» »

Šumeče tablete brez vitaminov/mineralov

Šumeče tablete brez vitaminov/mineralov

1 2
3
»

Okapi ::

Ampak, ali je razlika, če zaužiješ določeno količino v obliki tablete, ali s hrano? Pa tudi na embalaži večine multivitaminsko-mineralnih tablet/kapsul piše, da jo moraš zaužiti s hrano.
Ker je veliko zadev (od vitaminov recimo A, D, E), ki so v teh tabletah, topnih v maščobah in če jih poješč na tešče, je izkoristeh veliko slabši.

O.

Jst ::

Kaj pa sledeče: Ali lahko kakšen vitamin sproži kemijsko reakcijo z drugim vitaminom in nastane produkt, ki ni ne vitamin 1 niti vitamin 2?

To v bistvu vseskozi sprašujem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

Teoretično sicer lahko nastane marsikaj, ampak med temi običajnimi dodatki (kar dobiš v multivitaminskih tabletah) afaik ni znanega nič takega, kar bi bilo škodljivo. Se pa najdejo kakšni neželjeni učinki, če zraven jemlješ nekatera zdravila. S tem, da v večini primerov ne gre za to, da bi nastala neka tretja snov, ampak da ima zaradi snovi A snov B drugačen učinek, kot bi ga imela sicer.

O.

Jst ::

Nisem mislil, da nastane kaj toksičnega (čeprav sem v nekem članku, ko sem googlal danes, tudi to zasledil, ampak je bila stran tipična "Health Bullshit"), ampak da pač to več ni vitamin, ki naj bi ga dobilo telo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Pol bog ne daj da ješ različno sadje/zelenjavo z različnimi vitamini v enem dnevu... mal nesmiselno se vam ne zdi?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Zelenjava in sadje proti eni all in one tableti, za katero so v tisti študiji, ki sem jo citiral, ugotovili, da nima nič Health Benefit.

Jaz ne vem, preveč nasprotujočih informacij na internetu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

Če se normalno prehranjuješ, je multivitamine brezveze jemati. Ampak pred 300 leti so pomorščaki na veliko umirali, ker jih niso imeli. Še danes so kraji, kjer ljudje, zlasti otroci, umirajo zaradi pomanjkanja vitaminov.

O.

Jst ::

Informacije, ki so kmečka logika, poznam tudi jaz.

Dajva končati ta ping pong. Pač ne bom zvedel, če je možno, da se vitamini v all-in-one tableti medsebojno nullificirajo. Če je možna kemijska reakcija v želodcu: vitamini-pill vs. želodčna kislina.

Hvala, ker si mi pomagal po svojih močeh, Okapi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

Pač ne bom zvedel, če je možno, da se vitamini v all-in-one tableti medsebojno nullificirajo. Če je možna kemijska reakcija v želodcu: vitamini-pill vs. želodčna kislina.
Ne vem, kaj ti ni jasno. To se ne dogaja.

O.

Jst ::

Zakaj pa potem pravijo, da te pillsi nimajo nikakršnega učinka, da pa je majhen učinek, če jemlješ posebej?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

Kdo to pravi?

Pri normalni prehrani nimajo učinka, ker pač nimaš pomanjkanja vitaminov, če pa imaš zaradi takšnega ali drugačnega vzroka pomanjkanje vitaminov, ti zdravnik predpiše močnejšo dozo tistega vitamina, ki ti ga primanjkuje, ker v multivitaminskih tabletah so premajhne doze.

O.

Jst ::

>Kdo to pravi?

Tisti članek, ki povzema več različnih raziskav, iz katerega sem citiral.


>ti zdravnik predpiše močnejšo dozo tistega vitamina,

Da, učinek se pozna, če jemlješ posamezne vitamine. Tako je tam napisano.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehranski dodatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13717922 (11901) blackbfm
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925648 (22052) kakob
»

Vitaminski in mineralni dodatki - Za / Proti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923560 (21260) RejZoR
»

Maček ?!?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
607301 (5592) Neon87
»

Vitaminske tablete

Oddelek: Loža
81490 (1210) abcde7

Več podobnih tem