» »

Top sport family car

Top sport family car

«
1
2 3

mahoni ::

Katerega karavana bi izbrali vi, ce bi kupovali avtomobil v katerem se bodo prevazali vasi otroci.
Nekako mi se je tezko odreci sedajsnjega sportnega podvozja, a obenem vem da bom to moral slej ko prej storiti zaradi prostora v prtljazniku, zato gledam kaj bi clovek kupil, da ko ni otrok v avtomobilu, da lahko ocka malo pritisne na gas in se dinamicno vozi skozi ovinke.

Govorimo o vozilih za rajo in ne razni RS6 in podobna luksuzna vozila.

Zaenkrat vidim tu Kio Proceed tanovo. Mazda sestka mi je tud lepa, ampak imam filing, da se to ne premika ravno hitro, razen ce bi bil v USA in imel 2.5 masinco.

Jaz prvo gledam na videz avtomobila in vsec mi je:
Kia Proceed
Mazda 6
Opel Insignia
Ford Mondeo
Volvo V60tka

Mogoce bi tle bil Volvo nek kompromis med family car in nekim vsaj priblizno sportnim filingom na cesti.
SUV-ji so klinc IMO.

IL_DIAVOLO ::

Ford Mondeo?

LapD ::

Novi Focus karavan je boljša izbira kot Mondeo + odlične vozne lastnosti.
web&motion designer

sunshine403 ::

Jaz sem na koncu pristal na novem Focus ST mk4 karavanu. In po pravici povedano mi je za voznjo neprimerno bolj vsec kot prejsna Octavia RS. Zares je prvi avto, ki mi je za vozit tako vsec, da se grem peljat zgolj zato da se peljem. Ce zelis da ima avto 200+ konjev, da je karavan (ne zaradi otrok, pac pa zaradi koles in smuci) in da ni 3 tone tezka krava, ki je namenjena 200+kmh na ravni avtocesti, si danes hudo omejen, pa kot kaze vedno bolj bos.

Zgodovina sprememb…

keba ::

Pasaat karavan, po moje vrhunska izbira

pegasus ::

Poglej še Subaru Outback.

mahoni ::

sunshine403 je izjavil:

Jaz sem na koncu pristal na novem Focus ST mk4 karavanu. In po pravici povedano mi je za voznjo neprimerno bolj vsec kot prejsna Octavia RS. Zares je prvi avto, ki mi je za vozit tako vsec, da se grem peljat zgolj zato da se peljem. Ce zelis da ima avto 200+ konjev, da je karavan (ne zaradi otrok, pac pa zaradi koles in smuci) in da ni 3 tone tezka krava, ki je namenjena 200+kmh na ravni avtocesti, si danes hudo omejen, pa kot kaze vedno bolj bos.

Koliko si pa dal denarja za ta avtomobil? Tudi jaz rad prizgem avtomobil in se grem sam peljati.

sunshine403 ::

Z nekaj dodatne opreme 34k

mahoni ::

pegasus je izjavil:

Poglej še Subaru Outback.

Pomoje bo prehudo za moje potrebe. Se ne vozim nikamor, kjer bi moral imeti taksen avtomobil.

sunshine403 je izjavil:

Z nekaj dodatne opreme 34k

Pa dobra cena, glede na ostale avtomobile. Pa se notranjnost je lepa. Sem gledal avtomobile, ki so nad 35k, a nimajo niti crne strehe. Odkar imam crno streho ni sans, da kupim kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

negot ::

https://www.avto.net/_INDIVIDUAL/autoco...
top izbira, udobje, lega, kvaliteta, cena, prostornost, :)

mahoni ::

negot je izjavil:

https://www.avto.net/_INDIVIDUAL/autoco...
top izbira, udobje, lega, kvaliteta, cena, prostornost, :)

In bela streha. Bljek. Drugace je lep ja.

juroz ::

kaj je fora strehe?

jakan123 ::

Sport family car, definitivno Focus ST. Če ti je ST prehuda pa vzameš ST line. Športni izgled, podvozje imajo pa Focusi itak top.

mahoni ::

jakan123 je izjavil:

Sport family car, definitivno Focus ST. Če ti je ST prehuda pa vzameš ST line. Športni izgled, podvozje imajo pa Focusi itak top.

Ni mi prehuda. Bom sel pogledat in dogovorit eno testno voznjo. Karavane ponavadi nisem nikoli marala, ampak ko postanes stars je pac treba dolocene stvari pozret. Ampak ta ne izgleda grd.

juroz je izjavil:

kaj je fora strehe?

Zelim, da je notranjost vsa v crni barvi (od stebrov do notranje strehe)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

hojnikb ::

325 ali 330d karavan
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

negot ::

mahoni je izjavil:

negot je izjavil:

https://www.avto.net/_INDIVIDUAL/autoco...
top izbira, udobje, lega, kvaliteta, cena, prostornost, :)

In bela streha. Bljek. Drugace je lep ja.

to je samo primer, predlagal sem ti samo tip avtomobila po katerem sprašuješ in po moje je to mercedes B razreda, temna streha je pa pri njem najmanši problem, lahko naročiš vse kar si poželiš.
Moja vozi Amg line letnik 2019 in je preprosto navdušena, lp

-valvoline- ::

159 sportwagon je legenda. Skoda da so pri alfi nehal z proizvodnjo karavanov. Giulia sw gta so kenslali.

HotBurek ::

Evo, dva primera:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

Za 15.000EUR avto kupiš, uvoziš v Slovenijo, plačaš DMV (~25%), ostane ti še ~2000EUR in menjaš (če še ni) verigo, fedre, amortizerje, ter še kaka malenkost. Ajd, 16.000EUR da si na varnem.

In pol se pelješ naslednjih 200.000 km tako, kot se gre.

p.s.: In ja, ima črn strop. Jst tudi samo take gledam.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

juroz ::

kaj pa je tako dobrega na črnem stropu?

pegasus ::

Verjetno se počutiš kot maček v škatli? V jami, na varnem. Zelo prvinsko.

HotBurek ::

Meni je lepa barva, ki se lepo "ujame" z takisto črno armaturo.

Bež strop pa lepo paše recimo v jugecu.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

matobeli ::

Ni ga treba takoj dat globinsko spucat.

Moj favorit je Mazda 3, limuzinska verzija, Skyactive X z 132kW
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

FTad ::

Skoda Superb sportline, Skoda Octavia sportline/RS, Audi S4.

Takorekoc vsi karavani, ki imajo opcijo sportnega izgleda, pa dokupis zraven še motor z večjo kubituro.

sunshine403 ::

Eno je sporten izgled, drugo pa sporten avto. In avto s 130 konji (in 1500+kg) je tezko sporten. Ravno zato so mi za popizdit smesni razni S/ST/RS-line modeli. Ampak ja ljudje smo razlicni. Kot sem napisal prej, do pred pol leta sem imel Octavio RS. Ok avto, ampak zares razen da boljse potegne cisto navaden avto. Ta Focus ST pa je zares lustna igraca.
Poleg tega to kar je bilo predstavljeno od nove Octavie RS ni niti R od RS. Jebeni hibrid, ki ima po parih sekundah ko zmanjka elektrike 1.4L masino s 160 konji. Ce sem prav slisal, naj bi poleg te RS iV zajebancije, prisla ven se prava RS, brez elektrike in normalno masino, ampak zaenkrat so bile zgolj govorice in se nic uradno predstavljenega.

a_borlak ::

Panamera?

Alien123 ::

Tudi jaz malo čekiram avte. Čeprav mazda6-ka je kar huda, limuzina seveda. Karavani so mi vsi grdi.

IL_DIAVOLO ::

negot je izjavil:

https://www.avto.net/_INDIVIDUAL/autoco...
top izbira, udobje, lega, kvaliteta, cena, prostornost, :)


Za penzica?

damirj79 ::

mahoni je izjavil:

Katerega karavana bi izbrali vi, ce bi kupovali avtomobil v katerem se bodo prevazali vasi otroci.
Nekako mi se je tezko odreci sedajsnjega sportnega podvozja, a obenem vem da bom to moral slej ko prej storiti zaradi prostora v prtljazniku, zato gledam kaj bi clovek kupil, da ko ni otrok v avtomobilu, da lahko ocka malo pritisne na gas in se dinamicno vozi skozi ovinke.

Govorimo o vozilih za rajo in ne razni RS6 in podobna luksuzna vozila.

Zaenkrat vidim tu Kio Proceed tanovo. Mazda sestka mi je tud lepa, ampak imam filing, da se to ne premika ravno hitro, razen ce bi bil v USA in imel 2.5 masinco.

Jaz prvo gledam na videz avtomobila in vsec mi je:
Kia Proceed
Mazda 6
Opel Insignia
Ford Mondeo
Volvo V60tka

Mogoce bi tle bil Volvo nek kompromis med family car in nekim vsaj priblizno sportnim filingom na cesti.
SUV-ji so klinc IMO.


Razen Kie, so ostali štirje težke in velike krave in tu pač neki športnega ne bo šlo skozi ovinke, še posebej s temi dva nula dizel motorji in svojih 140-150km. Tudi Kia ne bo kaj boljš. Bi dal v isto kategorijo tudi Passata, sploh ker losovega testa ne zmore kaj boljše kot fičo. Tko ostane le še malo drugih opcij, Volvo V40, ampak je precej majhen, Mercedes C, Audi A4 in BMW 3.

stara mama ::

BMW 3 karavan z M-podvozjem. Če pa je šestak, pa še toliko boljše :)
Od DKWjev pa bejž stran, to vozijo ljudje z IQjem sobne temperature.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Jaz sem pred podobno dilemo kot ti, cez pol leta do eno leto bo treba vzeti nekaj z nazgravzno ritjo.

Mercedez E dobis kar poceni iz Nemcije, to je trenutno moj favorit. Ne tocno tale, nekaj takega:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

Stanejo skoraj enako kot C klasa, ki je podobno stara. Vozijo se super, posebej Avantgarde. Ni pa BMW 5, tega noce moja, ker smo za zadeve iz BMWjevih tovarn placevali prevec popravil. Je pa BMW za moj okus presezek pri voznih karakteristikah. :)


Iz tvojega seznama bi verjetno vzel Mazdo 6. KIA, Ford, posebej Opel mi delujejo bolj polizdelki. Drugace imas se Renault Talisman. Testnega s skoraj nic km in polno opremo so mi ponujali za dosti manj kot 30.000€. Samo ga nisem niti preizkusil, sem si ga ogledoval, ko smo kupovali malo jajco. Na prvi pogled deluje presenetljivo veliko avta za ceno.

Fuks ::

Passat BiTDI (240 KM)

mahoni ::

Alien123 je izjavil:

Tudi jaz malo čekiram avte. Čeprav mazda6-ka je kar huda, limuzina seveda. Karavani so mi vsi grdi.

Edino mislim da Ford Mondeo bi kot limuzina prisel v upostev, ker se mu dvigna cela havba. Pa Insignia tud mislim da. Vse ostale limuzine bodo IMO imele premalo prostora.

;-) ::

juroz je izjavil:

kaj pa je tako dobrega na črnem stropu?

Nevem tudi jaz imam crn strop v e91 in je fajn filing. Ce bi se enkrat iskal bi spet. Je pa tud material drugacen kot pri svetlem.

mahoni ::

Skode ne bi nikoli. Notranjost je vredu nimam kaj za rect, ampak zunanjost ma kolikor jo faceliftali mi ne potegne. Enostavno majo ocitno prepoved od koncerna, da naj ne naredijo prevec lepega Skodopasata.

Buggy ::

Katerega karavana bi izbrali vi, ce bi kupovali avtomobil v katerem se bodo prevazali vasi otroci.
Nekako mi se je tezko odreci sedajsnjega sportnega podvozja, a obenem vem da bom to moral slej ko prej storiti zaradi prostora v prtljazniku, zato gledam kaj bi clovek kupil, da ko ni otrok v avtomobilu, da lahko ocka malo pritisne na gas in se dinamicno vozi skozi ovinke.


Za ostale avtomobile s tvojega seznama ne vem, lahko pa ti povem kaj za Insignio B (od 2017 naprej).

Drugega kot 2.0 turbo bencina jaz osebno nebi gledal. V paketu namrec dobis 8stopenjski avtomatik (lahko tudi pad-shifter), privzeto 4x4 (ne gre zgolj za sneg, tudi mokra podlaga med ovinki steje), prilagodljivo podvozje (SPORT, TOUR in Normal), ki ti otrdi amortizerje, volan je bolj neposreden, razmerje med prenosom moci na kolesa se spremni (bolj na zadnjo os pri SPORT), bolj odzivna stopalka za plin.
Za dinamicne ovinke je lega avtomobila zelo pohvaljena, lahko izberes karavana ali 5 vratno limuzino. Imas tudi diesel, ce ga res zelis ter GSI opremo, ki pa jo pri nas novo ne mores vec dobiti v bencinski razlicici (260KM).

Ne vem sicer tvoj budget, predvidevam do 30K€, dobis pa komot dobre dve leti staro iz tujine.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

Ta motor se da pri PRINS-u tudi predelati na LPG.

Kot alternativa (manjsa, brez 4x4) zanimiva in ugodna varianta pa je tudi V40 T2 2.0T (manual 6spd) o katerem sem ze nekaj pisal lani...cena z zelo solidno opremo je 20K, za nov avto, ker se poslavlja kot model.
Avto je detunan T5, kar pomeni da gre na 220KM s chipom, ima proper rocno...znizas podvozje, dodas boljse diske spredaj, pa imas enega zelo solidnega underdoga. Je pa res da ne deluje nic agresivno in sportno, kar je meni osebno toliko bolje. Ce ces si das lahk tud crno folijo na streho, ce ti je to res vazno :D

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Motor je tudi na seznamu predelav od PRINS-a za LPG.

Kot je bilo ze receno. Ni cist jasno kaj zelis. Res kej konkretnega za dinamicno voznjo ali pa zgolj plastik sminko tipa "YOU_NAME line" z anemicnim (1.4) motorjem in normalnim podvozjem.

Hyundai N30 fastback je okoli 30K tudi dosegljiv pa za dopust z otrokom tudi cisto OK IMO, kar se prostora tice. Ce bi bil 4x4 bi ga sam zelo verjetno vzel. FORD ST kot je bilo receno ima tudi dost ok ceno in performance, imas pa v tem cenovnem razredu pol tudi ze LEON cupra, pa se kaj zanimiviga, so pa to potem ze osebne preference...tudi kar se servisiranja in cene potrosne robe tice.

mahoni ::

Trenutno vozim eno lepo rdeco Alfo 159 Ti. Avto je cipirano na cirka 200 konjev, dizelas 2.0.

Kaj mi je vsec pri tem avtomobilu:
- pelje se lepo in lepo potegne
- nimam vecjih tehnicnih tezav
- zunanjost kot tudi notranjost mi se zmeraj potegne, posebej zunanjost
- lega na cesti top

Kaj mi ni vsec:
- menjalnik je trd ko traktor
- tezka krava in se tudi vidi na porabi
- ni ravno top udoben na kake dolge relacije, zaradi bolj sportnih sedezev
- old school tempomat - brezveze dejansko sploh met prizgano

Rad bi imel up2date avtomobil kar se tice tempota, vzvratnih kamer, mogoce samodejno parkiranje, pa da te opozarja na mrtvi kot ipd. bonboncki. Avtomatik obvezno, ker se mi ne da vec saltat.
Lahko bi dejansko sel v cisto normalno varijanto za rajo in bi vzel eno lepo Kio Ceed karavana pa je. Ni tok grd, ampak bojim se da bom pogresal ta "sunek" kot je pri Alfi. Ko zelim ga imam, ko se mi neda se vozim kot polz - sicer zelo zelo redko. :)

Pomoje kaksni BMW-ji, Audiji odpadejo. Nekako nisem fan teh vozil. Prej sem bil, ko sem bil mlajsi, ampak sedaj mi ne potegne to vec. Bi rajsi vozil Kio.

sunshine403 ::

Ce je avtomatik obvezno, potem pozabi Focusa :D Pravijo da tezko dobis slabsega in manj zanesljivega kot je Fordov. No pa STja z avtomatskim menjalnikom sploh ni in kolikor sem slisal ga niti nimajo plana narediti.

mahoni ::

sunshine403 je izjavil:

Ce je avtomatik obvezno, potem pozabi Focusa :D Pravijo da tezko dobis slabsega in manj zanesljivega kot je Fordov. No pa STja z avtomatskim menjalnikom sploh ni in kolikor sem slisal ga niti nimajo plana narediti.

Mozno je tudi, da sem se navelical rocnega saltanja, ker je saltanje v Alfi en obup. Tudi drugi porocajo o tem. Eni pac seveda tega ne bodo nikoli priznali, ker so bolj alfisti od samega papeza ampak jaz pravim tako kot je.

Kaj pa vem, nekako bi res rad sel na avtomatiko, a da se jaz ukvarjam samo z gas in bremzo.

kixs ::

Pa vzames 159-ko avtomatik... spet staro pa nikol ne ves kaj bo, ker pac alfa :lol:

RedDrake ::

Ugh, glede na to kar si napisal, potem je Kia ProCeed (to je novi sportbrake) 1.6 turbo z avtomatikom točno to kar iščeš, za točno to ceno kot si si jo postavil.
Je pa res, da Mazda 6, se dobi tudi avtomatik 2.5 pri nas, ampak je malce čez tvoj budget (35k+).
Z Mazdo se znaš peljati bolje čez ovinke, KIA zna bolje leteti po avtocesti.
Ampak še vedno, kar se odzivnosti tiče ga ni čez atmosferca (no razen elektrike). Tako, da tist 2.5 v mazdi je verjetno mnogo boljši po občutku za vozit, tudi če številke ne kažejo tega.
Vsekakor preizkusi vse kar ti pade na pamet da bi imel!

profii ::

Šport in pa Proceed?
Poglej za kakšno Octavio RS, Focus ST, Passat R, BMw 335, 340, Volvo polestar... Vse ostalo je bolj tako tako...

Evolve ::

Audi RS6, če nisi revež

;-) ::

Ali pa kupis staro A6 3.0TDI quattro, das 2k eur gor in se ostalih 20 v zep, vozis 5let z nasmehom na obrazu

-valvoline- ::

Ce karavan ni pogoj, predlagam a5 sportback, d best avto ever. Sploh pa 2.9tfsi biturbo rs. Lahko tudi p508 sportback.

Miptrip ::

;-) je izjavil:

Ali pa kupis staro A6 3.0TDI quattro, das 2k eur gor in se ostalih 20 v zep, vozis 5let z nasmehom na obrazu


Ker letnik?

Dr_M ::

keba je izjavil:

Pasaat karavan, po moje vrhunska izbira



Mnogi moji sodelavci obzalujejo nakup passata zadnje generacije.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LapD ::

Kakšne pa so težave z zadnjim Passatom? Al gre za kak kontreten motor in z njim povezane težave? Jaz ga imam v konkurenci s Superbom/Octavio in Focusom zaenkrat.
web&motion designer

codeMonkey ::

LapD je izjavil:

Kakšne pa so težave z zadnjim Passatom? Al gre za kak kontreten motor in z njim povezane težave? Jaz ga imam v konkurenci s Superbom/Octavio in Focusom zaenkrat.


Volkswagen Passat GTE fails the moose test





Velik fail, IMO. In ni zato, ker je hibirid. Navadna razlicica se obnasa podobno. Na koncu pokazejo primerjavo s Peugeot 508...

2dark ::

hojnikb je izjavil:

325 ali 330d karavan


Jel. to, da je menjava ketne pri močnejši modeli še 500€ več kot pri 2.0 modelih si pa mirno pozabil omenit.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

IL_DIAVOLO ::

Meni so pa strokovnjaki rekli da francozi ne znajo avtov delat.

Kako zdaj?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nasveti za nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9510544 (6089) bluefish
»

Nakup avta do 16000

Oddelek: Na cesti
384555 (3135) Scaramouche
»

Manjši družinski avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
589012 (7222) m0LN4r
»

"gokard" za slabe 10k? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
37865994 (54333) Unknown_001

Več podobnih tem