» »

Pralno-sušilni stroj BOSCH vs INDESIT vs ARISTON

Pralno-sušilni stroj BOSCH vs INDESIT vs ARISTON

ariel ::

Kateri pralno-sušilni stroj priporočate:
- BOSCH WVT 1260
- INDESIT WIDE 126
- ARISTON AMD 129
LP

Calligula ::

Tistega, ki ima najdaljso garancijo
Tistega, ki ima dovoljeno obremenitev po kg pri susenju cimblizje tisti za pranje, da lahko vedno das kar direkt susenje po pranju avtomatsko brez, da bi rabil kaj praznit vmes
Tstega, ki odgovarja zgornjima naceloma in je ob tem cenejsi in pa porabi manj energije.

Tihi so tile nasteti verjetno ze vsi precej.

ariel ::

Varčen pri energiji in vodi je Indesit, vendar kako se to odraža na kvaliteto pranja? Kako je s kvaliteto samih strojev? LP

Super Sonic ::

Aristona ne poznam nič, ampak kolegica ki pralne stroje prodaja, pravi da le mile pride čez boševo kvaliteto.

Če ti to kej pove :)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

sinko999 ::

Pa izberi takšnega ki ima dokaj razširjeno servisno mrežo razen če imaš preveč denarja pa kupiš vsake 2 leti novega.

LP
Ni? ni ve?no !

boštjan ::

Pa izberi takšnega ki ima dokaj razširjeno servisno mrežo

in to je gorenje +5 let garancije
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ariel ::

Gorenje nima pralno-sušilnih strojev. Zdi se mi, da INDESIT WIDE 126 in ARISTON AMD 129 prihajata od istega proizvajalca. Imata iste karakteristike za porabo energije in podobne za vodo. Zanima me, kateri energijski razred še lahko uveljavljam za davčno olajšavo? Bosch je v energijskem razredu C. LP

boštjan ::

Gorenje nima pralno-sušilnih strojev

ups,maš prav.za napoved,pa mislim,da MIN rabiš B klaso,ampak nisem 100%
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

gkovac ::

ok... še tale pripomba (tut jaz namreč kupujem P-S stroj)... iz izkušenj vem, da je dobro, da ima sušilni stroj posodo (in ne cevi, ki odvaja toploto) v tej posodi pa potem nabira voda, ki ostane od pranja.

edit: pogledal sem stroje... energijski razred je preslab in prvi porabi 114 litrov vode za pranje in sušenje. 114??!! mogoče bi bil tale najboljši, ampak njegova cena je pa res "poštena" :D

@ ariel: mislim da v davčno olajšavo lahko spraviš samo A energijski razred
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

Mati ::

Vprašaj se zakaj Gorenje nima pralno-sušilnih strojev.

Ne morejo ti jamčit 5-letno delovanje. Tudi redko kateri stroj dela več kot 3 leta, ker je v osnovi zelo težko naredit tak stroj.
Nimaš prostora za ločen pralni in lo9čen sušilni stroj?

Faust ::

Živjo,
14 dni imam Aristonov pralno/sušilni stroj AMD 129.
Izbiral sem po specifikacijah: količina pranja/sušenja, energetski razred in zelo mi pomeni da je tih, saj sem v bloku z majhno kopalnico.

Zadeva je med pranjem skoraj neslišna, slišiš samo pretakanje vode, med centrifugo 1200obratov pa skoraj samo šumenje zraka in rahel brum, kar je v primerjavi z našim bivšim 2 leti starim Gorenje pralnim strojem NESLIŠNO! Tudi trese se praktično nič.
Pri Gorenju si imel občutek da bo poletel reaktivec, pa treslo se je vse v radiju nekaj metrov.
OK res da ni bil top model bil pa je v rangu 100ksit in star cca 2 leti.
V glavnem brez težav perem tudi ponoči v dvo sobnem stanovanju.

Ima pa Ariston za moj okus enega lepših designov.
Kako je z zanesljivostjo in servisom, pa čez kako leto oz če se pokvari že prej :(

Za enkrat vse super.
lp, ...Andrej

bauci ::

Za davčno olajšavo mora biti razred A. Mašina mora imeti kondenzacijski sušilni stroj. To pomeni, da se para kondenzira v posebni posodi, ki se po sušenju izprazni. Navadni sušilni stroj ima odvod sopare skozi cev, ki mora biti potem speljana ven iz prostora (skozi okno), ker drugače vsa sopara ostane v prostoru in ti vlaga dobesedno teče po stenah. To ti povem iz osebnih izkušenj.
lp, Bauci

ariel ::

Je mala kopalnica in nad pralnim strojem radiator (prostorska stiska). Pralno-sušilni stroj nabavljam za prehodna obdobja, ko se perilo slabo suši. Čudi me, da pri zadetkih v iskalniku za pralne stroje INDESIT WIDE 126, ARISTON AMD 129 in CANDY CIW 100T dobiš samo Poljske in Češke spletne strani. Ali so ti preslabi za zahodni trg?
Ali nimajo P-S stroji samo ene kombinirane odtočne cevi za vodo in paro?
Faust, koliko se lahko realno suši perila v tvojem ARISTONU?
Ali ima kdo BOSCH WVT 1260?
Sta pa INDESIT WIDE 126 in ARISTON AMD 129 po porabi energije in vode v rangu MIELE P-S strojev, pomeni zelo varčni. Iz tega sklepam, da perilo le ni slabše oprano in posušeno.
INDESIT WIDE 126 in ARISTON AMD 129 imata drobovje podobno (če ne enako), razlikujeta se le po dizajnu in prikazovalniku. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ariel ()

Faust ::

Koliko suši realno ne vem, ker ga imam šele 14 dni in sem sušil samo enkrat in to TESTNO nekaj malega.
Glede tega stroja, display, upravljanje.. je po mojem občutku vse OK. Cevi sta dve, ena za pritok in ena za odtok vode. Drugega ti ni treba (odlivanje vode itd...).

Edina ampak res edina trenutna zamera je to, da ne tehta perila. Nek electroloux (od sestre) zna sproti tehtati perilo ko ga bašeš v boben. No ARISTON tega ne zna.

Kar se pa popularnosti tiče se mi zdi da model ni za vzhodno evropo, ker sem ga kot celo stransko reklamo zasledil v francoski reviji Art Decoration, ki ni neka "leva" revija.

lp, ...Andrej

ariel ::

Kateri ELEKTROLUX ima funkcijo tehtanja perila? Ta funkcija onemogoča prekomerno polnjenje perila in seveda optimalno pranje ter sušenje.
Pri BOSCH WVT 1260 sem zasledil, da se na prikazovalniku izpiše teža perila, vendar mislim, da je to priporočena teža za določen program. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ariel ()

Faust ::

Ne vem modela, je pa star ene pol leta cena je bila pa cca 160ksit. Ti pa definitivno meri sproti ko filaš in te opozori, da si ga preveč nafilal. Je pa glasnejši od Aristona. Sploh centrifuga.
Malo poglej na netu.
...Andrej

ariel ::

Iz specifikacij je razvidno, da BOSCH WVT 1260 niti ni takšen porabnik energije.
Primer:
- BOSCH WVT 1260 pranje 5 kg močno umazanega perila pri 60 C, poraba energije 0,95 kWh, poraba vode 47 l in cikel pranja traja 135 min. Skupna poraba energije s sušenjem (4,60 kWh) je mišljeno 1x pranje (5 kg) in 2x sušenje (2,5 kg),
- INDESIT WIDE 126 pranje 5 kg močno umazanega perila pri 60 C, poraba energije 0,95 kWh, poraba vode 58 l in cikel pranja traja 110 min.
ARISTON AMD 129 ima podobno porabo kot INDESIT WIDE 126. Nisem mogel ugotoviti, koliko sušenj je mišljenih pri teh dveh strojih za skupno porabo energije (3,80 kWh). Upam, da niso upoštevali samo enega sušenja (komercialna potegavščina). Vsekakor 5 kg ne moremo sušiti, če je priporočano za sušenje 4 kg. Potrebno bi bilo napraviti kakšen test z ARISTONOM in INDESITOM, kako se posuši 4 kg perila. LP

Stepni Volk ::

ariel - pralni storji dosegajo razred A, sušilci ne. Zato kombiniran stroj ne more biti energijskega razreda A.

ariel ::

To nisem trdil, ker noben P+S stroj ne spada v energijski razred A. Delal sem primerjavo med tremi P+S stroji. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ariel ()

ariel ::

Kakšne so izkušnje s CANDY CLD 135? LP

ariel ::

Ta ima senzor vlažnosti perila s katerim posuši perilo do željene stopnje (čisto suho, za v omaro in za likanje). Mislim, da je to zelo uporabna funkcija, ker ni perilo nikoli preveč suho ne glede na količino perila v bobnu. Pere in suši 5 kg perila. To funkcijo ima tudi CANDY CMD 126, le da pere 6 kg in suši 4 kg perila. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ariel ()

ariel ::

Ali ima kdo katerega od teh dveh Candyev? Kakšne so izkušnje s sušenjem? Ima kdo izkušnje z ELECTROLUX EW 1289 W?LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ariel ()

ariel ::

Kako se nastavlja pri ARISTON AMD 129 čas sušenja? Ali je možno po korakih 10 min in ali na koncu sušenja hladi perilo? Ali se lahko temperatura pranja neodvisno spreminja za določen program? LP

LuiIII ::

Zanimiva tema. No čisto tako za info: po 35 letih uporabe nam je predvčerajšnjim crknil Miele pralni stroj. Gre za prvi model z 900 obrati. V 35 letih smo menjali samo tesnila in ležaj. Žehtal je pa za 8 člansko družino, tako, da ni mu bilo prizanešeno. Smo ga poslikali in poslali sliko in zahvalo v Miele za tako mašino. Aja, sesalec, ki je bil istočasno nabavljen pa še sedaj dela. Mislim, da veste kaj si mislim o Miele strojih. Definitivno so vredni enkrat višje cene. Konec koncev se jih enostavno splača nabaviti.

Lui

BogyX ::

Ariston in Indesit prihajati iz istih tekočih trakov - tudi podjetji sta bol ko ne združeni (sesterski). Tako da tu pač izbereš kateri ti je bol všeč oziroma cenejši. Mislim, da je tudi garancija za obe firmi enaka.

Miele - je vedno slovel kot zelo dobro podjetje. Težava je, da danes za nobeno podjetje, ki je pred par leti delala neuničljivo robo ne moreš trdit kak kvalitetno je. Pred 35 leti je blo tako:
1. Niso računali ležajev na življensko dobo, ki je 1 dan daljša od garancije.
2. Ni bilo ekonomistov na vodilnih mestih v podjetjih
3. Ni bilo poceni konkurence - pravzaprav običajno sploh ni bilo konkurence, kaj šele to kaj je sedaj in nas čaka v prihodnje.

Torej - sam si ne upam trdit, da Miele traja 1 dan dalje kot Ariston.

Lp
Bogdan

perci ::

Men sam ni jasno, zakaj Miele ne podaljša garancije (ima samo eno leto), bogi Gorenje ima pa petletno... Tega res ne razumem :\.

Phoebus ::

Perci: mogoče ker Gorenje le ni tako bogi kot misli večina slovecev ki pljuva po svojem? Gorenje PS so med boljšimi ;)

boštjan ::

OSEBNO IMAM z Gorenje belo tehniko zelo dobre izkušnje,tudi TV ,ki je star že več kot 10let deluje ok.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

tratto ::

ariel - pralni storji dosegajo razred A, sušilci ne.


Ne bo držalo, kajti v BOF-u v Ljubljani imajo razstavljen sušilni stroj od AEG-ja, ki je energijski razred "A". Na temu linku, celo navajajo, da je energijski razred "A++".
Seveda zadeva stane 200 kSIT, ima pa vgrajeno toplotno črpalko.

Seveda to Arielu nič ne pomaga, meni pa bo, ker ga nameravam kupiti v kratkem.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tratto ()

ariel ::

Za ARISTON AMD 129 se ogrevam, ker uporablja t.i. inverter tehnologijo, katere glavna prednost je tišje delovanje stroja, bolj nežno zibanje bobna. Kakšna je razlika med stroji, ki imajo oz. nimajo Fuzzy logic tehnologijo? Zasledil sem, da ARISTON nima Fuzzy Logic. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ariel ()

perci ::

Phoebus: Sploh ne pljuvam po vsem slovenskem. Vem pa, da so Gorenje PS za en kurc.

Nam so v 15 letih šli trije v kurac. Pri vsakemu pred smrtjo vsaj ene tri popravila. Seštej.

Pri punci so ene tri leta nazaj kupili kao nekega ful hudga gorenjeta, dela sicer se zmeri, ampak ratal je pa glasn ko hudič (IMO samo se vprasanje casa). Hladilnike imajo pa menda OK, pomivalca mam pa njihovga tut sam (sam te itak Bosch dela).

Nejc Pintar ::

Imamo praktično vse od gorenja, pralni stroj nam je en shodil (dalo bi se ga popravit, samo se je mami odločila da hoče novega), pomivalni stroj dela že od vsega začetka vmes smo zamenjali programator, hladilnik pa dela še brez napake

Hiša+oprema je stara 20let:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

stromar ::

Mi imamo pralno sušilni elektroluksov stroj iz enega od linkov na tej strani. Vsaj mislim, da je enak. Cena novega je bila okrog 150ksit s popustom. Kmalu po garancijskem roku je iz stroja zasmrdelo. Zapekli so se kontakti v releju, ki vklaplja grelec za sušenje. Rele sem menjal sam (strošek 500sit + prevoz). Včasih se zgodi, da ko daš prat, spušča vodo v boben, hkrati pa jo pumpa v odtok8-O . Stroj je potrebno izključit in ponovno vključit, nato dela normalno. Stroj ima neko funkcijo balansiranja perila, ki pa ne dela najboljše (bolje, da tega ne bi imel).

Prej smo imeli 20 let star poceni candyev stroj, ki se ni nikoli pokvaril. Menali smo ga zaradi cvilečih ležajev od motorja in starosti

Alec999 ::

Zanima me če ima kdo ARISTON AMD 129 in koliko mu posuši perilo? Se lahko perilo po sušenju zlika in se ga da direkto v omaro ali je potrebno še kaj sušiti?

Lp,
Alec999

klemen22 ::

Jaz bi se odločil za Gorenje in ne kakšno tuje garjasto apno za katerega se proizvajalci ne upajo dati 5 letne garancije. Že to da daje Gorenje 5 letno garancijo nekaj pove. Če pa hočeš high klas bele tehnike pa ima tudi GOrenje v ponudbi odlične in seveda drage zadeve.

Smo imeli nek Boschev drag sušilni stroj. In ta garja garjasta je nehala delovati po preteku garancije. Pralni stroj gorenje nam dela tip-top že 10 let, prav tako nov sušilni stroj. Kaj drugega jaz kot Gorenje niti ne kupim več saj so nekatere tuje znamke hudo precenjene. Aja pa da ne pozabim, mat ima hladilnik gorenje že ene 15 let in še vedno dela kot bi ga kupili včeraj. Se vidi kdo dela kvalitetno robo.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

clip ::

FAUST

Na strani GA gospodinjski aparati piše da ima Ariston amd 129 Fuzzy logic.Praviš da ne tehta perila ???
Kako je zdaj s tem ???
Pozdrav od Clipa

michel ::

Pozdrav,
obujam to temo ker nujno rabim pralno-sušilni stroj. Sej veste majhno stanovanje, blok, in ne gre drugače.
Žal se prvič srečujem s P-S stroji in res ne vem kaj je trenutno best buy.
Mogoče je kdo od vas nedavno nabavljal in lahko kaj svetuje ali komentira.
Zakaj se pralno-sušilni stroji ne prodajajo tako masivno? Se je treba res potruditi da jih najdeš. Ima to dejstvo kako povezavo z učinkovitostjo le teh?

Hvala za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj s TČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8830355 (22317) oberskitona
»

Kater pralni stroj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11064800 (49664) brinas
»

Indukcijska kuhalna plošča ali ...

Oddelek: Loža
64210 (4043) KandazaR
»

komplet bela tehnika

Oddelek: Kaj kupiti
127488 (7180) prepecenc

Več podobnih tem