» »

kaj sledi po 45 dneh od uveljavitve garancije?

kaj sledi po 45 dneh od uveljavitve garancije?

1
2
»

jamiroq ::

zanimivo... jaz mam ravno z Mlacomom normalne izkušnje; prinesel pokvarjen ram, v enem tednu so mi ga zamenjali (res pa je, da so prodajalci tam.... loleki, kot je rekel moj oče :D).

nasprotno pa mam z JAE res slabe izkušnje z enim serviserjem (prodajalci in en drug serviser pa so bili normalno prijazni in korektni); recimo: poslal mi je računalnik preko kurirske službe domov, čeprav sva bila zmenjena, da ga pridem iskat osebno (iz Pirana v LJ); verjetna posledica tega je okrušen procesor (gor mam Zalmana 6000AlCU).
računalnik je bil sestavljen s tako ihto (ali pa tako nasilno), da je pladenj, na katerem je privita osnovna plošča, zvilo in je bila postrani zagozdena v ohišju (približno na polovici je pladenj "iztiril" iz "tračnic" na katerih stoji);
PC speaker je bil odtrgan iz nosil (kamor je bil tudi prilepljen) in je bil z magnetom pritrjen na pladenj.
vrh tega je serviser trdil, da njemu računalnik dela (bila je pokvarjena osnovna plošča), ko sem ga jaz doma preizkusil je bilo seveda vse kot prej (računalnik je zmrznil do 10s po vklopu, oz sploh ni delal).
na koncu sem moral cel računalnik še enkrat peljat v LJ, da so mi zamenjali osnovno ploščo (na srečo je oni serviser s katerim sem mel posla ravno zginil na dopust).

v vsakem primeru zame kupovanje komponent v Ljubljani odpade, čeprav bom moral v lokalnem Comtronu dat 5k več, jih imam vsaj blizu.

kuglvinkl ::

kuglvinkl.....nikjer v zakonu ne piše da se garancija podaljša ob garancijski menjavi.

Zdej, če ti ne vidiš, še ne pomeni, da ne piše.

To je samo dobra volja ali neznanje prodajalca-podjetja, če ti ne znajo popraviti stare.....

Ne, to je zakonska doložnost.

Ok, zdej mi pa povej, kje točno ne piše o tem. >:D

Never mind, poglej si 483/3 OZ.
Your focus determines your reallity

ganzi ::

Dans biv v mlacomu..

Rekl so mi da bom dubu druge stvari.. ohišje in pekač (chiftec 16800sit in liteon 11300sit)

Ampak to samo do 25300 sit, kar je vrednost plate danes.
Če pa hočem za 34000 sit pol pa bojo gledal ceno ohišja in ceno pekača decembra 2002..

Me res zanima do kašnga dobropisa sem opravičen..
Tko da, če kdo za sigurno ve nej pliz pove, bom pa še v pondelk klicu na zavod za varstvo potrošnikov..pa se pozanimu kako je s tem denarjem..

Bli so pa čist prjazni..jim je blo kar mal bed k so takrat trdil, da je moja napaka da je plata crknla.. pol jo morjo pa menjat.
So mi res pripravl novo 8rda+ (rev 2.1). Ampak sm jo zavrnu ker je ne rabm.. k mam že novo.
Kr neki govorijo tut men da so mi poslali sms.(o katerem js nič ne vem..)

boštjan ::

zdaj če gledaš tako,da bi ti sprejel isto novo plato ti sigurno ne bi razliko še dali zraven.kako pa je v pravilniku pa ne vem.

ganzi ::

@boštjan:
Ja sej vem ja. Sej zato me tok zanima k nebi rad izpadu k en k se mu gre za tistih 9k.

Zadovoljen sm že s tem da sploh hočjo menjat za kej druzga.. pa s tem da so mi vsaj novo pripravl.
K pr njih je že to dost.

boštjan ::

jaz bi vzel to ohišje in pekača.

ganzi ::

sej bom tko tut naredu k se mi brezveze ukvarjat z tem da bi dosegu dobropis za 34k kokr sm dav za plato kar decembra lani.. in jo zdj še za 20k nebi mogu prodat.. (glede na to da je cena nove 25k pa še rev 2.1 je)

Samo pri mlacomu me pa vseno ne bodo več vidli..>:D >:D

boštjan ::

Samo pri mlacomu me pa vseno ne bodo več vidli

vsaka šola nekaj stane;)

frenk ::

ganzi: če se ti ne da več zajbavat pač vzem rekorder in ohišje...ampak jest bi se še zajbaval...al pa izber kšno stvar ki je bla ob času nakupa tvoje plate dost cenejša kot je pa zdele...če se že na to sklicujejo:D...ampak dvomim da se kšne komponente dražijo:\

ganzi ::

@frenk:
Res se mi več ne da zajebavat s temi bedniki, pa niso vredni , da bi se ukvarju z njimi.

Raj si bom vzel še te dve stvari.. pa si še do konca spidenu compjutr.. k pečka k jo mam gre počas med neuporabne stvari.. ohišje mi pa sploh ni všeč.. tko da novo ohišje pa rekorder bosta kar prav prišla.;)

@boštjan:
Mlacom je bla pa res dobra šola.Ampak ganzi ne gre dvakrat na led>:D >:D .

flipflop ::

kuglvinkl: se prav da ko so meni zamenjali disk ker je crknil,mam zdej še vedno 3 leta garancije? In če se pokvari čez 2 leti,bom spet imel 3 leta garancije? Si ziher da je tako?

Nutcracker ::

Podaljšanje garancijskega roka
483. člen

(1) Pri manjšem popravilu se garancijski rok podaljša za toliko, kolikor časa kupec ni mogel uporabljati stvari.

(2) Če pa je bila stvar zaradi nepravilnega delovanja zamenjana ali bistveno popravljena, začne garancijski rok teči znova od zamenjave oziroma od vrnitve popravljene stvari.

(3) Če je bil zamenjan ali bistveno popravljen le kakšen del stvari, začne garancijski rok znova teči samo za ta del.

perci ::

flipflop: Ja 100% je tako, če bi prebral tist člen oz-a, ki ga je kuglvinkl napisal, bi to ze vedel.

Vendar to velja samo, če je bila zadeva cela zamnjena ali pa v svojem bistvenem delu.

Opkow ::

flipflop
Sam po novem imajo diski EIDE 1 leto garancije. Razen ce nimas slucajno SCSI diskov, ki imajo 3 leta garancije. Tak da... :)

flipflop ::

Za WD Caviar special edition piše da imajo 3 leta garancije.

ganzi ::

No danes sem dobil zamenjavo za mojo pokvarjeno plato..

Moram jih kr mal pohvalt ker so mi nazadnje priznal dobropis v vrednosri 34800(brez da bi to zahteval) kokr sem dal za plato decembra lani. Danes je ta plata 25k.

Dobil sem ohišje, pekač, miško in 50 praznih cdjev.

Pa še nič se ni blo treba kregat.

frenk ::

sam v kot jih je treba prtisnt:D

boštjan ::

ganzi čestitam.:))

McHusch ::

Ziher je kdo iz Mlacoma prebral tole temo. Stoposto. >:D :D

ganzi ::

:D Hvala:D
sploh je pa najbolj ironično da sem jim čist nehu morit in sem reku, da bom pač za tistih 25k dobropisa vzel.. pol mi pa šefica prinese dobropis za 34k.

Upam da je kdo od njih prebral to temo.. da se bodo mal zamisl.
Ampak to da sm dobu 34k nazaj sploh ne pomen da so oni dobil stranko nazaj..>:D >:D

bosstjann ::

So si pa druge mogoče premislile da se da dobro poslovat z njimi?

MadMicka ::

Drugač, po Zakonu o varstvu potrošnikov lahko kupec izbira, ali bo zahteval denar nazaj, ali menjavo blaga ali popravilo (37. člen) Za razliko od ZOR-a oz. OZ-a, kjer je vrsti red določen.

Torej je ganzi dobil, kar mu gre. V bistvu je še profitiral :D

RookY ::

Ali se da te zakone kje na netu tudi prebrati?
URL?
Juhu juhu spet bom bruhu

MadMicka ::

http://www.dz-rs.si/si/home.html

problem je edin v tem, da tuki ni čistopisov...se prav, moraš upoštevat še spremembe zakona posebej...

če kdo rab čistopis kakega zakona, nej pove, kerga rab, mi da emali, pa mu ga pošljem...

Keyser Soze ::

Nepoznavanje zakona pa res škodi:P.

Si vsaj dobil material. Čeprav je bil pomoje to njihov cilj. Imajo ravno tako profit.

Kar pa si pomojem ne zaslužijo. Osebno bi zahteval povračilo gotovine. Vprašal, bi pa samo enkrat. Nadalje bi se pogovarjali z pristojnimi organi.

A se ni škoda ubadati z nekompetentnimi prodajalci ter tratit čas in denar za njihovo patetično požrešnost. >:D

P.S.: Državni zbor je šlampast kar se tiče zakonov. IUS-INFO je boljši(če imaš naročnino>:D) ali pa intranet policije(če imaš dostop >:D )
Bolše kot nič je pa že.:D
OM, F, G!

cpu ::

Zanimivo! V 8dneh lahko uveljavljaš, da je imel izdelek vidno napako, ali pa skrito (čas 1 leto) in ga lepo vrneš prodajalcu. V tem primeru gre za uveljavljanje stvarne napake (NE garancije), po katerem na 1. mestu piše, da lahko zahtevaš vračilo kupnine, ker je to zate kot za kupca najlažje. Ali pa ga vrneš kar uvozniku, od kateregakoli pač kot kupec misliš, da boš lažje uveljavljal svoje pravice zaradi napake. PDF (4,5MB) je na voljo na strani potrošnikov slovenije: http://www.zps-zveza.si/ZPSstrani/zpsV1.0.nsf/VSE/7E8747556C6E9C37C1256C0D00482811/$file/garancija.pdf
LP:)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija, 45 dni, nov izdelek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
22639442 (14967) Furbo
»

Garancijsko popravilo - 45dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9411870 (8947) smacker
»

Zavrnjena garancija v Big Bangu (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7615211 (11969) St235
»

45 dnevni garancijski rok, ista napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
486608 (5151) Seljak
»

Rok garancije (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6012384 (9502) solatko

Več podobnih tem