» »

IQ test

IQ test

««
13 / 14
»»

mtosev ::

sem rešil pa se mi iq ni dvignil. rešitve ne gledam. mogoče je pri meni problem disleksija in problemi s koncentracijo. če mi nekaj ni jasno takoj ali zelo hitro mi tudi, če se zelo potrudim ne postane jasno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

vostok_1 ::

49106 je izjavil:

Katera so ostala merila?

V resnici je to bullshit. Poznam ljudi, ki zgledajo butasti, ampak recimo osnovna aritmetika jim laufa kot kalkulator.


Poznaš ljudi, ki izgledajo butasti, pa sploh veš kakšen rezultat so/bi dosegli? Ker to da meni ali tebi zgledajo butisti, ni dovolj za nizek IQ.



Zgledajo butasti...v smislu, da ko jim rečeš kak problem se ustavijo pri par korakih, ker ne morejo/nočejo več procesirat.
Pol pa ko treba gotovino razdelit na pivu takoj zračunajo koliko ima vsak za dobit.

Skratka, če ima nekdo visok IQ ne pomeni, da bo blestel v vsemu kar prime v roke. Še posebej pa ne bo recept za uspeh.

mtosev je izjavil:

sem rešil pa se mi iq ni dvignil. rešitve ne gledam. mogoče je pri meni problem disleksija in problemi s koncentracijo. če mi nekaj ni jasno takoj ali zelo hitro mi tudi, če se zelo potrudim ne postane jasno.


Če nimaš koncentracije pol IQ test res ne bo pokazal dejansko stanje. Vzemi kak fokus drug, pa še prej streniraj. Me firbec kaki bodo rezultati.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

kuall ::

Ja spomin je dosti bolj važenn za IQ kot se zdi.
Primer:
izračunaj na pamet 234*265
Si misliš, da je tukaj važna "inteligenca" v resnici pa je važen samo dober spomin, da si lahko zapomniš vmesna stanja in da ne izgubiš koncentracije. Saj kaj pa je koncentracija drugega kot to, da lahko v glavi obdržiš eno stvar dlje časa, torej spet dober spomin.

kingsix ::

Ti testi so tako-tako. Čist je odvisno od trenutne volje.. =)

Sedaj sem ga rešil in dobil 126. pred leti pa 14x. Ene par točk mi res ni bilo jasnih, nikakor nisem videl vzorca. Potem sem pogledal email, kjer sem nekomu takrat par točk obrazložil kako rešiti... uh sedaj mi to sploh ni kapnilo. No mogoče zato, ker sem sedaj že v 30'ih, pač cognitive decline pa to :D

Razmišljam, da bi tole probal rešit pod vplivom kakšne substance/kemije, pa da vidim kaj se zgodi. =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

vostok_1 ::

kuall je izjavil:

Ja spomin je dosti bolj važenn za IQ kot se zdi.
Primer:
izračunaj na pamet 234*265
Si misliš, da je tukaj važna "inteligenca" v resnici pa je važen samo dober spomin, da si lahko zapomniš vmesna stanja in da ne izgubiš koncentracije. Saj kaj pa je koncentracija drugega kot to, da lahko v glavi obdržiš eno stvar dlje časa, torej spet dober spomin.


Jp. Pretty much.

kingsix je izjavil:

Ti testi so tako-tako. Čist je odvisno od trenutne volje.. =)

Sedaj sem ga rešil in dobil 126. pred leti pa 14x. Ene par točk mi res ni bilo jasnih, nikakor nisem videl vzorca. Potem sem pogledal email, kjer sem nekomu takrat par točk obrazložil kako rešiti... uh sedaj mi to sploh ni kapnilo. No mogoče zato, ker sem sedaj že v 30'ih, pač cognitive decline pa to :D

Razmišljam, da bi tole probal rešit pod vplivom kakšne substance/kemije, pa da vidim kaj se zgodi. =)


Zdej tko, kiro so pravi IQ testi je močno vprašljivo. Najboljše se je držat enega standarda, da je možno primerjat. Mensa test recimo.

Če si ti dobil 14x in tolko, pomeni, da si top 0.1% od "inteligentnih" ljudi. Ne rečem, da ni možno, ampak hudo dvomim. Bistveno bolj vrjetno je, da si rešil nek naključen spletni test kjer je bodisi skala čisto drugačna, bodisi fake. Lahko pa greš v MENSo delat pa nam sporočiš. Če bi se že rad primerjal.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

49106 ::

vostok_1 je izjavil:


Zgledajo butasti...v smislu, da ko jim rečeš kak problem se ustavijo pri par korakih, ker ne morejo/nočejo več procesirat.


Tale tut deluje "butast", pa vem, da lahko kljub vsemu reši zadani problem. Imamo kar nekaj "butcev", ki jih je družba prepričala v to, pa v resnici niso.



vostok_1 je izjavil:


Skratka, če ima nekdo visok IQ ne pomeni, da bo blestel v vsemu kar prime v roke. Še posebej pa ne bo recept za uspeh.


Res je. IQ naj bi pomenil, da dobro rešuje kompleksne težave. Dober "framework" je v življenju pomembnejši od visokega IQ-ja.

kuall je izjavil:

Ja spomin je dosti bolj važenn za IQ kot se zdi.
Primer:
izračunaj na pamet 234*265
Si misliš, da je tukaj važna "inteligenca" v resnici pa je važen samo dober spomin, da si lahko zapomniš vmesna stanja in da ne izgubiš koncentracije. Saj kaj pa je koncentracija drugega kot to, da lahko v glavi obdržiš eno stvar dlje časa, torej spet dober spomin.


Pri množenju gre znanje, ki je danes večini privzgojeno. Sposobni smo osvojiti to znanje, a je zelo malo ljudi dovolj inteligentnih, da sami pridejo do tega spoznanja. Pri računanju poznamo več metod računanja in ni vse odvisno od inteligence. Butec z boljšo metodo bo hitreje zračunal kot pametnejši s slabšo metodo.

kingsix je izjavil:



Razmišljam, da bi tole probal rešit pod vplivom kakšne substance/kemije, pa da vidim kaj se zgodi. =)


Če ne boš zlorabljal substanc, je drugačen pogled koristen.

gruntfürmich ::

verjamem verjamem... če nisi pameten se ti zdi pamet čisto odveč. če pa si pameten pa dejansko vidiš kako neumni so ostali.
ampak ne se s takimi težavnimi stvarmi obremenjevat, prosim vas...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Unknown_001 ::

vostok_1 je izjavil:

kuall je izjavil:

Ja spomin je dosti bolj važenn za IQ kot se zdi.
Primer:
izračunaj na pamet 234*265
Si misliš, da je tukaj važna "inteligenca" v resnici pa je važen samo dober spomin, da si lahko zapomniš vmesna stanja in da ne izgubiš koncentracije. Saj kaj pa je koncentracija drugega kot to, da lahko v glavi obdržiš eno stvar dlje časa, torej spet dober spomin.


Jp. Pretty much.

kingsix je izjavil:

Ti testi so tako-tako. Čist je odvisno od trenutne volje.. =)

Sedaj sem ga rešil in dobil 126. pred leti pa 14x. Ene par točk mi res ni bilo jasnih, nikakor nisem videl vzorca. Potem sem pogledal email, kjer sem nekomu takrat par točk obrazložil kako rešiti... uh sedaj mi to sploh ni kapnilo. No mogoče zato, ker sem sedaj že v 30'ih, pač cognitive decline pa to :D

Razmišljam, da bi tole probal rešit pod vplivom kakšne substance/kemije, pa da vidim kaj se zgodi. =)


Zdej tko, kiro so pravi IQ testi je močno vprašljivo. Najboljše se je držat enega standarda, da je možno primerjat. Mensa test recimo.

Če si ti dobil 14x in tolko, pomeni, da si top 0.1% od "inteligentnih" ljudi. Ne rečem, da ni možno, ampak hudo dvomim. Bistveno bolj vrjetno je, da si rešil nek naključen spletni test kjer je bodisi skala čisto drugačna, bodisi fake. Lahko pa greš v MENSo delat pa nam sporočiš. Če bi se že rad primerjal.


Meh na njihovi spletni strani sem sicer rešil samo njihov "predtest" da se preceni smiselnost opravljanja. Velika večina odgovorov je bila pravilnih končni rezultat ki se izpiše je bil da so dobre možnosti da gre skoz. Well... to be honest me je dobesedno strah it probat. Pa 20 EUR je al kok že.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kingsix ::

vostok_1 je izjavil:


kingsix je izjavil:

Ti testi so tako-tako. Čist je odvisno od trenutne volje.. =)

Sedaj sem ga rešil in dobil 126. pred leti pa 14x. Ene par točk mi res ni bilo jasnih, nikakor nisem videl vzorca. Potem sem pogledal email, kjer sem nekomu takrat par točk obrazložil kako rešiti... uh sedaj mi to sploh ni kapnilo. No mogoče zato, ker sem sedaj že v 30'ih, pač cognitive decline pa to :D

Razmišljam, da bi tole probal rešit pod vplivom kakšne substance/kemije, pa da vidim kaj se zgodi. =)


Zdej tko, kiro so pravi IQ testi je močno vprašljivo. Najboljše se je držat enega standarda, da je možno primerjat. Mensa test recimo.

Če si ti dobil 14x in tolko, pomeni, da si top 0.1% od "inteligentnih" ljudi. Ne rečem, da ni možno, ampak hudo dvomim. Bistveno bolj vrjetno je, da si rešil nek naključen spletni test kjer je bodisi skala čisto drugačna, bodisi fake. Lahko pa greš v MENSo delat pa nam sporočiš. Če bi se že rad primerjal.


Rešil sem tale enak test - v preteklih letih nekajkrat in vedno dobil tam 13x-14x. Mislim, da prvič največ. Sedaj pa najmanj od vseh testov z 126. Ampak saj sem izpostavil, da so dokaj tako-tako. Testirajo le logiko/iskanje vzorcev, v čemer pa bi rekel, da sem nadpovprečno dober, če se primerjam z ostalimi znanci. Seveda pa to niti približno ne pomeni, da sem v 0.1%, ni niti ni važno. IMO testi bi morali testirat več stvari kot pa le to...
Je pa res, da sem včasih kar precej experimentiral z nootropici etc. morda sem ravno takrat izvedel tale test. Ampak glede nootropicov sem zaključil, da niso "baš nešto", čeprav so mi pomagali v veliko različnih testih (od spomina, koordinacije etc). Sem vse testiral medtem ko sem jemal kar nekaj vsega. Pač self-experimenting is my thing.

Bom čez čas poskusil rešit tale test z kakšno bolj "specialno" substanco. Mislim, da jih tukaj ne smem omenjati imensko....

Zanimivo je morda tudi to: https://www.16personalities.com/ npr. jaz dobim : ARCHITECT (INTJ-A)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Smurf ::

kuall je izjavil:

Ja spomin je dosti bolj važenn za IQ kot se zdi.
Primer:
izračunaj na pamet 234*265
Si misliš, da je tukaj važna "inteligenca" v resnici pa je važen samo dober spomin, da si lahko zapomniš vmesna stanja in da ne izgubiš koncentracije. Saj kaj pa je koncentracija drugega kot to, da lahko v glavi obdržiš eno stvar dlje časa, torej spet dober spomin.

IQ se ne meri z racunanjem na pamet. To je cisto drugi skillset.

vostok_1 je izjavil:


Skratka, če ima nekdo visok IQ ne pomeni, da bo blestel v vsemu kar prime v roke. Še posebej pa ne bo recept za uspeh.

Seveda, kaksen slikar ali plesalec je ti ne bo povedal. Kaksen potencial ima kot programer, profesor matematike ali pa sahist, pa ze.

P.S mogoce kdo ve, ce mensa hrani stare rezultate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

kuall ::

Seveda je računanje na pamet drugi skillset, ne pa popolnoma. Dober spomin tudi pomaga, da si shraniš možne vzorce v prvih dveh primerih v IQ testu naprimer. Naš kratkoročni spomin je itak katastrofalen tako da se ne bi čudil, da je kriv tudi za nizek IQ.

Mene prav ima, da bi si probal nekak zvišat IQ. Self improvement mi je bilo zmeraj zanimivo, ker ti to daje nek optimizem glede prihodnosti, tako je pa bolj prijetno živet, če si optimističen.

Pa še en članek sem zdajle našel, da naj bi meditacija zvišala IQ za 23%. Jim je verjet?
Sem imel drgač zmeraj občutek, da mora bit meditacija dobra za dobro delovanje možganov ampak se mi ni nikoli dalo, zgleda, da bo treba.

En citat iz iskanja "short term memory and iq correlation":
However, there is also strong evidence of a two-way causal relationship between short-term memory and IQ. Short-term memory correlates closely with something psychologists call 'fluid intelligence', which is a strong determinant of general intelligence as measured by IQ tests. People with good short-term memory tend to score well on IQ tests, and vice versa. For this reason, brain-training games that attempt to develop short-term memory are thought to be beneficial for developing fluid intelligence, and thereby increasing IQ. One of the most well-known games for training short-term memory and fluid intelligence is the Dual N-Back game, which is freely available at numerous sites online.

kuall ::

http://test.mensa.no - 15 točk višji da kot test od te teme. prvo vprašanje je wtf. ti iq testi imajo veliko vprašanj po istem kopitu, npr. da se elementi premikajo v urinem kazalcu, ko se ti enkrat odpre to si zlahka potem zvišaš iq za več točk.

vostok_1 ::

Pravim. Enkrat ko integriraš tako sekvenčno razmišljanje lahko prideš visoko. Nekje sicer bo neka meja med dobrimi in res dobrimi. Ampak pravim, IQ je eno merilo, še zdaleč pa ne glavno.

V življenju poznam enega...ki mu je šla logika nasploh odlično, še posebej matematika. Malo je že mejil na genija.
Drugega pa...ne bi ga opisal kot genija, sam možgani so mu procesirali prekleto hitro. In frišno nove koncepte je takoj zaštekal. Za njega bi se upal trdit, da je res inteligenten, overall in ne sam v eni niši.
A mi boste zamerli, če povem, da zgleda židovskega backgrounda? (please don't flame me)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kuall ::

Saj židje so itak najbolj inteligentni povprečno (112), zato jih imam pa rad. To je res tragedija, da jih je Hitler toliko pobil, teoretično je čist možno, da zarad tega dogodka človeštvo dolgoročno ne bo preživelo, ker bi tisti židje pomagali ustvarit kaj, kar bi pomagalo pri preživetju človeštva.
Pri meni sta ravno hitrost, spomin in koncentracija malo problem. Ampak če mi daš čas sem pa zmožen rešit marsikateri težak problem, ki ga kdo drug ne bi. Ne vem, dostikrat opažam, koliko sem bolj napreden v razmišljanju kot drugi ljudje in mi to daje kar velik užitek. Možno je, da se vsak vidi kot nekaj posebnega, tako kot se jaz, možno pa da tudi ne, ker samoocena le ni tako iluzionistične narave, se znamo kar točno ocenit sami sebe, zato pa ženske dajo toliko na samozavest, ko ocenjujejo moške npr.

next3steps ::

kuall je izjavil:

http://test.mensa.no - 15 točk višji da kot test od te teme. prvo vprašanje je wtf. ti iq testi imajo veliko vprašanj po istem kopitu, npr. da se elementi premikajo v urinem kazalcu, ko se ti enkrat odpre to si zlahka potem zvišaš iq za več točk.

Saj veš, da je idiotizem reševati IQ teste na dnevni bazi?

kuall ::

A zato, ker te poneumijo ali zato, ker ne kažejo točno, če jih rešuješ preveč pogosto?
Prvo sigurno ni, so dobra vaja za možgane.
Če je drugo res potem itak niso točno merilo in potem res niso dost vredni, ker kako pa lahko veš, da niso drugi ljudje te teste pogosto reševali in si tako umetno zvišali IQ in skazili povprečje?
Torej kaj si hotel povedat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jernejl ::

kuall je izjavil:

http://test.mensa.no - 15 točk višji da kot test od te teme. prvo vprašanje je wtf. ti iq testi imajo veliko vprašanj po istem kopitu, npr. da se elementi premikajo v urinem kazalcu, ko se ti enkrat odpre to si zlahka potem zvišaš iq za več točk.

S ponavljajočim se reševanjem IQ testov se res lahko naučiš rešiti določene tipe nalog iz teh testov, ampak to ne pomeni, da se tvoj IQ zaradi tega poviša. Poviša se samo rezultat, ki v takem primeru ne kaže več dejanskega stanja.
Tak način testiranja ni smiseln, razen če se kdo želi bahati z doseženim rezultatom.

da niso drugi ljudje te teste pogosto reševali in si tako umetno zvišali IQ in skazili povprečje?

Mensa recimo omejuje, kolikokrat lahko nekdo rešuje njihov test in koliko mora najmanj preteči časa med dvema testiranjema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

next3steps ::

Kar je pa nesmisel, saj za uspešno življenje ne rabiš visokega IQja.
As of right now, I'm a failure.
I lived a spoiled childhood. My parents spent money on me that they didn't have. I was taught to dream, to believe that anything was possible. My teachers would send home glowing letters to family about how I was "going to change the world".
I got accepted into pretty great colleges, but because of immigration and financial reasons, I couldn't afford to go to any, so I went to community college (which was unexpectedly awesome) and then to a lousy four year school (which was expectedly terrible). I graduated with a degree in Finance.
I found no jobs in Finance. Spoiled and entitled, I rushed into a career in retail management and failed horribly at the first three jobs I worked. I would hop between jobs when I saw how bad I was at them, even though my hiring managers had sky-high expectations for me. I blamed the companies' archaic policies and never myself.
My life changed when I applied to work as a financial analyst for a small, family-owned wealth management company. I was still a spoiled and entitled piece of crap. This was an extremely selective role. I needed to take 4 hours of intelligence testing and give a 10-minute presentation so they could see how I would conduct myself in front of clients.
I glided through the interview and was offered an awesome salary - mind you, I had no financial experience at all. We had a testing debrief after the offer meeting. My bosses were glowing.
"Your IQ is the highest we've seen here since, well, ourselves, and you only fell short by a few points." They were in the 150s, and I was a 145. My ego skyrocketed. On some scales, I was a genius. (A low level genius - I think the original MENSA scale puts it at 160.)
I was a shoo-in. Smart, smart, smart!
Six months later, I was at a point where one of my bosses would yell at me so routinely throughout the day that I would tear up on the drives home. I couldn't stop myself from making small errors on reports that high-level clients (worth millions - these people knew detail) would see. I was failing, and on the chopping block. I quit, and took a job selling life insurance, convinced that my boss was just a jerk that could never be satisfied. (He was, but the problem was me.)
I got off to a hot start with life insurance and made some okay money in the first month. As usual, everyone was impressed with me the moment I walked through the door. Two months later, I was fizzing out. I wasn't making any money, my girlfriend was paying all of our bills, and I was using credit cards recklessly. I was on the verge of losing absolutely everything.
Some genius. I was a career failure at 25 already. Five different jobs since May 2013 and I sucked at every single one of them to the point where I knew I had to leave before I got fired.
I finally realized I was the problem. My entitled attitude, arrogant way of thinking and speaking, and total lack of self-awareness buried me. I denied all of it until I was such a loser I could hardly look in the mirror. I was depressed, emasculated, and angry at no one but me.
Then I started from the ground up. For three months, I did a temporary accounts receivable job for a labor union. It paid terribly, but I knew I needed to start small and to control others' expectations of me. When that assignment ended, I was hired as an accounts payable clerk for a new company. I've been there for three months now, and I'm working to master the little things that make people successful.
My friend - we'll call him F - is the total opposite. He's brilliant, but I'm pretty sure his IQ is average. He went to college, worked hard from the bottom of his career, and at 25 is a financial manager working directly under a CFO for a pharmaceutical company making $120,000 a year. His humility, relentless work ethic, and loyalty have brought him this far.
He texted and asked me, "Hey man, remember when you took that IQ test a few years ago? What did you get? I'm thinking of taking one."
I told him, "Why? Look at your life. You built yourself from the ground up. You paid off thousands of dollars in student loans in less than two years, you're in top physical condition, and you're at a career level that most people can only dream of before you're even 30. You don't need an IQ test. Your results prove how smart you are."
I then told him my story - we hadn't talked regularly in years, and I kept it a secret from as many people as I could. It was so cathartic that I cried when I got home.
For all of you who aren't privileged, or have disadvantages, take it from me and from modern psychology: Grit, not ability, is the ultimate determining factor in how far you go. It's about being self-aware, humble, and fighting through the tough times.
I'm 26 and the next few years of my life are going to be me just cleaning up the mess I've made since I left college, but I'm so thankful I learned the hard way so fast.
**TL;DR: Used to think big IQ was indicative of great success coming up, fell flat on my face in career, was humbled by friend's hard work and commitment and got to tell him that IQ doesn't mean anything and that his results meant infinitely more.
Also learned people on GetMotivated aren't nearly as positive as you would think.**

kuall ::

Omejujejo? Saj jih lahko rešuje na internetu.
Tale zgoraj je star šele 26 let, sigurno bo uspešen, če ima visok Iq in če ni z njim kaj čustveno narobe in če ima voljo, napake se dogajajo, samo popravil jih bo pa bo na konju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

next3steps ::

Tile na netu so z večine že sami po sebi IQ test.

jernejl ::

Omejujejo? Saj jih lahko rešuje na internetu.

Kvazi testi na internetu niso merodajni. Lahko jih rešuješ tudi s pomočjo petih genijev ali pa kje poiščeš rešitve za določen test in se potem hvališ z rezultatom. To še ne pomeni, da si tako zelo inteligenten.

Pravi testi potekajo v kontroliranem okolju.
Testiranje poteka pod nadzorom pooblaščenega psihologa...
Testiranje lahko ponoviš po preteku enega leta, največ trikrat.

vir: mensa.si

Tako ni zelo verjetno, da bi ljudje množično hodili plonkat in tako zviševali generacijsko povprečje.

tikitoki ::

kuall je izjavil:

Ja spomin je dosti bolj važenn za IQ kot se zdi.
Primer:
izračunaj na pamet 234*265
Si misliš, da je tukaj važna "inteligenca" v resnici pa je važen samo dober spomin, da si lahko zapomniš vmesna stanja in da ne izgubiš koncentracije. Saj kaj pa je koncentracija drugega kot to, da lahko v glavi obdržiš eno stvar dlje časa, torej spet dober spomin.


Ni sam to, ljudje se tudi naucijo tehnik, ki jim pomagajo racunati. To, da si se slucajno imel moznost nauciti te tehnike, se ne pomeni, da si bolj inteligenten.

Smurf ::

kuall je izjavil:

Seveda je računanje na pamet drugi skillset, ne pa popolnoma. Dober spomin tudi pomaga, da si shraniš možne vzorce v prvih dveh primerih v IQ testu naprimer. Naš kratkoročni spomin je itak katastrofalen tako da se ne bi čudil, da je kriv tudi za nizek IQ.

Eh, pri testu v vsakem trenutku gledas vzorec (in ponavadi resis zadevo v parih sekundah), ne rabis ravno spomina. Osebno sem v short memoryu precej sibak, ampak v logiki in resevanju problemov pa sem precej dober.

Za neko vidno izboljsanje IQja si pa pomoje zamudil vlak. Verjetno na to (poleg genetike?) najbolj vplivajo prva leta. Tam po osnovni soli je ze kar je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Master_Yoda ::

tikitoki je izjavil:

kuall je izjavil:

Ja spomin je dosti bolj važenn za IQ kot se zdi.
Primer:
izračunaj na pamet 234*265
Si misliš, da je tukaj važna "inteligenca" v resnici pa je važen samo dober spomin, da si lahko zapomniš vmesna stanja in da ne izgubiš koncentracije. Saj kaj pa je koncentracija drugega kot to, da lahko v glavi obdržiš eno stvar dlje časa, torej spet dober spomin.


Ni sam to, ljudje se tudi naucijo tehnik, ki jim pomagajo racunati. To, da si se slucajno imel moznost nauciti te tehnike, se ne pomeni, da si bolj inteligenten.


Torej to pomeni da si enako inteligenten, kot si bil ko si prvic resil test, samo par tehnik si se naucil - torej je prvi test napacno izmeril tvoj iq, ker je dejansko predpostavljal da te tehnike poznas, oziroma preverjal znanje teh tehnik in ne IQja.

kuall ::

Povprečen čas reševanja težjih nalog je kakšno minuto. Pa tudi če je samo 10s se da v tem času pozabit. Dober primer so naloge, kjer imaš ene 5 črt v znaku in ene par znakov in moraš izbrat znak, kjer s prekrivanjem črt dobiš rešitev. Tu je treba imet kar veliko stvari v glavi naenkrat.
Kaj pa če si imel visok iq na začetku osnovne šole, potem pa ti je padel. Po moje imaš večje možnosti za dvig nazaj.

next3steps ::

Kot pravim, je IQ sam po sebi za navadnega Franceljna dokaj nesmiseln, saj bo z delovnim pristopom do življenja bolj uspel kot pa z naslanjanjem na visok IQ.

kuall ::

Itak je uspeh v življenju najboljši test inteligence. Ni pa iq kr neki, statistično gledano je bolje imet visokega je pa tudi veliko izjem.

Smurf ::

kuall je izjavil:

Povprečen čas reševanja težjih nalog je kakšno minuto. Pa tudi če je samo 10s se da v tem času pozabit. Dober primer so naloge, kjer imaš ene 5 črt v znaku in ene par znakov in moraš izbrat znak, kjer s prekrivanjem črt dobiš rešitev. Tu je treba imet kar veliko stvari v glavi naenkrat.
Kaj pa če si imel visok iq na začetku osnovne šole, potem pa ti je padel. Po moje imaš večje možnosti za dvig nazaj.

Ce se pravilno spomnem imas 40 vprasanj in 20min. Jaz sem jih reseval slabih 15min. Nobeno izmed njih ni bilo tako, da bi moral nekaj "resevati" dolgo casa. Zmeraj je bila resitev taka, da si jo lahko preveril v sekundi, dveh. Bolj je problem najti pravo resitev (vzorec).

IQ ti v zivljenju ne niha bistveno (ajde cisto na zacetku, pa se to verjetno zato, ker je tezje definirati teste na otrocih). Tukaj so seveda izkljucene razne fizicne poskodbe. Kolega je recimo bil ze vpisan na Harvard, potem pa je dozivel tezko prometno nesreco in je moral pisati IQ test, da so ga sprejeli leto kasneje.

kuall ::

Torej si reševal vsako vprašnje povprečno 22 skund. Glede na to, da je pol nalog res takih, da jih rešiš v 5 sekundah si polovico nalog reševal skoraj 1 minuto.
IQ precej niha pri mladostnikih, tudi za 20 točk, kot sem bral, pa tudi pri odraslih posebej z nepravilnim življenjem, kar je čist logično. Saj se je tudi IQ skozi generacije zvišal za ene 20 točk, način življenja je važen.

Smurf ::

kuall je izjavil:

Torej si reševal vsako vprašnje povprečno 22 skund. Glede na to, da je pol nalog res takih, da jih rešiš v 5 sekundah si polovico nalog reševal skoraj 1 minuto.
IQ precej niha pri mladostnikih, tudi za 20 točk, kot sem bral, pa tudi pri odraslih posebej z nepravilnim življenjem, kar je čist logično. Saj se je tudi IQ skozi generacije zvišal za ene 20 točk, način življenja je važen.

Sej pravim, zato ker isces pravo kombinacijo, ne zato, ker bi eno kombinacijo moral preverjati 20 sekund.

Pri mladostnikih je kot ze receno problem v normiranju rezultatov. Otroci razlicno hitro "odrascajo", zato je tezko definirati povprecje in imas tudi vecjo razprsenost rezultatov. Za 20 tock ti bo IQ tezko zanihal, razen ce bos sel na test neprespan s tezkim mackom, ali pa bos miselno odsoten, ker te je ravno draga pustila. V enakih pogojih bo pa test kar tam tam. Narascanje IQja skozi generacijo je pa cisto drugo zadeva, ki je povezana predvsem z visjo kvaliteto okolja (izobrazevalni sistem, vkljucevanje starsev, boljse socialne razmere).

mtosev ::

kuall je izjavil:

http://test.mensa.no - 15 točk višji da kot test od te teme. prvo vprašanje je wtf. ti iq testi imajo veliko vprašanj po istem kopitu, npr. da se elementi premikajo v urinem kazalcu, ko se ti enkrat odpre to si zlahka potem zvišaš iq za več točk.
rešo ta test in dobil točno 100. očitno sem average

hehe I'm stupid. nikoli si v življenju nisem mislim, da sem dosti pameten.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kuall ::

Mtosev, res pameten je tisti, ki zna uživat. Opazuj se kaj ti daje zdrav užitek in tisto delaj. Najlažje je zdrav užitek sicer doseč z zdravimi človeškimi odnosi, tu imaš mau smolo, da si se zapičil v tale forum, ker tukaj odnosi niso ravno idealni, ampak bolje kot nič je pa že. Družba + fizična aktivnost dajeta človeku zdrav užitek. To je mau offtopic, ampak je treba potolažit človeka. Zdejle berem tvojo temo, kjer si jamral, ki so ti jo zaklenili, pa sem ti tu ta nasvet napisal. Saj jamranje po forumu počneš ravno zato, ker podzavestno veš, da so človeški odnosi rešitev in čakaš, da te bo kdo rešil. Pri meni je celo delovalo to, ampak ni za pretiravat, da se te ljudje ne naveličajo.

mtosev ::

kuall je izjavil:

Mtosev, res pameten je tisti, ki zna uživat. Opazuj se kaj ti daje zdrav užitek in tisto delaj. Najlažje je zdrav užitek sicer doseč z zdravimi človeškimi odnosi, tu imaš mau smolo, da si se zapičil v tale forum, ker tukaj odnosi niso ravno idealni, ampak bolje kot nič je pa že. Družba + fizična aktivnost dajeta človeku zdrav užitek. To je mau offtopic, ampak je treba potolažit človeka. Zdejle berem tvojo temo, kjer si jamral, ki so ti jo zaklenili, pa sem ti tu ta nasvet napisal. Saj jamranje po forumu počneš ravno zato, ker podzavestno veš, da so človeški odnosi rešitev in čakaš, da te bo kdo rešil. Pri meni je celo delovalo to, ampak ni za pretiravat, da se te ljudje ne naveličajo.
jaz skoraj nikogar nimam. zelo malo frendov imam in nikoli nisem prvi kateri bi z neznancem začel pogovor. vedno čakam, da kdo pristopi k meni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pro_moted ::

Mah nisi edini, sam tudi nimam veliko prijateljev, sem večinoma sam ampak zdaleč od tega da bi se počutil osamljen ali potrt. Tako kot so ti svetovali, malo športa za samozavest, kakšen hobi za veselje, družba pa bo prišla sama od sebe če si jo boš želel.

mtosev je izjavil:

kuall je izjavil:

http://test.mensa.no - 15 točk višji da kot test od te teme. prvo vprašanje je wtf. ti iq testi imajo veliko vprašanj po istem kopitu, npr. da se elementi premikajo v urinem kazalcu, ko se ti enkrat odpre to si zlahka potem zvišaš iq za več točk.
rešo ta test in dobil točno 100. očitno sem average

hehe I'm stupid. nikoli si v življenju nisem mislim, da sem dosti pameten.



Ne jemlji si k srcu preveč teh testov. In če nimaš visokega IQja še ne pomeni da si povprečen, pa če tudi si ni s tem čisto nič narobe.

Jaz sem dobil podobno kot pri prejšnjem, 131. Je pa mi za zadnja 4 vprašanja zmanjkalo časa, tako da na zadnje 4 niti nisem uspel odgovoriti. Najbolj me zmatrajo tista na začetku , ko so čisto enostavna, že tako enostavna da so sumljivo, potem pa gledaš če je kje kaka fora skrita :D
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

mtosev ::

Pro_moted je izjavil:

Mah nisi edini, sam tudi nimam veliko prijateljev, sem večinoma sam ampak zdaleč od tega da bi se počutil osamljen ali potrt. Tako kot so ti svetovali, malo športa za samozavest, kakšen hobi za veselje, družba pa bo prišla sama od sebe če si jo boš želel.

mtosev je izjavil:

kuall je izjavil:

http://test.mensa.no - 15 točk višji da kot test od te teme. prvo vprašanje je wtf. ti iq testi imajo veliko vprašanj po istem kopitu, npr. da se elementi premikajo v urinem kazalcu, ko se ti enkrat odpre to si zlahka potem zvišaš iq za več točk.
rešo ta test in dobil točno 100. očitno sem average

hehe I'm stupid. nikoli si v življenju nisem mislim, da sem dosti pameten.



Ne jemlji si k srcu preveč teh testov. In če nimaš visokega IQja še ne pomeni da si povprečen, pa če tudi si ni s tem čisto nič narobe.

Jaz sem dobil podobno kot pri prejšnjem, 131. Je pa mi za zadnja 4 vprašanja zmanjkalo časa, tako da na zadnje 4 niti nisem uspel odgovoriti. Najbolj me zmatrajo tista na začetku , ko so čisto enostavna, že tako enostavna da so sumljivo, potem pa gledaš če je kje kaka fora skrita :D
ma jaz najbolj želim met psa. to je prijatelj kateri je vedno ob tebi in vedno nudi družbo. en iz slo-techa se mi je javil pa smo bili na eni pijači, pa se več nič ne oglaša. ne vem, če nima časa ali kaj. nisem pa prvi kateri mu bom težil prek smsjev ali ga klical. jebiga so ti frendi. sem danes bil z enim frendom pa kadi marihuano, pije alko, jemlje ectazy in nonstop kak bo rešil celi svet in podobne fore.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Cruz ::

Poznam enega, ki je dobil malce podpovprečen rezulat na IQ testu v šoli in so ga zaradi tega vsi učitelji dol gledali. Potem pa je naredil fiziko brez problemov na FMF in sedaj dela v IJS. Ne pravim, da IQ testi nimajo veze, a to ne pomeni dosti. Vsak človek je lahko minimalno povprečen v katerikoli stvari z dosti volje. IQ test zgolj dvigne ego tistemu z nadpovprečnim rezultatom in zmanjša ego tistemu s podpovprečnim rezultatom. Mensa pa ni nič drugo kot iskanje pozornosti in pumpanje ega.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

vostok_1 ::

Večina ljudi je kot rumeni medij (pravzaprav ni zastonj, da so rumeni mediji najbolj brane medijske vsebine)...iščejo vsak način, da bi z šimfanjem drugih sebe povzdignili.

Najbolj mi je recimo v spominu, za časa študija, kako se prvi letniki vedno neki primerjajo med fakultetami. Češ tisi je na FDV jz pa se tu mučim medicino.
Saj ne rečem, štosi so dobri, sam eni to res vzamejo k srcu in si s tem merijo kurce.
Nisem nedolžen glede tega, ampak sem hitro opustil tako razmišljanje.

Just go do your own shit. V bistvu ni tako težko naredit kot se sliši...če si spokojen sam s seboj. Večina ni, in več al manj fura dan na bazi frustracij ali drugih napetosti. Ne vem no, v vsakem delovnem okolju, ki sem bil, vedno so bile neke dnevne borbe zaradi čist osebnostnih značilnosti. Vse bazirano na frustracijah ali nekih čudnih agendah. I never understood that, at least not on an emotional level. Maybe i got the TISM...:O
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mtosev ::

Cruz je izjavil:

Poznam enega, ki je dobil malce podpovprečen rezulat na IQ testu v šoli in so ga zaradi tega vsi učitelji dol gledali. Potem pa je naredil fiziko brez problemov na FMF in sedaj dela v IJS. Ne pravim, da IQ testi nimajo veze, a to ne pomeni dosti. Vsak človek je lahko minimalno povprečen v katerikoli stvari z dosti volje. IQ test zgolj dvigne ego tistemu z nadpovprečnim rezultatom in zmanjša ego tistemu s podpovprečnim rezultatom. Mensa pa ni nič drugo kot iskanje pozornosti in pumpanje ega.
jaz se npr počutim kr glup in neuporaben. ne vem zakaj. vedno sem se tako počutil v lajfu. dosti stvari razen računalništva in ang mi ni šlo od rok. ko berem nekatere tukaj na forumu se počutim glup kot kurac.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

next3steps ::

Ker si. Ne zato, ker te omejujemo drugi, temveč ker se omejuješ sam.

koyotee ::

mtosev je izjavil:

Cruz je izjavil:

Poznam enega, ki je dobil malce podpovprečen rezulat na IQ testu v šoli in so ga zaradi tega vsi učitelji dol gledali. Potem pa je naredil fiziko brez problemov na FMF in sedaj dela v IJS. Ne pravim, da IQ testi nimajo veze, a to ne pomeni dosti. Vsak človek je lahko minimalno povprečen v katerikoli stvari z dosti volje. IQ test zgolj dvigne ego tistemu z nadpovprečnim rezultatom in zmanjša ego tistemu s podpovprečnim rezultatom. Mensa pa ni nič drugo kot iskanje pozornosti in pumpanje ega.
jaz se npr počutim kr glup in neuporaben. ne vem zakaj. vedno sem se tako počutil v lajfu. dosti stvari razen računalništva in ang mi ni šlo od rok. ko berem nekatere tukaj na forumu se počutim glup kot kurac.


No s kakim hudim znanjem angleščine se lih ne moreš pohvalit.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mtosev ::

koyotee je izjavil:

mtosev je izjavil:

Cruz je izjavil:

Poznam enega, ki je dobil malce podpovprečen rezulat na IQ testu v šoli in so ga zaradi tega vsi učitelji dol gledali. Potem pa je naredil fiziko brez problemov na FMF in sedaj dela v IJS. Ne pravim, da IQ testi nimajo veze, a to ne pomeni dosti. Vsak človek je lahko minimalno povprečen v katerikoli stvari z dosti volje. IQ test zgolj dvigne ego tistemu z nadpovprečnim rezultatom in zmanjša ego tistemu s podpovprečnim rezultatom. Mensa pa ni nič drugo kot iskanje pozornosti in pumpanje ega.
jaz se npr počutim kr glup in neuporaben. ne vem zakaj. vedno sem se tako počutil v lajfu. dosti stvari razen računalništva in ang mi ni šlo od rok. ko berem nekatere tukaj na forumu se počutim glup kot kurac.


No s kakim hudim znanjem angleščine se lih ne moreš pohvalit.
dovolj visok je bil, da sem v londonu dobil advanced nivo. sn happy s tem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

vostok_1 ::

mtosev, ti se preveč obremenjuješ sam s seboj. Kot da bi bil v drugi puberteti.
Nehaj razmišljat zakaj ni življenje tako bi moralo bit.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Miha 333 ::

49106 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Zgledajo butasti...v smislu, da ko jim rečeš kak problem se ustavijo pri par korakih, ker ne morejo/nočejo več procesirat.


Tale tut deluje "butast", pa vem, da lahko kljub vsemu reši zadani problem. Imamo kar nekaj "butcev", ki jih je družba prepričala v to, pa v resnici niso.



Ta konkretna naloga je očitno težavna za veliko ljudi...


Kar se pa tiče mojega IQ, je pa tolikšen, da ne obstaja test, s katerim bi ga bilo mogoče izmeriti :)

Kenpachi ::

vostok_1 je izjavil:

mtosev, ti se preveč obremenjuješ sam s seboj. Kot da bi bil v drugi puberteti.
Nehaj razmišljat zakaj ni življenje tako bi moralo bit.


Celo zivljenje v mehurcku s svojimi starsi does that, yes...
Zaraki Kenpachi.

gruntfürmich ::

next3steps je izjavil:

Kot pravim, je IQ sam po sebi za navadnega Franceljna dokaj nesmiseln, saj bo z delovnim pristopom do življenja bolj uspel kot pa z naslanjanjem na visok IQ.

čeprav boš največji garač, če ne boš imel nič v glavi, ne boš nič odnesel in ne boš v življenju imel nič.
že prevečkrat videno... praktično je to zgodba slovenije.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mtosev ::

kolk dobite na age based iq testu na iqtest.dk? jaz 102
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

innerspace ::

Ne bos dobil bistveno drugacne vrednosti, dokler se ne naucis cim vec odgovorov na pamet(kar itak ni povezano z iqjem in bo boljsi rezultat v resnici rezultat z vecjo napako).
+ Veliko lazje bi bilo, ce bi ti test pokazal pravilne odgovore, a jih seveda ne.

Nekdaj v preteklosti, ko sem resil ta zgoraj linkan test.dk, je bil rezultat nekje blizu 140(ce me spomin ne hebe), mensa(cattel?) pa pravi, da se nekaj vec.

*Ce koga zanima(in ima extra kesh) bo zelo kmalu(19.5.) Mensino testiranje v LJ.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

blay44 ::

:)S temle norveškim testom je res nekaj narobe. Meni kaže ornk nad. Vsi pa pravijo, da sem asocialen, len..
Moram Fotra testirat.8-)

mtosev ::

a ve kdo kolk je povprečen iq v sloveniji?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

next3steps ::

Malce nad sto v primerjavi z drugimi seveda. Ni pa ta IQ enak kot IQ v drugi državi.

Zgodovina sprememb…

««
13 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

koliko imaste iq

Oddelek: Loža
213284 (2847) bluefish
»

iq test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111779 (10283) PrimozR
»

IQ in dedovanje?

Oddelek: Loža
4311144 (9978) garamond
»

IQ Test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120359 (17434) tsh2
»

IQ Test

Oddelek: Loža
3710446 (9670) Volta

Več podobnih tem