» »

Montažne hiše - koliko realna cena?

Montažne hiše - koliko realna cena?

Temo vidijo: vsi
««
9 / 10
»»

velikBrokoli ::

Biznis je biznis. Bi vi delali nekomu uslugo za 0% marže? Jaz jih popolnoma razumem..

TheBlueOne ::

velikBrokoli je izjavil:

Biznis je biznis. Bi vi delali nekomu uslugo za 0% marže? Jaz jih popolnoma razumem..


Jo delajo, ker je predpogoj za njihov biznis. Samo projekta ti ne furaja v celoti.

Tody ::

Z lahkoto 10 ali 15 ne pa 40

mr_chai ::

Steinkauz je izjavil:

Kolega arhitekt pravi, da so montažne pri nas nateg in bi se strinjal s tabo.


Itak da so. Montažne nimajo nobene posebne prednosti več. Včasih je veljala prednost hitrost gradnje, ampak tega ni več. Čakaš povsod. Imajo svoje podizvajalce, ki jih je tudi treba čakati. Sicer so neki časovni okviri, ampak penali so tako absurdno nizki, da ni haska. Kot stranka si pri nas v Sloveniji stranka z enim posebnim pridevnikom. Nimaš konkretnih vzvodov, da bi lahko mojstrom pokazal kje jim je mesto. Se bodo pa v recesiji začeli truditi.

Danes če nisi sam svoj mojster, ali miljonar, ki mu ni problema dati eno milko za hišo, ki bo zgrajena v parih mescih, boš pač čakal.

Tody je izjavil:

Z lahkoto 10 ali 15 ne pa 40


Taki so pač (še) časi. Imam v žlahti nekoga, ki je obogatel s postavljanjem lesenih štrbunkov. Prej je komaj shajal. Potem pa se je v zadnjih letih ta nepremičninski trg tko izrodil, da so tudi leseni štrbunki postali popularni in jih nekaj naštanca na leto. Vmes pa kakšen avto za 60k rukne na firmo, pa kakšno mehanizacijo dokupi na firmo in kasneje proda na roke. Sam da se izogne davkom. Itak prometa za 200k , prikaže pa 4k dobička. Pač Slavonija moja dežela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Buggy ::

Ne vem kaksno je stanje sedaj, jaz sem iz najema bil v svoji bajti v manj kot pol leta...vkljucno s susenjem estrihov in polaganjem parketa, kar je trajalo najdlje. Energetsko ucinkovita in cenovno primerljiva za tist cas je bila pa montazna tudi zmagovalka. Najbolj pomembno pa je bilo, da sem imel ves nadzor in odgovornost nad izdelavo vseh podizvajalcev (hisa na kljuc) zgolj pri enem cloveku, kjer sem na podlagi moje kontrole (sluzbo sem imel v LJ- hisa se je delala v vukojebini) za vikend z nadzornim preveril situacijo in na podlagi plana sproscal denar za placila.
Tudi penale sem dobil in niti ne tako majhne. Skratka, zajebaval sem se zgolj z enim clovekom in ne brdom salabajzerjem, ki se zgovarjajo en na drugega, zakaj nekaj ni narejeno tako kot bi moralo biti. To pa steje najvec, sploh ce ti bajto delajo remote :P

jan_g ::

Manj kot pol leta? Lepo slišati. Jaz sem lansko leto želel dokončati kopalnico (res zgolj "finomontaža", se pravi pohištvo, umivalniki, banja, tuš stena, ..) in sem od trenutka, ko sem stvari naročil, do dneva montaže prav tako čakal dobrega pol leta. Približno tri mesece za robo (menda je bila banja nek poseben model in se je čakalo najdlje), potem pa še tri mesece, da so mojstri imeli čas za montažo. Je pa bilo vse prek ene firme. Glavni razlog pri čakanju na montažo je bil, po njihovih besedah, da so imeli veliko dela na večjih projektih (par blokov in neko naselje vrstnih hiš).

Lahko bi vse to delal tudi prek koga drugega, ampak saj so vsi isti. Mizar mi je dal "quote" za eno posteljo in dve omari cca. 6 mesecev, pa še to je rekel, da se bo morda zavleklo. Vsi zasedeni do amena, morda bo res drugače, če pride do recesije.

feryz ::

V kolikor imaš izvajalce, za eno ali za drugo, ni nobene razlike v hitrosti gradnje.
V sklopu montažne hiše, se v proizvodnji naredijo zgolj stene, vse ostalo je, bolj ali manj, enako kot pri zidani. In tudi proizvajalci montažnih hiš nimajo sten in cimprov na lagerju, ampak jih morajo narediti.
Sama zidava masivne bajte, od temeljne plošče dalje, recimo 2x80 m2, ne vzame več kot 14 dni. Ta čas niti lesa ne dostavijo v proizvodnjo. Cegla pa je načeloma dovolj.
Popolnoma nobena posebnost ni vselitev v masivno hišo 4 mesece po tistem, ko bager pride na parcelo. Vse je stvar denarja in dostopnosti mojstrov.

Tody ::

Zadeva je sila preprosta, ce zelis se vselit v roku enega leta potem kupis hiso na ključ. Ne glede na material. Ce zelis in znas pa lahko mečkas 10 let in se potem hvalis koliko si prihranil in kako so vsi ostali tepci in bedaki. NOBEDEN NIKOLI NIKDAR ne bo sel poližit 5 m2 ploščic in / ali pobrusit 10 m2 parketa. To ne pokrije niti malce za delavca.

MPM ::

Da malo obudim temo.. gledam montažne hiše na ključ in seveda se soočam z enakimi vprašanji kot vsi pred mano. Trenutno sem pri inštalacijski ravnini. Je to must have in ti je kasneje žal če se nisi odločil za to? Recimo pri Lumarju pravijo, da večina njihovih strank vzame osnovno konstrukcijo in da oni svetujejo kdaj/če to res potrebuješ. Seveda pa na željo kupca to naredijo v vsakem primeru.
Verjetno se samo zaradi malenkost boljše toplotne izolacije glede na osnovno konstrukcijo to ne izplača in je to bolj namenjeno temu, če se čez čas odločiš potegnit štrom/vodo na drug konec sobe. Ali pač?

velikBrokoli ::

Jaz sem vzel pri Lumarju osnovno konstrukcijo, inštalacijsko ravnino pa so mi dodatno dodali tja, kamor sem želel. Nisem videl smisla, da bi to imel povsod, ker je močno povišalo ceno.

Res pa, da še ne živim v hiši, ker šele pridobivam gradbeno dovoljenje :))

kriptobog ::

MPM je izjavil:

Da malo obudim temo.. gledam montažne hiše na ključ in seveda se soočam z enakimi vprašanji kot vsi pred mano. Trenutno sem pri inštalacijski ravnini. Je to must have in ti je kasneje žal če se nisi odločil za to? Recimo pri Lumarju pravijo, da večina njihovih strank vzame osnovno konstrukcijo in da oni svetujejo kdaj/če to res potrebuješ. Seveda pa na željo kupca to naredijo v vsakem primeru.
Verjetno se samo zaradi malenkost boljše toplotne izolacije glede na osnovno konstrukcijo to ne izplača in je to bolj namenjeno temu, če se čez čas odločiš potegnit štrom/vodo na drug konec sobe. Ali pač?


Vsaj tam kjer so instalacije daj instalacijsko ravnino. Zato, da v primeru popravil ne posegas v nosilno konstrukcijo.

velikBrokoli ::

kriptobog je izjavil:

MPM je izjavil:

Da malo obudim temo.. gledam montažne hiše na ključ in seveda se soočam z enakimi vprašanji kot vsi pred mano. Trenutno sem pri inštalacijski ravnini. Je to must have in ti je kasneje žal če se nisi odločil za to? Recimo pri Lumarju pravijo, da večina njihovih strank vzame osnovno konstrukcijo in da oni svetujejo kdaj/če to res potrebuješ. Seveda pa na željo kupca to naredijo v vsakem primeru.
Verjetno se samo zaradi malenkost boljše toplotne izolacije glede na osnovno konstrukcijo to ne izplača in je to bolj namenjeno temu, če se čez čas odločiš potegnit štrom/vodo na drug konec sobe. Ali pač?


Vsaj tam kjer so instalacije daj instalacijsko ravnino. Zato, da v primeru popravil ne posegas v nosilno konstrukcijo.


Lumar to že v osnovi naredi, gledam prve idejne zasnove in vidim, da so že takoj dodali inštalacijsko ravnino v dnevno sobo in kopalnico.

Tody ::

Ne, ko končaš hišo se ukvarjaš z zunanjostjo ko je ta ok se ukvarjaš kako boš kupil drug avto in kam greš na dopust, ki si ga lahko končno spet privoščiš in vsaj 5+ let ne razmišljaš kako bi podru pol hiše in spremenil pozicijo kopalnice. Po ene 15 letih pa bo vrjetno prišla kaka ideja ampak za to se ne splača zdaj plača drage denarje ker bodo itak takrat vse prerirl ko bodo obnavljal kopalnice.

MPM ::

Kul, hvala za nasvete.

x3ca ::

Kdor misli gradit - zgleda bo se malo drazje https://www.zurnal24.si/pod-streho/varc...

OneYellow ::

Ampak samo, če misliš dobit subvencije. Sicer ne.

velikBrokoli ::

Torej, vse hiše morajo biti SNES+ in imeti samooskrbo z elektriko, podzemni zbiralni in sistem za deževnico? Pa kdo bo sploh dobil subvencijo..

Super.. :))

OneYellow ::

Vse, razen če kupiš boomer bajto za 500k. Potem je all good, lahko je tudi črna gradnja. :)) Za kaj sploh dobiš subvencijo? Izolacijo, elektrarno ipd.?

Če prav razumem te SNES+ stane npr. 50k več od "običajne" današnje nizkoenergijske bajte, in potem dobiš npr. 20k subvencij nazaj? Pod črto si pa še vedno dal npr. 30k več?

Tody ::

Tale z elektrarno je pa bosa :)

velikBrokoli ::

Ja, SNES+ se totalno ne izplača, vsaj glede na trenutne cene elektrike, pridobljenega denarja zaradi nižje porabe ne boš nazaj dobil do konca življenja.. sedaj pa sploh ne, ker so še tako zaostrili pogoje, to je res glupo.

gruntfürmich ::

itq da je veliko subvencij v sloveniji nateg.

se je en tak fosil pri koritu na predavanju od ZDES-a pred leti pohvalil, kako so veliko denarja 'generirali' s takšnim razpisom, ker je folk veliko denarja zagonil za to, da se je lahko samo prijavil na nek razpis za subvencijo.
pa mu je en povedal, da se je tudi on nategnil ker bi ceneje prišel skozi, če že v štartu ne bi ciljal na subvencijo ampak bi zato več delal v lastni režiji.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

novascena ::

Tale hiša recimo z Standard+ in izdelano na ključ pride 158 000 €. Zanima me, koliko je tu dodatnih stroškov? Zgornja meja je seveda nebo, vendar ne mislim tega.

Recimo:
- podiranje obstoječe in odvoz = 10k €
- osnovna plošča = 10k €
- priprava gradbišča, ki ga Noah nima = 10k €

Ostalo:
- ureditev okoli hiše bo manjša, saj bo ostalo od stare oz. upam, da se ne bo preveč uničilo
- iz Noah ponudbe ne bi ničesar dodajal, kar je proti plačilu (Pergola, komarniki, žaluzije...) oz. recimo da kaj bo in recimo = 10k €
- nekaj nove notranje opreme, čeprav ni treba, da iz stare hiše vse vržem proč = 10k €

Vse skupaj 208k €. Ne vem, kako je z dokumentacijo. Ali sem veliko zgrešil?

Trenutno imam montažno hišo, ki je delno podkletena. Klet je zidana, nima pa nobene izolacije. Kakšen strošek oz. smiselnost vsega skupaj bi predstavljalo, če bi podrl zgolj montažni del, klet pa dodatno izoliral. Tu je seveda potrebno odkopati stene ter izolirati tla. Kako je potem z zgornjo plastjo? Ali se na to lahko že postavi nova hiša.

velikBrokoli ::

Računaj še na:
- nadzornika (1-4% vrednosti projekta)
- dokumentacijo za gradbeno dovoljenje (okoli 5k)

kriptobog ::

novascena je izjavil:

Tale hiša recimo z Standard+ in izdelano na ključ pride 158 000 EUR. Zanima me, koliko je tu dodatnih stroškov? Zgornja meja je seveda nebo, vendar ne mislim tega.

Recimo:
- podiranje obstoječe in odvoz = 10k EUR
- osnovna plošča = 10k EUR
- priprava gradbišča, ki ga Noah nima = 10k EUR

Ostalo:
- ureditev okoli hiše bo manjša, saj bo ostalo od stare oz. upam, da se ne bo preveč uničilo
- iz Noah ponudbe ne bi ničesar dodajal, kar je proti plačilu (Pergola, komarniki, žaluzije...) oz. recimo da kaj bo in recimo = 10k EUR
- nekaj nove notranje opreme, čeprav ni treba, da iz stare hiše vse vržem proč = 10k EUR

Vse skupaj 208k EUR. Ne vem, kako je z dokumentacijo. Ali sem veliko zgrešil?

Trenutno imam montažno hišo, ki je delno podkletena. Klet je zidana, nima pa nobene izolacije. Kakšen strošek oz. smiselnost vsega skupaj bi predstavljalo, če bi podrl zgolj montažni del, klet pa dodatno izoliral. Tu je seveda potrebno odkopati stene ter izolirati tla. Kako je potem z zgornjo plastjo? Ali se na to lahko že postavi nova hiša.


Pri plosci dodaj se vsaj 5k zraven. Sama plosca je ze 10k, ampak imas se izkop, nasutje tampona, itd.
Pod priprava grabisca mislis kaj? Ce vzames na kljuc ti uredis, da je gradbisce prijavljeno, ograjeno in da imas na robu tablo z izvajalci.
Ne pozabi na papirje - projektna dolumentacija, GD, komunalni prispevek.
Zaluzije in komarnike dodaj zdaj, da imas vse notri v skatli pod fasado. Da ne bos kasneje montiral kakih skatel in podobno. Splaca se ti tudi vzeti zraven, elektropogon za zaluzije, vsaj spodaj v skupnih bivalnih prostorih. Za spalnice itak ni potrebe, ker jih odpres/zapres zjutraj in zvecer.
Projektant naj zrise oni naj pa nardijo predpripravo za klimo in soncno elektrarno. Strosek nekaj 100eur, ampak ce bos kdaj kaj od tega montiral bos zelo vesel, da imas predpripravo. To pomeni, preboje in kanale, da pustijo v steni.
aja, preden podpises pogodbo... S projektantom preveri lokacijsko, ce so kaksne omejitve, razmerje strani, visina kolencnega zidu, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

velikBrokoli ::

kriptobog je izjavil:

novascena je izjavil:

Tale hiša recimo z Standard+ in izdelano na ključ pride 158 000 €. Zanima me, koliko je tu dodatnih stroškov? Zgornja meja je seveda nebo, vendar ne mislim tega.

Recimo:
- podiranje obstoječe in odvoz = 10k €
- osnovna plošča = 10k €
- priprava gradbišča, ki ga Noah nima = 10k €

Ostalo:
- ureditev okoli hiše bo manjša, saj bo ostalo od stare oz. upam, da se ne bo preveč uničilo
- iz Noah ponudbe ne bi ničesar dodajal, kar je proti plačilu (Pergola, komarniki, žaluzije...) oz. recimo da kaj bo in recimo = 10k €
- nekaj nove notranje opreme, čeprav ni treba, da iz stare hiše vse vržem proč = 10k €

Vse skupaj 208k €. Ne vem, kako je z dokumentacijo. Ali sem veliko zgrešil?

Trenutno imam montažno hišo, ki je delno podkletena. Klet je zidana, nima pa nobene izolacije. Kakšen strošek oz. smiselnost vsega skupaj bi predstavljalo, če bi podrl zgolj montažni del, klet pa dodatno izoliral. Tu je seveda potrebno odkopati stene ter izolirati tla. Kako je potem z zgornjo plastjo? Ali se na to lahko že postavi nova hiša.


Pri plosci dodaj se vsaj 5k zraven. Sama plosca je ze 10k, ampak imas se izkop, nasutje tampona, itd.
Pod priprava grabisca mislis kaj? Ce vzames na kljuc ti uredis, da je gradbisce prijavljeno, ograjeno in da imas na robu tablo z izvajalci.
Ne pozabi na papirje - projektna dolumentacija, GD, komunalni prispevek.
Zaluzije in komarnike dodaj zdaj, da imas vse notri v skatli pod fasado. Da ne bos kasneje montiral kakih skatel in podobno. Splaca se ti tudi vzeti zraven, elektropogon za zaluzije, vsaj spodaj v skupnih bivalnih prostorih. Za spalnice itak ni potrebe, ker jih odpres/zapres zjutraj in zvecer.
Projektant naj zrise oni naj pa nardijo predpripravo za klimo in soncno elektrarno. Strosek nekaj 100eur, ampak ce bos kdaj kaj od tega montiral bos zelo vesel, da imas predpripravo. To pomeni, preboje in kanale, da pustijo v steni.


Ampak on že ima tam hišo, ki jo bo podrl. Ni tako, da potem komunalnega prispevka ne plača še enkrat? Pa tam ima že klet, zato ne bo potreben izkop. Hiša je tudi manjša (107m2), bo verjetno lahko za ploščo dal 10k..

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

novascena je izjavil:

Tale hiša recimo z Standard+ in izdelano na ključ pride 158 000 €. Zanima me, koliko je tu dodatnih stroškov? Zgornja meja je seveda nebo, vendar ne mislim tega.

Recimo:
- podiranje obstoječe in odvoz = 10k €
- osnovna plošča = 10k €
- priprava gradbišča, ki ga Noah nima = 10k €

Ostalo:
- ureditev okoli hiše bo manjša, saj bo ostalo od stare oz. upam, da se ne bo preveč uničilo
- iz Noah ponudbe ne bi ničesar dodajal, kar je proti plačilu (Pergola, komarniki, žaluzije...) oz. recimo da kaj bo in recimo = 10k €
- nekaj nove notranje opreme, čeprav ni treba, da iz stare hiše vse vržem proč = 10k €

Vse skupaj 208k €. Ne vem, kako je z dokumentacijo. Ali sem veliko zgrešil?

Trenutno imam montažno hišo, ki je delno podkletena. Klet je zidana, nima pa nobene izolacije. Kakšen strošek oz. smiselnost vsega skupaj bi predstavljalo, če bi podrl zgolj montažni del, klet pa dodatno izoliral. Tu je seveda potrebno odkopati stene ter izolirati tla. Kako je potem z zgornjo plastjo? Ali se na to lahko že postavi nova hiša.


Pri plosci dodaj se vsaj 5k zraven. Sama plosca je ze 10k, ampak imas se izkop, nasutje tampona, itd.
Pod priprava grabisca mislis kaj? Ce vzames na kljuc ti uredis, da je gradbisce prijavljeno, ograjeno in da imas na robu tablo z izvajalci.
Ne pozabi na papirje - projektna dolumentacija, GD, komunalni prispevek.
Zaluzije in komarnike dodaj zdaj, da imas vse notri v skatli pod fasado. Da ne bos kasneje montiral kakih skatel in podobno. Splaca se ti tudi vzeti zraven, elektropogon za zaluzije, vsaj spodaj v skupnih bivalnih prostorih. Za spalnice itak ni potrebe, ker jih odpres/zapres zjutraj in zvecer.
Projektant naj zrise oni naj pa nardijo predpripravo za klimo in soncno elektrarno. Strosek nekaj 100eur, ampak ce bos kdaj kaj od tega montiral bos zelo vesel, da imas predpripravo. To pomeni, preboje in kanale, da pustijo v steni.


Ampak on že ima tam hišo, ki jo bo podrl. Ni tako, da potem komunalnega prispevka ne plača še enkrat? Pa tam ima že klet, zato ne bo potreben izkop. Hiša je tudi manjša (107m2), bo verjetno lahko za ploščo dal 10k..


Prehitro prebral :) Ce bo nova manjsa, potem plosca ostane ista, ni potrebe po novi. Za komunalnega bo pa treba preverit na obcini. Ce so kaj spreminjali formulo bo sigurno vsaj sorazmerni del za doplacat, ce je po novi formuli vec. Naj kdo pove, ki ima izkusnje oz. projektant bi to moral stresti z rokava.

fikus_ ::

Pravi, da bi obstoječo klet uporabil (hidroizolacija kleti okrog 5k€, potem je za dodatno temeljno ploščo, če bo potrebna, verjetno 10k€ dovolj).

Pri sedanji montažni hiši so verjetno fasadne plošče azbestno cementne, kar zna zakomplicirati rušenje. Rabiš tudi projekt za rušenje, kjer je predvideno kateri odpadni materiali bodo nastali in kam se odpeljejo, ta papir je lahko nekaj 100 do 1000€ + samo rušenje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

strawman ::

novascena je izjavil:

Tale hiša recimo z Standard+ in izdelano na ključ pride 158 000 €. Zanima me, koliko je tu dodatnih stroškov? Zgornja meja je seveda nebo, vendar ne mislim tega.


Na te cene zmeraj računaj še 10-15% več, Noah ima v osnovi precej okrnjeno ponudbo v tej ceni (okna, senčila, keramika, itd..).

velikBrokoli ::

Ja, nekateri tudi ne računajo rekuperacije v osnovno ponudbo (Marles, Noah po mojih izkušnjah). Potem pa to dodaš in je hitro še dodatnih 10-20k :)

novascena ::

Glede na to, da je klet že narejena bi to seveda uporabil. V kolikor dodatna izolacija ne bi predstavljala prevelikega stroška.

Vse skupaj bi tako prišlo med 200 in 220k €.

Kaj pa recimo tale hiša? Vse skupaj znese 99k € na ključ. Nikjer pa ne piše kaj je tukaj zajeto.

Splošno sem v dvomih koliko so te nove najcenejše hiše kvalitetne proti starejšim.

tony1 ::

Tale za 99k ne sprejema novih naročil.

Če te zanima nekoliko nižja cena, poglej še skeletne hiše (skeletna gradnja).

fikus_ ::

Nova scena, pri teh poceni hišah preveri reference, oglej si kaksno v zivo,...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Pat_MaGroin ::

Eno vprašanje.

V familiji so prišli na idejo, da bi zgradili "dvojcka". Torej bajta na pol, vsaka polovica nekih 130m2, parcela je že.

Kakšen budget je treba računat za teh 260m2 na pol? Montažna je predraga. Skeletna, klasična?

Koga priporočate za tak projekt?

Investitorji so penzionerji, tako da v lastni režiji vse odpade.

Zgodovina sprememb…

velikBrokoli ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Eno vprašanje.

V familiji so prišli na idejo, da bi zgradili "dvojcka". Torej bajta na pol, vsaka polovica nekih 130m2, parcela je že.

Kakšen budget je treba računat za teh 260m2 na pol? Montažna je predraga. Skeletna, klasična?

Koga priporočate za tak projekt?


Danes so cene okoli 1500€/m2. Odvisno koliko sam narediš, kakšne materiale želiš itd.

Verjetno skozi prideš s 1000€/m2, lahko pa tudi 2000€/m2. 1500€/m2 bo pa najbrž najbolj realno.

Pat_MaGroin ::

Sorry, sem dopolnil, boomerji to zidajo, tako da vse outsorcano.

Bolj me zanima, a it klasično ali skeletno.

Oz. vem da moramo najdit najprej projektanta :).

kriptobog ::

NE vem kako je danes, ampak v 2021 ko sem delal so bile cene montazna, skeletna, zidana, na kljuc seveda, tam tam. Jaz sem sicer bolj za skeletno, ampak pri dvojcku delajte dvojno steno med enotama. Da imas cca 40cm vse skup, da mas v konstrukciji 2x15 kamene volne, osb, knauf itd. Ali pa se naredi kar betonska stena. Ali ap cela zidana :) No saj to naj bi projektant vse predvidel in pravilno svetoval :D Oddaj povprasevanje na nekaj koncev pa bos videl kje si. Idejno zasnovo ti projektant naredi lahko ze zdaj, pa se potem odlocas kaksna izvedba bo. KEr na podlagi idejne zasnove bos dobil ze kar dovolj tocne ponudbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

borut_p ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Sorry, sem dopolnil, boomerji to zidajo, tako da vse outsorcano.

Bolj me zanima, a it klasično ali skeletno.

Oz. vem da moramo najdit najprej projektanta :).


Ce dvojcka ne naredis za 1.500 potem se ne izplaca. Seveda ce delas za trg ... za sebe ni meja.

130m2 po enoti je super, avti zunaj pod nadstreskom. Obvezno dvojna stena, loceno betonirane vezi. Zvok je hudic.

Pat_MaGroin ::

Ja, dvojčki za trg so po 300k na ključ, kar je 600k na bajto. Pa sem prepričan, da je to "H&M" kvaliteta gradnje in vgrajenih materialov.

En konkreten primer: https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro... (tle je 110m2 neto površine).

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Pazi nad 250 m2 je drugčen ddv.

Kar se tiče ponudb pa kr lepo do vseh in dobit ponudbe, primerjat rekuperatorje, toplotne, stene in izolacijo in tudi med etažami itd. Nekaj nanese tudi zmislevanje, ker en izvod za luč in ena vtičnica na sobo je malo malo za danes.

Prehod v garažo oz nadstrešek, instalacija za klimo, mogoče kamin, treba preverit se kak lokalni odlok o strehah...

Ponavadi se kaka škarpa najde na seznamu pa si takoj ob 10k...

borut_p ::

130m2 po 1.500 je 200.000. Plus zemlja, projekti, ostali stroski .... prides skoraj na break even.

Ce 15% zasluzis je super. Marsikdo ki pojerba zemljo ne steje slednje v strosek ... potem se pa hvali kolk je EUREUR zasluzil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

Buggy ::

novascena je izjavil:

Glede na to, da je klet že narejena bi to seveda uporabil. V kolikor dodatna izolacija ne bi predstavljala prevelikega stroška.

Vse skupaj bi tako prišlo med 200 in 220k EUR.

Kaj pa recimo tale hiša? Vse skupaj znese 99k EUR na ključ. Nikjer pa ne piše kaj je tukaj zajeto.

Splošno sem v dvomih koliko so te nove najcenejše hiše kvalitetne proti starejšim.


Cemu bo kletni del namenjen je dost velika razlika glede smiselnih stroskov, ki jih mislis spustiti v ta del. Kar se samega montaznega dela nad tem tice nima veze, ce imas urejene odvode za odtoke in elektriko in ostala vozlisca iz spodnjega dela ustezno.

Kletni del lahko izoliras toplotno in zvocno tudi od znotraj, ce imas ustrezno urejeno hidroizolacijo zunaj, kar bi se do sedaj ze pokazalo na stenah.

Sam sem delal kletni del s temelji tocno za ta scenarij kot ga ti predvidevas sedaj (ruseneje montaznega dela). Podkleten del (delno) je hydro izoliran od zunaj s centralno razpeljavo po sredini plate in lastno el. omarico ter dimnikom za kamin (s priklucki) po celi streki do mansarde. Toplotne izolacije zunaj je zgolj stirodur 5cm (bolj kot mehanicna zascita) notri pa steklena volna po stenah in stropih za mavcnimi ploscami betonskih zidakov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Agentmulder ::

kriptobog je izjavil:

Sem bil na ogledu pri Noah. Tipična nizkocenovna montažna. Če že greš v gradnjo pristavi kak EUR več, za boljšo konstrukcijo stene. Pri Marlesu boš dobil podobno sestavo stene, samo da bo zaprta z mavčnovlakneno ploščo, namesto OSB plošče. Kaj je bolje ne vem. Če je hidroizolacija korektno izvedena in fasada dobro zaprta, potem je verjetno itak vseeno. Pri tehn poceni varijantah nimaš inštalacijske ravnine. To daj obvezno! Na stene, ki so zunanje, dodajo inštalacijsko ravnino za inštalacije. Ne želiš imeti inštalacij v sami konstrukciji, ker če/ko bo treba kaj popravljati, boš moral odpirati konstrukcijo, kar pa ne želiš. Konstrukcija mora biti zaprta, nikoli odpirati. Garancije na samo konstrukcijo imajo izvajalci od 30-60 let, tako, da če je vse korektno in pravilno izvedeno je hiša praktično večna. Ne poslušati debilov, ki pravijo da so montažne za 50 let. Poznam kar nekaj montažnih hiš iz 70ih, ki še vse stojijo, menjali so samo strehe in notranjo opremo. Danes je pa konstrukcija sten veliko boljša in iz boljših materialov. Po 50 letih boš pa moral kaj obnoviti pri montažni in pri zidani. Samo glej, da ne boš imel inštalacij v konstrukciji pa se nimaš česa bati. Hiša bo stala še in še let.
Edini minus pri montažni je mogoče prenos zvoka, ampak s pravo sestavo notranjih sten se tudi to reši. Če je dovolj EUR, ni noben problem...

Aja... še primerjava zidana, montažna s ceno. Zidana pride ceneje samo, če delaš sam. Sam pa lahko delaš tudi pri montažni... Sem dolgo časa tuhtal kaj in kako. Najprej je bila ideja da zidam sam s kolegi. Nimam znanja, rabim mojstra, to že stane. Ok, gremo v Ytong, ker je lažje. Kurac, nič ni lažje, še vedno potrebuješ zidarje, če ne znaš sam. Problem je še časovno. Lahko ob službi zidaš? Potem je padla ideja, da kupim montažno do faze zunaj dokončan objekt in notri naredim sam. Spet kurac. Niti štroma ne smeš več vlečti sam, če nisi štromar, ki bo podpisal papirje. In spet časovno... Na koncu sem pristal na ključ. Dobil ugodno ceno. Mi ni žal.


Katero montažno na ključ ste kupili?

adro3si ::

Pozdravljeni mojstri, mogoče kdo pozna firmo Norges Hus?
https://www.norgeshus.eu/prefabricated-...

Cena 73 800 EUR z prevozom in montažo.

Kolikor sem razumel moraš samo pripraviti teren, se pravi vpliti plato in pa najet žerjav...

Mnenja?

Tody ::

Ja, kaj pa notri? To da pridejo postavitv so v 2 ferik. Znotraj je tisto kar rabi 4 mesece

adro3si ::

Tody je izjavil:

Ja, kaj pa notri? To da pridejo postavitv so v 2 ferik. Znotraj je tisto kar rabi 4 mesece


Nisem še tako daleč, zaenkrat samo raziskujem kakšne so možnosti, ne vem niti če se tole splača, ker za 74k dobiš skelet z izolacijo in montažo, potem pa še vsa okna, pa si verjetno že na 150k, se mi zdi malce veliko...

Zato pa sprašujem če ima kdo morda kaj več izkušenj, da me malce razsvetli, ker letos moram narediti eno tako kočo, drugače bomo na cesti :(

Tody ::

Ne vem kaj bi? Povej budget povej kaj že imaš... Mogoče ti bo zidana boljsa, ker lahko več casa delas in financiras...

adro3si ::

Tody je izjavil:

Ne vem kaj bi? Povej budget povej kaj že imaš... Mogoče ti bo zidana boljsa, ker lahko več casa delas in financiras...


Imam gradbeno parcelo z priključki ob parceli.

Budget max. 150k, cca. 120m2

velikBrokoli ::

Srečno :)) s 150k bo težka..

adro3si ::

Razumem, trg je le trg, ampak na srečo znam veliko sam (keramika, eletrika, ipd.), zato pa iščem "ugodne" rešitve, ne klasične lumar klumparije za 300k...

Če dvignem budget mi ne ostane za opremo, ogrevanje (črpalko) itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: adro3si ()

velikBrokoli ::

Ja pa vseeno stvari stanejo..

Že sama birokracija stane.. pa potem še komunalni prispevek, nadzornik, izkopi, temeljna plošča, priključki na elektro, komunalo, zunanja ureditev, oprema v stanovanju..
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnova montažne hiše ali gradnja nove

Oddelek: Loža
333815 (1750) tony1
»

Trenutna situacija pri Zidani vs. Montažni hiši? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14515053 (9901) Invictus
»

Montažne hiše - pogajanje o ceni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7625981 (20839) UganiKdo
»

Montažna vs. klasično grajena hiša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13245223 (27369) Aston_11
»

Montažna hiša- dvojček: help needed! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8019774 (15850) nejcek74

Več podobnih tem