» »

IQ test

IQ test

««
12 / 14
»»

Personanonim ::

"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

gruntfürmich ::

slotechar je izjavil:

Tocno, potrebujes zelo raznovrstne teste, ki ne vsebujejo samo test, ki se bazira predvsem na logiko in na levo polovico mozganov. Ljudje, ki imajo po danasnjih iq testih visok rezultat, so zagotovo inteligenti na podrocju logike. To pa ne pomeni, da so inteligenti tudi na drugih podrocjih. Lahko so, ni pa nujno.

Logika se zdalec ni vse in predstavlja samo del v levi polovici mozganov. Hvalospevi o tem kako sem inteligenten na podlagi samo danasnjega iq testa je zatorej smesen. Razen ce poves, da si expert v logicnem razmisljanju.

Danasnje izobrazevanje bazira predvsem na logiki in razvijanju leve polovice mozganov. Cel biznis svet, zahodni izkoriscevalni, korporativisticni sistem se bazira na tem, da nagrajuje tiste ucence, ki so ujeti v levi polovici mozganov in rrazmisljajo po predalckih. Seveda obstajajo tudi ljudje, ki imajo razvito enakomerno levo in desno polovico mozganov. Taksni imajo sposobnost videti big picture, npr. Einstein. Tisti, ki pa imajo razvit predvsem desno stran mozganov, so v danasnjem svetu nezazeleni oziroma so cenjeni samo kot uspesni umetniki, drugace pa so nerazumljeni oziroma kar ignorirani, saj umetniki niso izkoriscevalni stroji za izpolnjevanje izkoriscevalne politike sveta. Resnici umetniki po dusi niso pripravljeni izdati in prodati svoj narod za vreco denarja.

So pa izjeme tudi na podrocju izobrazevanja. Naj omenim samo Waldorfsko solo. Tukaj se bazirajo na razvijanju tako leve kot desne polovice mozganov. Nekateri kritiki pravijo, da se mladina iz teh sol ne znajde prav dobro. Jaz pa pravim, da se niti ne morejo znajt, ker je trenutno sistem zgrajen na izkorisanju, lazeh in nemoralnih vrednostih. Waldorfska mladina se niti ne zeli vkljucit v tak sistem. vendar pa lahko v prihodnosti prav taksni ljudje pocasi spreminjajo temelje sveta v katerem zivimo.


sori, ampak ti po nobeni še tako iz riti potegnjeni metodologiji ne boš 'pameten'.
sprijazni se in poslušaj IQ pametnejše.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

Čaki mal, mi njega ne razumemo, ker je 100 let pred nami.

slotechar ::

Personanonim je izjavil:

Left Brain vs. Right: It's a Myth, Research Finds


Ta clanek je zavajajoc. Govori o tem, da pac ne najdejo dokazov, da ne vidijo povezave med tem itd. To ne pomeni, da teorija drzi ali ne. Pomeni samo, da ne najdejo dokazov. taksni in podobni clanki sluzijo za sistem, ki so ga ustvarili. Za novo religijo, kjer bodo ucenci verjeli elitam in njihovem ucnem programu.

Vedno se moramo vprasat kdo izvaja raziskavo, na kaksen nacin in kdo financira raziskavo. Univerza v Utahu ni neodvisna, kar se tice financiranja.

Zgodovina sprememb…

garamond ::

Imam izziv, slotechar -- najdi en znanstveni članek, objavljen v ugledni reviji (visok faktor vpliva), po možnosti z veliko citati -- ki pravi, da se logično razmišljanje dogaja predvsem v levi polovici možganov, kar trdiš ti. Poljudni novinarski članki ne štejejo.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

slotechar ::

To pa je izziv, namrec ugledni naziv dobijo danes izkljucno tisti, ki so odobreni in potrjeni s strani vrha piramide ali pa so posredno ali neposredno pod njihovo kontrolo.

Se nekaj bi rad povedal o omenjeni raziskavi zgoraj. Je pomanjkljivo izvedena. Pise, da je studija potekala tako, da so merili mozgansko aktivnost med pocitkom. To niti slucajno ni dovolj. Ta studija bi se mogla izvajat pod stevilnimi razlicnimi pogoji. Raziskava je ocitno bila sama sebi namen...

Zgodovina sprememb…

Personanonim ::

Še en zavajajoč članek:

https://www.braindecoder.com/neil-degra...
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

slotechar ::

Personanonim je izjavil:

Še en zavajajoč članek:

https://www.braindecoder.com/neil-degra...


Delno res. Kot sem povedal, ljudje imajo lahko enakomerno razvito levo in desno stran mozganov. Ni nic narobe. Ce ima nekdo bolj razvito levo polovico mozganov, to ne pomeni, da desne nic ne uporablja med logicnimi nalogami. In obratno.

Zgodovina sprememb…

garamond ::

slotechar je izjavil:

To pa je izziv, namrec ugledni naziv dobijo danes izkljucno tisti, ki so odobreni in potrjeni s strani vrha piramide ali pa so posredno ali neposredno pod njihovo kontrolo.

Se nekaj bi rad povedal o omenjeni raziskavi zgoraj. Je pomanjkljivo izvedena. Pise, da je studija potekala tako, da so merili mozgansko aktivnost med pocitkom. To niti slucajno ni dovolj. Ta studija bi se mogla izvajat pod stevilnimi razlicnimi pogoji. Raziskava je ocitno bila sama sebi namen...
V redu. Potem pa najdi znanstveni članek iz povprečne revije. (Po možnosti naj ne bo star desetletja, kajti obstaja napredek.)
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Personanonim ::

slotechar je izjavil:

Personanonim je izjavil:

Še en zavajajoč članek:

https://www.braindecoder.com/neil-degra...


Delno res. Kot sem povedal, ljudje imajo lahko enakomerno razvito levo in desno stran mozganov. Ni nic narobe. Ce ima nekdo bolj razvito levo polovico mozganov, to ne pomeni, da desne nic ne uporablja med logicnimi nalogami. In obratno.


No,namen linka je da se nakaže od kod izvira to poljudno prepričanje o levi in desni polovici možgan ...torej napačna interpretacija legitimne znanstvene raziskave + populizem medijev + čas ect. = psevdoznanost aka horse manure.

Dodatni propagandni material elit z vrha piramide:
Neuromyth 6
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

gruntfürmich ::

slotechar je izjavil:

Personanonim je izjavil:

Left Brain vs. Right: It's a Myth, Research Finds


Ta clanek je zavajajoc. Govori o tem, da pac ne najdejo dokazov, da ne vidijo povezave med tem itd. To ne pomeni, da teorija drzi ali ne. Pomeni samo, da ne najdejo dokazov. taksni in podobni clanki sluzijo za sistem, ki so ga ustvarili. Za novo religijo, kjer bodo ucenci verjeli elitam in njihovem ucnem programu.

Vedno se moramo vprasat kdo izvaja raziskavo, na kaksen nacin in kdo financira raziskavo. Univerza v Utahu ni neodvisna, kar se tice financiranja.

vedno in povsod so ravno ne-najbolj pametni tisti, ki dvomijo v takšno ali drugačno raziskovanje, znanost, dognanja, ampak nikoli pa niso ti tisti, ki te zadeve zavržejo in dokažejo kaj drugega. ko se kaj izkaže po njihovo, modrujejo in pametujejo, ko ne, gre to mimo njih. 50-50 je možnost se delati pametnega.
žalostno, ampak še kako močno prisotno dandanes v svetu, kjer neuka raja 'pametuje'...;(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

men je blo dolgčas in sem rešil tisti age based iq test na www.iqtest.dk in sn dobil 102, na navadnem (non age based) pa še vedno dobim 105. očitno sem average joe
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

CoreySteel ::

Ne vem a je tole kak joke za prvi april, ampak jaz sem dobil 135 :)
Twitter: @CoreySteel_

h1427096 ::

138

next3steps ::

116 na pravem testu. Enkrat v bodoče želim na 125-130.

dronyx ::

Te rezultate je potrebno deliti vsaj z dva.

mlamat ::

Jaz sem dobil sedaj 121, pred leti na nemškem online testu časopisa Spiegel-a pa okoli 95, pa ne vem komu naj verjamem.

Res je da slednji ni imel samo likov, ampak tudi bralno razumevanje, jaz pa nisem native govorec.

Smurf ::

Ce res zelite vedeti, placajte tistih 20eur ali koliko je ze in pojdite na resen mensin test.

CoreySteel ::

Raje rešujem te online teste, da imam +120, kot da bi šel resno testirat :)))
Twitter: @CoreySteel_

mancini ::

Smurf je izjavil:

Ce res zelite vedeti, placajte tistih 20eur ali koliko je ze in pojdite na resen mensin test.


In nekaterim je to pač hobi oz kar koli že in gredo na te mensine teste večkrat, se doma pripravljajo na njih, gradiva imaš kolikor hočeš, potem enkrat dobijo nek hud rezultat in potem poslušaš celo življenje jaz pa imam 140 ali koliko pač že, jaz sem pameten, ...

vsi ti testi so kr neki

gruntfürmich ::

ti že veš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Horejšio ::

dronyx je izjavil:

Te rezultate je potrebno deliti vsaj z dva.

8-) 3x

garamond ::

Kaj pa, če dobiš negativen rezultat (rezultat < 0)? Ko ga deliš s 3, si v resnici pametnejši ???

Mogoče sprašujem zase, mogoče ne.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

mtosev ::

Smurf je izjavil:

Ce res zelite vedeti, placajte tistih 20eur ali koliko je ze in pojdite na resen mensin test.
iqtest.dk je naredila danska mensa.

btw
a je šel kdo reševati danski test na iqtest.dk, ker tisti je age based. na koncu te vprašajo kolk let maš

next3steps je izjavil:

116 na pravem testu. Enkrat v bodoče želim na 125-130.
good luck with that. s svojim iqjem se rodiš. baje, da za več kot 5pik ne moreš napredovati pa, če se še kako trudiš. nekje prebral tole
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

next3steps ::

IQ ni samo prirojen.

Smurf ::

mancini je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ce res zelite vedeti, placajte tistih 20eur ali koliko je ze in pojdite na resen mensin test.


In nekaterim je to pač hobi oz kar koli že in gredo na te mensine teste večkrat, se doma pripravljajo na njih, gradiva imaš kolikor hočeš, potem enkrat dobijo nek hud rezultat in potem poslušaš celo življenje jaz pa imam 140 ali koliko pač že, jaz sem pameten, ...

vsi ti testi so kr neki

In koliko je takih je, par procentov? Mensin test gres itak resevat zaradi sebe, ne zaradi drugih.

mtosev je izjavil:

iqtest.dk je naredila danska mensa.

Vseeno je razlika. Ta pravi test je standardtiziran, vsaj vprasanja niso ekvivaletno utezena, pa cas je striktno dolocen.

mtosev je izjavil:

good luck with that. s svojim iqjem se rodiš. baje, da za več kot 5pik ne moreš napredovati pa, če se še kako trudiš. nekje prebral tole

Hah, to ni res. Veliko se priucis. Ce te zanima matematika, logicno razmislanje, "vadis" ravno to, logicno razmislanje. Je pa res, da starejsi, ko si, manj lahko naredis glede tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

mtosev ::

jaz ko sem prvič pred 10letih rešil ta test sem dobil iq od 103, fast forward in zdaj dobim 105.
mislim, da je maš jype nekje lepil linke do tega, da se iq za več kot 5točk/pik ne spremeni.

https://slo-tech.com/forum/t696245/0
found it. prvi post od jypeta
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Wrop ::

Nič ne bo s članstvom v Mensi. Samo 133. Pa če 25 min mi je ostalo. Je pa res, da pri nekaterih nalogah, ki sem jih reševal v preteklosti nisem videl smisla, sedaj pa sem.

next3steps ::

mtosev je izjavil:

jaz ko sem prvič pred 10letih rešil ta test sem dobil iq od 103, fast forward in zdaj dobim 105.
mislim, da je maš jype nekje lepil linke do tega, da se iq za več kot 5točk/pik ne spremeni.

https://slo-tech.com/forum/t696245/0
found it. prvi post od jypeta

Če lahko IQ človeka, ki meji na retardiranost spraviš na približno tisti cifri, ki jo ima največ ljudi, potem gre tudi naprej.

Red_Mamba ::

Wrop je izjavil:

Nič ne bo s članstvom v Mensi. Samo 133. Pa če 25 min mi je ostalo. Je pa res, da pri nekaterih nalogah, ki sem jih reševal v preteklosti nisem videl smisla, sedaj pa sem.


Mensa ima drugacne teste
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

mtosev ::

next3steps je izjavil:

mtosev je izjavil:

jaz ko sem prvič pred 10letih rešil ta test sem dobil iq od 103, fast forward in zdaj dobim 105.
mislim, da je maš jype nekje lepil linke do tega, da se iq za več kot 5točk/pik ne spremeni.

https://slo-tech.com/forum/t696245/0
found it. prvi post od jypeta

Če lahko IQ človeka, ki meji na retardiranost spraviš na približno tisti cifri, ki jo ima največ ljudi, potem gre tudi naprej.
dokaz?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

next3steps ::

Ne iščem linkov za moje argumente PNGjem. Boš pač predvideval, da govorim resnico.
(ScientificAmerican je tvoj prjatu)

Zgodovina sprememb…

garamond ::

Karkoli ni utemeljeno - se ne predvideva, da je resnica. (Niti da ni resnica.) Enostavno je status trditev nedokazano ali neznano.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

next3steps ::

Kako da ne? Zame obstajajo drugačna pravila kot za vas ostale (izjema je Jure). Jaz namreč trolčkom ne rabim dokazovati ničesar (PR, PNG), ker so večkrat dokazali, da ALI ne preberejo vira ALI ne razumejo vira ALI so pa funkcionalno nepismeni. Dokaz za to imaš v številnih temah, kjer sem ure in ure iskal vire in urejal svoj post, ki je s strani trolčkov bil zavrnjen s kvazi polpismeno enovrstičnico.

garamond ::

Precej neproduktivno torej, da si se sploh začel pogovarjati z mtosev, če nisi mislil utemeljevati svojih trditev.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

next3steps ::

Tudi v kolikor bi argumentiral svojo trditev, dvomim, da bi njemu pojasnila vsa vprašanja, ki jih morda niti ne razume. Ja, res je. Večinoma je neproduktivno se pogovarjati z PNGji.

gruntfürmich ::

na madžarski mensi imajo en online predtest, da te sploh spustijo naprej k reševanju pravega testa.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

innerspace ::

gruntfürmich je izjavil:

na madžarski mensi imajo en online predtest, da te sploh spustijo naprej k reševanju pravega testa.


Tvoj post je ze test - kdo zna uporabljati gugl :)

Link do madzarskega pred-testa: Klik

Mensa Slovenije zelo kmalu organizira uradno testiranje, ce koga zanima so tu detajli + prijavnica.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

mtosev ::

ma kdo kakšen test pri kateremu na omejitve na vprašanje. jebe me disleksija in ne morem vedno enako hitro razmišljati.

sem dal možu od moje botre rešiti iqtest.dk pa sem dobil višji score od njega, tud od fotra sem pametnejši :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Kako, če je pod rušo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

vostok_1 ::

Hah, črn humor. :D
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Pro_moted ::

Wrop je izjavil:

Nič ne bo s članstvom v Mensi. Samo 133. Pa če 25 min mi je ostalo. Je pa res, da pri nekaterih nalogah, ki sem jih reševal v preteklosti nisem videl smisla, sedaj pa sem.



Sem šel skozi za hec, približno enako , 135, mi je pa ostala samo 1 sekunda še :D Sem si jemal preveč časa, pa sem moral na koncu z težjimi kar hitet . Fajn za malo poklikat, kaj resnega pa ta iqtest.dk ne pomeni, vsaj v absolutnem smislu napram Mensa testu verjetno ne. Lahko pa se primerja rezultate različnih oseb samo s tega testa, neko površno sliko IQ - ja se verjetno tudi dobi.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Okapi ::

Če misliš, da je tisti test od Mense kaj bolj merodajen, se motiš.

mtosev ::

glede, da mam iq samo 105 (iqtest.dk), a sn stupid al je to normalno?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Okapi ::

100 je povprečje, po definiciji. Več kot polovica ljudi ima manj kot 105. Če je test pravilno zastavljen.

49106 ::

mtosev je izjavil:

jaz ko sem prvič pred 10letih rešil ta test sem dobil iq od 103, fast forward in zdaj dobim 105.
mislim, da je maš jype nekje lepil linke do tega, da se iq za več kot 5točk/pik ne spremeni.

https://slo-tech.com/forum/t696245/0
found it. prvi post od jypeta


Koliko si zadnjih 10 let delal na reševenju kompleksnih problemov?

vostok_1 ::

Ko sem bil še mlad in naiven, ter celo mislil, da je kaj na temu, sem izmeril 118-120 al neki takega.

V resnici je to bullshit. Poznam ljudi, ki zgledajo butasti, ampak recimo osnovna aritmetika jim laufa kot kalkulator.
Kot drugo, IQ test...bolj kot si fokusiran boljši pride, v resnici pa imaš ljudi ki so bolj širše razmišljujoči, drugi ožje. Slednjim gre recimo IQ lažje. Plus, delovni spomin je praktično make or brake za IQ teste. Ker si je potrebno zapomnit sekvenco.

Skratka, ne nasedajte preveč. Naj bo eno od meril, še zdaleč pa ne THE merilo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mtosev ::

49106 je izjavil:

mtosev je izjavil:

jaz ko sem prvič pred 10letih rešil ta test sem dobil iq od 103, fast forward in zdaj dobim 105.
mislim, da je maš jype nekje lepil linke do tega, da se iq za več kot 5točk/pik ne spremeni.

https://slo-tech.com/forum/t696245/0
found it. prvi post od jypeta


Koliko si zadnjih 10 let delal na reševenju kompleksnih problemov?
ne kaj preveč dosti. samo compi/tech stuff.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

vostok_1 ::

Reši kup IQ testov, boš videl da bo višji. Ker možgani si začnejo pomnit sekvence in pol tudi razmišljat v takem sekvenčnem načinu.
Zato recimo marsikateri ima težave z programiranjem, ker zahteva tako sekvenčno razmišljanje. Ko se dovolj streniraš pa vidiš, da cel svet začneš gledat iz take perspektive.
Isto je z glasbeniki. Možgani začnejo razmišljati na drugačen način.
Če začneš dovolj zgodaj je toliko lažje recimo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

49106 ::

Katera so ostala merila?

V resnici je to bullshit. Poznam ljudi, ki zgledajo butasti, ampak recimo osnovna aritmetika jim laufa kot kalkulator.


Poznaš ljudi, ki izgledajo butasti, pa sploh veš kakšen rezultat so/bi dosegli? Ker to da meni ali tebi zgledajo butisti, ni dovolj za nizek IQ.

mtosev je izjavil:

49106 je izjavil:

mtosev je izjavil:

jaz ko sem prvič pred 10letih rešil ta test sem dobil iq od 103, fast forward in zdaj dobim 105.
mislim, da je maš jype nekje lepil linke do tega, da se iq za več kot 5točk/pik ne spremeni.

https://slo-tech.com/forum/t696245/0
found it. prvi post od jypeta


Koliko si zadnjih 10 let delal na reševenju kompleksnih problemov?
ne kaj preveč dosti. samo compi/tech stuff.


No, vidiš. Torej se rezultat ni mogel bistveno spremeniti. Če ti bo dolgčas, poskusi dva meseca reševat podobne uganke in poročaj o rezultatu.
««
12 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

koliko imaste iq

Oddelek: Loža
213284 (2847) bluefish
»

iq test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111779 (10283) PrimozR
»

IQ in dedovanje?

Oddelek: Loža
4311144 (9978) garamond
»

IQ Test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120359 (17434) tsh2
»

IQ Test

Oddelek: Loža
3710446 (9670) Volta

Več podobnih tem