» »

Inteligentni ljudje nagnjeni k duševnim motnjam

Inteligentni ljudje nagnjeni k duševnim motnjam

1
2
3

Cruz ::

Toksični člani Mense prav gotovo obstajajo. Eden takšnih je recimo naš dragi soforumaš @Sneznik/@Vesolje.

Tudi pri inteligentnih ljudeh se najdejo tako kreteni kot sproščeni osebki. Tukaj je odvisno tudi od obdobja življenja. Za ogromno študentov fizike, sploh v začetnih letih študija, velja, da se imajo za nekaj več od vseh drugih in so nestrpni ter ozkogledni. Potem pa jih veliko dozori, nekaj pa tudi ne.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Zame je mensa kakor drustvo za modelarje, kjer samo dokazujejo, da so sposobni modelarstva. Na koncu bi dobil potrdilo, da si med top 2% modelarji, ceprav nimas za pokazati kaj dosti modelckov. :)

To se slisi, kot da imas ti problem s tem, da je zahteva top 2%.

V resnici pa je klub kot klub. Namesto, da jih skupaj zdruzuje veselje do modeliranje jih zdruzuje uspenost opravljenega IQ testa.

WhiteAngel ::

Razmišljanje o in poskušati reševati probleme, za katere sploh ne veš, če so rešljivi, zahteva svoj davek. Ko se tak osebek loti reševanja enega problema (npr. v znanosti), je lahko zanj vseeno pretrd oreh in po letih dela in dnevnih neuspehih začenja zapadati v depresijo. Lep primer so neuspeli doktorski študenti. Eni si potem ustvarijo familijo, gredo v day-time job in pustijo znanost in težke probleme, ki so jih depresirali. Drugi gredo pa lahko do konca in propadejo. Ali pa jim uspe (in potem poiščejo nov, še težji problem :P).

sandmat ::

Star rek pravi, da bolj kot si neumen, bolj si srečen. :D

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:


To se slisi, kot da imas ti problem s tem, da je zahteva top 2%.


Tebi morda. Ce te jezim in bi si rad dopovedal, da imam neko zeljo po tem, da bi bil clan, se lahko potolazis kakor zelis. Siguren ne bos, dokler sem skrit. :)

Zakaj se meni zdi tale segment brihtnih slab primer za to statistiko sem poskusil razlozit ampak ne trdim, da je kar pravim sigurno res.

Mi je pa zanimivo, ko ostali povedo, da so mensa clani razen IQ praviloma popolnoma obicajni in da je IQ praviloma visok pri uspesnih. Ce je res, da ljudje nimajo radi, da je nekaj neposteno(subjektivno), potem ne potrebujes ravno visokega IQ, da v tem zaporednju vidis logicno resitev, ki pa hitro sovpada z izsledki raziskave,.

Ce si v Mensa klubu pa mi morda lahko objasnis kje je napaka.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Tebi morda. Ce te jezim in bi si rad dopovedal, da imam neko zeljo po tem, da bi bil clan, se lahko potolazis kakor zelis. Siguren ne bos, dokler sem skrit. :)

Zakaj bi me jezil? Drugace si sam rekel, da je zate Mensa drugacna kot klub modelarjev zaradi procentov.

TheBlueOne je izjavil:


Zakaj se meni zdi tale segment brihtnih slab primer za to statistiko sem poskusil razlozit ampak ne trdim, da je kar pravim sigurno res.

Mi je pa zanimivo, ko ostali povedo, da so mensa clani razen IQ praviloma popolnoma obicajni in da je IQ praviloma visok pri uspesnih. Ce je res, da ljudje nimajo radi, da je nekaj neposteno(subjektivno), potem ne potrebujes ravno visokega IQ, da v tem zaporednju vidis logicno resitev, ki pa hitro sovpada z izsledki raziskave,.

Ce si v Mensa klubu pa mi morda lahko objasnis kje je napaka.

Sej lahko si cisto "obicajen" clovek in hkrati uspesen. Lahko si tudi uspesen pa imas nizek IQ. Verjetno v povprecju ljudje z visjim IQjem res dosegajo boljsa delovna mesta ni pa to pravilo.

Je pa iz socioloskega stalisca precej zanimivo kako ljudje trznejo na nekoga, ki pove da je pameten (pa tle sicer ne mislim tebe osebno).

Jaz osebno nisem clan Mense (niti kakrsnegakoli drugega kluba).

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:



Sej lahko si cisto "obicajen" clovek in hkrati uspesen. Lahko si tudi uspesen pa imas nizek IQ. Verjetno v povprecju ljudje z visjim IQjem res dosegajo boljsa delovna mesta ni pa to pravilo.

Je pa iz socioloskega stalisca precej zanimivo kako ljudje trznejo na nekoga, ki pove da je pameten (pa tle sicer ne mislim tebe osebno).

Jaz osebno nisem clan Mense (niti kakrsnegakoli drugega kluba).


Ne govorim ravno o neki specificno uspesnosti, ker je relativna, niti ne sodim, kdo je pameten. IQ je dosti lepse merljiv.

Sem se nanasal na clanek in spekuliral, da mensa ni dobra kot glavni vir ljudi z visokim IQ, ker jih je v klubu sigurno relativno malo gledano na celotno populacijo. "Mens" je statisticno 40.000+ samo v Sloveniji v klubu pa jih je koliko?

Ni vazno kako se kaj relativizira, IQ je statisticno eden glavnih faktorjev za to, kar se smatra kot uspesnot v kariernem in financnem smislu. Potem pa slisis od ljudi, ki verjetno poznajo to mensa okolje, da pravzaprav vecina niti ne izstopa. Tu mi nekaj ni jasno in ravno tu vidim potencial za psiholoske probleme, ker morda nekaj manjka.

pegasus ::

Kje se sploh da pri nas uraden IQ test narest?

Vazelin ::

V Sloveniji sta člana Mense na primer Iris Mulej in Artur Štern.

;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

TheBlueOne ::

Malo berem njihovo stran in ni kaj dosti skromnosti. :)

Mensa ni menza, čeprav v latinščini pomeni miza. Naše poimenovanje izhaja iz prispodobe vitezov okrogle mize - izjemni posamezniki, z različnimi interesi, a nihče ne prevladuje nad ostalimi.

Facebook dev ::

TheBlueOne je izjavil:

Smurf je izjavil:



Sej lahko si cisto "obicajen" clovek in hkrati uspesen. Lahko si tudi uspesen pa imas nizek IQ. Verjetno v povprecju ljudje z visjim IQjem res dosegajo boljsa delovna mesta ni pa to pravilo.

Je pa iz socioloskega stalisca precej zanimivo kako ljudje trznejo na nekoga, ki pove da je pameten (pa tle sicer ne mislim tebe osebno).

Jaz osebno nisem clan Mense (niti kakrsnegakoli drugega kluba).


Ne govorim ravno o neki specificno uspesnosti, ker je relativna, niti ne sodim, kdo je pameten. IQ je dosti lepse merljiv.

Sem se nanasal na clanek in spekuliral, da mensa ni dobra kot glavni vir ljudi z visokim IQ, ker jih je v klubu sigurno relativno malo gledano na celotno populacijo. "Mens" je statisticno 40.000+ samo v Sloveniji v klubu pa jih je koliko?

Ni vazno kako se kaj relativizira, IQ je statisticno eden glavnih faktorjev za to, kar se smatra kot uspesnot v kariernem in financnem smislu. Potem pa slisis od ljudi, ki verjetno poznajo to mensa okolje, da pravzaprav vecina niti ne izstopa. Tu mi nekaj ni jasno in ravno tu vidim potencial za psiholoske probleme, ker morda nekaj manjka.


IQ je ena stvar. Za to da si uspešen je pa odvisnih 2141231 drugih dejavnikov. Ja, zagotovo pomaga, da si brihten, samo to da si brihten pa ni dovolj. Potrebuješ motivacijo, kreativnost, zagnanost, delavnost. Moraš se znajti v življenju in v socialnih situacijah. Če želiš imeti podjetje, je zelo dobro, da si dober z ljudmi, da jih razumeš, da se jim znaš približat, itd.

Skratka ogromno kompetenc, ki jih potrebuješ. Ja, nekateri imajo visok IQ in so člani Mense, nimajo pa mnogih drugih atributov, ki jih potrebujejo, da bi bili uspešni. Tako da sploh ni nobene potrebe po tem, da bi enačil IQ in uspešnost.

In še to, mislim da je tako, da ljudje z visokim IQjem, da imajo veliko slabše "people skills" kot povprečneži.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Vazelin ::

"People skills" je veliko vredno.:)
Sem videl v svojem lajfu sicer res vrhunske ljudi, kar se dela tiče ampak zelo veliko tem je manjkajo "people skills". Dobit enga s kombinacijo obojega je res na ravni, da zahaklaš vrhunsko babo, ki ti pere, like, skuha vrhunsko kosilo in potem še dobro obdela. Zelo zelo redka kombinacija.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

ripmork ::

Facebook dev je izjavil:


IQ je ena stvar. Za to da si uspešen je pa odvisnih 2141231 drugih dejavnikov. Ja, zagotovo pomaga, da si brihten, samo to da si brihten pa ni dovolj. Potrebuješ motivacijo, kreativnost, zagnanost, delavnost. Moraš se znajti v življenju in v socialnih situacijah. Če želiš imeti podjetje, je zelo dobro, da si dober z ljudmi, da jih razumeš, da se jim znaš približat, itd.

Skratka ogromno kompetenc, ki jih potrebuješ. Ja, nekateri imajo visok IQ in so člani Mense, nimajo pa mnogih drugih atributov, ki jih potrebujejo, da bi bili uspešni. Tako da sploh ni nobene potrebe po tem, da bi enačil IQ in uspešnost.

In še to, mislim da je tako, da ljudje z visokim IQjem, da imajo veliko slabše "people skills" kot povprečneži.


Se strinjam!
EQ (čustvena inteligenca) je ključna za uspešnost, boljšo povezanost z družbo nasplošno in tudi za zadovoljstvo v življenju nasploh.

gruntfürmich ::

Vazelin je izjavil:

Dobit enga s kombinacijo obojega je res na ravni, da zahaklaš vrhunsko babo, ki ti pere, like, skuha vrhunsko kosilo in potem še dobro obdela. Zelo zelo redka kombinacija.
je dobiti partnerko z mešanico mame in kurbe res glavni cilj slovenskega življenja?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: acookook ()

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Ne govorim ravno o neki specificno uspesnosti, ker je relativna, niti ne sodim, kdo je pameten. IQ je dosti lepse merljiv.

Sem se nanasal na clanek in spekuliral, da mensa ni dobra kot glavni vir ljudi z visokim IQ, ker jih je v klubu sigurno relativno malo gledano na celotno populacijo. "Mens" je statisticno 40.000+ samo v Sloveniji v klubu pa jih je koliko?

Ni vazno kako se kaj relativizira, IQ je statisticno eden glavnih faktorjev za to, kar se smatra kot uspesnot v kariernem in financnem smislu. Potem pa slisis od ljudi, ki verjetno poznajo to mensa okolje, da pravzaprav vecina niti ne izstopa. Tu mi nekaj ni jasno in ravno tu vidim potencial za psiholoske probleme, ker morda nekaj manjka.

Aja to se strinjam da ima sama Mensa precej malo clanov za delat kaksno statistiko. Ce bi hotel sirsi vzorec je bolje vzeti Zoisove stipendiste (te testi se delajo na nacionalni ravni).

pegasus je izjavil:

Kje se sploh da pri nas uraden IQ test narest?

V LJ imajo teste ene 2x na leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

solatko ::

Največji problem ljudi z visokim IQ-jem je ta, da so le redko iz otroštva pravilno usmerjani. Ker so brihtni so po navadi "težki" otroci, ki bi radi vedeli vse in še več, tako, da so za povprečne učitelje pa tudi starše, problematični in po navadi, take ljudje utonejo v množici povprečnežev, kar je sicer za družbo škoda.
Le redke opazijo v šoli in jih preko posebnih programov rinejo v višino.
Poleg tega so ljudje z visokim IQ precej lene sorte, za učit se nekaj, kar vedo, da v življenju ne bodo rabili, je pa pogoj, da lahko pridejo višje. Če pa imajo to srečo pa so potem tudi med Nobelovimi nagrajenci, postavljajo meje znanosti na višji nivo,...

Šolski sistemi odkrijejo morda promil takih.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

TheBlueOne ::

solatko je izjavil:



Šolski sistemi odkrijejo morda promil takih.


Solski sistem je narejen tako, da deluje proti takim. Nagrajuje se predvsem pridnost in dosledno sledenje pravilom. Ce tak mulc dela kaj po svoje ga lahko b.p. samo en predmet popolnoma sesuje. Za take ni usmiljenja do konca solanja, razen, ce ima starsa, ki mu je podoben in mu pomaga zaobiti sistem.

Skratka, kot froc nabolj delas na tem, cesa ne maras, tisto kar mu gre ima pri visokem IQ na maturi 5++++ brez da obisce vsa predavanja. Seveda ne pri rednih opravljanjih testov/izpitov, ker se vedno dodajajo specifike, ki se jih je treba uciti na pamet.

Ampak ne verjamem, da je nacrtno, tako kakor je e ugoden tempo in nacin za vecino. Slej kot prej se tabrihtni praviloma znajdejo. :)

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

TheBlueOne je izjavil:

Slej kot prej se tabrihtni praviloma znajdejo. :)

To nikakor ni pravilo. Praviloma se bolje znajdejo bolj pogumni. Pogum in brihtnost pa najveckrat nista premo sorazmerna, prej obratno.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Glugy ::

V življenju ima vse tud negativno plat. Ne gre za to da bi moral biti najbolj inteligenten ampak da si kar se da inteligenten in da si ob tem sposoben biti tudi kar se da srečen; ko težnja inteligence preseže težnjo sreče takrat postane odvečen del inteligence v napoto namesto v oporo življenju. Ravno zato je sistem ki nagrajuje samo najboljše slab ker ne izbiramo negativnih plati; ampak negativne plati izberejo nas. Vsa uspešnost se pač nekje mora poznat; ime nekje slab odtis v našem življenju pa če se tega zavedamo ali pa ne. Ravno zato jz ne morem spremljat športnih dogodkov na profesionalni ravni v smislu tekmovanj. Ker vem da vsak tak ekstrem odpovedovanja ima nekje posledico za človeka; pa ni nujno samo psihična ampak tud fizična. Vse se nekje pozna. Ni je stvari ki bi bila zares zastonj ko se ženeš preko meja smisla. Tud kava ki jo spiješ ne naredi tebe budnega ampak dejansko samo prelisiči možgane da imaš občutek budnosti. Pa mislite da imamo občutek zaspanosti kar tako brez vsakega smisla? Ja pa kaj še; vse služi svojemu namenu.

Imaš redke primere ljudi ki ne čutijo bolečine; te ljudje so še posebej problematični ko imajo poškodbe in se ne zavedajo al so poškodbe resne ali ne ker bolečine enostavno ne zaznavajo. Nimajo refleksa ko zagrabijo nekaj v roke kar je totalno prevroče in si lahko zaradi pomanjkanja občutka spečejo roke.

Vse kar je prelisičenje; vse ima ceno. In lisičenje samo; iskanje bližnjic to je po privzetem sposobnost inteligentnih ljudi. Ne bližnjic v smislu prakse ampak zmožnosti tega da prideš do ideje kaj bi potencialna bližnjica lahko bila. Seveda če ti pride na misel 20 različnih bližnjic je največja možnost da da nobene ne izbereš ker se ne moreš odločiti. Inteligenca lahko ni pa nujno pride tud v obliko navidezno preveč izbire in pomanjkanja volje za sprejemanje odločitev zarad preteklih slabih izkušenj pri sprejemanju le teh. Še vedno smo do neke mere ujetniki tega kar smo izkusili tekom svojga življenja in ne zgolj teoretičnih preračunljivosti. In to kljub vsej inteligenci. Ker pač nekaj je tud čustvena izkušnja ki mogoče ni racionalna je pa druga plat osebnosti človeka poleg inteligence same. Oboje sestavlja "jaz".

TheBlueOne ::

Vajenc je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Slej kot prej se tabrihtni praviloma znajdejo. :)

To nikakor ni pravilo. Praviloma se bolje znajdejo bolj pogumni. Pogum in brihtnost pa najveckrat nista premo sorazmerna, prej obratno.


Se ne bi strinjal. Brihtni se priucijo poguma ko nizajo uspehe. Skratka brihtni lahko postanejo pogumni, pogumni pa tezko brihtni.

Ko gledam okoli sebe prospirirajo vecinoma brihtni, pogumnih je z leti vedno manj.

Smurf ::

solatko je izjavil:

Največji problem ljudi z visokim IQ-jem je ta, da so le redko iz otroštva pravilno usmerjani. Ker so brihtni so po navadi "težki" otroci, ki bi radi vedeli vse in še več, tako, da so za povprečne učitelje pa tudi starše, problematični in po navadi, take ljudje utonejo v množici povprečnežev, kar je sicer za družbo škoda.
Le redke opazijo v šoli in jih preko posebnih programov rinejo v višino.
Poleg tega so ljudje z visokim IQ precej lene sorte, za učit se nekaj, kar vedo, da v življenju ne bodo rabili, je pa pogoj, da lahko pridejo višje. Če pa imajo to srečo pa so potem tudi med Nobelovimi nagrajenci, postavljajo meje znanosti na višji nivo,...

Šolski sistemi odkrijejo morda promil takih.

I call bullshit. V osnovni soli imas na voljo en kup razlicnih tekmovanj/krozkov, ki so namenjena prav takim ucencem. Te programi so dostopni vse in sole/ucitelji spodbujajo, da se jih odelezi kar najvec (ker tudi za njih boljse izgleda, da njihovi ucenci dosegajo dobre rezultate).

Vajenc ::

TheBlueOne je izjavil:

Brihtni se priucijo poguma ko nizajo uspehe. Skratka brihtni lahko postanejo pogumni, pogumni pa tezko brihtni.

Ko gledam okoli sebe prospirirajo vecinoma brihtni, pogumnih je z leti vedno manj.

Nekdo, ki odlicno analizira in primerja bo iskal toliko casa dokler ne bo (ce sploh bo) nasel najbolj primerne variante. Manj bister a pogumen bo vsako priloznost izkoristil (vzel kredit, skocil v vodo, ogovoril neznanko...). Imo ima statisticno ta pogumen in manj bister vec moznosti, da mu rata in izpolni zastavljene cilje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Smurf ::

Vajenc je izjavil:


Nekdo, ki odlicno analizira in primerja bo iskal toliko casa dokler ne bo (ce sploh bo) nasel najbolj primerne variante. Manj bister a pogumen bo vsako priloznost izkoristil (vzel kredit, skocil v vodo, ogovoril neznanko...). Imo ima statisticno ta pogumen in manj bister vec moznosti, da mu rata in izpolni zastavljene cilje.

Tle si naredil mocno predpostavko, da je najbolj vazno, da nekdo "proba" namesto "premisli". Skoraj vedno to ne drzi. (razen mogoce res pri stevilu pobranih stevilk v nocnem klubu).

Vajenc ::

Smurf je izjavil:

Tle si naredil mocno predpostavko, da je najbolj vazno, da nekdo "proba" namesto "premisli". Skoraj vedno to ne drzi. (razen mogoce res pri stevilu pobranih stevilk v nocnem klubu).

Tudi pri iskanju resnega partnerja je teoreticno bolje, da najdes takega, ki ti resnicno ustreza, ampak v praksi je zal tako, da ce si prevec izbircen lahko na koncu ostanes tudi sam. To analogijo lahko preslikas npr. tudi na posel.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:


I call bullshit. V osnovni soli imas na voljo en kup razlicnih tekmovanj/krozkov, ki so namenjena prav takim ucencem. Te programi so dostopni vse in sole/ucitelji spodbujajo, da se jih odelezi kar najvec (ker tudi za njih boljse izgleda, da njihovi ucenci dosegajo dobre rezultate).


Ti nic ne prinesejo. Ce ocene ne stimajo lahko imas priznanj polno steno, pa se se vedno ne bos vpisal na pravi faks.

Mimogrede so tudi ta tekmovanja prilagojena za pridne. Morda ne bos verjel, ampak logike se naucijo. Ni to tako, da jih presenetijo in tisti z visokim IQ zablestijo.

Vajenc je izjavil:


Nekdo, ki odlicno analizira in primerja bo iskal toliko casa dokler ne bo (ce sploh bo) nasel najbolj primerne variante. Manj bister a pogumen bo vsako priloznost izkoristil (vzel kredit, skocil v vodo, ogovoril neznanko...). Imo ima statisticno ta pogumen in manj bister vec moznosti, da mu rata in izpolni zastavljene cilje.


Se lahko zgodi, ampak poglej kdo fura podjetja itn. Na koncu so tabrihtni statisticno bolj prodorni. Pogumnim pregovorno hitro uspejo obicajne zadeve, tabrihtni to pac nadoknadijo nekoliko kasneje.

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

TheBlueOne je izjavil:


Se lahko zgodi, ampak poglej kdo fura podjetja itn. Na koncu so tabrihtni statisticno bolj prodorni.

Ne vem, ce tak ali obraten podatek sploh obstaja. Govorimo pa o ornk pametnih (mensa, dr.fizike...) in manj (od prej nastetih) pametnih. Dam mazinca, da je podjetnikov vec pri slednjih.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

TheBlueOne ::

Ja to ze, da niso vsi mensa, 2% je malenkost premalo populacije. :) Menda velja, da lahko iz poklica zelo dobro sklepas IQ, iz IQ pa ne tako dobro poklica. Posebe, ce je res kar pravijo o mensa klubu, da niso kaj posebnega.

Ampak ti ne znam citirat vira, je iz nekega predavanja, ki je imelo to temo.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Ti nic ne prinesejo. Ce ocene ne stimajo lahko imas priznanj polno steno, pa se se vedno ne bos vpisal na pravi faks.

Oh vidim, da so iz tockovanja ven vrgli zlata priznanja. To se strinjam, da je napaka.

TheBlueOne je izjavil:


Mimogrede so tudi ta tekmovanja prilagojena za pridne. Morda ne bos verjel, ampak logike se naucijo. Ni to tako, da jih presenetijo in tisti z visokim IQ zablestijo.


Kaksna tekmovanja so seveda bolj naklonjena pridnost. Matematiko, Fiziko, razna racunalniska tekmovanja pa bistveno manj. Oz tako bom rekel, nujno moras biti bister, koristi pa tudi da si priden (ampak s tem ni nic narobe). Osebno sem prisel do zlatih priznanj (sicer ze kar nekaj let nazaj) z relativno malo vlozenega casa (sem po naravi len :) ).

Vajenc je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Se lahko zgodi, ampak poglej kdo fura podjetja itn. Na koncu so tabrihtni statisticno bolj prodorni.

Ne vem, ce tak ali obraten podatek sploh obstaja. Govorimo pa o ornk pametnih (mensa, dr.fizike...) in manj (od prej nastetih) pametnih. Dam mazinca, da je podjetnikov vec pri slednjih.

Akrapovic, Boscaroli, Knez, Login itd. so vsi precej brihtni ljudje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

TheBlueOne ::

@Smurf, tudi ce priznanj ne upostevajo pri tockovanju, pogrnes sredno solo, ce pustis zadaj samo en predmet. Drugace povedano, skozi mladost bos drilal to, kar ti ne lezi oziroma za kar nimas volje.

In ne bo drzalo glede tekmovanj in brihtnosti. Ja si hitrejsi, ce si brihten, ampak te bo priden na koncu lahko sil povsod v trenutnem solskem sistemu.

Pa ne, da tako ni OK. Kot brihtna odrasla oseba imas morje lahkovodljivih mravljic.

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

Smurf je izjavil:

Akrapovic, Boscaroli, Knez, Login itd. so vsi precej brihtni ljudje.

Glede na to kar je znanega in tudi manj znanega, bi rekel, da je vecino nastetih (ne vem kdo je Knez) bolj pogumnih in iznajdljivih kot pametnih.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

TheBlueOne ::

Vajenc je izjavil:

Smurf je izjavil:

Akrapovic, Boscaroli, Knez, Login itd. so vsi precej brihtni ljudje.

Glede na to kar je znanega in tudi manj znanega, bi rekel, da je vecino nastetih (ne vem kdo je Knez) bolj pogumnih in iznajdljivih kot pametnih.


Podcenjujes jih. Imajo spekter znanj in prijemov o katerem lahko vecina samo sanja. Ze kako manipulirao v svojo korist skozi medije pove dovolj. Pa ne preko drugih, kar sami pred kamero.

Knez je veretno od Dewesoft...

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

@Smurf, tudi ce priznanj ne upostevajo pri tockovanju, pogrnes sredno solo, ce pustis zadaj samo en predmet. Drugace povedano, skozi mladost bos drilal to, kar ti ne lezi oziroma za kar nimas volje.

In ne bo drzalo glede tekmovanj in brihtnosti. Ja si hitrejsi, ce si brihten, ampak te bo priden na koncu lahko sil povsod v trenutnem solskem sistemu.

Pa ne, da tako ni OK. Kot brihtna odrasla oseba imas morje lahkovodljivih mravljic.

Mah, ce si brihten naredis katerikoli gimnazijski predmet z 0 truda za 3. To glede tekmovanj se ne morem strinjati. Ni naklucje, da smo se na tekmovanjih srecevali zmeraj isti ljudje (pa niti slucajno nismo cele dneve se "ucili" in danes so prav vsi tej, precej uspesni.

Vajenc je izjavil:

Smurf je izjavil:

Akrapovic, Boscaroli, Knez, Login itd. so vsi precej brihtni ljudje.

Glede na to kar je znanega in tudi manj znanega, bi rekel, da je vecino nastetih (ne vem kdo je Knez) bolj pogumnih in iznajdljivih kot pametnih.

Jaz osebno poznam 3 od teh 4 in ti lahko povem, da so po vseh kriteriji zelo inteligentni.

TheBlueOne je izjavil:


Knez je veretno od Dewesoft...

Da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:


Mah, ce si brihten naredis katerikoli gimnazijski predmet z 0 truda za 3. To glede tekmovanj se ne morem strinjati. Ni naklucje, da smo se na tekmovanjih srecevali zmeraj isti ljudje (pa niti slucajno nismo cele dneve se "ucili" in danes so prav vsi tej, precej uspesni.


Ja, ce si prisoten pri pouku. Kot prvo fizicno, potem se umsko.

Saj ne pravim, da so priznanja indikator, da je nekdo neumen, samo da niso izrazit pokazatelj brihtnosti. In da se da tudi za priznanja vse nauciti s pridnostjo in nekim povprecnim IQ.

Mi smo imel kar nekaj, praviloma super pridnih deklet, vsa priznanja od jezikov, do logike. Za logiko sicer tezko recem tocno koliko je bila pridnost, za jezike pa hitro vidim kako jim gre v realnosti.

Ce dam primere iz mojega solanja, so nas drzali nazaj pri tem, kar nam je slo. Prepovedi dolocenih udejstvovanj, ce ne stimajo ocene drugje, ce je prevec neopravicenih itn. Takrat, pa ni tako dolgo nazaj so videli brihtnost kot iskanje krivin. Testi so se delali tako, da ni slo z brihtnostjo v tako kratkem casu itn.

Tapridni so na drugi strani razvili sposobnost zacasnega spomina in razturali vsepovprek.

bbbbbb2015 ::

Vazelin je izjavil:

https://www.scientificamerican.com/arti...

Intigentni ljudje so bolj uspešni, imajo več denarja in manj moznosti za kakšne neprijetne dogodke kot je npr. bankrot. Naj bi celo živeli dlje časa.

A vse skupaj ima tudi temno plat. Zelo so nagnjeni k raznim psihičnim motnjam kot je depresija, obsesivno kompulzivna motnja, bipolarna motnja, socialna distanca in podobno.

Po raziskavi med Mensa člani naj bi bila stopnja tesnobe kar med 20% njih, za razliko od 10% ostale populacije. Kar slabih 27% jih je bilo diagnosticirano z razpoloženjskimi težavami (depresija...).

Na eni strani torej visok IQ prinese nekatere prednosti in tudi slabosti kot je opazno večja nagnjenost k hujšim psihičnim problemom.


Mah, ne vem kaj te wannabe raziskave naprej nosiš.
Butasti ljudje težje izražajo svoje stanje in razmišljanje. Poleg tega imajo (vsaj v tujini) švohtno zdravstveno zavarovanje.
Pri inteligentnih, ki imajo več pod palcem, se drenjajo vsi: bankirji, doktorji, osebni trenerji, ni da ni.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Mi smo imel kar nekaj, praviloma super pridnih deklet, vsa priznanja od jezikov, do logike. Za logiko sicer tezko recem tocno koliko je bila pridnost, za jezike pa hitro vidim kako jim gre v realnosti.

Za vsa nasteta priznanja se strinjam, da se pridnost pozna.

TheBlueOne ::

Kaj pa ostane? :|

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj pa ostane? :|

Matematika, Fizika, Kemija, Racunalniska tekmovanja (tukaj sicer ni zlatih priznanj) npr.

TheBlueOne ::

Kemija se verjetno da nauciti, matematika sigurno, za fiziko pa res ne vem. :) Ne verjamem, da je kje kaj drugega, kot pa malo drugacen test po ucnem programu ali najvec po programu dodatnih priprav.

Kar bi jaz smatral kot test brihtnosti bi bila naloga, ki ucence preseneti. Ali pa v stilu IQ, kjer goli pomisleki in njihova hitrost dajo rezultate. Nic od tega veretno ne bos nasel v solskem sistemu. Bi starsi dolocenih tapridnih poplezali, ce bi zaceli njihovi petkarji pogrniti na celi crti. Tako, da ce bi bilo, bi za to verjetno vedeli. :D

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

Kemija se verjetno da nauciti, matematika sigurno, za fiziko pa res ne vem. :) Ne verjamem, da je kje kaj drugega, kot pa malo drugacen test po ucnem programu ali najvec po programu dodatnih priprav.

Ok vzemimo matematiko. Ni sans, da prides do rezultata zgolj s pridnostjo. To sem videl nickolikrat, ko so "pridne" sosolke poskusile pa vecina ni prislo niti do srebrnega priznanja. Poglej si kaksno nalogo za srednjesole iz olimpijade in jo poskusi resiti za "test".

TheBlueOne ::

Ne vem... Nic ne nadem, samo opis za kemijsko olimpijado, ki pa je verjetno splosen:



Se mi zdi, da je bolj v smeri pridnosti. Verjamem pa tudi, da danes ne bi resil posebej kaksnih integralov, ker poznam za to "orodja". :) Pri nas so bili tapridni praviloma visoko tudi pri matematicnih tekmovanjih.

Sam nisem hodil na ta tekmovanja, mi je bilo prevec ze vstati za solo, ampak sem radoveden. Kaj pri matematiki dejansko zadeve niso bile po programu in se jih ni dalo nauciti, ni bilo zelo podobnih nalog za vajo itn.?

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Se mi zdi, da je bolj v smeri pridnosti. Verjamem pa tudi, da danes ne bi resil posebej kaksnih integralov, ker poznam za to "orodja". :) Pri nas so bili tapridni praviloma visoko tudi pri matematicnih tekmovanjih.

Sam nisem hodil na ta tekmovanja, mi je bilo prevec ze vstati za solo, ampak sem radoveden. Kaj pri matematiki dejansko zadeve niso bile po programu in se jih ni dalo nauciti, ni bilo zelo podobnih nalog za vajo itn.?

http://www.imo-official.org/problems.as... enjoy. Pomoje je dosti drugace, kot si predstavljas :).

BlackDeath ::

Smurf je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kemija se verjetno da nauciti, matematika sigurno, za fiziko pa res ne vem. :) Ne verjamem, da je kje kaj drugega, kot pa malo drugacen test po ucnem programu ali najvec po programu dodatnih priprav.

Ok vzemimo matematiko. Ni sans, da prides do rezultata zgolj s pridnostjo. To sem videl nickolikrat, ko so "pridne" sosolke poskusile pa vecina ni prislo niti do srebrnega priznanja. Poglej si kaksno nalogo za srednjesole iz olimpijade in jo poskusi resiti za "test".


Ko se spominjam nazaj na srednjo šolo se mi kar malo nasmeji.

Naloga v srednji šoli: s pomočjo formule za popolno verjetnost izračunaj ...
Naloga na faksu: izpelji formulo za popolno verjetnost in izračunaj ...

Formule si še zapomniš, pa recimo kakšno izpeljavo tudi. Matematična tekmovanja so pa čisto drugače zasnovana kot test v šoli in rabiš dobro predznanje in napredno razumevanje snovi, da sploh lahko začneš reševati.

Scaramouche1 ::

Čisti primer kako blizu je norost in genij je Terry Davis ki je naredil TempleOS.
Model na koncu ni hotel niti več pomoči, živel kot klošar...



Ko govori, nikoli nebi reku da je genij...

Zgodovina sprememb…

MIG-A51 ::

Scaramouche1 je izjavil:

Čisti primer kako blizu je norost in genij je Terry Davis ki je naredil TempleOS.
Model na koncu ni hotel niti več pomoči, živel kot klošar...


Davis je bil car. Zakaj ni več hotel živeti je sam lepo povedal, videl je kam gre svet. Ne bom napisal ker vsi vemo da na slo techu ne smeš citirati če ni košer.

Gagatronix ::

Davis je bil tezek psihicni bolnik. Aja, saj res, nekateri shizofrenije ne priznavate kot psihicne bolezni.

showsover ::

Cake is a lie!!

solatko ::

Smurf - Večina teh tekmovanj temelji na pridnosti, razen matematike in fizike.

Tole recimo v našem šolskem sistemu ni možno-
https://www.gradschoolhub.com/10-younge...
Delo krepa človeka

nergac ::

V času privzdignjenega razpoloženja sem uspel rešiti šahovski problem težavnosti 2250.
V privzdignjenem razpoloženju mi povezave in asociacije delajo na polno.
V tem času igam hitropotezne partije zelo navdahnjeno, poskušam nove kombinacije.

Ampak:
Po končani partiji, za katero sem mislil, da sem bil ves čas v rahli prednosti in imel pobudo, opravim analizo s Stockfish-em.
Celotno partijo sem bil dejansko v rahlem zaostanku.

2. primer:
Sem v normalnem, stabilnem razpoloženju.
O tem, da bi rešil šahovski problem težavnosti 2200, ni šans, kvečjemu lahko rešim problem težavnosti 2150.
Kar se pa tiče hitropoteznih partij, objektivno ocenjujem situacijo, sicer manj navdahnjeno, ampak ne pozabim na obrambo.

Sklep:
V svojem zelo privzdignjenem bolezenskem stanju dosegam višave, upal bi si celo trditi, da so na trenutke kaki sledovi genialnosti. Zelo pa peša objektivna ocena oziroma ocena realnosti.
Je pa res, da takrat v šahu uživam.

V svojem stabilnem stanju o genialnosti ne duha ne sluha, ocena realnosti je zelo dobra.
V šahu takrat sicer manj uživam, ampak me še vedno rahlo veseli.

pegasus ::

Smurf ::

solatko je izjavil:

Smurf - Večina teh tekmovanj temelji na pridnosti, razen matematike in fizike.

Tole recimo v našem šolskem sistemu ni možno-
https://www.gradschoolhub.com/10-younge...

Teoreticno lahko v Sloveniji doktoriras nekje pri 23 letih (mogoce bi se dalo se kaksno leto hitreje). Ne vem pa, ce je to ravno dokaz, da drzava spodbuja ali ne "pametne" ljudi.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Upadanje IQ-ja Zahoda (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17218245 (13874) kuall
»

IQ test (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
658115667 (35960) gruntfürmich
»

IQ in število otrok (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10119358 (16078) Matako

Srečno življenje... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22329487 (24536) Gandalfar
»

IQ Test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120362 (17437) tsh2

Več podobnih tem