» »

Ptičja gripa H10N3 preskočila na človeka

Ptičja gripa H10N3 preskočila na človeka

Slo-Tech - Kitajska Komisija za zdravje (NHC) je sporočila, da so pri 41-letnem moškem iz kraja Džendžjang potrdili prvi primer okužbe z virusom ptičje gripe tipa H10N3. Gre za enega redkejših virusov ptičje gripe, saj so v zadnjih 40 letih zabeležili manj kot 200 primerov okužb živali, večinoma ptic. Za zdaj ni dokazov, da bi se virus lahko širil s človeka na človeka. Sledenje stikom ni pokazalo drugih okuženih. Svetovna zdravstvena organizacija je sicer dejala, da ni znano, kje se je okuženi srečal z virusom

Virusi ptičje gripe so sorazmerno pogosti med pticami, a imajo često zanemarljive vplive nanje. Delijo se na nizko patogene (LPAI) in visoko patogene (HPAI). Precej drugačna pa je situacija, kadar napadejo druge živali ali ljudi. Sami po sebi sicer za ljudi po navadi niso posebej nevarni, problematična pa je zlasti sočasna okužba z običajno gripo in virusi ptičje gripe, saj lahko virusi izmenjujejo genski material. H10N3 sodi med manj nevarne viruse, ki napadajo perjad, zato trenutno okužba enega človeka ne predstavlja večje nevarnosti. Verjetnost za nadaljnje okužbe je nizka, primer pa označujejo kot izoliran in sporadičen. Posamični izbruhi variant ptičje gripe pri ljudeh na Kitajskem niso redkost, saj tam ljudje živijo v tesnem stiku z živalmi. Mimogrede, februarja je na ljudi preskočil tudi virus H5N8, ki je pustošil po perutninskih farmah v Evropi in Aziji. Tedaj je bilo veliko primerov človeških okužb asimptomatičnih.

V Svetovni zdravstveni organizaciji pojasnjujejo, da bodo posamezni primeri okužb s ptičjo gripo stalnica, dokler bodo aktivno krožili v perjadi. Vseeno bodo izvedli dodatne raziskave na H10N3. Sekvencirali bodo gensko zaporedja variante, ki je okužila človeka, nato pa bodo podrobneje preučili mehanizem, kako virus napade celice. Tako bodo ocenili, ali lahko virus postane nevarnejši. Doslej je največ žrtev terjal H5N1, ki je leta 1997 vzel 455 življenj. H5N1 tedaj ni uspel razviti mutacije, ki bi bistveno olajšala širjenje med ljudmi, zato so ga uspeli zajeziti.

Virusi gripe obstajajo v štirih tipih
: A, B, C in D. Ptice največkrat nosijo tip A, ki se deli v več podtipov. Podtipe določamo na podlagi dveh proteinov na površini virusa: hemaglutinina (HA) in nevraminidaze (NA). Poznamo 18 podtipov HA in 11 podtipov NA, ki obstajajo v več medsebojnih kombinacijah (ne pa vseh). Razen podtipov H17N10 in H18N11 lahko vsi ostali virusi okužijo ptice (omenjena pa netopirje). Med ljudmi aktivno krožita le H1N1 in H3N2, posamezni primeri pa so znani tudi za druge podtipe. Proti H1N1 in H3N2 že poznamo cepiva. Skupaj z pričakovanim podtipom gripe B sta vključena v trivalentna (ali štirivalentna) cepiva proti gripi.

124 komentarjev

«
1
2 3

poweroff ::

Zanima me, kako kredibilna je ta novica? Gre namreč za poročilo Kitajske, ki pa ni bilo neodvisno potrjeno (peer reviewed). Ali pa se motim, in je bil primer neodvisno potrjen?
sudo poweroff

c3p0 ::

Here we go again...

saule ::

Kaj naj bi bil point tega članka?

CoolBits ::

Propaganda in ustrahovanje, kot po vseh MSM dandanes.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

feryz ::

Pri osmih milijardah ljudi ima lahko eden tudi ptičjo gripo, zakaj ne?

GrX ::

CoolBits je izjavil:

Propaganda in ustrahovanje, kot po vseh MSM dandanes.

Propaganda česa? Ustrahovanje koga? Česa točno te je strah? Ojoj, kam smo prišli...

jojw ::

GrX je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Propaganda in ustrahovanje, kot po vseh MSM dandanes.

Propaganda česa? Ustrahovanje koga? Česa točno te je strah? Ojoj, kam smo prišli...

Narod je očitno strah. V vsaki malenkosti vidijo strah in paniko. Saj vidiš.

thetech ::

Nevem kako lahko iz preproste novice potegneš propagando in širjenje strahu. Moraš biti malo čez les, da te je strah sploh nevem česa?!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

Horas ::

ne še, bo pa kmalu. saj ste vidli in doživei s tem covidom. blažja gripica. pa se je cel svet ustavu! le zakaj? ah saj bom spet brisan od kake modre ribe al pa vlke kite...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

shadeX ::

blažja gripica.


O kateri nismo vedeli nič (in še sedaj ne veliko več, da bi virus prosto širili - dolgoročni učinki se bodo lahko pokazali čez leta). Tisti, ki se zgovarja na zgodovino, kjer so bile veliko bolj smrtne bolezni, ne ve, da takrat niso imeli resourcov tako kot jih imamo danes, da bi zadeve tako izpeljali. Ni bilo informacijskih sistemov niti hitrega prenosa resourcov iz enega dela sveta na drugi.

In raje kot bi nas zadela še ena kuga ( kot bi se lahko pozneje izkazalo), smo se odločili za preventivo. Ampak je razumljivo, da veliko omejencev tega ne bo razumelo. V nasprotnem primeru (če bi se res izkazalo za veliko bolj smrtonosno bolezen) in preventive ne bi bilo, bi pa spet jokali da se ni naredilo nič.

ah saj bom spet brisan od kake modre ribe al pa vlke kite...


Še sam priznaš kakšne debilne komentarje spuščaš, pa niti to ne ne ustavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Horas ::

ti si misl svoje za tebe so pač moji komentrji debilni, so pa tvoji za mene in še koga drugega.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

GrX ::

Horas je izjavil:

ne še, bo pa kmalu. saj ste vidli in doživei s tem covidom. blažja gripica. pa se je cel svet ustavu! le zakaj? ah saj bom spet brisan od kake modre ribe al pa vlke kite...

A lahko nehaš paničarit. Nič se ne bo zgodilo.

Glede COVID-a ni bilo nič nevzdržnega.. zaprte gostilne pa shoppingi. Ufff, cela štala. Kam smo kot družba prišli, da zapreš sosedovo beznico, pa je folk že ves apatičn. Sam sem bil v zadnjem letu 2x v toplih krajih, brez večjega problema, medtem ko ste nekateri na S-T jokcali. Vse se, da če se hoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

HappyPills ::

Sam res. Da ne omenjamo da mamo že cepivo. Torej v čem panika?

CoolBits ::

Panika je pri vas ko se takoj cepite. Jaz sem imun na ves virus bs.

HappyPills ::

Pa ti si histeričen pod vsako sceno ne mi. Mi smo se cepl in fertik.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

CoolBits ::

Ker vas je strah ja. Jaz bi rad samo pomagal soljudem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Horas ::

HappyPills je izjavil:

Sam res. Da ne omenjamo da mamo že cepivo. Torej v čem panika?


cepivo narejeno v letu dni od samih proizvajalcev, ki cepiv sploh ne proizvajajo!!! a ste lahk tk butasti??? pa naivni???

johnson johnson recimo ima tolk tožb da se vn ne vidijo.

gugl marsikej pove
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

GrX ::

CoolBits je izjavil:

Ker vas je strah ja. Jaz bi rad samo pomagal soljudem.

ROFL, dejansko si ti edini, ki vidi strah v gornjem prispevku.

Horas je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Sam res. Da ne omenjamo da mamo že cepivo. Torej v čem panika?


cepivo narejeno v letu dni od samih proizvajalcev, ki cepiv sploh ne proizvajajo!!! a ste lahk tk butasti??? pa naivni???

johnson johnson recimo ima tolk tožb da se vn ne vidijo.

gugl marsikej pove

Pomiri se, nič konkretnega se ne bo zgodilo, tako cepljenim, kot necepljenim. Bog se vas usmili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

flyby ::

počakajmo na south park, mogoče izvemo kaj se je zgodilo...

kuvanasarma ::

Horas je izjavil:

ti si misl svoje za tebe so pač moji komentrji debilni, so pa tvoji za mene in še koga drugega.



Pri 30ih letih, brez drugih zdravstvenih težav sem zaradi Covid pljučnice pristal na intenzivnem oddelku in 7 dni prejemal 100% kisik.
Predno so me hospitalizirali sme imel saturacijo tudi 75%.
Zdaj sem že skoraj en mesec doma. Še vedno kašljam, imam bolečine ob globokem vdihu, nenormalno se potim, nimam nobene kondicije več, prej sme lahko pretekel 10km brez problema.
Prav tako imam probleme s koncentracijo.

Tko da če si imel srečo in ste se ti in tvoji bližnji izognil hujšim problemom sem samo vesel za vas, ampak po svoji izkušnji res ne moreš sklepov delat.

Cel svet se je pa ustavu ker če bi naenkrat okužil 50% prebivalstva, od katerih samo 0,5% rabi intenzivno nego, bi samo pri nas rabili 5.000 postelj. (imamo oz. smo jih novembra lani imeli pa 270) Američani bi rabili skoraj milijon postelj.
In ko bi se tebi kaj naredilo (recimo prometna nesreča ali pa padeš po stopnicah) te pustimo umret al bomo pustil umret nekoga drugega?
A res nekateri ne vidite dlje od svoje riti?

Me pa res zanima na koga bi se spravljali potem, če bi vse pustili odprto in bi umrlo precej več ljudi (ker nimamo postelj in kadra).

sbawe64 ::

HappyPills je izjavil:

Pa ti si histeričen pod vsako sceno ne mi. Mi smo se cepl in fertik.

Čajček in knjiga ne gre več ?


Horas je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Sam res. Da ne omenjamo da mamo že cepivo. Torej v čem panika?


cepivo narejeno v letu dni od samih proizvajalcev, ki cepiv sploh ne proizvajajo!!! a ste lahk tk butasti??? pa naivni???

johnson johnson recimo ima tolk tožb da se vn ne vidijo.

gugl marsikej pove

Astra, Pfizer in ostali isto.
Sami svetniki.

Od svinjske gripe 2009 še niste ničesar naučiti ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

HappyPills ::

Zdaj je pivo in Jazbina. na dopustu v Italiji :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

z0mbie ::

Ne vem, ce ste opazili, ampak kolicina novih apokalipticnih threadov je precej poskocila, odkar je Musk, s chili omako namesto vazelina, analno zlorabil kriptovalutase. Danes lahko na forumu preberes vse, od alarmantnih inflacijskih threadov, pticjih grip, novih napovedovanj financnih kriz za naslednjih sto let naprej.

Dajmo uporabit forenzicno metodo. Kdo lahko od takih novic profitira... hmmm... le kdo, pa ne da lakomni sociopati, ki frizerkam prodajajo nicvredne stevilke? Naaah, to je zagotovo samo nakljucje :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

wechta ::

"Tell people there is an invisible man in the sky who created the universe, and the vast majority will believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure"
- George Carlin

49106 ::

Propagandni stroj je spet v polnem teku. Zanimivo kako enostavno je danes manipulirati rajo, in to brez kakršnihkoli posledic.


>Zdaj je pivo in Jazbina. na dopustu v Italiji :)

Ja veš da :)) S prstom po zemljevidu 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

HappyPills ::

Mja pa je kr res 8-)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

49106 ::

Mja pa je kr res 8-)



Mhm :))

ajdov2 ::

shadeX je izjavil:

blažja gripica.


O kateri nismo vedeli nič (in še sedaj ne veliko več, da bi virus prosto širili - dolgoročni učinki se bodo lahko pokazali čez leta). Tisti, ki se zgovarja na zgodovino, kjer so bile veliko bolj smrtne bolezni, ne ve, da takrat niso imeli resourcov tako kot jih imamo danes, da bi zadeve tako izpeljali. Ni bilo informacijskih sistemov niti hitrega prenosa resourcov iz enega dela sveta na drugi.

In raje kot bi nas zadela še ena kuga ( kot bi se lahko pozneje izkazalo), smo se odločili za preventivo. Ampak je razumljivo, da veliko omejencev tega ne bo razumelo. V nasprotnem primeru (če bi se res izkazalo za veliko bolj smrtonosno bolezen) in preventive ne bi bilo, bi pa spet jokali da se ni naredilo nič.

ah saj bom spet brisan od kake modre ribe al pa vlke kite...


Še sam priznaš kakšne debilne komentarje spuščaš, pa niti to ne ne ustavi.

Ta izgovor je veljal pomladi 2020. Zdaj pač vemo, da covid za večino ljudi ni nič posebnega, imamo tudi dovolj cepiva za tiste, ki bi se radi cepili... omejitve pa še kar ostajajo.

HappyPills ::

shadeX ::

Ta izgovor je veljal pomladi 2020. Zdaj pač vemo, da covid za večino ljudi ni nič posebnega, imamo tudi dovolj cepiva za tiste, ki bi se radi cepili... omejitve pa še kar ostajajo.


Kar seveda ne drzi. Dolgotrajne posledice covida se bodo se pokazale.

Sicer pa imas zgoraj zgodbo cloveka, ki je bil na intenzivnem. Kolega ki sicer ni bil v bolnici se danes cuti posledice (tezko diha).

Tko da vseeno dvomim da je to le "blazja gripca".

49106 ::

Enako velja za cepljene, torej po tvoje cepivo ni nedolžno.

HappyPills je izjavil:

Jp 8-)
https://ibb.co/5vX58QJ


A si ziher, da nisi spoofal :D A ni bolj kredibilno prilepiti sliko lokalne znamenitosti s pripisom jureflux na papirnatem listku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

ajdov2 ::

shadeX je izjavil:

Ta izgovor je veljal pomladi 2020. Zdaj pač vemo, da covid za večino ljudi ni nič posebnega, imamo tudi dovolj cepiva za tiste, ki bi se radi cepili... omejitve pa še kar ostajajo.


Kar seveda ne drzi. Dolgotrajne posledice covida se bodo se pokazale.

Sicer pa imas zgoraj zgodbo cloveka, ki je bil na intenzivnem. Kolega ki sicer ni bil v bolnici se danes cuti posledice (tezko diha).

Tko da vseeno dvomim da je to le "blazja gripca".

Od 100 30 letnikov s covidom, koliko jih bo pristalo na intenzivnem? Eden? Manj?

Dolgoročno bo več škode zaradi ukrepov.

Poleg tega pa, zdaj se lahko cepi kdor se želi, zakaj potem rabimo omejitve? Mar cepivo ne deluje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajdov2 ()

49106 ::

Oni so zaščiteni, ampak skribi jih za vas oziroma nas. Tudi cigaret vam vzamejo z ust v vaše dobro ali pa alkohol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

ajdov2 ::

49106 je izjavil:

Oni so zaščiteni, ampak skribi jih za vas oziroma nas. Tudi cigaret vam vzamejo z ust v vaše dobro ali pa alkohol.

Takšni ki te maltretirajo za tvoje dobro so najhujši.

shadeX ::

Poleg tega pa, zdaj se lahko cepi kdor se želi, zakaj potem rabimo omejitve?


Jasno je da cepivo deluje dovolj. Jasno je tudi da se Omejitve sprosca pocasi, virus je se vedno tukaj in cepljenih ni se dovolj ljudi da bi popolnoma ublazili epidemijo.

Massacra ::

shadeX je izjavil:

Poleg tega pa, zdaj se lahko cepi kdor se želi, zakaj potem rabimo omejitve?


Jasno je da cepivo deluje dovolj. Jasno je tudi da se Omejitve sprosca pocasi, virus je se vedno tukaj in cepljenih ni se dovolj ljudi da bi popolnoma ublazili epidemijo.


O čem ti to? Kaj ima to veze s primerom ptičje gripe?

ajdov2 ::

shadeX je izjavil:

Poleg tega pa, zdaj se lahko cepi kdor se želi, zakaj potem rabimo omejitve?


Jasno je da cepivo deluje dovolj. Jasno je tudi da se Omejitve sprosca pocasi, virus je se vedno tukaj in cepljenih ni se dovolj ljudi da bi popolnoma ublazili epidemijo.

Omejitve imamo zato, da ne pride do razpada zdravstvenega sistema. To je uradni razlog.

Tudi če bi zdaj odpravili vse omejitve, ne pridemo na 1000+ hospitalizranih kot smo imeli konec jeseni/zime 2020/21.

Zakaj torej omejitve?

gddr85 ::

49106 je izjavil:

Enako velja za cepljene, torej po tvoje cepivo ni nedolžno.

HappyPills je izjavil:

Jp 8-)
https://ibb.co/5vX58QJ


A si ziher, da nisi spoofal :D A ni bolj kredibilno prilepiti sliko lokalne znamenitosti s pripisom jureflux na papirnatem listku?

mogoče je imobilliare izjema, business trip al bo pa rekel, da je max 60km oddaljen od IT in se bo čez prešvercal :P

Mato989 ::

kuvanasarma je izjavil:

Horas je izjavil:

ti si misl svoje za tebe so pač moji komentrji debilni, so pa tvoji za mene in še koga drugega.



Pri 30ih letih, brez drugih zdravstvenih težav sem zaradi Covid pljučnice pristal na intenzivnem oddelku in 7 dni prejemal 100% kisik.
Predno so me hospitalizirali sme imel saturacijo tudi 75%.
Zdaj sem že skoraj en mesec doma. Še vedno kašljam, imam bolečine ob globokem vdihu, nenormalno se potim, nimam nobene kondicije več, prej sme lahko pretekel 10km brez problema.
Prav tako imam probleme s koncentracijo.


Tko da če si imel srečo in ste se ti in tvoji bližnji izognil hujšim problemom sem samo vesel za vas, ampak po svoji izkušnji res ne moreš sklepov delat.

Cel svet se je pa ustavu ker če bi naenkrat okužil 50% prebivalstva, od katerih samo 0,5% rabi intenzivno nego, bi samo pri nas rabili 5.000 postelj. (imamo oz. smo jih novembra lani imeli pa 270) Američani bi rabili skoraj milijon postelj.
In ko bi se tebi kaj naredilo (recimo prometna nesreča ali pa padeš po stopnicah) te pustimo umret al bomo pustil umret nekoga drugega?
A res nekateri ne vidite dlje od svoje riti?

Me pa res zanima na koga bi se spravljali potem, če bi vse pustili odprto in bi umrlo precej več ljudi (ker nimamo postelj in kadra).



A ni zanimivo kako v istem prispevku govoriš kako po svoji izkušnji ne morš sklepov delat, hkrati pa ravno po svoji izkušnji narediš sklep?

Kaj pa če si samo ti čisto preveč švoh, pa se je zdaj končno prikazalo... a si se tako sekiral za one z zanič imunskim ki so vsako leto se pred gripo skrivali? Zakaj se takrat vsako leto nisi zabarikadiral?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

HappyPills ::

49106 je izjavil:

Enako velja za cepljene, torej po tvoje cepivo ni nedolžno.

HappyPills je izjavil:

Jp 8-)
https://ibb.co/5vX58QJ


A si ziher, da nisi spoofal :D A ni bolj kredibilno prilepiti sliko lokalne znamenitosti s pripisom jureflux na papirnatem listku?


Je sam ne iz pojstle. Ti pošlem danes :)

digitalcek ::

shadeX je izjavil:


Jasno je tudi da se Omejitve sprosca pocasi, virus je se vedno tukaj in cepljenih ni se dovolj ljudi da bi popolnoma ublazili epidemijo.


Jasno je tudi, da ravnokar nekateri intenzivno razmišljajo, če bi v oktobru in kasneje čez zimo do maja 2022, "uvalili" še dva, ali tri seve, s katerimi bi zatrli ljudi do naslednjega poletja. In spet pokasirali.

Jasno je, da nekatere evropske (fašistične vlade) skozi "ukrepe" in reakcije državljanov na te ukrepe, analizirajo, do kam lahko gredo pri stiskanju svojih državljanov, do kam pri kratenju osnovnih človekovih pravic, pa tudi, kakšno je razpoloženje (sicer popolnoma razdeljenih) ljudi, volilcev.
Testirajo, ali se bo ljudem dokončno odpeljalo in če se jim sploh bo.

Končno tudi vsi na "nižih nivojih", ki dobivajo mesečno 3000 ali 5000 evrov korona dodatka, molijo,
- da bi tako stanje trajalo in trajalo
- da bi trajalo poletje (čas dopustov) največ dva meseca, raje pa manj
- da bi se dodatki delili najmanj deset mesecev in to še najmanj 10 let (pohlep).

Skratka, gripe, take in drugačne, so zelo dobrodošle! Če jih znamo pravilno promovirati. In izkoristiti...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zmaugy ()

z0mbie ::

ajdov2 je izjavil:


Ta izgovor je veljal pomladi 2020. Zdaj pač vemo, da covid za večino ljudi ni nič posebnega, imamo tudi dovolj cepiva za tiste, ki bi se radi cepili... omejitve pa še kar ostajajo.


Jah naslednjic pa pojdi na volitve in poskrbi, da bo SDS procentualno dobil manj - ergo prikazi se in voli kogarkoli drugega. Kaj zdaj jokas? Najvecje jokice glede omejitev so ravno tisti, ki niso sli volit. Naj vam bo sola.

digitalcek je izjavil:

Jasno je tudi, da ravnokar nekateri intenzivno razmišljajo, če bi v oktobru in kasneje čez zimo do maja 2022, "uvalili" še dva, ali tri seve, s katerimi bi zatrli ljudi do naslednjega poletja. In spet pokasirali.


Tatu je vedno strah, da ga bojo okradli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

z0mbie ::

ajdov2 je izjavil:

Poleg tega pa, zdaj se lahko cepi kdor se želi, zakaj potem rabimo omejitve? Mar cepivo ne deluje?


Prevec ljudi se ne cepi in tole je vredu nacin, da se antivaxerske kretene (ki se dejansko samo bolijo igle) preprica, da se grejo cepit. Bil cepljen vceraj, Pfizer :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

stara mama ::

Pa kje vi dobite pfizer, če še ob vpoklicu kar posiljujejo z astro ...

digitalcek ::

z0mbie je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

Poleg tega pa, zdaj se lahko cepi kdor se želi, zakaj potem rabimo omejitve? Mar cepivo ne deluje?


Prevec ljudi se ne cepi in tole je vredu nacin, da se antivaxerske kretene (ki se dejansko samo bolijo igle) preprica, da se grejo cepit. Bil cepljen vceraj, Pfizer :)


Lahko je tebi, ker si že zoombi.

Tebe lahko še 30-krat cepijo za 15 različnih virusov, pa boš zaradi posledic cepljenj najbrž le čisto malo bolj zoombi, ko že si.

Mi, nezumbiji, pa NE ŽELIMO zaradi cepljenja niti slučajno postati zoombiji...

Horas ::

z0mbie je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

Poleg tega pa, zdaj se lahko cepi kdor se želi, zakaj potem rabimo omejitve? Mar cepivo ne deluje?


Prevec ljudi se ne cepi in tole je vredu nacin, da se antivaxerske kretene (ki se dejansko samo bolijo igle) preprica, da se grejo cepit. Bil cepljen vceraj, Pfizer :)


prvo žališ druge s kreteni, nato se pa še hvališ da si tudi sam še večji kreten :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

vnetidebater ::

ajdov2 je izjavil:


Ta izgovor je veljal pomladi 2020. Zdaj pač vemo, da covid za večino ljudi ni nič posebnega, imamo tudi dovolj cepiva za tiste, ki bi se radi cepili... omejitve pa še kar ostajajo.


enostavno zato ker cepiva ni dovolj za vse in je cilj zaščititi najprej hudo ogrožene skupine ljudi, nato gospodarstvo in nazadnje še otroke.

digitalcek je izjavil:


Skratka, gripe, take in drugačne, so zelo dobrodošle! Če jih znamo pravilno promovirati. In izkoristiti...



prav, napisal si nekaj neumnosti, pregnal 5 minut lastnega dolgčasa, zdaj pa nehaj težit.

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Problem ptičje gripe je, da je osel že šel enkrat na led točno na isto foro ... najebale so pa na koncu kokoši.

vnetidebater ::

digitalcek je izjavil:


Mi, nezumbiji, pa NE ŽELIMO zaradi cepljenja niti slučajno postati zoombiji...


zato kot zombi to nonstop kričiš?
Smo dojeli. Ne razumemo pa zakaj dafuq hočeš lastno prepričanje zlivati še na druge in nekoga prepričat da naj se ne cepi.
Taki zdolgočaseni forumaši so edini razlog da antivaxerji sploh obstajajo.

poweroff je izjavil:

Zanima me, kako kredibilna je ta novica? Gre namreč za poročilo Kitajske, ki pa ni bilo neodvisno potrjeno (peer reviewed). Ali pa se motim, in je bil primer neodvisno potrjen?


Najbrž je 99% kredibilna.
Takšni prenosi se seveda lahko zgodijo. NIč posebnega. Največji problem je nevarnost da ta virus v človeku mutira preden ga človeški imunski sistem uniči in potem se začne brutalna epidemija ki hudo škodi gospodarstvu. Če ga imunski sistem dovolj hitro ubije.....pa je kot da se ni nič zgodilo in prenosa na drugega človeka ni.

ajdov2 je izjavil:


Ta izgovor je veljal pomladi 2020. Zdaj pač vemo, da covid za večino ljudi ni nič posebnega


Ne, v tem času so se zdravniki naučili odzvati na ta virus, kupilo se je velike zaloge kompresorjev tako da so bolnice bolje pripravljene, cepiva pa so povzročila izreden upad obolelih. Življenje se vrača na stara pota.



Takšno pisanje je izredno neumno. Direktna primerjava je lahko naprimer s klopi.... klopi so božjastno nevarni. Najbrž najbolj nevaren insekt v Evropi. A zato ker ti še nisi fasal klopnega meningitisa, dobil pa si 1 klopa v življenju ki te pač ni okužil boš trdil da ta ne obstaja in gre dejansko za navaden prehlad? Boš rekel da je cepljenje proti meningitisu nesmiselno?

Dajmo se zresniti no.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dokazi o bioterorizmu (prašičja gripa) (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Loža
161578212 (48762) softić

Najprej ptičja nato prašičja kaj bo naslednje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17715357 (3223) Tr0n
»

Odkrita ranljivost smrtonosnega virusa Ebole

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
346401 (4960) gzibret
»

Ptičja gripa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12512665 (8740) Tear_DR0P
»

Ptičja gripa v Mariboru (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19314469 (10100) BluPhenix

Več podobnih tem