ampak ko človek uporabi zdravo pamet™....:\

btw:nisem več ateist,sem pa bil dolgo časa....dolga zgodba,veliko razmišljanja in filozofiranja,nekaj izkušenj v življenju....sedaj ko verujem razmišljam veliko bolj pozitivno,ugotavljam moje napake,treniram meditacijo,uničujem stres......težko re in počasi,a bo.:D

V cerkvi me nobeden ne vidi nikoli več.Niti papeža ne potrebujem...


Ste videli Das ekspiriment?

zanimivo branje je tudi Da vincijeva šifra.

STASI ::

zanimivo branje je tudi Da vincijeva šifra

Tudi Angels in demons ni napačno branje.

Tega zanikat ne moreš,lahko pa ignoriraš.

Niti ne zanikam niti ne ignoriram.

Glede na to da sem veren še zmeraj ne znam večino molitev, ki jih nekateri dobesedno lahko oddrdrajo ob treh zjutraj če je potrebno.
zato ker zame vera ni nek na pamet napiflan obrazec ampak meditacija med mano in onim zgoraj. V nekaterih pogledih podpiram cerkev v nekaterih pač ne. Pač hočem se nekje napolniti s pozitivno energijo ki jo pač nekateri dobimo v cerkvi.:|
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Thomas ::

> zanimivo branje je tudi Da vincijeva šifra

Dej, bulšit.

drejc ::

Odpusti jim, saj ne vedo kaj delajo. 0:)


Vojtila, naj ti bo zemlja lahka.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Jeebs ::

Jst sm sicer ateist, tako da papeža vzemam pač kot normalnega človeka, čeprav je za nekatere sigurno velik človek in prepričan sem, da je naredil v svojem življenju marsikaj dobrega. Bom pa rekel takole... Ob njegovi smrti sem se spomnil na ''sceno'', ki so jo delali pred kratkim neki ''zaščitniki živali'' al nekaj takega pred pizzerijo Ljubljanski Dvor. Žalostno se mi zdi, da se še za navadne potepuške cucke (pa imam drugače rad živali, samo ne vem, kako naj drugače povem) naredi več, kot za človeka, ki je bil nekaterim skoraj bog. Zadnje tedne življenja so ga okoli vlačili kot neko steklo žival, ki si ne zasluži niti malo spoštovanja. Ne vem, kako lahko rečejo, da je bila taka njegova volja, saj smo lahko videli zadnje dneve, da človek niti ''a'' ni mogel reči. Skratka, dosti žalostno se mi zdi, da ga po eni strani poveličujejo in ne vem kaj še vse, hkrati pa z njim delajo kot s steklo živaljo.8-O Lahko bi mu pokazali malo spoštovanja in mu privoščili miren konec na kraju, kjer je rad bil, ko je bil še pri močeh, ne pa da so ga mučili.;((
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Matev ::

Lahko bi mu pokazali malo spoštovanja in mu privoščili miren konec na kraju, kjer je rad bil, ko je bil še pri močeh, ne pa da so ga mučili.;((


a ti misliš, da je biti papež obveza in da te mučijo in ne pustijo narediti tisto kar sam želiš
?

Balandeque ::

Heristalski: Poljski duhovniki so v torbah po papeževem nalogu čez poljsko mejo nosili gotovino namenjeno Solidarnosti. S tem so Walenso opremili s faxi, telefoni, ozvočenjem ipd.. Ameriško gotovino, pa tudi ono mafijsko iz Ambrozianske banke. Če ti ni za knjige, tudi na Discoveriju nekaj ugibajo o tem.
Papežev obisk? Leta 1996 sem zbral vse papirje o tem, skenerja žal nimam. Pošlji ZS, pa ti skopiram. Ti pa nisi štel proračunov posameznih ministrstev - ampak samo protokol - in tega, kar je naneslo največ - proračunov občin. Ljubljanska občina je denimo obnovila fasado kompletnega zavoda Sv. Stanislava, zato ker je papež tam pojedel kosilo.
In končno, če mi vi sugerirate, da sem zadrt skrajnež, vam vračam, da se lahko nad vašim pisanjem zamisli vsak, ki se danes smeje titomaniji izpred 25 let.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Alexius Heristalski ::

Mi je zelo žal, RIPMORK, ampak tudi ti nekritično pljuvaš kar čez vse, ki so kakorkoli povezani s Cerkvijo in si misliš, kako si boljši. Pa nisi, ker govoriš kot kaka tercijalka.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Poljski duhovniki so v torbah po papeževem nalogu čez poljsko mejo nosili gotovino namenjeno Solidarnosti.
Torej, kaj je imela Cerkev od tega, saj denar ni bil namenjen njej?

Tiste papirje pa lahko pokažeš vsem, ker to najbrž zanima še koga drugega.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Jeebs ::

Matev: Ne, tega nisem nikoli trdil, dvomim edino v ''prostovoljnost'' tega, kar se je v zadnjem tednu ali dveh z njim dogajalo.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Matev ::

jeebs - s čim se imaš ti čas sekirati
joj

to kar se je dogajalo s papežem zadnji teden je nekaj najbolj naravnega kar more bit
človek je umru
IN? kje je tu kaka zarota ali kaj mučenja o katerem govoriš?

Thomas ::

Ta papež si je rekel, da bo do konca naredil, kar je mislil da mora, tako kot je mislil, da mora.

In je. Lahko se samo vzgleduješ, kakšno voljo in odločenost je imel. Iz mladosti ven. Mislim, da ni bil zelo presenečen, ko je postal papež. Poznal je svojo realno težo, po moje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

ripmork ::

STASI:te popolnoma razumem,če je nekomu všeč v cerkvi in ve zakaj je tam-je to lepo in prav in ni problema,to je sploh prvotni namen takšne utrdbe.

v primeru ljudi z opranimi možgani,ki sem jih opisoval zgoraj pa je situacija bistveno drugačna.
Ljudje ki vidijo le črno-belo,otroke dobesedno silijo k verouku in jih strašijo z
bedastimi fintami,govorim o ljudeh ki jim "moralna vzgoja" pokvari življenje in realno predstavo le-tega.Nekateri hodijo recimo zato ob nedeljah k maši,da jih ne bo nobeden obrekoval/ker se spodobi/ker gre sosedov Janez tudi...tu pa se je že potrebno vprašat v čem je smisel...

Se opravičujem če sem malo preostro vrgel kritiko,sem pa iskreno povedal moje stališče glede tega.
Moral sem.

borchi ::

kaj že od malih nog je vedu, da bo papež? joj, upam da ne...
en sosed je mnogo let razlagal, da je on naslednji papež. enkrat so ga pa pol odpeljali. mislim, da ne v rim.
l'jga

Thomas ::

> kaj že od malih nog je vedu, da bo papež? joj, upam da ne...

Vedel je (domneval je lahko), ko je bil še na Poljskem, kjer je bil kar dobro kos takratnim oblastem.

Dr Evil ::

Nekateri hodijo recimo zato ob nedeljah k maši,da jih ne bo nobeden obrekoval/ker se spodobi/ker gre sosedov Janez tudi


Čisti bullšit.V preteklih 60 letih je bilo obiskovanje cerkve čisti karierni samomor in večini ni niti na kraj pameti padlo,da bi tja šli.Le zakaj misliš,da je danes RKC tako osovražena?Ravno zaradi nenehnega bemtenja z ene strani,ta druga-opozicija pa leži v množičnih grobiščih.

Naša zgodovina ni takšna kot v učbenikih.

Luc ::

Toda papaž oh in sploh, in naštevanje kok je naredil za Slovenijo , a ostaja zlo pomembno dejsto, da število vernikov upada !

Podatki o veroizpovedi prebivalcev Republike Slovenije po popisu prebivalstva iz leta 1991 : Katoliška - 71,4 %

Podatki o veroizpovedi prebivalcev Republike Slovenije po popisu prebivalstva iz leta 2002 : Katoliška - 57, 8 %

Številke so podobne po Evropi. V Avstriji je zaradi postavitve konzervativnih škofov (podobno primeru Rodeta) povzročil pravi razkol v njihovi Cerkvi.

Koliko je dejansko še od teh pravih vernikov je tud veliko vprašanje...



Tko če bi bil direktor firme, bi ga zaradi velika osipa strank že zdavnaj odpustili :D .


Presenetilo me je tudi dejstvo, da je bil človek pripravljen izdati Tajvan (prekiniti vse diplomatske stike) , samo da bi lahko začel širiti vero po Kitajski.. precej podla poteza za tako velikega človeka.

Dr Evil ::

Presenetilo me je tudi dejstvo, da je bil človek pripravljen izdati Tajvan (prekiniti vse diplomatske stike) , samo da bi lahko začel širiti vero po Kitajski.. precej podla poteza za tako velikega človeka.


Bi podal LINK?

cirecire ::

Presenetilo me je tudi dejstvo, da je bil človek pripravljen izdati Tajvan (prekiniti vse diplomatske stike) , samo da bi lahko začel širiti vero po Kitajski.. precej podla poteza za tako velikega človeka.

Luc:
Tole tvoje nakladanje o Tajvanu in Kitajski je čista izmišjotina. Ti in razni levičarski provokatorji ste tipični primer slovenskega levičarskega šolskega sitema, ki ga je pri nas uvedel dr. Slavko Gaber.

Papež Janez Pavel drugi je druga največja osebnost v tem stoletju. Takoj za Ronaldom Reaganom.

Saj vas nihče ne sili, da ga obožojete. Saj imate svojega papeža, ki mu tako veselo obavljate tisti kamniti napis nad N. Gorico.

Temu tapravemu papežu, ki je sedaj umrl pa vsi vi levičarski provokatorji skupaj in vaši ideologi skupaj nikoli ne boste niti do kolen segli.


P.S
Saj res prejšnji teden je bil v Sloveniji Noam Chomsky. Očitno je njegov duh močno prisoten tudi na tem forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cirecire ()

Luc ::

Bil je včeraj članek o tem v Delu.


Haha cirecire. Kaka obtoževanja :D :\ . Tud jaz bil vzgojen v krščanski družini, je pa res da noben od moje žlahte ni bil pri domobrancih :D .


Kr mata pa Ronald Reagan pa Janezek skupaj je pa sam to, da sta bila goreča nasprotnika komunizma.

Kot pa že rekel je papež idealna ikona za naivne množice. Sam kokr jim paše, da ne bo pomote.
Hoditi okoli in pridigati o revščini z zlato palico in zlatim klobukom na glavi se mi zdi ena največjih ironij tega stoletja. Če je kaj na tem Jezusu, se mu verjetno obrača ob tej farsi.

Thomas ::

Ker je imel zlato palico, to nekatere navdaja z zavistjo, da se ne znajo več kontrolirat. Kvečjemu toliko, da to zavist skanalizirajo v navidez plemenito jezo nad razkošjem zlate palice. To pač spada zraven, k službi. Tako kot delo do smrti. To potem tisti modrijani, ki so mu prej zavidali opravo, skanalizirajo v kričanje o mučenju in zagovarjajo, naj bi ga kar evtanazirali, že leta prej.

Moj odnos do papeža je podoben odnosu do Busha. Prezir do njunih zoprnikov, predvsem.

mercutio ::

RIPMORK:
Drugi ljudje hodijo v cerkev ob nedeljah,ko jim gre kaj narobe,se tam naučijo vseh molitvic na pamet in polagajo tisočake v košarice.Ti ljudje nimajo blage v čem se gre.Jasno,vedo kdo so trije kralji in kaj je vstajenje,kaj dosti drugega pa ne.To so ljudje ki opravljajo sosede za vogalom,se radi hudobno režijo ko gre "unmu ta bogatmu" kaj narobe,predvsem pa so to ljudje polni kompleksov,predsodkov in vsega možnega sranja kar jim otežuje življenje (in življenje drugim)brez da bi se tega sami zavedali....ker ne razmišljajo v pravo smer-ali pa sploh ne razmišljajo.

Ne sodi drugih kristjanov po SEBI in SVOJI preteklosti. Če pa so taki ljudje v vaši župniji je pa to vaš problem in ne moreš na podlagi tega kar posploševat.

Imaš nekaj odstotkov ljudi,ki vedo za kaj se gre,razumejo pomen besede boga in so duhovno razviti daleč nad drugimi soljudmi.

In ti so ???

btw:nisem več ateist,sem pa bil dolgo časa....dolga zgodba,veliko razmišljanja in filozofiranja,nekaj izkušenj v življenju....sedaj ko verujem razmišljam veliko bolj pozitivno,ugotavljam moje napake,treniram meditacijo,uničujem stres......težko re in počasi,a bo.

Ja glavno da si ti na pravi poti.

strongman:
Npr poglejmo kako veselo se zidajo cerkve in ljudje dajejo denar na veliko. Ko pa se dela ena pediatricna klinika pa nebi dal noben nc denarja.

Kam dajejo ljudje svoj denar je njihova stvar in ne tvoja. Kaj to tebe briga. Je pa dejstvo, da so pri mašah nabirke za Karitas, ki gredo za revnejše družine, za lačne otroke, itd... Me zanima koliko si pa ti dal za pediatrično kliniko, ko se tolko repenčiš???

ko sem pri masi vidim da ljudje ki pridejo notr nimajo pojma po kaj so prisli niti ko grejo ne vejo kaj so slisal pr mas.

A ti to dobro vidiš skozi glave ljudi, kaj si oni mislijo in kaj vejo. Mogoče si naš novi mesija? 8-O

Balandeque:
Dalje. Polovico sveta civilizacijo prejema prek misijonarjev, ki pa učijo natanko toliko in tisto kot paše Cerkvi. Recimo nekomu v državi centralne Afrike redno tumbajo da kondom je pa greh ipd, vsa soseska pa umira za aidsom.

Ja ti predlagam, da se javiš in ustanoviš društvo, ki bo PROSTOVOLJNO šlo in pomagalo ljudem v Afriki, da ne bodo samo misijonarji, ki naredijo toliko slabega. Mislim, kr neki. Ja pa bejž ti no, ko je tako dobičkonosen posel.

Starec je z zlato kapo in zlato palico za govornico hrulil na druge, da po svetu razsaja revščina.

Ja očitno vseh tako moti tista zlata kapa pa palica, da bo treba rečt naslednjemu papežu, če jo lahko ukine, ker se vsak spotika obnjo. Kot da bi blo zlata za nahranit ves svet.

Jeebs:
Zadnje tedne življenja so ga okoli vlačili kot neko steklo žival, ki si ne zasluži niti malo spoštovanja. Ne vem, kako lahko rečejo, da je bila taka njegova volja, saj smo lahko videli zadnje dneve, da človek niti ''a'' ni mogel reči. Skratka, dosti žalostno se mi zdi, da ga po eni strani poveličujejo in ne vem kaj še vse, hkrati pa z njim delajo kot s steklo živaljo.

Ne vem na koga tu misliš, da ga je vlačil okoli. Mogoče mediji, ki so ga prikazovali več kot običajno. Verniki na trgu Sv. Petra pa so mu vlivali moči, ga bodrili, molili zanj ... ne vem kje si dobil prispodobo za steklo žival. Kaj misliš, da bi mu bilo ljubše, da ga ne bi prišel nihče niti pogledat in da se verniki ne bi zmenili zanj ???

Večinoma vsi nekaj bentite v prazno, podkovani z informacijami in številkami, ki so prišle iz virov, ki so proti cerkvi. In takih ne manjka. Vsi pravte, da mate vse zakramente - manjka se ljudi, ki so zakramente prejeli in se potem oddaljili od cerkve, ker je to pač kul, da bentiš čez cerkev. Tisti zakramenti so za nekoga, ki pač ne veruje vredni en K, tako, da tud če jih ne omenjate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mercutio ()

cirecire ::

Bil je včeraj članek o tem v Delu.

A to je za tebe kredibilen vir? Daj no prosim te no. To je isti časopis, ki je papeža ob prvem obisku v Sloveniji pričakal z velikim naslovom na prvi strani :"Pan Woytila ne poljubljaj mojega asfalta".
Ko se gre za papeža je celo Al Jazeera veliko bolj kredibilen medij kot Delo.



Kr mata pa Ronald Reagan pa Janezek skupaj je pa sam to, da sta bila goreča nasprotnika komunizma.

Ja, Reagan je bil celo večji nasprotnik komunizma kot papež. Papež je pozival k mirnim spremembam, Reagan pa je z orožjem rušil kumuniste od Čila do Nikaragve.
Zato sem ga pa jaz dal na prvo mesto pred papeža.


Hoditi okoli in pridigati o revščini z zlato palico in zlatim klobukom na glavi se mi zdi ena največjih ironij tega stoletja.

Papež nikoli ne pridiga z zlatim klobukom na glavi....

Saj bi ti človek skoraj verjel, da si iz krščanske družine. Samo si očitno res samo eden izmed tistih levičarskih provokatorjev, ki si izmislijo kako so bili nekoč kristjani sedaj pa so spoznali svojo zmoto in se obrinili na pravo pot.

Luc ::

Aha novinar si je vse skupaj zmislil :D ?


In kaj je zate kredibeln vir ? :\

Eh saj se mi tko ne da več. Na take odzive gorečih vernikov sem že tko vajen. Besedi odprta debata in RKC pač ne gresta skupaj.

In kaj praviš na podatek o upadu vernikov ? Aja tud letopis je izmišljen :D .


In ta podatek je vse kr je treba vedet. Cerkvi so šteti dnevi, vernikov je čedalje manj. In temu lahko rečem Hvala bogu !
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14929851 (27182) JanK
»

Cerkev pritiska na Pahorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8112280 (10559) ABX
»

Ratzinger nov papež! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
665112 (3564) Dr Evil
»

Kdo naj bo novi papež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534538 (3597) mips/cips

Več podobnih tem