» »

Avtomatski izklop PC-ja

Avtomatski izklop PC-ja

jjohny ::

Danes sem instaliral WinXP Pro. Dodesaj pa sem imel Win98 SE. Sedaj se mi ob zaustavitvi noče PC avtomatsko ugasnit, ampak ga moram preko tipke. V Win98 SE se je avtom. ugašal.
Kaj moram nastaviti, da se bo tudi v XP ugašal???

lp, jani

madmitch ::

Tudi meni se to dogaja. Ugotovil sem, da mu nagaja The Bat (poštni program), ki sedi desno spodaj. Če ga pred zaustavitvijo sistema ročno ugasnem, se mašina lepo pospravi, drugače pa se mi noče samodejnu zaustaviti in jo moram s tipko.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

jjohny ::

Sem še nekaj šaril po XP-jih in prišel do naslednjega stanja:
Control Panel->Power Options->Zavihek APM, sem dal kljukico k Enable Advanced Power Management Support.
Sedaj pa ko grem na Shut Down mi vedno restarta računalnik. Zanima me ali kdo ve v čem je problem???

lp, jani

ERGY ::

U biosu si nastimi, da se izklopi auto ne pa na tipko.:D
LP

jjohny ::

Sem probal tudi v Biosu, pa se ni nič spremenilo. Ali mogoče veš, kje točno v Biosu je potrebno nastavit??

lp, jani

jjohny ::

Sem probal vse kar mi je prišlo na pamet (v WinXP in v Biosu), pa še zmeraj se noče avtomatsko ugasnit.
Kaj naj še naredim???;(( 8-O :\ ;( >:D :(

Jaffa ::

Maš od roxio gor kak software ? Al pa kak driver star ? Recimo od logitechove miške in kaj podobnega... Probaj to preverit najprej, pa ce ne bo šlo, sporoči, ti bom napisal kak ugotovit, ker se mi zdajle ne da... LP 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

jjohny ::

Sistem sem danes postavil popolnoma na novo. Najprej sem naredil novi particiji. Nato sem dal gor Win98 SE Slo (na C particijo). Tu sem dodatno instaliral driver za PCI modem (original disketa) in driver za zvočno kartico Creative 128 (original CD).
Nato sem instaliral Win XP Pro na D particijo. Vse driverje je sistem sam naložil, nobenega nisem dodatno jaz dajal.
V Win98 se mi računalnik samodejno ugaša, v WinXP pa nikakor noče.
Konfiguracija:
MB: MSI 6163 PRO
Celeron 500 MHz
384 RAM
10 GB disk Maxtor(3GB-C particija, ostalo D particija)
ATI Rage 128, 32 ram-a
Računalnik ni nič navit.
Računalnik je star prib. 3 leta.

Trenutno nimam na nobenem operacijskem sistemu nič instaliranega (gola inštalacija Windovsov). Razen na C -ju imam nek softwer, ki je bil zraven driverja za zvočno kartico.

Imam pa en podoben računalnik (ista plata, Celeron 700, Geforce2, 20 Gb disk) in ugašanje normalno deluje. Prav tako imam Win98 in WinXP.

Vsaka pomoč dobrodošla.
lp, jani

boštjan ::

Control Panel->Power Options->Zavihek advanced daš na when i press power on button->shut down oz zaustavitev sistema,če bo pomagalo. Se pa spomnim,ko sem sam mel še staro plato,se mi je system vgasno,ko sem onemogočo hibernacijo.

jjohny ::

Sem hotel to narediti kar si predlagal Boštjan. Vendar jaz v zavihku Advanced, nimam možnosti, ki si jo navedel ( when i press power on button->shut down).
Sem pogledal na drugi računalnik, na katerm mi deluje zaustavitev. Tu pa imam to možnost in je označena tako kot si rekel. Vendar WinXP (instalacijski CD)so popolnoma enaki, zato sedaj ne razumem, zakaj sta dejansko različna. Sedaj mi ni več nič jasno. Naj še kdo pogleda, če ima oz. nima možnost, ki jo je predlagal Boštjan.

lp, jani

boštjan ::

jjohny,sam sem mel iste probleme ko sem še mel durona 750 na neki kikiriki plati.1X je blo tisto okence,ko pa sem nasldnjič nalagal pa ga ni blo.kot sem reko pri meni je pomagalo,da sem onemogočo hibernacijo.

jjohny ::

Boštjan daj mi povej če sem na pravem mestu onemogočil hibernacijo:
Control Panek->Power options->zavihek Hibernate: odstranil sem kljukico pri Enable hibernation.
To sem naredil, efekt pa je samo v tem, da ko grem na zaustavitev, imam sedaj samo dve možnosti: Shut Down in Restart. Hibernate je sive barve (onemogočen). Izklopit pa še zmeraj noče.
Samo moja plata ni neka kikiriki plata. Res da je stara že tri leta, vendar so mi takrat v Megahitu zatrjevali, da je ena izmed najboljših plat.

lp, jani

boštjan ::

to si prav naredo.kaj pa v biosu si dal kaki enable za Advanced Power Management Support

jjohny ::

Sedaj sem še v Biosu pri postavki PM control by APM nastavil na NO. Še vedno se ne ugasne, razlika pa je ta, da se sedaj ugasne takoj, ko pritisneš na tipko. Prej, ko je bilo označeno v Biosu na YES, pa sem moral držati tipko približno 4-5 sekund.

jani

boštjan ::

kaj pa če bi onemogoče Advanced Power Management Support v winsih,probaj še to za finto.

jjohny ::

Ga imam že onemogočenega (nimam kljukice). Če dam kljukico, mi računalnik restarta, ko v winsih izberem zaustavitev. Sedaj pa mi lepo napiše, da lahko saftety ugasnem comp.
Zgleda, da pač ne bo ratalo. Saj se tudi tako da živet.:D :\

jani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110248 (8839) inbox
»

Izklop računalnika

Oddelek: Operacijski sistemi
101646 (1485) jlpktnst
»

Windows XP ne ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
91860 (1688) hubahaba
»

Win XP Restart namesto Shut-Down

Oddelek: Pomoč in nasveti
101412 (1320) g0Run7
»

WinXP probljem

Oddelek: Operacijski sistemi
231674 (1263) RUSKIE

Več podobnih tem