» »

Gospodinjski aparati Gorenje, mnenja

Gospodinjski aparati Gorenje, mnenja

1 2
3
»

starfotr ::

Nekaj časa sem imel pomivalca Gorenje made in Germany. Ne vem ali so pri nas gravirali gor to oznako porekla ali so res nemci delali za nas.

korenje3 je izjavil:

puginho je izjavil:

Ne rabiš bit zadovoljen, moj point je da Gorenje ne odstopa bistveno po kvaliteti od ostalih. V nekem cenovnem rangu ne more bit en proizvajalec superioren napram drugim ker to ni možno.


Itak da ne odstopa, prav zaradi tega, ker je proizvodnja mešana.

isto kot izpred leti folk jokca kako je petrol zanič in da je omv boljši... pol pa pridejo slike na plano kako petrol polni omv bencinske servise.

gre se čist za subjektivno nergačenje in škodoželjnosti.


Nobenih slik ni. OMV kupuje gorivo pri Petrolu, ker se jim ne izplača drugače. Sedaj je pa to Mol Ina, tako da se zna zgodit da bodo kaj spremenili svoje poti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

Slopek ::

@korenje. Kakšne slike bi ti potreboval? Zakaj bi lagal? Sem ti opisal delovanje? Lahko jo pa odkupiš, ti jo dam poceni, pa se lahko sam prepričaš. Ima na obeh straneh povezani kuhališči. Top!

darkolord ::

Lahko napišeš model?

Slopek ::

darkolord je izjavil:

Lahko napišeš model?

Bom poiskal. Sem se pa nehote zlagal, da ima dve povezani kuhališči. Ima eno, na levi strani. Za model, pa moram malo pobrskati po papirjih, ker na njej ni te oznake.

korenje3 ::

Slopek je izjavil:

@korenje. Kakšne slike bi ti potreboval? Zakaj bi lagal? Sem ti opisal delovanje? Lahko jo pa odkupiš, ti jo dam poceni, pa se lahko sam prepričaš. Ima na obeh straneh povezani kuhališči. Top!


sej pravim. kot da bi kupil avto z ročnim menjalnikom, potem pa jokcal zakaj ne prestavlja samodejno.
nima nobene veze s kakovostjo.

Slopek je izjavil:

puginho je izjavil:

Jap, obstajata dve vrsti indukcije, zvezna in pulzna, samo je problem da to malo kdo ve ali kjerkoli piše, dokler ne priklopiš. Rešitev za tebe je posoda z debelim dnom, v tem primeru pulzno delovanje ne vpliva na vretje.

Ne vem kakšno delovanje je to, ampak ne gre za najcenejšo ploščo. Posod pa itak ne mislim menjat, saj pravim, da je tudi moč veliko manjša kot pri prejšnji plati. Prej čebulo pražimo na 5-6, zdaj na 8. Pa nima konstantnega delovanja in to me blazno moti. Jbg smo si razlicni
Rešitev zame je ta, da ploščo menjam, hehe. To pa dobi stari ata, ki si itak samo kaj pogreje, skuha kavo,...


Gorenjeve cenejše plošče imajo konstantno delovanje nad 5. stopnjo. Do 5. stopnje pa prekinja. Če hočeš da deluje z manjšo močjo konstantno na manjših stopnjah moraš plačat več in kupit dražjo.

Sam tako kot prej, nima to nobene veze s kakovostjo. Če je plošča 2,7kW bo dala do 2,7kW moči. Odstopki so do 5%.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

darkolord ::

Slopek je izjavil:

darkolord je izjavil:

Lahko napišeš model?

Bom poiskal. Sem se pa nehote zlagal, da ima dve povezani kuhališči. Ima eno, na levi strani. Za model, pa moram malo pobrskati po papirjih, ker na njej ni te oznake.
Model me zanima, ker je naša Gorenje je bila v tem cenovnem rangu, na levi strani ima eno povezano kuhališče, in je res odlična.

Moč je huda (kot bi pričakoval od indukcije), upravljanje je izredno enostavno in natančno (19 stopenj nastavitve, na 5.5 recimo držiš na meji vretja) etc. Recimo 9/10, če crkne, bi takoj še eno tako kupil.

Se je pa enkrat zgodilo vmes, da je začela delati švoh. Vse je izgledalo OK, samo grelo je tako počasi kot stare steklokeramične plate. Izklop in vklop varovalke je pomagal.

GupeM ::

korenje3 je izjavil:


Gorenjeve cenejše plošče imajo konstantno delovanje nad 5. stopnjo. Do 5. stopnje pa prekinja. Če hočeš da deluje z manjšo močjo konstantno na manjših stopnjah moraš plačat več in kupit dražjo.

Sam tako kot prej, nima to nobene veze s kakovostjo. Če je plošča 2,7kW bo dala do 2,7kW moči. Odstopki so do 5%.

Pred kratkim sem se selil in sem dobil gorenje indukcijsko ploščo. Zjutraj kuham kavo v kafetieri in moram nastaviti moč na 8 od 10, da jo vsaj približno v normalnem času skuham. Moram pa še preverit do kdaj dela pulzno in kdaj začne zvezno.

V prejšnjem stanovanju sem imel pa samo steklokeramično, zato sem kupil gorenje kampersko indukcijo. Ta je bila pa super. Pulzno je delovala na 1 in 2, od tri naprej je delovala zvezno. Zjutraj sem kavo skuhal na moči 3 od 8.

cedisunos ::

Ne bi se preveč ukvarjal z znamko, ker so vsi aparati ena in isto sranje. Ko greš na nivo Miele se pozna razlika v robustnosti(tudi v ceni), dokler pa se tava med zadevami enakega cenovnega ranga, je vse skupaj ena in isto sranje.

Sploh se pa ne bi ukvarjal z indukcijo. Če te zanima karkoli gurmanskega, boš kupil analogno, plinski štedilnik (če že hočeš vreti vodo, imaš tudi kombinirano), vse ostalo je pa ena in isto sranje, kjer je razlika med firmami samo v tovarniških napakah (electrolux, indukcija + plin, crknil indukcijski del, serviser samo prišel in zamenjal z novo, se niti prerekat ni bilo treba), kjer pa je spet nekaj tako preprostega kot je plinski štedilnik, cela zmaga. Tudi, ko indukcija crkne, bo plin še vedno delal b.p. in ta ne crkne. Nikoli. Pri starših imajo v drugi kuhinji (ne sprašujte...) še vedno 40 let star štedilnik, ki deluje brez problema.

Pa čim manj feature creepa, tipičen primer je pralni stroj, 30 različnih programov, kdo od vas je dejansko uporabil več kot dva? Boh ne daj, da notri tlačiš še kakšen wifi, čim dlje od "smart" devicov, spet še en parameter več, da kaj ne dela, dodana vrednost nikakršna. Imam klimo na remote control, uporabil 1x za foro, ni potrebe, če znaš uporabljat klimo (ves čas vklopljena na konstantni temperaturi).

Enako pečka, spet 10 raznih programov, uporabljaš vedno 2-3 (žar zgoraj, klasično gretje, ventilator) + piroliza, če jo imaš.

Več nepotrebnega sranja kot imaš na napravah, prej bojo šle k vragu. Edini dejansko pomembni parameter je 5 letna garancija (s tem, da je za pazit, nekatere firme dajo 3, če se registriraš pri njih, jih dobiš 5). Pa niti ne toliko zaradi garancije same, ampak ker ti v tem primeru proizvajalec daje lastno prepričanje v izdelek, da bo zdržal.

Skratka, ti je Gorenje padel v uč? Kupi in nehaj razmišljati, tudi, če se boš zajebal, se boš za tako malo, da je čisto vseeno. Kuhinjske naprave se kupuje samo na podlagi garancije in cene, edina pomembna parametera.

(seveda pa ne boš šel kupiti neumnosti kot je npr. el. grelec pod steklom)

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Se je kvaliteta pralnih strojev med 500 do 700 EUR kaj izboljšala? Po pripovedovanju babice je bil Gorenje včasih zelo kvaliteten.

starfotr ::

Že vsaj 25 let ni več aparatov, ki bi delali dolgo časa.

Kakovostne znamke, kot je Miele im podobni so pa za rajo predragi. Raje gledajo vox, beko itd.

Ganon ::

starfotr je izjavil:

Kakovostne znamke, kot je Miele


Dobra. :))

jocoj ::

starfotr je izjavil:

Že vsaj 25 let ni več aparatov, ki bi delali dolgo časa.

Kakovostne znamke, kot je Miele im podobni so pa za rajo predragi. Raje gledajo vox, beko itd.

Jaz imam Gorenje hladilnik, pečico in pralni stroj vse staro 20 let in se enkrat ni pokvarilo.
Hčerki smo lansko leto opremili stanovanje. Bojler Gorenje 2x servisiran in še vedno tuli, indukcija Gorenje šel nek senzor, pralni stroj Gorenje čudno ropota in bo treba poklicati servis. Noben od teh izdelkov ni izdelan v Sloveniji. Saj pridejo njihovi serviserji, samo čakalna doba je 2-3 tedne. Pa še to pride možakar, ki je v penziji, saj novih ne dobijo.

korenje3 ::

GupeM je izjavil:

korenje3 je izjavil:


Gorenjeve cenejše plošče imajo konstantno delovanje nad 5. stopnjo. Do 5. stopnje pa prekinja. Če hočeš da deluje z manjšo močjo konstantno na manjših stopnjah moraš plačat več in kupit dražjo.

Sam tako kot prej, nima to nobene veze s kakovostjo. Če je plošča 2,7kW bo dala do 2,7kW moči. Odstopki so do 5%.

Pred kratkim sem se selil in sem dobil gorenje indukcijsko ploščo. Zjutraj kuham kavo v kafetieri in moram nastaviti moč na 8 od 10, da jo vsaj približno v normalnem času skuham. Moram pa še preverit do kdaj dela pulzno in kdaj začne zvezno.

V prejšnjem stanovanju sem imel pa samo steklokeramično, zato sem kupil gorenje kampersko indukcijo. Ta je bila pa super. Pulzno je delovala na 1 in 2, od tri naprej je delovala zvezno. Zjutraj sem kavo skuhal na moči 3 od 8.


pri indukciji moraš pazit, da imaš prvo posodo za indukcijo (z odebeljenim dnom) in pa da posoda pokrije celo ploščo. Če pokriješ 50% površine plošče bo ta oddala 50% energije. Posoda je lahko večja kot kuhališče, ne sme bit pa manjša... ker potem bodo pač nižji izkoristki.

k4vz0024 je izjavil:

Se je kvaliteta pralnih strojev med 500 do 700 EUR kaj izboljšala? Po pripovedovanju babice je bil Gorenje včasih zelo kvaliteten.


pri meni vsi gorenjevi aparati še zmeraj delajo po 8 letih.
edino kar me moti je pač design.
- napa kaplja olje, ker pač konstrukterji niso naredil rezervoarja kamor bi iz filtra odtekalo olje.
- pralni stroj pušča vodo - vrata ne tesnijo dobro
- sušilni stroj prav tako ne tesni dobro in piha prah skozi vrata vsevprek.

ostalo je vse ok in dela brez problemov, vključno s pečico, pomivalnim strojem in hladilnikom.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

fujtajksel ::

korenje3 je izjavil:


fujtajksel je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Servis je ravno od gorenja najboljši, ker je za vsakim vogalom. Prav tako ni nobenih problemov z rezervnimi deli.


Ravno sem opozarjal, da si glede Gorenjevega servisa ne smeš delat preveč iluzij glede na morebitne dobre izkušnje izpred xx let.
To da pokličeš zaradi garancijske napake in da ti rečejo da te bo serviser za ogled kontaktiral čez 2-3 tedne se meni ne zdi kandidat za najboljši servis, prej britje norcev iz kupcev.
https://www.rtvslo.si/slovenija/na-popr...


pa jade. pri men je bil naslednji dan. se zmeniš za uro in pride. to je to. pa ne pred 10 leti.


Sori ampak to ni to. Lahko vidiš spodaj link da so zaradi čakalnih vrst na pregled prišli že v cajtng, tako da zelo očitno nisem bil osamljen primer. Seveda dopuščam možnost da ni vedno tako, ampak prvi neodvisni serviser ki sem ga poklical takrat ni imel neke čakalne vrste.

klekej ::

Iščem en poceni hladilnik. Pogoji: srebrna barva in 5 let garancije. Ogleda imam tale model Gorenja, pa me malo stiska, ker berem, da je dosti problemov z njimi. Vzet kaj drugega?

https://www.harveynorman.si/prostostoje...

mtosev ::

Mi imamo gorenje hladilnik od leta 2004 in dela super. 20 let ni slabo. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

d4vid ::

mtosev je izjavil:

Mi imamo gorenje hladilnik od leta 2004 in dela super. 20 let ni slabo. :D


Jaz sem lani ven vrgel hladilnik, na katerem je pisalo Titovo Velenje. Zaštekal termostat, namesto hladilnik je bil bolj zamrzovalna skrinja. Torej 40+ let. Ampak takrat niso delali tako kot sedaj, ko imamo vso možno tehnologijo pa nevem kaj vse. Sedaj si lahko vesel, če zdrži celo garancijo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

klekej ::

A lahko prosim pozabimo na Jugo in se osredotočimo na današnje proizvode in morda celo podamo kakšno alternativo?

fikus_ ::

Klekej, preveri dostopnost servisa v tvoji blizini.

Sicer pa vsak hvali svojega konja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

klekej je izjavil:

A lahko prosim pozabimo na Jugo in se osredotočimo na današnje proizvode in morda celo podamo kakšno alternativo?

Težko boš našel koga, ki ima 30 let star hladilnik iz leta 2022. Po moje. Lahko pa da se motim. Pri vseh čudakih tu, ni nemogoče, da imamo tudi koga takega tu.

hazlhof ::

Kateri uradni servis je v zadnjem času dober, nekako hitro dosegljiv v okolici Lj, Kr...? Zanima me za katero znamko, torej recimo Gorenje, AEG, Bosch...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aparati? Jah Bosch, Miele, Gorenje, AEG,... zbiraj miško

Oddelek: Loža
427637 (6050) starfotr
»

Nakup gospodinjskih aparatov - Bosch, Electrolux, Gorenje

Oddelek: Loža
285461 (4004) Robert
»

Nakup bele tehnike

Oddelek: Loža
4411916 (10875) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930299 (24821) anjabebler
»

Bosch najslabši gospodinjski aparati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8323388 (20484) Nummy

Več podobnih tem