» »

Srečno življenje...

Srečno življenje...

1 2
3
4 5

Limit-sky ::

Jap. Jaz bi tudi si lahko dal v podpis rezultat Mense. A se bi potem razni okapiji obregnili ob tisto in bili pametni, kot zdaj. Sem pa delal Mensa test na prvem testiranju v Sloveniji. Ko se je Mensa Slo šele ustanavljala. Takrat je bil prisoten tudi šef Mense Yu. En tip z brado. In bil sem edini, ki je takrat naredil test. :)
Jaz pa nisem rešil vseh nalog. Mi jih je ostalo tri ali štiri. Se ne spomnim več.
Jaz lahko tudi vsakemu povem rezultat, če je on pripravljen iti opravljati test. Se pa rešuje čisto "po pravilih". V razredu se vsedeš na mesto. Eno mesto levo, desno, naprej in nazaj pa prosto mesto, da imaš res čas in mir reševati naloge. Če se prav spomnim je bilo 45 nalog in 45 minut časa.
Zato pa pravim, talk is cheap. Vsedi se v razred in pokaži...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Yugos ::

Limit-sky je izjavil:

IceIceBaby ima prav. IQ vam pove, kako hitro vam delajo možgančki. Vsak problem je rešljiv. Nekdo ga reši v 10 minutah, nekdo pa v treh urah. In mensa test je ravno to. Koliko problemov uspeš rešiti v določenem času. In vsi, ki delajo ta test imajo isto število problemov in isti čas na razpolago. Vse naloge so vredne enako. Prva in zadnja. Gredo pa po težavnosti. Prva je najlažja, zadnja pa najtežja. Je pa zanimivo pri teh testih, da večina, ki jih dela so potem pametni, kao nisem se v redu zraven spravil, ali so me motili pri reševanju itd...
Sam sem delal Mensa teste in vam ne povem rezultat, da ne boste pametni potem, kako se hvalim. To je osebni podatek. Jaz sem dobil rezultat iz Anglije po pošti. So predlagali, da naj s tem podatkom delamo zelo pazljivo, saj če dosti ljudem to poveš se njihovo obnašanje do tebe lahko zelo spremeni.
Mensa naloge so pa take, da jih lahko rešujejo vsi. Od 5-letnega otroka do upokojencev. Nepismeni in inženirji.


ne pove recimo ali si dober pri jeziku! Ne pove ali imaš dobre govorne sposobnosti, ali celo igralske! Ne pove kakšne so tvoje fizične in koordinacijske sposobnosti.
Lahko končaš medicino pa bo nekdo 100x boljši od tebe v kirurgiji ker so njegove ročne spretnosti boljše, enostavno ma to prirojeno.

Tom Cruise ima disleksijo, dosti igralcev so bili slabi v šoli.
Rad bi videl koliko teh Mensa so procentualno uspeli v lajfu in naredili velike stvari.
Glede na IQ bi moralo velik procent njih biti top v vsakem področju? Ali so?

Nič na tem svetu ne nadomesti vztrajnosti!
Iq ni inteligenca, je samo sposobnost preračunavanja in hitrost misli!

jype ::

Okapi zgolj pravi, da je akademska nagrada boljši indikator človekove zmogljivosti in uporabnosti od rezultatov na IQ testu. Jaz sem pri IQ testih vedno dobil obsceno dobre rezultate, v resnici sem pa štor, ki se slabo znajde.

Mipe ::

Tudi Einstein je bil totalen štor, ker ni zvozil navadnega faksa.

Zdaj se grem bičat, ker omenjam genija v istem kontekstu kot jype.

Dr_M ::

Brez delavnih navad ti tudi vsa ta silna inteligenca ne pomaga :)

Smurf ::

jype je izjavil:

Okapi zgolj pravi, da je akademska nagrada boljši indikator človekove zmogljivosti in uporabnosti od rezultatov na IQ testu. Jaz sem pri IQ testih vedno dobil obsceno dobre rezultate, v resnici sem pa štor, ki se slabo znajde.

AFAIK imas zanimivo sluzbo, zraven se svoje podjetje in zelo solidne prihodke.

Verjamem, da si stor, ki se slabo znajde, ampak te ravno inteligenca gor vlece a ne ;).

@Mipe Einstein je lepo redno diplomiral

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

jype ::

Seveda me gor vleče, ampak sosedje imajo precej nižji IQ, prihodke pa praviloma še precej višje.

(Niso zabiti, zgolj niso nadpovprečno inteligentni.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Pri ljudeh, ki kazejo take znake vcasih prav z uzitkom povem, da sem pri Mensi dosegel vse tocke in nato opazujem njihov odziv
Čestitam, dober si pri reševanju sudokujev. Ker tiste sličice iz Mensinega testa niso v bistvu čisto nič drugega. Z limitom se raje pohvalita, kaj sta doslej v življenju že pametnega pogruntala, naredila ali dosegla, poleg izvrstnega reševanja nekega random testa, s katerim njegovi avtorji služijo mastne denarce na račun naivcev, ki mislijo, da ta test kaj pomeni.

O.

Limit-sky ::

Ravno zaradi takih ogovorov, ki ga je napisal Okapi si ne dam v podpis rezultate. Sudokuje pa nisem nikoli reševal. Verjamem pa, da Mensa test rešim bolje kot ti. Greš probat? Se mi je zdelo, ja.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

jype ::

Ko smo doma še imeli televizijo so enkrat pokazali človeka, ki je deset let treniral, da si je lahko na skozi nos zapičeno pletilko obesil polno vedro vode.

Tega si ni dal v podpis, ker ni želel, da bi mu ljudje na skrivaj zavidali, hkrati pa se v javnosti zgražali, kako neuporabna sposobnost je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Smurf ::

jype je izjavil:

Seveda me gor vleče, ampak sosedje imajo precej nižji IQ, prihodke pa praviloma še precej višje.

(Niso zabiti, zgolj niso nadpovprečno inteligentni.)

In bi zamenjal z njimi :)? Pomoje, da ne.

@Okapi Tocno tak odziv imajo ljudje ponavadi ja, potem jih ponavadi vprasam, kaj je za njih uspeh. :)

Sudokuji mi gredo tudi precej dobro ja, kot sestavljanje rubikove kocke, kot resevanje matematicnih, fizikalnih in programerskih problemov, itd. S tem se da pa marsikaj naresti :).

Okapi ::

Verjamem pa, da Mensa test rešim bolje kot ti.
Jaz tudi verjamem, da bolje rešuješ tiste sličice. Vprašanje se je glasilo, ali se lahko pohvališ še s kakšnim uporabnim intelektualnim dosežkom? Se mi je zdelo, ja.>:D

O.

Limit-sky ::

Don't get me started.
Sicer pa ni nihče trdil, da si butast. Ali da sem jaz pametnejši od tebe. To so tvoje iluzije. Jaz samo trdim, da bolje rešim Mensa test kot ti. In še čakam potrdilo, da to ni res. Verjamem pa, da si pametnejši v biologiji od mene. Za kar mi pa dol visi.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Okapi ::

Don't get me started.
Kar pogumno, nikar naj te ne bo sram.>:D

O.

Yugos ::

fantje s teme se gre zdej je tukaj ratalo tekmovanje...

blackbfm ::

tanajbol pametn bo zmagu

jype ::

Limit-sky> In še čakam potrdilo, da to ni res.

Čemu bi pa rad, da to ne bi bilo res?

Limit-sky> Verjamem pa, da si pametnejši v biologiji od mene. Za kar mi pa dol visi.

Skratka, ti znaš (na primer) dobro reševati Mensa teste, on pa (na primer) razume delovanje praktično vseh funkcionalnih sklopov evkariontske celice?

Do you see where I'm going with this?

garamond ::

Okapi je izjavil:

Pri ljudeh, ki kazejo take znake vcasih prav z uzitkom povem, da sem pri Mensi dosegel vse tocke in nato opazujem njihov odziv
Čestitam, dober si pri reševanju sudokujev. Ker tiste sličice iz Mensinega testa niso v bistvu čisto nič drugega. Z limitom se raje pohvalita, kaj sta doslej v življenju že pametnega pogruntala, naredila ali dosegla, poleg izvrstnega reševanja nekega random testa, s katerim njegovi avtorji služijo mastne denarce na račun naivcev, ki mislijo, da ta test kaj pomeni.

O.

Smurf se je sicer enkrat že pohvalil (čeprav, kdo bi se sploh spomnil tega?), zdajle se pa očitno noče -- preberi v temi o IT plačah, mislim da dela v firmi za vesoljsko agencijo, začel je pa še pred koncem diplome (ker se je dokazal s projekti).

Ampak komentarji na osebni ravni se mi ne zdijo ravno kakovostni ... mislim, da je IQ in njegov vpliv na življenje odvisen od posameznika, ker je enostavno preveč faktorjev, ki lahko vplivajo. Sicer lahko govorimo nekaj na splošno, ampak IQ se da de/kompenzirati na veliko načinov.

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Limit-sky> In še čakam potrdilo, da to ni res.

Čemu bi pa rad, da to ne bi bilo res?

Limit-sky> Verjamem pa, da si pametnejši v biologiji od mene. Za kar mi pa dol visi.

Skratka, ti znaš (na primer) dobro reševati Mensa teste, on pa (na primer) razume delovanje praktično vseh funkcionalnih sklopov evkariontske celice?

Do you see where I'm going with this?

Ja, ampak Mensa teste lahko rešuje vsakm, ker so univerzalni, evkariotske celice pa jaz sploh pojma nimam, kaj je to. Če bi pa študiral biologijo bi bilo pa drugače. See where I am going? Lahko ti pa dam en drug primer iz mojega študija, kjer ti tudi nimaš pojma, kaj to sploh je. Gre se za to, kako hitro ti delujejo brazde. Npr. nekdo zna izračunati kvadratni koren iz 1444 v pol minute, nekdo pa v 5 minutah. Bolj jasno sedaj. Snov ni odvisna od tvojega znanja, niti ne od razgledanosti.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

oemdzi ::

So predlagali, da naj s tem podatkom delamo zelo pazljivo, saj če dosti ljudem to poveš se njihovo obnašanje do tebe lahko zelo spremeni.


Seveda da ne smes kar povedat da imas 100, ker te zacno izkoriscati ;)

Okapi ::

evkariotske celice pa jaz sploh pojma nimam, kaj to sploh je.
In verjetno si še ponosen na to, ne? Takim rečejo tudi http://de.wikipedia.org/wiki/Fachidiot :))

O.

IceIceBaby ::

Z limitom se raje pohvalita, kaj sta doslej v življenju že pametnega pogruntala, naredila ali dosegla, poleg izvrstnega reševanja nekega random testa, s katerim njegovi avtorji služijo mastne denarce na račun naivcev, ki mislijo, da ta test kaj pomeni.


Spet oz. še vedno si off topic. Nihče se ni hvalil z IQjem in tudi z dosežki v življenju se verjetno noben ne bo. Tale tema ni namenjena merjenju ku.....

Hvaljenje z IQjem je podobno hvaljenju s telesno višino. Na oba rezultata imaš bolj malo vpliva. Dvomim, da bi nekateri tako burno reagirali, če bi napisal koliko sem visok.

Limit-sky ::

Seveda sem ponosen na to, da o svojem poslu vem več kot marsikdo. In te celice ne spadajo v moje področje.
Sicer se pa zdaj pogovarjamo o Mensa testih, ki jih niste videli niti od daleč in ste pametni z nekimi sudokuji...
No, ja... Samo, da lahko lažje zaspiš zvečer. Se pa delaš bedaka iz sebe v vedno več temah na tem forumu. Isto velja za sveto kravo.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

nuclear ::

Če je nekdo len ti IQ nič ne pomaga. Da dodam.

kr1ženska ::

IceIceBaby je izjavil:

Z limitom se raje pohvalita, kaj sta doslej v življenju že pametnega pogruntala, naredila ali dosegla, poleg izvrstnega reševanja nekega random testa, s katerim njegovi avtorji služijo mastne denarce na račun naivcev, ki mislijo, da ta test kaj pomeni.


Spet oz. še vedno si off topic. Nihče se ni hvalil z IQjem in tudi z dosežki v življenju se verjetno noben ne bo. Tale tema ni namenjena merjenju ku.....

Hvaljenje z IQjem je podobno hvaljenju s telesno višino. Na oba rezultata imaš bolj malo vpliva. Dvomim, da bi nekateri tako burno reagirali, če bi napisal koliko sem visok.


Sdaj me pa že zanima. :) Koliko si visok?
In zakaj meniš da bi bila reakcija drugačna če bi to takoj nepisal??

Okapi ::

Hvaljenje z IQjem je podobno hvaljenju s telesno višino.
Problem je, ker je merjenje pameti s testi IQ podobno merjenju višine s tehtnico. Višji ljudje so v povprečju tudi težji, ampak podatek, da si na testu IQ dobil 140 točk, pove natanko toliko o tvoji pameti, kot pove o tvoji višini podatek, da tehtaš 100 kg.

O.

IceIceBaby ::

Še vedno govoriš o pameti, ki je nekaj povsem drugega kot IQ.

Karaya 52 ::

Okapi; In ti visje vrednotis druzbeno percepcijo "izdelkov posameznika" kot nek test, za katerega vemo da ni popolen, je pa vsaj standardiziran? Phh...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

In kaj je IQ?

O.

Karaya 52 ::

Ne samo, da je IQ test kulturolosko bolj objektiven kot Okapijev sistem, se cas(!) ga ne pokvari.

korenje3 ::

IceIceBaby je izjavil:

Z limitom se raje pohvalita, kaj sta doslej v življenju že pametnega pogruntala, naredila ali dosegla, poleg izvrstnega reševanja nekega random testa, s katerim njegovi avtorji služijo mastne denarce na račun naivcev, ki mislijo, da ta test kaj pomeni.


Spet oz. še vedno si off topic. Nihče se ni hvalil z IQjem in tudi z dosežki v življenju se verjetno noben ne bo. Tale tema ni namenjena merjenju ku.....

Hvaljenje z IQjem je podobno hvaljenju s telesno višino. Na oba rezultata imaš bolj malo vpliva. Dvomim, da bi nekateri tako burno reagirali, če bi napisal koliko sem visok.


jaz se redno hvalim z iqjem.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Karaya 52 ::

Saj se vsi, razen Okapija. :)) Mogoce nima ravno visokega ali pa ga moti dejstvo v zvezi z rezultati ... em ... nekaterih etnicnih skupin. Tabu!

korenje3 ::

sicer pri plačah je pa ravno drugače... nihče si ne upa hvalit z visoko plačo :p
vsi ka majo kao 600€ pa razglašajo po celi sloveniji...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Limit-sky ::

Okapi je izjavil:

Don't get me started.
Kar pogumno, nikar naj te ne bo sram.>:D

O.

Ti bo nerodno.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Okapi ::

se cas(!) ga ne pokvari.
Še en, ki se dela pametnega o rečeh, o katerih nima pojma. ;((

Teste IQ morajo redno posodabljati, ker se s časom "pokvarijo".

Flynn effect @ Wikipedia

Ti bo nerodno.
Sem rade volje pripravljen tvegati. Si ti tudi?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Limit-sky ::

Okapi je izjavil:

Ti bo nerodno.
Sem rade volje pripravljen tvegati. Si ti tudi?

O.

Seveda. Zmeraj. Nisem pa pripravljen deliti mojih osebnih stvari z neznanci.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Yugos ::

Okapi je izjavil:

In kaj je IQ?

O.


Incomprehensible Query

Limit-sky ::

Okapi je izjavil:

In kaj je IQ?

O.

Gotovo ne poznavanje delovanja praktično vseh funkcionalnih sklopov evkariontske celice. Kot tudi moji intelektualni dosežki ne.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

me gusta ::

Pozdrav, da še jaz dodam svoj komentar temi. Čeprav mi doma ničesar ne manjka, starša me imata rada in vse je kar OK, mi je v živjenju kar težko. Dobrih prijateljev takorekoč nimam, imam enega ampak sma po osnovni šla vsak svojo pot in se vidima le 1x na mesec. V zgodnjem otroštvu sem bil velikokrat tarča zbadanja, ko sem bil star 5 let sem imel neko poškodbo kolka (na srečo je sedaj vredu), zaradi česar sem bil gibalno omejen in nisem razvil nekih izjemnih spretnostih pri športu, naprimer, ko sem pred golom in mi nekdo poda žogo se zelo težko odzivam, nimam neke dobre koordinacije, čeprav je veliko boljša kot pred nekaj leti. Imel sem tudi nekoliko previsoko telesno težo, sedaj še imam nekaj malega 'lampa', vendar sem pri 188cm višine to ne opazi. Pred dvema mesecema sem staknil tudi trajno poškodbo očesa in sicer točno na rumeni pegi. Sedaj vidim rahlo izkrivljeno sliko, ki me moti, vendar žal ne morem pomagati. Tale poškodba me je totalno psihično potolkla. Razmišljam o čudnih rečeh in si domišljam stvari, ki me bodo doletele zardi tega, naprimer, ali bom oslepel na to oko, ali se bo kako drugače poslabšalo, ali bo kdaj bolje, ali se bom še lahko učil (zadeva je pri branju kar moteča), ali me bo kaka punca še hotela, ko bo zvedela za to poškodbo (čeprav je vizualno neopazna, za vas)... Sedaj sem se zaradi tega že malo pomiril, en mesec pa sem bil tak, da bi zagotovo storil samomor, če ne bi s tem prizadel družine. S to poškodbo se obremenjujem vsaj kake 4 ure na dan, sem neklje v družbi in z mislimi čisto odplavam stran. Vse skupaj poslabšuje še to, da nimam punce, sedaj niti več prijateljice, ki bi mi stala ob strani. Zaradi tega imam občutek, da me nihče več ne mara, čeprav me imajo starši zelo radi. Kadar me kaj razjezi pridem pod tak pritisk in nervozo, da se zelo težko pomirim, boksam v zdi ali kaj podobnega. Do sebe imam včasih tudi tak manjvrednostni odnos, zdi se mi, da nisem vreden toliko kot ostali. Star pa sem 17 let.

Deleček moje zgodbe, ki je prava polomija za razilko od nekaterih, ki jim ne manjka ničesar. Ne vedo kako so lahko srečni.

LP

kr1ženska ::

Sem malo prehitro prebrala celotno debato in zgoraj postavila mogoče nekoliko nesmiselno vprašanje. Okapi, hvala za odgovor. Zanimiva primerjava.

Če se vrnemo nazaj na temo in primerjamo srečo ter IQ. Nekaj malega o življenju človeka ki so mu izmerili najvišji IQ na svetu - Chris Langan. Kljub visokem IQ (200+) Ni mu bilo prav luštno v življenju. :|

Okapi ::

Gotovo ne poznavanje delovanja praktično vseh funkcionalnih sklopov evkariontske celice. Kot tudi moji intelektualni dosežki ne.
In kaj torej je IQ?

O.

korenje3 ::

kr1ženska je izjavil:

Sem malo prehitro prebrala celotno debato in zgoraj postavila mogoče nekoliko nesmiselno vprašanje. Okapi, hvala za odgovor. Zanimiva primerjava.

Če se vrnemo nazaj na temo in primerjamo srečo ter IQ. Nekaj malega o življenju človeka ki so mu izmerili najvišji IQ na svetu - Chris Langan. Kljub visokem IQ (200+) Ni mu bilo prav luštno v življenju. :|


pff nism vedu da mam konkurenco... mal pik mu še manjka.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Limit-sky ::

me gusta je izjavil:

Pozdrav, da še jaz dodam svoj komentar temi. Čeprav mi doma ničesar ne manjka, starša me imata rada in vse je kar OK, mi je v živjenju kar težko. Dobrih prijateljev takorekoč nimam, imam enega ampak sma po osnovni šla vsak svojo pot in se vidima le 1x na mesec. V zgodnjem otroštvu sem bil velikokrat tarča zbadanja, ko sem bil star 5 let sem imel neko poškodbo kolka (na srečo je sedaj vredu), zaradi česar sem bil gibalno omejen in nisem razvil nekih izjemnih spretnostih pri športu, naprimer, ko sem pred golom in mi nekdo poda žogo se zelo težko odzivam, nimam neke dobre koordinacije, čeprav je veliko boljša kot pred nekaj leti. Imel sem tudi nekoliko previsoko telesno težo, sedaj še imam nekaj malega 'lampa', vendar sem pri 188cm višine to ne opazi. Pred dvema mesecema sem staknil tudi trajno poškodbo očesa in sicer točno na rumeni pegi. Sedaj vidim rahlo izkrivljeno sliko, ki me moti, vendar žal ne morem pomagati. Tale poškodba me je totalno psihično potolkla. Razmišljam o čudnih rečeh in si domišljam stvari, ki me bodo doletele zardi tega, naprimer, ali bom oslepel na to oko, ali se bo kako drugače poslabšalo, ali bo kdaj bolje, ali se bom še lahko učil (zadeva je pri branju kar moteča), ali me bo kaka punca še hotela, ko bo zvedela za to poškodbo (čeprav je vizualno neopazna, za vas)... Sedaj sem se zaradi tega že malo pomiril, en mesec pa sem bil tak, da bi zagotovo storil samomor, če ne bi s tem prizadel družine. S to poškodbo se obremenjujem vsaj kake 4 ure na dan, sem neklje v družbi in z mislimi čisto odplavam stran. Vse skupaj poslabšuje še to, da nimam punce, sedaj niti več prijateljice, ki bi mi stala ob strani. Zaradi tega imam občutek, da me nihče več ne mara, čeprav me imajo starši zelo radi. Kadar me kaj razjezi pridem pod tak pritisk in nervozo, da se zelo težko pomirim, boksam v zdi ali kaj podobnega. Do sebe imam včasih tudi tak manjvrednostni odnos, zdi se mi, da nisem vreden toliko kot ostali. Star pa sem 17 let.

Deleček moje zgodbe, ki je prava polomija za razilko od nekaterih, ki jim ne manjka ničesar. Ne vedo kako so lahko srečni.

LP

Ne sekiraj se. Stvari se popravijo same od sebe. Le čas jim daj in se obremenjuj z njimi. Ponavadi pomaga, če se ukvarjaš s čemer, kar imaš rad. Lahko ti svojo izkušnjo povem, če ti bo lažje. Čeprav sem rekel, da svojih osebnih zadev ne bom razkrival po spletu.
Imam diabetes že 32 let. Zbolel sem pri 17 letih. V najboljših letih :). Od takrat naprej si vsak dan moram vbrizgavati insulin 4x na dan (injekcije). Nekaj časa sem se sekiral in spraševal zakaj jaz in ali se bolj splača preživeti nekaj let precej kvalitetno (žurke in take zadeve) ali pa živeti po pravilih in živeti toliko dolgo, koliko mi je pač usojeno. Na punce in družino nisem nikoli razmišljal in nič delal v tej smeri. Dokler nisem začel delati zadev, ki me zares veselijo. Potem so se pa zadeve začele odvijati same od sebe. Tako družina, otroci, delo itd. Zavedam se, da so otroci za mano in si ne morem privoščiti, da bi ostali brez mene. Zdaj se mi po teh letih že poznajo rahle posledice. Oči, ledvice in druge posledice bolezni so mi že začele puščati rahle posledice. Seveda naredim vse, kar je v moji moči, da jih preprečim. Zavedam pa se, da bodo posledice prišle. Pa mi na zunaj tudi ni nič videti.
Razlog zakaj to pišem je ta, da včasih pomaga, da slišiš kakšno zgodbo, ki je pa res zagamana. Jaz se ponavadi tolažim s tem, da razmišljam o tem, kakšno srečo imam, da nimam raka ali kaj podobnega. Ker, ko se zvečer vležeš v posteljo si sam s sabo in sebi ne moreš lagati. Upam, da boš zmogel toliko moči, da boš presegel te težave in uspel živeti življenje, v katerem boš našel dovolj užitka in zadovoljstva, da se ne boš obremenjeval s tem.

Okapi je izjavil:

Gotovo ne poznavanje delovanja praktično vseh funkcionalnih sklopov evkariontske celice. Kot tudi moji intelektualni dosežki ne.
In kaj torej je IQ?

O.

Nimam pojma. Jaz nisem nikoli govoril o tem. Vem pa, kaj to ni.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Nimam pojma.
Se pravi, da v resnici pojma nimaš, kaj so ti namerili pri Mensi (ampak sigurno je nekaj imenitnega);)

O.

Yosh ::

določenih vrst problemov


Natanko tako, zdi se da se naloge za IQ teste, navkljub njihovi različnosti preprosto naučiš. Prepričan sem da je večina teh ki so šli na teste že reševali podobne teste IQ-ja. V IQ testih koliko razumem iščeš pravila, vzorce, algoritme. Nekdo ki nikoli ni bil seznanjen s tem, se bo slabše odrezal od nekoga, ki je dal celo paletno nalog skoz, čeprav naj bi bilo za vse enakovredno.
Nevem, se strinjam z Okapijem, dosežek, trdo delo je bistveno. Primer, če lahko omenim znanstvenika Nikola Teslo, ki je sam omenil da je delal 22 ur na dan, pa lahko samo ugibamo njegov IQ.
No, vsezadnje pa so nek pokazatelj umskih sposobnosti in eni imajo to bolj izraženo kot drugi,pogojeno biološko in z okoljem, verjetno.
Res pa da je v tem nekolikšna past, tisti ki dobi dober rezultat, se hitro lahko ujame v lastn narcisoidnosti, ki ga pahne marsikam..
Pač, tisti ki želijo naj se testirajo, če jim to daje občutek pomembnosti, z leti pa se ta nadpovprečnost preko izkušen bolj k ne izravna.
Sam nisem rešil IQ testa, vem pa da sem povprečen in me to dejstvo ne vznemirja. Svet se mora raziskovati in dokler imamo zdrav um, je to vse kar rabimo, imho.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

Limit-sky ::

Če že gremo tako daleč, se mi pa zdi bolj kot poznavanje delovanja praktično vseh funkcionalnih sklopov evkariontske celice primernejše znanje reševanja sudokuja. Iz tega vsaj lahko sklepaš nekaj,
iz poznavanja delovanja praktično vseh funkcionalnih sklopov evkariontske celice pa lahko sklepaš le to, da si dosti časa preživel za knjigami.
Kar so mi pa pri Mensi izmerili je pa popolnoma moja zadeva. In na tistih testih sem opravil rezultat kot 1% prebivalstva. In vsi so delali iste teste. To so mi izmerili. Te zanima še kaj? Samo vprašaj. Izmerili so mi to, da sem tiste teste (sudoku varianta) naredil bolje kot 99% ljudi na svetu. OK?
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Karaya 52 ::

Okapi je izjavil:

se cas(!) ga ne pokvari.
Še en, ki se dela pametnega o rečeh, o katerih nima pojma. ;((

Teste IQ morajo redno posodabljati, ker se s časom "pokvarijo".

O.


Spremenijo par cifer na zacetku pa zadeva spet deluje. ;(( Ko bi tvoja metoda bila pol toliko objektivna!

Drugace, da se vrnem na temo. Nekateri ljudje pac "skrbijo", taksni so po naravi, kaj vse je na to vplivalo pa bog si ga vedi. Sam na zalost spadam v to skupino in verjetno se tega ne da spremeniti. Sem se pac moral sprijazniti, da ne bom nikoli "happy tripper", niti to nisem bil, ko mi je slo odlicno. Enostavna razlaga, "z ulice" bi clovek rekel, verjetno pa ni dalec od resnice.

me gusta ::

Ne sekiraj se. Stvari se popravijo same od sebe. Le čas jim daj in se obremenjuj z njimi. Ponavadi pomaga, če se ukvarjaš s čemer, kar imaš rad. Lahko ti svojo izkušnjo povem, če ti bo lažje. Čeprav sem rekel, da svojih osebnih zadev ne bom razkrival po spletu.
Imam diabetes že 32 let. Zbolel sem pri 17 letih. V najboljših letih :). Od takrat naprej si vsak dan moram vbrizgavati insulin 4x na dan (injekcije). Nekaj časa sem se sekiral in spraševal zakaj jaz in ali se bolj splača preživeti nekaj let precej kvalitetno (žurke in take zadeve) ali pa živeti po pravilih in živeti toliko dolgo, koliko mi je pač usojeno. Na punce in družino nisem nikoli razmišljal in nič delal v tej smeri. Dokler nisem začel delati zadev, ki me zares veselijo. Potem so se pa zadeve začele odvijati same od sebe. Tako družina, otroci, delo itd. Zavedam se, da so otroci za mano in si ne morem privoščiti, da bi ostali brez mene. Zdaj se mi po teh letih že poznajo rahle posledice. Oči, ledvice in druge posledice bolezni so mi že začele puščati rahle posledice. Seveda naredim vse, kar je v moji moči, da jih preprečim. Zavedam pa se, da bodo posledice prišle. Pa mi na zunaj tudi ni nič videti.
Razlog zakaj to pišem je ta, da včasih pomaga, da slišiš kakšno zgodbo, ki je pa res zagamana. Jaz se ponavadi tolažim s tem, da razmišljam o tem, kakšno srečo imam, da nimam raka ali kaj podobnega. Ker, ko se zvečer vležeš v posteljo si sam s sabo in sebi ne moreš lagati. Upam, da boš zmogel toliko moči, da boš presegel te težave in uspel živeti življenje, v katerem boš našel dovolj užitka in zadovoljstva, da se ne boš obremenjeval s tem.


hvala ti, malo mi je bolje, in upam, da se bodo zadeve urihtale. Tudi sam se včasih tolažim s tem, da nimam kaj hujšega, ampak bolj klavrno pomga. Tudi mati mi govori, da naj bom srečen, da je tako, sama je namreč prebolela raka in še vrsto drugih bolezni.
Sicer pa, do kakega zaključka si prišel? Se splača živeti po pravilih, da bom dolgo živel, ali lahko kar začnem uživati življenje in bom pač umrl 15 let prej (naprimer zaradi posledic kajenja, čeprav ne kadim, dam kot primer)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: me gusta ()

Okapi ::

Izmerili so mi to, da sem tiste teste (sudoku varianta) naredil bolje kot 99% ljudi na svetu. OK?
Ja, saj to ti že ves čas pravim - da so ti izmerili spretnost reševanja tistega testa. Samo je trajalo nekaj časa, da si to priznal.;)

Zakaj je dobro biti najboljši v reševanju tega testa sicer ne vem, oziroma bolje rečeno, ne vem, kaj si lahko s tem pomagaš v življenju (razen da te članarina v Mensi nekaj stane;) ), vem pa, da o pameti ali inteligenci ne pove praktično ničesar. Lahko si ful pameten, lahko si zgolj povprečno pameten, mogoče niti to. O svojih dosežkih na intelektualnem področju, na osnovi katerih bi bilo mogoče kaj sklepati, nočeš javno govorit, torej lahko na tem mestu zaključimo razpravo o tem.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Se splača živeti po pravilih, da bom dolgo živel, ali lahko kar začnem uživati življenje in bom pač umrl 15 let prej
Predvsem je koristno vedeti, da uživanje življenja v resnici ne skrajšuje življenja, ampak ga v povprečju podaljšuje. Niso vsi užitki "opasni po život". Ni ti treba začeti kaditi, ali se zapijati, ali se ukvarjati z BASE padalstvom, da boš užival življenje.

O.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inteligenca: AI vs Naravna

Oddelek: Loža
324597 (3822) FrRoSt
»

IQ test (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
658115584 (35877) gruntfürmich
»

iq test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111757 (10261) PrimozR
»

Človek brez ciljev v življenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12926912 (22713) [D]emon
»

IQ Test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120304 (17379) tsh2

Več podobnih tem