» »

Montažne hiše - pogajanje o ceni

Montažne hiše - pogajanje o ceni

1
2
»

x3ca ::

Invictus je izjavil:

Lastna režija danes pomeni predvsem to, da ne preneseš management dela gradnje na drugega, ampak to počneš sam.

In tukaj se da prihranit kar precej...


To je res, lahko pa da te na koncu še več pride, če nimaš znanja in maš smolo z nategi. Glavna prednost montažne itak ni cena, ampak to, da gre ful manj časa in manj stresa. Pa vnaprej veš ceno.

Invictus ::

Ja, če razmišljaš kot Slovenec, ki mu je rodna gruda sveta, in se je oklepa do bridke smrti, potem imaš prav.

Če se pa večkrat seliš, včasih si v tujini, imaš drug stil življenja, sam se bom letos selil četrtič, v Sloveniji 1x najem, 3x lastna nepremičnina, plus 2x tujina, potem zna biti najem bajte čisto O.K. Pa najbrž to ni moja zadnja selitev, čeprav se zdaj selim v bajto...

Se zna zgoditi, da po 3 letih dam bajto na trg in oddidem kam drugam.

Ko se ti sprdne, pač greš. Naslednjič ko sem bom selil, bo najbrž pozimi nekje v hribih, poleti pa na morju...

x3ca je izjavil:


To je res, lahko pa da te na koncu še več pride, če nimaš znanja in maš smolo z nategi. Glavna prednost montažne itak ni cena, ampak to, da gre ful manj časa in manj stresa. Pa vnaprej veš ceno.

Vedno te lahko več pride, tudi pri montažni. Očitno ne poznaš aneksov v gradbeništvu zaradi nepredvidenih razmer na terenu...

Potem neskladnja pri tem, kaj poemni bajta na ključ in kake zaključne zadeve boš imel.

Bog ne daj, da pri montažni premakneš vtičnice za 5 cm. Ali vodo... Plačaš, ko bi prevažal zlato iz Fort Knoxa...

Poleg tega montažne meni ne vzbujajo neke dolgoročnosti. Les, celuloza, knauf. Bruham... Ampak to sem pač jaz.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Kvinta ::

Montažne hiše so včasih škripale sploh Marlesove kdor jih je šel gledat v neurju se ziher ni odločo za nakup vključno z mano ne.
A.C.A.B

Netrunner ::

Kvinta je izjavil:

Montažne hiše so včasih škripale sploh Marlesove kdor jih je šel gledat v neurju se ziher ni odločo za nakup vključno z mano ne.


Kdaj je to "včasih"? V šempasu je enemu neurje odnesla prvo nadstropje, vendar to je precej let nazaj.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

jojw ::

TheBlueOne je izjavil:

Za 2300EUR dobis vrata nekje osnovne modele. Toliko sva dala midva za lesene.

Ne pretiravaj, lepo te prosim. Za 2. 000 dobiš super in kakovostna vrata. Še celo za manj..

Res ne štekam tega nabijanja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

borut_p ::

Mogoce je gledal se obsvetlobo. Od internorma brez citalca so vrata in obsvetloba 2.5ke

Kvinta ::

Netrunner je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Montažne hiše so včasih škripale sploh Marlesove kdor jih je šel gledat v neurju se ziher ni odločo za nakup vključno z mano ne.


Kdaj je to "včasih"? V šempasu je enemu neurje odnesla prvo nadstropje, vendar to je precej let nazaj.


Nekje 15 let nazaj je to blo mislim da zaradi jeklenih pletenic katere so držale hišo skupaj na podstrešju in te vrvi so sploh v neurju strašno škripale pa pozimi tudi posledično se je na dolgi rok prenašalo tudi na stene in sepovsod kjer so bli stiki gipsplošč je počilo ne glede na mrežico spodaj.
Zdaj če ti te zajle spustijo ja vrjetno ti odpihne prvi štuk.
A.C.A.B

Netrunner ::

p6868234 Nekje 15 let nazaj je to blo mislim da zaradi jeklenih pletenic katere so držale hišo skupaj na podstrešju in te vrvi so sploh v neurju strašno škripale pa pozimi tudi posledično se je na dolgi rok prenašalo tudi na stene in sepovsod kjer so bli stiki gipsplošč je počilo ne glede na mrežico spodaj. Zdaj če ti te zajle spustijo ja vrjetno ti odpihne prvi štuk.[/st.citat naj bi izjavil:



Sklepam oz. upam, da se je v zadnjih letih kaj spremenilo in da so boljše narejene. Pravijo da so enakovredne zidanim, samo krajšo življensko


Sklepam oz. upam, da se je v zadnjih letih kaj spremenilo in da so boljše narejene. Pravijo da so enakovredne zidanim, samo krajšo življensko dobo imajo
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

borut_p ::

Enkrat sem bil v dve leti stari montazni hisi - dan odprtih vrat. Pa je bil knauf razpokan pod oknom - sem vprasal prodajalca koliko je garancije na take stvari - ni niti odgovoril
Sem bil tudi v mariboru, v nekih nizkocenovnikih - po enem letu razpadal stok od vrat, vhodna cev od vodovoda neizolirana ...

Z Lumarjem sem sicer prisel najdlje za ponudbo, se pa nismo mogli uskladit okrog malo atipicne arhitekture, da sem kmalu obupal.

Kvinta ::

Ne vem če se je kaj spremenilo ... Mi smo kupli dobro staro hišo pa malo obnovili pa rešeno zgleda ko nova:)
A.C.A.B

Blazz ::

PrimoZ_ je izjavil:

parcela
komunalna ureditev in prispevek
temeljna plošča
papirji
========
100k EUR



no tole je precej odvisno kje, v LJ in okolici ni parcele pod 100k , sploh ne 500 kvadratov ali več. Komunalna ureditev in prispevek 20k , realno pa 25k, temeljna plošča je hitro 10k... to je blo cca 3-5 let nazaj k sm jaz gledal.

vsi še pozabljate ureditev okolice hiše, ograja, lopa, nasutje zemlje, meteorni jaški, asfalt/tlakovci, kak nadstrešek za avto in ostalo je hitro 50k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

borisk ::

Kvinta je izjavil:

Ne vem če se je kaj spremenilo ... Mi smo kupli dobro staro hišo pa malo obnovili pa rešeno zgleda ko nova:)


Točno tako kot si napisal, ZGLEDA kot nova....

jakan123 ::

Blazz je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

parcela
komunalna ureditev in prispevek
temeljna plošča
papirji
========
100k EUR



no tole je precej odvisno kje, v LJ in okolici ni parcele pod 100k , sploh ne 500 kvadratov ali več. Komunalna ureditev in prispevek 20k , realno pa 25k, temeljna plošča je hitro 10k... to je blo cca 3-5 let nazaj k sm jaz gledal.

vsi še pozabljate ureditev okolice hiše, ograja, lopa, nasutje zemlje, meteorni jaški, asfalt/tlakovci, kak nadstrešek za avto in ostalo je hitro 50k.


Temeljna plošča 10k?? Brez izkopa mogoče, pa še to zelo težko. Zdaj so temeljne plošče kar od 15-20k, sem pa dobil tudi en predračun za 24k...

Kvatebrigic ::

Ja, temeljnja plošča je bolj v 15-20k rangu.
Joooj kaj vse ne prebereš tukaj. Montažne hiše da škripajo in zajle jih skupaj držijo? Ja mogoče kakšne prastare iz 70ih?
Katerakoli moderna montažna hiša je by far bolj potresno varna kot zidane. Poceni izvajalci skeletnih gradenj ponavadi uporabljajo navadne lesene špirovce, po možnosti še ne dovolj sušene, ki jih potem začne veselo zvijati in knauf poka, itd. Boljši izvajalci uporabljajo križno lepljen BSH les, ki je konstruckijsko bistveno bolj stabilen. Kontrukcije sten in podov so vse vijačene skupaj in to s skoraj pol metra dolgimi vijaki, nobenih žebljev nikjer itd. Enako velja za ostrešje. Celotna konstrukcija hiše pa je na gosto sidrana v temeljno ploščo. Danes imajo montažne hiše tudi vse parne zapore pred izolacijo in je le ta precej bolj trajna, česar nobena montažna izpred 30, 40 let ni imela.

borut_p ::

Spirovci ce so lepljeni niso krizno lepljeni ampak vzporedno. Krizno lepljene so stene, "but i get your point".

Plosca ... spet odvisno kako velika. Se vedno velka pravilo da je beton 100e, armatura pa 1e. Opaz pri plosci nima veliko veze. Moras pa pripeljat kar nekaj cevi - voda, el, tk, kanalizacija, ... tako da te drobizi lahko hitro doprinesejo k ceni.

Blazz ::

jakan123 je izjavil:

Blazz je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

parcela
komunalna ureditev in prispevek
temeljna plošča
papirji
========
100k EUR



no tole je precej odvisno kje, v LJ in okolici ni parcele pod 100k , sploh ne 500 kvadratov ali več. Komunalna ureditev in prispevek 20k , realno pa 25k, temeljna plošča je hitro 10k... to je blo cca 3-5 let nazaj k sm jaz gledal.

vsi še pozabljate ureditev okolice hiše, ograja, lopa, nasutje zemlje, meteorni jaški, asfalt/tlakovci, kak nadstrešek za avto in ostalo je hitro 50k.


Temeljna plošča 10k?? Brez izkopa mogoče, pa še to zelo težko. Zdaj so temeljne plošče kar od 15-20k, sem pa dobil tudi en predračun za 24k...


no saj, na to namigujem, da ni variante, da je 100k in parcela in komunalna ureditev in temeljna plošča in papirji, torej da potem samo še montažno bajto gor rukneš. Realno si hitro na 200-250k brez bajte...

jakan123 ::

Jp. Jaz sem dal za temeljno ploščo 15k za papirje pa 22k. Potem pride pa še čistilna naprava, priklopi, komplet pohištvo, okolica.

UganiKdo ::

Blazz je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Blazz je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

parcela
komunalna ureditev in prispevek
temeljna plošča
papirji
========
100k EUR



no tole je precej odvisno kje, v LJ in okolici ni parcele pod 100k , sploh ne 500 kvadratov ali več. Komunalna ureditev in prispevek 20k , realno pa 25k, temeljna plošča je hitro 10k... to je blo cca 3-5 let nazaj k sm jaz gledal.

vsi še pozabljate ureditev okolice hiše, ograja, lopa, nasutje zemlje, meteorni jaški, asfalt/tlakovci, kak nadstrešek za avto in ostalo je hitro 50k.


Temeljna plošča 10k?? Brez izkopa mogoče, pa še to zelo težko. Zdaj so temeljne plošče kar od 15-20k, sem pa dobil tudi en predračun za 24k...


no saj, na to namigujem, da ni variante, da je 100k in parcela in komunalna ureditev in temeljna plošča in papirji, torej da potem samo še montažno bajto gor rukneš. Realno si hitro na 200-250k brez bajte...


Jao nakladanja. Vse je odvisno od lokacije. Ce das za parceli 20k, pol ne bo niti 100k, ce je pa ze parcela 150k pol pa si seveda hitro na 200k.

UganiKdo ::

Drugace pa konkretno ponudba za temeljno plosca za montazno histo tlorisa 75m2.

- izkop humusa 30-50cm
- tampon ca 75m3 peska
- filc
- plosca

13k eur. Gre pa seveda za lep raven teren.

Sc0ut ::

Kako pa je s papirji pri montazni? Odpade ločen projektant ker papirje uredi recimo Lumar? Idejna tasnova, DGD, PZI...? Oziroma sodeluješ pol z njihovim arhitektom?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

jakan123 ::

Kakor se odločiš. Lahko ti pošljejo potrebne papirje in urejaš sam ali s pomočjo projektanta, lahko daš pa vse njim za narediti. Pri tipkskih hišah je itak najbolje, da vse oni speljejo. Jaz delam po individualnem načrtu in sem vse papirje zaupal projektantu, ki je izrisal načrt, že zaradi poznanstev, ki jih ima na občini. Točno ve komu težit, pozna v nulo zahteve upravne enote, itd. Pri izvajalcu so na koncu samo preverili načrte in statiko in pripravili svoje načrte za razrez in montažo.

Sc0ut ::

Ok, hvala.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Kvinta ::

v LJ in okolici ni parcele pod 100k


To misliš ti pa taki ko iz naslonjača kupujejo ,če pa greš ne glede na vreme od vrat do vrat gnjavit pa je povsem drugače in tak je v vseh slovenskih mestih oz. povsod po svetu je tak.

Cena betonske plošče je realno nekje 6000€ polj pa ponavadi firme nabijejo za 100% pač pi enih gre pri drugih ne največkrat pa mlade neizkušene okrog prnesejo ... pod svojo streho je polno takih in podobnih zgodb.
A.C.A.B

IL_DIAVOLO ::

V Ljubljani je stanje taksno kot je, ampak drugod se pa da precej ugodno. Pac je treba biti prilagodljiv in iskati parcelo z ugodnim komunalnim prispevkom in obliko hise, ki je obcina ne prepoveduje.

Ni treba, da si prvi sosed od ta starih.

Kvinta ::

Eno leto nazaj smo našli v LJ nekje na grobo med Cesto dveh cesarjev in Kemijskim inštitutom 300 kvadrtov za 20k ,vem še za eno 500 kvadratov med Kodeljevim in Metelkovo katerega pa trenutno nočejo prodat oz. se jim ne mudi pa še bi lahko našteval...zanimivo je kaj bi ljudje vse prodali ,ko z dnarjem prideš mamo bi ti eni prodali pa fotra:D
A.C.A.B

IL_DIAVOLO ::

Pa to je tak malo...

UganiKdo ::

Kvinta je izjavil:

Eno leto nazaj smo našli v LJ nekje na grobo med Cesto dveh cesarjev in Kemijskim inštitutom 300 kvadrtov za 20k ,vem še za eno 500 kvadratov med Kodeljevim in Metelkovo katerega pa trenutno nočejo prodat oz. se jim ne mudi pa še bi lahko našteval...zanimivo je kaj bi ljudje vse prodali ,ko z dnarjem prideš mamo bi ti eni prodali pa fotra:D


Samo tebi pameti nihce noce.

In kaj bos s 300m2 v ljubljani? Gradit tako ali tako ne smes. Zato pa tudi cena kot je.

IL_DIAVOLO je izjavil:

V Ljubljani je stanje taksno kot je, ampak drugod se pa da precej ugodno. Pac je treba biti prilagodljiv in iskati parcelo z ugodnim komunalnim prispevkom in obliko hise, ki je obcina ne prepoveduje.

Jaz raje poskrbim za prilagodljivost na prihodkovni strani pa se ne obremenjujem s tem koliko stane parcela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hiška 60m2 , 40.000€ ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5116237 (14038) TheBlueOne
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43273729 (59528) damirj79
»

Montažna vs. klasično grajena hiša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13244941 (27087) Aston_11
»

Montažna hiša- dvojček: help needed! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8019618 (15694) nejcek74

Več podobnih tem