» »

Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

Temo vidijo: vsi

Leko ::

polde66 je izjavil:

@Leko trosiš bedarije. Kot prvič je Chromecast android tv naprava. Ima pa googlov launcher, spodaj pa teče android 12, pred posodobitvijo pa android 9. Samo v vednost. Drugo na tvoji hd napravi in procentualno na večini uporabnikov težav z novo posodobitvijo ne bo vidnih, ker so večina samo preprosti uporabniki nezahtevnih aplikacij (voyo, eon, neo, t2..) Na zahtevnih apliakcijah za katere se CC4 deklarira kot podprta naprava pa ne deluje ok. To so Netflix v najvišji kvaliteti, HBO max, Appletv+, Disney+.. Tu pa zadeva ne dela tako kot pred posodobitvijo. in če bi prebral kar je Bellzemet pripel bi mogoče razumel za kaj se sploh gre. Sem pa Hvaležen Ballzametu, da je to storil ker sem bil skoraj pred tem da si en CC4 nabavim. Pa ne zato da bom na HD gledal Voyo pa t2 ampak appletv+, HBOmax... Stvari kjer bi morala naprava blesteti.
Še to chromecast HD ni starejša naprava od CC4 ampak novejša in ima celo boljši čip. https://streamingbetter.com/chromecast-...
Tudi jaz sem predlagal izbris pa pač niso upoštevali.


Vidiš spet trosiš bedarije in pametuješ o nekih stvareh katerih nimaš pojma.
Kot prvo ne pametuj o stvareh, ki jih še nimaš. Tiste tvoje in Belzemetove linke in youtube primerjave pa si lahko vtakneš veš kam.
HBO max preko CC4 deluje čist brez problema. Bile so težave takoj na začetku ja to je bilo leta nazaj takoj ob izidu, toda so jih rešili z updejti in sedaj deluje brez problema. Če pa je on in še ene par iz njegovega linka nesposoben zadevo nastavit tako kot je treba je pa njegov problem in za to ni treba krivit CC in ves preostali vesoljni svet.
Kot druga pa še enkrat, pojma nimaš o boxih zato bolje, da se nehaš s tem ukvarjat, ker se samo še bolj blamiraš kot si se že.
Mešaš hruške in jabolka. ChromeCast HD je 3gen CC (o tem sem tudi spraševal že v mojem prvem postu, pa očitno tudi ti ne znaš brat "STARI CHROMECAST HD 1080"), tisto katero pa ti mešaš in govoriš, da je novejša, pa je ChromeCast4 HD oziroma 1080p VEDNO poimenovan Chromecast with Google TV!
Če ti pa kaj ni bilo jasno pa bi lepo prej vprašal ne pa da začneš takoj pisat bedarije in jokat za izbris.
Res ste bedni, ko mali otroci, ko jim mama ne da lizike.

Chromecast @ Wikipedia

https://www.mimovrste.com/predvajalniki...

https://www.techradar.com/reviews/audio...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: polde66 ()

polde66 ::

tebi manjka najprej olike potem znanja in mislim da si čisto pripravljen za kakšno naslednjo stopnjo poimenovanja iz Persone rudis.
Chromecast @ Wikipedia Chromecast with google tv HD se imenuje zadnja verzija chromecasta, če si pa toliko neuk pa se ne znaš niti izrazit oz povedat kaj je v tvoji glavi sori pa to ni moj problem. Si precej žaljiv povedal pa nisi niti ene pametne v tvojih postih. Kar nekaj natolcuješ. Najprej zmerjaš enega potem drugega. Patetično do konca. V tvojem postu od tech radarja se imenuje tisto kar ti imenuješ stari HD chromecast 3 generacije in nikjer ni omenjen HD. Pri izražanju svojih mnenj bodi vsaj toliko jasen da tudi drugi vedo zakaj se gre.
Lepo da si končno odprl na internetu eno stran da vidiš kaj kaj pomeni in ja chromecast HD je zadnji chromecast ki je poimenovan z HD. Noben chromecast do tja ni bil poimenovan z HD. Z napadanjem drugih skrivaš svoje neznanje. Tipično za neznalce.
Pa ne jokaj stalno pa kliči mamice. Predlagal te bomo ne samo za izbris ampak tudi stopnjo več v imenovanjih, ker si s svojim obnašanjem pač zrel za to. Nimaš rešpekta, si žaljiv, znanja ni...., edina stvar ki jo uporabljaš je napad vsepovprek. Patetično. Si kot pravi vojak iz Trstenjakove.
polde

polde66 ::

Operating system
At the introductory press conference, Mario Queiroz, Google's VP of Product Management, said that the first-generation Chromecast ran "a simplified version of Chrome OS".[72] Subsequently, a team of hackers reported that the device is "more Android than ChromeOS" and appears to be adapted from software that was embedded in the since-discontinued Google TV platform.[73][74] As with ChromeOS devices, Chromecast operating system updates are downloaded automatically without notification.[75]

Differing from all previous models, the Chromecast with Google TV runs on the Android TV operating system. A modified user interface, branded "Google TV" (unrelated to Google's discontinued smart TV platform), replaces the stock interface of Android TV. The Google TV interface emphasizes content recommendations and discovery across different services and installed apps, compared to the stock Android TV interface that is more focused on navigating between individual installed apps. Google TV is compatible with over 6,500 apps built for Android TV.[76] At launch, over 30 streaming services were integrated with Google TV for use in its content aggregation features.

Tole si pozabil prebrat, ali pa nisi hotel - vseeno. Da bomo vedeli kam zadeva paše.
polde

Leko ::

Tipično kot vedno. Še sam ne ve kaj piše. Potem pas začne lepit neke linke katerih še sam ne razume. Samo odneha pa ne, dokler ne zaserje spet cele teme, kot že večkrat doslej. Nč bat bom jaz nehal. Saj smo te pustili na miru, pa si sam začel sikat.
Razloženo ti je bilo povsem na enostaven način, pa ne razumeš, oziroma nočeš razumet, ne znaš brat, oziroma nočeš, ker vedno hočeš imet prav, pa čeprav nimaš, potem pa z glavo skozi zid, da se dokaže svoj prav. Če ti ne razumeš je to tvoj problem. Razloženo je bilo povsem enostavno. Sorry za kaj več pa nimam jaz sedaj časa tebi tukaj držat celo predavanje, ker si malo bolj počasen. To si že večkrat dokazal, da par stvari malo bolj počasi dojemaš. Potem se pa čudiš kakšne odgovore dobiš.
Potem pa spet jokanje in grožnje.
Nimam se jaz kaj več ukvarjat z tabo, ti si že večkrat dokazal, da nimaš pojma o ANDROID napravah, zato živi v svojem svetu, preizkušaj te "POCENI Android boxe brez Android TV" o katerih imaš vsaj malo pojma, hvala bogu, po tolikem času in po toliko predelanih kupljenih... boxih nekaj pa že mora bit, večina bi na ta nivo prišla že veliko prej.
Ne pa pisat bedarij o stvareh, ki jih sploh še sam nisi videl v živo oziroma jih preizkusil. Si sam to napisal. Ko ga boš pa enkrat preizkusil se pa oglašaj.
bay bay

polde66 ::

O še dobro vem kaj pišem in ti razen žaljivih komentarjev ne premoreš niti trohice uporabnosti. Samo v vednost, preiskusil sem CC4 tako da mi je jasno o čem lahko debatiram. Nisem pa HD verzije. Bolje pobegni preden se z svojimi neargumentiranimi izjavami še bolj ponižaš. Nisi sposoben napisat niti ene pametne ampak samo žališ in v 10 stavkih, ki jih napišeš je 9 okol obrnjenih istih s katerimi uporabnike slo-techa žališ okoli sebe.

Leko je izjavil:


HBO max preko CC4 deluje čist brez problema. Bile so težave takoj na začetku ja to je bilo leta nazaj takoj ob izidu, toda so jih rešili z updejti in sedaj deluje brez problema. Če pa je on in še ene par iz njegovega linka nesposoben zadevo nastavit tako kot je treba je pa njegov problem in za to ni treba krivit CC in ves preostali vesoljni svet.

Tole sploh pokaže široko znanje, in za v vednost, chromecast je bil izdan septembra 2020 to ni leta nazaj. In problemi se pojavljajo od posodobitve na android 12. Lahko se pa tenisirava z argumenti v nedogled.
polde

Leko ::

polde66 je izjavil:


Tole sploh pokaže široko znanje, in za v vednost, chromecast je bil izdan septembra 2020 to ni leta nazaj. In problemi se pojavljajo od posodobitve na android 12. Lahko se pa tenisirava z argumenti v nedogled.


Kaj to si prebral iz mojega linka:))
No še enkrat se bom prekršil, ker ne morem prenašat tega tvojega nakladanja. Ja nepismen si in nimaš pojma kaj pišeš.
Prej tega itak nisi vedel. Res patetično. Daj še enkrat si lepo počasi preberi moj prejšnji post saj počasi boš pa pokapiral. Sorry, če sem te užalil, nisem vedel da si tako občutljiv:))
Itak ker spet ne more dokazat svojega prav brez kakršnih koli argumentov pa spet cepeta kot 5 letni otrok.
Ja september 2020 to je zame leta nazaj. A ti veš, da smo že v 2023.
Ko mu zmanjka argumentov pa išče vse najmanjše malenkosti, samo da bi spet dosegel svoj prav. Ti se kar vtikaj v neke malenkosti saj drugega ti ne preostane isto kot za CC HD. Vsi normalni pa vemo o čem govorimo. Sorry ne morem pomagat, če se bašeš zraven nekam kjer nimaš pojma, potem pa ne razumeš določenih zadev. Nisem ti jaz sedaj kriv. Drugič se pa prej pozanimaj in potem pridi pametovat. Saj vem, da bo to kar dolgo trajalo pri tebi samo hebat ga.
Ja in problemi so se pojavljali NA ZAČETKU pred posodobitvijo na A12. Seveda ti to vse veš saj si ga preizkušal, kaj 5 minut v bigbanu:))
Ti boš mene učil in govoril kaj dela in kaj ne, ko ga imam že LETA od samega začetka. LOL.
Ne, ne bom se tenisiral s tabo in ne bom se spuščal na tvoj nivo.
Daj poberi se. Nakladaj ti to tistim tvojim o POCENI Android Boxih brez Android TV:):))

Kawhi ::

Da malo uletim v tole lepo debato ;). Kakšni problemi pa naj bi bili na cc4 iz leta 2020? Sam ne opažam nobenih. (Netflix, t2, stremio, kodi, stube...).

polde66 ::

Leko je izjavil:

polde66 je izjavil:


Tole sploh pokaže široko znanje, in za v vednost, chromecast je bil izdan septembra 2020 to ni leta nazaj. In problemi se pojavljajo od posodobitve na android 12. Lahko se pa tenisirava z argumenti v nedogled.


Kaj to si prebral iz mojega linka:))
No še enkrat se bom prekršil, ker ne morem prenašat tega tvojega nakladanja. Ja nepismen si in nimaš pojma kaj pišeš.
Prej tega itak nisi vedel. Res patetično. Daj še enkrat si lepo počasi preberi moj prejšnji post saj počasi boš pa pokapiral. Sorry, če sem te užalil, nisem vedel da si tako občutljiv:))
Itak ker spet ne more dokazat svojega prav brez kakršnih koli argumentov pa spet cepeta kot 5 letni otrok.
Ja september 2020 to je zame leta nazaj. A ti veš, da smo že v 2023.
Ko mu zmanjka argumentov pa išče vse najmanjše malenkosti, samo da bi spet dosegel svoj prav. Ti se kar vtikaj v neke malenkosti saj drugega ti ne preostane isto kot za CC HD. Vsi normalni pa vemo o čem govorimo. Sorry ne morem pomagat, če se bašeš zraven nekam kjer nimaš pojma, potem pa ne razumeš določenih zadev. Nisem ti jaz sedaj kriv. Drugič se pa prej pozanimaj in potem pridi pametovat. Saj vem, da bo to kar dolgo trajalo pri tebi samo hebat ga.
Ja in problemi so se pojavljali NA ZAČETKU pred posodobitvijo na A12. Seveda ti to vse veš saj si ga preizkušal, kaj 5 minut v bigbanu:))
Ti boš mene učil in govoril kaj dela in kaj ne, ko ga imam že LETA od samega začetka. LOL.
Ne, ne bom se tenisiral s tabo in ne bom se spuščal na tvoj nivo.
Daj poberi se. Nakladaj ti to tistim tvojim o POCENI Android Boxih brez Android TV:):))

Ti me ne moreš užalit ker nisi toliko inteligenten da bi me.
polde

Leko ::

Kawhi je izjavil:

Da malo uletim v tole lepo debato ;). Kakšni problemi pa naj bi bili na cc4 iz leta 2020? Sam ne opažam nobenih. (Netflix, t2, stremio, kodi, stube...).

Si preveč nezahteven uporabnik:))
Moraš bit vsaj tolk zahteven kot polde potem boš imel pa cel kup problemov in nič ne bo delalo:))

krop ::

Dej nehajte no. Tukaj nas je en kup uporabnikov, ki nima nikakršnih problemov z napravo. Govorimo O CC4K. Če to ni dovoj dober podatek, potem raje verjemi tujemu forumu in nabijaj tam.

OK.d ::

Imam zanimiv problem, nabavil sem ta daljinec na AE https://vi.aliexpress.com/item/10050042...
in mi ga nikakor ne uspe spariti z Shieldom niti z Google TV, dočim z telefonom deluje brez težav, v čem je težava?
LPOK.d

polde66 ::

OK.d je izjavil:

Imam zanimiv problem, nabavil sem ta daljinec na AE https://vi.aliexpress.com/item/10050042...
in mi ga nikakor ne uspe spariti z Shieldom niti z Google TV, dočim z telefonom deluje brez težav, v čem je težava?

XMRM-010 For Xiaomi MI TV 4S 4A že v naslovu pove za koga je daljinec namenjen, pa ne vem ravno če to spada v to temo? Ali to velja samo za ene?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

OK.d ::

A bejž, tako kot tvoj odgovor.
LPOK.d

polde66 ::

OK.d je izjavil:

A bejž, tako kot tvoj odgovor.

Če ti nebi bil tak do mene jaz nebi bil tak do tebe. Tako preprosto je to.
polde

Kiwix ::

Je še vedno tako, da neznane aplikacije oz sideload aplikacije ni možno dodati na home screen? Verjetno gre z kakšnim appom/launcherjem?

polde66 ::

Za take zadeve imaš kak sideload louncher. Ga namestiš preprosto v vrstico, v njem so pa vse aplikacije, ki niso za android tv.
https://play.google.com/store/apps/deta...
https://play.google.com/store/apps/deta...
Lahko bi si pomagal tudi z desktop managerjem, vendar v shieldu ne deluje.
https://postimg.cc/nC4Xgh0F


polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Prejšnji teden sem dobil Nokia 8010 stream box. Androidtv 11, wifi6, 4gb ram ddr4, 32 gb prostora, bluetooth 5.0, 1x usb 2.0, 1x usb 3.0 1x usb C samo za polnjenje naprav, 1 gb lan. Daljinec je velik bluetooth z številkami ter veliko funkcijami in še osvetljen je. Zelo lepo pade v roko kljub velikosti. Podpira dolby atmos in vision, ima vse googlove pritekline in netflix licenco. Na njem deluje praktično vse tudi NBA aplikacija ki na večini android tv z androidom 11 naprav ne. Poganja ga amlogic 905x4-k procesor, ki se pa ne greje. Skratka naprava, ki ima vse za ceno 130 eur + poštnina. Delovaje je super tekoče le da sem namesto kodija 20.1 ki je med previjanjem filma metal iz aplikacije. Tega sem zamenjal za njihovo alfa verzijo 21. Tu deluje vse tekoče brez metanja iz aplikacije.

Včeraj pa dobil Xiaomi mi box S 2nd gen, najnovejši xiami mi box. Poganja ga isti procesor kot Nokio, ima 2 gb ram ddr3, samo 1 usb 2.o, bluetooth 5.0 in googleTV OS. Ta OS ima za razliko od ostalih googlovih naprav tudi funkcijo raztezanja in krčenja ekrana, kar pride prav na tv-jih, ki niso osnovni 4k. Lepo. Nima pa nastavitve za screen sever vendar ga po določenem času požene avtomatsko. Jaz ga potrebujem zaradi oled tv-ja. Torej se ne greje in je zelo hiter ter odziven. Nanj sem priklopil en starejši usb hub 3.0 z 1gb lan in začuda deluje. Nikjer na drugih boxih ta ni deloval. Zadeva je na mojih 500 Mbps delovala z 300 do 400 mbps kar je čisto solidno. Wifi je soliden sem pa videl že boljše. Imam še druge hube, ki imajo usb C in z adapterjem na USb na deluje samo do 100 mbps. Škoda ker nimam pristnega A konektorja. Skratka u hubom delujejo diski, deluje lan tako da pritožbe ni. Aplikacije, ki sem jih inštaliral delujejo odlično, podpora dolby atmos in vision pa je tudi prisotna.
polde

DePalmo ::

Sposodil bi si tole temo. Kupil sem butast TV Hisense in tuhtam da bi kupil Android TV Stick/Box, a imam par vprašanj za tiste kateri imate Android TV ali stick ali box.

Znajo omenjene naprave predvajati praktično katerikoli format? Predvsem me zanima za divx, xvid, h264, h265, x264, x265, flv.
Znajo omenjene naprave predvajati iz NTFS USB zunanjega diska? Imam disk velik 4 TB.
Kaj pa predvajanje preko DLNA? Android ve kaj je to in zna predvajati filme preko DLNA serverjev?

Ker je pač govora o androidu, sklepam da če se predvajanje zatakne, se lahko povežem v Play Store in potegnem dol VLC? Kako se potem upravlja VLC? Preko daljinca ali je potrebna miška?

Zimonem ::

Za sticke ponavadi nucaš USB hub. Sicer pa ja povečini so. Sem bolj ali manj za foro kupil Xiaomi 4k stick pa zna predvajat takorekoč vse. Ampak jaz imam povezanega prek wi-fi. Za kurilnico je dobr.

polde66 ::

Chromecast in Fire tv stick ne predvajata NTFS formata samo fat32. Ostalo predvaja vse. Xiaomi mi stick 4k predvaja vse nima pa usb porta, lahko pa kupiš skoraj za ist denar že xiaomi mi stick S 2gen ta pa nima vhoda lan ima pa en usb in malce boljši procesor. Povdarek na malce. To te stane do 60 eur če malce prebrskaš aliexpres. Jaz imam oba in sem z obema zadovoljen. Za 50 eur pa dobiš Hako pro android tv box ki ima vse razen ni dolby vision ampak nima veze ker v HDR lepo pretvori katerikoli stream aplikacija. Ga imam in sem zadovoljen. Če hočeš več pa so cene že okoli 100 eur recimo z navadnim androidom 11 imaš odličen Ugoos x4Q z 4 gb rama in 32 gb prostora, 1 gb lan odličen wifi, daljinec že z miško..Ima L1 widewine od googla ne podpira pa dolby vision. Z nadgradnjo na ugoos atv 11 mod pridobiš android tv look in lažje upravjanje in kompatibilnost z določenimi aplikacijami. Malce dela in časa pa zadeva deluje odlično. Recimo Nokia 8010 ki ga dobiš na amazonu (it, de, fr, es..) te pride okoli 130 eur s poštnino, včasih pa pade iz 119 eur tudi na 110 pa je treba malce spremljati seveda poštnina se računa plus. Ima pa vse tako kot ugoos in podpira seveda tudi dolby vision, daljinec je velik a uporaben, nima pa miši ker jo ne rabiš. Seveda vse to podpira VLC, internetne trgovine, DLnA, SMB, plex.... a to je na tebi da to spedenaš. Vsi razen xiaomi mi box s2gen imajo android tv 11, slednji pa ima googletv. Z googleTV dobiš recimo tudi Mecoolov KM7+ android box vendar nima možnosti prilagajati sliko ekranu. Če imaš kakšno starejšo tv, ki ni 4k potem slika ne bo v okvirju tv-ja. To te stane nekje 62 eur, za 66 pa dobiš že Mecoolov KM2+ z android tv boljšim procesorjem vhodom usb 3.0 ki ga km7+ nima( ima 2x 2.0) in optični izhod za zvok, ki ga km7+ nima.
4tb zunanjega diska nimam imam pa 3 tb in na vseh deluje ok. Vsak od naštetih je čisto dovolj, dražji pa so pač boljši. Ali boljšega potrebuješ ali ne je pa stvar posameznika.
Sticki so sicer ok ampak za isti denar dobiš lan vhod, 2x usb vhod pa še kaj in seveda možnost predvajanja ntfs in exfat datotečnih sistemov.
polde

OK.d ::

DePalmo je izjavil:

Sposodil bi si tole temo. Kupil sem butast TV Hisense in tuhtam da bi kupil Android TV Stick/Box, a imam par vprašanj za tiste kateri imate Android TV ali stick ali box.

Znajo omenjene naprave predvajati praktično katerikoli format? Predvsem me zanima za divx, xvid, h264, h265, x264, x265, flv.
Znajo omenjene naprave predvajati iz NTFS USB zunanjega diska? Imam disk velik 4 TB.
Kaj pa predvajanje preko DLNA? Android ve kaj je to in zna predvajati filme preko DLNA serverjev?

Ker je pač govora o androidu, sklepam da če se predvajanje zatakne, se lahko povežem v Play Store in potegnem dol VLC? Kako se potem upravlja VLC? Preko daljinca ali je potrebna miška?

Nabaviš Nvidio Shield Pro in dobiš vse v paketu.
LPOK.d

Yossarian ::

Depalmo, doma imam enega starega poceni kitajca Tanix TX mini 3 in novejši Xiaomi Mi box. Oba zmoreta vse to, kar hočeš ti, priporočam pa Xiaomija, ker podpira tudi 5 GHz internet. Imam pa tudi Google TV, ki tudi zmore vse to, le da nima USB vhoda.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

Yossarian je izjavil:

Depalmo, doma imam enega starega poceni kitajca Tanix TX mini 3 in novejši Xiaomi Mi box. Oba zmoreta vse to, kar hočeš ti, priporočam pa Xiaomija, ker podpira tudi 5 GHz internet. Imam pa tudi Google TV, ki tudi zmore vse to, le da nima USB vhoda.

Mi box S nov generacije ima 1x usb 2.0 nima pa lan vhoda.
polde

DePalmo ::

Hvala vsem za predloge! Sem že mislil da bi vzel Mecool KM2 Plus, ampak ga dobim samo iz Kitajske. Iz tam pa nebi naročal če mi naprava ne bo všeč, zato bom raje vzel pri nas Xiaomi Mi TV Box 2gen. Razen če kdo ve kje v EU bi lahko nabavil KM2 plus, za normalen denar. Našel sem samo s ceno za 80+.

Nvidia Shield Pro je pa izven budgeta. Za to sem pripravljen odšteti manj kot 100e.

polde66 ::

Koda za mecool km2+: 6ZIGZUMC nabaviš pa tukaj: https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-...
Potrbno je izbrati priority line z doplačilom 1.97 eur za poštne stroške oz VAT in se s tem izogneš plačilu naših dajatev. Končna cena je tam nekje 67 eur. Je pa dobava iz kitajske, drugje ga pa ne boš dobil. Pride v roku 14 dni. S tem boxom boš zadovoljen.
https://www.mimovrste.com/predvajalniki... tale nokia je sicer malce draga ampak precej nabasana z novostmi, ki jih pri shieldu ni. Preko kakega amazona bi prišparal 10 eur.
Je pa za tole ceno tale box nepremagljiv: https://www.mimovrste.com/predvajalniki...
polde

e-marko ::

Moj Alfawise/Beelink GT1 je že zelo omejen z verzijo android 6, YouTube ReVanced zahteva višjo verzijo androida in je že kar problem.
Sem še nekaj časa odlašal, sedaj pa bo treba počasi menjati.
Želim pa navadni android, ne android TV. Netflix mi ni pomemben, ker ga lahko poganjam na android TV-ju.
Imam v košarici Ugoos x4Q pro za 108eur s poštnino. Pa se mi zdi malo dosti za Kodi, youtube in ne kaj dosti drugega.


Lp
...somebody, somewhere...

polde66 ::

Kar se tiče ugosa je super. Tule ga dobiš za 95 eur pa obvezno priority line da gre mimo carine. https://www.geekbuying.com/item/X4Q-PRO...
s tole kodo: GKB23BTS1 te pride 87 eur.
Kar se tiče cene je ok če upoštevaš, da ima že daljinec bluetooth z miško, da je njegova delovna temperatura okoli 50-60 stopinj, da ima posodobitve, da zanj obstaja ugoos atv mood 11 s katerim ga spremeniš v android tv tako, da nanj pašejo aplikacije za android tv recimo voyo, hbo za android tv... na njem ne dela skyshowtime, čeprav ima L1 certifikat.
Torej če všameš povprečen box od 50-60 eur, dokupiš daljinec z miško in potem še nek usb venilator ker se ostala jajca na x4 procesorju veliko bolj grejejo si potem že na isti ceni kot ugoos kar se kvalitete tiče in zmogljivosti so pa še vedno za njim daleč daleč. Ga imam in poznam vsaj 4 tipe ki ga imajo in so super zadovoljni. Na njem tudi deluje neo od telekoma za navadni android.
polde

Tsunamii ::

LAhko se motim sicer , ker dotične naprave nimam, vendar vsi hvalijo Nvidia shield pro. KAr je edini minus je cena. Zato večino odvrne od nakupa. Vandar ima pa redne posodobitve.

polde66 ::

Zadnja posodobitev je bila lansko leto na nvidii nevembra. Vprašanje pa če bo sploh še kakšna.Tudi Gamestream je ukinjen. Glede na to da je Nvidia iz leta 2019 (2015) jaz osebno ne vidim smisla to kupovat. Sem jo imel sprobal in prodal. Vem kako se obnaša, kaj dobiš vendar je to absolutno predrago. Kar se iger tiče pa na vsak spodoben box lahko inštaliraš geforce now.
Za pol cene se dobi nokia 8010, ki ima wifi6, prav tako 1 gb lan port, 4 gb ram, 32 gb prostora, osvetljen daljinec, kar se posodobitev tiče zaenkrat še ni ampak glede na izkušnje z nokio 8000 tudi ta obstaja. Box deluje tako kot treba. Skratka veliko bolj moderna je nokia vs nvidia za pol manj denarja.
Tudi performance ni več vodilen pri nvidii, prehitel jo je rockčip RK3588 in to v benchmarku precej. Sicer je še nedodelan brez podpore netflixom 4k...a vendarle Nvidia ni več kralj zmogljivosti.
Za 64 eur pa dobiš xiaomijev mi box nove generacije na mimovrste. precej zmogljiv strojček, malce okrnjen z lan vhodom, usb 2.0.. ampak za stream potrebe čez glavo.
Če pa kdo pogreša upscaling pri nvidii pa ne razumem, kdo sploh še gleda sd kvaliteto materjala da mu je ta upscaling tako pomemben. 250 eur za box iz 2019 leta hvala lepa, ne rabim.
Kot navadni android box je zanimiva alternativa lahko Ugoos x4q ta pa ima redne posodobitve. Stane pa trenutno s kuponi 87 eur. Nima pa dolby visiona, zaradi česar se lahko preživi.
Tole vse je absolutno samo moje mnenje, ki ne izvira samo iz prebranega ampak tudi sprobanega.
polde

Kawhi ::

Upscale je super na Nvidii in ja, še kar se uporablja, ker se pač uporablja Stremio in se mi ne da downloadat filme in serije. Na stremio pa kljub hitri liniji seveda marsikateri 4k film kar ornk šteka. HD pa delujejo super. Tako, da vsakomur svoje. Meni je že samo upscale vreden denarja. Sem imel pred leti razne android kitajske bokse pa ne več, hvala. Tale Nokia je tudi samo kitajski box, za katerega lahko rečeš da te bo prej ali slej začel zajebavat. Ti pa še kar downloadaj zadeve in se zabavaj s kitajskim šrotom.

polde66 ::

Kawhi je izjavil:

Upscale je super na Nvidii in ja, še kar se uporablja, ker se pač uporablja Stremio in se mi ne da downloadat filme in serije. Na stremio pa kljub hitri liniji seveda marsikateri 4k film kar ornk šteka. HD pa delujejo super. Tako, da vsakomur svoje. Meni je že samo upscale vreden denarja. Sem imel pred leti razne android kitajske bokse pa ne več, hvala. Tale Nokia je tudi samo kitajski box, za katerega lahko rečeš da te bo prej ali slej začel zajebavat. Ti pa še kar downloadaj zadeve in se zabavaj s kitajskim šrotom.

Nisi me razumel. Stream materjal je danes v HBO max, AppleTV+, Netflixu...Kvaliteta je doly vision, HDR, dolby atmos.. In tu ti bo vse delalo na enak princip tako na nvidii za 250 eur kot na xiaomi mi boxu nove generacije za 60 eur. Malce hecno je metat vse v isti koš sploh pa primerjat škatle z škatlami izpred parih let. Ko si boš posodobil praktične izkušnje potem se na podlagi izkušenj lahko debatira, pozitivno ali negativno kritizira in primerja vse ostalo je pa samo natolcevanje v prazno. Jaz osebno ne morem nekaj soditi, če stvari nisem sprobal. Šele ko jo lahko o stvari debatiram jo zagovarjam ali pljuvam. Ostalo je brezpredmetno.
polde

Kawhi ::

Seveda lahko pljuvaš v stilu "kdo še dan današnji pa rabi upscaling...". Zdajle se pa še smešiš z HBOmax, Apple, Netflix. Koliko od slo tech uporabnikov uporablja več kot enega stream providerja in koliko jih filme downloada ali pa uporablja Stremio na teh škatlicah? Če se izključno uporablja stream providerje se seveda strinjam da je Nvidia, pa tudi Nokia povsem brezveze. Povsem dobro dela tudi kakšen Chromecast GoogleTv ali kaj podobnega.

Tsunamii ::

polde66 je izjavil:

Zadnja posodobitev je bila lansko leto na nvidii nevembra. Vprašanje pa če bo sploh še kakšna.Tudi Gamestream je ukinjen. Glede na to da je Nvidia iz leta 2019 (2015) jaz osebno ne vidim smisla to kupovat. Sem jo imel sprobal in prodal. Vem kako se obnaša, kaj dobiš vendar je to absolutno predrago. Kar se iger tiče pa na vsak spodoben box lahko inštaliraš geforce now.
Za pol cene se dobi nokia 8010, ki ima wifi6, prav tako 1 gb lan port, 4 gb ram, 32 gb prostora, osvetljen daljinec, kar se posodobitev tiče zaenkrat še ni ampak glede na izkušnje z nokio 8000 tudi ta obstaja. Box deluje tako kot treba. Skratka veliko bolj moderna je nokia vs nvidia za pol manj denarja.
Tudi performance ni več vodilen pri nvidii, prehitel jo je rockčip RK3588 in to v benchmarku precej. Sicer je še nedodelan brez podpore netflixom 4k...a vendarle Nvidia ni več kralj zmogljivosti.
Za 64 eur pa dobiš xiaomijev mi box nove generacije na mimovrste. precej zmogljiv strojček, malce okrnjen z lan vhodom, usb 2.0.. ampak za stream potrebe čez glavo.
Če pa kdo pogreša upscaling pri nvidii pa ne razumem, kdo sploh še gleda sd kvaliteto materjala da mu je ta upscaling tako pomemben. 250 eur za box iz 2019 leta hvala lepa, ne rabim.
Kot navadni android box je zanimiva alternativa lahko Ugoos x4q ta pa ima redne posodobitve. Stane pa trenutno s kuponi 87 eur. Nima pa dolby visiona, zaradi česar se lahko preživi.
Tole vse je absolutno samo moje mnenje, ki ne izvira samo iz prebranega ampak tudi sprobanega.


Hvala ta napisano in tako je pravilno, da se poda mnenje. Tako bom tudi sam in ostali, ki nismo toliko v teh tech vodah bili še malo bolj podučeni.:)

Ales ::

Kawhi je izjavil:

Koliko od slo tech uporabnikov uporablja več kot enega stream providerja in koliko jih filme downloada ali pa uporablja Stremio na teh škatlicah?

Kar veliko njih/nas.

Kawhi ::

Če prvo, potem Nokia, Nvidia in vse kar je preko 80€ pač ni zate. Če uporabljaš samo streaming service ti ne bo bodo dražje škatlice dale prav nobene dodane vrednosti.

polde66 ::

Kawhi je izjavil:

Če prvo, potem Nokia, Nvidia in vse kar je preko 80€ pač ni zate. Če uporabljaš samo streaming service ti ne bo bodo dražje škatlice dale prav nobene dodane vrednosti.

Mešaš jabolke in hruške. Stream aplikacije so pri nekaterih ponudnikih interneta in tv že vključene v paket, Netflix se je delil med seboj, če ti je apple naprava všeč in si jo kupil si dobil bonus 3 mesece uporabe appleTV+ in tako dalje. V čem pa je meja na 80 evrih. Pri nokii dobiš wifi6, 4 gb rama 32 gb prostora pa to nima nobene veze s streamom ampak s samo napravo. Če ne rabiš tega pa rabiš dolby vision, atmos dobiš že xiaomijev mi 4k tv stick za 50 eur. Huda in dobra naprava. Fire tv je v prime akcijah pol cene, moj Fire tv stick 4k max je stal 34 eur.
Tukaj se potem odločas ali rabiš usb, ali rabiš lan vhod, ali rabiš wifi6, ali rabiš netflixov 4k certifikat, ali rabiš box za gledanje neo pametno življenje ali mnogo mnogo tega. Zato pravim da je Nvidia za povprečnega uporabnika precenjena. Zopet odvisno koliko komu kaj pomeni. Poznam možakarja ki ima 2 nvidia shilda, uporablja se pa samo za gledanje t-2 tv2go.

Verjamem da je povprečnemu uporabniku imeti napravo, ki ima lan vhod, usb vhod, ki ni zahtevna, na kateri bodo delale v glavnem vse stream aplikacije, ki so njemu na dosegu roke in žepa. Že za 50 eur se dobi čisto soliden 2/16 androidTV certificiran box, kateremu nič ne manjka. Nokio katera ti gre precej na živce sem samo omenil, da je pač pol cenejša in nudi novejše tehnologije od Nvidie, kar v bistvu je res pa če ti je prav ali ne. Potem so tu razni mecooli z certificiranim androidTV, ki jim tudi nič ne manjka in se dobijo za zelo soliden denar. Skratka na trgu je precej solidne robe. Po drugi strani pa je tudi precej zanič robe. Ponavadi so najbolj glasni tisti, ki so v osnovi škrtarili pri nabavi, ko so videli jajc katerega so kupili pa mečejo vse v isti koš in pljuvajo vsepovprek.
polde

e-marko ::

polde66 je izjavil:

Kar se tiče ugosa je super. Tule ga dobiš za 95 eur pa obvezno priority line da gre mimo carine. https://www.geekbuying.com/item/X4Q-PRO...
s tole kodo: GKB23BTS1 te pride 87 eur.
Kar se tiče cene je ok če upoštevaš, da ima že daljinec bluetooth z miško, da je njegova delovna temperatura okoli 50-60 stopinj, da ima posodobitve, da zanj obstaja ugoos atv mood 11 s katerim ga spremeniš v android tv tako, da nanj pašejo aplikacije za android tv recimo voyo, hbo za android tv... na njem ne dela skyshowtime, čeprav ima L1 certifikat.
Torej če všameš povprečen box od 50-60 eur, dokupiš daljinec z miško in potem še nek usb venilator ker se ostala jajca na x4 procesorju veliko bolj grejejo si potem že na isti ceni kot ugoos kar se kvalitete tiče in zmogljivosti so pa še vedno za njim daleč daleč. Ga imam in poznam vsaj 4 tipe ki ga imajo in so super zadovoljni. Na njem tudi deluje neo od telekoma za navadni android.


Hvala za kodo, imaš prav in sem kar naročil. Imam tudi NEO in EON in bo super.

Lp
...somebody, somewhere...

scipascapa ::

kak update za 40-50€?

cordoba ::

Polde, mene zanima, kaj naj kupim v mojem primeru. Nabavil sem denon x3800h ojačevalec, vezan na lg oled c1. Na pcju mi laufa plex, ki gledam preko tvja. Zdej imam 5.1 zvočnike in bi upgrejdal na atmos, se pravi 2 bi dodal. Kaj naj nabavim,trenutno je pri hiši ps5 in 4k stick, ki podpira atmos, kot si prej napisal, ampak najbrž samo kompresiran in ne true hd. Je na obzorju kaj novega, ker nebi glih nabavljal nvidia shiled, ker je res že mal v letih...

polde66 ::

polde

polde66 ::

Imam oba dva. Nokia je bolj izpopolnjena proti Xiaomiju. Ima wifi 6, 1 gb lan, 2x usb, odličen uporaben in osvetljen daljinec, čeprav je realtivno velik, posodobitve so tudi že bile in kaj je meni najbolj pomembno je da fura na androidTV OS. Xiaomi fura na googleTV OS. Sicer je to stvar okusa. Je pa xiaomi več kot pol cene cenejši od Nokie. Oba sta pa ok. Sploh xiaomi za 51 eur (vzameš še ovitek za daljinca pri amazonu).
Kar se tiče nvidia shilda je pa res že malo v letih, zadnja posodobitev pa je bila lani novembra. Absolutno pa predrag za 250 eur. Nič novega se ne spomnijo naredit.
Tudi Ugoosi niso slabi a so na navadnem androidu. https://ugoos.com/ugoos-am8
ali pa najnovejši iz serije X4Q ki že podpira dolby vision: https://ugoos.com/x4q-tv-box-family-ser...
kvalitetni izdelki ugoosa imajo super podporo.Ugoosa se da modat v androidTV.
Če imaš xiaomijev tv stick 4k potem preberi tole: https://androidpctv.com/xiaomi-tv-stick...
polde

polde66 ::

Multimedijski predvajalnik ki je podprt z veliko kodeki: https://www.futeko.com/products/MP130.p...
Tole je pa najbolj svež video novega Ugoosa z amlogic s928x procesorjem, a brez netflixa v 4k:
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

krop ::

Vsi so kitajski poizdelki. Dobiš ceneje sm zmeraj te nekje nategnejo (nekaj ne dela oz. dela slabo). Ne kupujem več tega šrota

Bellzmet ::

Mah jaz imam od Googla Chromecast pa se zatika.

polde66 ::

Chromecast je odkar so ga nadgradili na android 12 ratal slab oz prešvoh, pa tudi je že malce zastarel. Se je že lansko leto pričakovalo nekaj novega pa nič od tega. Fire tv je dobil neko posodobitev na firetv stickih 4k in 4k max pa ni omembe vredno.
@krop vidim da sceno popolnoma obvladaš.
polde

krop ::

Govorim iz lastnih izkušenj. Dosedaj mi za moje potrebe najboljše dela Chromecast 4k. Rabim za gledanje tv in za streeming. Imam pa še xiaomi box,sony android tv, pa en kup kitajskih jajc v predalu

cordoba ::

Tale nokia zgleda legit, sploh 1gb lan povezava. Ne vidim pa , da bi podpiral nekompresiran true hd zvok....

polde66 ::

krop je izjavil:

Govorim iz lastnih izkušenj. Dosedaj mi za moje potrebe najboljše dela Chromecast 4k. Rabim za gledanje tv in za streeming. Imam pa še xiaomi box,sony android tv, pa en kup kitajskih jajc v predalu

Iz mojih izkušenj pa trenutno uporabljam Nokia 8010, Ugoos X4Q pro, xiaomi stick 4k, xiaomi mi box nove generacije, Mecool mk2+, Hako pro in Fire tv stick 4k max, poleg tega pa zaenkrat zunaj na večer še projektor Xgimi elfin z android tv 10. Glede na to da so vsa od naštetix razen fire tv sticka kitajska jajčka, delujejo odlično, vsi po vrsti so licencirani od googla razen ugoosa, ki nima neflixove licence 4k in skyshowtime ne deluje. Ampak na njem deluje Neo pametno življenje od telekoma, kateri ne deluje na nobenem od licenčnih android škatel (razen na fire tv sticku, ampak to je druga zgodba). Absolutno vsi dlujejo odlično tako kar se tiče wifi, bluetootha, streama, mreže....
polde

misek ::

Zakaj ima Zidoo Z9X Pro tako visoko ceno? Kaj ponuja več kot drugi dražji predvajalniki?

polde66 ::

Zato ker so se vsi višjekategorniki podražili skoraj 100%. Tak je Ugoos AM6b plus, ki je zrasel od 143 eur na 220 in čez, Zidoo x9s je bil svoje čase pod 100 eur, Nvidia se je podražila na 250 eur, srednji nižji razred android boxov pa je šel iz 50-60 eur na 80 in preko 100. Tako kot elektrika in bencin (iz nam neznanega razloga). Zidoo sicer ponuja veliko ampak vprašanje je če je tega vreden. Glede od naštetega ima novejšo tehnologijo od Nvidie in kup priključkov tako, da neko opravičilo naj bi potem bilo.
polde


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15448916 (670) Ulixes
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138492 (10283) zitrus
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144699 (9028) ruski76

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561088162 (348169) Mavrik

Več podobnih tem