» »

Telemach narocnina

Telemach narocnina

«
1
2

Cupakabra123 ::

Zanima me, ce se se komu ne zdi fer da bo telemach povisal cene storitev za 1€ in da zaradi vezave ne morem prekiniti pogodbe. Pac jaz se nisem strinjal z zvisanjem cene in imam po moje pravico do odstopa pa so mi rekli da bom placal okoli 100€ kazni zaradi tega.

donvito ::

Men se zdi fer, 1€ pa res ni tok velik, se ti ne zdi? In kdo se strinja sploh s povišanjem cene ... 8-)

Cupakabra123 ::

Nisem podpisal pogodbe, kjer ceno povisajo za n eurov

MadMax ::

Kaj ti bo pa pomagalo "se nam (ne) zdi fer" mnenje neznancev z nekega foruma?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Han ::

Če imaš vklopljen e-Račun, se naročnina ne spremeni oziroma ti ta evro odštejejo. Položnico lahko dobiš na e-mail , mbills ali v e-banko...

Taip4n ::

Do odstopa si upravičen. Tistih 100EUR pa predvidevam, da je razlika med akcijsko ceno in polno ceno. Torej recimo, da si bil pri njih 1 leto in si plačeval x EUR. Sedaj boš moral poravnati še tistih y EUR, ki so razlika do polne cene. Vsaj mislim, da je tako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

Vuli ::

telemach je pa ja d'best. Vsak operater tu pa tam zviša naročnino, tko je. slikaj se, če se nebi vezal, bi seveda imel višo naročnino, a nebi plačeval penalov.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Cupakabra123 ::

Ko sem iskal tv paket sploh niso imeli izbire, da vzames brez "popusta" za prvih 6 mesecev. Pac oni vejo, da te na ta nacin lovijo. Po vasem imajo potem pravico da narocnino zvisajo tudi za 10€? Pa me briga za ta 1€, samo zakaj potem posiljajo obvestila da lahko predcasno prekines pogodbo. Sej ce nisi vezan jo itak lahko kadarkoli prekines.

techfreak :) ::

Obvestila morajo poslati zaradi spremembe pogojev, ob spremembi ti pa morajo omogociti prekinitev pogodbe, tudi ce nisi vezan. Seveda placas razliko do polne cene telefona/televizije/karkoli si kupil v akciji.

solatko ::

rogerg93 - Ko si podpisal pogodbo, so te seznanili z vsemi obveznostmi, ki jih imaš in to je, da si njihov naročnik 24 mesecev. Sedaj lahko odstopiš od pogodbe in seveda moraš plačati bonitete, ki so vezane na ta rok. Kaj ti tukaj ni jasno?
Osebno sem vzel telefonsko naročnino in sem imel 12 mesecev brezplačno, sedaj pa sem enako dobil možnost, da zaradi dviga cene za 1€ odstopim od pogodbe, s tem, da pač plačam popust, ki sem ga bil deležen.

Imel si možnost, da podpišeš pogodbo brez vezave in brez bonitet, to pa ti je seveda smrdelo. Na organ mi greste taki imbecili, ki bi radi nekaj s popustom ali celo zastonj, potem pa izkoristili možnost, da ponudniku zarinete prst v rit in grete nategnit drugega, ki enako daje bonitete in bo enako, čez eno leto, za kak € dvignil naročnino.
Bedniki! In s tako bedarijo, celo odpirate temo na ST.

Če pa ti gre dejansko na organ povišanje cene, pa plačaj teh 100€ in pošlji TELEMACH v k...c.
Delo krepa človeka

Apofis ::

Čist simpl, nazadnje k je a1 povišu naročnino sm popizdil in šu direkt na hota. Če je nebi povišu za ta hinavski evro bi pač ostal na a1ki in plačeval 15 evrov višjo naročnino še naprej, tko sm pa vbistvu vesel da so mi dal boost. Tko, da če najdeš kej cenejšga go for it...teh 100 evrov si jim pa itak dolžan, sam iz principa pejt...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Apofis ()

Cupakabra123 ::

Apofis je izjavil:

Čist simpl, nazadnje k je a1 povišu naročnino sm popizdil in šu direkt na hota. Če je nebi povišu za ta hinavski evro bi pač ostal na a1ki in plačeval 15 evrov višjo naročnino še naprej, tko sm pa vbistvu vesel da so mi dal boost. Tko, da če najdeš kej cenejšga go for it...teh 100 evrov si jim pa itak dolžan, sam iz principa pejt...

Exactly. Te firme mislijo, da lahko izkoriscajo stranke kakor se jim zljubi. Res ne vem po kaksnem zakonu imajo oni pravico zahtevati, da placas vec, kot je bilo dogovorjeno v originalni pogodbi. Ko pa jih vprasas, da iz popolnoma veljavnega razloga hoces odstopit, zagrozijo s kaznimi. Bom sel tudi jaz iz principa stran od njih.

reeves ::

Cupakabra123 je izjavil:

Exactly. Te firme mislijo, da lahko izkoriscajo stranke kakor se jim zljubi. Res ne vem po kaksnem zakonu imajo oni pravico zahtevati, da placas vec, kot je bilo dogovorjeno v originalni pogodbi. Ko pa jih vprasas, da iz popolnoma veljavnega razloga hoces odstopit, zagrozijo s kaznimi. Bom sel tudi jaz iz principa stran od njih.

Ampak ti kar nočeš dojeti, da ni nobene kazni, a ne?
Podpisal si, da če ostaneš pri njih 24 mesecev, boš dobil x zadevo toliko ceneje. Zaradi spremembe cene naročnine ni nobene kazni, če boš odšel, ker je šlo za spremembo z njihove strani.
Boš pa seveda plačal polno ceno oz. doplačal razliko v višini popusta, ki si ga dobil, ker si podpisal da boš pri njih 24 mesecev, sedaj si si pa premislil.
Še enkrat...plačal boš razliko v ceni ne penalov. Če bi hotel oditi tudi, če oni ne bi spremenili cene bi plačal pa razliko v ceni plus penale. Drugače pa vse to piše v pogodbi, ki si jo podpisal.

Glede na trend današnje mladine, ko je večina vedno v vezavi je seveda logično, da jih bo polno v vezavi tudi, ko bodo dvignili cene. Na vsake toliko jih pa morajo, kajne?

FeniksX ::

Bolj se gre za to, da... Ti si se pred N meseci strinjal z pogoji za ceno X za vezavo 24 mesecev, oni pa na to lahko vmes delajo kar želijo, spremenijo ceno ali celo paket ti zamenjajo z drugim, ker recimo ni več v ponudbi, spremenijo pogoje...

To bi moralo biti zakonsko, kar si podpisal za 24 mesecev potem se do poteka vezave izvaja storitev (vključno s ceno) pod pogoji ob času podpisa.

Ampak, na žalost imajo firme večje pravice kot nek mali človek. Same so zavarovane z sto in enimi zakoni.

Npr. moj primer:
Vzeli smo paket, ki je vključeval tudi 200min klicev na stacionarnem telefonu, po 2-3 mesecih so mi starši rekli da plačujejo malo več kot je paket. In pogledam na statistiko klicev in so zaračunavali vse klice po normalni tarifi.
Nato smo poklicali in zahtevali aktivacijo teh manjkajočih 200min in povračilo denarja za pretekle mesece. Rečejo da bodo uredili zadevo... No sama zadeva se je vlekla več kot 1 leto in vsakič so rekli, da bodo aktivirali in uredili povračilo.
Na koncu mi je prekipelo in sem šel direkt v njihovo poslovalnico, in še enkrat lepo prijazno razložil zadevo... Na kar mi reče "Po zakonu smo vam dolžni vrniti samo za 3 mesece"
3 MESECE??! Da bi bila zadeva obratno (da bi mi oni po pomoti zaračunavali manj) bi mi 100% poslali zahtevo za plačilo vseh manjkajočih stroškov + verjetno še kakšne dodatne stroške za vse mesece. Takrat pa seveda ne bi veljalo teh 3 mesecev...

reeves ::

FeniksX je izjavil:

Bolj se gre za to, da... Ti si se pred N meseci strinjal z pogoji za ceno X za vezavo 24 mesecev, oni pa na to lahko vmes delajo kar želijo, spremenijo ceno ali celo paket ti zamenjajo z drugim, ker recimo ni več v ponudbi, spremenijo pogoje...

To bi moralo biti zakonsko, kar si podpisal za 24 mesecev potem se do poteka vezave izvaja storitev (vključno s ceno) pod pogoji ob času podpisa.

To se strinjam ampak na žalost ni tako in vsi vemo kako stvari potekajo saj ima večina telefone (in še marsikaj drugega) na vezavo. Nenazadnje se s tem tudi strinjamo ob podpisu.
Zato se mi zdi čudno, da OP ni seznanjen s tem. Saj imajo vsi operaterji to politiko.

FeniksX je izjavil:

Npr. moj primer:
Vzeli smo paket, ki je vključeval tudi 200min klicev na stacionarnem telefonu, po 2-3 mesecih so mi starši rekli da plačujejo malo več kot je paket. In pogledam na statistiko klicev in so zaračunavali vse klice po normalni tarifi.
Nato smo poklicali in zahtevali aktivacijo teh manjkajočih 200min in povračilo denarja za pretekle mesece. Rečejo da bodo uredili zadevo... No sama zadeva se je vlekla več kot 1 leto in vsakič so rekli, da bodo aktivirali in uredili povračilo.
Na koncu mi je prekipelo in sem šel direkt v njihovo poslovalnico, in še enkrat lepo prijazno razložil zadevo... Na kar mi reče "Po zakonu smo vam dolžni vrniti samo za 3 mesece"
3 MESECE??! Da bi bila zadeva obratno (da bi mi oni po pomoti zaračunavali manj) bi mi 100% poslali zahtevo za plačilo vseh manjkajočih stroškov + verjetno še kakšne dodatne stroške za vse mesece. Takrat pa seveda ne bi veljalo teh 3 mesecev...

Ja, sori....če si pa več kot eno leto čakal, da se zadeva uredi se pa ne čudim.

Tudi sam sicer redko, ampak jo, najdem kakšno napako na računih. Ne vem ali me hočejo nategnit ali gre samo za napako (ja, tudi te se dogajajo) in me v bistvu sploh ne zanima. Pomembno mi je samo to, da zadevo TAKOJ razčistimo.

dope1337 ::

Jz bom tudi zdej saltal na HoT najverjetneje. Ne gre se toliko za 1€, kot pa dejstvo, da si nimam kaj z 60GB/mesec, moja poraba je nekje med 20GB-30GB max. Telesmeh pa nima nobene opcije v tem razmahu, razen vec + dokupi GB, s cimer se mi pa ne da ubadati.

Malo me skrbi A1 omrezje, ker zna na kriticnih tockah velikokrat zatajiti, (beri: ni signala) kar sem dosedaj opazal pri svoji boljsi polovici, ki ima A1 ze nekaj casa. - in jo seveda hecal na ta racun xD

Je kateri konkurencen ponudnik HoTu s paketom ~30GB/mesec ter gostuje na telekomovem omrezju?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

FrRoSt ::

FeniksX je izjavil:

Bolj se gre za to, da... Ti si se pred N meseci strinjal z pogoji za ceno X za vezavo 24 mesecev, oni pa na to lahko vmes delajo kar želijo, spremenijo ceno ali celo paket ti zamenjajo z drugim, ker recimo ni več v ponudbi, spremenijo pogoje...

To bi moralo biti zakonsko, kar si podpisal za 24 mesecev potem se do poteka vezave izvaja storitev (vključno s ceno) pod pogoji ob času podpisa.

Ampak, na žalost imajo firme večje pravice kot nek mali človek. Same so zavarovane z sto in enimi zakoni.

Npr. moj primer:
Vzeli smo paket, ki je vključeval tudi 200min klicev na stacionarnem telefonu, po 2-3 mesecih so mi starši rekli da plačujejo malo več kot je paket. In pogledam na statistiko klicev in so zaračunavali vse klice po normalni tarifi.
Nato smo poklicali in zahtevali aktivacijo teh manjkajočih 200min in povračilo denarja za pretekle mesece. Rečejo da bodo uredili zadevo... No sama zadeva se je vlekla več kot 1 leto in vsakič so rekli, da bodo aktivirali in uredili povračilo.
Na koncu mi je prekipelo in sem šel direkt v njihovo poslovalnico, in še enkrat lepo prijazno razložil zadevo... Na kar mi reče "Po zakonu smo vam dolžni vrniti samo za 3 mesece"
3 MESECE??! Da bi bila zadeva obratno (da bi mi oni po pomoti zaračunavali manj) bi mi 100% poslali zahtevo za plačilo vseh manjkajočih stroškov + verjetno še kakšne dodatne stroške za vse mesece. Takrat pa seveda ne bi veljalo teh 3 mesecev...

:)):)):)):)):))

Kaj ti tole o Telemah nategunih!??

No, oni nimajo nič več pravic kot ti!! ;)

Držati se morajo pogodbe! 8-) PA SE NE! :)):)):)) Malce se jim stvari izmikajo ... in izmikajo.... :)):)):))

DEJANSKO bi jih moral zasebno TOŽITI, kar pa se (pri nas!!) ne dogaja, marsikdo sploh ne ve, da ga brijejo, kakšen morda ve, pa se mu ne zdi vredno, .... dejansko pa so kot bubregi v loju ker jih nihče ne toži! 8-)

In potem se dogajajo take stvari, kot se! 8-O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

GargaSmrk ::

Odjaviš in greš na Hot. Problem rešen.

FeniksX ::

Moral bi zdavnaj it takoj na poslovalnico ... izkušnja za naslednič...

Glede tožb je problem ... folk dostikrat premisli ali se jim sploh splača...
Moram pa preveriti kateri zakon naj bi bil ... da so dolžni samo za 3 mesece.

solatko ::

FeniksX - Tvoj primer je čisto enostaven, ko si dobil položnico, jo popraviš in plačaš toliko, kot je po pogodbi, potem pa reklamiraš račun. Na moj Telemach imaš itak vse položnice in plačila.
Ravno zaradi takih zadev, za nobeno stvar nimam trajnika, če prav je plačilo zastonj. Meni so tudi pošiljali (njihova napaka, neke TV programe, ki jih nisem naročil in to za 12€/m, sem nekaj krat reklamiral pa niso popravili, jim pač administracija dela veliko slabše, kot ostalo), potem pa smo se nekako uskladili po telefonu, trajal je pa kar nekaj mesecev.

Zakaj bi se kar vsi nekaj tožili?

Pa niso samo operaterji ptoblem temveč vsi, ki so obešeni na stanovanjske stroške.

FrRoSt - In pri čem so nateguni? Podpišeš pogodbo, v kateri je navedeno, da se cena lahko v času spremeni, ravno tako se spreminjajo pogoji, saj se skoraj v vsakem dvoletju povečajo hitrosti interneta, poveča se količina podatkov in včasih seveda tudi cena in niti enega ne poznam, ki bi pizdil, ker se mu je v dveh letih povečala hitrost za 40%-ov in količina podatkov za več kot 50%-ov.
Jebenti so res nateguni.

dope1337 - Poglej si A1 cenik prekoračene količine podatkov, pri Telemachu ni dodatnega plačila, samo hitrost zmanjšajo, ko dosežeš pogodbeno količino.

rogerg93 - A so ti pištolo na čelo pritisnili ali so samo povedali, da boš poravnal stvari, ki si jih dobil kot bonus ob 24 mesečni vezavi? Dej se že ohladi pa reci Bobu, Bob.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

MrStein ::

Velja pogodba, ki si jo podpisal. Oni seveda upajo, da si ovca in plačaš več.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GRT ::

solatko
Če si ti ovca, ne sili v svoj klan še drugih.

dope1337 ::

dope1337 - Poglej si A1 cenik prekoračene količine podatkov, pri Telemachu ni dodatnega plačila, samo hitrost zmanjšajo, ko dosežeš pogodbeno količino.


Kateri del med 20-30gb porabe na mesec ti ni jasn? HoT ima za 10EUR/mesec paket z 40gb, ki ga nikoli ne bom prekoracil. Men je cist vseeno za cenik prekoracitve od A1, ker se to nikoli ne bo zgodilo ... a zato ker obstaja 1% moznosti, da bom mogoce kdaj prekoracil, naj placujem 7EUR/mesec vec? Ti pa si en bumbar ...

Mene je zanimalo samo, ali obstaja kaksn konkurencni operater HoTu, ki obratuje na Telekomovem omrezju. Nic druga.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

FrRoSt ::

solatko je izjavil:

FeniksX - Tvoj primer je čisto enostaven, ko si dobil položnico, jo popraviš in plačaš toliko, kot je po pogodbi, potem pa reklamiraš račun. Na moj Telemach imaš itak vse položnice in plačila.
Ravno zaradi takih zadev, za nobeno stvar nimam trajnika, če prav je plačilo zastonj. Meni so tudi pošiljali (njihova napaka, neke TV programe, ki jih nisem naročil in to za 12€/m, sem nekaj krat reklamiral pa niso popravili, jim pač administracija dela veliko slabše, kot ostalo), potem pa smo se nekako uskladili po telefonu, trajal je pa kar nekaj mesecev.

Zakaj bi se kar vsi nekaj tožili?

Pa niso samo operaterji ptoblem temveč vsi, ki so obešeni na stanovanjske stroške.

FrRoSt - In pri čem so nateguni? Podpišeš pogodbo, v kateri je navedeno, da se cena lahko v času spremeni, ravno tako se spreminjajo pogoji, saj se skoraj v vsakem dvoletju povečajo hitrosti interneta, poveča se količina podatkov in včasih seveda tudi cena in niti enega ne poznam, ki bi pizdil, ker se mu je v dveh letih povečala hitrost za 40%-ov in količina podatkov za več kot 50%-ov.
Jebenti so res nateguni.


dope1337 - Poglej si A1 cenik prekoračene količine podatkov, pri Telemachu ni dodatnega plačila, samo hitrost zmanjšajo, ko dosežeš pogodbeno količino.

rogerg93 - A so ti pištolo na čelo pritisnili ali so samo povedali, da boš poravnal stvari, ki si jih dobil kot bonus ob 24 mesečni vezavi? Dej se že ohladi pa reci Bobu, Bob.

Jaz sicer z njimi nisem podpisal nobene pogodbe!! ;)

Imam pa "bogate" izkušnje z njimi tudi zato, ker ima oseba, za katero skrbim njihov priključek! In verjemi mi, če bi šlo zame, bi že zdavnaj leteli VEN!! 8-) Že tako je samo za dlako manjkalo, da se to ni zgodilo! :P

Če imaš ti več mesecev časa, da stvari z njimi urejaš po telefonu, potem ne SODI vseh po sebi!! :)):)):))

In povej mi samo ZA EN PRIMER, ko je operater zmanjšal ali znižal količino ali hitrost prenosa!??? 8-O Vsi samo zvišujejo in NE vem, zakaj bi kdo sploh zniževal, vključno s Telemahom!?? 8-O

In tudi njihovemu delavcu, očitno je bil neki novejši :)) ki je prišel zamenat modem, sem mu kar svetoval, da naj pokliče kakšnega svojega kolega na privatno številko za priklop v centrali, ker jih je bilo na njihov klicni center po telefonu dobiti samo pod geslom: MISIJA NEMOGOČE!! :O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

The Wiber ::

FeniksX po vedenju sodeč dela za Telemach...

misek ::

FrRoSt je izjavil:

[da naj pokliče kakšnega svojega kolega na privatno številko za priklop v centrali, ker jih je bilo na njihov klicni center po telefonu dobiti samo pod geslom: MISIJA NEMOGOČE!! :O
Ti res misliš, da serviserji kličejo na klicni center in čakajo v vrsti? :D

FrRoSt ::

misek je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

[da naj pokliče kakšnega svojega kolega na privatno številko za priklop v centrali, ker jih je bilo na njihov klicni center po telefonu dobiti samo pod geslom: MISIJA NEMOGOČE!! :O
Ti res misliš, da serviserji kličejo na klicni center in čakajo v vrsti? :D

JAH, glej:

Jaz sem ti povedal to izkušnjo iz prve roke. ;) Res, da je bila že pred leti, pa vseeno! Se nisem niti pretirano vtikoval! :))

Ko pa sem ga dobil tam, in ko je že obupoval, sem ga vprašal kaj dela in na katero številko kliče? :)):)):))

Sem mu dal samo BREZPLAČEN prijateljski nasvet! 8-)

Da, in verjetno so to zadevo spremenili!! ;)

Potem, ko so porihtali to številko in se je na njo kdo tudi oglasil, pa tudi ne mislim pripovedovati anekdot! ;)

VERJEMITE, da si jih NE ŽELITE slišati! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

MrStein ::

dope1337 je izjavil:


Je kateri konkurencen ponudnik HoTu s paketom ~30GB/mesec ter gostuje na telekomovem omrezju?

Megatel me2
Izi
Hip mobil (petrol)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FeniksX ::

The Wiber je izjavil:

FeniksX po vedenju sodeč dela za Telemach...


Po katerem vedenju naj bi delal za njih, če sem opisal ravno slabo izkušnjo?

6151 ::

MrStein je izjavil:

dope1337 je izjavil:


Je kateri konkurencen ponudnik HoTu s paketom ~30GB/mesec ter gostuje na telekomovem omrezju?

Megatel me2
Izi
Hip mobil (petrol)


T2, 20GB podatkov za 5€/mesec prvo leto, 9,99 naprej. imajo tudi MMS
sedaj so porihtali tujino z novimi karticami in dejansko deluje tako kot more
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

MrStein ::

Spar-mobil
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dope1337 ::

Hvala vsem za predloge
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

solatko ::

GRT - Vsekakor nisi ovca, če hočeš nategnit partnerja v pogodbi. Ne vem, kaj vam ni jasno pri bonitetah, ki so vezane na določeno obdobje. Vedno se lahko vključiš v pogodbo brez vezave in seveda brez bonitet.
Pri vsakem ponudniku greš lahko ob dvigu cen stran, s tem, da poplačaš bonitete, ki si jih sprejel ali si celo menjal operaterja zaradi njih.

Če sem ovca, ker se držim pogodb, potem sem pač ovca in ne nategun.

FrRoSt - Vidiš, jaz ti pa iz prve roke sporočim, da sem, kar se tehničnih stvari tiče, tako zadovoljen, da ne menjam operaterja, z njihovo birokracijo so pa vedno problemi (s katerimi pa niso) in zato pač plačaš, kot je po pogodbi, ostalo pa rešuješ po mailu ali telefonu.
Ko so mi prenos priključka iz LJ v MB administrativno 6 mesecev neuspešno prenašali, 6 mesecev niso dobili niti € od mene, vmes sem jim še zastonj prekinil telefonsko naročnino, ker so me banali zaradi napačnega naslova,..... Priklopili v MB so me naslednji dan, po selitvi, naslova na položnicah in v mojem Telemachu pa jim ni uspelo uredit toliko časa.
Ko so zrihtal, so dobili tudi denar, saj priključka v LJ nisem hotel plačevati, ker bi verjetno zahtevali pozneje še plačilo mariborskega, kolikor so smotani.
Delo krepa človeka

bambam20 ::

solatko je izjavil:



dope1337 - Poglej si A1 cenik prekoračene količine podatkov, pri Telemachu ni dodatnega plačila, samo hitrost zmanjšajo, ko dosežeš pogodbeno količino.



Pri A1, če presežeš zakupljeno količino je zadeva zelooo draga.

zavajon ::

Cupakabra123 je izjavil:

Zanima me, ce se se komu ne zdi fer da bo telemach povisal cene storitev za 1€ in da zaradi vezave ne morem prekiniti pogodbe. Pac jaz se nisem strinjal z zvisanjem cene in imam po moje pravico do odstopa pa so mi rekli da bom placal okoli 100€ kazni zaradi tega.

A so te prisilili, da si se vezal?
Je bilo že dosti napisanega glede teh vezav in napihnjenih polnih cen opreme, da bi lahko vedel, da če se vežeš, podpišeš to, da v tem času lahko oni delajo kar želijo, ti pa lahko le ušesa dol.
Sicer bi lahko tudi vedel, ali se pozanimal, da Telemach vsako leto zviša naročnino.
Ampak očitno to počno tudi drugi, kajti ob vsakem povišanju preverim konkurenco in vedno ugotovim, da so vsi tam tam.

Wazzaa ::

Aja, potem ne gre nategovanje, če se dosti o tem piše :))

Imam zelo slabe izkušnje s telemachom. Zelo nečloveško oz turbo kapitalistično podjetje, katerega poslovni model je kako opehariti stranko na legalen in manj legalen način. Meni so večkrat neupravičeno trgali iz predplačniškega računa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

The Wiber ::

zavajon je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

Zanima me, ce se se komu ne zdi fer da bo telemach povisal cene storitev za 1€ in da zaradi vezave ne morem prekiniti pogodbe. Pac jaz se nisem strinjal z zvisanjem cene in imam po moje pravico do odstopa pa so mi rekli da bom placal okoli 100€ kazni zaradi tega.

A so te prisilili, da si se vezal?
Je bilo že dosti napisanega glede teh vezav in napihnjenih polnih cen opreme, da bi lahko vedel, da če se vežeš, podpišeš to, da v tem času lahko oni delajo kar želijo, ti pa lahko le ušesa dol.
Sicer bi lahko tudi vedel, ali se pozanimal, da Telemach vsako leto zviša naročnino.
Ampak očitno to počno tudi drugi, kajti ob vsakem povišanju preverim konkurenco in vedno ugotovim, da so vsi tam tam.

Tukaj Telemach, kakor vsi ostali punudniki zelo radi zavajajo. Ob primeru nestrinjanja s spremembami pogodbe ima naročnik pravico le-to predčasno prekiniti brez odpovendih stroškov. Večji problem nastane, če je ob pogodbi bila kupljena naprava oz. katera koli druga storitev, s katero te ponudniki priklenejo na razmerje.

zavajon ::

Mislim, da lahko pri vseh ponudnikih skleneš naročnino brez vezave. Pač ne vzameš pri njih telefona, routerja, ...

bambam20 ::

The Wiber je izjavil:

Večji problem nastane, če je ob pogodbi bila kupljena naprava oz. katera koli druga storitev, s katero te ponudniki priklenejo na razmerje.


Nič te ne priklenejo. Samo plačati moreš preostanek zneska, ki ga plačuješ in razliko v ugodnosti.



Jaz sem lani vzel pri A1 na vezavo iphona 11 promax, ki je v redni prodaji 1310€. Na 2 letno vezavo je cena bila 1080€.

Če danes predčasno prekinem naročniško razmerje, plačam preostali delež 540€ za telefon, 82€ sorazmerni subvencionirani delež in 10€ za stroške prekinitve.

solatko ::

Wazzaa - Za poizkus nategovanja gre iz tvoje strani, ker bi rad zastonj ugodnosti. V pogodbi, ki jo prostovoljno podpišeš, so navedeni pogoji za prejem ugodnosti, druga pogodba pa je sklenitev naročniškega razmerja. Samo še razloži, kako so ti trgal iz predplačne kartice, še bolje pa je, da nehaš nakladat.
Saj ti ni treba vzeti ugodnosti in operaterja boš lahko menjal vsak mesec. Za kakšno zavajanje gre? Pri sklepanju razmerja z ugodnostmi, podpišeš dve pogodbi in ti lahko zastonj prekineš eno - naročniško, drugo o ugodnosti pa ne, ker je vezana na prvo.
Ti bi seveda rad, da ti operater ponudi ugodnosti in možnost, za tvoj odstop od pogodbe, brez obveznosti, halo.

Meni so lani ob prestopu od drugega operaterja, ponudili enoletno brezplačno opcijo, če podpišem za dve leti. Ta mesec sem dobil prvi račun in sedaj naj brez obveznosti pogodbo prekinem in grem k drugemu, ki mi ponuja 6 mesecev zastonj.
Najdi mi operaterja, ki ponuja to opcijo, podpišem za deset let, če mi nudijo dobre ugodnosti, z možnostjo brezplačne prekinitve, kadarkoli.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

ruski76 ::

FrRoSt je izjavil:

solatko je izjavil:

FeniksX - Tvoj primer je čisto enostaven, ko si dobil položnico, jo popraviš in plačaš toliko, kot je po pogodbi, potem pa reklamiraš račun. Na moj Telemach imaš itak vse položnice in plačila.
Ravno zaradi takih zadev, za nobeno stvar nimam trajnika, če prav je plačilo zastonj. Meni so tudi pošiljali (njihova napaka, neke TV programe, ki jih nisem naročil in to za 12€/m, sem nekaj krat reklamiral pa niso popravili, jim pač administracija dela veliko slabše, kot ostalo), potem pa smo se nekako uskladili po telefonu, trajal je pa kar nekaj mesecev.

Zakaj bi se kar vsi nekaj tožili?

Pa niso samo operaterji ptoblem temveč vsi, ki so obešeni na stanovanjske stroške.

FrRoSt - In pri čem so nateguni? Podpišeš pogodbo, v kateri je navedeno, da se cena lahko v času spremeni, ravno tako se spreminjajo pogoji, saj se skoraj v vsakem dvoletju povečajo hitrosti interneta, poveča se količina podatkov in včasih seveda tudi cena in niti enega ne poznam, ki bi pizdil, ker se mu je v dveh letih povečala hitrost za 40%-ov in količina podatkov za več kot 50%-ov.
Jebenti so res nateguni.


dope1337 - Poglej si A1 cenik prekoračene količine podatkov, pri Telemachu ni dodatnega plačila, samo hitrost zmanjšajo, ko dosežeš pogodbeno količino.

rogerg93 - A so ti pištolo na čelo pritisnili ali so samo povedali, da boš poravnal stvari, ki si jih dobil kot bonus ob 24 mesečni vezavi? Dej se že ohladi pa reci Bobu, Bob.

Jaz sicer z njimi nisem podpisal nobene pogodbe!! ;)

Imam pa "bogate" izkušnje z njimi tudi zato, ker ima oseba, za katero skrbim njihov priključek! In verjemi mi, če bi šlo zame, bi že zdavnaj leteli VEN!! 8-) Že tako je samo za dlako manjkalo, da se to ni zgodilo! :P

Če imaš ti več mesecev časa, da stvari z njimi urejaš po telefonu, potem ne SODI vseh po sebi!! :)):)):))

In povej mi samo ZA EN PRIMER, ko je operater zmanjšal ali znižal količino ali hitrost prenosa!??? 8-O Vsi samo zvišujejo in NE vem, zakaj bi kdo sploh zniževal, vključno s Telemahom!?? 8-O

In tudi njihovemu delavcu, očitno je bil neki novejši :)) ki je prišel zamenat modem, sem mu kar svetoval, da naj pokliče kakšnega svojega kolega na privatno številko za priklop v centrali, ker jih je bilo na njihov klicni center po telefonu dobiti samo pod geslom: MISIJA NEMOGOČE!! :O


Ti bom JAZ povedal za primer, ko so zmanjsali hitrost. Imel sem optika gold, po preteku 24 mesecev, so me z dopisom obvestili, da mi ga bodo ukinili in me preklopili na optika silver paket. Prvo zmanjsanje hitrosti iz njihove strani! Ne, nisem mogel ostati na gold optika paketu. Zakaj? Bogsigavedi, ker sem sel gnjavit, da ga zelim ohranit. Ampak ne, ne gre. Potem so pa dali ven "eon" pakete - to je sele DREK! Manj eon smart (tv) opcij kot doslej ... in sploh ne mores vec imeti "optika paketov" - preprosto so jih ukinili, in je UL neprimerno manjsi ... Sedaj imam k sreci se vedno ta stari "optika silver" paket. Drugo zmanjsanje - ukinitev optika paketov. Hitrosti UL, ki s(m)o jih imeli, lahko sedaj le sanjamo (tudi ce se odlocimo doplacati "giga paket" - se vedno je max UL zgolj 100mbit; prej je bilo na optiki do 350mbit (ali morda se vec - sem pozabil)... Skratka, vcasih sem imel na "srednjem gold optika" paketu BISTVENO vecje hitrosti, kot sedaj dobis na NAJDRAZJEM, NAJBOLJSEM EON paketu, ki ga nudijo. In prej si lahko imel (android) eonTV na 2h napravah, sedaj zgolj na eni. Lahko pa seveda placujes mesecno najemnino za njihov predpotopen androidTV box. Zakaj bi ze moral imeti njihovo opremo za 5eur/mes, ce bi lahko preprosto pustili, da uporabis svoj androidTV box??
Skratka - zmanjsali so upload, zmanjsali so stevilo (nasih lastnih pametnih) naprav, s katerimi lahko gledamo TV, zato da lahko se tu pokasirajo, ... Pa ne bom nadaljeval, ker nima smisla. Za konec povem le primer, kako se DA zadovoljiti uporabnike. Kabelski ponudnik KRS ima v ponudbi internet hitrost 500/500 !!! Tak full trojcek paket dobis za 66eur/mes. Pri telemachu pa smo prisli iz (ne spomnim se sicer vec tocno) iz 350/350mbit, na sedaj 600/60mbit? oz ce si pripravljen doplacati, imas 600/100 za 100eur/mes ... In KRS koristi omrezje Telemach-a za "izven" ... Kdo je zdaj tu nor???

Likalnik ::

Gledam sedaj tega ponudnika KRS(nisem sploh vedel, da obstaja)...66€ je 400/400 povezava....telemach ima pa za cca 62€ 600/60 povezavo (to imam sedaj jaz)....če ima telemach na kabel...mi bo tudi ta KRS ponudnik delal?...prav tako imam dva mobitela na telemach....KRS ima 15€ + 8 € druga številka...Telemach mislim, da ima 15 + 12€...tam nekje.
Uglavnem...se bom pozanimal...in vse skupaj pobasal in šel na KRS...če so res tako super dobri...ima kdo več izkušenj z njimi?

ruski76 ::

solatko je izjavil:

Wazzaa - Za poizkus nategovanja gre iz tvoje strani, ker bi rad zastonj ugodnosti. V pogodbi, ki jo prostovoljno podpišeš, so navedeni pogoji za prejem ugodnosti, druga pogodba pa je sklenitev naročniškega razmerja. Samo še razloži, kako so ti trgal iz predplačne kartice, še bolje pa je, da nehaš nakladat.
Saj ti ni treba vzeti ugodnosti in operaterja boš lahko menjal vsak mesec. Za kakšno zavajanje gre? Pri sklepanju razmerja z ugodnostmi, podpišeš dve pogodbi in ti lahko zastonj prekineš eno - naročniško, drugo o ugodnosti pa ne, ker je vezana na prvo.
Ti bi seveda rad, da ti operater ponudi ugodnosti in možnost, za tvoj odstop od pogodbe, brez obveznosti, halo.

Meni so lani ob prestopu od drugega operaterja, ponudili enoletno brezplačno opcijo, če podpišem za dve leti. Ta mesec sem dobil prvi račun in sedaj naj brez obveznosti pogodbo prekinem in grem k drugemu, ki mi ponuja 6 mesecev zastonj.
Najdi mi operaterja, ki ponuja to opcijo, podpišem za deset let, če mi nudijo dobre ugodnosti, z možnostjo brezplačne prekinitve, kadarkoli.


vsi vemo, da so te "vezave" zgolj sredstvo, da operaterji navucejo stranke, potem pa jim (v okviru drobnega tiska) spremenijo pogoje... in racunajo na to, da folk ne bo imel €€€, da bi "ubezal" povisanju cen iz pogodbe.
vsi vemo, da je to (zaenkrat zal se vedno legalen) nateg! Tudi ZPS se ze dalj casa trudi, da bi tovrstno prakso izkoreninili, pa zal zakonodaja se vedno to dopusca ... Kar se ne pomeni, da to ni svinjarija! Ker si se "navadil" tega, se ne pomeni, da je to prav. Zakaj ti npr pri nakupu avta (na obroke) ne vsiljujejo takih pogodb, kjer ti bi po 3h mesecih preprosto zvisali obrok/ceno? ker se vé, da je to nateg in bi folk znoru!!

ruski76 ::

Likalnik je izjavil:

Gledam sedaj tega ponudnika KRS(nisem sploh vedel, da obstaja)...66€ je 400/400 povezava....telemach ima pa za cca 62€ 600/60 povezavo (to imam sedaj jaz)....če ima telemach na kabel...mi bo tudi ta KRS ponudnik delal?...prav tako imam dva mobitela na telemach....KRS ima 15€ + 8 € druga številka...Telemach mislim, da ima 15 + 12€...tam nekje.
Uglavnem...se bom pozanimal...in vse skupaj pobasal in šel na KRS...če so res tako super dobri...ima kdo več izkušenj z njimi?

imamo njihov opticni paket. internet 500/500, programi skoraj enako kot telemach, stacionarna telefonija je tak enako nepotrebno in brezveze kot drugod. uporabniska podpora je bistveno boljsa in hitrejsa, ter oprema na obroke (npr. tv-ji cenejsi kot drugod) edino kar je (upam da se v prihodnje spremeni/dodela) dejansko slabo - vsaj meni osebno - je njihov "eontv" program za android. Ni mi tolk uporabniku prijazen, kot je eon aplikacija...
Aja, in sami so me poklicali (ker sem obstojeca stranka in me imajo v bazi, drugace NE klicejo in NE gnjavijo, ce bos menjal paket, se vezal,...), ter ponudili brezplacno spremembo na (iz takrat se koax omrezja) optiko. Brezplacno in brez vezave, pa SE popust so mi dali... TO je usluga, ne pa drugje, kjer te hocejo vsakokrat znova nekje nategnit...
In ne, ne delam zanje :) imam svoj siht, pa 30 let racunalniskih izkusenj...
Kje vse, je mozno KRSzkot iperaterja dobiti, pa zal ne vem... Bodo z veseljem sami povedali :)

zavajon ::

ruski76 je izjavil:

drugace NE klicejo in NE gnjavijo, ce bos menjal paket, se vezal

Imaš kar srečo, ker sicer kličejo in gnjavijo, kot vsi ostali. Res pa imajo omejen nabor številk iz katerih kličejo, tako da jih call blocker čez čas "polovi".

6151 ::

Likalnik je izjavil:

Gledam sedaj tega ponudnika KRS(nisem sploh vedel, da obstaja)...66€ je 400/400 povezava....telemach ima pa za cca 62€ 600/60 povezavo (to imam sedaj jaz)....če ima telemach na kabel...mi bo tudi ta KRS ponudnik delal?...prav tako imam dva mobitela na telemach....KRS ima 15€ + 8 € druga številka...Telemach mislim, da ima 15 + 12€...tam nekje.
Uglavnem...se bom pozanimal...in vse skupaj pobasal in šel na KRS...če so res tako super dobri...ima kdo več izkušenj z njimi?


Mozno je samo na KRS omrezju, v delih dravske doline
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Likalnik ::

Ja tako je...zame žal ni možnosti ker prihajam iz gorenjske regije.

6151 ::

Saj to z KRSjem je cista zmeda. Nas kablas ima kabelsko TV prek KRS (ze vsaj 20 let), ogled nazaj prek Mega TV (kaksne 2 leti), internet pa nek svoj sistem (max 200/10 coax, 100/100 optika), tile paketi z visoko hitrostjo so pa tako samo v 2 sistemih, pa se tam pokritost z optiko ni velika (sem gledal zemljevid prikljuckov). Vecina ponudnikov v celotni dravski dolini je obcinskih, in imajo del storitev preko ostalih ponudnikov, namesto da bi se pooenotili pod KRS ter spravili omrezje na nek nivo.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

solatko ::

ruski76 - Zakaj pa moraš jemati bonbončke, ki ti jih ponujajo, komot rečeš hvala in potem operaterja lahko menjaš vsak mesec. Seveda bi potrošniki radi ovce in novce pa to pač ne gre.

Ko sem menjal telefonskega operaterja iz A1 na Telemach so mi ponudili eno leto brezplačno in seveda sem podpisal, ne bom pa sedaj pizdil, ker so za 1€ dvignili naročnino, saj sem prišparal 12X15€ in imam še kar nekaj rezerve.

Še vedno mi nudijo največ za moj denar in moje potrebe. So mi pa sedaj zatežil za en telefonski priključek, kjer mi je potekla vezava, če bi hotel nov telefon pa sem jih pač prijazno zavrnil, ker nimajo Windows phone v ponudbi, na Android pa ne grem.

Telemach na optičnih paketih uporablja omrežje Telekoma, ki jih omejuje in lahko nudijo samo tisto, kar jim dovolijo, zato pa ima Telekom probleme s špornimi programi.

Dokler lahko gledam LP in druge športne prenose nemoteno samo na Telemachu (pa še nekaj TV programov), ne bom menjal operaterja, ker v bistvu vsi gledajo, kako bi od potrošnikov pobrali največ denarja za najmanjšo ponudbo, vmes pa dajejo "enkratne akcije novim naročnikom".

Kabelski operaterji pa so premajhni, da bi lahko konkurirali večjim in je zato vezava na njih, velik riziko (poznam kar nekaj primerov, ko so se ljudje dobro nasankal, predvsem na priobalnem pasu.
Delo krepa človeka

ruski76 ::

@zavajon: Ce pravis, da (vas) ostale kar kličejo, bom hitro potrkal po lesu :)))

@6151: Drzi. Ce bi se "obcinski ponudniki" znali dogovoriti, bi bilo precej bolje... Sedaj pac ni sredstev, za vecje nadgradnje. Sicer pa - tudi drugi operaterji, tudi vecji, niso "spidi gonzales", vsaj glede na (opticno) pokritost ...

@solatko: O kaksnih "bonbonckih" govoris? A si si prebral, kaj sem napisal? Kako so enostransko zmanjsali hitrosti, spremenili pakete ipd.? Kak bonboncek pa sem po tvojem vzel? Rekel sem "hvala" ze nickolikokrat, ker klicejo 2-3x mesecno ... Ravno zato sem se zmeraj na paketu, ki ga vec ne mores dobiti, in ga do nadaljnega ne bom spreminjal... Ter da te dopolnim - Telemach za optiko uporablja tudi LASTNO omrežje, tako da ne krivit Telekoma ... Sicer pa - če Telekom omejuje Telemach, potem pa naj Telemach (TAM kjer SO OMEJENI s strani Telekoma) NE ponuja paketov, ki jih ne more realizirati. In če pišeš kako so kabelski operaterji premajhni - Telemach NI ravno majhen (preveri katero podjetje je kupilo Telemach) ... Problem pri vezavi ni "velikost operaterja", temvec zakonodaja, ki dopusca tovrstno poslovno prakso, ki jo z veseljem izkoriščajo ...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1917592105 (2550) MrStein
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632174913 (31121) neosonic
»

Lahko odstopim od pogodbe Telemacha zaradi podražitve?

Oddelek: Loža
165258 (4488) Lonsarg
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19572880 (60326) Cruz
»

Prekinitev naročnine pri A1 in novi operater

Oddelek: Pomoč in nasveti
1813475 (12605) smacker

Več podobnih tem