» »

Upadanje IQ-ja Zahoda

Upadanje IQ-ja Zahoda

1 2
3
4

vostok_1 ::

digitalcek je izjavil:

jype je izjavil:


Jamranje glede tega, kako so nove generacije vedno slabše, je v luči podatkov, ki jasno kažejo, da ste si stari prdci udobno postlali s prihodnostjo vaših pravnukov, precej nesramno.


Nismo krivi, da smo živi. Se pa - opravičujemo...

Sicer pa imate vi internet. Tam (baje) tudi piše, kako obogateti, kako biti zelo zuspešen, ali vsaj bolj uspešen od večine.
Le zakaj je potem med vami tako malo uspešnih? Slaba "navodila"?


Biti uspešen je zelo enostavno. Izkoristiš kapitalizem za obogatitev, nato iz stolčka dol serješ po drugih, češ kako so premalo komunistični.

Pač poznamo take, da.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kuall ::

BCSman je izjavil:

Saj povprečje IQ-ja v populaciji ni pomembno. Pomembno je, da je dovolj osebkov z visokim IQ-jem, ki ustanovijo in vzpostavijo delovanje podjetja / sistema. Managerji in inovatorji.


Z drugimi besedami: moški so pomembni.

Phantomeye je izjavil:

LOL. Eni še vedno verjamejo v IQ kot nekaj verodajnega. Oz. konkretneje - IQ test.

Ljudje imamo določene kognitivne sposobnosti, IQ nič drugega kot neka simplikacija vsega skupaj. Kot da lahko povzameš človeka z eno cifro.


IQ kar dobro zadane. Zato ker meri sposobnost prepoznave vzorcev, analogij. To pa je tako pogosto uporabljena stvar v inteligenci, da tak test dobro pove, kako pameten je nekdo.

Dve pomembni stvari zanemari IQ test: vztrajnost (delavnost) in strast (kaj ti je zanimivo).

Drgač pa tudi jaz ne verjamem, da IQ pada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

kuall ::

Meni je zanimivo, da firme ko zaposlujejo ne merijo IQja programerjem in da dajo več poudarka osebnosti. Tu delajo firme napako. Microsoft je baje dajal prednost IQju namesto osebnosti in rezultat lahko vidimo, saj je firma zelo uspešna. Proizvaja najboljši software (Windows, Visual Studio, C#, ...), če mene vprašate.

Sakin ::

Če pustimo genetiko ob strani... glede na to, da so otroški možgani zelo občutljivi in dojemljivi v prvih nekaj letih odraščanja, je predvsem mogoče vplivati na sposobnosti posameznika z rano vzgojo, v času ko se možgani še razvijajo. Ve se, da imajo majhni podhranjeni otroci podpovprečne kognitivne sposobnosti naprej v življenju. Po drugi strani, je šahist igral šah s hčerko ko je bila še zelo mala in na koncu je bila vrhunska šahistka.
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

Sakin ::

Jype or whatever, ne da se mi na telefonu quotat.
V glavnem, ne da se iq zmanjšuje, se pa povečuje število neumnega prebivalstva, ker zaradi napredka medicine ni več selekcije. Ampak to je samo eden faktor, drugi je, da povprečni in nad delajo/delamo več v kapitalizmu in se posledično manj mnozimo. Jaz imam za evropske standarde vec otrok, 3, pa še to je premalo.
Opažam pa, ko sem na dopustu v slo, da je nivo splošne pameti va zadnjih 9ih letih od kar sem šel, padel.
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

Phantomeye ::

kuall je izjavil:

BCSman je izjavil:

Saj povprečje IQ-ja v populaciji ni pomembno. Pomembno je, da je dovolj osebkov z visokim IQ-jem, ki ustanovijo in vzpostavijo delovanje podjetja / sistema. Managerji in inovatorji.


Z drugimi besedami: moški so pomembni.

Phantomeye je izjavil:

LOL. Eni še vedno verjamejo v IQ kot nekaj verodajnega. Oz. konkretneje - IQ test.

Ljudje imamo določene kognitivne sposobnosti, IQ nič drugega kot neka simplikacija vsega skupaj. Kot da lahko povzameš človeka z eno cifro.


IQ kar dobro zadane. Zato ker meri sposobnost prepoznave vzorcev, analogij. To pa je tako pogosto uporabljena stvar v inteligenci, da tak test dobro pove, kako pameten je nekdo.

Dve pomembni stvari zanemari IQ test: vztrajnost (delavnost) in strast (kaj ti je zanimivo).

Drgač pa tudi jaz ne verjamem, da IQ pada.



jst osebno nisem sposoben rešit testa, ker me na sredi mine želja po tem in potem furam sistem - kjer hočem čim hitreje skozi.

Ampak kar sem hotel povedat, da IQ test meri le en delček kognitivnih sposobnosti posameznika in na podlagi tega karkoli določat je neumno.

Poleg tega pa so recimo IQ testi na zahodu popolnoma neučinkoviti pri ljudeh iz druge kulture. Super orodje, da tako dokažeš, kako so zahodnjaki bolj inteligentni kot ostali. Daš jim v reševanje naše teste.

louser ::

vostok_1 je izjavil:

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kot rečeno, izraz IQ ne jemljem dobesedno.
Mislim, da bi te morali zvlečt na cesto in te kruto umoriti, vsem v poduk. Seveda jaz izraza "kruto umoriti" ne jemljem dobesedno. Tudi verjamem, da bi morala tajna policija vse, ki volijo desne politične opcije, naložiti na tovornjake in odpeljat na kako kraško planoto in z njihovimi trupli utrditi kakšen nasip ali kaj podobnega. Kot rečeno, izraza "z njihovimi trupli" ne jemljem dobesedno. Na koncu bi ti rad še zaželel kvaliteten spolni odnos s svojo mamo. Izraza "spolni odnos" ne jemljem dobesedno.


Ja ja vemo. Že vaš founding father je govoril o eksterminaciji ljudstev, pa tudi kasneje njegov vnuk v 30' prejšnjega stoletja. To ni več skrivnost, da vam je genocid standardno orodje.


Za vse ostale, pa mislim, da so razumeli kaj sem hotel reči z "IQ".
IQ kot številka sama me ne zanima. Jasno pa je, da intelligenca pada.

Ne, ni jasno. To da si nekateri predstavljate nam ne pomeni dejstva.

Aquafriend ::

Standardni IQ test ne pokaze dejanski IQ ampak je to bolj priblizek. Standardni test ne zajema vseh podrocij, ki bi lahko merile inteligencni kvocient:

Jezikovna inteligentnost
Logično-matematična inteligentnost
Prostorska inteligentnost

Naravoslovna inteligentnost
Medosebna inteligentnost
Glasbena inteligentnost
Znotrajosebna inteligentnost

šolski sistem priznava in spodbuja le dvoje: logično-matematično in verbalno-jezikovno inteligenco. Drugo bistveno manj ali pa skoraj nic.

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

Sakin je izjavil:


Opažam pa, ko sem na dopustu v slo, da je nivo splošne pameti va zadnjih 9ih letih od kar sem šel, padel.


Internet. Na njem je vse. V glavah Slovencev pa čedalje manj...
Znašanje na tehnologijo, ki jo mogoče nekega dne ne bo več.

Gagatronix ::

Jamranje glede tega, kako so nove generacije vedno slabše


Je bilo vedno prisotno. Psi, karavana, lajanje.

digitalcek ::

Gagatronix je izjavil:

Jamranje glede tega, kako so nove generacije vedno slabše

Je bilo vedno prisotno. Psi, karavana, lajanje.


Je eno kruto dejstvo, ki ga vi, internet loverji, ne priznavate in ga tudi nikoli ne boste.

Zadnje analize so ugotovile (linka nisem shranil, ker se ne »hranim« z linki), da so ljudje povprečno na internetu/mobilcu več kot 6 ur dnevno.
V letu dni je to 90 dni/tri mesece, med 10-im in 60-im letom torej 150 mesecev=več kot 12 let.

Če to ni popolna, katastrofalna odvisnost, potem pa ne vem, kaj bi bila odvisnost in zasvojenost.

In ne mi s takimi: jaz sem na spletu dnevno le uro in pol, ker je potem nekdo drug, logično, na spletu več kot 10 ur. Da pridemo na povprečje 6 ur+.

In ne mi s takimi, da smo leta 1980 tudi mi viseli na TV 6 ur... Ker nismo!
Smo pa, če se dobro spomnim, viseli na TV dnevno po uro ali dve, izjemoma tri ure, če je bila kakšna tekma.
In v pol ure smo prebrali časopis(e), kjer smo v 10-ih sekundah prelistali do tja, kjer nas je nekaj zanimalo.

In če se je takrat v Franciji zgodil nek atentat s tremi mrtvimi, sploh ni bilo nujno, da so o tem pisali slovenski časopisi, ali poročala TV...

Danes pa imamo na spletu dobesedno vse, od atentatov, preko Kardašjankine riti, do nagih bab (pron). In do tega, kaj sta povedala naša evrovizijska udeleženca.

Pa koga to briga, ljudje? Pa vseeno večina pogleda skoraj vse.

Pogledajo "vse", ker ogromna večina NIMA NOBENE samokontrole.
Odtod v Sloveniji že 14 (štirinajst!) ambulant, ki ponujajo odvajanje od spleta (vir Dnevnik, ali Delo, mogoče splet, linkov pa, kot rečeno, ne shranjujem).

Torej, kje smo zdaj? V globoki riti. Ker se večini zdi skoraj ČISTO VSE, kar jim ponudijo, zanimivo.

Napredek? Jaz pravim temu, zaradi opisane odvisnosti in nezmožnosti selekcioniranja - NAZADEK...

In kaj nam pomaga (recimo?) čedalje višji IQ, če pa je nezmožnost upora napram tisočim docela nepomembnih informacij, ki nam jih DNEVNO servirajo, čedalje manjša...

Je potrebno, da prilepim kakšno fotko, ki nazorno kaže, kako mladi ljudje, ki so šli v kafič na sok in se poznajo med seboj, tam tapkajo vsak po svojem ekranu?

jype ::

digitalcek je izjavil:

Zadnje analize so ugotovile
V zadnji številki medicinske revije je bila objavljena raziskava, da ste boomerji odgovorni za propad človeštva.

digitalcek je izjavil:

nam jih DNEVNO servirajo
Tebi jih. Meni jih ne morejo. Tebi se IQ manjša, meni pa raste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jype ::

Sakin je izjavil:

se pa povečuje število neumnega prebivalstva, ker zaradi napredka medicine ni več selekcije.
Tole kaže, da imaš resnično zgrešene predstave o evoluciji.

louser ::

Tole mu boš težko do povedal, ker imaš lahko brez problema vedno večjo inteligenco, ki se predstavlja v isti IQ cifri.

kingsix ::

kuall je izjavil:

Meni je zanimivo, da firme ko zaposlujejo ne merijo IQja programerjem in da dajo več poudarka osebnosti. Tu delajo firme napako. Microsoft je baje dajal prednost IQju namesto osebnosti in rezultat lahko vidimo, saj je firma zelo uspešna. Proizvaja najboljši software (Windows, Visual Studio, C#, ...), če mene vprašate.


um... Sem delal v firmi kjer smo en čas zaposlovali le glede na IQ in znanje prikazano na testih. Polom od poloma. Imeli smo kakšne 4 "genije".. Ki so npr zaključili fax v 2 letih itd. Anyways - znanje so imeli... Sposobnost komuniciranja in splošno kako so se razumeli s sodelavci pa obup. Ljudje, ki skupaj delajo se pomoje morajo na nek način razumeti. S tem ne mislim , da morajo biti best friends, ampak mora bit nek dober odnos. Tega pa veliko teh "pametnjakovičev" ni sposobnih. Sicer pa to tudi opažam kot splošeb pojav teh, ki sedaj prihajajo s faxa. Poslušam jih, ko si kdaj med sebaj kaj skušajo pomagat... Kot da poslušaš dva robota oz neka na pol narejena AI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

digitalcek ::

jype je izjavil:


digitalcek je izjavil:

nam jih DNEVNO servirajo
Tebi jih. Meni jih ne morejo. Tebi se IQ manjša, meni pa raste.


Važičev, napihnjencev, novodobnih podjetnikov=povzpetnikov NE maram. Od nekdaj.

jype ::

digitalcek je izjavil:

Važičev, napihnjencev, novodobnih podjetnikov=povzpetnikov NE maram. Od nekdaj.
Tega ti nikakor ne zamerim, ker se večina pred tvojo lokalno trgovino drenja z vedno večjimi (in za tiste ki sedijo v njih tudi vedno varnejšimi) avtomobili, se obnaša, kot da ima zasluge za vse, kar se je v zadnjih 50 letih uredilo, ter kot da so do vsega upravičeni. No, jaz vsega tega ne počnem, ker sem imun na kakršnokoli propagando in me nihče ne more prepričati, da potrebujem nov televizor, nov telefon, nov računalnik ali novo osebno vozilo. Zavidaš mi lahko le moje družinsko življenje in moj brezskrbni življenski slog, ki je dosegljiv vsakomur, ki se je pripravljen odpovedati potrošništvu.

Dokler se mu ne, moraš pa trpeti.

kuall je izjavil:

Meni je zanimivo, da firme ko zaposlujejo ne merijo IQja programerjem in da dajo več poudarka osebnosti. Tu delajo firme napako. Microsoft je baje dajal prednost IQju namesto osebnosti in rezultat lahko vidimo, saj je firma zelo uspešna. Proizvaja najboljši software (Windows, Visual Studio, C#, ...), če mene vprašate.
Motiš se - Microsoft je celo eden od prvih, ki daje prednost tistim, ki imajo družboslovno izobrazbo. Strinjam se, da je to razlog, da njegova programska oprema napreduje hitreje, ter da mu ostali veliki (Google, Amazon, celo Kitajski informacijski velikani) sledijo ravno zaradi tega.

WizzardOfOZ ::

Raptor F16 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Krivi so avtistični starši ki delajo domače naloge namesto otrok in se bunijo, da so njihova sonca "preobremenjena" s šolo.

Kriteriji padejo, z njimi pa tudi nivo.



Zasebno šolstvo zagotovo nima nič s tem.


Zasebne šole niso vredne pol pi*de mrzle vode. Samo privatne fakse si poglej.



Tudi na FDV faksu lahko padeš edino po stopnicah.

jype ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Tudi na FDV faksu lahko padeš edino po stopnicah.
To je urbana legenda. V resnici lahko padeš tudi preko količkov, ki preprečujejo nepravilno parkiranje, ali pa na izpitu iz statistike.

Vazelin ::

Si je kdo pri Mensi izmeril iq s tistim prepoznavanjem vzorcev iz likov?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Gagatronix ::

@digitalcek, kaj ne bi ti moral biti danes v Kumrovcu ? :)) Samo vprasam, ko si tako zagret za "dobre stare case". :))

neverlucky ::

Vazelin je izjavil:

Si je kdo pri Mensi izmeril iq s tistim prepoznavanjem vzorcev iz likov?


IQ teste se da nauciti. Me ne bo noben preprical v nasprotno. Tako da nevem kako relavanten podatek so, tudi ce ti gre res dobro.
Se pa nisem sel testirat, pa tudi nimam zelje.

Vazelin ::

Morda se da naučiti do določene mere. Morda 10% nazgor imo največ. Baje si svinjsko omejen s časom
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

gruntfürmich ::

Vazelin je izjavil:

Si je kdo pri Mensi izmeril iq s tistim prepoznavanjem vzorcev iz likov?
marsikdo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

neverlucky ::

Vazelin je izjavil:

Morda se da naučiti do določene mere. Morda 10% nazgor imo največ. Baje si svinjsko omejen s časom


Problem je ker testi niso vsakic unikatni, ker jih je pac seveda svinjsko tezko sestavljat. Sedaj pa vec kot testov resujes, vec trikov in for poznas na katere moras biti pozoren. In to je kljucno pri resevanju takih testov.

Recimo eden izmed vzorcev je tak, da se 3je liki na vsaki sliki krozno permutirajo plus to, da se vsak lik zamenja svojo vlogo. Sedaj ce si ti ta trik ze videl, bos to resil veliko hitreje kot nekdo, ki to vidi prvic. Najbrz niti ne bo resil.

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

Gagatronix je izjavil:

@digitalcek, kaj ne bi ti moral biti danes v Kumrovcu ? :)) Samo vprasam, ko si tako zagret za "dobre stare case". :))


Vidiš, napaka, danes sem na Lošinju.
In vedi, da je so v veliki večini Hrvaške sedaj pojmi, kot je komunizem in Tito - skoraj "prepovedani", vsekakor pa nezaželeni.
Hrvati recimo še vedno orgazmirajo na neko nogometno tekmo, kjer je ena tribuna vpila: "Za dom", druga pa: "spremni".
In tako jim nihče ne more nič.

Še reva Merkla je pred dnevi poslušala Thompsona. Samo povem dejstva...

Le v Pliberku ne smeš z dvignjeno desnico pokazati, do kam boš imel ploščice, kjerkoli na Hrvašem pa to ni kaznivo... Jim je celo všeč.

kuall ::

jype je izjavil:

Motiš se - Microsoft je celo eden od prvih, ki daje prednost tistim, ki imajo družboslovno izobrazbo.


Ti se motiš:
The key for us, number one, has always been hiring very smart people.
Bill Gates



kingsix je izjavil:

Sem delal v firmi kjer smo en čas zaposlovali le glede na IQ in znanje prikazano na testih. Polom od poloma.


Ne vem, tale tvoja zgodbica mi ni logična. Saj je ponavadi tako, da so pametni ljudje tudi dobri, torej se dobro razumejo z ljudmi, neumni pa so tudi žleht, torej se slabo razumejo z ljudmi. Vsaj jaz to opažam. Torej če meriš IQ zraven dobiš tudi dober karakter. Zdej sposobnost komunikacije je pa druga stvar. V tem pa prednjačiujo bolj taneumni in tažleht, kot jaz opažam. Je pa to overrated, ta sposobnost komunikacije. Je pa to res, da je biti v družbi človeka, ki mu laufa jezik veliko bolj prijetno kot v družbi nekega nerodnega govornika. Zato toliko poudarka dajo na sposobnost komunikacije, podobno kot tisti oglas, ko so napisali, da moraš imeti smisel za humor, če hočeš delat pri njih, čeprav smisel za humor pri delu ne pomaga, pomaga le pri tem, da tvoji sodelavci raje hodjo v službo, ker se veselijo tvoje družbe.

Gagatronix ::

digitalcek je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

@digitalcek, kaj ne bi ti moral biti danes v Kumrovcu ? :)) Samo vprasam, ko si tako zagret za "dobre stare case". :))


Vidiš, napaka, danes sem na Lošinju.
In vedi, da je so v veliki večini Hrvaške sedaj pojmi, kot je komunizem in Tito - skoraj "prepovedani", vsekakor pa nezaželeni.



Spet lazes.

https://www.24ur.com/novice/svet/dan-ml...

Crimson_Shadow ::

bambam20 je izjavil:

crcfail je izjavil:



OK, resno vprašanje: kaj je vzrok da je v družbi kjer je vsega v izobilju IQ nižji kot pa 100 let nazaj,


Internet. Ljudje si vse manj zapomnijo, ker gredo po vsako malenkost na googla. Mladina niti osnovnih zadev ne ve. če so ti glavna skrb Facebook, instargram, všečki, turbo muzika ne more biti IQ visok.


Ja, je res!

Internet in vseobsegajoča multiopravilnost, ki direktno uničuje sposobnost koncentracije!

Je znanstveno dokazano, da večopravilnost znižuje kakovost dela in njeno učinkovitost!

Nesposobnost "fokusiranja" na ENO SAMO REČ pomeni, da zadeve rešujemo na skrajno neučinkovit način!

Nič nenavadnega za politike, ki se glavnih problemov kar izogibajo, sprejemajo gnile kompromise za vse nas samo, zase poberejo najboljše (zelo dobre plače) in vzdržujejo status quo v družbi
We create worlds

Gagatronix ::

Crimson_Shadow je izjavil:

bambam20 je izjavil:

crcfail je izjavil:



OK, resno vprašanje: kaj je vzrok da je v družbi kjer je vsega v izobilju IQ nižji kot pa 100 let nazaj,


Internet. Ljudje si vse manj zapomnijo, ker gredo po vsako malenkost na googla. Mladina niti osnovnih zadev ne ve. če so ti glavna skrb Facebook, instargram, všečki, turbo muzika ne more biti IQ visok.


Ja, je res!

Internet in vseobsegajoča multiopravilnost, ki direktno uničuje sposobnost koncentracije!

Je znanstveno dokazano, da večopravilnost znižuje kakovost dela in njeno učinkovitost!

Nesposobnost "fokusiranja" na ENO SAMO REČ pomeni, da zadeve rešujemo na skrajno neučinkovit način!

Nič nenavadnega za politike, ki se glavnih problemov kar izogibajo, sprejemajo gnile kompromise za vse nas samo, zase poberejo najboljše (zelo dobre plače) in vzdržujejo status quo v družbi


Odlicen sarkazem. Ploskam.

jype ::

kuall je izjavil:

Ti se motiš:
"Smart people" ne pomeni "people with high IQ".

kuall je izjavil:

Vsaj jaz to opažam.
Ja, pa se motiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kuall ::

jype je izjavil:

"Smart people" ne pomeni "people with high IQ".

Ja pa komunizem bo tudi rešil vse probleme.

WizzardOfOZ ::

Čisti komunizem, brez primesi in človeške požrešnosti, bi jih rešil. Ampak takega komunizma ni ni ga tudi ne bo, ker to pomeni, da se morajo tudi vodilni vsemu odpovedat.

Miki N ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Čisti komunizem, brez primesi in človeške požrešnosti, bi jih rešil. Ampak takega komunizma ni ni ga tudi ne bo, ker to pomeni, da se morajo tudi vodilni vsemu odpovedat.


V bistvu bi se v čisti varianti morali vsi odpovedati bolj kot ne vsemu. Ampak saj dolgčas nam ne bi bilo - osnovno bivanje ti ponavadi dobro zapolni dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

WizzardOfOZ ::

Miki N je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Čisti komunizem, brez primesi in človeške požrešnosti, bi jih rešil. Ampak takega komunizma ni ni ga tudi ne bo, ker to pomeni, da se morajo tudi vodilni vsemu odpovedat.


V bistvu bi se v čisti varianti morali vsi odpovedati bolj kot ne vsemu. Ampak saj dolgčas nam ne bi bilo - osnovno bivanje ti ponavadi dobro zapolni dan.


Delat bi moral. Tako da dolgčas ti nebi bilo.

Reycis ::

Moje laično mnenje je, da je padanje IQja posledica kombinacije več faktorjev: idiokracija in druge disgenične prakse npr. migracije pa tudi okoljskih dejavnikov kot npr. xenoestrogen.

Sicer pa kapitalizem, socializem, komunizem so sistemi, ki v praksi ne delujejo zaradi koruptivne človeške narave.

gruntfürmich ::

Reycis je izjavil:

Sicer pa kapitalizem, socializem, komunizem so sistemi, ki v praksi ne delujejo zaradi koruptivne človeške narave.
potem nič ne deluje?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Raptor F16 ::

gruntfürmich je izjavil:

Reycis je izjavil:

Sicer pa kapitalizem, socializem, komunizem so sistemi, ki v praksi ne delujejo zaradi koruptivne človeške narave.
potem nič ne deluje?


Deluje, ampak neučinkovitost je prisotna povsod. Kapitalizem potrebuje regulacijo, nikakor popolne svobode trga, Komunizem pa brez trde roke in pranja od malega ne more uspevati dlje kot par let pa še to sem mogoče preveč optimistično zastavil.

Socializem kot vmesna stopnja prav tako trpi neučinkovitosti. Večino stvari ureja država, vendar ... korupcija, nepotizem, kupovanje lojalnosti, moči (predvsem juga je ogromne vsote denarja zmetala v vojsko), in podobni fenomeni predstavljajo izgube...

Vsak bo želel da dobi toliko kolikor se je več potrudil od ostalih, kar je normalno. V nasprotnem primeru mravljica izgubi voljo delati po sistemu, medtem ko sosed ki se češlja po jajcih dobi enako.

vostok_1 ::

V komunizmu je teh izgub...aka...korupcije...običajno mnogo več. Saj je v kapitalizmu oblast nekoliko decentralizirana.

NPR...lastniki privatnih stanovanj, bodo le-ta bistveno bolje upravljali. V "državno čaščenih" verzijah pa je ponavadi štala, ker nihče ni odgovoren za nič.
Zato v sovjetski zvezi nisi prišel nikamor brez podkupovanja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

V komunizmu je teh izgub...aka...korupcije...običajno mnogo več.
Ravno nasprotno.

Reycis je izjavil:

Moje laično mnenje je, da je padanje IQja posledica kombinacije več faktorjev
Drži, tvoje mnenje je napačno, ker IQ raste.

kuall je izjavil:

Ja pa komunizem bo tudi rešil vse probleme.
Jih je že.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

V komunizmu je teh izgub...aka...korupcije...običajno mnogo več.
Ravno nasprotno.
a to misliš na to, če je korupcija sestavni del sistema potem to ni več korupcija?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kuall ::

jype je izjavil:

kuall je izjavil:

Ja pa komunizem bo tudi rešil vse probleme.
Jih je že.


Ja tako, da je pobil največ ljudi od vseh ideologij v zgodovini človeštva. To je zate lep dosežek.

vostok_1 ::

Saj stalin je lepo povedal. No man, no problem.

Marx sam je zagovarjal genocid. Tko, da tu ne bi smelo biti nekih presenečenj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

KAVINSKY ::

Komunizem sploh ni slab, edini problem pa je - ravno naučiš človeka živeti brez hrane, pa ti umre.

jype ::

Ne, komunizem je super. Kapitalizem je pobil daleč več ljudi, a "jih ne štejemo, ker so itak sami krivi, da niso bili milijarderji, ker niso dovolj trdo delali".

Pandorumx5 ::

Mouse utopia experiment. Ko maš vse, se iščejo problemi drugje, nastanejo tolpe in razlike. Lep primer zakaj gre vse v kurac.

jype ::

To se komot uredi z ustreznimi drogami.

BFVV ::

jype je izjavil:

Ne, komunizem je super. Kapitalizem je pobil daleč več ljudi, a "jih ne štejemo, ker so itak sami krivi, da niso bili milijarderji, ker niso dovolj trdo delali".


V kapitalizmu večina umre zaradi prevelike debelosti. Tu je vsekakor problem.

jype ::

BFVV je izjavil:

V kapitalizmu večina umre zaradi prevelike debelosti. Tu je vsekakor problem.
Ne, v resnici jih praviloma pobijejo sponzorirani odredi smrti, razumem pa, da ti kapitalistični mediji tega ne povedo, pa potem ne veš.

Poldi112 ::

Mrtvi zaradi posledic sankcij se tudi štejejo v miljonih.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IQ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12320969 (17576) Fojbiran
»

IQ in število otrok (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10119356 (16076) Matako
»

IQ in dedovanje?

Oddelek: Loža
4311145 (9979) garamond
»

Ateisti in levičarji inteligentnejši od konservativcev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313209 (12000) vasquez

Več podobnih tem