» »

IQ test

IQ test

««
4 / 14
»»

Fizikalko ::

O šit, tako simpl! Jaz sem pa na ultra kompliciral, raje ne povem... :(

matvoz ::

@Maria

hvala se iz moje strani..
zanimiv je tudi tvoj 'offtopic', ki se kako drzi :)

@nebivedu

jaz sem tudi malo prevec kompliciral pri sahovnici.. zgleda, da je test res se lazji, kot sem pa na zacetku mislil..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matvoz ()

Arthur ::

edit: sem opazil (svojo) napako v komentarju, in ga brisal.
edit 2:zanima me pa še rešitev 33, poleg 39..

Maria: hvala za analizo, razen ene trditve kar drži.

edit 3: je 33 morda G?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arthur ()

krneki0001 ::

Preveč komplicirat pa tut ni treba. Saj sem že na začetku napisal da je ta test čisto lahek in logičen. Torej se ne splača prenaprezat, ampak samo gledat morate res dobro - opazovati podrobnosti je najbolj ažen detalj tu.

Probajte še tale IQ test. Je 38 vprašanj dovolj logičnih in potrebno je znanje tudi malo matematike, sploh na začetku, ostalo naprej je pa samo logika.
IQ test

Men je ratalo v prvo rešiti vseh 38 vprašanj prav.
Pa namig za rešitev druge naloge.
(4+3^0)=5, (5+3^1)=8, (8+3^2)=17 ==> (17+3^3)=44
3^0=1
3^1=3
3^2=9
3^3=27
3^4=81

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Arthur da ti malo olajšam rešitev 33 naloge - prvo vrstico vsak objekt zamakni za 45 stopinj, kaj dobiš? Torej kakšna je rešitev 33 naloge? H definitvno ni.

Arthur ::

sem prišel do ene rešitve pri 33, in sicer G. koordinate likov na celi šahovnici 3x3 pa mislim da niso pomembne.

Mirč ::

126 v drugo, lepo počasi sem reševal v prvo sem pa imel 103 na hitro brez razmišljanja.

gzibret ::

Odgovor na vprašanje 25 je napačen. Pravilni odgovor je d, v resnici pa je pravilno e!

Drugače pa mi je vrglo še rahlo višji rezultat (kot prejšnji), samo bemti, kak pa naj jas vem, keri so ameriški pisatelji in keri angleški? Pa ona vprašanja, kero črko moraš vstaviti, da dobiš dve besedi so tudi malo mimo.

Mi je prejšnji test z liki bil bolj pri srcu.... Čeprav sem tukaj dobil več točk :D
Vse je za neki dobr!

Fizikalko ::

Ne, d je kar prav. Sicer pa rešil 37/38 (kao 147), zajebal vprašanje o pisateljih.

Zgodovina sprememb…

leinad ::

Ta test, ki ga je dal nebivedu me zopet oceni s 135. Zdaj že malo dvomim v onega slikovnega, ki mi da 115, glede na to da sta me dva druga ocenila s 135.

STASI ::

Sem rešil IQ test od nebivedu pa dobil 141 točk, pri prejššnih pa le 122. TKo da sem malce skeptičen kako je z merodajnostjo teh testov.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

WarpedGone ::

Na prvem 115, tuki 129.
Preveč razlike da bi verjel katermukoli :)
Zbogom in hvala za vse ribe

strictom ::

95. Je pa res da sem po 14 vprašanju samo klikalnaprej. Bedno pa dolgočasno...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Sergio ::

Nebivedujev test:

You have answered 33 questions out of 38 correctly. Your IQ is ~ 135.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

trillian ::

mimogrede.
test mense (vsaj slovenski) ima drugacno skalo ocenjevanja. tam je za clanstvo potrebno doseci 148 tock, medtem, ko vecina teh internetnih testov uporablja drugo skalo, kjer je top 2% ljudi od 130 tock dalje npr www.iqtest.dk. testi, ki ti povedo stevilko, ne pa tudi skale, ti pravzaprav sploh ne povedo, koliko si zares dosegel.
mensin test ni prevec natancen, ko gre za visoke iq-je. ocenjujejo te samo do 160 (po cattelovi lestvici)- cca. 140 po stanford-binetovi lestvici.
cattelova lestvica se slisi dosti bolj impresivno v pogovorih v druzbi :)
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Thomas ::

Berem tole vse ...

Zanimivo ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fizikalko ::

Madonca, Thomas, reši že test, sej veš, da čakamo...;)

cryptozaver ::

Mah ne upa povedat >:D

moi 115

strictom ::

Ziher ma majn ko jaz ... Pod 95 :-)

EDIT: Ni čudno da mam 95, saj še enga kratgeka stavka ne znam napisat pravilno :\
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Pyr0Beast ::

>nebivedeja test
129 ja, no primerljivo.:D
Moja močna stran so glih liki (3D), tele besedne igre so pa zame ...


Pa zakaj, nemoreš imet IQ 0 ?
You have answered 0 questions out of 38 correctly. Your IQ is ~ 36. Če nis nit na enga prov ....
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

leinad ::

Zelo zanimivi rezultati, pri Sergioju in STASIju, če jih primerjam s svojimi:


--------------------------Jaz---------Sergio-------------STASI
1.test(slikovni)-------115---------118----------------122
2.test(Percijev)------135---------136----------------122
3.test(nebivedu)----- 135---------135----------------141


Zanimivo je, da sma s Sergiom naredila skorajda povsem identičen napredek pri 2. in 3. testu glede na prvega- za 20 oz. 17-18 pik.

Pri STASIju pa mi je zanimivo, da imava pri 1. in 3. testu skorajda isto razliko. Pri prvem 7pik, pri tretjem 6 pik.

Iz tega sklepam, da neka verodostojnost teh testov vendarle je. Dvomim, da je naključje, da so tako zelo podobni skoki višje in razlike med pikami, zgolj splet naključja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

Fizikalko ::

>>> Berem tole vse ... Zanimivo ...

Thomas, pa ja nisi bral tudi rešitev nekaterih nalog, ki so opisane par postov prej? Ker pol bo pa težko merodajnen test... ;)

Fizikalko ::

Carnivore, jaz mam podobno kot ti (glede razlik med testi):

prvi test: 130
Perci Tickle: 131
nebivedu: 147

Arthur ::

še moj komplet:

denmark: 130
nebivedu: 150
staple: 125

pri zadnjih dveh sem si pomagal s slovarjem in googlom, tako da nista najbolj verodostojna. pri staplu sem parkrat površno bral navodila. par vprašanj je sploh kr neki, recimo 30-to (spenjač), 51-to (kaj če so vse skupine enake: A=B=C=D? --> potem veljajo vse trditve!).

Arthur ::

še rezultati za Tickle.

Pyr0Beast ::

Visual Ability

Which of the images below is a perfect square?

Here's the answer: Eyeballing it, you can see that image A is the square with identical length and height, and so the correct answer is A.

men se zdi D dosti bolj pravilen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

krneki0001 ::

Pyr0Beast Da ti razložim zakaj ne moreš imeti IQ-ja 0. Zato ker si vsaj do strani znal priti. Že to je nekaj - pa brat znaš, torej ne moreš bit popolen idiot.

STASI ::

Mrbit je pa razlika med testi po kaki lestvici so ocenjevani. Tu predvsem mislim to kar je povedala trillian (cattelova lestvica // stanford-binetova lestvica). Ali se vendarle motim?

Kot jih je že nekaj prej povedalo moraš take teste pisati zbrano in spočito, kar sem jaz storil pri testu od nebivedu, pri prvih dveh testih sem šel na ful. Pa še to vprašanje ali pri teh online testih vpliva čas na rezultat ali je ta določen samo za robne pogoje in nima vpliva če test rešiš v 5 minutah ali 40 minutah?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

gzibret ::

> Ne, d je kar prav.

Tudi E je prav. Poglej malo. Saj nikjer ne piše, da ne morejo bit dve stranici kocke enaki oz. da so vse stranice različne.
Vse je za neki dobr!

zile ::

No tisti, ki vam je bil test prelahek, lahko poskusite še
naslednje IQ teste
PS: dost linkov je mrtvih :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

krneki0001 ::

http://www.puzz.com/enigma.html

Tale je dost zanimiv, samo je v angleščini in mal več potrebuješ za razmišljanje, ker so besedne uganke zraven.

°X-bajtek° ::

Kako ste nori. Tickle sploh ni iq test, to je nekdo že na jokerju vprašal. Za "ornk" test bi rabu po ene 3do4ure lahko pa tudi 1 dan. Tako je pisalo in jaz temu verjamem. Ne bom pa rekel da ta IQ test ki je link na prvi strani ni pravi. Je.;(
Click...Click...BOOOM!

leinad ::

Bajtek ne bom o verodostojnosti Tickla, ker nisem psiholog in ne vem. Ampak to, da bi kao "prave" teste reševal 4 ure ali celo 1 dan, pa je totalen non-sens. Poznam ljudi, ki so šli na te teste- IQ teste, in so reševali max. 2 uri. Bili so pripravljeni s strani psihologov in mednarodno standardizirani.

leinad ::

STASI vem, da pri slikovnem in Ticklu piše, da čas ne vpliva na rezultat. Mislim, da pri onem od nebivedu-ja tudi, nisem ziher.

Thomas ::

Mah, nisem še nič reševal. Sem pa počel nekaj bistveno zanimivejšega, je filozofiral o reševanju. Sej veste, kdor zna, sam nardi, kdor ne zna, druge uči. Filozofira(m).

Torej v čem je zen telih IQ testov? Prikažejo ti nek context iz katerega moraš ugotoviti extext.

Context je vidni (poznani) del naloge, extext je pa "tisto česar ni v kontekstu, pač pa ti pogruntaj če si tko pameten!".

Naloga:

context: 0, 1, 4, 9, 16, 25, 36, 49, extext: ?

Potem pa človek najprej poštudira mehaniko konteksta, to je po kakšni logiki si sledijo vidna števila in avtomatično predvidi, da ista mehanika velja za nevidni del. Ki je izven vidnega konteksta, označen le z ?.

Seveda, mora biti mehanika čimbolj enostavna. V idealnem primeru, najenostavnejša (Occam) možna, ki razloži observabilno dato. Potem se računa, da mora veljati tudi naprej.

Kako to naredi program? Bi naredil program:

$declareint x y eight c dif bad extext dummy test1 test2 wrongly

$dimension context[9]
$dimension theory[9]
$invar context[](0,1,4,9,16,25,36,49,0) theory[](999,999,999,999,999,999,999,999,999]
$resvar context[] x eight
$retvar dummy
$penval bad
$showvar theory[] wrongly extext
$enhancing off
$minimize lines 41
eight=8;
for (x=0;x<=eight;x++) {
y=x;	
$bes
$ees
	  theory[x]=c;
}	
dummy=0;//shurk buffer
dummy=1;//shurk buffer
dummy=2;//shurk buffer
dummy=1;//shurk buffer
dummy=0;//shurk buffer
dummy=1;//shurk buffer
dummy=2;//shurk buffer
bad=0;
for (x=0;x<=7;x++) {
	  test1=theory[x];
	  test2=context[x];
	  dif=test1-test2;
	  dif=abs(dif);
	  bad=bad+dif;
}	
wrongly=bad;
bad*=1000;
eight=8;
extext=theory[eight];
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Tole kodo obdela seveda nihče drug kot Critticall in v extext variabli prbije čez ene 10 minut ali kaj takega - 64!

Ko je variabla wrongly na 0, seveda.

Lahko mu damo v bistvu vsak niz, vendar bo za bolj komplicirane zadeve ril po blatu dooolgo časa, preden bo prišel z odgovorom na plan. Bo pa.

PRAVZAPRAV ... odvisno od CPU-ja. Če ta dela hitreje, bo seveda naredil prej. Opraviti mora pač nek določen computing.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Mehanika konteksta zevoluira med linijama $bes in $ees. V temle primeru je sila preprosta: c=y*y;. S tem napolni array theory. V njem je (osem) elementov contexta in en element extexta. Vse skupaj podložno zevoluirani mehaniki.

Kaj je fitnes te evolucije?

Ujemanje theory in contexta. Ko je vsota vseh razlik (wrongly) med njima 0, se dela samo še na algebraičnem poenostavljanju mehanike. Tudi evolucijsko.

p.s.

Seveda, bi bil kontekst lahko tudi slikoven, vnešen kot zaporedje binarnih ničel in enic. Extext pa tudi dan kot tak niz. Bom later ilustriral.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Saladin ::

Thomas - nehaj bluzit in reši en IQ test ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Thomas ::

IQ teste vsak zna rešvat. Tkole bluzit je bolj koristno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fizikalko ::

Že, že, ampak to ne pomeni, da ti ga ni treba rešit. Marš rešvat! U owe it to Slo-Tech! ;)

whatever ::

Hehe, Thomas a je bil prenizek rezultat?>:D
Glede tega pa a ne bi bila časovna zahtevnost za težje probleme prehuda? Pol ti tud super duper kompjuter ne pomaga, Critticall pa mislim da ne more glih spremeniti reda časovne zahtevnosti, ali lahko? Če vpliva bolj ali manj samo na vodilno konstanto pol je to bolj blažev žegen...
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Thomas ::

Ne, sploh še nisem probal rešit. Ker samo v top formi bom delal tele teste, pa se mi je takrat vedno mau škoda zdi. Samo ... vseeno bom, sej še čas.


> Glede tega pa a ne bi bila časovna zahtevnost za težje probleme prehuda?

Hja ... z veliko optimizacije in salamenskim hardwareom - nikakor ne.

> Critticall pa mislim da ne more glih spremeniti reda časovne zahtevnosti, ali lahko?

V bistvu bi jo tudi lahko. Mau "autorekurzije", pa bo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Super Sonic ::

Maria -tnx (uro rojstva sm sicer kiksnu za 10 minut, ampak mislm da to ne spremeni kej preveč stvari).

"Ker samo v top formi bom delal tele teste"

sam da ne boš "pozabu" potem... :D
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Thomas ::

No, sem mau preuredil program - povečal utež za bad ... in mu dal računat zaporedje:

0,-1,4,-9,16,-25,36,-49,?

Prijavil 64, zevoluiral pa takole teorijo:

    c=y*y;
    if (dif==wrongly) {
        dif=1;
    } else {
        c=-c;
        dif=0;
    }
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Teorija je seveda pravilna. Za to gre v telih IQ testih. Pogruntati najbolj enostavno teorijo, ki zadošča opazovanju, hkrati pa tudi tako, da bo pravilno napovedala še neznano. Kot v znanosti. Zelo podobna obrt.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

3, 3, 3, 7, 15, 23, 31, 43, ?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nicnevem ::

59 ?
:)
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

Saladin ::

58?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

klemen22 ::

3?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Samuel ::

55
««
4 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

koliko imaste iq

Oddelek: Loža
213263 (2826) bluefish
»

iq test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111678 (10182) PrimozR
»

IQ in dedovanje?

Oddelek: Loža
4311026 (9860) garamond
»

IQ Test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120175 (17250) tsh2
»

IQ Test

Oddelek: Loža
3710418 (9642) Volta

Več podobnih tem