» »

Kako najbolj varčno ogreti stanovanje

Kako najbolj varčno ogreti stanovanje

mick29 ::

Pozdravljeni.

Imam sobo veliko cca 18m2. 2 steni sta zunanji, cevi + širina stene dopuščajo radiator dimenzije 100cm, kar posledično pomeni, da je soba zelo mrzla. (med 16-17 stopinj brez kurjenja, 19-20 z delujočim radiatorjem).

Zanima me s čim lahko najbolj varčno dodatno zagrejem sobo? IR panel? Panelni konvektor, klima? Kaj drugega?

Hvala!

w0mbat ::

Utk ::

Imaš različne radiatorje. Po višini in globini. En meter dolžine je čisto dost za takšno sobico. Kakšen je zdej not?

chort ::

Učinkovitejši / dvojni radiator? Ali pa dodaš pred obstoječega še enega?

mick29 ::

Utk je izjavil:

Imaš različne radiatorje. Po višini in globini. En meter dolžine je čisto dost za takšno sobico. Kakšen je zdej not?


Živim v pritličju, kar pomeni, da imam pod seboj zelo hladno klet, stanovanje je na sever, kar pomeni, da pozimi sonca ne doživim.

Radiator je 100x60x22 in glede na trenutne temperature v stanovanju / sobi zgleda ni dovolj :)

Utk ::

Ja če daš tistega s 3 ploščami je takoj 50% bolj zmogljiv. Če imaš 90 centi v višino namesto 60, imaš še 50 posto več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mn ::

Preden karkoli menjaš preveri še če je vse OK z obstoječim radiatorjem. Je prezračen? So ventili res odprti.

Najprej preveri, da ko se kuri, ali je cel radiator vroč? Če je recimo samo spodaj vroč zgoraj pa ne, ga odzrači. Pravzaprav v vsakem primeru ga odzrači.

Potem še preveri, če imaš tudi spodaj kak ventil in če je ta ventil odprt.

IL_DIAVOLO ::

Najprej izolirat tla, ker zdaj ti neprestano tisci hladen zrak iz kleti v tvojo sobo. Radiator bo potem prisel bolj do izraza.

FrRoSt ::

mick29 je izjavil:

Utk je izjavil:

Imaš različne radiatorje. Po višini in globini. En meter dolžine je čisto dost za takšno sobico. Kakšen je zdej not?


Živim v pritličju, kar pomeni, da imam pod seboj zelo hladno klet, stanovanje je na sever, kar pomeni, da pozimi sonca ne doživim.

Radiator je 100x60x22 in glede na trenutne temperature v stanovanju / sobi zgleda ni dovolj :)

Radiator res ni velik in sedaj, ko še ne kurijo na polno, je verjetno res problem!

Odvij ga do konca, preveri, da nimaš še kakšnega zračnega žepa notri, do konca odpri tudi ostale radiatorje in pusti kakšna vrata odprta, da se pregreje celotno stanovanje....

Upam, da imaš dobro tesnjena okna! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

mkk20 ::

Za tole kvadraturo rabiš samo eno klimo, radiator pa lahko pelješ na odpad.

mick29 ::

radiatorji so vsi na 6/6, zračnih mehurčkov pa ni več, sem vse že vsaj 5x odprl in teče samo še voda in ni slišat nič.

spodnji/zgornji ventili so vsi odprti.

okna so so stara cca 6 let, ampak sem že pri vseh poskusil in nikjer ni "prepiha" oz., da bi se čutil mrzel zrak, torej sklepam da dobro tesnijo.
ž

@IL DIAVOLO..

ja, se nekak strinjam. ampak sem zajebal, ko so mi vsi svetovali, da ne rabim talnega gretja in radiatorjev..

v osnovi pa je izolacija + parket + izolacija nad parketom + 12cm laminata (ja, se mi ni dalo parketa ven dobivat). in če to ni dovolj izolacije, pol pa tako ali tako potrebujem 10cm stiroporja. (ampak ja, učitno ni dovolj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mick29 ()

FrRoSt ::

Bodo kmalu zahajcali bolj na polno, do takrat pa kakšen pulover gor in tople nogavice!

Najhuje je, če se človek zasedi.... vstaneš, se malo razhodiš, spiješ kakšen čaj, ....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delilnikih toplote in stroški odčitavanja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17337819 (20805) Uporabnix
»

nakup radiatorjev

Oddelek: Loža
3111247 (10415) Anney
»

Merilniki ogrevanja - poraba energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12722057 (18784) Okapi
»

Radiator ne greje kot bi moral

Oddelek: Loža
2613726 (13062) Spajky
»

Delilniki odvzema toplote (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
28354448 (43407) Spajky

Več podobnih tem