» »

Kater pomivalni stroj ?

Kater pomivalni stroj ?

«
1
2

s1m0n ::

Ker nam je naš pomivalni stroj končno po 14 letih prenehal delovati (čudo Gorenje)
Iščemo nekaj novega v rangu do 400€ širine 45cm.

Katere firme se priporočajo?
Gorenje?, Bosch? Beko?

Nekaj kar bo držalo, so servisi/rezervni deli, če pride do kakšne okvare.

Silvo ::

Gorenje..servis in rerevni deli v vsaki vasi:)
Silvo

Miha 333 ::

Silvo je izjavil:

Gorenje..servis in rerevni deli v vsaki vasi:)

... ker ga boš zagotovo tudi rabil :)

Apple ::

V letošnji februarski izdaji revije VIP (zdaj se imenuje ZPStest) imaš test pomivalnih strojev...

Žal nimam dostopa do vsebine...
LP, Apple

zmaugy ::

Imam 3 Bosch pomivalne stroje, najstarejši se ni nikoli pokvaril, najnovejši (vgradni, skoraj dvakrat dražji od najstarejšega) je imel serviserja na obisku že 3 krat. Od tega so mi enkrat po nogi podrsala vrata z vso težo, ker je odpovedal mehanizem za spuščanje. Star je cca 3 leta.
Starši so imeli Gorenje, zelo nezadovoljni.
Težko se je odločit, se mi zdi da je skoraj vsa tehnika en pofl Made in China, narejen za to, da ti redno olajšuje denarnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Silvo ::

Miha 333 je izjavil:

Silvo je izjavil:

Gorenje..servis in rerevni deli v vsaki vasi:)

... ker ga boš zagotovo tudi rabil :)


Pralni stroj gorenje letnik 2004 še zmeraj dela kot urca..tako,da servisa res ni rabil že 11 let:)
Ko sem kupoval pomivalni stroj,sem sicer vzel Bosh,ker je bil v neki akciji in prav tako dela bp.
Zanimivo dejstvo pa je,da gre skupni model z Gorenjem in je verjetno
prav tako narejen v Velenju,samo logotip ima drug:)
Silvo

s1m0n ::

Ne vem kako jih Gorenje sedaj izdeluje a, če nam je ta zdržal 14 let brez večjega vzdrževanja ali servisa / stroška je to bilo kar veliko :)

Bomo verjetno vzeli Gorenje prav zaradi servisiranje in dostopnosti rezervnih delov ob potrebi le-teh.

harvey ::

Iščemo nekaj novega v rangu do 400€ širine 45cm.

Do 400 EUR za 14 let mislim, da ga danes ni stroja. :D

Cena bo druga pri Miele, ki je edini od sedanjih za daljše obdobje in ni podvržen globalizaciji. Vse ostalo je tako bolj kot ne znešeno skupaj.

Glede na dobre izkušnje in cenovni razred je izbira logična Gorenje.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mikimisek ::

Si bom sposodil temo

Kupujemo prvi pomivalni stroj in me zanima na kaj biti pozoren pri nakupu.
Bo vgraden širine 60cm. Priključke smo pred leti vgradili ker mogoče bomo nekoč imeli pomivalni stroj...
Izbire je preveč in ne vem na kaj biti pozoren. Cena nekje do 500€. Eko zadeve nimajo vpliva - imamo svojo vodo nekje v hribih in je je dovolj.

V merkatorju imajo neko akcijo -15% na pomivalne stroje drug teden in sem razmišljal da bi tam vzel. Lahko tudi drugje. Kot pravim preveč znamk in preveč izbire.
Kot berem so večinoma zadovoljni z boschevimi.

Mogoče kakšen napotek kako se lotiti zmanjševanja izbora.

zuz3k ::

veliko hvalijo Bosch na forumih zato smo se zanj odločili, že slabo leto služi svojemu
namenu, stane 460€ 60 širina, enostaven meni, posoda je vsa dobro umita, priporočam, gre se
pa za tale model SMS53N62EU

EKO programa ne bi gledal, ker ga ne uporabljam ker dejansko je najdaljši in sicer kar
tri ure, čeprav naj bi porabil najmanj vode. Kar bi jaz gledal je nujno širina 60, glasnost,
timer je dobrodošel lepo naštimaš da pere ponoči

glede samih Merkator ponudb, je bila tudi takrat akcija -10% pa so bili vseeno dražji kot
na mimovrste, pač te velike trgovine z visokimi maržami


lp
Life is a psychological game.

billy ::

Da malce obudim tole temo...

Potreboval bi pomivalni stroj s temi funkcijami: aqua stop (najboljše z garancijo, če sploh obstaja?), timer, zmožnost sušenja plastične posode (do suhega!), trije predali (oz en predal čisto na vrhu, za pribor), avtomatska detekcija količine posode, vsaj 75 stopinj program (eko jajca me ne zanimajo, ker ne opere gut), samočistilni filter (če sploh deluje ta tehnologija, ker drugače je potrebno skoraj tedensko čistit filter), "tipke" na sprednji strani, ne na vrhu.

Ima kdo ideje? Pri večini se zatakne zaradi preslabega sušenja plastike. Aktivnega grelca že skoraj noben model več nima, tako da sušijo vsi s pomočjo pare, para pa slabo osuši plastiko. Obstajajo modeli, ki imajo na vrhu ventilator, ki bi naj ta problem uredil, ampak jih spet ne najdem pri nas.

Seveda kak miele za 1000+ odpade.

Šimpanz ::

Mi smo pred dvema mesecema kupili oh in sploh Bekota (redna cena 630 eur znižano na 450 eur) pa lepo opere razen kot si rekel vsakič je še plastika mokra, kar me moti.

mat xxl ::

Tudi v TOP Boschu ostanejo plastične posode povsem mokre ....

Sycroft ::

Kakor sem čital, ostanejo plastične posode mokre, če jih ne postaviš tako, da lahko z njih odteče voda in predvsem zato ker ne držijo temperature tako kot skodelice npr in se potem ne posušijo. Tudi v našem ostanejo mokre. Jaz bi iskal takega ki je ekstra tih. Tale naš bosch je sicer silence plus ampak včasih se mi zdi da bo poletel:)
Imaša pa zopet test pomivalcev v ZPS test reviji.

mat xxl ::

Imaš test samo, kot uporabnik glej verodostojno. V teh testih samo še gledajo, kot ključno, da porabi najmanj energije in najmanj vode. Pa kaj mene moti če namesto 5 l vode porabi 7 ???? Celo raje vidi, da res dobro spere posodo, da nimam lis...... skratka po pameti berite te teste. Smešno je tudi da Siemensove ali AEG stroje (tudi nekaj modelov Gorenja), ki so kloni Boschev , da ne rečem skoraj v celoti Boschi z tujimi napisi in drugačnimi tipkami..... ocenijo, da so eni boljši, kot drugi.

Invictus ::

Eco načini pri pomivalcih so neuporabni, ker potem namesto 2 uri pere 4 ure ali več. Pa še opere ne dobro.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Pa še stroj gre v kurac, ker se vse zamaši.

billy ::

Sycroft je izjavil:

Kakor sem čital, ostanejo plastične posode mokre, če jih ne postaviš tako, da lahko z njih odteče voda in predvsem zato ker ne držijo temperature tako kot skodelice npr in se potem ne posušijo.


Problem je lepo opisan tule: http://dishwashers.reviewed.com/feature...

Krivec je nenormalno šparanje z energijo in zaradi tega pomivalni stroji več nimajo vgrajenih grelnih spiral ampak sušijo s pomočjo pare. Seveda to pomeni izjemni nižja poraba energije, ampak če moram potem 10min še brisat posodo je moj čas vreden več, kot nekaj centov extra za štrom.

V članku so sicer omenjene znamke strojev, ki še vedno imajo spirale, ampak ker je članek UK, večina teh firm pri nas ni.

Sicer tale whirlpool "promovira" even dry plastics, ampak sem skeptičen, še vedno uporablja paro, le da ima na vrhu stroja ventilator, ki posrka vlago (na plastiki namreč ne deluje klasični parno sušilni sistem, kjer se ob koncu sušenja v stene stroja načrpa hladna voda, da potem ta površina na sebe potegne paro, očitno para ostane na plastiki in se kondenzira kar pa pomeni brisanje) in potem je tudi plastika suha: http://www.whirlpool.co.uk/appliances-1...
tehnologija: http://www.whirlpool.co.uk/innovation/i...

Ampak ga ni za dobiti pri nas, na srečo mi je blizu AT tako da to ne bi bil problem, ampak če bi le delovala zadeva?

ali pa mogoče kdo ve za stroje, ki imajo za sušenje še klasične spirale?

Malajlo ::

Glikhar sem zamenjal Whirlpoola s Candyjem (ok, 14 let je zdržal, preden je šel ležaj pumpe, pa začel je puščati, vmes sem menjal solnico, ker je počila in sem imel izliv vode; vsaj aquastop je delal :)). Ko je bil nov, je slabše pral kot 15 let star Candy.

billy ::

Kak zdaj? kateri je bil 14 let in katerega imaš zdaj?

Kako pa posuši plastiko?

Anney ::

Danes se kupuje firme, ki ti nudijo najdaljšo garancijo, saj le tako privarčuješ na dolgi rok, kajti današnja tehnika ni narejena za dolgo potrošnjo zaradi vse slabših vgrajenih materialov.
http://www.siol.net/novice/gospodarstvo...

Je bila nedolgo nazaj neka oddaja, ko je o tem govoril strokovnjak iz dunaja, vendar ne najdem. (mislim, da je bilo v Tedniku)

billy ::

Razn Miele, ki je baje testiran na 10 ali 20 let? ;)

Invictus ::

Mogoče, ampak tudi Miele ni več tako drag kot je bil včasih ...

Tako da je mal za premislit ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

V vsaki temi o beli tehniki pridemo do istega. Ljudje bi radi večne stvar za drobiž... In še delovna mesta za vse.
Magic

Malajlo ::

billy je izjavil:

Kak zdaj? kateri je bil 14 let in katerega imaš zdaj?

Kako pa posuši plastiko?

Whirlpoola sem imel 14 let. Candy je plastično veliko cedilo za špagete posušil. Prva žehta je ok ;)

billy ::

Candy bi naj tudi imel turbo dry opcijo sušenja, predvidevam da to pomeni ventilator, tako kot whirlpool, kateri model candy-a pa imaš?

Magic1, sploh ni problem tudi jurija dat, ampak če bo plastika mokra, potem bi se počutil nasuvanega na suho.

billy ::

mat xxl je izjavil:

Tudi v TOP Boschu ostanejo plastične posode povsem mokre ....


Ima ta top bosch Zeolit® sušenje?

Malajlo ::

DCIM5146. Nima turbo sušenja. Opcij pri vgradnih Candy nima ravno veliko. Oziroma vsaj kar je na trgu dobavljivo v doglednem času. Jaz sem gledal samo hrup in tretjo košaro, dodaten plus pa je bilo število pogrinjkov. In tega so dajali napol zastonj (pitaj boga, kaj je s tem modelom narobe). Primerljiv Beko je bil skoraj enkrat dražji, še Bosch (in Gorenje) sta bila cenejša od Beka.
Plastike imam tako malo, da ne porajtam. Mogoče pa prehitro odpreš stroj?

billy ::

Sploh ga ne, ker perem ponoči ;)

Zdaj sem našel enega siemensa, ki je dobavljiv za normalen denar in ima tehnologijo, ki bi naj delovala tudi pri plastiki: http://www.siemens-home.si/seznam-produ...

Point sušenja plastike je samo, da se vlago čimprej nekako "odvede", ker drugače se kondenzira na sami plastiki oz se ne "prime" sten stroja, ker se pač plastika ne segreje tako zelo, kot recimo keramika. In zato je fino imet nekaj da paro "odvede"...ali ventilator, ali zeolit element, ali kaj podobnega. Miele to sicer rešuje z avtomatskim odpiranjem vrat+ventilator in tudi baje deluje OK, ampak to je pa potem že bogatija, stroj namreč stane 1200€. Ta siemens se recimo dobi za 600 v tujini, gre pa očitno model iz prodaje, ker ga skoraj nikjer več ni na zalogi..to pa zato, ker za pranje porabi 9.5L vode, medtem ko novi porabijo 6.5L - uuu ja :)

mat xxl ::

billy je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Tudi v TOP Boschu ostanejo plastične posode povsem mokre ....


Ima ta top bosch Zeolit® sušenje?


Ima, če bi še 1 x nabavljal ne bi z Zeolitom, je le marketing trik.

Anney ::

Več je te navlake slabše je, sam imam nekega 8let starega vgradnega Beka (entry model-klasika, doma pa imajo super druper Bosha z vsem mogočim, pa po pravici povedano moj bolje opere, tudi trdovratne madeže, pri teh novejših moraš pa že skoraj na roke narediti predpranje. Tega Beka nič ne šparam, pa do zdaj večje težave še ni bilo razen pred 14 dnevi mi je po spoju počilo izpiralo (tista stvar, ki se vrti) in je močil ob straneh, ker curek ni ''šprical'' pravpa je bil prevelik pritisk na vrata, dal sem 7€ za novo plastiko in pere naprej kot nov, ena do dvakrat na dan.

fosil ::

Problem je, ker zaradi oznak in testov stroji vedno bolj varčujejo, tako z vodo, kot z elektriko.
In ne glede na "napredne programe" enostavno ne moreš z manj vode in nižjo temperaturo bolje pomiti posode.
Tako je!

Šimpanz ::

Država in EU sta nas tako na suho nategnila z temi eko oznakami. sedaj kupim na primer hladilnik enakih dimenzij kot je imel stari ampak ima ene 15 litrov man prostornine, ker je proizvajalec dal več izolacije v stene da man porabi. Seveda je ostala širina hladinika enka (60 cm). Pralni stroj opere slabše ker namesto recimo 10 litrov vode porabi samo 7 litrov, ker je pri pralnem stroju največja poraba za segrevanje vode. In tako smo spet kupili še en stroj ki porabi manj energije. Država seveda to opazi in dvigne razne trošarine. Potem pa pogledam račun in vidim čisti račun za elektriko 18 eur+ddv na mesec na to pa še ene 25 eur trošarin. Pa vsak dan laufa pralni stroj, sušilec in pomivalni stroj. Teh 18 eur je manj kot porabim jaz za mobitel. Boli me uvo če bi porabil za ene 2-3 eur več elektrike, če bo potem pralni stroj bolje opral in bom imel več prostora v hladilniku.

billy ::

Že ve kdo za kak model pomivalnega stroja, ki dobro posuši tudi plastiko?

Zaradi luxuza priklopljevanja elektra še zdaj namreč ne morem v novo stanovanje tako da se še zdaj ni nabavila oprema, a še vedno ne vem, kateri pomivalni stroj nabaviti. Bistveno mi je namreč, da dobro posuši plastiko, s čimer pa imajo vsi novi očitno probleme in neke pametne rešitve še nisem našel.

Bellzmet ::

Eh Bosch je bil 10 let nazaj še kul, zdej gre pa za isto robo kot pri drugih pol cenejših znamkah. Made In Germany sedaj pomeni, da vse dele pripeljejo iz Kitajske in potem jih tukaj sestavijo.

          ::

Eni modeli imajo tako funkcijo, da po končanem pomivanju priprejo vrata.

billy ::

Pa to potem pomeni, da bo tudi plastika suha?

Koliko berem je problem v sušenju z uporabo pare, ki se potem lepo kondenzira na plastiki in učinki sušenja so nični in to vse zaradi varčevanja z energijo, namesto da bi imeli not neke grelne spirale in bi se sušilo s pomočjo suhega, vročega zraka. jao.

perci ::

Jst plastiko lepo zložim na odcejevalnik in pustim par ur na gmah, pa je.

billy ::

Potem pa mi je malo neumno dajat 1000+ za miele, če bom plastiko bodisi na roke brisal, bodisi dajal na odcejevalnik...

Magic1 ::

          je izjavil:

Eni modeli imajo tako funkcijo, da po končanem pomivanju priprejo vrata.

S tem da boste imeli "suho" plastiko na tak način, boste plačali s uničenim pultom. Pri montaži kuhinje si mi lepo rekli, da se ni dobro, če se odpira pomivalc dokler je še para not, cca 30min.
Magic

billy ::

To je res, in odvisno od pulta, navadna iverica, slabše kvalitete, se to zgodi, pri boljših pa baje ne

Machete ::

Magic1 je izjavil:

          je izjavil:

Eni modeli imajo tako funkcijo, da po končanem pomivanju priprejo vrata.

S tem da boste imeli "suho" plastiko na tak način, boste plačali s uničenim pultom. Pri montaži kuhinje si mi lepo rekli, da se ni dobro, če se odpira pomivalc dokler je še para not, cca 30min.


Ultrapas lepljen čez robni ABS bo to kar zdržal, seveda tudi vsak kamen in umeten kamen ter kerrock.
Problem je res edino najcenejša delovna plošča, torej že narejeni pulti (pogosto spredaj zaokroženi ali obično zarpte plošče z ultrapasom, torej rob na koncu).
Se da pa ta problem pri vseh materialih razen kamnih, kjer to ni potrebno rešiti oz.vsaj omiliti z protiparno folijo, ki se nalepi pod pult nad predelom PSja. Vsak malo boljši mizar, bi to moral tudi že vključiti v opremo in to vedeti. Pri DIY zadevah in čipo Dipo opremi pa verjamem, da se to pozabi iz pomanjakanja izkušenj ali šparanja čez vse.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

fosil ::

Po koncu pomivanja na stežaj odpreš stroj, da gre para hitro ven, pa se vse posuši in potem tudi ni težav s pultom.
Lahko pa uporabiš tudi tako zaščito
Tako je!

Magic1 ::

Meni niso montirali pult iz Bauhousa za 20EUR, pač klasik pult, ki ga dobiš v kuhinji ala Dankuchen, Rutar, GA, Lesnina po naročilu. Ni ravno pocen roba.
Seveda je vse v tipu uporabe, ali ti pereš vsak dan, ali enkrat na teden. Verjetno ti enkrat tedensko ne bo poškodovalo kvalitetnega pulta, če pereš vsak dan pa verjetno bo.
Tista folija je široka 10cm x 70cm, spodnji del pulta pa nima ABSa. In ravno spodaj se širi vsa para naokoli.
Jaz dam zvečer prat in nimam zjutraj nobenih problemov s paro, ali mokro plastiko...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Machete ::

Magic1 je izjavil:


Tista folija je široka 10cm x 70cm, spodnji del pulta pa nima ABSa.


Verjetno nekaj mešaš pojme, ker tole ne vem kaj si želel povedati. ABS je robni nalimek. Torej če je zgoraj je tudi spodaj. Če govoriš o zaokroženem pultu, kjer je laminat ukrivljen, potem pa je spodaj dejansko najbolj ranljiv spoj, med vrhnjo plastjo in spodnjo.
Ta protiparni trak, komot odrežeš na željeno dimezijo. Je pa vseeno bolje dvigniti pult, nalimati celo širino in namestiti nazaj. Če ti slučajno postavitev to omogoča. Ni ok, če imaš kje silikonirane spoje in zaključke pri steni, ampak se da. Itak pa najbolje seveda narest to pri montaži.

ps: Zelo verjetno so ti montirali klasik delovno ploščo, tako kot je v bauhausu, starman itd, ker ne vem kaj bi ti lahko drugega dali, če si kupil prednarejen pult in so ti ga samo na pravo dolžino zrezali in robno zaprli s strani. Čipo Dipo, ne glede koliko si plačal. Saj je za preživet, samo ni to to, če želiš trajnost.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Magic1 ::

Ali si ti videl kakšen je pult spodaj, pri meni je zgornja plast lepo zaokrožena čez zgornji in spodnji rob , vendar le 1cm v globino spodnjega dela pulta. Sej spodnja stran pulta je plastificirana, a dvomim da je totalno waterproof in zadrži vsakodnevno vlago. Kot sem rekel, tista dodatna folija zaščiti le kakšnih10cm spodnjega dela pulta, para pa se ne vstavi tam. Edino če kdo zasilikona pomivalca... Seveda lahko kupiš ene par metrev tega traka in ob montaži fajn na široko polimaš spodnji del pulta.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

koyotee ::

fosil je izjavil:

Po koncu pomivanja na stežaj odpreš stroj, da gre para hitro ven, pa se vse posuši in potem tudi ni težav s pultom.
Lahko pa uporabiš tudi tako zaščito


Pri novih se vrat ne odpira, dokler se posoda ne posuši.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Machete ::

Da videl sem več pultov kot ti, ker se (tudi) z njimi ukvarjam. Plastika sama po sebi ni problem, če ne gre za najtanjšo možno folijo, ki je včasih že kar papir (Oo).
Problem so stiki med spodnjo in zgornjo plastjo (v tvojem primeru) ali stiki med robnim nalimkom in ploščo.
Folija je zgolj ena varovalka, da se življenska doba pulta podaljša. Seveda ni namenjena, da prelepiš vse spodaj čez in čez. Ampak udarni val je pač itak največji nad strojem, seveda se para tudi razporedi levo in desno in imaš prav, da je velik faktor koliko pomivaš in kdaj in kako odpiraš itd, ter tudi model in programje stroja..
Načeloma je ta para manjši problem, kot smo se sedaj zapičili, ni pa za ignorirat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

billy ::

Magic1, Kateri stroj pa imaš in kakšna plastika? Bolj "močna" ali neke vrste "jogurtove posodice"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Magic1 ::

http://www.ikea.com/it/it/catalog/produ...
Od plastike je pa večina posodic za shranjevanje, torej malo debelejša plastika.
Magic
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pomivalni stroj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15740071 (1626) MrStein
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14153307 (5880) darkolord
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155520 (3772) IL_DIAVOLO
»

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449385 (7768) mulc007
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
346898 (6371) BigWhale

Več podobnih tem