» »

Kateri pomivalni stroj?

Kateri pomivalni stroj?

1 2
3
4

buttcrack ::

Če se ne motim precej ljudi kupuje v sparu splendid tablete, največjo embalažo, tudi sam. Sol pa sipam še vedno not, ne maram lučke :)

z3ro ::

Meni je pa bolj všeč gel, konkretno Somat (tisti "dvokomponentni"). Ko je akcija je ~12€ pakiranje 2 x 990ml. Pri tabletah ima dosti ljudi probleme, da se ne raztopijo čisto in znajo zamašit odtok.

profii ::

Jaz sem zaenkrat na finish tabletah in občasno finish gelu, menjam enkrat eno, drugič drugo. Naslednjo rundo grem na jar tablete. Kupujem na mimovrste v kakšni akciji. Sicer so se mi že skoraj vsi kozarci obelili, baje da zaradi premočnega detergenta.
Včasih dam tudi nekaj kapljic gela v stroj ob predpranju.

darkolord ::

Sicer so se mi že skoraj vsi kozarci obelili, baje da zaradi premočnega detergenta.
A uporabljaš rinse aid (sredstvo za izpiranje)?

profii ::

darkolord je izjavil:

Sicer so se mi že skoraj vsi kozarci obelili, baje da zaradi premočnega detergenta.
A uporabljaš rinse aid (sredstvo za izpiranje)?


Ja, uporabljam, lidlovega. Ko ga zmanjka (kmalu) grem na finish. imam ga na srednji stopnji +-1. Razlik nisem opazil. Imaš kaj izkušenj / priporočil glede tega?

BCSman ::

Kdo s kakimi novimi izkušnjami na področju cenejših pomivalni strojev ranga 300-500eur?
(samostoječi, z možnostjo odstranitve vrhnje plošče)

Gledam najcenejšega gorenjevega za 319eur:
https://www.merkur.si/pomivalni-stroj-g...

Navadna košara za pribor, display tudi spredaj, posoda iz nerjavečega jekla za razliko od Boscheve plastike, 5 let garancije, ki naj bi bila pri gorenju boljša kot pri ostalih (odzivnost serviserjev..)

Kaj menite za nezahtevnega uporabnika je ok, ali raje kaj dražjega?

LeXani ::

Črni petek bo, je kej pametnega v akciji? 60cm,vgradni okrog 300€
Čas prve prijave 04.11.2005

darkolord ::

BCSman je izjavil:

Kdo s kakimi novimi izkušnjami na področju cenejših pomivalni strojev ranga 300-500eur?
(samostoječi, z možnostjo odstranitve vrhnje plošče)

Gledam najcenejšega gorenjevega za 319eur:
https://www.merkur.si/pomivalni-stroj-g...

Navadna košara za pribor, display tudi spredaj, posoda iz nerjavečega jekla za razliko od Boscheve plastike, 5 let garancije, ki naj bi bila pri gorenju boljša kot pri ostalih (odzivnost serviserjev..)

Kaj menite za nezahtevnega uporabnika je ok, ali raje kaj dražjega?
Ta je direkt kitajski. Verjetno opere OK, ne bo pa nobenega presežka.

V tvojem rangu dobiš še GS671C60W na Gorenjevi platformi DW30.1 (srednji razred), ta pa je mislim da še vedno made in Slovenia in nima nič skupenga s tistim zgoraj. Več prostora, inverter (precej tišji), boljša kvaliteta, bolj učinkovit, višja (max) temperatura, avtomatsko odpiranje vrat za sušenje ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

BCSman ::

Nima košare za pribor ampak polico na vrhu. Zaželena je košara...

6bt9hmDwY ::

Če ne dobiš zraven, morda tam namigneš, naj ti kaj podarijo za praznike, če že cel kubik odpelješ, sicer dokupiš nekaj generičnega, ni drago. Jaz sem jih nekaj vzel, pa talam po žlahti in znancih, če ravno vidim, da kdo rabi.

BCSman ::

Tu je najcenejši za 465eur: GS671C60W Gorenje

Pol vzamem kar tega če spada med bestbuy.
Upam da se da normalno odstranit pokrov za pod pult, ter da tudi preko te spletne trgovine velja 5 letna garancije, ker nikjer ne piše..
Košaro pa bom nekje kako generično poiskal.

NejcSSD ::

BCSman je izjavil:

Nima košare za pribor ampak polico na vrhu. Zaželena je košara...

Moj je dobil poleg košaro, polico na vrhu pa lahko odstranim. Imaš možnost eno ali drugo
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

BCSman ::

Hmm kaj naj bi pomenilo to samodejno odpiranje vrat po končanem pranju?
Ker vrata od pomivalnega stroja morajo nujno biti zaprta, drugače se ne da odpreti vrat od kuhinje, ker je pomivalni stroj tik za njimi. Se da sklopit to funkcijo? :))

6bt9hmDwY ::

BCSman je izjavil:

Se da sklopit to funkcijo? :))

Ja, funkcijo odpiranja vrat po pomivanju se da izklopiti s pritiskom na gumb.

darkolord ::

Odpre se sicer samo za nekaj cm, toliko, da lahko vroč zrak gre ven.

BCSman ::

V sosednji temi je nekdo grajal DW30.1 da slabo opere..
Trenutno je tudi BOSCH SMS4HVI33E (Serija 4) v Merkurju v akciji za 476EUR, vendar na Boschevi spletni strani vidim: "Notranjost iz nerjavečega jekla/Polinox"

Torej tudi serija 4 ima kad iz kombinacije inoxa in plastike??? Ali je ta Polinox kaj drugega mišljeno in ne kad. Torej se lahko pričakuje enake probleme s puščanjem pri najcenejši seriji 2 kot pri 4ki? Serija 6 je pa izrazito dražja, tako da odpade.

Likalnik ::

mogoče kdo lahko pomaga....uglavnem montiral sem vgradni pomivalni stroj....na katerega sem pritrdil kuhinjsko stranico. Težava je...ni ni težave ampak, če se da to kako nastaviti je super....vrata stroja, ko jih odprem ne stojijo sama gor, če so priprta je v redu...takoj, ko jih za par centimetrov odprem padajo počasi dol.....ampak vseeno s tako hitrostjo, da jih ne morem spustiti, ker bi prehitro padla dol...jih moram z roko zadrževati.
Sedaj me pa zanima, če se da kje v stroju kaj nastavit oziroma zategnit, da se vrata bolj na trdo odprejo in posledično stojijo sama gor.

Očitno je kuhinjska fronta pretežka za ta stroj oziroma za vzmeti katere ima stroj na vratih

stroj je Candy

https://www.mimovrste.com/vgradni-pomiv...

Invictus ::

A brez fronte je pa v redu? Pol je edino, da narediš lažjo fronto :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lanka ::

Tudi pri našem Candy-u ista zgodba.Dokler je bil še v garanciji je prišel serviser, ki la je povedal da je problem v materialu, zdaj ga imamo brez stranice, lažjo ne vem kje bi dobila.

Likalnik ::

ja brez fronte je v redu....ne morem narediti lažje fronte, ker potem ne bo več ista kot ostali del kuhinje.

@Lanka, je serviser kaj naredil, popravil oziroma, ko je serviser odšel je bilo kaj bolje ali ne?

starfotr ::

Pred 30 leti ni bilo teh težav. So vgradili močne fedre. Sedaj pa šparajo povsod in skrbijo za tvojo kondicijo, da malo kvihtaš. Nimaš kaj naredit tako je to.

J.McLane ::

Lahko narediš, ne kupiš Candy.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

koyotee ::

Bosch nima teh problemov.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mpu2Q7 ::

se ne da napet vzmeti s kakšnim šravfom spodaj ali ob strani?

darkolord ::

Vzmet se skoraj sigurno da nastaviti. Preveri, če nimaš kar takole (tole je za en drug model Candy):

Invictus ::

koyotee je izjavil:

Bosch nima teh problemov.

Ne, res ne :)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MicuMacu ::

Ziher se da tole nastavljat... Lahko da se da tudi samo vzmet vrtet, da se jo bolj zategne oz. pozicionira višje... Malo poglej na YT...

edi123 ::

Gorenje ima samocistilni program in dodas lahko neko cistilo.
Ali je to to?
https://www.mimovrste.com/nega-pomivaln...

Do vlijes tam namesto tablete?

starfotr ::

Tole nič ne vlivaš. In ne vem, kakšen je to program.

Vse kar moraš narediti je, da upoštevaš navodila na embalaži od čistila. Stroj pa nastaviš na program z najvišjo temperaturo.

edi123 ::

Pise da lahko nalijes detergent za pomivanje posode ne pise pa kam...

shark_nm ::

Jaz bom dal notri gostinski Winterhalter. Posoda oprana v 5ih minutah, voda segreta v 15 minutah in spustiš ven. Teh hišnih drkalic imam dovolj.

barakus ::

Pozdravljeni,

Mene pa zanima kako vem kateri Gorenje stroji so izdelani v Sloveniji oz. so platforma DW30.1 ali DW30.2 kakor ste pisali v tej temi?

delavec44 ::

barakus je izjavil:

Pozdravljeni,

Mene pa zanima kako vem kateri Gorenje stroji so izdelani v Sloveniji oz. so platforma DW30.1 ali DW30.2 kakor ste pisali v tej temi?


Če ti kaj koristi, sem pogledal kaj piše na letošnjem GS673C60W in je narejen v SLO.

barakus ::

Žal iščem vgradnega...

starfotr ::

Vzemi bosch 6 in to je to.

koyotee ::

Jaz tudi pri pomivalnem ne bi gledal drugega kot bosch.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

barakus ::

Bosch imamo sedaj pa nismo zadovoljni s servisom. Bi poskusili Gorenje...

delavec44 ::

Jaz sem tudi gledal Bosh pa me je odvrnilo, da dajejo notri plastične kadi. Moraš kar drago serijo vzeti, da dobiš kovinsko kot pri Gorenju, ki je cenejši.

igor0203 ::

4 leta star Beko je crknil, ven meče varovalko čim ga priklopim na elektriko.
Sedaj iščem nekaj novega do cca 600-700eur, nekako v ožjem izboru so sledeči:

Gorenje GV693C60UV
Gorenje GV673C61
Bosch SMV6ECX69E

Ali bi raje priporočali kaj drugega?

delavec44 ::

Kaj nima Beko 5 let garancije?

Scorpy84 ::

igor0203 je izjavil:

4 leta star Beko je crknil, ven meče varovalko čim ga priklopim na elektriko.
Sedaj iščem nekaj novega do cca 600-700eur, nekako v ožjem izboru so sledeči:

Gorenje GV693C60UV
Gorenje GV673C61
Bosch SMV6ECX69E

Ali bi raje priporočali kaj drugega?


Lahko, da ti samo kaksna cev spusca, ali ne tesni pri objemki. Razdri pa poglej cevi, lahko te sam par evrov stane menjava. Ponavadi je tako, ko ti mece varovalko.

igor0203 ::

delavec44 je izjavil:

Kaj nima Beko 5 let garancije?

2+3 leta jamstva, če registriraš... Ampak mi smo na žalost to takrat spregledali ob selitvi.

igor0203 je izjavil:


Lahko, da ti samo kaksna cev spusca, ali ne tesni pri objemki. Razdri pa poglej cevi, lahko te sam par evrov stane menjava. Ponavadi je tako, ko ti mece varovalko.

Sem že gledal če je kje kaka luža pa nisem nič videl, bom še razdrl pa pogledal

darkolord ::

Čisto iskreno, novi stroj ne bo opral nič bolje kot stari, tako da je bolje popraviti starega, če ti je sicer OK.

igor0203 ::

Ne pričakujem da bo bolje prav, bolj je problem da se bojim, da se bom spet moral s servisom ukvarjat pol leta, kot sem se s sedaj že bivšim Hooverjevim pralnim strojem.
Pokličem v ponedeljek pooblaščenega serviserja v Kranju pa bom videl kaj bo rekel.
Sem pa zdaj vsaj ugotovil, da očitno res nekje zamaka in pride do kratkega stika

rodzy ::

Ima kdo izkušnje s pomivalnimi stroji Franke? Pri Momaxu ponujajo FDP 613 E5P gratis ob nakupu kuhinje.
Verjamem, da delajo kakovostna pomivalna korita, nisem pa še slišal, da delajo tudi pomivalce. Kako je s servisom?

fikus_ ::

Ce je notranjost iz plastike, je poceni čipšit.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

darkolord ::

Franke ne dela pomivalcev, tole izgleda Indesit/Whirlpool

JeBelaCesta ::

žena koleba med tema Candy strojema
https://www.mimovrste.com/vgradni-pomiv...
in
https://www.mimovrste.com/vgradni-pomiv...

Sedanji Candy se poslavlja po 16ih letih....
lep pozdrav iz višav ;-)

D3m ::

Prvi.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mat xxl ::

Samo Candy-a ne, tudi Beko bo boljši ! So pa bili pred 30 leti še dobri, sedaj pa ja...., pazi da ima vsaj 5 let garancije, pa še podaljšano na 10 let dokupite......
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pomivalni stroj?

Oddelek: Loža
151306 (264) N0t0ri0us
»

Nakup pomivalnega stroja (izbira) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509069 (5008) Kodrnusa
»

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449415 (7798) mulc007
»

Kater pomivalni stroj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8322970 (11871) starfotr
»

Vgradnji pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
242977 (2417) Mare2

Več podobnih tem