» »

Kia je postala kot VW

Kia je postala kot VW

««
9 / 12
»»

IL_DIAVOLO ::

Francozi so dejansko zelo dobri avti, ko sprobas premium razred.

Amdforce ::

-valvoline- je izjavil:

Od l.2003 naprej peugeot ima boljse motorje kot vw, tudi precej boljso plocevino.


Glede plocevine ne vem, ampak mi smo imeli veliko problemov v floti s pezoji in bistveno manj z vw in skoda motorji. 1.9 asy in 2.0 cff motorji so vsi sli cez 500kkm brez posegov v motor in original turbinami.
Nic ne zagovarjam, to so zgolj izkusnje.
Ravno prejsnji teden je sel zadnji passat ven, b7 s 507kkm.

mahoni ::

Jah kaj pa bi vzel od pezoja. Razen 508 zase ne vidim nic pametnega. Tanov je space ship, zanj pa rabis kar dobro vreco evrov.

Amdforce ::

mahoni je izjavil:

Jah kaj pa bi vzel od pezoja. Razen 508 zase ne vidim nic pametnega. Tanov je space ship, zanj pa rabis kar dobro vreco evrov.


308 karavan, samo ni tako prostoren, drugace pa ja 508, je kar velik.

mahoni ::

Amdforce je izjavil:

mahoni je izjavil:

Jah kaj pa bi vzel od pezoja. Razen 508 zase ne vidim nic pametnega. Tanov je space ship, zanj pa rabis kar dobro vreco evrov.


308 karavan, samo ni tako prostoren, drugace pa ja 508, je kar velik.

Ma ni sans. Iz Alfe na 308 karavan. bruh

Amdforce ::

I know I know ;((

IL_DIAVOLO ::

Vedno se najde neka optimalna alternativa, da ne greš ravno iz ferrarija v ficota.

-valvoline- ::

Amdforce je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Od l.2003 naprej peugeot ima boljse motorje kot vw, tudi precej boljso plocevino.


Glede plocevine ne vem, ampak mi smo imeli veliko problemov v floti s pezoji in bistveno manj z vw in skoda motorji. 1.9 asy in 2.0 cff motorji so vsi sli cez 500kkm brez posegov v motor in original turbinami.
Nic ne zagovarjam, to so zgolj izkusnje.
Ravno prejsnji teden je sel zadnji passat ven, b7 s 507kkm.

Zastareli 1.9tdi se kar, v vwjih ga niso vec vgrajevali po l.2006, v skodah pa vztrajal do 2010. Zgodnje verzije 2.0tdi so poden, pokal glave, sobe crkovale po tekocem traku, olja papcajo 1l na 1000km novi (mel ga sef 1 lastnik), 1.6tdi je dokaj zrihtan ampak se vedno ni to kar je bil vcasih 1.9tdi, tanovejsi 2.0tdi spet imajo tezave z porabo olja, oljnih crpalk ter pregrevanjem. Pezo jih povozi tako pri dizlih kakor tudi bencinskih motorjih, HDI je zakon.

Zgodovina sprememb…

Amdforce ::

Smo imeli tudi ene par 2.0 2006 bkd, olje so pili cca 1-2 l na servisni interval, vecina jih je lepo delala, so pa kje tudi sobe al pa glave sle ja. Z oljno pumpo pa nismo imeli tezav na sreco.
Sem pa slisal da so ble hude tezave z njimi ponekod.
Ps- z novejsimi 2.0 cfl pa nimamo tezav in tudi olja ne pijejo, je pa res da so vecinoma sele med 150-200kkm.

solatko ::

LeQuack - Baje se nemškim delodajalcem splača delat tudi takrat, ko imajo delavci 2k€+ neto plače, naši pa ne morejo preživet 20€ višje minimalne plače.
Verjetno so švabski tako nesposobni, da ne vedo, da folk dela tudi za slovenskega minimalca.:'(
Delo krepa človeka

Gagarin ::

solatko, ti se pa pozanimaj kolk je celoten strošek nemškega delodajalca kolk pa sloveskega za delavčevo 2k neto plačo. Razlika gre pa vam upokojencem in neto prejemnikom iz proračuna v žep...

LeQuack ::

Na koncu bo nekdo ugotovil da je Nemški delavec manj plačan. Kar seveda ni res.
Quack !

IL_DIAVOLO ::

Glede na socialno podporo je tezko bit manj placan kot v slo.

Raptor F16 ::

Gagarin je izjavil:

solatko, ti se pa pozanimaj kolk je celoten strošek nemškega delodajalca kolk pa sloveskega za delavčevo 2k neto plačo. Razlika gre pa vam upokojencem in neto prejemnikom iz proračuna v žep...


Primerjaj bruto osnovo.

Neto uporabljajo samo tisti, ki bi radi mal nategovali debato okoli plač.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

pirat ::

Raptor F16 je izjavil:

Gagarin je izjavil:

solatko, ti se pa pozanimaj kolk je celoten strošek nemškega delodajalca kolk pa sloveskega za delavčevo 2k neto plačo. Razlika gre pa vam upokojencem in neto prejemnikom iz proračuna v žep...


Primerjaj bruto osnovo.

Neto uporabljajo samo tisti, ki bi radi mal nategovali debato okoli plač.

Ne, primerjaj bruto bruto. Torej celoten strosek delodajalca (neto placa + akontacija dohodnine + prispevki iz bruto place + prispevki na bruto placo).

Gagarin ::

Seveda, primerjati je treba bruto bruto + malica+ prihod na delo. Celoten strošek delodajalca. Nekateri bi pa radi s primerjavo neto plač kazali na nesposobnost delodajalcev. To pač ne gre.

Utk ::

Če ima Nemec 2k neto, Slovenec pa 1300 bruto, je škoda še kaj primerjat. Tudi Nemec ima dopust, 13. plačo.

m0LN4r ::

Malo vam v pomoc: https://www.brutto-netto-rechner.info/
3200 Brutto = 2040 Netto (To je ca. placa po 2-3 letih v proizvodnji na traku, ki je povezana z avto industrijo)
2400 B = 1620 N (To je ca. placa po 4-5 letih v prodaji, aldi, lidl, edeka itn.)
2000 B = 1400 N (To je minimalna placa po koncani 3 letni poklicni)
1620 B = 1200 N (To je minimalna od 1.1.2020)
950 B = 760 N (To je placa med poklicno solo pri praksi, to so sta ca. 2 delovna dneva prakse na teden)
0 B = 450 N (To je neobdavcen Minijob, lahko imas tudi dva razlicna, recimo raznos casopisa, pomoc na domu karkoli skratka)

S 13. Placo je tako, v vecini jo dobis v industriji, ne pa avtomatsko vsepovsod. Recimo jaz jo imam, zena ne. Jaz jo dobim v dveh delih, poleti polovico in pozimi polovico, da je manj obdavceno vseskupaj. Nadure so v 99% primerih izplacane, ampak vecina ljudi si tu nabere nadure in potem podalja dopust za kak teden rajsi. Kaj to pomeni, sem lani sam tako naredil. 30 dni dopusta + 2 tedna doma z nadurami. Torej sem na sihtu bil 10 mescev, 2 mesca pa doma in dobil 13 plac.

Dodal bi se dve stvari, drzavni fikusi so tukaj tudi nadpovprecno placani, ampak tukaj drzavni fikus dejansko ve kaj dela. Jaz kot "novinec" tukaj, ki se recimo loti necesa tukaj prvic, opravim zadevo hitreje in lazje, kot v Sloveniji.
Recimo podaljsanje izpita za avto med korono. Poklicem, mi tako prvi pove, poslji to pa to pa to pa to preko poste na ta in ta naslov, mi te poklicemo za termin, fertik. V sloveniji, da prides do pravih informacij moras poklicati vsaj 2-3x in to 2-3x razlicne ljudi.
Konkretno, klicem za odjavo rezidenstva. Dober dan, ja cakajte vas vezem, ker jaz o tem nic nevem. Ja rabite obrazec, samo malo, vas vezem. Obrazec izpolnitein prinesite k nam. Prinesem, minejo trije mesci, nic. Slucajno sem bil na dopustu v Mariboru, pa grem vprasat kaksen je status moje vloge.
Pol ure cakanja v cakalnici, nato pa se pol ure cakanja, da so nasli vlogo. Vloga je bila v predalniku neobdelano 3 mesce. Pol vprasam kaj tako dolgo traja? Gospa izgine, pride nazaj cez 5 minut. Ja ker manjka se en obrazec.
Pa recem, saj sem vas klical kaj vse rabim in tocno to ste dobili. Pa gospa zaviha takoj nos gor, ja da njej ni bilo tocno jasno o cem se gre. Ok gremo dalje. Vprasam, ce veste da manjka obrazec, zakaj me ne obvestite? Saj imate telefonsko, E-Mail itn. Oz. kako dolgo bi bili listi v tistem predalu se naprej? Ja mi tega ne delamo, vloga zastara in se vlozi potem na novo. Pa vprasam, saj niste resni?
To je zgodba z UE Maribor.
Gori so tudi fikusi, ampak taksnega flegmatskega odnosa ni.
PS: Aja no in po tem mi FURS, kljub temu poslje pismo, da moram placati dvojni davek. Pa FURSU razlagam, da je zadeva ze mesece v teku pri UE Maribor, samo da oni se vedno niso zadeve obdelali. In spet od FURSA dobim odgovor, da njih to ne zanima, da oni nimajo vpogleda na to.

Zdaj pa, obstaja se nekaj stvari, place so odvisne tudi od Regije. Place v Münchnu so veliko visje, ker je tudi zivljenje 20-30% drazje (najemnine itn.)

Place 5k+ imas tudi, ampak ne med normalnim folkom. To je nekako podobno kot prinas, ali si talent (recimo v programiranju) ali si pa nekako splezal na nek stolcek, ali si privatnik.
Je pa v veliko branzah tudi tako, da imas recimo osnovo 2000 Brutto, ostalo pa si moras sam z provizijami zasluzit. To je lahko kak mesec x2, x3, vcasih pa nic. Recimo ravno pri avtih, poznam enga, ki je s provizijami prisel z lahkoto na 3-4k netto, zdaj pa med korono prakticno bil doma za 2 mesca z 1200 netto. No sicer tudi ni malo, ampak clovek, ki sluzi 3-4k ima povsem drugacen zivljenjski slog.

Obveznih potnih in malice tukaj ne poznajo. Gres na Döner, v Lidl, Pekarno, Menzo, that´s it. Glede potnih pa dobis olajsavo za nazaj, ki je odvisna od tega koliko zasluzis in kako dalec se vozis.

Se kaksno vprasanje?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

solatko ::

Ferdo66, Raptor F16 - Gledam lahko samo bruto-bruto pri nas in bruto v A, D,... pa še zmeraj nismo niti na 1/3 plač. Malica in prevoz je v plus delodajalcu, ker za ti dve postavki ni davkov, ravno tako ni obdavčena razlika do minimalne plače, zato o stroških naših delodajalcev lahko nehamo in se začnemo pogovarjat o tem, za kakšno ceno, so naši pripravljeni delat polizdelke, lastnega razvoja imao tako premalo, da bi to vplivalo na BDP.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Ferdo66, Raptor F16 - Gledam lahko samo bruto-bruto pri nas in bruto v A, D,... pa še zmeraj nismo niti na 1/3 plač. Malica in prevoz je v plus delodajalcu, ker za ti dve postavki ni davkov, ravno tako ni obdavčena razlika do minimalne plače, zato o stroških naših delodajalcev lahko nehamo in se začnemo pogovarjat o tem, za kakšno ceno, so naši pripravljeni delat polizdelke, lastnega razvoja imao tako premalo, da bi to vplivalo na BDP.


HAHAHA, pišeš kot da imajo zaradi malice in prevoza več dobička kot če bi malico in prevoz ukinli!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gagarin ::

solatko je izjavil:

Ferdo66, Raptor F16 - Gledam lahko samo bruto-bruto pri nas in bruto v A, D,... pa še zmeraj nismo niti na 1/3 plač. Malica in prevoz je v plus delodajalcu, ker za ti dve postavki ni davkov, ravno tako ni obdavčena razlika do minimalne plače, zato o stroških naših delodajalcev lahko nehamo in se začnemo pogovarjat o tem, za kakšno ceno, so naši pripravljeni delat polizdelke, lastnega razvoja imao tako premalo, da bi to vplivalo na BDP.


1/3 plač? Ja če ne znaš računat pol se res nimamo kaj za pogovarjat. Primerjajo se lahko pač le vsi stroški, ki jim ima delodajalec z delavcem. Tudi prevoz in malica. Tega stroška nemški delodajalec pač nima in nima nobene zveze ali je še obdavčen ali ne. Dejstvo je, da plače zaostajajo za nemškimi ampak niso na 1/3. Pri nas so predvsem problem višje plače - nad 2.500k neto Delodajalec si jih zelo težko privošči zaradi dosti višje obdavčitve kot je v državah okoli nas. Procentualne lestvice so že primerljive, problem je da se posamezne stopnje pri nas začnejo mnogo nižje.

SambaShare ::

Gagarin je izjavil:

solatko je izjavil:

Ferdo66, Raptor F16 - Gledam lahko samo bruto-bruto pri nas in bruto v A, D,... pa še zmeraj nismo niti na 1/3 plač. Malica in prevoz je v plus delodajalcu, ker za ti dve postavki ni davkov, ravno tako ni obdavčena razlika do minimalne plače, zato o stroških naših delodajalcev lahko nehamo in se začnemo pogovarjat o tem, za kakšno ceno, so naši pripravljeni delat polizdelke, lastnega razvoja imao tako premalo, da bi to vplivalo na BDP.


1/3 plač? Ja če ne znaš računat pol se res nimamo kaj za pogovarjat. Primerjajo se lahko pač le vsi stroški, ki jim ima delodajalec z delavcem. Tudi prevoz in malica. Tega stroška nemški delodajalec pač nima in nima nobene zveze ali je še obdavčen ali ne. Dejstvo je, da plače zaostajajo za nemškimi ampak niso na 1/3. Pri nas so predvsem problem višje plače - nad 2.500k neto Delodajalec si jih zelo težko privošči zaradi dosti višje obdavčitve kot je v državah okoli nas. Procentualne lestvice so že primerljive, problem je da se posamezne stopnje pri nas začnejo mnogo nižje.


Dobro zdaj se pa odloči kaj bi primerjal. Če primerjamo celotne stroške, kar je edino prav, potem obdavčitev nima nobene veze.

Zgodovina sprememb…

Gagarin ::

Lol?? Preberi še enkrat kar sem napisal....pa počasi

Mato989 ::

Gagarin je izjavil:

solatko je izjavil:

Ferdo66, Raptor F16 - Gledam lahko samo bruto-bruto pri nas in bruto v A, D,... pa še zmeraj nismo niti na 1/3 plač. Malica in prevoz je v plus delodajalcu, ker za ti dve postavki ni davkov, ravno tako ni obdavčena razlika do minimalne plače, zato o stroških naših delodajalcev lahko nehamo in se začnemo pogovarjat o tem, za kakšno ceno, so naši pripravljeni delat polizdelke, lastnega razvoja imao tako premalo, da bi to vplivalo na BDP.


1/3 plač? Ja če ne znaš računat pol se res nimamo kaj za pogovarjat. Primerjajo se lahko pač le vsi stroški, ki jim ima delodajalec z delavcem. Tudi prevoz in malica. Tega stroška nemški delodajalec pač nima in nima nobene zveze ali je še obdavčen ali ne. Dejstvo je, da plače zaostajajo za nemškimi ampak niso na 1/3. Pri nas so predvsem problem višje plače - nad 2.500k neto Delodajalec si jih zelo težko privošči zaradi dosti višje obdavčitve kot je v državah okoli nas. Procentualne lestvice so že primerljive, problem je da se posamezne stopnje pri nas začnejo mnogo nižje.


Tako je... ravno to je naš problem... namesto da bi imeli splošno davčno olajšavo na nekje 10.000€ jo imamo pri 3.500€ +/- To je glavna težava. Je pa tudi res, da takšna davčna olajšava tistim na minimalcem ne bi prinesla kaj dosti, ampak samo cca. 120€ letno...

Mi bi morali predvsem UKINIT malico in potne in dvignit plače za 200€ neto VSEM, hkrati pa malenkost znižat obdavčitev plač... tako da bi se morda 1% več pobralo od plače kot zdaj, ampak hkrati bi bile pa višje odmerne stopnje ipd... pa tudi plače bi bile bolj primerljive (osnovne)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Tudi za to je kalkulator: https://www.brutto-netto-rechner.info/g...
4200B/2500N je za delodajalca ca. okroglih 5K oz. pac lahko bi rekli, da ce meni pride na racun 2,5k to stane delodajalca 5k v DE.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Alexius Heristalski ::

Čudno, da so na UE Maribor vzeli tvojo vlogo za odjavo davčnega rezidenstva in je niso posredovali na FURS, saj slednji obravnava tovrstne vloge in izdaja odločbe. Morali bi ti reči, da jo pošlji na FURS.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

m0LN4r ::

Eh sej na UE Murska Sobota so potem zrihtali v enem mescu. Samo pravi clovek mora bit na pravem mestu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

solatko ::

Dohodnina ni strošek delodajalca, če pa gledamo bruto postavke po posameznih razredih, smo pa na 1/3 avstrijskih ali nemških plač, vzemimo recimo bruto plačo najnižje rangiranega delavca pri nas in v teh dveh državah, pri nas z malico in mesečno vozovnico x 13 tam pa x 14, o višjih plačah se ne splača razpravljat, ker je še večja razlika. Strošek našega delodajalca je pri najnižji plači, več kot pol nižji.

Drugo pa je potem vprašanje, kaj delavec dobi v žep, ker je naša dohodninska lestvica nastavljena več kot pol višje, kot tam. Avstrijska povprečna plača, pride pri nas v najvišji dohodninski razred, pač absurd, ker je višjih plač malo, moraj pobirat pri nižjih. Vse plače do 1200€ neto, bi morale biti brez dohodnine, kar bi pa pomenilo stečaj državne blagajne, saj je v povprečju in nižje 70%-ov plač.
Delo krepa človeka

FTad ::

m0LN4r je izjavil:

Malo vam v pomoc: https://www.brutto-netto-rechner.info/
3200 Brutto = 2040 Netto (To je ca. placa po 2-3 letih v proizvodnji na traku, ki je povezana z avto industrijo)
2400 B = 1620 N (To je ca. placa po 4-5 letih v prodaji, aldi, lidl, edeka itn.)
2000 B = 1400 N (To je minimalna placa po koncani 3 letni poklicni)
1620 B = 1200 N (To je minimalna od 1.1.2020)
950 B = 760 N (To je placa med poklicno solo pri praksi, to so sta ca. 2 delovna dneva prakse na teden)
0 B = 450 N (To je neobdavcen Minijob, lahko imas tudi dva razlicna, recimo raznos casopisa, pomoc na domu karkoli skratka)

S 13. Placo je tako, v vecini jo dobis v industriji, ne pa avtomatsko vsepovsod. Recimo jaz jo imam, zena ne. Jaz jo dobim v dveh delih, poleti polovico in pozimi polovico, da je manj obdavceno vseskupaj. Nadure so v 99% primerih izplacane, ampak vecina ljudi si tu nabere nadure in potem podalja dopust za kak teden rajsi. Kaj to pomeni, sem lani sam tako naredil. 30 dni dopusta + 2 tedna doma z nadurami. Torej sem na sihtu bil 10 mescev, 2 mesca pa doma in dobil 13 plac.

Dodal bi se dve stvari, drzavni fikusi so tukaj tudi nadpovprecno placani, ampak tukaj drzavni fikus dejansko ve kaj dela. Jaz kot "novinec" tukaj, ki se recimo loti necesa tukaj prvic, opravim zadevo hitreje in lazje, kot v Sloveniji.
Recimo podaljsanje izpita za avto med korono. Poklicem, mi tako prvi pove, poslji to pa to pa to pa to preko poste na ta in ta naslov, mi te poklicemo za termin, fertik. V sloveniji, da prides do pravih informacij moras poklicati vsaj 2-3x in to 2-3x razlicne ljudi.
Konkretno, klicem za odjavo rezidenstva. Dober dan, ja cakajte vas vezem, ker jaz o tem nic nevem. Ja rabite obrazec, samo malo, vas vezem. Obrazec izpolnitein prinesite k nam. Prinesem, minejo trije mesci, nic. Slucajno sem bil na dopustu v Mariboru, pa grem vprasat kaksen je status moje vloge.
Pol ure cakanja v cakalnici, nato pa se pol ure cakanja, da so nasli vlogo. Vloga je bila v predalniku neobdelano 3 mesce. Pol vprasam kaj tako dolgo traja? Gospa izgine, pride nazaj cez 5 minut. Ja ker manjka se en obrazec.
Pa recem, saj sem vas klical kaj vse rabim in tocno to ste dobili. Pa gospa zaviha takoj nos gor, ja da njej ni bilo tocno jasno o cem se gre. Ok gremo dalje. Vprasam, ce veste da manjka obrazec, zakaj me ne obvestite? Saj imate telefonsko, E-Mail itn. Oz. kako dolgo bi bili listi v tistem predalu se naprej? Ja mi tega ne delamo, vloga zastara in se vlozi potem na novo. Pa vprasam, saj niste resni?
To je zgodba z UE Maribor.
Gori so tudi fikusi, ampak taksnega flegmatskega odnosa ni.
PS: Aja no in po tem mi FURS, kljub temu poslje pismo, da moram placati dvojni davek. Pa FURSU razlagam, da je zadeva ze mesece v teku pri UE Maribor, samo da oni se vedno niso zadeve obdelali. In spet od FURSA dobim odgovor, da njih to ne zanima, da oni nimajo vpogleda na to.

Zdaj pa, obstaja se nekaj stvari, place so odvisne tudi od Regije. Place v Münchnu so veliko visje, ker je tudi zivljenje 20-30% drazje (najemnine itn.)

Place 5k+ imas tudi, ampak ne med normalnim folkom. To je nekako podobno kot prinas, ali si talent (recimo v programiranju) ali si pa nekako splezal na nek stolcek, ali si privatnik.
Je pa v veliko branzah tudi tako, da imas recimo osnovo 2000 Brutto, ostalo pa si moras sam z provizijami zasluzit. To je lahko kak mesec x2, x3, vcasih pa nic. Recimo ravno pri avtih, poznam enga, ki je s provizijami prisel z lahkoto na 3-4k netto, zdaj pa med korono prakticno bil doma za 2 mesca z 1200 netto. No sicer tudi ni malo, ampak clovek, ki sluzi 3-4k ima povsem drugacen zivljenjski slog.

Obveznih potnih in malice tukaj ne poznajo. Gres na Döner, v Lidl, Pekarno, Menzo, that´s it. Glede potnih pa dobis olajsavo za nazaj, ki je odvisna od tega koliko zasluzis in kako dalec se vozis.

Se kaksno vprasanje?


Skoraj ista zgodba je v Avstriji, kjer zivim. Do sedaj je vse, kar sem moral kdaj urediti na kakem uradu, je bilo urejeno hitro in ucinkovito. Tudi podaljsanje vozniske ipd.

Kar se tice plac je pa tudi tako, da sta 13. in 14. uzakonjeni, tako da jo v vsakem primeru dobis.

Ce komentiram tvojo izkusnjo pri odjavi davcnega rezidenstva. Ravno zaradi bojazni, da bi se mi dogajala podobna drama, sem sel na eno manjšo upravno enoto, kjer sem pričakoval, da me ne bodo obravnavali tako šalabajzarsko. Sem imel srečo, dvakrat sem se oglasil osebno, prinesel vsa potrebna dokazila in zadeva je bila urejena v cca dveh mesecih.

Gagarin ::

solatko je izjavil:

Dohodnina ni strošek delodajalca


Lol, ti nisi gladek....kdo pa jo plača delavcem, prileti iz lufta? Res ne vem zakaj odgovarjam sploh nekomu ki mu osnove niso jasne, over and out.

mahoni ::

Ste pa posteno zavili od teme. Sicer smo zavili ze na drugi strani, ampak zdej pa totalno. Jaz sem zakljucil s temo. Hvala vsem. Ste mi pomagali.

Ceprav sem si zelel avtomatika, bom mogoce le ostal na rocnem menjalniku in sel v smer nakupa Forda Fokusa. Ni ga cez filing, ko avto potegne tako kot se zagre in z raznimi 1.4 masincami to ni to.

Nov model mi ni vsec, zato bom najbrz vzel zadnji model pred novim modelom - 250konjsko razlicico. Poraba je tud solidna, zvok je vsekakor boljsi od dizla, pa rabljene se dobi ze pod 20k z do 40k prevozenih km.

Amdforce ::

Tudi avtomatik lepo rukne ko pohodis plin, brrz skrbi, je pa prisoten kratek lag.

Mato989 ::

KIA je res močno podražila modele, najbolj me pa res razkuri, da je višji popust na financiranje kot na keš, to je prav sleparsko!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Horas ::

Mato989 je izjavil:

KIA je res močno podražila modele, najbolj me pa res razkuri, da je višji popust na financiranje kot na keš, to je prav sleparsko!


treba je pomagat bankam pa lizingom
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

solatko ::

Ferdo66 - A ja, sorry, nisem vedel, da delodajalci plače ne vkalkulirajo v posel, ampak jo dajejo iz dobička. Sedaj vem in ne bom več pisal takih neumnosti.
Čudno, ko sem imel jaz firmo, sem plače dajal iz kalkulaciji v ceni uslug, ko sem vse poravnal, sva se pa s FURS-om menila, kakšen dobiček sem ustvaril.

Mato989 - Kolikor sem gledal sedanje akcije Kia-e imajo popuste do 40%-ov in so kar lepe cene - Rio - 9999EUR, Ceed - 12kEUR, pro ceed - 16kEUR, ne vem kam gledate?
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Mato989 ::

Mato989 - Kolikor sem gledal sedanje akcije Kia-e imajo popuste do 40%-ov in so kar lepe cene - Rio - 9999EUR, Ceed - 12kEUR, pro ceed - 16kEUR, ne vem kam gledate?


Ni 12k ampak 12.999 kar je efektivno 13k... kar je na meji, ampak je to za motor 1.0... jaz pa gledam motorje 1.4, ker če mene vprašaš so ti mlinčki 1.0 - 1.2 "greznica" oz. sem skeptičen kako bodo zdržali 15+ let =) Sploh če se dejansko relativno dosti voziš (beri 30k+ letno)

Pa še to niso gotovinske cene ki so višje za 2-3k!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

solatko ::

Ampak še vedno to ni 31k€!
Delo krepa človeka

solatko ::

Delo krepa človeka

LeQuack ::

Meni je tudi zoprno ta stil Kia prodaje, ki me spominja na Rutar razprodaje oz. podobnih pohištvenih trgovin. Vsakič ko pogledaš so razprodaje, vse mora iti ven, samo še ta teden, 70% popusta, itd. Na koncu so pa cene vedno iste.
In pa še to da so šli po poti VW-ja in ponujajo samo turbo mlinček motorje, kar je zame osebno minus ker imam raje bolj zanesljiv atmosferski motor.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

solatko ::

LeQuack - Dražji je, več je popusta. Države, ki subvencionirajo kredite, pač postavijo najvišjo ceno, za katero lahko firma prodaja, modeli v redni prodaji so pač dražji, ker tisti s krediti, ne nosijo toliko dobička.
Kaj vam tu ni jasno?
To niso komercialni krediti bank, temveč državno regulirani krediti za pomoč avtoindustriji.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Ampak še vedno to ni 31k€!


Saj jaz ne trdim tega... jaz pravim samo da je to preveč =)

LeQuack je izjavil:

Meni je tudi zoprno ta stil Kia prodaje, ki me spominja na Rutar razprodaje oz. podobnih pohištvenih trgovin. Vsakič ko pogledaš so razprodaje, vse mora iti ven, samo še ta teden, 70% popusta, itd. Na koncu so pa cene vedno iste.
In pa še to da so šli po poti VW-ja in ponujajo samo turbo mlinček motorje, kar je zame osebno minus ker imam raje bolj zanesljiv atmosferski motor.


Ja ti našponani motorji 1.0 z 120 KM so res vprašljivega stanja če samo pomislim kako bodo delovali če boš po 10 letih imel 300km na njem? Me kar skrbi...

1.4 mašine pa stanejo že celo bogastvo :O
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

m0LN4r ::

1.0 120KM je manj nasponano kot 2.0 z 300KM al? Sicer pa gres na mobile.de pa pogledas kok je oglasov z 300kkm pa ce jih je velik, pol ocitno ni problema.

Evo 1.4 Polo TDI z 400kkm: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
1.2 TDI z 390kkm: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
Pa taksnih podobnih oglasov z nad 300kkm je ogromno.

Kako je pri Kii pa se ne spoznam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

LeQuack ::

Meni se gre bolj za turbo lag, to je tako kot bi igral FPS igre z 2 sekundami pinga. Bedna izkušnja. In pa seveda vsi deli, poleg turbota samega, ki slej ko prej crknejo, tako da tisto malenkost nižjo porabo (pa še to samo v določenih primer) nikakor ne prineseš notri če upoštevaš še vse te stroške.
Quack !

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

1.0 120KM je manj nasponano kot 2.0 z 300KM al? Sicer pa gres na mobile.de pa pogledas kok je oglasov z 300kkm pa ce jih je velik, pol ocitno ni problema.

Evo 1.4 Polo TDI z 400kkm: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
1.2 TDI z 390kkm: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
Pa taksnih podobnih oglasov z nad 300kkm je ogromno.

Kako je pri Kii pa se ne spoznam.


Ne vem no, moj foter ima 2.0 TDI Laguno z 180KM... to se mi zdi nekje na meji... kar pomeni da 1.0 je nekje 90KM... 1.4 pa bi torej bil nekje na 120KM-125KM
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Gagarin je izjavil:

solatko je izjavil:

Dohodnina ni strošek delodajalca


Lol, ti nisi gladek....kdo pa jo plača delavcem, prileti iz lufta? Res ne vem zakaj odgovarjam sploh nekomu ki mu osnove niso jasne, over and out.

Kako bo dohodnina strošek delodajalca, če pa on sploh ne ve koliko JAZ plačam dohodnine. Res ne vem zakaj odgovarjam sploh nekomu ki mu osnove niso jasne, over and out.

2dark ::

m0LN4r je izjavil:

1.0 120KM je manj nasponano kot 2.0 z 300KM al?


Dej mi pokaži serijsko 2.0 pa 300 konjev-. zdaj boš spet potegnil ven izjeme.

2.0 ima načeloma med 140-190 konjev. Kaj ti sanjaš.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

IL_DIAVOLO ::

LeQuack je izjavil:

Meni se gre bolj za turbo lag, to je tako kot bi igral FPS igre z 2 sekundami pinga. Bedna izkušnja. In pa seveda vsi deli, poleg turbota samega, ki slej ko prej crknejo, tako da tisto malenkost nižjo porabo (pa še to samo v določenih primer) nikakor ne prineseš notri če upoštevaš še vse te stroške.


Tega je vedno manj v modernih turbinarjih oz. ni tako opazen. Jaz ga sploh ne zaznam.

2dark ::

solatko je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Jajc.

4 kolesni pogon370 konjev povprečnih 0-100 km/H 5.5 sekund.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Gagarin je izjavil:

solatko je izjavil:

Dohodnina ni strošek delodajalca


Lol, ti nisi gladek....kdo pa jo plača delavcem, prileti iz lufta? Res ne vem zakaj odgovarjam sploh nekomu ki mu osnove niso jasne, over and out.

Kako bo dohodnina strošek delodajalca, če pa on sploh ne ve koliko JAZ plačam dohodnine. Res ne vem zakaj odgovarjam sploh nekomu ki mu osnove niso jasne, over and out.


LOL, zato ker ti gledaš z napačnega vidika... Če delodajalec tebi nakaže nek denar je to NJEGOV STROŠEK... to ali moraš ti ta denar porabit za plačilo elektrike, vrtca ali nakazat direkt državi v poračunu SE NJEGA NE TIČE, v njegovi bilanci je pa vseeno in je strošek =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

blackbfm ::

Ja ti našponani motorji 1.0 z 120 KM so res vprašljivega stanja če samo pomislim kako bodo delovali če boš po 10 letih imel 300km na njem? Me kar skrbi...


Eni veste vec kot sami inzenirji ki sestavljajo tak motor. In da danes ob vsem znanju, izkušnjah in tehnologiji ne bi znal pravilno dimenzionirat komponent in narest boljsi ce ne vsaj primerljiv motor kot 20 let nazaj..?

Me zanima kolk avtov s 300k km ima narejene vse predpisane servise oz se raje s polovičnim intervalom. Avto gre cez par lastnikov, od tega jih polovica niti enga servisa ne nardi, zadnji lastnik bo pa rantal kako je kriv nasponan turbo motor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()
««
9 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podivjane cene novih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33350905 (13571) m0LN4r
»

Top sport family car (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13911962 (7745) Reaper
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16324766 (16016) Superboyy
»

Mesečni stroški suva vs ostalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12219316 (15674) sebas4

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23071553 (60015) dzinks63

Več podobnih tem