» »

Kateri pomivalni stroj?

Kateri pomivalni stroj?

«
1
2 3 4

aljo558 ::

Pozdravljeni, jutri imam namen kupiti pomivalni stroj in se ne morem nikakor odločiti katerega bi raje imel, zato bi vas prosil da mi priskočite na pomoč. Če imate kakšen drug predlog v rangu 400eur pa kar z besedo na dan.

Odločam se med:

https://www.mimovrste.com/vgradni-pomiv...

https://www.bigbang.si/pomivalni-stroji...

keba ::

jaz bi uzel Boscha pač tistega kar ti še budget dopušča

Stikalo ::

aljo558 vsak si ponavadi lasti samo enega in težko delaš primerjave. Mi imamo BOSH že 6 let. Pomiva vsak dan, brez najmanjšega problema. Opere odlično, notri daš res umazano in opere. Verjetno pa ne bi podpiral turških izdelkov.

aljo558 ::

Vsi hvalijo Boscha tako da je že očitno nekaj na tem da zadeva deluje brezhibno. Meni je Bosch edino v tem cenovnem rangu malo zastarel glede tehnologije in opcijami, ki jih ostali za ta denar ponujajo + glasen je precej bolj.

ejresnevem ::

(pomivalec, ne pralec)

Zgodovina sprememb…

§|\| /\ |<E ::

če vzameš na mimovrste pojdi v prevzemni center pa ga dvigni osebno

zmaugy ::

Sam ne bi vzel turškega izdelka.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

mat xxl ::

Kupi Boscha, če zmoreš takega, kjer je notranjost kpl iz pločevine, ne da je pol plastične, v barvi kovine pol pa kovinske, ker oni radi puščajo...., sicer te variante so samo v najcenejših Boschih.

J.McLane ::

Mi imamo Bosch že 10 let, ozek model, zato je v pogonu vsak dan, kakšen dan dvakrat.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

treker ::

Ravno kupil novega. Prejšnji omagal po 7 letih (Gorenje, elektronika fuč), nov bo prav tako Gorenje (cca 300€). Po nasvetu serviserja je Gorenje in Candy best bang for buck... Bosch je super, a ne ti poceni (tam nad 600€...).

Glej da ima 5let garancije, aquastop, inox notranjost in to je to.

J.McLane ::

Te garancije so bullshit, če je kaj narobe zaradi same napake v proizvodnji se pokaže že zelo zgodaj, če je pa življenjska doba stroja 10 let, pa ni razlike ali je 3 ali 5 let garancije.

Najboljše so mi tiste, na srečo imam Gorenje s 5 let garancije, ker je ravno po 4 letu začelo crkovat. Imam Bosch pomivalni, pralni in indukcijo, edino indukcija je šla neka elektronika po 10 letih uporabe, sem dal popravit za 120€, vse ostalo deluje brez enega servisa, v gospodinjstvu z dvemi otroki, torej pomiva in pere se na full.

Da ne bom preveč pljuval, imam Gorenje hladilnik in pečico, ampak to je stara in preizkušena tehnika, brez nekih fancy funkcij, ki itak nima kaj crknit.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

floyd1 ::

V prejšnjem stanovanju sva imela electroluxa in bila zelo zadovoljna, potem smo prodali stanovanje (stroj je ostal tam). En manjši servis za ca. 30 eur, in to je bilo to v 10 letih.

Zdaj imava Boscha in je tudi super (v teh treh letih), edino žal mi je, da nima 30 min. programa. Mi vso posodo prej splahnemo in smo na prejšnjem uporabljali izključno ta (hiter) program. Pač nisva naredila dovolj temeljito domače naloge pred nakupom.

LeXani ::

Sam sem se odločil za Bosch predkratkim.. 450€ prek ideo. Imajo pa starši Beko mislim da 8 let.. brez problemov..
Čas prve prijave 04.11.2005

MTB ::

treker je izjavil:

Ravno kupil novega. Prejšnji omagal po 7 letih (Gorenje, elektronika fuč), nov bo prav tako Gorenje (cca 300€). Po nasvetu serviserja je Gorenje in Candy best bang for buck... Bosch je super, a ne ti poceni (tam nad 600€...).

Glej da ima 5let garancije, aquastop, inox notranjost in to je to.


Imam candy, 2014 letnik. Pomiva, ko se mu zalušta. Vsake toliko časa naključna napaka EF. Nedefinirana napaka, kliči serviserja. Še nismo ugotovili v čem je problem. :(

aljo558 ::

Hvala za mnenja. Bosch me nažalost za ta denar ni prepričal, zato sem vzel danes Electrolux.

Stikalo ::

J.McLane je izjavil:

Te garancije so bullshit, če je kaj narobe zaradi same napake v proizvodnji se pokaže že zelo zgodaj, če je pa življenjska doba stroja 10 let, pa ni razlike ali je 3 ali 5 let garancije.

Najboljše so mi tiste, na srečo imam Gorenje s 5 let garancije, ker je ravno po 4 letu začelo crkovat. Imam Bosch pomivalni, pralni in indukcijo, edino indukcija je šla neka elektronika po 10 letih uporabe, sem dal popravit za 120€, vse ostalo deluje brez enega servisa, v gospodinjstvu z dvemi otroki, torej pomiva in pere se na full.

Da ne bom preveč pljuval, imam Gorenje hladilnik in pečico, ampak to je stara in preizkušena tehnika, brez nekih fancy funkcij, ki itak nima kaj crknit.


Imaš prav, razlike med 3 in 5 let garancije ni. Meni je Candy pralni stroj crknil takoj po garanciji in sem ga odeljal samo na odpad (ker se je bilo popravilo dražje kot stroj). Vse ostale naprave imajo manj garancije in delujejo dlje brez problema. Candy mislim, da je nižji cenovni razred kot naprimer BOSH.

aljo558 je izjavil:

Hvala za mnenja. Bosch me nažalost za ta denar ni prepričal, zato sem vzel danes Electrolux.


Mislim, da ni slaba izbira. Electrolux je gotovo ok. BOSH tudi ni slab. Ne bi pa kupil kitajcev (gorenje) in Ttrkov.

Sam vedno pravim, da pri ceni pri teh gospodinnjskih aparatih ni potrebno iti na nož. Recimo pomivalni stroj stane 500 € in ti 10 let !! pomiva brez problema posodo vsak dan. To je nekaj nenormalno dobrega in čudovitega. Če daš za stroj namesto 300 € recimo 500 €, se to pozna samo 20 € leto. S tem, če kupiš EU izdelek podpiraš lokalno politiko in gospodarstvo.

Ganon ::

Stikalo je izjavil:

Ne bi pa kupil kitajcev (gorenje) in Ttrkov.


Ta komentar sodi na med.over.net.

zmaugy ::

J.McLane je izjavil:

Te garancije so bullshit, če je kaj narobe zaradi same napake v proizvodnji se pokaže že zelo zgodaj, če je pa življenjska doba stroja 10 let, pa ni razlike ali je 3 ali 5 let garancije.

Najboljše so mi tiste, na srečo imam Gorenje s 5 let garancije, ker je ravno po 4 letu začelo crkovat. Imam Bosch pomivalni, pralni in indukcijo, edino indukcija je šla neka elektronika po 10 letih uporabe, sem dal popravit za 120EUR, vse ostalo deluje brez enega servisa, v gospodinjstvu z dvemi otroki, torej pomiva in pere se na full.

Da ne bom preveč pljuval, imam Gorenje hladilnik in pečico, ampak to je stara in preizkušena tehnika, brez nekih fancy funkcij, ki itak nima kaj crknit.


Morda je tako bilo včasih, sam imam nekaj Boschevih naprav in starejše vse delujejo brez napak, novejše pa se kvarijo in to prej kot v 5 letih.
Kolikor vem, se zdaj dobi 5 letna garancija tudi na Bosch, samo moraš "plačati" z osebnimi podatki.
Vsekakor sam ne bi kupil turškega izdelka, za Gorenje pa tudi še nisem slišal kakšne pozitivne izkušnje pri pomivalnih strojih.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Stikalo ::

Ganon je izjavil:

Stikalo je izjavil:

Ne bi pa kupil kitajcev (gorenje) in Ttrkov.


Ta komentar sodi na med.over.net.


Nekateri kupci so pač ekološko, okoljsko in politično osveščeni. Če ne podpiraš neke politike, ti pač ni potrebno kupiti od njih.

Matevz96 ::

Stikalo je izjavil:

aljo558 vsak si ponavadi lasti samo enega in težko delaš primerjave. Mi imamo BOSH že 6 let. Pomiva vsak dan, brez najmanjšega problema. Opere odlično, notri daš res umazano in opere. Verjetno pa ne bi podpiral turških izdelkov.


Povsem odvisno od modela, imamo boscha od 2008 in dela povprečno več kot enkrat dnevno (veliko kuhamo :)) dokler je bil v garanciji je delal super zdaj smo pa že dvakrat menjali ventil ki spušča vodo iz stroja in pa ves čas je težava z gumbom za zagon. Če ga ne pritisneš povsem naravnost se "zaskoči" in posledično po 15 minutah neha prati vendar lučka še vedno sveti tako da si neprijetno presenečen ko želiš zložiti posodo.

Čeprav sem ga malo skritiziral če gledam objektivno ni tako slab, to z gumbom bi verjetno lahko enostavno popravili in bi spet delal kot nov.
#hooldthedoor

;-) ::

Pred pol leta smo vzeli v novo hiso candy mimovrste ga je prodajal med izdelki z odprto embalazo za 300€. Prvega pol leta se je odrezal, zadovoljni bolj kot mamin za 700€ bosch ki je glasen kot hudic.

Mislim da ke nakbolj vazno da ti postavitev ustreza, da ima spodnja kosara prostor za lonce in vecje kroznike...eni novejsi imajo tri predale tam je treba biti pozoren ker v spodnkega nic ne dobis.

z3ro ::

Tudi z mojo imava Candy in je okej, najprej je sicer puščal dosti sledi kapljic (za kar je sicer kriva voda) ampak sem potem nastavil mehčanje vode na maksimum ter zamenjal gel iz Hoferjevega na Somat in sedaj deluje super.

pol3ni ::

Bosch 15 let.Štiri članska družina.
Zaenkrat še brez popravila

zmaugy ::

To so bili še pravi Boschi.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

pol3ni ::

zmaugy je izjavil:

To so bili še pravi Boschi.

Ja bo kar držalo

dxx ::

;-) je izjavil:


Mislim da ke nakbolj vazno da ti postavitev ustreza, da ima spodnja kosara prostor za lonce in vecje kroznike...eni novejsi imajo tri predale tam je treba biti pozoren ker v spodnkega nic ne dobis.

A to, da daš ven predal ki ga ne rabiš nisi doumel?

schrack ::

Danes sem gledal Bosch serijo 6 v Sloveniji in tujini. Cene se kar konkretno razlikujejo, razen za tiste modele pri nas, katere se želijo znebiti in zraven ponujajo še bon, ki ga dobiš povrnjenega od 40-100€, odvisno od izdelka.
Iz tujine imam boljši občutek, da je narejen za drugi trg, po drugi strani pa nimam take podaljšane garancije :(.
Bo treba prespati. Na koncu bo pa kakšen Beko:).

schrack ::

Ima mogoče kdo od vas letošnji ZPS test pomivalnih strojev?

darkolord ::

schrack je izjavil:

Danes sem gledal Bosch serijo 6 v Sloveniji in tujini. Cene se kar konkretno razlikujejo, razen za tiste modele pri nas, katere se želijo znebiti in zraven ponujajo še bon, ki ga dobiš povrnjenega od 40-100€, odvisno od izdelka.
Iz tujine imam boljši občutek, da je narejen za drugi trg, po drugi strani pa nimam take podaljšane garancije :(.
Bo treba prespati. Na koncu bo pa kakšen Beko:).
Jaz že nekaj let iščem idealen pomivalni stroj. :)

Teli Bosch serije 6 v akciji + vračilo izgledajo kar OK.

Trenuten izbor pri meni je pa nekako takole:
- Bosch serija 6 - zaradi Zeolith
- AEG - zaradi ComfortLift [je sicer vprašljiva dolgoročna zanesljivost]
- Gorenje - overall

Hodim malo po trgovinah in šnofam po razstavnih eksponatih, ker me predvsem zanima build quality, pa se mi trenutno v tem rangu glede tega zdi Gorenje najboljši. Pri našem starem AEG so se vsa koleščka (večkrat) zjahala in vidim, da se v 15 letih glede tega design ni nič spremenil. Pri Boschih npr. izgleda build quality žal malo random; ko pri novem stroju v trgovini spodnjo košaro povlečem ven, včasih kar takoj iztiri, pri sosednjemu (prav tako Boschu) pa ne. Gorenje se mi zdi glede tega kul.

schrack ::

Glede hitrosti dobave rezervnih delov bi bil gorenje odlična izbira :).
Včeraj sem tudi jaz brskal po razstavnih eksponatih, imeli so SMV68MX04E.
Da bi dobil kakšno boljšo ceno za SMV68TX06E, bi ga takoj vzel. Pa še bon za 100€ dobiš.

nekoman ::

Jaz sem pred isto dilemo. Okvara, garancije ni.
Vzel bi kr tega
https://www.harveynorman.si/pomivalni-s...
sam da ma 5 let garancije;

J.McLane ::

A to kupuješ samo za 5 let ali kaj?

Jaz od pomivalca pričakujem da mi dela 10+ let, 5 let garancije je vsekakor lep bonus, nikakor pa nek kriterij za nakup.

Na hitro pri istem trgovcu bi vzel raje tega, za drobiž več (tudi 5 let garancije):
https://www.harveynorman.si/pomivalni-s...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

chort ::

Ravno sem občeval z materjo 10 let starega Beko DIS1520, ki sem ga pred štirimi leti podedoval od bratranca. Po malo premetavanja spet deluje, očitno se je samo zataknil senzor za nivo vode, saj je pred tem konstantno črpal. Mestoma rjavi, so pa plastike v notranjosti še vedno vse cele in pere dobro. Če ma kdo predsodke o Turkih, naj jih nima več.

bastadu ::

Tudi jaz iščem nov pomivalni stroj, mora biti vgradni širine 60cm, obvezno 5 let garancije, kaj priporočate v rangu 300-500€? Kakšna dobra akcija kje?

darkolord ::

Jaz bi Gorenje.

So dobri in odkar so Kitajci, se je kvaliteta še izboljšala, servis je tudi prima. Buge odpravljajo sproti in ne šele z novimi modeli.

J.McLane ::

No nam je pred enim mesecem tudi shodil 10 let star Bosch Classixx 5, menjat bi se moral cel boben kar ni bilo ekonomsko smiselno. Kupil sem Bosch pralno-sušilni stroj za 630 € pri Majdiču v Celovcu, smo ga šli iskat kar sami spotoma iz smučanja. Sušilec v kombiniranem stroju je bolj za silo, beri: majhna kapaciteta, ampak to ni nek problem, če sušilca ravno ne uporabljaš za vsako cunjo. Upam da bo deloval naslednjih 10 let.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bastadu ::

Tema je o pomivalnih strojih.

J.McLane ::

Ja in? Si užaljen ker sem ignoriral tvoje vprašanje? Pralno-sušilni stroj za tako ceno je v bistvu Bosch pralni stroj serije 6 s skoraj zastonj opcijo sušenja in v osnovi ga mi uporabljamo kot pralni stroj, sušenje je zgolj opcija.

Takole ti povem, če ti je edino pomembno, da imaš 5 let garancije potem kaj drugega kot Gorenje itak ne moreš kupit, ali pa plačaj dodatno za dodatno garancijo. Bosch nima več akcije, da preko neta podaljšaš na 5 let. Edino AEG/Electrolux so mi v februarju ponujali še to možnost, preveri če je še ta možnost, ampak v cenovnem rangu od 300€ dalje bo bolj slaba izbira, se boš moral kar do 500€ stegnit..
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

PARTyZAN ::

A tale tvoj nov Bosch pralni stroj krožnike in kuhinjski pribor tud dobr opere in posuši?

J.McLane ::

Dober si ti to čepribor pereš namesto pomivaš :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

fikus_ ::

Mclane, če si pa uletel s pralnim strojem v temo o pomivalnem stroju.

energetik ::

darkolord je izjavil:

Jaz bi Gorenje.

So dobri in odkar so Kitajci, se je kvaliteta še izboljšala, servis je tudi prima. Buge odpravljajo sproti in ne šele z novimi modeli.
Ne vem ali ti to resno?
Imam kitajskega Gorenje letnik 2016. Že drugič je crknil sistem za dodajanje soli, odpovedala je obtočna pumpa, preventivno so pa ob tem še zamenjali skoraj celo elektroniko. Nikoli več.
Edino pozitivno je, da ima 5 let garancijo, ampak kaj mi to pomaga, ker za menjavo sistema za sol hočejo stroj odpeljat, brez njega pa sem bil par tednov.

Scorpy84 ::

Jaz enako nebi gorenje, imel sem ga, stal me je 400e, glasnejši je kot moj bosch pa tudi ni pral najboljše. Sem ga pol staršem podaril in se tudi pritožujejo, da slabše pere. Se pa da rešiti z boljšimi tabletami in je zdaj ok, sem pa tja se najde slabsa oprana posoda. Sam si pol nabavil bosch serie6 in pere nenormalno dobro, tak da sploh ne rabiš gledati kakšno tableto mu daš, tak da mu pol kr dajem ekološke, kateri jih gorenje sploh ni prenesel, pol stvari neoprano. Sestra je kupila serie4 pa kolikor sem gledal so programi skoraj isti, malenkost glasnejši do mojega, pa nič ne pritožuje, da nebi dobro opralo, pa ravno pride pod 400e.

Slučajno, če bo kdo kupoval namizni pomivalni, priporočam vox t8, poceni, pa začuda pomije vse živo, celo boljše kot moj stroj. Do zdaj nikoli ni pustil kakšne ostanke.

Invictus ::

Sam imam bosch, ožjo varianto.

Do sedaj ni bilo problemov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

J.McLane ::

fikus_ je izjavil:

Mclane, če si pa uletel s pralnim strojem v temo o pomivalnem stroju.

O moj bog, pa res, kakšen fail :));((
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

darkolord ::

energetik je izjavil:

darkolord je izjavil:

Jaz bi Gorenje.

So dobri in odkar so Kitajci, se je kvaliteta še izboljšala, servis je tudi prima. Buge odpravljajo sproti in ne šele z novimi modeli.
Ne vem ali ti to resno?
Imam kitajskega Gorenje letnik 2016. Že drugič je crknil sistem za dodajanje soli, odpovedala je obtočna pumpa, preventivno so pa ob tem še zamenjali skoraj celo elektroniko. Nikoli več.
Edino pozitivno je, da ima 5 let garancijo, ampak kaj mi to pomaga, ker za menjavo sistema za sol hočejo stroj odpeljat, brez njega pa sem bil par tednov.
A imaš DW30 ali prav kitajski model?

Kolikor sem videl, serijske napake sedaj odpravijo precej hitreje, poleg tega ti ob servisu (to je verjetno sicer odvisno od samega serviserja) večkrat zamenjajo še kose, ki so jih vmes nadomestili z boljšimi.

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

Vidim da ima Bosch spet promocijo dodatne 3 leta garancije (skupno 5 let, 10 let na prerjavenje posode), zato je v ožjem izboru. Gledam recimo tegale Serie 4, po hitrem price-check-u bi stal okoli 550EUR: https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...
Ima vse kar bi naj pomivalec moral imeti? Ga ima kdo in kako je zadovoljen?
Tale Serie 6 pa je dobrih 100EUR dražji, samo nisem prepričan če je vredno: https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

darkolord ::

Jaz sem dolgo časa (več let) gledal Boscha, pa sem bil razočaran nad build quality. V salonih sem jih odpiral, potegnil ven košare, pritiskal gumbke itd.

Dva primerka iste serije zraven drugega, eden izgleda OK, drugi občutno slabši; spodnja košara npr. redno pada ven iz tirnic, ko jo potegneš ven.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

darkolord je izjavil:

energetik je izjavil:

darkolord je izjavil:

Jaz bi Gorenje.

So dobri in odkar so Kitajci, se je kvaliteta še izboljšala, servis je tudi prima. Buge odpravljajo sproti in ne šele z novimi modeli.
Ne vem ali ti to resno?
Imam kitajskega Gorenje letnik 2016. Že drugič je crknil sistem za dodajanje soli, odpovedala je obtočna pumpa, preventivno so pa ob tem še zamenjali skoraj celo elektroniko. Nikoli več.
Edino pozitivno je, da ima 5 let garancijo, ampak kaj mi to pomaga, ker za menjavo sistema za sol hočejo stroj odpeljat, brez njega pa sem bil par tednov.
A imaš DW30 ali prav kitajski model?

Kolikor sem videl, serijske napake sedaj odpravijo precej hitreje, poleg tega ti ob servisu (to je verjetno sicer odvisno od samega serviserja) večkrat zamenjajo še kose, ki so jih vmes nadomestili z boljšimi.
Nimam pojma, narejen je na kitajskem, model neki GIxxxxx, lahko poslikam ploščico.

darkolord ::

Aja, jaz govorim o GV6xxx (platforma DW30), ki je delan v Slo.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pomivalni stroj?

Oddelek: Loža
151235 (193) N0t0ri0us
»

Nakup pomivalnega stroja (izbira) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508897 (4836) Kodrnusa
»

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449300 (7683) mulc007
»

Kater pomivalni stroj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8322725 (11626) starfotr
»

Vgradnji pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
242933 (2373) Mare2

Več podobnih tem