» »

Montažne hiše - koliko realna cena?

Montažne hiše - koliko realna cena?

Temo vidijo: vsi
««
10 / 10
»
»»

adro3si ::

Birokracije pa ni nikjer več kot v Sloveniji... Prav neverjetno.

velikBrokoli ::

adro3si je izjavil:

Razumem, trg je le trg, ampak na srečo znam veliko sam (keramika, eletrika, ipd.), zato pa iščem "ugodne" rešitve, ne klasične lumar klumparije za 300k...

Če dvignem budget mi ne ostane za opremo, ogrevanje (črpalko) itd.


Aha, Lumar bajte so klumparija, random estonske montažne hiše za 80k so pa najbrž vrhunske ;((

scythe ::

velikBrokoli je izjavil:

Srečno :)) s 150k bo težka..


Če ima parcelo, bi šlo skozi. Samo ne smeš se pustit, da te gradbeniki olupijo.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

velikBrokoli ::

scythe je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Srečno :)) s 150k bo težka..


Če ima parcelo, bi šlo skozi. Samo ne smeš se pustit, da te gradbeniki olupijo.


Ajde, da vidim tvoje izračune. Za 150k hiša na ključ?

kriptobog ::

scythe je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Srečno :)) s 150k bo težka..


Če ima parcelo, bi šlo skozi. Samo ne smeš se pustit, da te gradbeniki olupijo.


Bo ja. Ce bo kupil material in vse naredil sam.

scythe ::

kriptobog je izjavil:

scythe je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Srečno :)) s 150k bo težka..


Če ima parcelo, bi šlo skozi. Samo ne smeš se pustit, da te gradbeniki olupijo.


Bo ja. Ce bo kupil material in vse naredil sam.




Če se pustiš nategnati gradbenikim, potem res ne prideš skoz. Že do 3. faze so razlike med 20-30k€.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

velikBrokoli ::

20-30k te pride v nekaj občinah že samo komunalni prispevek, a ne boš pustil občini, da te nategne? :D

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

20-30k te pride v nekaj občinah že samo komunalni prispevek, a ne boš pustil občini, da te nategne? :D


Pa sama projektna dokumentacija je 5-10. Nekaj k se ureditev prikljuckov. Ze sam izkop in plosca sta hitro 15+k, itd. Lahko pa zacne zbirati ponudbe pa bo videl kaj se naredis 150k

z3ro ::

kriptobog je izjavil:

scythe je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Srečno :)) s 150k bo težka..


Če ima parcelo, bi šlo skozi. Samo ne smeš se pustit, da te gradbeniki olupijo.


Bo ja. Ce bo kupil material in vse naredil sam.

Material itak "kupiš" v vsakem primeru z razliko da ga preplačaš, če ti delajo ostali. Če znaš ogromno sam in imaš med sorodniki/prijatelji koga ki zna še kaj več je 150k zelo mogoče izvedljivo. Sicer je že ene 8 let od tega ampak kolega je postavil bajto za vselit za 115k, imel je parcelo in priključke že od prej...ostalo je samo še kaj za postorit na dvorišču. Verjetno to v večjih mestih ne gre ampak v naših koncih kjer imamo bolj kot ne vsi en krog ljudi, ki znajo 90% narediti sami bi pa verjetno z 150k šlo skozi. Recimo, da sem v krogu teh ljudi, sem pomagal pri kar nekaj hišah/obnovah ampak na oko bi rekel da bi lahko ene 60% bajte porihtal sam z pomočjo treh-štirih kolegov.

velikBrokoli ::

Fantje, 8 let nazaj so bile cene nekajkrat nižje od danes. To sploh ni primerjave.

Nekaj cen od danes, če seveda ne delaš sam:
- izkop in temeljna plošča za 140m2 montažno od 25-30k
- nadzornik 5-10k
- komunalni prispevek 10-30k, odvisno od občine
- hiša + papirji cca 1500-1750EUR/m2, torej ene 200-225k za hišo na ključ z vsemi načrti
- zunanja ureditev (dovoz, asfalt, ponikovalnice, lovilec olja, jaški, terasa, itd) 30k zelo hitro
- priključitev na elektro/komunalo 5k
- notranja oprema, kuhinja, svetila 20-30k, odvisno od preseravanja, lahko tudi manj

Lahko prideš skozi ceneje? Sigurno, sploh če veliko sam narediš, ampak hkrati to potem tudi traja in ljudje pacajo te hiše po 5+ let in vse popoldneve zapravijo za to.

Zgodovina sprememb…

scythe ::

velikBrokoli je izjavil:

20-30k te pride v nekaj občinah že samo komunalni prispevek, a ne boš pustil občini, da te nategne? :D


Res je, imaš razpon od 5-30k€, odvisno v kateri občini si + subvencija 50% za mlade družine.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Buggy ::

velikBrokoli je izjavil:

scythe je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Srečno :)) s 150k bo težka..


Če ima parcelo, bi šlo skozi. Samo ne smeš se pustit, da te gradbeniki olupijo.


Ajde, da vidim tvoje izračune. Za 150k hiša na ključ?



Oh lepi stari naivni casi miskalkulacije :)) Sem hvalabogu delal bajto na kljuc, klet pa lastni reziji in je samo klet bila never ending story tako casovno kot financno. Da ne govorim o tem kako so zanimive zgodbe o prelaganju odgovornosti in iskanju krivca ko je prislo do prvega problema. Vsekakor danes hisa na kljuc, razen ce nimate kej pametnega pocet ali pa ste pravi cas potegnili s crypta in vam je to hobby ;)

Jaz sem pred 20-let samo za montazni del na kljuc dal cca 80KEUR + klet in papirji pa je bilo nekaj cez 100-tko, s tem da sem delal bajto samo 160m2 v vukojebini. Tezko si danes predstavljam da nekdo naredi bajto na kljuc za 150kEUR in me res zanima kako si to zamisljate.
Predlani me je samo jeben nadsresek kostal 13KEUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

velikBrokoli ::

Te subvencije večina občin nima, prav tako je tipično omejena na max 2000-3000€.

Jaz sem v Radovljici dobil za mlado družino samo zastonj takso za vloženo gradbeno dovoljenje. Pri skoraj pol miljonskem projektu sem prišparal neverjetnih 150€ ;((

z3ro ::

velikBrokoli je izjavil:

Fantje, 8 let nazaj so bile cene nekajkrat nižje od danes. To sploh ni primerjave.

Nekaj cen od danes, če seveda ne delaš sam:
- izkop in temeljna plošča za 140m2 montažno od 25-30k
- nadzornik 5-10k
- komunalni prispevek 10-30k, odvisno od občine
- hiša + papirji cca 1500-1750EUR/m2, torej ene 200-225k za hišo na ključ z vsemi načrti
- zunanja ureditev (dovoz, asfalt, ponikovalnice, lovilec olja, jaški, terasa, itd) 30k zelo hitro
- priključitev na elektro/komunalo 5k
- notranja oprema, kuhinja, svetila 20-30k, odvisno od preseravanja, lahko tudi manj

Lahko prideš skozi ceneje? Sigurno, sploh če veliko sam narediš, ampak hkrati to potem tudi traja in ljudje pacajo te hiše po 5+ let in vse popoldneve zapravijo za to.

Saj jaz sem govoril o cifrah v primeru da večinoma vse delaš "sam" (razen določenih specifik recimo estrihi, montaža oken, vhodnih/garažnih vrat, dimnik, itd.).

velikBrokoli ::

Še vedno ne vidim kako boš vse zgoraj omenjeno uredil za 150k.

z3ro ::

Bivši sosed ravnokar gradi hišo, čez par dni bo pod streho...strošek do sedaj je baje ene 40k (z že vključenim lesom/kritino). Res pa da je to na vasi in v manjši občini. Lahko pa prideš pogledat/pomagat pa boš videl :D Pred leti je (valda brez plačila) pomagal mami prekrivat streho, sedaj jaz pomagam njemu če imam čas.

velikBrokoli ::

Sosedi na vasi radi mal nabijajo in bučke prodajajo :)

z3ro ::

Ali pa posamezniki v velikih mestih ;)

Jazon ::

Ni jih čez zgodbe iz podeželja. Pred mnogo leti je "sosed" zidal hišo in itak da pomagaš pri gradnji. Najprej smo šli s traktorjem po nekaj "šodra", ki ga je tretji sosed priročno stresel ob poti, ker je občina ravno širila glavno cesto in so gradili kilometre škarp. Potem smo šli s traktorjem po "siporex", kar v tovarno. Uradno se je kupilo "dvakrat eno paleto druge klase" materiala. Ven smo peljali dvakrat prepolno prikolico. Na kapiji je bil bratranc od nevemkoga že. Les je bil iz hoste. Strešniki so bili spet "druga klasa", karkoli to že pomeni. Skratka tako se je gradilo, bajto pa štalo pa silose in greznico....

Kadarkoli je država ali občina gradila infrastrukturo v bližini, je poleg zraslo še nekaj hiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jazon ()

Tody ::

Pa ce delas sam mores met tudi mehanizacijo, in vse stroje. Kak vrtalni stroj ma vsak pa kako olfo, pol se pa hitr konča.

Uglavnem ze materjal pride 150 k danes. Do podstrehe je zastojn pol notr so stroški.

Tole si lahko preberete

https://www.mojmojster.net/clanek/97/Ko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Hispartija ::

Meni so govorili da se do strehe zida z zidaki, naprej pa z denarjem (vem da je debata o montazni, you get the point), kar pred pricetlom gradnje nisem verjel. V hisi sem leto in pol in lahko recem da to 100% drzi. 150k do vselitve? Za moje pojme nemogoce, cetudi delas sam.

Zgodovina sprememb…

mm&r ::

Hispartija je izjavil:

Meni so govorili da se do strehe zida z zidaki, naprej pa z denarjem (vem da je debata o montazni, you get the point), kar pred pricetlom gradnje nisem verjel. V hisi sem leto in pol in lahko recem da to 100% drzi. 150k do vselitve? Za moje pojme nemogoce, cetudi delas sam.


Verjetno je odvisno od kvadrature, imaš montažne tam 85-100 m2 in take 160, bi pričakoval na tehničnem forumu kadar kdo meče ven neke številke, da zraven poda tudi kvadraturo.

Tody ::

Mmr manjse hise so samo do 10% cenejse. Ker papirji in vse ostalo ni toliko ceneje

Gambino ::

adro3si je izjavil:

Razumem, trg je le trg, ampak na srečo znam veliko sam (keramika, eletrika, ipd.), zato pa iščem "ugodne" rešitve, ne klasične lumar klumparije za 300k...

Če dvignem budget mi ne ostane za opremo, ogrevanje (črpalko) itd.



Bravo, se strinjam, ne glej montažnih bajt, to so makete 1:1, ki niso vredne tega dnarja!

Pithlit ::

Gambino je izjavil:

Bravo, se strinjam, ne glej montažnih bajt, to so makete 1:1, ki niso vredne tega dnarja!

Kje nastopaš? Avdić nima za burek v primerjavi...
Life is as complicated as we make it...

velikBrokoli ::

Montažne hiše so papirnate makete, zidana bajta, ki jo je Jože 5 let skupaj pacal s frendi, je pa masterpiece, ker ima cegle! ;((

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

Razlika je v tem, da bodo nasledniki, naslednja generacija, pred vselitvijo montažno do konca podrli, zidano pa samo lupila do skeleta.
Torej se bodo rešili GD za rušitev....(glede na ta trenutek), kaj bo takrat, pa v SLO nihče ne ve.:)

kriptobog ::

nejc_nejc je izjavil:

Razlika je v tem, da bodo nasledniki, naslednja generacija, pred vselitvijo montažno do konca podrli, zidano pa samo lupila do skeleta.
Torej se bodo rešili GD za rušitev....(glede na ta trenutek), kaj bo takrat, pa v SLO nihče ne ve.:)


Če bodo želeli drugačno delitev prostora. Če bodo samo obnalvjali lahko isto slečejo do skeleta in je rešeno.

nejc_nejc ::

Ni glih tako.....posebej, ko se na koncu obdobja zmanjša vzdrževanje...

Načeloma si sedaj niti pod razno ne predstavljamo kakšne in katere "lajtnge" bomo rabili čez 50 - 60 let.

Invictus ::

kriptobog je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Razlika je v tem, da bodo nasledniki, naslednja generacija, pred vselitvijo montažno do konca podrli, zidano pa samo lupila do skeleta.
Torej se bodo rešili GD za rušitev....(glede na ta trenutek), kaj bo takrat, pa v SLO nihče ne ve.:)


Če bodo želeli drugačno delitev prostora. Če bodo samo obnalvjali lahko isto slečejo do skeleta in je rešeno.

Plus lahko podereš vse nenosilne stene...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejc_nejc ::

....Plus lahko podereš vse nenosilne stene...

aja v zidani jih moraš pa obdržat

Invictus ::

nejc_nejc je izjavil:

....Plus lahko podereš vse nenosilne stene...

aja v zidani jih moraš pa obdržat

Ne, podereš jih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejc_nejc ::

:)

kriptobog ::

nejc_nejc je izjavil:

....Plus lahko podereš vse nenosilne stene...

aja v zidani jih moraš pa obdržat


Ne rabiš, sam oveč svinjarije je.

Gambino ::

velikBrokoli je izjavil:

Montažne hiše so papirnate makete, zidana bajta, ki jo je Jože 5 let skupaj pacal s frendi, je pa masterpiece, ker ima cegle! ;((


Kje piše, da jo je Jože sam pacal, sploh pa je zidana lahko večna, samo malo več železa je potrebno uporabiti, pa jo noben potres ne podere. Tudi kvaliteta bivanja je mnogo bolša v zidani, da o ogrevanju ne govorim, kjer že sam zidak akomulira toliko energije, da si ob pomanjkanju elektrike še dolgo na toplem, poleti pa na hladnem! Ne moreš montažne makete primerjat z zidano bajto, nikoli, nikdar!!! Sploh pa so montažne mnogo precenjene!!!

teslam2 ::

z3ro je izjavil:

Bivši sosed ravnokar gradi hišo, čez par dni bo pod streho...strošek do sedaj je baje ene 40k (z že vključenim lesom/kritino). Res pa da je to na vasi in v manjši občini. Lahko pa prideš pogledat/pomagat pa boš videl :D Pred leti je (valda brez plačila) pomagal mami prekrivat streho, sedaj jaz pomagam njemu če imam čas.



pravijo da do strehe se dela s cigli, naprej pa z dnarjem...

Sparkxl ::

nejc_nejc je izjavil:

Razlika je v tem, da bodo nasledniki, naslednja generacija, pred vselitvijo montažno do konca podrli, zidano pa samo lupila do skeleta.


Kaj bi nehal tupit neumnosti? Montažne ne gre lupit do skeleta? Sploh veš da ima skelet? Gre jo še lažje kot zidano, z manj truda. Potrgaš plošče od znotraj, v skeletu menjaš izolacijo in knauf čez. V čem točno je tu problem?

chrush ::

Daj Gambino ne strelaj kozle. Nic ni zidana boljsa od montazne.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

velikBrokoli ::

"Zidane so lahko večne!!!"

... večinoma jih pa kupci itak porušijo ali popolnoma olupijo do skeleta in vse na novo uredijo :))

V Sloveniji so cegli sveti, čeprav je večina zidanih hiš vprašljive kvalitete..

Tody ::

Večni so bili tisti kamni k so jih včasih dajal v gradove... Današnji cegli pa vprašanje če ne bodo šli po 100 letih v prah... Les se vsaj nekaj časa drži ;)

velikBrokoli ::

Sam dodaj mal železa in upaj, da ne bo potresov :)

Gambino ::

chrush je izjavil:

Daj Gambino ne strelaj kozle. Nic ni zidana boljsa od montazne.


Seveda je, me zanima katera montažna hiša bo zdržala 100 in več let. Jo ni. Zidane hiše, ki so stare 100+ let je pa še veliko in to s tehnologijo izpred 100 let!

Montažna hiša je največji nateg, sploh za ceno, za katero jih prodajajo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

fikus_ ::

En in drug način gradnje ima svoje - in +. Tudi montažna hiša lahko zdrži 100 let, je samo vprašanje kvalitete vzdrževanja.
Npr. 100 let stare hiše imajo med nadstropji lesene tramove na katerih je potem lesen pod/strop, pa še sedaj stojijo, prav tako velja to za strešno konstrukcijo.

100 let starih montažnih hiš, kot se delajo sedaj, ne boš našel, ker se jih pred 100 leti ni delalo. Obstaja pa dosti lesenih "cimpranih" hiš, še starejših od 100 let. Kako so pa ohranjene, je pa odvisno od vzdrževanja, predvsem strehe.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

nejc_nejc ::

Sparkxl je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Razlika je v tem, da bodo nasledniki, naslednja generacija, pred vselitvijo montažno do konca podrli, zidano pa samo lupila do skeleta.


Kaj bi nehal tupit neumnosti? Montažne ne gre lupit do skeleta? Sploh veš da ima skelet? Gre jo še lažje kot zidano, z manj truda. Potrgaš plošče od znotraj, v skeletu menjaš izolacijo in knauf čez. V čem točno je tu problem?


Na koncu ugotoviš, da je enostavneje podret vse skupi.....

fikus_ je izjavil:

En in drug način gradnje ima svoje - in +. Tudi montažna hiša lahko zdrži 100 let, je samo vprašanje kvalitete vzdrževanja.
Npr. 100 let stare hiše imajo med nadstropji lesene tramove na katerih je potem lesen pod/strop, pa še sedaj stojijo, prav tako velja to za strešno konstrukcijo.


ki je pa v večini pri "tastarih" bolj slabo....kar je razumljivo. Naj se naslednji lastnik oziroma tamladi s tem hebejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

fikus_ ::

Saj te noben ne sili, da podeduješ montažno hišo, lahko se ji odpoveš.

Si že videl temeljito obnovo zidane hiše iz 1970-80 let?! Ostanejo samo zidovi in ostrešje. Gradnja po današnjih standardih vprašljiva, tako da po tvojem velja "Naj se naslednji lastnik oziroma tamladi s tem hebejo"
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

velikBrokoli ::

To boš težko dopovedal poklicnim dedičem ranga Gambina.. ;((

nejc_nejc ::

fikus

Normalno,
sploh ne šimfam tehnologije, samo oba dobro veva, kako zgleda v večini primerov, ko jo začneš odpirat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

kriptobog ::

fikus_ je izjavil:

Saj te noben ne sili, da podeduješ montažno hišo, lahko se ji odpoveš.

Si že videl temeljito obnovo zidane hiše iz 1970-80 let?! Ostanejo samo zidovi in ostrešje. Gradnja po današnjih standardih vprašljiva, tako da po tvojem velja "Naj se naslednji lastnik oziroma tamladi s tem hebejo"



Pa še te zidove bi bilo bolje podreti, da dobi vsaj postavitev, kot jo sam želiš.

fikus_ ::

Ko začneš odpirat, te vedno čakajo presenečenja, če ne kaj drugega je nekje voda puščala (streha, kanalizacija),.... okenske odprtine dozidane po sistemu samo da ne piha preveč noter, toplotni mostovi, razpoke v zidovih in temeljih,....

.


kriptobog je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Saj te noben ne sili, da podeduješ montažno hišo, lahko se ji odpoveš.

Si že videl temeljito obnovo zidane hiše iz 1970-80 let?! Ostanejo samo zidovi in ostrešje. Gradnja po današnjih standardih vprašljiva, tako da po tvojem velja "Naj se naslednji lastnik oziroma tamladi s tem hebejo"



Pa še te zidove bi bilo bolje podreti, da dobi vsaj postavitev, kot jo sam želiš.


Tudi to je možnost.
Tedaj se je v glavnem gradilo v lastni režiji in mnogi so ubirali bližnjice, da je bilo cenejše. Npr. betonske plošče so bile debeline 10 cm, če je bil spodnji prostor manjši,.... Sem videl in meril upognjenost plošče debeline 10-12 cm in upognjene 6-7 cm, spodnji prostor pa približno 6x8 m. človek je naredil čez leseno konstrukcijo za izravnavo in na vrh 2x križno OSB ter končna talna obloga. Sedaj živi in mirno spi v tej hiši.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()
««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnova montažne hiše ali gradnja nove

Oddelek: Loža
333743 (1678) tony1
»

Trenutna situacija pri Zidani vs. Montažni hiši? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14514700 (9548) Invictus
»

Montažne hiše - pogajanje o ceni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7625805 (20663) UganiKdo
»

Montažna vs. klasično grajena hiša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13245076 (27222) Aston_11
»

Montažna hiša- dvojček: help needed! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8019701 (15777) nejcek74

Več podobnih tem