» »

Kateri multivitamin uporabljate?

Kateri multivitamin uporabljate?

1
2
»

c3p0 ::

billy je izjavil:

Konkretna goveja pleskavica premore vse potrebne vitamine (in še kaj poleg), ki jih človek potrebuje.


Ja, tudi še kaj poleg: antibiotike, slabi holesterol, pesticide, hormone...


imagodei je izjavil:


Pošiljali so jo od poncija do pilata, nihče pa ji nikoli (po mojem vedenju) ni preveril nivoja B12 ali B9 v krvi.


Tragično, zanimivo. Meni je moj dohtar, ko sem mu povedal, da meso že od nekdaj jem le priložnostno, takoj predpisal krvni test za vse vitamine. B12 je bil proti zgornji meji.

Tako da, če želiš brezplačne teste nivojev vitaminov, samo reči da si vegan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Vice ::

c3p0 je izjavil:



Ja, tudi še kaj poleg: antibiotike, slabi holesterol, pesticide, hormone...




Ne boš verjel ampak tega je več v zelenjavi in sadju, ki jo kupiš v trgovini kot pa je tega v mesu...

thramos ::

imagodei je izjavil:

Ni sicer pomagalo, da je desetletja dolgo jedla zdravila proti zgagi (zaviralce protonske črpalke, ne antacide), pa da jo je dohtar uspel navleči na benzodiazepine; ključni simptom, zaradi katerega sem prepričan, da je bilo pomanjkanje B9/B12 faktor, so pa njene dolgoletne težave z otečenim in razjedenim jezikom. Takrat ni bilo nikomur jasno, dohtarji so ji pisali zdravila proti glivicam, povečevali dozo zdravil proti kislini (če ji med spanjem hodi slučajno prihaja v usta) itd. Ko pa enkrat prebereš, da je to klasični simptom pomanjkanja B9/B12, v plejadi drugih simptomov, ki jih je imela, pa stvari naenkrat padejo na svoje mesto.


Zdravnike se it je sicer težko, pa lažje za nazaj ... ampak ja, v primerih npr. chronove bolezni, zdravil proti zgagi, veganstva oziroma česarkoli, kar je povezano s pomanjkljivo prehrano oz. absorbcijo hranil, potem kakšen multivitamin postane smiseln.

link_up ::

a potem so cravingi brezveze in je boljse pojesti tableto?
In and Out

737 ::

Vzrok pomanjkanja vitamina B12, kolagena in še marsičesa, je premalo želodčne kisline. Primanjkovati jo začne po 40. letu.

https://www.avita.si/pomanjkanje-zelodc...
e-vitamin.si/pomanjkanje-zelodcne-kisline.html

Rešitev je kapsula ali dve Betaina HCl po beljakovinskem obroku.

Glede kroničnega pomanjkanju vitaminov in mineralov pri nas bi dodal še jod, bor in magnezij.

https://vsi-zdravi.org/potrebe-2/minera...
https://www.health-science-spirit.com/b...
https://alternativa-za-vas.com/index.ph...
https://www.magnezij.si/magnesium-diasp...
https://marjankogelnik.files.wordpress....

Vitamini, sploh sintetični, se skozi prebavila slabo absorbirajo. Bolje se absorbirajo skozi ustno sluznico, zato se dobi vedno več sprejev za pod jezik. Magnezij se najbolje absorbira čez kožo in si lahko kar sami pripravimo raztopino magnezijevega klorida (in malo boraksa, da bo pomagal pravilno vezati kalcij) ter se redno škropimo po koži.

hr_natakar ::

Kvinta je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

Od tablet pa je najboljsi placebo oziroma tvoje prepricanje in vera, da ti bo pomagalo.


Torej poješ recimo en grah pa vrjameš da ti bo pomagalo :O


Ne ravno. Ker moras biti trdno preprican, da ti bo pomagalo. To pa z enim grahom tezko sam sebe prepricas, ker ze dobro poznas grah, da to ni nobeno cudezno zdravilo.

Kvinta ::

To pa z enim grahom tezko sam sebe prepricas, ker ze dobro poznas grah, da to ni nobeno cudezno zdravilo.


Zgoraj je pisalo da so ljudje dobili placebo tableto pa so vedli ,da je placebo in je melo vseeno učinek zakaj polj ne more bit to grah ali brovnica recimo ?
A.C.A.B

737 ::

Ker so imeli namen se pozdraviti.

V normalnih pogojih je placebo učinkovit nekje v tretjini do polovici primerov, zato morajo farmacevtski pripravki skozi dvojne slepe študije, da se preveri, koliko učinka je od placebo efekta in koliko zaradi zdravila v testu. Naše telo je sposobno samo izdelati učinkovine za ozdravitev večine bolezni in to boljše od najnaprednejše farmacije. Ta proces nadzira podzavedni del uma, ki je vsaj dvajsetkrat močnejši od zavednega uma. Pravila za delo s podzavestjo so nekoliko neintuitivna, a zanimiva in zabavna. Tovrstno znanje imamo že tisočletja, najboljša moderna zbirka le-tega je v knjigi Žívljenje je tvoje avtorice Louise L Hay. Odkrivajo se še učinkovitejše in hitrejše metode, a se tovrstno znanje žal uporablja večinoma za negativne namene, v reklamah in za manipulacijo mnożic.

Gagatronix ::

Meglo in cigumigu nakladanje prodajaj komu drugemu. Poskusi med.over.net

gruntfürmich ::

supradyn v tabletah.
imajo v vsaki lekarni.
načeloma so to kvalitetne zadeve.
pozimi pa še kakšno kuro s foglovimi slamnikovimi tabletami.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

billy ::

Vice je izjavil:

c3p0 je izjavil:



Ja, tudi še kaj poleg: antibiotike, slabi holesterol, pesticide, hormone...




Ne boš verjel ampak tega je več v zelenjavi in sadju, ki jo kupiš v trgovini kot pa je tega v mesu...


Točno tako, da ne omenjamo "naravne" pesticide, ki jih rastlinski izdelki vsebujejo.

Glede mesa, pa je za takšne paranoike na voljo "bio" oz "eko" vzreja.

jaz111 ::

Jaz sem se odločil kar za preverjeno klasiko od NOWa, vsebuje vse od Vitamina D po jod, pa cena je tudi ok. Kupujem ga kar tukaj: Daily Vits Now
Znajo imeti tudi dobre popuste, se splača počakati ko pride izdelek na popust.

billy ::

jaz kr jemljem v mercatorju šumečo tableto, kjer so vitamini in minerali.

ostalega se ne rabi, če človek zaužije dovolj primernega mesa.

Ganon ::

jaz111 je izjavil:

Jaz sem se odločil kar za preverjeno klasiko od NOWa, vsebuje vse od Vitamina D po jod, pa cena je tudi ok. Kupujem ga kar tukaj: Daily Vits Now
Znajo imeti tudi dobre popuste, se splača počakati ko pride izdelek na popust.


Obujanje dve leti stare teme z namenom oglaševanja? Resno?

J.McLane ::

Ravno sem danes poslušal tole, predvsem zanimivo glede vitamina E (od 9:00 dalje):


Najboljši vir vitaminov je "ranobarvna" sadje in zelenjava.

Če ne ješ mesa ti primankuje samo B12, ki ga pa dodajajo že v vso mogočo hrano od veganskih napitkov do kosmičev.
Če ne ješ sadja in zelenjave je pa lista vitaminov, ki ti jih primanjkuje verjetno kar zajetna.
Pozimi in zaradi dela v pisarni dodatno jem zgolj vitamin D3.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehranski dodatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13718123 (12102) blackbfm
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925847 (22251) kakob
»

zaspanost, neenergičnost...kava itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415458 (10546) siddharta42
»

Šumeče tablete brez vitaminov/mineralov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11114150 (11601) Jst

Več podobnih tem